Užitočné tipy

Ako vyrobiť skateboardovú rampu pre domácich majstrov

Pin
Send
Share
Send
Send


Domov »Skateboardový odrazový mostík: ako si vyrobiť rampu vlastnými rukami

Štvrťová rampa pre skateboard je nevyhnutným športovým doplnkom tohto športu. Tiež kvadrant kruhu je celkom použiteľný pre fanúšikov extrémnej cyklistiky alebo iných podobných záľub. Tento domáci kvadrant patrí do skupiny stredne zložitých. Navrhuje sa vytvoriť odrazový mostík pre skateboard pomocou vlastných rúk pomocou pokynov krok za krokom. Rampa pre korčule má rozmery nepresahujúce 1 m na šírku a 1,2 m na šírku. Polomer zaoblenia odrazového mostíka je asi 1,8 m.

Rampa pre skate: kresby

Ak chcete postaviť štvrť rampu pre skateboard, budete potrebovať nejaké stavebné materiály. Väčšina požadovaných súčastí pracovného zoznamu sa predáva v obchodoch na vylepšenie domácnosti.

Napríklad v hypermarkete Megastroy bude pravdepodobne existovať oceľový plech a všetko ostatné. Tu je kompletný zoznam stavebných materiálov potrebných na výrobu rampových korčúľ pre korčule:

 • preglejka z plechu 120 x 250 x 0,95 cm (2 listy),
 • preglejka z plechu 120x250x1,9 cm (1 list),
 • tabuľa z masonitu (drevovláknitá doska) 120x250x0,65 cm (1 fólia),
 • drevená doska 20x100x250 cm (7 ks),
 • oceľový plech 45x120x0,65 cm (1 ks),
 • oceľová rúra 19 x 120 x 0,6 cm (1 ks),
 • 41 mm skrutky
 • Skrutky dlhé 63 mm.

Pre informáciu:

Masonit - tento názov je uvedený na zozname moderných stavebných materiálov. Masonit je vyrobený vo forme obkladových panelov, ktoré sa vyznačujú vysokou pevnosťou.

Takéto panely, konštrukčne čiastočne zložené z dreva s prídavkom umelých komponentov, majú hladký hladký povrch. K dispozícii v širokej škále farieb a vo viacerých rozmerových variantoch.

Takto vyzerajú listy stavebného materiálu pod spoločným názvom - drevotrieska. V skutočnosti je to drevovláknitá doska s pevnejšou štruktúrou a dekoratívnym povrchom na jednej strane

Drevovláknitá doska je druh materiálu zo série drevovláknitých dosiek. Od klasických drevovláknitých dosiek sa líši výraznejšími vlastnosťami tvrdosti štruktúry. Pod názvom „drevovláknitá doska“ sa tento materiál na predaj nenachádza.

Regulačná dokumentácia v žiadnom prípade neobsahuje ani podobný názov. Štruktúra materiálu: hustá hladká drevovláknitá doska s dekoratívnym povrchom na jednej strane.

Materiály ako masonit a drevovláknité dosky sa v modernej stavbe bežne používajú na obklad stien a stropov budov. Materiály sa tiež používajú pod základmi na podlahy, na výrobu priečok, nábytku, kontajnerov a iných výrobkov.

Tu je zoznam nástrojov, ktoré sa musia použiť pri realizácii projektu:

 • stavebné pásky
 • jednoduchá ceruzka
 • kotúčová píla
 • rôzne priemery vŕtačky.

Dosky na krájanie a rampové dosky

Po zhromaždení všetkého potrebného materiálu pre skateboardovú rampu začnú stavebný proces odrezaním dosiek na mieru.

Zo siedmich dostupných dosiek je potrebné pripraviť 13 kusov po 120 cm. Ďalej je potrebné rezať z dvoch listov preglejky z preglejky 19 mm podľa vzorov uvedených na obrázku nižšie.

Hlavné časti na výrobu skateboardových ramp, ktoré sú vyrezané z preglejky z plechu. Dva panely a steny budúceho rámu odrazového mostíka

Všetky zobrazené rozmery sú predmetom úpravy. Nie je vylúčená výroba väčšieho alebo protiľahlého telesa odrazového mostíka pre skateboard.

Všetky zmeny sa však musia zachovať s ohľadom na požadované proporcie. V opačnom prípade by mohlo dôjsť k pokazeniu celého projektu alebo, čo je ešte horšie, k vytvoreniu štruktúry, ktorá je nebezpečná pre praktické použitie.

