Užitočné tipy

Žaba je jazero, vtipné a trávnaté

Pin
Send
Share
Send
Send


Aby ste pochopili kompetentný obsah takýchto stvorení, musíte pochopiť, čo presne sú. Žaby teda prichádzajú do jednej veľkej triedy obojživelníky alebo obojživelníky, Ktorému z nich by ste mali rozumieť? A skutočnosť, že tieto bytosti môžu žiť na pevnine aj vo vode. Toto živočíšne kráľovstvo má v tejto triede samostatný oddiel - bez chvosta, ktorá má asi 6 000 moderných a 84 fosílnych druhov (podľa zdroja Wikipedia).

Možno sa oplatí premýšľať o tom, ako si zaobstarať žabu, ak o týchto výtvoroch nemáte paniku alebo strach, pretože všetci ľudia majú rozdielne vnímanie nášho prostredia a jeho obyvateľov. Od staroveku sa s týmito zvieratami zachádzalo so zjavnou dualitou. Niektorí im pripisovali účasť na rituáloch čarodejníctva, kde sa používali ako ingrediencie, zatiaľ čo iní mali presvedčenie, že by sa nemali zabíjať, pretože do domu prinášajú šťastie a prosperitu.

Ak považujeme žabu za obyčajného zvieraťa s vlastnými vlastnosťami, správaním a charakterom, potom môžeme vidieť, že ide o celkom pekné stvorenia. Majú krásne výrazné oči, širokú škálu farieb, ich pohyby sú veľmi zaujímavé sledovať. Je zaujímavé sa o ne postarať.

Medzi výhody tohto domáceho maznáčika patrí nielen roztomilý vzhľad, ale aj ich schopnosť prispôsobiť sa akýmkoľvek klimatickým podmienkam. Táto trieda zvierat dokonale ovládla celú planétu a dokázala sa prispôsobiť životu v akomkoľvek prvku. Ak ste si boli istí, že žijú iba v nádržiach a močiaroch - vaše vedomosti sa doplnia. Ich biotopy sú pre nás oveľa širšie ako obvykle. Zvládli púšť a polárne hranice. Žijú v meste aj na divokých miestach, kde človek vôbec nežil.

Ak ste zvážili a rozhodli ste sa kúpiť takého domáceho maznáčika, budete musieť venovať pozornosť druhu žaby, ktorý uprednostňujete. Každý druh je svojím spôsobom jedinečný.

Žaba vybrať

 1. Žaba obyčajná, Táto malá rosnička sa najčastejšie vyskytuje v teráriách. Má dobrú chuť do jedla, tichú povahu, zábavné správanie. Nie je ťažké ho udržať, ale stojí za zmienku, že žije živý hmyz. Ak narazíte na samca tohto druhu - očakávajte pravidelné odříkávanie, taká je ich povaha. Medzi týmito druhmi je celá škála:, žaba harlekýn, žaba červenooký, žaba koralový. Je však potrebné poznamenať, že mnohí z nich sú jedovatí! Zvážte to pri nákupe. Po manipulácii s nimi vždy umyte ruky.
 2. prak, Kvôli jej vzhľadu, veľkým ústam a obrovskému bruchu dostala prezývku Pacman (videohra Pac-Man). Má inú farbu a možno je to najobľúbenejší typ žaby pre dom. Má dobrý zrak a vie, ako sa dobre skryť. To môže byť veľká zábava, pretože prak tiež mení farbu v závislosti od interiéru. Vedie sedavý životný štýl, ktorý zjednodušuje otázku priestoru. Jesť prakom živé jedlo, ako sú cvrčky.
 3. Ropucha z ďalekého východu. Vzhľad pripomína ropucha. Ideálny na údržbu domu, pretože má krásnu farbu a je aktívny počas dňa. Jesť ropucha živého hmyzu. Príliš veľký nerastie.
 4. Africký trpaslík, Je to malá aktívna žaba, ktorá nevyžaduje intenzívnu starostlivosť a je ideálna pre začiatočníkov. Nie je pre ňu potrebná stála prítomnosť vo vode. Živé jedlo sa nevyžaduje.

Toto je len zopár možností, z ktorých si môžete vybrať. V každom prípade je lepšie získať známe druhy žabiek, ktoré môžete mať doma.

