Užitočné tipy

Ako sa očistiť: telo - duša - duch

Pin
Send
Share
Send
Send


Najdôležitejšou podstatou človeka je Duša, a to je ona, ktorá určuje jeho osobitnú individualitu. Po celý život sa človek pod vplyvom okolností a negatívneho myslenia mení k horšiemu a, oveľa menej k lepšiemu. Psychológovia pracujú na tomto probléme, ale nedosiahli veľa úspechov. Je potrebné vziať do úvahy energetickú zložku osoby, pretože je to v duši všetky jeho negatívne a pozitívne vlastnosti sú skryté. Zdroj - ezoterický. Živé vedomosti

Slová Stvoriteľa. Diktát z 1. 11. 2004, verš 41

Po celý život môže človek viesť k silným negatívnym energiám a hromadiť ich v tenkých teláchktoré ho potom negatívne ovplyvňujú. Človek, ako to bolo, zhromažďuje svoju negatívnu skúsenosť, ktorá sa stáva súčasťou jeho podstaty. Ľudské vedomie absorbuje všetky svoje emócie a myšlienky ako špongia. Príkladom je negatívny vplyv televízie, ktorá programovaním vedomia mládeže znečisťuje ich duše. Ukazuje sa, že človek potom prináša svoje negatívne skúsenosti po celý život. V prípade potreby nájdete u iných ľudí príklad takýchto negatívnych programov, ktoré na ne pôsobia deštruktívne.

Čím viac je človek znečistený takýmito negatívnymi akumuláciami, tým slabšie je jeho spojenie s Bohom. Človek začína vo svojom živote robiť čoraz viac chýb. V tomto prípade bude mať kvôli znečisteniu ľudskej energie početné choroby.

Stav duše človeka je premenlivá hodnota a pravdepodobne aj jeho zmena tak k lepšiemu, ako aj k horšiemu. Zmena podstaty človeka k lepšiemu je celkom možná - je to cesta energetického očistenia duše a jemných tiel.

Štruktúra jemných tiel človeka je veľmi zložitá a nie je ľahké ju očistiť od nahromadených negatívov. Na očistenie ľudského vedomia je potrebné dlhé vystavenie vysokej energii, a to vysvetľuje, prečo sa v tejto oblasti podarilo len niekoľkým. Pri očistení duše človeka nestačí iba pozitívne myslenie. Na rozpustenie hustých negatívnych akumulácií sú potrebné vysoké a najvyššie energie.

Je veľmi dôležitou túžbou človeka očistiť dušu a oddeliť všetko negatívne od jej podstaty. Pre mnohých ľudí je ťažké pochopiť hodnotu očistenia duše. Človek sa niekedy spája s nerestmi a hriechmi, že ich doma niekedy nedokáže rozoznať.

Čistenie vedomia - Toto je životný štýl osoby, keď výsledok neprichádza okamžite. Vyhlásenie, že je možné odpustiť všetky hriechy naraz a rýchlo očistiť vašu dušu, je sebaklam. Dokonca aj s ohňom Lásky v Duše bude čistenie trvať mesiace a možno aj niekoľko rokov.

Hlavným prostriedkom očistenia duše sú vysoké energie. Modlitba v očistení duše je najdôležitejšou podmienkou, pretože to je kanál s Bohom, ktorý dáva čistiacu energiu. Za týmto účelom v Zjavení Stvoriteľa sa modlia špeciálne modlitby za očistenie a posilnenie vzťahov s Bohom, Pre koho sa myšlienka ponáhľa, je s Ním vytvorená spojovacia niť. Ak sa človek úprimne a duše ponáhľa k Bohu, vytvorí sa medzi človekom a Stvoriteľom energetický kanál, ktorým prechádza očistná ohnivá energia. Ale človek, ktorý v duši rodí energiu Lásky, môže tiež postupne vyčistiť svoje vedomie. Najlepší spôsob, ako očistiť dušu, je prijať oheň večnosti od Boha.

Ponúkam vám nový svet!
Navrhujem nové štádium vývoja vášho vývoja,

ale nevyžaduje od vás kontempláciu,

a náročná a zároveň skvelá práca na sebe,

nad svojím vedomím a dušou!

Slová Stvoriteľa. Diktát z 24. septembra, 6. verš

Purifikácia je stálou disciplínou myšlienok a odrezávania negatívnych stavov. Je to absolútne nevyhnutné, pretože zlé myšlienky, ktoré sú negatívnou energiou, budú brzdiť očistenie duše.

Prekvapivo je pre každého človeka, s jeho túžbou očistiť dušu, celkom možné sa zbaviť všetkých svojich zločinov a negatívnych čŕt. Ale na očistenie ľudského vedomia veľa vysokej energie, ktorý ako rozpúšťadlo čistí všetky negatívne vrátane karmickej energie.

Oddeľovanie zŕn od pliev

Na začiatku očistenia duše je potrebné poznať niektoré ťažkosti tejto cesty. Princíp očistenia spočíva v tom, že energia vo vnútri človeka prúdi z duše do jemných tiel na princípe sprostredkovania plavidiel. Vysoká energia vstupujúca do jemných tiel človeka v nich začína postupne rozpúšťať negatívne akumulácie.

Čistenie vedomia človeka je komplikované skutočnosťou, že rozpustený negatív vychádza iba opačným spôsobom. Cesta negatívnej energie vedie od jemných tiel cez čakry do ľudského tela a niekedy negatív vyjde trochu bolestivo. Výstup negatívnej energie môže byť sledovaný bolesťou čakier. Bolesť a napätie v trieslovej oblasti znamená uvoľňovanie a čistenie negatívnych energií z príslušného jemného tela. Konečný výstup spracovaných negatívnych energií z tela prechádza hlavne cez parietálnu čakru, ktorá niekedy spôsobuje bolesti hlavy u človeka.

Muž je ako prasiatko, kde sa nahromadilo určité množstvo negatívnych energií. Po očistení a uvoľnení iného negatívneho programu sa človek cíti nezvyčajná úľava a ľahkosť, akoby sa zotavil z choroby. S očistením vedomia človeka sa jeho energetické schopnosti výrazne zvýšia. Po ceste očistenia duše bude ľudský život postupne ľahší a ľahší.

