Užitočné tipy

GMAT: príprava, proces dodania, výsledok

Pin
Send
Share
Send
Send


Väčšina odborníkov sa domnieva, že je najlepšie začať sa pripravovať na skúšku GMAT dva mesiace pred hodnotením, ak poznáte matematiku v 1. až 6. ročníku školy a dobre ovládate angličtinu.

Na tri 2 mesiace nebudete mať čas zabudnúť iba na zvládnutú teóriu a budete mať dostatok času na vypracovanie úloh a oddielov, v ktorých sa cítite najviac neistí.

Najlepšie je začať sa pripravovať na test GMAT, ak vaša úroveň angličtiny nie je nižšia ako stredná úroveň. Je to predovšetkým kvôli špecifikám samotného testu. Všetky pokyny a otázky budú v angličtine a budete musieť vyriešiť pomerne zložité úlohy pomocou špeciálnych výrazov. Okrem toho si musíte pamätať na to, že v teste budete musieť napísať esej v angličtine.

Naši kolegovia z webu www.otago.com pripravili užitočný infographic „Ako prežiť skúšku GMAT“. Pre zväčšenie stačí kliknúť na obrázok:

Tento tip vám povie, ako sa pripraviť na GMAT:

Aby bola skúška úspešná, musíte vypracovať stratégiu prípravy testu GMAT. A preto budete musieť odpovedať na zložité otázky:

  • Ako napísať esej?
  • Ako sa pripraviť na skúšku?
  • Ako prideliť čas na zmenu?
  • Ktorá sekcia je najlepším miestom na prípravu?

Vypracovanie stratégie nie je jednoduchá vec, ale možno ju vyriešiť buď pomocou vhodnej literatúry a zdravého rozumu (pri zohľadnení vašich silných a slabých stránok), alebo pomocou renomovaných spoločností a skúsených učiteľov, ktorí vás môžu pripraviť na hodnotenie čo najefektívnejšie.

Okrem toho špecializované kurzy na prípravu skúšok GMAT pomôžu odstrániť problém vypracovania stratégie. Tu dostanete príručky a počúvajte štruktúrovaný kurz prednášok, dozviete sa rýchle a efektívne metódy riešenia úloh.

Aké sú hlavné výhody prípravy na testovanie v špecializovaných kurzoch?

  1. Kurzy sa konajú so skúseným učiteľom, ktorý vám povie o všetkých špecifických vlastnostiach testu. Pomôže to predchádzať štandardným chybám. Dozviete sa o medzerách vo svojich vedomostiach, môžete konzultovať literatúru, hovoriť s osobou, ktorá už skúšku absolvovala samostatne.
  2. V kurzoch napíšete test a esej, ktorú bude učiteľ podrobne testovať a testovať.
  3. Budú vám poskytnuté osvedčené učebnice, ktoré boli vyvinuté poprednými odborníkmi v oblasti prípravy na GMAT.
  4. Ušetríte tým veľa času, pretože nemusíte analyzovať veľké množstvo informácií, ktoré sú v sieti ponúkané, a preto vám budú poskytnuté v optimálnom čase.

Všetky vyššie uvedené informácie nájdete na prípravných kurzoch GMAT v Moskve. K dispozícii bude široká škála rôznych kurzov GMAT: pokiaľ ide o znalosti, cenu a čas.

Individuálny program prípravy GMAT

Ak ste zaneprázdnený človek, ktorého život prechádza veľmi komplikovaným rozvrhom práce, stále cestujete a neexistuje spôsob, ako pravidelne navštevovať kurzy v skupine, potom individuálne hodiny s učiteľom budú ideálnou voľbou pre prípravu na GMAT.

Skúsený odborník vás dokáže rýchlo a presne pripraviť na skúšku, osobne pre študenta vytvorí špeciálny program na prípravu testov. V triede sa dozviete všetky potrebné informácie o zložitosti skúšky. Na základe úrovne vašich vedomostí a školení, tútor určí správny smer pre prácu v najťažších chvíľach. Okrem toho vám učiteľ ponúkne ďalšie materiály, odporučí literatúru, ktorá vám pomôže zložiť skúšku na požadované skóre.

Lektor, ktorý vedie kurz na prípravu na GMAT, s vami vypracuje individuálnu stratégiu riadenia času, ktorú možno použiť priamo na zloženie skúšky. Vďaka tejto všestrannej príprave získate vynikajúci základ vedomostí pre úspešné absolvovanie testu.

