Užitočné tipy

Ako krásne dievča fajčí cigarety

Pin
Send
Share
Send
Send


Od začiatku sledujte, čo sa deje vo vás, keď potiahnete cigaretu. „Tabakový dym obsahuje asi 4 000 chemických zlúčenín, z ktorých najmenej sto má preukázané karcinogénne vlastnosti. Aj jeden z týchto stoviek jedov (napríklad benzopyrén) stačí na to, aby bunky pľúc, kože alebo reprodukčného systému zmutovali a spôsobili rakovinu, hovorí Denis Gorbačov, kardiológ v Európskom lekárskom centre. - Dym tiež narúša činnosť kardiovaskulárneho systému, oddeľuje hemoglobín - bielkovina zodpovedná za výživu tkanív kyslíkom, oxid uhoľnatý. Výsledkom je, že srdce a mozog prijímajú o 20-30% menej kyslíka, ako potrebujú. Aby sa situácia nejako zlepšila, k záchrane sa ponáhľajú ďalšie červené krvinky, čo núti proteín, aby aktívnejšie plnil plán na dodávku kyslíka. Výsledkom je, že v dôsledku zvýšenia bunkovej hmoty je krv hustá, viskózna a metabolizmus sa spomaľuje. Proces aterosklerózy (ukladanie cholesterolu na steny krvných ciev) sa však zrýchľuje a na obzore sa blíži ischémia (zhoršenie zásobovania tkanivovým kyslíkom), “vysvetlil neochotne Dr. Gorbačov na prstoch.

Každý však musí počuť aspoň raz, že existujú nápravné opatrenia, ktoré vám umožňujú naďalej fajčiť a nezískavať vážne zdravotné problémy. Pozrime sa, či spôsoby, ako znížiť škodu spôsobenú fajčením, skutočne fungujú.

2. Viac chôdze na čerstvom vzduchu

Chôdza rýchlym tempom cez park prispieva k lepšej výmene plynov v pľúcach, vďaka čomu sa vylučujú toxickejšie látky, ktoré môžu spôsobiť CHOCHP (chronické obštrukčné ochorenie pľúc) - „profesionálna“ fajčiarska choroba. CHOCHP je neustály kašeľ, spútum, dýchavičnosť a nedostatok vzduchu v dôsledku poškodenia pľúcneho tkaniva v súčasnosti a emfyzém, fibróza, bronchogénny nádor (čo nazývame rakovina pľúc) v blízkej budúcnosti.

Pravdepodobnosť rozvoja chronickej obštrukčnej choroby pľúc (CHOCHP) sa dá vypočítať podľa indexu fajčiarov (IR):

IR = (Počet cigariet údených za deň x zážitok z fajčenia v rokoch) / 20

Ak je IR väčšia ako 10, potom je to príležitosť chytiť srdce a skontrolovať pľúca.

3. Nefajčite na lačný žalúdok

Nikotín, ktorý sa rozpúšťa v slinách a vstupuje do žalúdka, dráždi jeho sliznicu, zvyšuje vylučovanie žalúdočnej šťavy a zvyšuje kyslosť od nuly. Žalúdok sa sám začína „jesť“ - zvyšuje sa riziko gastritídy, vredov, kolitídy, zápchy alebo hnačky (niekedy zase jedného alebo druhého). Ak budete jesť, jedlo bude mať „tlmiaci účinok“ a chráni sliznice tráviaceho systému pred vlastným trávením.

4. Vypite viac vody

Voda odstraňuje toxíny z tela. A erytrocyty opité na najvyššej úrovni prispievajú k lepšiemu prísunu kyslíka do tkanív tela.

Ak absorbujete vodu presahujúcu dennú normu (a to je 2,5 až 3 litre pre dospelých), donútite obličky, aby prešli väčším počtom karcinogénov cirkulujúcich v krvi. „Preto je fajčenie považované za jeden z hlavných rizikových faktorov rakoviny obličiek,“ hovorí Dr. Denis Gorbachev.

Prvá ranná cigareta

Obrázok je zmenšený. Kliknutím zobrazíte originál.