Je možné, aby každý človek očistil svoju dušu od všetkých zločinov a negatívnych čŕt, toto sa nazýva osvietenie. Ako ľahké je žiť bez vlastnej negatívnej podstaty, môže povedať iba osoba, ktorá kráčala touto cestou až do konca. Šťastie je predovšetkým stav duše.

Čokoľvek negatívne, čo je v človeku, tak či onak, vyjde a prejavuje sa negatívnymi činmi. Vo svojich záležitostiach sa neskrývajte, ale to, čo je vo vnútri človeka, je mimo neho. Ak je vo vnútri tmavé vodítko, potom v určitej situácii bude negatívna reakcia na energiu, ktorá sa prejaví už v zlých myšlienkach a potom v konaniach. Nečistoty vždy produkujú iba nečistoty. Ak je Láska v duši človeka, potom skutky osoby budú jasné a spravodlivé. Oddeľujúc zlo a temnotu od svojej podstaty sa človek stáva čistejším, a teda lepším.

Pre človeka nie je ľahké sa zmeniť, je to možné iba s túžbou po vnútornom očistení vysokou energiou. Disciplína myšlienok a kvalita emócií sú tu veľmi dôležité, ale hlavnékľúč k úspechu pri čistení myslečlovek je dlhodobo vystavený vysokým energiám.

Mnohí ľudia sú v stave neistoty, keď majú súčasne dobré aj zlé. ibaNemôžete slúžiť dvom pánom súčasne: Bohu a diablovi. V dualite človeka a nedostatku jasného postavenia v ňom sa v jeho živote vyskytujú mnohé problémy. Je ťažké prejsť dvoma cestami, a preto sa v človeku uskutoční neustály vnútorný zápas, keď myseľ chce jednu a duša chce úplne inú. Nie je ľahké odlupovať negatívnu chrastu z jej podstaty a to môže urobiť iba osoba, ktorá sa rozhodla pre túto cestu. Dôsledkom očistenia vedomia bude zlepšenie psychického stavu človeka a posilnenie jeho zdravia.

Prekvapivo, ale očistené, osobanemôže robiť zlo vôbeca všetko negatívne vo vnútri je vyhodené ako plevy a zbytočné odpadky.

Hlavná voľba človeka

Očistenie duše nenastane v jeden deň, trvá to mesiace a roky, kým sa dôkladne očistí. Počas tohto obdobia bude mať osoba nesúlad medzi vysokou energiou Ducha a nízkymi vibráciami jeho kontaminovaných jemných telies, Preto počas očistenia vedomia bude Duch človeka vzplanúť a potom bude potlačený negatívnymi energiami vychádzajúcimi z jemných tiel. Iba v úplnej vnútornej čistote človeka sa rodia najvyššie energie.

Človek je generátor energie a iba on sám určuje, aký energetický príspevok prispieva: k zničeniu alebo k stvoreniu. Vysoké energie sú najcennejším prínosom človeka pri budovaní vesmíru.

Čistenie - je to spôsob pre tých, ktorí Duša usiluje o Boha a tvrdohlavo sa snaží zbaviť všetkého negatívneho vo vnútri. Každý človek má od Boha právo na slobodnú vôľu a ibaon jesám môže začať jarné čistenie v jeho duši. Duša je diamant v rámci človeka a iba v plnej čistote bude žiariť ako jasné slnko.

Čo je čistenie

Začnime hlavnou vecou - definíciou a pochopením toho, čo je čistenie.
V súvislosti so školou sa pod pojmom upratovanie rozumie čistenie priestorov, zametanie dvora a čistenie trosky na balkóne, aj keď sú to aj príklady upratovania. Najprv sa budeme baviť o očistení seba - človeka.

Očista je vyslobodenie, prepustenie, oslobodenie všetkého, čo je staré, zastarané a zbytočné - to, čo už nie je relevantné a stratilo svoj význam v každom zmysle.

Pustenie starých a zastaraných, aby:

 • Vytvorte priestor pre niečo nové, žiaduce a dôležité.
 • Starý nepritiahol sily na seba, pretože akýkoľvek umierajúci jav vyžaduje energiu.
 • Zbavte sa negativity a „kufrov bez rukoväte“, ktoré zasahujú do života.
 • Rozlúštite uzly nevyriešeného života, kmeňové a karmické úlohy.
 • Nájdite príčiny a následky svojich vlastných akcií, udalostí.
 • Čistiť a usporiadať v sebe a vo svojom živote.
 • Aby nedošlo ku skĺznutiu do bičovania, kritiky, odsúdenia, bolesti a rozhorčenia - zničenia seba samého a iných. A len sa naučte žiť v harmónii so sebou a so svetom, harmóniou, šťastím a láskou bez ohľadu na to, čo.

Podľa prírodných rytmov sú jesene a zima najvhodnejšie na čistenie. V tomto čase sa prirodzený cyklus mení z naplnenia na očistenie a človek, ktorý je súčasťou prírody, vedome alebo nevedome žije, pozoruje tieto rytmy.

S cieľom lepšie porozumieť tomu, ako sa správne očistiť a naučiť sa, ako to všetko v praxi uplatňovať, ponúkame zvážiť tému z troch strán: tela, duše a ducha.

Čistenie tela

Pravidlo je prvé a najjednoduchšie: na to, aby bolo telo zdravé, je dôležité udržiavať ho čisté a upratané, starať sa o neho a starať sa oň.

Okrem vonkajšej čistoty tela je dôležité pamätať aj na vnútorné. Ide o očistenie všetkých vnútorných orgánov a systémov ľudského tela od toxínov, solí, parazitov, škodlivých baktérií, vírusov atď. To znamená, že všetko, čo upcháva telo, vytvára stagnáciu, patogénnu flóru, spôsobuje funkčné a organické poruchy, ktoré vedú k chorobe.

Čistenie tela je nevyhnutnou a nevyhnutnou súčasťou života na udržanie sily, zdravia a schopností v každom veku.