Výhody GMAT: to najlepšie z najlepších

Na štúdium časom testovaných učebníc na prípravu na GMAT sa môžete efektívne pripraviť na testovanie. Na internete nájdete, samozrejme, obrovské množstvo skúšobných testov, techník, tipov a ďalších informácií. To všetko bude užitočné, iba ak ste už vyvinuli program prípravy testov. Nezabudnite preto na základné prínosy prípravy na GMAT od najlepších svetových odborníkov.

V prvom rade je potrebné venovať pozornosť nasledujúcim učebniciam, v ktorých nájdete veľké množstvo testovacích úloh, ako aj vynikajúci popis štruktúry testu, veľa užitočných rád, ktoré môžete počas testu použiť:

1. Aké materiály použiť pri príprave, či stojí za to chodiť na kurzy, koľko času je potrebné pripraviť?

MBA.org je oficiálna stránka, na ktorej sa zaregistrujete na skúšku, zaplatíte poplatok atď. Môžete však tiež povedať softvér GMATprep. Táto aplikácia vám umožňuje zložiť dva bezplatné skúšobné testy a má 90 skúšobných otázok. Je tu tiež otázka dennej funkcie.

Najskôr sa sami rozhodnite, či sa môžete pripraviť. Vlastná príprava je možná, ale vyžaduje si to železnú vôľu a vytrvalosť. GMAT je navyše veľmi špecifickým testom, je dôležité nielen poznať materiál, ale aj porozumieť jeho vlastnostiam (triky, typické chyby, štruktúra, vlastnosti). Ak si nie ste istí, že sa dokážete usporiadať sami, potom je rozumné prihlásiť sa do kurzov alebo si najať tútora. Náklady na kurzy na prípravu na GMAT sa pohybujú od 20 do 45 tisíc rubľov (úroveň Moskvy v roku 2017). Je však dôležité pochopiť, že iba absolvovanie kurzov nestačí na dosiahnutie vysokého skóre. Bude potrebné pracovať samostatne a čím slabšie budú vaše počiatočné znalosti - čím dlhšia a náročnejšia bude príprava.

Kurzy nie sú všeliek, neočakávajte, že ste ako kurzy a magicky prenikajú informácie do mozgu. Nie ste v rozprávke - určite budete musieť veľa pracovať sami.

V Moskve sa na Gmat pripravujú mba stategy, magistrategy, ACET TOURO University.

Existuje veľké množstvo návodov na prípravu na GMAT. Oficiálna príručka GMAT, kde je viac ako 1000 príkladov úloh a tiež teoretické informácie potrebné na prípravu, je absolútne povinná. Toto je oficiálna učebnica od samotného výrobcu testov, ale samozrejme existujú aj iné spoločnosti, ktoré vytvárajú učebnice, webové stránky a školiace kurzy. Najslávnejšie: Mangoosh, Vertasprep, Manhattan, Kaplan, Economist.

Existuje veľa lekcií s videom, ale v podstate prichádzajú do troch typov: tie, ktoré diskutujú o teórii, tie, ktoré podrobne opisujú úlohy a príklady, a strategické videozáznamy o tom, ako prideliť čas, hľadať tipy na otázky alebo odpovede, techniky riešenia problémov. (nahradenie odpovedí, výber prvočísel, vedecký tyk, obočie v geometrii). Odporúčam videá z mometrix, perfectcores, gmatprepnow, veritas prepadvisor, Kaplan gmatprep, brightstorm.

Je to vynikajúci zdroj na prípravu na matematiku, ak v nej nie ste silní, zabudli ste a je pre vás veľmi ťažké / nudné jednoducho čítať teóriu. Materiál je prezentovaný veľmi kompetentne, vysvetlený prístupným, zrozumiteľným spôsobom a niekoľkými metódami. Ideálne miesto pre tých, ktorých najslabšou časťou je kvantitatívne.

Vynikajúca stránka s databázou otázok a jasnými video vysvetleniami.

Tréningový test je dôležitou súčasťou prípravy, simuluje skutočný test a pomáha pochopiť a) vašu približnú úroveň, b) slabé stránky, c) to, koľko času sa vám hodí.

Okrem oficiálnych skúšobných testov má takmer každá spoločnosť zapojená do prípravy študentov na GMAT aj skúšobné testy. Najslávnejšie: Mangoosh, Vertasprep, Manhattan, Kaplan, Economist.

