Užitočné tipy

Čo je AUX v autorádiu a ako vytvoriť (pripojiť) AUX na kazete alebo štandardnom CD prehrávači

Pin
Send
Share
Send
Send


Dnes v rôznych obchodoch s elektrickým zariadením a príslušenstvom nájdete obrovské množstvo rôznych druhov tovaru.

Ponúkame vám najmä široký výber káblov, ktoré vám umožňujú vzájomne prepojiť rôzne zariadenia a systémy.

Existuje však niekoľko riešení, ktoré v bežnom káblovom obchode nenájdete tak ľahko. Patria sem napríklad kábel Aux 3.5-3.5, tj kábel s duálnym vstupom do štandardného konektora 3,5 pre „domáce“ slúchadlá. Takéto riešenia je možné v zásade vyrobiť na zákazku, ale môžete si vymyslieť niečo podobné sami od seba, mať po ruke niekoľko „extra“ káblov zo slúchadiel a niekoľko jednoduchých nástrojov.

V tomto článku vám povieme, ako spájať Aux do plnohodnotného kábla Aux 3,5 - 3,5 Jack. Mnohí zažijú strašné ťažkosti, ak je to potrebné, povedzme, aby ste počúvali svoju obľúbenú hudbu od ktoréhokoľvek hráča v aute, od jeho domácej akustiky. Na tieto účely použijeme pár - tri roztrhané slúchadlá, ktoré budú slúžiť ako „darcovia“ hlavného materiálu pre náš kábel.

- pár káblov zo starých alebo nových slúchadiel,

Tiež pre tých, ktorí majú aspoň nejaké malé zručnosti v práci so spájkovacou pájačkou, môžu ju pridať do tohto zoznamu.

Najprv musíme odizolovať káble a vyčistiť ich z vrkoča. Na konci všetkých postupov by ste mali mať na výstupe tri malé káble s rôznymi farbami. Rovnaký postup bude potrebné vykonať aj s druhým káblom.

Ďalej musíte vziať dva pripravené káble a zakrútiť každý z ich prvkov rovnakej farby. Potom, ak máte primerané zručnosti, je vhodné ich spájkovať spolu. Teraz budeme musieť spoje utesniť elektrickou páskou. Súčasne je potrebné „navliecť“ každú zápletku na elektrickú pásku - je to nevyhnutné, aby sa drôty nemohli navzájom dotýkať. Po oddelení každej časti drôtu od troch dostupných drôtov je potrebné ich všetky spojiť a prilepiť pomocou elektrickej pásky.

V zásade všetko. Teraz môžete pokojne ísť do auta a chytiť svojho obľúbeného audio prehrávača vopred nahranou hudbou.

Takýmto priamym spôsobom si môžete zo zdanlivo nevyžiadaného tovaru urobiť takú užitočnú vec, ako je kábel Aux 3.5-3.5, ktorý sa stane nevyhnutným pri každej ceste autom.

Kábel AUX pre autorádio pre autorádio: poznámka pre majiteľa moderného vozidla

V dôsledku skutočnosti, že mobilné zariadenia vstúpili do života mnohých automobilových nadšencov, používatelia na webe sa často zaujímajú o to, čo je výstup AUX a ako ho dosiahnuť. Tento článok sa bude venovať tejto problematike. Zistite, ako pripojiť kábel AUX pre autorádio, ako urobiť zodpovedajúci výstup a čo bude trvať - ​​pozri nižšie.

Čo je AUX, ako ho vytvoriť a prepojiť? Po prvé, poďme pochopiť pojem. AUX je vstup pre pripojenie zdroja zvuku. Môže to byť bežný MP3 prehrávač, mobilný telefón, tablet pripojený pomocou vhodného kábla. Po pripojení prehrávača bude vodič schopný počúvať zvukové nahrávky cez autorádio, rovnako ako cez zosilňovač.

