Užitočné tipy

Spracovanie olív

Pin
Send
Share
Send
Send


Spracované olivy sú jednou z najchutnejších potravín od staroveku. Soľ a koláč, môžu byť použité takmer v každom jedle. To znamená, keď sú spracované. Surové olivy sú veľmi horké a kyslé, a vo všeobecnosti sa nikomu nepáči. Zatiaľ čo väčšina ľudí nakupuje spracované olivy, niektorí ich stále nekupujú, ale pestujú sami. O surové olivy sa samozrejme žiada, aby ich kúpili a spracovali. Aj keď to trvá nejaký čas, spracovanie je v skutočnosti dosť jednoduché.

Olive trikrát zmení farbu

Proces zrenia olív sa vyznačuje vývojom farby, ktorým plod prechádza v rôznych štádiách: od zeleného „chlorofylu“, cez hnedočervenú až po čiernu. Počas dozrievania plodu sa vykonáva „lipogenéza“, to znamená syntéza oleja. Po ukončení procesu dozrievania sa teda môžu zbierať olivy, aby sa z nich ďalej vytlačil olej.

Staroveká arabská hádanka hovorí: „Náš sluha je zelený. Jej deti sa rodia biele a čierne. Kto je to? “Hovoríme samozrejme o zelenom olivovom oleji. Jeho plody sú prvé svetlozelené - počas tohto obdobia idú na ochranu a podľa spracovania sa stávajú plnené olivami alebo tmavými olivami. Potom sa nasýtia tukom a z nich sa vylisuje olivový olej.

Ako spracovať olivy

wikiHow funguje na princípe wiki, čo znamená, že mnohé z našich článkov napísali viacerí autori. Pri vytváraní tohto článku pracovalo na jeho úprave a zdokonaľovaní 39 ľudí vrátane anonymných.

Počet zdrojov použitých v tomto článku: 5. Zoznam týchto zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Olivy sa spracovávajú už od staroveku, čo umožňuje dať týmto pôvodne horkým ovocím úžasnú slanú a korenistú chuť. Vyberte si spôsob spracovania, ktorý je najlepší pre váš druh olív. Môžu sa namočiť do vody, soľanky alebo zásady, alebo sa môžu podrobiť suchému spracovaniu - každá z týchto metód umožňuje dať olivám osobitnú chuť a textúru. Aj keď je to pomerne zdĺhavý proces, samoobsluha vám umožní získať presne tie olivy, ktoré sa vám páčia.

Všeobecné charakteristiky a história vývoja ruského trhu s olivami a olivami. Súčasný stav ruského trhu s týmito výrobkami. Analýza ukazovateľov ponuky a finančných výsledkov. Funkcie metód spracovania ovocia a špecifickosť riešenia na tento účel.

nadpisVarenie a jedlo
vyhliadkaabstraktné
jazykruský
Dátum bol pridaný11.10.2010
Veľkosť súboru26,9 K

Abstrakt [31,6 K], pridané 12/14/2012

História ťažby ropy. Najnovšie vybavenie, nové metódy a zariadenia na separáciu oleja. Sortiment masla a nátierok, znaky klasifikácie a druhy doplnkových látok. Smery vývoja modernej ruskej výroby masla, štát, úlohy.

Abstrakt [100,6 K], pridané 28/28/2011

Výhody a chemické zloženie zeleniny a ovocia. Charakterizácia minerálnych látok a zložiek, ktoré tvoria ich zloženie. Skupina druhov zeleniny a ovocia, ich miesto vo výžive ľudí. Príčiny škodlivých účinkov týchto výrobkov na ľudské telo.

semester [45,7 K], pridané 04/18/2011

Všeobecné charakteristiky účinku potravín na ľudské zdravie. Posúdenie kapacity xenobiotík v potravinách na ruskom trhu. Štúdium kvality cestovín. Preskúmanie maloobchodného reťazca čerstvých paradajok.

Skúška [1017,6 K], pridané 04/19/2014

Prieskum trhu hotových aróm. Charakterizácia faktorov určujúcich kvalitu omáčkových výrobkov. Analýza fyzikálno-chemických a mikrobiologických parametrov omáčok „Tkemali“ a „Lov satsebelov“ po ultrazvukovom ošetrení.

práca [1,3 M], pridané 13.05.2012

Vymedzenie pojmu a ciele stravovania. Štúdium hlavných trendov a vývojových trendov na trhu so stravovaním vo svete. Opis stavu a vyhliadky ruského trhu reťazových reštaurácií, kaviarní, barov, medzinárodných inštitúcií.

Abstrakt [372,2 K], pridané 23. 23. 2015

História vývoja výroby bravčového mäsa. Jeho označovanie, preprava a skladovanie. Prehľad svetového a ruského trhu s mäsom. Charakterizácia bravčového mäsa ako potravinového výrobku. Organoleptické ukazovatele kvality chladenej bravčovej šunky.

semester [2,1 M], pridané 05/18/2015

Pin
Send
Share
Send
Send