Tento zdroj by sa mal prideliť osobitne. Bezplatný týždenný kurz vám dáva možnosť vyskúšať si interaktívny vzdelávací systém vyvinutý spoločnosťou. Ľahký, pohodlný a zrozumiteľný systém a najužitočnejšie tipy, ktoré vám určite budú užitočné v deň skúšky.

Aplikácie v telefóne sú výhodné v tom, že sú vždy s vami. Najužitočnejšie sa mi zdá Prep4Gmat. Kurz pozostáva z teórie (audio alebo text), úloh a testov. Bezplatná verzia vám umožní absolvovať asi 13% z kurzu, dokončiť celý kurz, ktorý musíte zaplatiť od 10 do 20 $. Prep4Gmat (alebo Ready4Gmat) tiež vyvinul webovú stránku, na ktorej môžete používať rovnaké zdroje ako vo svojom telefóne. Pohodlnou vlastnosťou je otázka dňa.

AKO MOŽNO PRIPRAVIŤ? KDE ZAČAŤ?

Príprava na test je veľmi individuálna otázka. Musíte začať s testom, ktorý určuje vašu úroveň. Ak máte slabú angličtinu alebo matematiku, je pre vás veľmi ťažké a nie ste si istí, či ju prvýkrát absolvujete dobre, potom príprava môže trvať šesť mesiacov alebo viac. Existujú prípady, keď študenti roky obnovovali GMAT, aby získali prestížnu loptu.

V priemere sú pri intenzívnej príprave potrebné 2 - 3 mesiace. Intenzívne školenie znamená, že venujete GMAT najmenej 1-2 hodiny každý deň v pracovné dni a 2-3 hodiny cez víkendy.

Online banky úloh GMAT

veritasprep.com - bezplatná online banka práce, ktorú som sám použil. Umožňuje upraviť počet a zložitosť otázok pre seba, ako aj vyriešiť skúšobné verzie skúšky v neobmedzenom počte,

manhattanprep.com - bezplatné skúšobné testy a možnosť zakúpenia plateného samovzdelávacieho programu,

- Na stránke sa nachádzajú aj ďalšie súčasné banky bezplatných úloh gmatclub.com.

Krok 4: Riešenie druhého bezplatného skúšobného testu (z ľubovoľného zdroja podľa vášho výberu bez analytickej časti písania) a posúdenie dynamiky výsledkov.

Krok 5: Práca na chybách a vývoj prvých dvoch častí (kvantitatívne a verbálne) + vývoj častí integrovaného zdôvodnenia a analytického písania (každá 2-3 krát).

Krok 6: Riešenie simulovanej skúšky (všetky časti) niekoľkokrát s intervalom 2 až 3 dní až do spoľahlivosti a stability výsledkov.

2) Čo sa stane v deň skúšky?

Pri registrácii na skúšku dôkladne skontrolujte meno, dátum narodenia, občianstvo. Dôsledne ste skontrolovali GMAT, podmienky sú omnoho prísnejšie ako napríklad v TOEFL.

Je lepšie prísť do centra za 30 minút, potrebujete pas bez krytu. Najprv si prečítate podmienky. Nemáte na výber, môžete s nimi iba súhlasiť. Nesúhlas vedie k odmietnutiu vyhovieť skúške. Svoje veci ukladáte do škatule, jedla, vody, liekov a všetko, čo budete používať počas prestávok (máte 2 prestávky po 8 minútach), vyberiete z vaku a uložíte ich do tej istej škatule, ale bližšie k dverám.

Počas prestávok nemôžete telefón používať. Zatvorte krabicu, vezmite pas. Dostanete dve značky a veľký poznámkový blok na oboch stranách (11 strán). Potom sa zaregistrujete na skúšku, dokumenty sa skontrolujú a naskenujú sa obe dlane.

Tradičný testovací poriadok je AWA + IR, Break, Quantitive, Break, Verbal. Zadaním testu najskôr potvrdíte svoju totožnosť. Potom uveďte 5 univerzít, ktorým chcete poslať výsledky. Nemôžete si vziať so sebou žiadne kódy, musíte si pamätať názvy univerzít. Bohužiaľ nie je možné vopred určiť univerzity, ako je to v prípade TOEFL.

Keď idete na prestávku, zdvihnite ruku. Správca v tejto chvíli spustí časovač a dá vám ho. Keď časovač zvoní, musíte sa vrátiť. Zakaždým, keď opustíte a vstúpite, naskenujú vaše dlane a potvrdia vašu totožnosť.