Pripojenie MP3 prehrávača k autorádiu cez vstup AUX

V tomto prípade bude na lineárny vstup privádzaný impulz s amplitúdou, ktorá je v rámci parametrov od 0,5 do 1 voltu. Akékoľvek zariadenie na prehrávanie zvuku, ktoré je vybavené vhodným výstupom, môže dať podobný impulz. Pokiaľ ide o výstup, zvyčajne sa označuje ako AUX OUT alebo CD OUT (čo je oveľa menej bežné).

Mnoho automobilových nadšencov dnes používa špeciálne tunery, ktoré sa pripájajú cez zapaľovač cigariet a umožňujú vám počúvať hudbu prostredníctvom jednotky Flash. Zároveň títo ľudia tvrdia, že tuner pripojený cez zapaľovač cigariet je vynikajúcou alternatívou pripojenia prehrávača cez AUX. Chceme hneď povedať, že kvalita prehrávania zvukových súborov je zásadne odlišná - zapojte sa a vy tomu rozumiete. Pri správnom pripojení bude výstup AUX produkovať omnoho lepší zvuk ako bežný čínsky tuner.

Pripojené pamäťové médium k autorádiu

Výrobná príručka

S tým, čo je AUX, sme prišli na to, že teraz prejdeme k otázke výroby zariadenia. Ak chcete z AUX urobiť hlavnú jednotku, musíte vykonať určité akcie a pripraviť si všetky potrebné materiály vopred. Postup pripojenia tohto výstupu nie je v zásade príliš komplikovaný, ale na správne vykonanie všetkých krokov je potrebné dodržiavať určité nuansy, o ktorých sa dozviete neskôr. Ak máte pochybnosti, že všetko urobíte správne, odporúčame vám kontaktovať elektrikára.

Hlavné odporúčania, ako aj približná schéma pripojenia vodičov k rádiovej doske, sú uvedené nižšie vo videu z kanála SRV.

Náradie a materiály

Takže, ak chcete, aby ste boli vždy schopní pripojiť MP3 prehrávač cez kábel cez autorádio, budete musieť vybaviť zodpovedajúci vstup. Aby ste správne vykonali všetky kroky, pripravte vopred potrebnú zástrčku pre vstup a kábel. V zásade to všetko možno vziať zo starých slúchadiel, v tomto prípade je veľmi dôležité, aby bol ich vstupný kábel neporušený. Môžete sa uistiť, že kábel pre vstup je neporušený, môžete ho použiť na „zvonenie“, pretože sa používa multimeter.

Pokiaľ ide o vstupnú zástrčku, musia sa tu zohľadniť určité body. Napríklad zvyčajná štandardná zástrčka z akýchkoľvek zvukových slúchadiel sa zvyčajne delí na niekoľko častí. Najširšia časť zástrčky, umiestnená na plastovej základni, je najbežnejšia z hľadiska spoločného kábla. Tento kábel je natretý bežnou farbou a vodiče dvoch kanálov, ľavý a pravý, sú označené zelenou a červenou farbou. To znamená, že zostávajúce dve časti sa týkajú špecificky prehrávacích kanálov.

V zásade nie je na zostavenie vstupu AUX nič komplikované. Potrebujete len pripraviť určitú skupinu zariadení:

 • samotný konektor slúchadiel s káblom,
 • spájkovačka so spotrebným materiálom,
 • multimeter.
Zástrčka s káblom Spájkovačka Prometer pre multimeter

Takže, keď sa zhromaždia všetky potrebné nástroje a materiály, môžete začať vyrábať vstup určený na pripojenie prehrávača cez autorádio.