Ak ste fajčením nováčikom, potom keď sa zobudíte, možno nebudete chcieť fajčiť. To je normálne. Ale keď stretnete nový deň, môžete premýšľať o cigaretách a ich prvých. Takže sa pripravte na fajčenie, zobuďte sa v sebe a potiahnite prvú cigaretu dňa ...

Neexistuje vôbec žiadny konkrétny spôsob fajčenia prvej rannej cigarety. Je len potrebné, aby ste si to užili. Keď si vezmete cigaretu a vložíte ju do rohov svojich pier, pokúste sa vydýchnuť prvý výdych dvojitým a hlbokým nadýchnutím.

Chvíľu držte dym v pľúcach, kým zapnete zapaľovač, a potom pomaly vydýchnite. Pri hľadaní svojho rytmu sa budete niekoľkokrát ťahať a vydýchať. Akonáhle sa upokojíte a cigareta začne robiť svoju prácu, môžete začať premýšľať o ďalších veciach, ktoré je potrebné urobiť v ten deň.

Ale keď sa nadýchnete, sústredte sa na to a počítejte do troch. Keď nadýchnete, pocítite to vo svojich pľúcach. Počas výdychu sledujte, ako sa objaví to, čo sa práve vo vás nachádza.

Po dokončení cigarety až do konca, vezmite posledné potiahnutie trochu hlbšie, nechajte to trvať, povedzme, štyri sekundy. Tu však buďte opatrní: nezabudnite, že cigareta môže byť príliš horúca a spáliť vaše prsty alebo pery.

A napriek tomu vám posledný výdych, hlbší ako zvyšok, dá dobrú podporu, aby ste držali ďalšiu cigaretu. Rýchlo uhaste cigaretu v popolníku, zatiaľ čo vydychujete zvyšky dymu, ktoré sa vám tak krásne páčili.

Čas spánku je najdlhšia doba, počas ktorej sa fajčíte a telo nedostáva nikotín. Pretože fajčenie je dobré pri relaxácii, pár cigariet pred spaním je skvelý spôsob, ako ukončiť deň.

Pred spaním je najlepšie precvičiť dlhé, 5-7 sekundové fajčenia a hlboko vdychovať dym. Vyplňte jednu cigaretu a vezmite novú. Môžete fajčiť toľko cigariet, koľko chcete. Fajčenie vám umožní nájsť pár minút pre vaše potešenie skôr, ako zaspíte. Takže budete spať ťažšie a prebudíte fajčiara na plný úväzok.

5. Nefajčite po sexe

Snažte sa siahať po cigarete hneď, ako sa objaví náklad - či už ide o športový výcvik, alebo o vyhýbanie sa naháňačkám. Po každej fyzickej práci sa zvyšuje intenzita krvného obehu, v dôsledku čoho sa oxid uhoľnatý v tele rýchlejšie rozptyľuje a uviazne v tkanivách vo väčšom množstve, ako je obvyklé.

Čo je potrebné urobiť ako prvé

Existujú určité pohyby, ktoré ľudia, ktorí fajčia po dlhú dobu, robia. Pred zapálením poklepajú dlaňou na zväzok alebo ho ľahko stlačia na stôl, aby ho stlačili. Keď cigaretu dosiahnu, urobia rovnaký pohyb.

Navonok sa to môže podobať malému rituálu alebo nejakému nervóznemu zvyku. Ale ak sa spýtate fajčiara, prečo to robí, zistíte, že týmto spôsobom tabak uvoľňuje. Výsledkom tohto postupu je, že cigareta bude fajčiť lepšie a dlhšiu dobu.

Ďalej musíte zistiť, ako správne držať cigaru. Urobíte to tak, že ju držíte dvoma prstami. Prsty na to používajú index a stred. Po týchto manipuláciách musíte cigaretu mierne znížiť.

Hovorí sa, že väčšina mužov zovrie cigaretu indexom a palcom. Aby ste skryli svoju závislosť, mali by ste cigaru držať rovnakým spôsobom, ale zároveň ohýbať prsty smerom k dlani. Takže ju môžete skryť v ruke.

Teraz začneme zapaľovať cigaretu. To je možné dosiahnuť pomocou zápaliek alebo zapaľovačov. Cigaretu je potrebné stlačiť medzi perami a vznietiť jej opačný koniec. Potom musíte začať kresliť na vzduchu.

