Užitočné tipy

Systémový softvér PS3

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak chcete aktualizovať hru na konzole PlayStation 4, musíte ju vybrať a na gamepadu stlačiť „MOŽNOSTI“.

V ponuke, ktorá sa otvorí, vyberte možnosť Vyhľadať aktualizácie.

Ak aktualizácia nie je potrebná, zobrazí sa správa, že je nainštalovaná najnovšia verzia aplikácie.

Ak je k dispozícii aktualizácia, automaticky sa pridá do stiahnutých súborov. V okne, ktoré sa otvorí, môžete kliknúť na „OK“, aby ste sa vrátili do hlavnej ponuky, alebo „Prejsť na stiahnutie“, aby ste videli postup sťahovania opravy.

Ak vyberiete možnosť „Prejsť na stiahnutie“, otvorí sa okno, v ktorom sa zobrazí priebeh sťahovania aktualizačného súboru a zostávajúci čas do dokončenia.

Je povinné sťahovať záplaty pre hry PlayStation 4? Nie, to nie je potrebné pre jednotlivcov, ale je to žiaduce. Aktualizácie zahŕňajú rôzne opravy chýb a vylepšenia výkonu. Ak chcete hrať v sieti, je povinná najnovšia verzia. Bez najnovšej aktualizácie nebudete môcť hrať multiplayer.

Aktualizácia systémového softvéru verzie 4.84

14. februára 2019 bola vydaná aktualizácia softvéru pre systém PlayStation 3. Po aktualizácii systému PS3 bude nainštalovaná verzia softvéru 4.84, niektoré funkcie sa zmenia. Na stiahnutie aktualizácie verzie 4.84 pre systém PS3 je potrebných najmenej 200 MB voľného miesta na pevnom disku PS3 (aktualizácia systému) alebo vymeniteľnom médiu (aktualizácia počítača).

Hlavné funkcie aktualizácie verzie systémového softvéru 4.84

 • Táto aktualizácia systémového softvéru zlepšuje výkon systému.

Poznámka:

 • Pred aktualizáciou systémového softvéru sa môžu vyskytnúť problémy pri spúšťaní niektorých hier na vašom PS3.
 • Používajte iba oficiálne aktualizácie vydané spoločnosťou Sony Interactive Entertainment na diskoch alebo online. Používajte iba tie metódy aktualizácie softvéru, ktoré sú opísané v sprievodnej dokumentácii alebo na mieste. Ak sa aktualizácia vykonáva pomocou údajov z iného zdroja, iným spôsobom alebo na systéme PS3, ktorý bol akýmkoľvek spôsobom upravený alebo upravený, potom systém PS3 nemusí správne fungovať a nebude možné nainštalovať oficiálne aktualizačné údaje. Akákoľvek z vyššie uvedených akcií môže viesť k zrušeniu záruky na systém PS3 a môže vám zabrániť v prijímaní záručných a opravárenských služieb od spoločnosti Sony Interactive Entertainment.

Ako aktualizovať

Softvérový systémový systém PS3 môžete aktualizovať ktorýmkoľvek z nasledujúcich spôsobov.

Online aktualizácia

Stiahnite si aktualizačné údaje z internetu priamo do svojho systému. Nová aktualizácia sa stiahne automaticky.

 • Vyberte položku [Nastavenia]> [Aktualizácia systému].
 • Vyberte položku [Network Update]. Stiahnite si najnovšiu aktualizáciu z internetu. Nainštalujte aktualizáciu podľa pokynov na obrazovke.

Aktualizácia pomocou disku

Aktualizujte systémový softvér pomocou aktualizačného súboru umiestneného na hernom disku.

Ak chcete nainštalovať aktualizáciu, ktorú potrebujete:

 • Systém PS3
 • Jednotka, na ktorej sa nachádza aktualizačný súbor.

Pri prehrávaní disku, na ktorom je zaznamenaná nová verzia systémového softvéru, sa zobrazí obrazovka, ktorá vám pomôže dokončiť proces aktualizácie. Nainštalujte aktualizáciu podľa pokynov na obrazovke.

Aktualizácia počítača

Táto metóda aktualizácie vám pomôže upgradovať váš systém PS3, ktorý nie je pripojený k internetu. Stiahnite si aktualizačný súbor do svojho počítača a uložte ho na jednotku USB. Skopírujte uložený súbor do systémovej pamäte PS3 a aktualizujte systémový softvér.

Postupujte podľa krokov uvedených nižšie a dokončite štandardný postup aktualizácie. Kliknutím na odkaz sa dozviete, ako inicializovať systém PS3 a vykonať novú inštaláciu systémového softvéru - napríklad ak ste vymenili pevný disk systému.

Na aktualizáciu potrebujete:

 • Systém PS3
 • počítač s pripojením na internet,
 • jednotka USB, napríklad jednotka USB flash.

* Vyžaduje sa približne 320 MB voľného miesta.

  Vytvorte priečinky na uloženie aktualizačného súboru na jednotku USB.

Pripojte disk k počítaču a vytvorte na ňom priečinok s názvom „PS3“. V tomto priečinku vytvorte priečinok UPDATE.