Po vyplnení všetkých častí sa pred vami zobrazí dotazník, ktorý môžete vopred vyplniť na webe. V takom prípade budú vaše odpovede už v dotazníku a stačí kliknúť. Potom sa zobrazí váš výsledok. Môžete ju zrušiť (v tomto prípade sa správa neodošle nikde) alebo ju prijať (v tomto prípade sa oficiálne výsledky pošlú na uvedené univerzity).

Ak prijmete výsledky, vytlačia sa vám neoficiálne výsledky a pôjdete domov. Vyzerajú takto. Rozpoznáte skóre pre všetky sekcie okrem analytického písania.

Často sa pýtajú, koľko chýb je možné urobiť napríklad pri vytáčaní čísla 700. V GMAT nie je všetko také jednoduché, pretože je dôležité nielen to, koľko správnych a nesprávnych odpovedí, ale aj v akom okamihu ste odpovedali správne alebo nesprávne.

Zhruba na príklade môjho testu v integrovanom zdôvodnení z 12 otázok - mal som 3 chyby. Kvantitatívne - 8 chýb (z 37). Verbálne obsahuje 11 chýb (zo 41). Ale opäť je to iba príklad, rovnaký počet správnych odpovedí môže priniesť veľmi odlišné výsledky, pretože test je kvantitatívny a kvalitatívny.

Asi za 20 dní prídu oficiálne výsledky, v ktorých sa zobrazia všetky známky vrátane skóre AWA.

3. Aké je dobré skóre GMAT a stojí za to opakovať skúšku, ak je známka nižšia, ako ste očakávali?

Po prečítaní príbehov o úspechu na samom začiatku prípravy každý študent premýšľa o skóre 730 - 750. Na konci prípravy začnete jasne chápať, aké ťažké je toto skóre.

Predovšetkým je potrebné pochopiť, že iba tretina z tých, ktorí zložili skúšku, získa skóre nad 600. Ďalších 15% zložilo skúšku nad 650 a veľmi malé percento, ktorí zložili skúšku, prekonalo 700 bodov. Predpokladá sa, že pre 10 najlepších škôl potrebujete skóre 710 - 750. Skóre 670 - 700 pre 25 najlepších škôl sa považuje za prijateľné. Skóre 600 - 650 sa považuje za absolvovanie najlepších 50 - 100 škôl. Po vyhodnotení vašich výsledkov by ste sa nemali šíriť hniloby sami, ak ste prvýkrát nezískali 760 bodov. Len málo ľudí si to dokáže zapamätať.

Koncept dobrého lopty závisí od toho, kam presne idete. Stále si myslím, že absolvovaním GMAT by ste už mali mať zoznam univerzít. Toto sa samozrejme vždy nestane. Je dôležité skontrolovať, aký priemerný bodový priemer je pre túto univerzitu. Pozrime sa na príklad.

Povedzme, že vaše skóre je 650. Priemerné skóre na tejto univerzite je 649. 80% študentov zapísaných na obchodnej škole malo skóre 590 - 710. Váš výsledok nie je zlý, priemer tejto univerzity. Rovnaké skóre však bude už dosť nízke pre obchodnú školu Wharton, kde je priemerné skóre 730.

Vysoké skóre nezaručuje, že budete prijatí. A nízke skóre tiež neznamená, že nebudete prijatí. Toto je jeden z faktorov, ktoré ovplyvňujú rozhodnutia. Nie je však jediný.

Kedy sa vyžaduje obnovenie?

Po prvé, keď potrebujete štipendium. Ak je vaše skóre priemerné pre univerzitu, potom samozrejme s vyšším skóre budete mať vyššiu šancu na štipendium a samotné štipendium môže byť omnoho vyššie.

Po druhé, môžete skutočne zlepšiť svoj výsledok? Nechoďte na test a skontrolujte svoje šťastie. Pravdepodobne nemám šťastie. Je potrebné analyzovať svoje chyby, znova sa pripraviť, urobiť falošné skúšky. A až potom, keď uvidíte výrazné zlepšenie (30 - 100 bodov) a pokrok, prejdite na skúšku. Nestrácajte peniaze a snažíte sa, iba 8 z nich na celý život.

Po tretie, pozrite sa na celý balík dokumentov. Ak je GMAT priemerný alebo malý, ale máte dobrú GPA, skúsenosti, kariérne výsledky. Ak je všetko ostatné podpriemerné, mali by ste pracovať na GMAT. Koniec koncov, môžete to vylepšiť tu a teraz. A váš diplom je preč.