Aby ste urobili všetko správne a aby ste mohli ľahko pripojiť akékoľvek mobilné zariadenie vrátane prehrávača pomocou kábla k autorádiu, postupujte takto:

 1. Ak chcete začať, vyberte z autorádia všetky médiá. Po odstránení všetkého budete musieť audio systém rozobrať. Za týmto účelom musíte odstrániť dekoratívnu plastovú podložku, ktorá je spravidla pripevnená pomocou niekoľkých plastových svoriek. Motoristi spravidla nemajú v tomto kroku problémy. Ale v prípade, že vaše autorádio je morálne zastarané (alebo skôr „starodávne“), existuje šanca, že budete musieť odskrutkovať aj niekoľko skrutiek. Tak či onak, ale táto fáza zvyčajne nespôsobuje ťažkosti, takže sa musíte riadiť situáciou.
 2. Po demontáži autorádia budete musieť odskrutkovať niekoľko skrutiek umiestnených na ventilačnom paneli. Tento panel bude potom musieť byť mierne zdvihnutý nahor - takáto akcia nám umožní v budúcnosti sa zbaviť rušenia.
 3. Dá sa povedať, že prípravná fáza výroby vstupu pre pripojenie prehrávača k rádiu pomocou kábla je dokončená. Teraz musíte prepojiť všetky káble, ktoré ste vzali zo starých slúchadiel, pomocou zástrčky s výstupom PCA, to znamená s tulipánom.
 4. Na správne spájkovanie všetkých káblov musíte postupovať podľa určitého poradia. Spoločný kábel by sa mal spájkovať najmä s kovovou základňou konektora. Vodiče, ktoré sa používajú ako kanály, by sa mali spájkovať so strednými svorkami.
 5. Po použití spájkovačky na spájkovanie všetkých potrebných vodičov je potrebné ich zazvoniť, ako už bolo uvedené, používa sa multimeter. Ak sa vyskytnú problémy, postup sa musí zopakovať.
 6. Ak sa ubezpečíte, že sa všetko robí správne, je potrebné vytiahnúť spájkované vodiče spolu so zástrčkou. Aby boli v kabíne a môžete k nim pripojiť prehrávač alebo iné zariadenie. V takom prípade musíte vychádzať z vašich preferencií, ako aj z konštrukčných prvkov stredovej konzoly vášho vozidla. Napokon musíte zaistiť, aby pripojenie a používanie prehrávača alebo mobilného zariadenia pomocou kábla nespôsobovalo nepohodlie ani komplikovanosť. Ako ukazuje prax, v tomto prípade je najoptimálnejším výstupom kábla do popolníka, ak sa nepoužíva na určený účel. Vopred sa musíte uistiť, že kábel, cez ktorý pripájate mobilné zariadenia alebo prehrávače, je dostatočne dlhý. V opačnom prípade bude pripojené zariadenie len visieť pod rádiom, a to, ako vidíte, nie je príliš esteticky príjemné. Podrobnejšie pokyny na pripojenie tohto výstupu sú uvedené v nižšie uvedenom videu (autorom videa sú comPlushki Repairs and Arduino).

Po pripojení výstupu AUX pre prehrávač alebo telefón musíte skontrolovať, či ste urobili všetko správne. Ak chcete diagnostikovať výsledok, v prvom rade by ste mali minimalizovať hladinu zvuku na hlavnej jednotke, to znamená vo zvukovom systéme. Je to tak preto, lebo väčšina mobilných prístrojov po pripojení k hlavnej jednotke začne vydávať hluk a vydávať nepríjemný zvuk. Musíte teda pripojiť mobilné zariadenie alebo prehrávač k výstupnému výstupu AUX do interiéru vozidla, po ktorom sa zapne zvukové nahrávanie.

V predstihu musíte upraviť zvuk na hlavnej jednotke. V prípade, že ste boli schopní všetko správne pripojiť a spájkovať, zvuk z prehrávača alebo mobilného zariadenia sa prehrá v reproduktoroch vozidla. Ak vám kvalita zvuku nevyhovuje, skúste zmeniť nastavenia prehrávania na hlavnej jednotke aj na mobilnom telefóne. Niekedy stačí zmeniť nastavenia ekvalizéra tak, aby bol zvuk optimálny.