„Zanášanie“ organizmu je prírodný proces, dôsledok interakcie s vonkajším svetom.

Človek nie je prekvapený, že vo vnútri sa objavuje prach alebo pavučina. Rovnakým spôsobom, s telom, vždy existujú odpadové produkty, ktoré nie sú všetky spracované a odstránené. Časť sa môže ukladať na steny čreva, krvných ciev. To vytvára trosky a soli.

Moderná realita je taká, že jedlo, vzduch a voda nie sú také čisté a živé, ako by sme chceli. Navyše veľa ľudí používa lieky na liečbu. V dôsledku toho sa v tele objavujú toxíny a podobné látky.

Parazity v ľudskom tele vznikajú, keď sa hromadí veľa starých, nestrávených a hnijúcich rastlín, ktoré ich spracujú. Telo sa preto snaží očistiť. Je pravda, že paraziti o tom nevedia, úspešne žijú a vytvárajú v tele obrovské kolónie, ak pravidelne nevykonávate antiparazitické čistenie.

Medzi parazity patria: huby, vírusy, baktérie a rôzne druhy červov. A ak je celkom ľahké zbaviť sa červov, potom s vírusmi a škodlivými baktériami je všetko oveľa komplikovanejšie. Ťažšie huby sa vylučujú. Trvá im to najviac času a úsilia.

Ako očistiť svoju dušu. Slová, ktoré očisťujú dušu od negativity.

Modlitba je výzvou k vyšším právomociam. Takáto komunikácia otvára energetický kanál, prostredníctvom ktorého sa človek zbavuje strachu, pochybností a čistí dušu negatívnych prejavov. Modlitebné slová by nemali znieť formálne a jazykovo. Vo výslovnosti je dôležité nespomínať si cirkevné texty, ale pravú vieru a ochotu otvoriť svoju dušu, vydať sa na spravodlivú cestu a požiadať o pomoc vyššie sily v každej situácii.

Cirkev nerozdeľuje modlitby na silné a slabé stránky. Každé hovorené slovo adresované Bohu má svoj vlastný účinok. Modlitba plná viery môže zmeniť život každého človeka, zmeniť priestor okolo človeka, chrániť ho pred problémami, uzdraviť a priniesť šťastie do života.

Modlitba zo záporu.

Najdôležitejšou modlitbou a zbraňou pravoslávnych je náš Otec. Je schopný zničiť okovy s akýmkoľvek negatívnym dopadom, posilniť vieru, zbaviť sa korupcie a zlého oka. Človek by si mal čas od času prečítať modlitbu, kým v duši nie je miesto na sklamanie a rozhorčenie. Pre túto lekciu je dôležité pustiť sa z myšlienok a veriť v úspešný výsledok. Po chvíli budete cítiť, ako je telo naplnené ľahkosťou, nálada stúpa a objaví sa túžba po aktívnej činnosti v prospech seba a ostatných.

Modlitba očisťujúca dušu.

Každá modlitba by sa mala čítať opakovane. Je lepšie, ak to bude celý cyklus o niekoľko dní alebo dokonca týždňov. Ráno a večerné denné modlitby nielen očistia negatívnych, ale aj sebadôveru, objasnia, že nič nereálne nie je, a použitie Boha na odstránenie negatívnych je oveľa ľahšie. Človek by sa nemal šetriť, nekúriť osud, ale konať.

„Pane Všemohúci! Dôverujem tvojej vôli a vôli. Prišli problémy so mnou, hriešny otrok (meno). Diabolské prejavy nedovoľujú mojej duši upokojiť sa. Boh vám žehnaj, aby ste sa nedotkli zla na svojich nepriateľov a prijali všetky ťažkosti s pokorou. a vaša pomoc pri hľadaní východiska z nich. Rozžiarte svetlo v mojej duši, aby sa temnota, ktorá sa zatmí, nenadobudla účinnosť. Amen. ““
Modlitby za negatívny dopad.

V prípade, že máte na seba negatívny vplyv, nepanikaďte. Ak chcete začať, vyberte si čas, aby ste zostali sami. Získajte kostolné sviečky a zapaľujte ich. Nahliadnite do plameňa sviečky av žiadnom prípade niekoho obviňujte za svoje problémy. Negatívna energia prichádzajúca od vás neprinesie žiadne výhody. Ponechajte odplatu vyšším mocnostiam, pretože nedošlo k jedinému prípadu, aby ľudia, ktorí konajú zlo, neboli za svoje hriechy vrátení. Keď sa upokojíte, zatiente sa znakom kríža a povedzte modlitbu „Verte“. Po naladení na komunikáciu s Bohom ho požiadajte o pomoc vo vašej túžbe zbaviť sa životných problémov.

„Pane Ježišu! Pomôž mi, hriešnemu otrokovi (meno), aby som sa vyhýbal závisti ľudí, negatívnym v mojom smerovaní a nenechal ma súdiť moju vôľu hriešnikov. Hrešné myšlienky ma odvádzajú od viery a bránia mi viesť spravodlivý život. nečisté myšlienky. Bože, daj mi svojich zločincov, ale zbav ich utrpenia, lebo nekonali podľa vlastnej slobodnej vôle, ale na podnet diabla. Amen. ““

Modlitba je obrad proti akémukoľvek prejavu negativity.

V nedeľu sa modlitba „Náš otec“ musí prečítať trikrát so zapálenou sviečkou. Po každom čítaní by ste sa mali skrížiť a pokloniť sa. Potom sa musíte umyť svätou alebo tečúcou vodou a povedať:

„Verím v Pána Všemohúceho! Verím v jeho myšlienky a skutky! Svoj svoj osud nechávam v rukách. Zbavujem negativitu s Božou pomocou a podporou.“

Po takomto rituále by ste mali znova zapáliť sviečku a na kus papiera napísať všetky prejavy negatívu, ktoré sa vám prihodili. Zapálte sviečku napísanú na plameň a potom znovu prečítajte modlitbu „Náš otec“.

