Užitočné tipy

PLACHTY A SPICY ZUKIN BREAD

Pin
Send
Share
Send
Send


Pečiem domáci chlieb na jogurte so cuketou a korením, chuť je neopísateľná.

produkty
Cuketa - 450 g
Múka - 2 šálky (300 g)
Prášok do pečiva - 1 lyžička.
Soda - 1 lyžička.
Mletá škorica - 1 lyžička.
Nové korenie, mleté ​​- 1 lyžička.
Soľ - 1/2 lyžičky.
Cukor - 1,5 šálky
Maslo (tavené, chladené) - 6 lyžíc. l.
Veľké vajcia - 2 ks.
Prírodný jogurt bez prísad - 1/4 šálky
Čerstvá citrónová šťava - 1 lyžica. l.
Maslo na mazanie z formy

Ako variť domáci chlieb s korením a cuketou:

1. Nastavte rošt v rúre na strednú úroveň a zapnite samotnú rúru na predohrev na 180 stupňov. Obdĺžnikovú tortu namažte maslom.

2. Ocochini opláchnite, nakrájajte na cop a nastrúhajte dužinu na jemnom strúhadle, vložte do cedníka, nechajte tekutinu odtiecť asi 5 minút a zvyšok vytlačte niekoľkými vrstvami papierovej utierky.

3. Vo veľkej mise skombinujte múku, prášok do pečiva, jedlú sódu, škoricu, nové korenie a soľ. V inej miske kombinujte cukor, rozpustené maslo, vajcia, jogurt a citrónovú šťavu. Pridajte k múke nasekané cukety a olejovú zmes, premiešajte, ale cesto nelogujte.

4. Vložte cesto do pripravenej formy, vyhlaďte povrch a vložte do predhriatej rúry. Pečte domáci chlieb s korením a cuketou do zlatohneda a čistú drevenú tyčinku s prepichnutím asi 1 hodinu, pravidelne otáčajte panvicu v rúre tak, aby sa chlieb upiekol súčasne zo všetkých strán.

5. Hotový chlieb by sa mal nechať mierne vychladnúť pri izbovej teplote asi 10 minút, potom z formy odstráňte domáci chlieb s korením a cuketou a nechajte ho jednu hodinu úplne vychladnúť.

Pin
Send
Share
Send
Send