Vyššie uvedená inštrukcia je relevantná pre tých motoristov, ktorí sa rozhodnú robiť všetko sami a dokážu spracovať spájkovačku. Ak sa stretávate s potrebou spájkovania prvýkrát, je celkom možné, že sa vám nepodarí dosiahnuť požadovaný výsledok. V prípade, že vám táto možnosť nevyhovuje, môžete jednoducho ísť do obchodu s automatickou akustikou, kúpiť si vhodný adaptér a pripojiť ho. Na rozdiel od vyššie uvedeného je táto možnosť menej náročná na pracovnú silu, vyžaduje si však veľké finančné investície.

Podrobnejší a intuitívnejší návod na pripojenie výstupu AUX k autorádiu s jednotkou CD je uvedený v nižšie uvedenom videu (autorom videa je SoftMan).

Master AUX kábel vo vašom voľnom čase) - denník Škoda Felicia Czech Swallow 1996 na disku DRIVE2

Vo všeobecnosti som sa chcel túto otázku dlho zaoberať. V zásade je navigátor v telefóne aj pri šoférovaní pohodlný na použitie tejto možnosti, a tu bola nálada ráno trochu neporiadok. Áno, a od detstva som vždy rád ušetril na tom, čo sám dokážem bez problémov robiť.) Všeobecne pokračujeme v popise procesu. Budete potrebovať: triezvu hlavu (spájkovačka nie je hračka =)) Priame ruky Dva páry nepotrebných slúchadiel (hlavná vec je, aby zástrčka fungovala normálne) Spájkovačka

Trochu fantázie a túžby)

Takže začneme s procesom. Ak chcete začať, odrežte si slúchadlá a ponechajte iba káble zo zástrčky v slúchadlách a odstráňte izoláciu (asi centimeter alebo dva od holých koncov), tento obrázok je približneĎalším krokom je spojenie tých istých vodičov (červený s červeným, modrý s modrým (môžu byť zelené namiesto modrého) a meď všetky spolu, obvykle sú 4). Spájkujeme drôty (najjednoduchším spôsobom je naolejovať ich ľahším a vystrieť ich) a ponorte ich do kolofónie, aby sa do nich všetko zaplavilo, na výstupe dostaneme nasledujúci obrázokĎalej izolujeme celú vec elektrickou páskou, pokiaľ možno tak, aby sa nedotkli legitímne konce. jednoducho zabalte každý koniec a potom dohromady. Pozeráme sa, čo sa staloV zásade je kábel už pripravený, ale nejako ten kus izolačnej pásky na mojich očiach je mazolit. Vzal som kryt z reproduktora zo starej náhlavnej súpravy do telefónu a trhal som všetko, aby sa z toho peklo vylial, zavrel ho kúskom elektrickej pásky, na výstupe to naozaj vyšlo pekne)Spravidla to trvalo asi 10 minút vrátane času, kým sa spájkovačka zohreje, v dôsledku čoho sa šetrí čas, ktorý by išiel do obchodu)

Ako urobiť výstup AUX pre samotné autorádio a pripojiť k nemu kábel?

Domov »Médiá» Ako urobiť výstup AUX pre autorádio a pripojiť k nemu kábel?

Moderné audio systémy sú multifunkčné zariadenia, ktoré sa používajú nielen na prehrávanie stôp, ale aj na prehrávanie videí a mnoho ďalších funkcií. Prijímače vám umožňujú prehrávať dáta z rôznych médií - CD-ROM, USB disky, ako aj z mobilných zariadení. Z tohto materiálu sa dozviete, čo je výstup AUX, ako pripojiť kábel AUX pre autorádio a ako sami vytvoriť taký konektor.

Čo je AUX v audio systéme, má zmysel vytvoriť taký konektor sami a ako ho správne pripojiť k rádiu? Účelom tohto vstupu je pripojiť zdroj signálu, napríklad mobilné zariadenie alebo prehrávač MP3 pomocou vhodného vodiča. Ak k zvukovému systému pripojíte ktorékoľvek z vyššie uvedených zariadení, bude sa používať ako zosilňovač.