Každá modlitba nás nielen priblíži k Pánovi, ale tiež pomáha kultivovať dušu v spravodlivosti a zbožnosti. Tieto slová sa skrývajú pred akýmkoľvek nepriaznivým vplyvom a odstraňujú choroby, problémy a negativitu. Dodržiavajte prikázania a nedržte zlo proti páchateľom.

Postupy čistenia tela zahŕňajú:

1. Akékoľvek typy fyzickej aktivity:

 • Pešia turistika, beh.
 • Lyžovanie, korčuľovanie, sánkovanie, kolieskové korčuľovanie a skateboarding, bicykle, kolobežky atď.
 • Cvičenia, toasty, gymnastika.
 • Návšteva telocvične, posilňovne, bazéna.

2. Tanec a spev.
3. Vaňa, sauna, hammam.
4. Kalenie: sprcha, kontrastná sprcha, máčanie v otvore.
5. Hladovanie, zdravá výživa v súlade s prirodzenými cyklami.
6, Bylinné čistenie: poplatky za čaj, odvar, tinktúry, infúzie.
7. Čistenie kvasom, olejmi.
8. Antiparazitické čistiace programy.
9. Masáže, vetvičky, úpravy.

K téme: Komplexné čistenie tela - organová hviezda

Ako očistiť svoju dušu od hriechov a negativity. Ako očistiť svoju dušu od urážok?

Každý z nás má svoje vlastné predstavy o Bohu, viere a duši. Niekto to cíti samy osebe a verí, že ho má každá živá bytosť, zatiaľ čo niekto vo všeobecnosti popiera prítomnosť duše u človeka a verí, že je to iba abstraktný pojem, ktorý nemožno úplne pochopiť.

Avšak živá duša niekedy ubližuje ľuďom, vyžaduje niečo, ba dokonca plače. Nie je zbytočné, že o tejto časti, ktorá tvorí podstatu ľudskej osoby, je zložených toľko piesní a básní.

К сожалению, многие из нас часто забывают о своей душе, оставляя её без присмотра, захламляя разным мусором, отравляющим жизнь. А душу надо чистить. И так же, как мы убираемся в своих жилищах, в ней тоже необходимо делать уборку, стряхивая с неё накопившуюся пыль всех обид, разочарований и огорчений.

Душа каждого человека — это как сосуд, который тоже может переполняться. A ak sa v ňom nazhromaždilo veľa negatívnych skúseností, potom to duša nedokáže vydržať, signalizuje to, pripomína to sama sebe.

Očistenie duše je v prvom rade oslobodením od odsúdenia, hnevu, závisti a hnevu. Ak sú z nej odstránení všetci títo škodliví hostia, potom sa samotný život stáva jasnejším, pre človeka je ľahší, depresia, únava a akýkoľvek prechod sleziny. Pretože keď je duša čistá, je ľahká, okrídlená a vyrovnaná, spieva šťastím, miluje, raduje sa a žije celý život.

Preto, ak vás často navštevujú negatívne podmienky, ak ste často v zlej nálade, otrávení, rozrušení a smutní, venujte pozornosť svojej duši. Čo je na nej zlé? Prečo ste ju nekŕmili? Čo chýba? Možno, že na niekoho dlhodobo nesúhlasíte? Možno nie ste spokojní s tým, ako sa vám darí život, alebo niekomu závidíte? Na tieto otázky odpovedzte čestne, počúvajte sami seba. A začnite sa čistiť v božskom chráme svojej duše. Duše sú časticami Božími, je neprípustné robiť z nej nádobu zla a temnoty.

Na čo najplodnejšie čistenie môžem odporučiť určitý druh rituálu, ktorý používam sám. Úprimne odpovedám na svoje otázky o tom, aké negatívne emócie v súčasnosti otravujú moju dušu, napríklad: zášť za niečo, sklamanie z niečoho, strach z niečoho ... Každý z nás má voči niekomu konkrétny odpor na niečo. Tieto otázky si úprimne zodpovedáme sami sebe. Všetky svoje odpovede si zapíšem na hárok, ktorý potom rozdelím na časti (v každej časti je uvedený negatívny pocit). Napríklad som spočítal šesť negatívnych emócií, preto som dostal šesť malých častí, ktoré som zložil a zapálil. To sa dá dosiahnuť určitým spôsobom, len symbolizujúcim nádobu duše. Úmyselne zapálil všetky svoje sťažnosti, obavy a sklamanie, sledoval som, ako horia pred očami a premieňajú sa na hrsť popola. Zbavím sa tohto odpadu, všetko, čo je zbytočné a negatívne, nechal som všetok vzniknutý popol po vetre do otvoreného okna. Ihneď sa to stane ľahším.

A potom na prázdny list papiera píšem, že sa zbavujem všetkého ničivého vo svojom živote, že od tohto dňa sľubujem, že si užijem každú maličkosť, že si všimnem niečo príjemné a dobré v každý deň, sľubujem svojmu životu za príležitosti, ktoré som dostal, za nové vyhliadky na všetky šťastné udalosti, ktoré sa mi dejú. Sľubujem, že budem počúvať krásnu a harmonickú hudbu, čítam viac dobrých kníh a pozerám viac dobrých filmov a nebudem sa sústrediť na nejaké klebety, hádky a intriky. Zámerne a vedome pristupujem k výberu toho, čím naplním svoju dušu. Teraz v mojej duši prevláda svetlo, láska, vďačnosť, harmónia, štedrosť, láskavosť a krása.

Prajem vám všetkým, aby ste viac pozorne sledovali svoju dušu a nenechali do nej hnev, podráždenie a smútok. Pracujte na sebe a „Dávajte pozor na svoje myšlienky, pretože sú začiatkom konania,“ ako povedal Lao Tzu.

Čistenie duše

Očistenie duše nie je o nič menej dôležité ako očistenie tela. V priebehu rokov sa v duši človeka hromadí veľa bolesti, ktorá nebola vydržaná až do konca a neuvoľňovala emócie, pocity, emócie, sklamanie atď. Pocity a emócie sú stálou súčasťou života, zatiaľ čo človek žije - cíti a prežíva.