Dobrý článok, ktorý som osobne považoval za veľmi užitočný, ďalej.

Na záver, všeobecné tipy:

1) Naučte sa teóriu. Nemali by ste mať žiadne medzery. Idiómy si treba zapamätať. Všetky vzorce by mali sedieť veľmi pevne v hlave, nebudete mať čas si pamätať, všetko by sa malo dostať do automatizácie.

2) Nálada je dôležitá v deň skúšky. Doprajte si dobrý odpočinok, dostatok spánku, jesť a nebuďte nervózni. Mozog nie je unavený informáciami, ale emóciami. Samozrejme je veľmi ťažké sa ovládať, ale skúste urobiť test pokojne. Pozitívne myslite, verte vo výsledok, predstavte si dobrú loptu. Myšlienky sú materiálne: ak budete donekonečna opakovať „Nevzdám sa, nevzdám sa,“ samozrejme sa nevzdáte.

3) Test je adaptívny, takže prvých 15 otázok a posledných 5 otázok sú dôležitejšie ako otázky uprostred. Ak potrebujete niečo obetovať, je lepšie urobiť to uprostred. Trest za nezodpovedanú otázku je viac ako za nesprávnu odpoveď. Preto monitorujte čas a pravidelne kontrolujte, či máte čas. Zvyčajne som vynásobil počet otázok dvoma, a tak som si uvedomil, že mám dosť času.

4) Nevzdávaj sa a bojuj za každú otázku. Niekedy sa zdá, že problém nie je vyriešený a ja si ho naozaj chcem nechať ujsť. V takom prípade by ste mali stráviť ďalších 40 sekúnd, otočiť stránku a znova ju prečítať a pokúsiť sa ju vyriešiť. Dokonca aj pri tréningových testoch som si všimol, že moje skóre bolo o 30 bodov vyššie, keď som riešil také „hlúpe“ otázky a nešiel k ďalšej otázke so slovami „ach, áno, on“.

5) Učebnice a poznámky by ste nemali nosiť so sebou, nebudete mať čas si ich prečítať. Vezmite jedlo, vodu, lieky. Noste pohodlné oblečenie a obuv. Sedíte pred počítačom takmer štyri hodiny, malo by to byť pre vás pohodlné.

Materiál publikovaný používateľom. Kliknutím na tlačidlo „Napísať“ môžete zdieľať názor alebo rozprávať o svojom projekte.

Kurzy a školiace strediská GMAT

Ak máte pocit, že si nie ste istí, či sa dokážete pripraviť, alebo si myslíte, že vaša počiatočná úroveň znalostí nie je dostatočná na prípravu a úspešné absolvovanie skúšky, potom je táto možnosť pre vás. Existuje mnoho školiacich stredísk pre GMAT, kde vám v krátkom čase povedia všetky potrebné teórie, vydajú literatúru na prípravu a tiež poskytnú prístup k jednej z platených online databáz úloh.

Hlavnou nevýhodou tejto stratégie je, ako ste už pochopili, jej cena. Cena dobrého prípravného programu sa v priemere začína na 30 000 rubľov. Тем не менее, для многих людей именно этот вариант является наилучшим, так как он дает уверенность в том, что подготовка не выйдет из-под контроля, и что во главе подготовительного процесса стоят люди, имеющие за спиной большой опыт подготовки к GMAT

záver

Каждая из вышеописанных стратегий имеет право на существование, ведь все мы разные люди, и у каждого из нас свои особенности подготовки к экзаменам. Единственное, о чем не стоит забывать в процессе подготовки: GMAT— экзамен, который нужно очень хотеть сдать. Никакая стратегия не позволит вам сдать экзамен хорошо, если вы этого сильно не захотите.
Поэтому соберите волю в кулак, следуйте своему собственному плану и все обязательно получится!

Ak sa chcete dozvedieť viac o postupe podania GMAT, prečítajte si článok „ Záchranné vesty pre úspešné odovzdanie GMAT“, V ktorej zdieľam užitočné tipy, ktoré sú užitočné na úspešné absolvovanie skúšky.

Autor článku: Ivan Fedorovsky

tvorenie: HSE (Moskva), Londýnske univerzity, medzinárodné programy.
Master v Rotterdamskej škole manažmentu Erazmovej univerzity.
Skóre skúšky: IELTS: 8, GMAT: 700

Stále máte otázky týkajúce sa prípravy na GMAT?
Spýtajte sa ich osobne na autora článku

Pin
Send
Share
Send
Send