Je lepšie odmietnuť divoký druh z dôvodu zložitosti správneho udržiavania neznámeho druhu (pokiaľ nie ste samozrejme odborníkom v tejto oblasti), stravovacích požiadaviek a osobnej bezpečnosti. Žaba chytená vo voľnej prírode môže byť navyše chráneným druhom a jej prevzatie zo svojho prirodzeného prostredia poškodí populáciu tohto druhu.

Frog Space Choice

Veľkosť terária (alebo inej nádrže) môžete určiť podľa veľkosti vašej dospelej žaby. Opierať sa o niektoré faktory:

 • Musíte presne vedieť, aký druh žaby ste si vybrali, aby ste mali presnú predstavu o tom, ako veľká môže byť. Pri príchode do obchodu s domácimi zvieratami nezačínajte predajcami: v tejto veci môžu byť zle informovaní. Je lepšie prečítať si o určitých druhoch okamžite, vyhľadať informácie o nich a až potom, ako si budete istí charakteristikami svojho domáceho maznáčika, určite kúpi nádrž.
 • Čím väčšia je žaba, tým viac voľného miesta bude vyžadovať. Ak je akvárium malé, vaše zviera bude bolieť a trpieť, určite to nesmiete šťastné.
 • Malé druhy vyžadujú menej potravy a akvárií, čo ich robí vhodnejšími pre začínajúcich majiteľov. Za nimi budete musieť menej čistiť.
 • Niektoré druhy majú malý vzhľad, ale to môže byť klamlivé. Napríklad žaba Elf - jej počiatočná veľkosť je 2,5 cm a môže dosiahnuť 20 cm. Vždy skontrolujte najprv.

Odrody žiabrových nádrží

 1. Najjednoduchší výhľad sú podzemné nádrže. Vhodné iba pre pozemné obojživelníky.
 2. Vodné nádrže - tento druh je určený len pre vodné obojživelníky.
 3. 50/50 je najbežnejším druhom, kde je polovica naplnená vodou a druhá polovica je suchá. Väčšina žiab je práve taký dom.
 4. Drevená nádrž - meno hovorí samo za seba, tento dom je určený iba pre dreviny, ktoré milujú vetvy. Takýto dom je na rozdiel od ostatných vysoký a úzky.
 5. Rybník - ak máte súkromný pozemok, môžete si tu vytvoriť vlastný rybník, kde môžete usadiť niekoľko druhov miestnych podvodníkov.

Materiál substrátu

Musíte určiť, aký bude substrát (spodná časť domu): mokrý alebo suchý.

Medzi nimi je najznámejšou možnosťou štrk. Ľahko sa čistí, existuje veľa variácií farieb a tvarov. Tiež populárne: pôda, piesok, rašelina, mach. Pre každý konkrétny typ je lepšie zvoliť si vlastný typ pôdy.

Ozdoby. Tu môžete použiť mach a rôzne kamene (nie akútne), plastové alebo živé rastliny. Zázemie pre akvárium sa predáva v obchodoch, čo vytvorí atmosféru naturalizmu. Potom sa spoľahnite na svoj vkus, hlavnou vecou je nezabudnúť, že to nepoškodí vášho domáceho maznáčika.

Režim teploty

Všetko záleží na type vašej žaby. Väčšina z nich nevyžaduje špeciálne osvetlenie. Ak je dom inštalovaný ďaleko od prirodzeného svetla, je potrebný zdroj svetla 12 hodín. Na tento účel použite svietidlo s žiarivkami - to je najbezpečnejšia možnosť. Ak potrebujete zmeniť teplotu v akváriu, najjednoduchšou možnosťou je ochladiť alebo zahriať váš byt. Teplota vody sa môže zohrievať pomocou sklenenej trubice, ktorá sa predáva v špecializovaných predajniach alebo ponorným ohrievačom vody. Pri všetkých týchto procesoch je potrebné neustále sledovať a žabke zabezpečiť bezpečné miesto na pobyt v tejto dobe.

Žabie kŕmenie

 • Ak chcete pokračovať v tejto záležitosti, opäť vyplýva z typu žaby, ktorú ste si vybrali.
 • Pamätajte, že väčšina druhov žiab dáva prednosť živému jedlu, to znamená, že budete musieť kúpiť krikety, húsenice, červy, ryby a myši. Všetky tieto živé bytosti je lepšie kúpiť v špecializovaných predajniach, a nie vykopať alebo chytiť v záhrade za domom, pretože tieto škodce môžu byť chemicky otrávené.
 • Voda sa musí pravidelne vymieňať. Kúpajú sa v nej a pijú cez kožu.
 • Voda sa musí dechlórovať, to je dôležité.
 • Čistite každé dva dni. Spodok je umytý, všetka podstielka je odstránená, skontrolujte kvalitu prostredia v nádrži.