Do tohto konektora bude privedený signál s amplitúdou v rozsahu od 0,5 do 1 V, akékoľvek zariadenie na prehrávanie skladieb môže poslať taký impulz. Tunery alebo vysielače, ktoré sú pripojené cez zapaľovač cigariet, si v poslednej dobe získavajú na popularite medzi našimi krajanmi. Pri recenziách na webe naši krajania poznamenávajú, že také zariadenie môže byť dobrou alternatívou k výstupu AUX. Ponáhľame sa však sklamať - rozdiel medzi týmito zariadeniami z hľadiska kvality prehrávania stopy je významný, takže vysielač je zlá voľba, ak chcete dosiahnuť zvuk vysokej kvality (autor videa je kanál SoftMan).

Fotogaléria „Všetko, čo je potrebné“

Ako teda vykonať vstup AUX v hlavnej jednotke pre auto:

 1. Najprv musíte vypnúť zapaľovanie a zo zvukového systému vyberte všetky médiá - disky alebo jednotky flash. Po vykonaní tohto postupu sa štandardný zvukový systém vytiahne zo sedadla, v závislosti od konštrukčných vlastností vozidla sa postup demontáže môže líšiť. V niektorých automobiloch určených na demontáž rádia musíte odstrániť časť stredovej konzoly.
 2. Keď je hlavová jednotka odstránená, musíte odskrutkovať niekoľko skrutiek, ktoré sú na ventilačnom paneli. Časť tohto panelu sa musí potom zdvihnúť, čím sa v budúcnosti zbaví možného rušenia. V závislosti od vozidla nemusí byť tento panel.
 3. Potom budete musieť rozobrať telo audio systému, preto odskrutkujte všetky skrutky, ktoré ho upevňujú. Po vykonaní týchto krokov bude potrebné prepojiť všetky vodiče pripravené skôr s konektorom do výstupu PCA na zariadení, najmä ide o „tulipán“.
 4. Na správne spájkovanie vodičov je potrebné dodržať pracovný postup. Spoločný drôt bude potrebné spájkovať s oceľovou základňou zástrčky. Ako kanály budete používať vodiče, spájkujú sa so strednými kontaktmi.
 5. Ďalej, keď sa všetky prvky pripájajú ku kontaktom, budete musieť krúžiť vytvorenými reťazami. Multimeter sa používa na testovanie stavu obvodu.
 6. Keď sa uistíte, že spájkované komponenty fungujú, bude potrebné vytiahnuť všetky káble s konektorom. To znamená, že musíte skontrolovať, či je konektor v kabíne. Môže byť privedené na torpédo, ale na to budete musieť urobiť zodpovedajúcu dieru. V tejto chvíli by ste mali premyslieť, aby pripojenie médií nespôsobovalo problémy. Niektorí motoristi privedú konektor do popolníka, samozrejme, je to možné, ak sa nepoužíva na určený účel. Vopred by ste mali zvážiť aj to, že drôt by mal byť dlhý, aby sa nosič údajov mohol umiestniť na sedadlo alebo na torpédo.
 7. Po pripojení a výstupe všetkých prvkov by ste mali skontrolovať funkčnosť audio systému. Najskôr skúste pripojiť mobilný prístroj a úplne znížiť hlasitosť zvuku v autorádiu a počúvajte, ako to funguje. Deje sa tak s cieľom zabezpečiť, aby nehrozil hluk - ako ukazuje prax, často po pripojení nosičov tretích strán z reproduktorov autorádia sa začnú počuť zvuky. Подключите гаджет к AUX-входу и включите на носителе трек.
Загрузка .

Видео «Наглядная инструкция по изготовлению и подключению»

Подробнее о том, как выполнить процедуру изготовления и подключения в домашних условиях, вы можете узнать из ролика ниже (автор видео — канал SABOTAGnick116).