Nezabudnite, ako pijete šťavu alebo kokteil pomocou tubulov - tieto procesy sa navzájom veľmi podobajú. Keď spustíte oheň, počkajte, kým cigareta nezačne doutnať. Ak tak neurobíte, potom to jednoducho vyjde. Doutnajúce cigarety by sa mali vyskytovať rovnomerne.

Dymové prestávky počas dňa

Možno budete chcieť fajčiť cigaretu počas práce alebo medzi prednáškami na vysokej škole alebo na univerzite. To je úplne normálne, a to znamená, že nastal čas na prestávku. Na rozdiel od rannej cigarety, ktorá mohla byť fajčená sama alebo v pokojnejšej atmosfére, počas dňa budete pravdepodobne v spoločnosti tých istých fajčiarov alebo budete obklopení inými ľuďmi.

Pred odchodom do fajčiarskej miestnosti rád osviežim vrstvu rúžu a zistil som, že kombinácia prestávky na toaletu a prestávky na dym je skvelý nápad. Šetrí to čas. Len si zoberte cigarety a zapaľovač - a vypadnite.

Nie je potrebné brať so sebou kabelku (aj keď kabát v chladnejších dňoch nebolí). Tiež by ste sa nemali hanbiť brať so sebou cigarety. Teraz fajčíte a môžete to bezpečne oznámiť svetu! Takže prejavíte nielen svoju lásku k fajčeniu, ale prejavíte aj sebadôveru.

Vstúpte do fajčiarskej izby, vyberte cigaretu a zapaľujte si cigaretu. Pohyby vašich rúk by mali byť voľné. Najskôr sa zhlboka nadýchnite, možno sa zhlboka nadýchnite a chvíľu držte, kým dym nenaplní pľúca.

Potom vydýchnite. Pretože prestávka je regulovaná, nefajčíte neopatrne. Základným pravidlom je hlboké nadýchanie po dobu 3-5 sekúnd, vdychovanie, zatiaľ čo sa budete zbavovať popola, a potom rýchly výdych.

Tieto kroky opakujte, kým sa nedokončí. Uistite sa, že posledný potah je dostatočne dlhý a zhlboka sa nadýchnite. Malo by to stačiť do ďalšej prestávky, keď celý proces opakujete znova.

poloprávd

Aspirín je skutočne účinné protidoštičkové činidlo (liek, ktorý znižuje trombózu). Ak vyrábate cigarety po 10 až 15 rokoch ich aktívnej spotreby, aspirín pomôže obnoviť krvné cievy už za päť rokov. „Tento nástroj však môže byť menej účinný, ak budete fajčiť ďalej: zvyšujete riziko vaskulárnej trombózy rýchlejšie ako aspirín. Každá cigareta zvyšuje agregáciu krvných doštičiek stokrát, “hovorí Dr. Gorbačov.

Spôsob fajčenia

Ako fajčiť cigarety? Existuje mnoho rôznych spôsobov. Budeme zdieľať ten, ktorý sa používa najčastejšie.

 1. Mali by ste začať týmto: držte cigaretu medzi perami. Držte ho prstami a vdychujte dym. Toto by ste nemali robiť silne, inak začnete ťažko kašľať.
 2. Aby ste tabak ochutnali, musíte na niekoľko sekúnd zadržať dym v ústach, aby sa ochladil.
 3. Potom by sa mal dym vydýchnuť. Musíte to urobiť tak, že mierne stlačíte pery, ako pri bozku.
 4. Všetky činnosti musia pokračovať, až kým vzdialenosť medzi filtrom a tabakom nebude 3 - 5 mm.
 5. Nezabudnite oprášiť popol. To sa musí urobiť po každom druhom alebo treťom oblití. Popol sa vytrepe, drží cigaretu palcom a prostredným prstom a ťukne na ňu ukazovákom.

Existuje aj francúzsky spôsob fajčenia cigariet. Spočíva v tom, že dym po vdýchnutí je vydychovaný ústami, po ktorom musí byť nasávaný nosom.