Duša je tkaná z týchto pocitov a skúseností. To je to, čo žije. Ale keď sa v duši hromadí veľa bolesti, rozhorčenia, strachu a úzkosti, začnú ju ničiť. Čím viac bolesti žije v človeku, tým rýchlejšie sa duša zmenšuje a zatvára, ja je pokryté krunýřom - kliatbou a zarasteným kozmami.

Pozrime sa - sú to tvrdé a krehké výrastky, ktoré pokrývajú seba - energetickú vrstvu ľudského poľa, na miestach - projekcie hromadenia bolesti, pocitov a strachu.

Kozmy sú reťazce pozostávajúce z väzieb, kde každé spojenie je nekompletná a neúplná situácia, plná bolesti, strachu, sklamania, nenávisti a iných deštruktívnych emócií a podmienok. Čím viac človek nedokončil - otvorené situácie a sťažnosti, tým viac sa vesmír zvyšuje.

Každý vesmír spôsobuje odliv síl - energiu zo súčasnosti do minulosti, odkiaľ vznikol. Výsledkom je, že človek sa rýchlo unaví, cíti sa nahnevaný, apatický, nemá čas robiť všetko, čo plánuje, čo opäť spôsobuje nespokojnosť, podráždenie, vinu, sebadôveru, obviňuje ostatných a znova vytvára vesmír, ktorý tiež spôsobí odliv síl a ďalej v kruhu. Cosma je pripevnená na sľub.

Pozrime sa na tie roky, zvyčajne sa stáva stále viac životom človeka, akoby pokrytý ľadovou kôrou. Najjednoduchšie je „dostať“ človeka so zlým okom, kúzlom lásky, kliatbou, napojením na egregor, „ukradnúť“ moc a iné typy vplyvov, a to prostredníctvom miest, kde sa vytvoril napučiavanie. Injekčná liekovka ničí prirodzenú obranu a robí osobu prístupnou akémukoľvek vystaveniu čarodejníc. Ale nielenže taký človek ľahko stráca svoj temperament, je citlivý, rýchly, temperamentný, je ťažké s ním súhlasiť a komunikovať všeobecne, je uzavretý a nemá rád komunikáciu.

Ľudia prestanú žiariť, vyžarujú svetlo a teplo.

Duša je uzavretá, uzavretá v krunýri prútika a nemôže interagovať s ľudským vedomím, jeho prostredím a svetom. Je nútený žiť z rozumu, zvykov a vzorov vedomia.

Uzavreté srdce, zamknuté potláčané pocity, vôňa - intuícia je tichá, kreativita v živote prakticky chýba. Taký človek veľa premýšľa, ale trochu sa cíti. Pracuje hlavne s ľavou hemisférou mozgu, ktorá je zodpovedná za logiku a analýzu a pravá - kreatívna - spí.

Osoba sa tak dostáva do srdcového infarktu, mozgovej príhody a iných chorôb. Väčšina chorôb sa vytvára v dôsledku konania a skutkov na základe deštruktívnych emócií a stavov, v dôsledku potláčaných a nedostatočne vnímaných pocitov, viny a vlastného stravovania, odsúdenia alebo naopak ľahostajnosti, stuhnutosti srdca a chladu.

Veda psychosomatiky pomáha rozlúštiť a odhaliť, aký stav, pocity a činy boli predpokladom vzniku choroby. Po vedomí premisy a práce, očistení duše a tela sa človek vydá na cestu uzdravenia.

Jedna z najbežnejších mylných predstav v modernom človeku, ak sa necítim rozhorčenia, strachu alebo duševnej bolesti, potom to nemám. V skutočnosti sa okolo 20 až 25 rokov väčšina ľudí naučila uzatvárať sa veľmi dobre a skryť svoje pocity aj pred sebou.

Varovanie. Necitlivosť nezaručuje neprítomnosť bolesti, najčastejšie funguje interná „anestézia“ - zamrznutie pocitov.

Čistenie duše od účinkov deštruktívnych emócií a podmienok je pravidelná práca. Nie je možné sa raz vyčistiť a povedať, že je navždy. To sa nestane. Rovnako ako potrebujete pravidelne čistiť svoje telo, umyte si tvár, vyčistite si zuby, takže je dôležité pravidelne čistiť a „umývať“ svoju dušu.

Podľa ruskej tradície je veda o sprievode zodpovedná za očistenie duše.

Preložené z ruštiny do ruštiny:
Odpor: Řeřicha je ohňom duše. Zmŕtvychvstanie je očistenie duše jej ohňom z úlomkov, ktoré sa v nej nahromadili (odpad z mysle), strach, bolesť a viera.

V modernom živote bola vynájdená psychológia a psychoterapia, sú však hlboko a hlboko pozadu v praxi sedenia.

Ako očistiť svoju dušu od hriechov. Ako sa očistiť od hriechov

Očista od hriechov je náboženský rituál oslobodenia duše veriaceho od bremena dokonalého hriechu, očistenia svedomia a nájdenia pokoja mysle, a teda - „blížiaci sa k Bohu“. Metaforicky povedané, je to proces očistenia srdca, oživenia duše, uzdravenia mysle. Po pozorovaní seba alebo stratení v spomienkach si určite všimnete hriešnosť vašich myšlienok, pocitov a činov v danom časovom období. Nasledujúce pokyny vám povedia, ako sa očistiť od hriechov.

Sväté písmo hovorí, že hriešnici môžu odpustiť hriechy v prípade úprimného hlbokého pokánia („pokánie v srdci“), čo znamená, že si uvedomia svoju chybu a pevne sa rozhodnú zlepšiť. Čiňte pokánie celým svojím srdcom a obráťte sa k Bohu s pokáním. Apoštol Peter napokon hovorí presne o pokání: „Čiňte pokánie a otočte sa, aby sa vaše hriechy vymazali“ (Skutky 3: 19). Odpusť ľuďom, ktorí vás dobrovoľne alebo nedobrovoľne vyzvali, aby ste spáchali hriešny čin alebo myšlienky. Požiadajte odpustenie od tých, pred ktorými ste hriešnici. S úprimným pokáním vyznajte svoje hriechy v kostole. Apoštol Ján Teológ hovorí: „Ak vyznávame svoje hriechy, potom, keď sme verní a spravodliví, odpustí nám naše hriechy a očistí nás od všetkej nespravodlivosti“ (1 Jána 1: 9).