Niekoľko dôležitých bodov pri udržiavaní žabiek doma

 1. Nezneužívajte manuálnu komunikáciu so svojou žabou. Nepáči sa im to. Lepšie pozorovať správanie zvnútra. Ak ste zviera vzali do náručia, musia byť čisté a suché.
 2. Žaba je klzká bytosť a presnosť predovšetkým. Ak ste po nejakej komunikácii s ňou cítili vlhkosť, znamená to, že komunikácia bola oneskorená a žaba je unavená.

Dali sme vám všeobecné pokyny na chov zvierat, ako sú žaby. Oboznámte sa s vybranými druhmi, tu zohráva osobitnú úlohu správna starostlivosť, teplota a výživa. Ak dodržíte presné životné podmienky, váš nezvyčajný domáci obyvateľ bude zdravý a bude žiť mnoho rokov vo vašom okolí!

Opis čeľade papule (Rana arvalis)

Ústa žaba (Rana arvalis) - Veľmi početný druh našej fauny dosahuje dĺžku 78 mm. Chrbát je hnedý alebo sivý s tmavými škvrnami, brucho je biele alebo žltkasté, zvyčajne bez škvŕn. Krk je belavý, často s mramorovým vzorom. Vtipná žaba trávi po celú dobu, vrátane zimovania, na súši. Iba v období rozmnožovania sa presúva do nádrže. Živí sa suchozemským hmyzom, bezstavovcami.

Neresiaca sa žaba sa vykonáva vo veľmi krátkom čase. Muži trávia vo vodných útvaroch iba 20 - 25 dní. Samice prichádzajú neskôr ako oni a odchádzajú skôr, okamžite po znášaní vajec. Jedna žena kladie 500 - 2750 vajec.

Pri nízkych teplotách, niekedy aj keď sa v murive tvorí ľadová kôra, trvá vývoj vajíčok 8 - 10 dní. Vývoj lariev trvá v priemere 60 - 65 dní a v zóne tundry nie viac ako 45 - 55 dní.

Opis žabej trávy (Rana temporaria)

Grass Frog (Rana temporaria) líši sa od papule vo väčších veľkostiach - až do 10 cm dlhé, tupá papuľa, mramorovitý vzor na bruchu a nízka hladina hľúz.

Tráva žaba

Žaba trávy je odolnejšia voči chladu a je náročná na vlhkosť. Najaktívnejší za súmraku večer a ráno. Radšej trávi čas v prírodných prístreškoch - za hľuzami trávy, kameňmi, hnilobnými pahýľmi, spadnutými konármi, vo vysokej tráve atď. Živí sa rôznymi bezstavovcami, dipteranovým hmyzom, húsenicami, pavúkmi. Rovnako ako u niektorých iných druhov žab, existujú aj prípady jesť podobné. Zdroj: Žaby

Celkovo je biológia trávnatých a papuľkových žiab podobná, líši sa iba v detailoch.

Starostlivosť a starostlivosť o papuľku alebo trávu

Odporúčania týkajúce sa chovu papule alebo trávnatej trávy doma sa mierne líšia od podobných odporúčaní týkajúcich sa udržiavania žabky pri jazere. Spravidla sa odporúča vybaviť terárium 30 - 40 litrami, vysadiť ho zelenými rastlinami a zariadiť veľký, ale plytký rybník. Terárium sa odporúča zakryť sieťou, aby jeho pohybujúci sa obyvatelia neutiekli. Nie je potrebné ďalšie vykurovanie terária, ako aj ďalšie osvetlenie.

Jazero, šťuky alebo trávu si môžete kúpiť nielen v obchodoch s domácimi zvieratami alebo na veľkých vtáčích trhoch. Počet a lokalita týchto druhov žab je taká veľká, že sa vyskytujú v obyčajnom lese, v močiari alebo blízko rieky, jazera alebo rybníka.

Odporúča sa na chov začiatočníkov aj profesionálnych chovateľov obojživelníkov.

Pin
Send
Share
Send
Send