Existuje tiež metóda, ktorá sa líši v tom, že sa z nosa uvoľňuje dym. Niektorí ľudia tiež fajčia bez fajčenia, zatiaľ čo dym okamžite vydýchajú bez toho, aby ho držali v ústach. Tak sa takmer nedostane do pľúc.

Ak sa stanete väzňom zvyku fajčenia, musíte sa naučiť nielen pravidlá fajčenia, ale aj pravidlá správania sa pri vytváraní tohto zlozvyku.

Osoba premýšľajúca o tom, ako začať fajčiť, bude po dokončení tohto procesu zjavne vyzerať nešikovne. Pre estetický vzhľad je potrebné vykonávať plynulé pohyby a snažiť sa vyhnúť kašľu.

Skôr pravda

Musia sa extrahovať iba z výrobkov, a nie z lekárne. Napríklad vaša potreba vitamínu C je 2,5-krát vyššia ako u nefajčiarov, pretože tento antioxidant sa vynakladá vo veľkých množstvách na boj proti voľným radikálom. Choďte na trh a doplňte zásoby grapefruitu, kivi, jabĺk (napríklad Antonovka) a zeleného korenia. Zahrňte do svojej stravy viac morských plodov bohatých na polynenasýtené mastné kyseliny - vitamíny skupiny F (morské riasy, losos, sleď). Pomôžu vyčistiť cievy aterosklerotických plakov.

Nemyslite si, že grapefruity môžu byť nahradené syntetickými vitamínmi: podľa Washingtonskej univerzity výživové doplnky obsahujúce multivitamíny, vitamín C, vitamín E a kyselinu listovú nepreukázali zníženie rizika rakoviny pľúc napriek ich pravidelnému používaniu.

8. Prepnite na ľahké cigarety

Alebo, ako to uviedol pulmonológ Andrei Kuleshov, „marketingová pasca“: „Áno, majú menej nikotínu. Ale v malých dávkach neprináša obvyklé potešenie - musíte fajčiť častejšie a ťahať hlbšie. Áno, majú nižší obsah dechtu. Stále ich však fajčíte - iba teraz s kratšími intervalmi. ““

9. Nefajčite

Menej jedu - menšie poškodenie, to je pochopiteľné. Okrem toho je takáto teória v súčasnosti u lekárov populárna: rakovina (rakovina nie je emfyzém alebo napríklad fajčiarska gangréna) nie je spôsobená rokmi fajčenia, ale jednou konkrétnou cigaretou. Jedného dňa, čo si fajčil, sa koncentrácia jedov v krvi zvyčajne zvýšila - ale v ten istý deň sa pod ich vplyvom v jednej konkrétnej bunke z nejakého dôvodu stala mutácia. Bunka sa začne nekontrolovateľne deliť, nádor sa vyvíja a nakoniec vás zabije. Čím menej takýchto „slepých bômb“ je, tým je menej pravdepodobné, že vás jedna zasiahne. Musíme však uznať, že ide iba o hypotézu, ktorá si vyžaduje potvrdenie. Alebo vyvrátenie.

11. Snažte sa nefajčiť viac ako obvykle alkoholom

Toxíny z alkoholických nápojov kombinované so zlúčeninami visiacimi v cigaretovom dyme napádajú vaše telo zdvojnásobeným nadšením a podľa amerických vedcov zvyšujú riziko adenomatóznych alebo hyperplastických kolorektálnych polypov v čreve, čo nakoniec zvyšuje riziko rakoviny hrubého čreva a konečníka.

Aká etiketa fajčiari majú

Naučili ste sa správne fajčiť cigaretu. Teraz si povedzme o nevyslovenej etikete, ktorá existuje medzi fajčiarmi. Je to toto:

 1. Ak ste fajčili cigaretu, musí byť úplne zhasnutá.
 2. Predtým, ako potiahnete cigaretu, keď ste preč alebo v aute niekoho iného, ​​musíte sa opýtať, či to môže urobiť majiteľ domu alebo vodič.
 3. Ak žena fajčí na cestách, považuje sa to za zlú formu. Pre mužov je to prípustné.
 4. Nie je obvyklé viesť rozhovor, keď máte v ústach cigaretu, ako aj vydýchnuť dym tvárou v tvár hovorcovi alebo iným.
 5. Ak ste v popolníku nechali cigaretu a vyšla, nemali by ste ju znova zapáliť.
 6. Ak fajčíte cigaretu otrasom popola na podlahe, nemali by ste to robiť. Popol by sa mal vytriasať v popolníku.
 7. Ak sa žena rozhodla fajčiť v prítomnosti muža, je povinná zapáliť jej cigaretu.
 8. Ak vás niekto požiadal, aby ste si zapálili pomocou vlastných cigariet, ide o porušenie etikety a to sa dá urobiť iba ako posledná možnosť.