Božie slovo nám odhaľuje aj iné spôsoby očistenia od hriechov: láska a milosrdenstvo. Apoštol Peter hovorí: „Zo všetkého najviac si navzájom vážite lásku, pretože láska pokrýva mnoho hriechov“ (1Pt 4: 8). Buďte priateľskí k ľuďom, učte sa milovať a odpúšťajte svojim blízkym, pomáhajte ľuďom zlepšovať sa, robiť dobré skutky. A pamätajte: chcieť, aby vám boli odpustené vaše hriechy, odpustiť ostatným. Sväté písmo nám hovorí: „Buďte milosrdní, súcitní, odpúšťajte si navzájom, tak ako vám odpustil Boh v Kristovi“ (Ef. 4: 32). Urobte almužnu, pretože podľa Johna Chrysostoma: „Neexistuje hriech, ktorý by sa nedal očistiť a ktorý almužna nemohla zničiť.“ “ Vaše almužny by však mali pochádzať z čistého srdca. Navonok, dobrý skutok, vyrobený so sebeckými motívmi, pre vaše osobné dobro, iba prispeje k zhoršeniu a zakoreneniu hriechu vo vás. Robte všetky dobré skutky, úprimne chcú ľuďom pomôcť.

Žite podľa Božích prikázaní, modlite sa k Pánovi, pretože modlitby neobsahujú len modlitbu za pomoc, ale aj za odpustenie hriechov. Biblia hovorí: „Čokoľvek sa modlíte vo viere, dostanete“ (Matúš 21:22). Hlavná vec je, že vo vašej duši by malo byť úprimné pokánie vašich hriechov, silná túžba vydať sa na spravodlivú cestu a vieru a potom, ako povedal Ježiš Kristus, „podľa vašej viery sa vám má urobiť“.

Praktiky pre stoličky zahŕňajú:

 1. Tvorba bábik: jelša, zajačikovia, lyhomanki, zlí duchovia atď.
 2. Pracujte so všetkými druhmi veľkonočných vajíčok.
 3. Hlasové praktiky - chôdza.
 4. Praktiky nátlaku.
 5. Čistenie pomocou prírodných prvkov.
 6. Liečebné postupy a rituály.

Chcete mať vo svojom arzenáli efektívny nástroj na čistenie vedomia a duše pre nezávislú prácu? Technika Pysanka. Spôsob sedenia je to, čo potrebujete.

Po akýchkoľvek očistných praktikách musí byť duša naplnená. Sväté miesto nie je nikdy prázdne. Je lepšie naplniť sa tým, čo poteší, inšpiruje, vzbudzuje záujem a lásku k životu.

Podľa ruskej tradície je za naplnenie duše zodpovedná veda - radosť. Ale povedzme si o tom nabudúce.

Duchovné čistenie

Prišli sme k najťažšiemu a najťažšiemu bodu - objasneniu ducha.

Aby sme pochopili, ako a prečo čistiť ducha, odporúčame pripomenúť si, za čo je v ruskej tradícii zodpovedný Duch.

Duch je iskra, ktorá dala život. Duch určuje ciele života a duše pre človeka a dušu. Duch je vôľa žiť, niečo, čo pomáha prekonávať prekážky, riešiť životné úlohy a veriť.

Čím silnejší je duch človeka, tým viac viery v seba, v život, v Boha. O to jasnejšie je povedomie o svojom mieste v živote, o cieľoch a cieľoch a cieľoch. Širšie možnosti a ďalší horizont.

Čím slabší je duch človeka, tým väčšia pochybnosť a podozrievavosť. Nerozumiem tomu, prečo žijem, čo robím na tejto Zemi, prečo som sa narodil teraz. Čo by sa malo v tomto živote urobiť, aké ciele je potrebné dosiahnuť, aké patrimoniálne a karmické úlohy treba riešiť.

Slabosť ducha vedie k chorobám ducha.

Ochorenia ducha zahŕňajú:
 • Všetky druhy závislostí: fajčenie, alkoholizmus, drogová závislosť, hazardné hry, virtuálne mrazenie, závislosť od jedla atď.
 • Depresie.
 • Psychické choroby sú šialené.
 • Onkológia je rakovina.
 • Rodové odchýlky - homosexualita a lesbizmus.
 • Samovražedná tendencia je samovražda.

Postupy očistenia a obnovenia sily mysle zahŕňajú:

 1. Rozvoj závislostí a ich opustenie.
 2. Posilnenie vôle silou pri práci s telom: kalenie, pôst.
 3. Asketizmus - pre mužov.
 4. Praktiky ticha a samoty.
 5. Práca s určovaním cieľov: uvoľňovanie a prepisovanie irelevantných cieľov, odhaľovanie zmyslu života a životných hodnôt.
 6. Nájdenie, pochopenie a riešenie vlastných kmeňových a karmických problémov.

Ako očistiť dušu negativity. Ako očistiť svoju myseľ a dušu od negativity?

Mnoho ľudí v rôznych časoch prežilo veľa vo svojom živote. Negatívne semená sa vysiali do ich sŕdc a keď tieto negatívne semená začnú pučať a rastú, je ťažšie sa ich zbaviť.

Je to skoro ako výsadba dubových semien a ich ponechanie v zemi: bude rásť a stať sa veľkými a silnými a korene idú tak hlboko do zeme, že je takmer nemožné ich odstrániť.

Preto, ak budete postupovať podľa týchto jednoduchých krokov, môžete ľahko vyčistiť svoju myseľ a dušu negativity, ale musíte to urobiť s otvoreným srdcom, otvorenou mysľou a duchom naplneným nádejou.