Stiahnite si aktualizačný súbor a uložte ho do priečinka „UPDATE“ vytvoreného v predchádzajúcom kroku.

Uložte súbor pod názvom „PS3UPDAT.PUP“.

[STIAHNUŤ TERAZ] Kliknutím spustíte sťahovanie.

Pripojte jednotku USB so zaznamenaným aktualizačným súborom k systému PS3. Potom na funkčnej obrazovke vyberte položku (Settings)> [Update System Software].

Dokončite aktualizáciu podľa pokynov na obrazovke.

Ak systém PS3 nerozpozná aktualizačný súbor, skontrolujte správnosť názvov priečinkov a súborov. Názvy priečinkov a súborov musia v jednobajtovom kódovaní používať veľké písmená.

Nainštalujte najnovšiu aktualizáciu pre PS3

Začnite s nemodifikované konzoly, pretože ich aktualizácia vám nebude trvať veľa času a bude to oveľa jednoduchšie.

Začnime teda tým, že aktualizácia je súbor, čo znamená, že zaberie určitý priestor na pevnom disku. Obyčajne váži asi 100 - 200 MB, takže pred začatím sťahovania a inštalácie sa uistite, či je na pevnom disku dostatok voľného miesta.

Teraz budeme analyzovať niekoľko možností, ako uspokojiť želanie systému, ak PS3 vyžaduje aktualizáciu.

Druhý spôsob - inštalácia z jednotky Flash

Ak zrazu nemáte prístup k sieti z konzoly, je čas pripojiť počítač k procesu. Z oficiálneho webu PlayStation si môžete stiahnuť aktuálny alebo zaujímavý „zväzok“ aktualizácií a potom skopírujte ho na disk Flashformátované v FAT32 (to je nevyhnutný predpoklad).

súbor PS3UPDAT.PUP je potrebné vložiť do priečinka / PS3 / UPDATE /, Ak PS3 nevidí aktualizáciu na USB flash disku, problém pravdepodobne spočíva práve v tom, že je umiestnený napríklad v koreňovom adresári a nie v nevyhnutnom adresári.

Keď už bude jednotka Flash v USB porte konzoly, musíte ísť na „Aktualizácia systémového softvéru“a tam ich otvoriť „Aktualizácia z úložného média“.

Tretí spôsob - stiahnutie aktualizácie z herného disku BR

To, čo potrebujeme, je často spolu s údajmi o hre tiež aktualizované na disku - aktualizácie. Ak sa verzia systému nainštalovaného na vašej konzole líši od verzie na disku (dole), zobrazí sa výzva nastavte „čerstvejšiu“ možnosť.

Mimochodom, niektoré hry sa nespustia alebo sú nestabilné bez prvej inštalácie novej verzie operačného systému. Prístup k PSN možné iba s najnovšou verziou systému.

Ako nie „zabiť“ PS3 počas aktualizácie

Počas inštalácie nevypínajte konzolu, Počas procesu sťahovania sa na obrazovke niečo podobné zobrazí, a to z nejakého dôvodu. Ak sa v okamihu, keď sa súbory dôležité pre prácu konzoly skopírujú na pevný disk, vypnite napájanie - operačný systém môže zlyhať a konzola sa vôbec nezastaví alebo zastaví.

Ak všetko pôjde dobre, predpona sa reštartujea na konzole PS3 sa zobrazí ponuka XMB, ktorá sa mimochodom môže mierne zmeniť alebo doplniť novými ikonami.

Mnohí často nevedia čo XMB na PS3, Existuje mylná predstava, že je to niečo pre šité konzoly, ale v skutočnosti je všetko oveľa jednoduchšie. XrossMediaBar je používateľské rozhranie konzoly. Inými slovami - toto je ponuka predpony, čo vidíte pri každom spustení.

Sťahovanie aktualizácií na blesk PS3

Napadnuté inštancie PS3 boli aktualizované druhá a tretia cesta z nášho zoznamu, pretože keď zadáte PSN (prvá metóda) - konzola je okamžite zakázaná.

Nie však všetko je také jednoduché, ako sa zdá. Problém je v tom, že ak nechcete prísť o firmvér - nie je možné nainštalovať štandardné aktualizácie, Údaje firmvéru sa zvyčajne vymažú spolu so starými súbormi a na ich miesto sa stane nová verzia softvéru.

Existujú však výnimky. Niekedy sťahovanie aktualizácie prešitej predpony končí jej „smrťou“. To znamená, že počas procesu inštalácie kritická chyba, čo systém preruší a logicky prestane fungovať.

Ak hack prestal fungovať po aktualizácii - preinštalujte CFW (vlastný firmvér), nahradením starej zostavy za novú - tú, ktorá vyšla naposledy.

V niektorých prípadoch budete musieť nainštalovať „čerstvý“ CFW, budete musieť downgradovať systém (odinštalovať aktualizácie PS3 a vrátiť sa k predchádzajúcej verzii), ale toto nebude fungovať na väčšine konzol. Než začnete robiť čokoľvek, - pozorne si preštudujte všetky podrobnosti preinštalujte softvér a zistite, či váš set-top box spĺňa všetky požiadavky.

Pin
Send
Share
Send
Send