Čo by ste mali vedieť o fajčení

 1. Nikdy nefajčite na mieste horľavými kvapalinami.
 2. Ak fajčíte na lačný žalúdok, môže to spôsobiť nevoľnosť.
 3. Fajčenie môže viesť k potratom u tehotných žien.
 4. Nikotín môže viesť k vredom a črevnej kolitíde.
 5. Tabakový dym je toxický a môže spôsobiť rakovinu pľúc, hrtana, pažeráka a ďalších orgánov.
 6. Pasívne fajčenie predstavuje hrozbu pre zdravie rovnako ako aktívne fajčenie, najmä pre ľudí, ktorí majú astmu a srdcové problémy.
 7. Fajčenie ovplyvňuje reprodukčný systém mužov a žien.
 8. Nefajčite v posteli, pretože cigareta sa môže dostať na koberec a potom sa nedá vyhnúť požiaru.
 9. U začínajúcich fajčiarov sa môžu objaviť príznaky otravy nikotínom v procese zvyknutia. Môžu sa prejaviť pocitmi nevoľnosti, závratmi a zvracaním.

Teraz viete, ako správne držať cigaretu a ako fajčiť cigaretu. Je na vás, či sa stanete otrokom tohto zlozvyku. Ale skôr, ako to urobíte, mali by ste sa dozvedieť o všetkých druhoch zdravotných rizík a dôsledkoch, ktoré môže fajčenie viesť k vám, aj pre vašich blízkych.

Fajčenie v aute

V našich autách trávime veľa času: buď šoférovaním, alebo ako cestujúci. Fajčenie v aute môže mať rovnaké relaxačné pocity ako na akomkoľvek inom mieste. Fajčenie počas jazdy môže spôsobiť určité ťažkosti, pretože vodič musí počas jazdy udržiavať veľa vecí pod kontrolou. Fajčenie cigaretami bude pre nás jedným z nich.

Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je zapáliť si cigaretu skôr, ako pôjdete. To vám ušetrí nutnosť rozptyľovať svetlo počas jazdy, ale je to možné iba vtedy, ak idete blízko.

V opačnom prípade budete musieť svietiť, keď sa vozidlo pohybuje. Siahajúcou po kabelku nájdete krabičku cigariet a prinesiete ju do druhej ruky ležiacej na volante. Bude pre vás ľahšie získať cigaretu a stlačiť ju svojimi perami.

Bude tam musieť chvíľu visieť, kým si nevezmete batoh a nenájdete ľahší. Chcete sa rozsvietiť bez pozerania. Uistite sa, že to robíte pohodlne jednou rukou. Posuňte ju v smere, v ktorom si myslíte, že je špička cigarety. Potom, hádzať pohľad (ako na rádiovom paneli), upravte jeho polohu a rozsvieti ju.

Teraz si môžete vziať cigaretu do druhej ruky a mierne otvoriť okno. Volant môžete držať palcom, ukazovákom a malíčkom. Odložte si cigaretu tak, aby väčšina dymu bola odvedená otvoreným oknom.

Ak potrebujete vzdychnúť, jednoducho držte volant jednou rukou a urobte svoju prácu. Здесь ваши затяжки по ощущениям будут походить на те, что вы делали утром, планируя свой день. Ваши выдохи будут медленными и на этот раз осторожными, однако остановившись на светофоре, вы можете направить струю дыма из уголка вашего рта в открытое окно.

Вы обнаружите, что ритм вождения и курения отлично сочетаются. Когда вам нужно будет стряхнуть пепел, найдите отверстие в окне и высуньте в него кончик сигареты на секунду-две. Нет необходимости в том, чтобы стряхивать пепел, поскольку на скорости он сдуется потоком воздуха.