Označenie polomeru rezu odrazového mostíka

Existuje niekoľko spôsobov, ako označiť polomer výrezu na preglejkových doskách. Jedným z nich je:

 1. Vezmite zvyšnú dosku dlhú 2,5 m. Po odklonení od konca dosky 10 mm vyvŕtajte otvor s priemerom 6 - 8 mm v strede.
 2. Od stredu vyvŕtaného otvoru zmerajte pozdĺž dosky vzdialenosť rovnajúcu sa polomeru prechodu, tj 1,8 m.
 3. V tomto bode s rovnomerným odsadením od okrajov zaskrutkujte skrutku do tela dosky (aby ste ju získali bez dierovania).
 4. Vezmite plátno z preglejky 19 mm a položte na rovný povrch. Vedľa toho, s dlhými stranami chrbtom k sebe, položte druhú preglejku hrubú 9 mm. Pod túto preglejkovú podložku vložte obloženia tak, aby obidve plachty boli zarovnané s horným horizontom.
 5. Vezmite predtým pripravenú dosku 2,5 metra so skrutkou, položte ju na preglejku a zaskrutkujte ju do 9 mm preglejky v bode, ako je to znázornené na obrázku nižšie.

Vložte ceruzku do voľného otvoru dosky a nakreslite polomer pozdĺž preglejkovej roviny, aby ste nakreslili vyrezaný polomer.

Technológia rezania oblúka pod doskou rampy pre korčuľovanie na preglejkovej doske. Jednoduchý spôsob, ako získať veľmi jasné a správne označenie polomeru rezu

Po dokončení značenia vzor opatrne odrežte presne pozdĺž vyznačenej čiary. Na základe výslednej šablóny vytvorte duplikát.

Vytvorenie rámu skateboardu s odrazovým mostíkom

V skutočnosti je najťažšia časť projektu už realizovaná. Je čas vybudovať skeletovú rampu pre hodiny skateboardu.

Odporúča sa začať s touto prácou od momentu upevnenia spodných a horných mostíkov medzi panelmi z preglejky 19 mm. Toto sú dva prepojky spomedzi tých 13 dosiek, ktoré boli pripravené skôr. Potom musíte nainštalovať zvyšné prepojky podľa nasledujúceho obrázka.

Podľa tejto schémy sú prepojky umiestnené a inštalované medzi dvoma bočnými panelmi skateboardovej rampy. Upevnenie prepojok pomocou poniklovaných skrutiek

Inštalácia kovových potrubí

Môžu sa použiť rôzne spôsoby pripevnenia kovovej rúrky k rámu skeletovej odrazovej dosky. Používa sa tu najjednoduchšie - upevnenie skrutkami. Do stien oceľovej rúry je potrebné vyvŕtať otvory celkom 6 kusov.

Prvé tri otvory s priemerom 5 mm sa vyvŕtajú na jednej strane potrubia. Jeden s miernym odsadením od okraja (15 - 20 mm). Druhý v strede potrubia. A ďalší je na opačnom konci potrubia.

Presne symetrické s týmito otvormi, je potrebné vyvŕtať ďalšie 3 na opačnej strane. Budú mať väčší priemer (o niečo väčší ako priemer hlavy montážnych skrutiek).

Týmto spôsobom je kovová rúra pripevnená k rampe. Metóda sa v počiatočných chvíľach líši v niektorých ťažkostiach, ale vo všeobecnosti je pomerne jednoduchá a ľahká.

Pripravená rúra by mala byť umiestnená na hornom vonkajšom rohu skateboardovej odrazovej dosky. Otvory väčšieho priemeru by mali byť umiestnené na vrchu. Cez nich prejdite skrutkami a priskrutkujte ich na drevený preklad. Výsledkom je nasledovná konštrukcia:

Takto vyzerá zostavený rám korčule so všetkými namontovanými prepojkami, hornou plošinou a vystuženou rúrkou na vonkajšej hornej línii. Teraz je to na skokanskej doske

Podlahu na hornú rampu pre skateboard sami urobíte z kúskov preglejky z 19 mm preglejky, ktoré boli predtým narezané podľa vzoru. Tieto dva kusy sú naskladané vedľa seba a zaistené skrutkami 41 mm po obvode.

Podlaha na skateboarde

Teraz z preglejky s priemerom 9 mm musíte odrezať kus s rozmermi 170 x 120 cm, ktorý by sa mal položiť na polomer rezu a počnúc vonkajším horným rohom, v ktorom leží oceľová rúra, pripevnite ho pomocou skrutiek 41 mm pozdĺž dlhých a úzkych strán.

V ďalšom kroku odrežte ďalšiu preglejku s hrúbkou 9 mm a veľkosťou 175 x 120 cm, čo bude druhá prekrývajúca skateboardová rampa. Upevnite ho po obvode pomocou skrutiek každých 20 cm.

Podšívka z masonitovej rampy

Teraz musíte odrezať kúsok masonitu 140x120 cm a pripevniť ho rovnakým spôsobom ako posledné dve vrstvy preglejky, počnúc od okraja oceľovej rúry. Nezabudnite použiť spôsob zahĺbenia otvorov pre hlavy skrutiek.