1. Nájdite v seba vieru. Je dobré poznať seba. Zabudnite na vonkajšie sily, venujte pozornosť svojmu životu a situácii.

2.Pustite! Ľudia majú právo na šťastie (samozrejme to platí aj pre vás!). Nepoužívajte negatívne skúsenosti vo vzťahoch, minulosť nepomáha, ale iba zasahuje. Vyslovte takéto potvrdenie nahlas: „Prajem všetkým veľa šťastia!“

3. Nechajte svoju myseľ, telo a dušu ovplyvniť na ceste k cieľu.

4. Začnite myslieť pozitívnejšie, naplňte svoju myseľ a dušu pozitívnymi slovami, pozitívnymi ľuďmi a pozitívnymi vecami. Nepopravujte myšlienky vo svojom srdci, kde dozrievajú v nenávisti a pohŕdaní. Podeľte sa o svoje pocity s osobou, ktorej dôverujete.

5. Ak sa cítite slabý alebo naštvaný, choďte pri východe alebo západe slnka, vdýchnite čerstvý vzduch.

6. Každý deň si aspoň 5 minút ľahnite a premýšľajte.

7. Upokojte fyzické a duchovné metódy, napríklad meditáciu alebo jogu, pilates atď.

8. Pred tým, ako začnete pracovať na svojich cieľoch, prečítajte si pozitívne potvrdenia alebo počúvajte svoju obľúbenú hudbu. Urobte niečo, aby váš mozog dostal dobrý, šťastný a pozitívny súbor myšlienok.

 • Ak je niekto nepríjemný alebo urážlivý, požiadajte ho zdvorilo, aby odišiel alebo prestal. Ak situácia pretrváva, odíďte.
 • Ak máte pocit, že máte zlú náladu, zastavte na chvíľu, nadýchnite sa čerstvého vzduchu. Zapnite svoju mentálnu náladu a objektívne premýšľajte o situácii.

Je táto situácia hodná vášho času a pozornosti?

• Rozjímajte. Toto je najlepší spôsob, ako očistiť svoju myseľ. Pravidelne sa tým dostanete do bodu, keď môžete začať robiť racionálnejšie rozhodnutia vo svojom vedomom svete, robí vás pokojným a pokojným, takže začnete hľadať to, na čo „reagujete“ inak tak, že konfliktné situácie

Záver. Ako čistiť

Podľa Božieho plánu bol človek stelesnený v trojici tela - duše - ducha. Preto je dôležité, aby ste sa očistili na všetkých troch úrovniach, aby nedošlo k deformáciám.

Čas očistenia ruskej tradície je jeseň a zima. Počas tohto obdobia sa čistí samotná Matka Zem - príroda. Zbavuje sa všetkého starého, nepotrebného a zastaralého, takže je ľahšie pre človeka vyčistiť sa súčasne.

Najjednoduchšie je urobiť každý deň 1 prácu na očistení tela, jedného pre dušu a jedného pre ducha. Vyššie uvedené zoznamy slúžia na pomoc. Potom bude vždy rovnováha a integrita.

Na očistenie sa však nestačí. Nestačí len udržiavať čistotu sami. Naozaj čistý v tele, duši a duchu sa človek vždy bude snažiť vyčistiť priestor okolo neho.

Najprv sa musíte naučiť udržiavať čisté miesto, kde bývate, spať, jesť, relaxovať - ​​dom. A to platí pre všetkých - deti, mužov, ženy. Ak máte neporiadok vo svojej skrini a neporiadok na pracovnej ploche, potom vo vašom tele, duši a duchu - všetko je úplne rovnaké. A neodôvodňujte svoju vlastnú lenivosť a nedbanlivosť. Vonkajšie vždy odráža vnútorné. Toto je zákon, ktorým náš vesmír funguje. V dome človeka môžete povedať všetko o jeho charaktere, zvykoch a myslení.

Očista je o všetkom vo vašom živote. Je vaša e-mailová schránka čistá alebo upchatá? Je pracovná plocha v počítači čistá? Čo sú upchané súbory telefónu? Robíš posteľ? Umývajte riad, podlahy, utrite prach?

To však nestačí. Je dôležité, aby dospelý chodil mimo domu a snažil sa udržiavať čisté schodisko, nádvorie a chalupu. Postupné rozširovanie rozsahu vplyvu. Čím čistejšia a silnejšia osoba, tým väčšie sú jej možnosti a vplyv. Čím ľahšie je pre neho vyjednávať a účtovať ostatným ľuďom za spoločné aktivity čistenie parkov, lesov, mesta, krajiny, planéty. Obmedzenia iba v hlave. A je tiež dôležité sa ich zbaviť.

Jednoduchý test. Ako objektívne skontrolovať stupeň čistoty:

Rozhliadnite sa, čo je okolo vás? Sú na podlahe trosky, špinavé výtlačky na dverách skrinky, sú okná priehľadné? Koľko nečistôt a odpadu sa stretávate v práci na ulici? Sú ľudia z vášho prostredia čisté a jasné?

Všetko a všetko okolo vás je odrazom vášho vnútorného stavu tela, duše a ducha. Očistite seba, svoj svet a potom sa celý život stane čistejším a jasnejším.

Ako očistiť dušu a srdce. Ako vyčistiť myseľ a dušu negativity

Mnoho ľudí zažilo počas svojho života veľa vecí. Семена негатива были посеяны в их сердцах еще в детстве, а с возрастом эти семена проросли в заросли негативных эмоций, от которых уже сложно избавиться. Это похоже на семена дуба, которые невинно прорастают и вырастают в могучее древо, которое голыми руками уже не вытащишь. Если вы последуете шагам, изложенным ниже, вам с легкостью удастся очистить свой разум, душу и сердце от отрицательных настроений, но вам необходимо будет отнестись к этому с открытым сердцем, разумом и духом, полным веры и надежды.