Aby sme vyhodili cigaretu z okna, nepotrebujeme na ceste ešte viac zvyškov. Pamätajte, že teraz fajčíte a vaši priatelia nebudú prekvapení, keď vo vašom popolníku nájdu vyhynuté cigarety. Pamätajte, že keď je plný, vytraste. Nie je nič chaotickejšie ako preplnený popolník!

Fajčenie v aute umožňuje trochu demonštrovať svoj štýl fajčenia, keď stojíte pred semaforom. Viem, že nikto sa nepozerá, ale ak sa niekto zrazu pozrie, chcem si byť istý, že tým vyzerám dobre.

Zatiaľ nie je jasné

„Po prvé, nikto na svete zatiaľ nepreukázal, že tento prístroj je skutočne neškodný,“ hovorí pulmonológ Andrei Kuleshov. "A za druhé, ani nikotínová kazeta nebude šetriť: para prechádzajúca cez jej horúce vlákno, keď je zahrievaná, je stále nasýtená karcinogénmi, najmä nitrozamínom, dietylénglykolom, od ktorého stále nedovoľujú výrobcovia elektronických cigariet."

Vykonajte oči pomocou testu Fagerstrom na závislosť od nikotínu a určte, aké ťažké je vaše ochorenie. Výsledky závisia od toho, koľko ste závislí od nikotínu.

Večerné fajčenie

Je úžasné stráviť večer fajčením - máte úplnú slobodu fajčiť a neexistujú žiadne konvencie. Toto nie je potreba uhasiť fajčiarsky hlad, ale iba zvyčajná dobrá tradícia naplnenia pľúc tabakovým dymom. Vaše potiahnutia budú dlhé - 3 - 5 sekúnd, ale čas medzi nimi sa predĺži.

Dôverujte sami sebe a fajčite, keď si budete priať - neexistuje žiadny rozvrh. Stačí uvariť svoje cigarety a popolník a nechať prírodu, aby si vzala svoju vlastnú. Uvidíte, že sa o ne usilujete, ak je to možné, a celé vaše telo chce fajčiť.

Neexistuje žiadny štýl fajčenia večerných cigariet, ale snívate, že tento skvelý čas trvá celý deň. Možno zistíte, že večer fajčíte viac, pretože stále viac pociťujete chuť fajčiť po celý deň.

Ak je tu niekto, koho chcete zviesť, potom vám fajčenie môže pomôcť dosiahnuť tento cieľ. Človek musí zostať spolu a dôverovať osudu!

Koľko fajčiť?

Začiatočník fajčiar: 1 - 6 cigariet denne (jedna ráno, jedna pred prácou alebo do školy, jedna pri obede, jedna poobede, dve večer).

Mierny fajčiar: 6-10 cigariet za deň (dve ráno, jedna pred prácou alebo do školy, dve na obed, jedna popoludní, tri alebo štyri večer).

Trvalý fajčiar: 10 - 15 cigariet za deň (tri ráno, dve pred prácou alebo do školy, tri na obed, dve popoludní, päť večer).

Balenie denne: 20 cigariet denne (štyri ráno, dve pred prácou alebo do školy, tri na obed, dve popoludní, osem večer).

Jedno a pol balenia: 30 cigariet za deň (sedem ráno, dve pred prácou alebo do školy, štyri obedy, štyri popoludní, trinásť večer (približne 1 cigareta za pol hodiny)).

Ťažký fajčiar: 2 balenia denne (deväť ráno, tri pred prácou, päť obedov, šesť popoludní, sedemnásť večer (asi 1 cigareta za 15 minút)).

Okrem toho budete fajčiť hlavne neustále a inokedy (alebo väčšinu času). To znamená asi 18 hodín denne (pre niektoré menej). Ak teda definujete 5 minút na fajčenie jednej cigarety, teoretická hranica fajčenia počas tejto doby je približne 10 balení (presnejšie 204 cigariet).

Ak fajčíte viac cigariet naraz, čísla môžu byť astronomické. Ako sme však povedali, nie je dôležité, koľko cigariet fajčíte, ale ako veľmi si každú cigaretu užívate. Nechajte ich účet, priatelia!

Pin
Send
Share
Send
Send