Pohľad na odrazový mostík, na ktorom sú položené dva listy preglejky 9 mm a jeden panel z masonitu. Zostáva položiť na spodok kovového prahu korčule

Po inštalácii tejto tretej vrstvy sa odporúča skontrolovať výšku kovovej rúrky vzhľadom na úroveň krytu pružiny. Hodnota nameraného parametra nesmie prekročiť 10 mm.

Niektorí nadšenci skateboardu však dávajú prednosť väčšej ceste von. To sa dá opraviť - dočasne odstráňte potrubie, vložte obloženia a vložte potrubie na miesto.

Stanovenie prahu skateboardovej rampy

Ak sú rozmery všetkých častí zachované počas konštrukcie odrazového mostíka pod skateboardom, vzdialenosť od spodného okraja masonitu k hranici zeme by mala byť asi 45 cm. Táto zostávajúca časť odrazového mostíka je uzavretá oceľovým plechom a pripevnená skrutkami.

Skutočne dokončený projekt na vytvorenie odrazového mostíka pre skateboarding. V dolnej časti odrazového mostíka je kovový panel položený v rovine s rovinou masonitového plechu

Prevádzka a skladovanie ramp doma

Po dokončení stavby rampy na hodiny skateboardu by ste mali produkt dôkladne skontrolovať. Všetky hlavy skrutiek, ktoré boli použité ako upevňovacie prvky, musia byť skryté v rovine s povrchom rampy.

Odporúča sa, aby sa rovnaká kontrola zopakovala po niekoľkých prvých dňoch prevádzky na lyžiach a pravidelne v budúcnosti. Nesprávne utiahnuté skrutky, ktoré vyjdú, predstavujú riziko vážneho zranenia.

Pre pohodlie pri použití odrazového mostíka pod skateboardom môžete štruktúru vybaviť párom malých gumených kolies ich pripevnením k zadnej časti rampy. Dizajn potom môžete ľahko prepraviť na akékoľvek miesto.

Budete tiež musieť poskytnúť nejakú ochranu na odbavovacej ploche, pretože nemôžete opustiť budovu na dlhú dobu v nepriaznivých poveternostných podmienkach. Materiál sa zvlhčí a celá štruktúra sa zdeformuje.

Je pravda, že existuje možnosť maľovať rampu pod skateboard pomocou stabilného smaltu. Existuje mnoho takýchto farieb. Možno, na ochranu produktu pred poveternostnými vplyvmi, pomôže plachta. Ak je to potrebné, je celkom možné šiť.

Ďalšou možnosťou pre do-it-yourself korčuliarsku rampu

Všeobecne platí, že vytvorenie odrazového mostíka pre skateboarding nevyžaduje príliš veľa úsilia a finančných investícií. Náklady na vybudovanie rampy sú lacné. A ak materiály použité pri stavbe odrazového mostíka zostali v dome, potom môžete úplne mlčať o nákladoch. Ale hlavný výsledok. Majitelia vlastného odrazového mostíka si môžu v ľubovoľnom čase vychutnať skateboarding podľa vlastného potešenia.

Základné materiály a nástroje pre rampu

Vlastná konštrukcia korčule bude vyžadovať potrebné materiály a náradie, ktoré je možné ľahko kúpiť v ktoromkoľvek železiarstve.

Materiály pre skateboardovú rampu:

 1. Preglejka, hrúbka 20 mm, - 2 listy.
 2. Masonit, hrúbka 5 mm, - 1 fólia, je to jeden z najmodernejších materiálov vo forme obkladovej dosky s vysokou pevnosťou.
 3. Drevené kamene z dreva hrúbky 30 mm, - 5 kusov.
 4. Skrutky na zipsy, veľkosť 25/3 mm.
 5. Skrutky na zipsy, veľkosť 50/4 mm.
 6. Oceľový plech, hrubý približne 5 - 6 mm.

 1. Ruleta.
 2. Ceruzka.
 3. Vŕtačka.
 4. Okružná alebo pílová píla.

Pokyny krok za krokom

Mnoho ľudí sa zaujíma o to, ako urobiť rampu sami. Na tento účel je v prvom rade potrebné vyrezávať drevo pre budúce polotovary rampy. Tyče by mali byť rozdelené na malé časti asi 1,3 m, potom vyrezané z preglejkových panelov, ktoré budú umiestnené na boku na rampe. Týmto spôsobom sa uskutoční druhá polovica štruktúry.

Potom môžete začať s výstavbou rampy nainštalovaním a zaistením medzi dvoma listami preglejkových prvkov 2 z preglejky. Nosníky sa vyberajú z predtým rezaných tyčí, musia byť pripevnené k spodnej časti.