 1. 1 Найдите силы поверить в себя. Nebolo by zlé študovať sa správne na všetkom ostatnom. Zabudnite na vonkajšie faktory, venujte pozornosť iba svojmu životu a situácii.
 2. 2 Nechaj to tak! Ľudia si zaslúžia šťastie, a to samozrejme platí aj pre vás! A schopnosť zanechať negatívne emócie pozadu dokonca prispeje k šťastiu.
 3. 3. Nechajte svoju myseľ, telo a ducha, aby vás ovplyvnili na vašej ceste života.
 4. 4. Začnite myslieť pozitívnejšie, naplňte svoju myseľ a dušu pozitívnymi slovami, ľuďmi a vecami. Nemali by ste však pochovať čierne myšlienky v hĺbkach svojho srdca, inak tam dozrie a premenia sa na nenávisť a pohŕdanie. Podeľte sa o svoje pocity s tými, ktorým dôverujete.
 5. 5 Ak sa cítite slabý a nahnevaný, choďte na prechádzku pri východe alebo západe slnka a dýchajte čerstvý vzduch.
 6. 6 Strávte najmenej 5 minút denne jednoduchým relaxom a reflexiou.
 7. 7. Vyskúšajte niekoľko fyzických a duchovných upokojujúcich metód, ako napríklad joga, pilates a podobne.
 8. 8 Skôr ako začnete plniť svoje ciele, prečítajte si pozitívne knihy alebo počúvajte svoju obľúbenú hudbu. Urobte niečo, čo vašu myseľ uvedie do stavu dobra, šťastia a dobrej nálady.
 • Pamätajte, že aj nepríjemná udalosť môže byť veľmi užitočnou lekciou, ktorá nakoniec zmení negatív na pozitívny!
 • Nastavte svoju myseľ na optimistické myslenie.
 • Ak máte zlú náladu, zastavte na chvíľu a chytte prúd čerstvého vzduchu. Vezmite túto situáciu do ježkov objektívneho myslenia. Je to udalosť, ktorá stojí za váš čas a živé zážitky?
 • Meditujte ... Meditácia je najlepší spôsob, ako vyčistiť svoju myseľ. Pravidelné cvičenie tohto typu relaxácie vám pomôže robiť inteligentnejšie rozhodnutia a zanecháva vás v pokoji a pohode, pretože na konfliktné situácie začnete inak reagovať.
 • Ak vás niekto obťažuje alebo urazí, povedzte mu, aby zastavil svoje konanie týmto smerom. Ale ak sa nezastaví, potom sa len vzdialite a rozsah jeho prítomnosti.

varovanie

 • Násilie sa môže javiť ako dobré riešenie problému, ale nie je to, ignorujte akékoľvek nutkanie zlosti. Nezačínajte hádať a nadávať ľudí len preto, že ste naštvaní.
 • Nikdy sa nesnažte obviňovať ostatných z toho, že majú zlú náladu. Týmto spôsobom stratíte priateľov.

Ako očistiť dušu hnevu. Ako očistiť svoju dušu od urážok?

Každý z nás má svoje vlastné predstavy o Bohu, viere a duši. Niekto to cíti samy osebe a verí, že ho má každá živá bytosť, zatiaľ čo niekto vo všeobecnosti popiera prítomnosť duše u človeka a verí, že je to iba abstraktný pojem, ktorý nemožno úplne pochopiť.

Avšak živá duša niekedy ubližuje ľuďom, vyžaduje niečo, ba dokonca plače. Nie je zbytočné, že o tejto časti, ktorá tvorí podstatu ľudskej osoby, je zložených toľko piesní a básní.

Bohužiaľ, mnohí z nás často zabudnú na našu dušu, nechajú ju bez dozoru a posypú ju rôznymi odpadmi, ktoré otrávia život. A duša musí byť očistená. A rovnako ako čistíme naše domovy, je potrebné ich tiež vyčistiť a zbaviť nahromadeného prachu zo všetkých urážok, sklamaní a sklamaní.

Duša každého človeka je ako nádoba, ktorá môže pretekať. A ak sa v ňom nazhromaždilo veľa negatívnych skúseností, potom to duša nedokáže vydržať, signalizuje to, pripomína to sama sebe.

Očistenie duše je v prvom rade oslobodením od odsúdenia, hnevu, závisti a hnevu. Ak sú z nej odstránení všetci títo škodliví hostia, potom sa samotný život stáva jasnejším, pre človeka ľahšie, depresie, únava a akýkoľvek prechod sleziny. Pretože keď je duša čistá, je ľahká, okrídlená a vyrovnaná, spieva šťastím, miluje, raduje sa a žije celý život.

Preto, ak vás často navštevujú negatívne podmienky, ak ste často v zlej nálade, otrávení, rozrušení a smutní, venujte pozornosť svojej duši. Čo je na nej zlé? Prečo ste ju nekŕmili? Čo chýba? Možno, že na niekoho dlhodobo nesúhlasíte? Možno nie ste spokojní s tým, ako sa vám darí život, alebo niekomu závidíte? Na tieto otázky odpovedzte čestne, počúvajte sami seba. A začnite sa čistiť v božskom chráme svojej duše. Duše sú časticami Božími, je neprípustné robiť z nej nádobu zla a temnoty.

Na čo najplodnejšie čistenie môžem odporučiť určitý druh rituálu, ktorý používam sám. Úprimne odpoviem na svoje otázky o tom, aké negatívne emócie v súčasnosti otravujú moju dušu, napríklad: zášť za niečo, sklamanie z niečoho, strach z niečoho ... Každý z nás má voči niekomu konkrétny odpor. na niečo. Tieto otázky si úprimne zodpovedáme sami sebe. Všetky svoje odpovede si zapíšem na hárok, ktorý potom rozdelím na časti (v každej časti je uvedený negatívny pocit). Napríklad som spočítal šesť negatívnych emócií, preto som dostal šesť malých častí, ktoré som zložil a zapálil. To sa dá dosiahnuť určitým spôsobom, len symbolizujúcim nádobu duše. Zámerne som zapálil všetky svoje sťažnosti, obavy a sklamanie, pozerám sa, ako horia pred očami a premieňajú sa na hrsť popola. Zbavím sa tohto odpadu, všetko, čo je zbytočné a negatívne, nechal som všetok vzniknutý popol po vetre do otvoreného okna. Ihneď sa to stane ľahším.

Pozrite si video: Lečebná meditace - průpověď pro tělo, duši a ducha. . (Jún 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send