Ďalším krokom je inštalácia 8 priečok, ktoré začínajú zdola a stúpajú na najvyššiu úroveň. To všetko sa inštaluje medzi bočné panely. Po dokončení tohto kroku musíte skontrolovať, či sú preglejka a hlavy skrutiek v jednej rovine. Je vhodné chrániť skrutky tesniacou hmotou pred koróziou.

Potom sa na hornú plochu rámu položí preglejka, šírka 1,2 ma dĺžka 1,9 m, ktorá sa zaistí.

Potom vytvorte odrazový mostík. Veľkosť preglejkovej dosky sa vypočíta na základe miesta, plachta sa upraví tak, aby sa najnižší okraj, ktorý vychádza z rámu, takmer nedotkol povrchu zeme. A preglejka z opačnej strany by sa mala presne zhodovať s okrajom strany odrazového mostíka, ktorý je v zdvihnutom stave.

Po skontrolovaní kompatibility obrobku vo všetkých bodoch pokračujte v upevňovaní skrutkami a inštalujte ich do vopred roztiahnutých otvorov. Potom sa preglejkový povrch nanesie na rám pomocou masonitu - ochranného a dekoratívneho materiálu. Optimálna hrúbka masonitového panelu je 5 mm. Na preglejku sa položí vrstva masonitu, ktorá sa vyrovná a potom sa upevní pomocou skrutiek, pričom sa medzi spojovacími prvkami zachováva vzdialenosť 100 - 150 mm.

Takáto inštalácia posilní celý vrchný panel a stane sa ochranou preglejky. Odporúča sa tiež pripevniť masonit na spodný povrch preglejky, pričom rovnomerne rozmiestnite upevňovacie body cez povrch. Časti závitových skrutiek, ktoré vyčnievajú nad povrch masonitového plechu, by sa mali orezať a prebrúsiť.

Prebieha inštalácia kovovej parapety mini-rampy. Ak sa všetky kroky zostavy rampy vykonali podľa pokynov, posledným krokom bude vytvorenie kovového pravouhlého prahu do neuzavretej oblasti.

Pred samotnou montážou matice sa musí jej oceľový kúsok omotať okolo okrajov a očistiť brúsnym papierom. Na krátkych stranách a na hornom okraji s podložkou 25 mm použite vrták na vytvorenie otvorov s veľkosťou 5 mm. Na prednej strane kovového otvoru dierky upevnite upevňovacie skrutky. Umiestnite prah na určené miesto, jeho hornú hranu pritlačte k masonitu a pripevnite oceľ pomocou skrutiek. Proces zberu ramp na skateboarde je teraz dokončený.

Po ukončení všetkých fáz práce dôkladne skontrolujte rampu, či nevykazuje chyby na povrchu, nepravidelnosti, výrazné hlavy skrutiek pre upevňovacie prvky. Celý povrch by nemal byť otrepy, výmoly, triesky.

Do budúcnosti sa odporúča rampu impregnovať ochranným zariadením alebo vodotesnou smaltovanou farbou, aby sa jej povrch ochránil pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Samotný odrazový mostík by sa mal po niekoľkých dňoch používania znova skontrolovať, napr uvoľnené skrutky, ktoré vyčnievajú smerom von, môžu spôsobiť zranenie osôb.

Pre pohodlné použitie v dizajne môžete nainštalovať gumové kolesá a upevniť ich na zadnú časť rampy. Taký odrazový mostík sa bude ľahšie premiestňovať na rôzne miesta.

Rampy v skate parku

Betónové parky sú podobné krajinným prvkom mesta, častejšie sa nachádzajú v otvorenom priestore mestského okraja. Na ich vytvorenie sa používa pôda ako formovací materiál, ktorý sa nalieva betónom. Betón slúži ako povrch, na ktorom jazdia. Z dôvodu pokrytia takýchto parkov sú tiché, ale ich výstavba si vyžaduje značné náklady na pracovnú silu a veľké plochy.

Drevené skate parky sa používajú hlavne na preteky, pretože taký dizajn je lacný a ľahko sa spracúva. Tieto konštrukcie sa inštalujú aj v miestnostiach, kde podmienky nemajú ničivý vplyv na materiál výroby.

Betónové skateparky sú názvom jedného z najodolnejších typov. Celkom hlučná voľba kvôli bubnovaniu plechu, ktorý pokrýva celú štruktúru. Výraznou nevýhodou je príliš poškriabaný povrch kolies kolies a skateboardov.

Kovové rampy potiahnuté drevom sú najlepšou voľbou za nízku cenu. Dizajn je spoľahlivý, pretože rampa je vyrobená z kovu a pracovná strana je pokrytá preglejkou, ktorá znesie rôzne poveternostné podmienky. Takéto štruktúry sa ľahko prepravujú na iné miesta bez poškodenia ich prvkov.

Pin
Send
Share
Send
Send