У Вас остались вопросы? Специалисты и читатели сайта AVTOKLEMA помогут вам, задать вопрос Поддержите проект - поделитесь ссылкой, спасибо!Оценить пользу статьи: Загрузка.

Для чего нужен этот выход

Линейный выход Аукс в магнитоле необходим для подключения к проигрывателю смартфона, планшета или mp3 плеера. V takom prípade bude zvuk prenášaný cez reproduktory vozidla.

V niektorých automobiloch boli kombinované a majiteľ vozidla môže telefón spojiť a prijať hovor. Za týmto účelom môžete pripojiť mikrofón k rádiu cez AUX. Na paneli v hornej časti konektora Aux sa preto hovorí „AUX IN“.

V pracovnom stave je na výstupe signál s amplitúdou v rozsahu 0,5 - 1 V.

K dispozícii je tiež zosilňovač, ktorý prenáša zvuk do reproduktorov.

Niektorí vodiči nevedia, čo znamená vstup do rádia s nápisom AUX. V takom prípade môžete zmiešať 2 rovnaké konektory. Pod výstupom s predponou „IN“ je zástrčka označená „OUT“.

AUX OUT - Konektor určený pre zvukový výstup. Preto je do neho vložený drôt na výstup hudby. Na tento účel sú vhodné reproduktory. Nevedomí motoristi čelia problémom s výstupom zvuku v rádiu a nevedia, čo je Aux. Preto, ak sa vyskytnú problémy s hlasitosťou alebo nefunkčným prehrávačom, môžu ho zmeniť, môže však ísť o nesprávne pripojenie zariadenia.

Ako používať

Keď sa na autorádiu zistí konektor Aux, vodič sa pokúsi zistiť, čo je a ako túto funkciu používať. Systém možno nájsť na mnohých zariadeniach, ktoré reprodukujú zvuk. Na starších prehrávačoch s kazetami alebo v starších verziách diskov CD však neexistuje žiadny linkový výstup. To však neznamená, že automobilový nadšenec nebude schopný pripojiť hráča alebo smartfónu a prehrávať tak svoju hudbu na reproduktoroch.

Ak chcete začať počúvať hudbu v aute, musíte určiť, ako je prehrávacie zariadenie pripojené cez Aux a začať počúvať hudbu z iných zdrojov. Ak má rádioprijímač zástrčku AUX, potom je potrebné začať používať drôt, pričom veľkosť konektora by mala byť 3,5 mm. Na druhej strane adaptéra je niekoľko konektorov na pripojenie externého zariadenia. Ak sa zodpovedajúci výstup na prehrávači nenájde, majiteľ vozidla je schopný to urobiť sám. Po pripojení prehrávacieho zariadenia môžete počúvať hudbu.

Ako povoliť AUX

Ak bolo AUX pôvodne zabudované do autorádia, systém ho bude musieť odomknúť. Ak chcete zapnúť Aux ako zariadenie, ktoré vysiela signál do reproduktorov, musíte prehrávač prepnúť do pohotovostného režimu. Ak to chcete urobiť, stlačte tlačidlo SRC a potom - vstúpte do ponuky pomocou MENU. Tlačidlo musíte držať, kým sa systém neaktivuje. V ponuke by ste mali prepínať pomocou pravého ovládacieho gombíka a prepínať Aux. Na displeji autorádia sa môže objaviť AUX ON / OFF, čo znamená, že vstup je zapnutý alebo vypnutý.

Keď rekordér povie, že Aux je zapnutý, stlačte tlačidlo MENU. Pomôže to odhlásiť sa a uložiť nastavenie. Potom môžete pripojiť kábel AUX k rádiu.

Adaptér Bluetooth

Ak z nejakého dôvodu nie je možné použiť štandardné adaptéry, môžete si kúpiť adaptér Bluetooth. Zariadenie sa pripája k akémukoľvek 3,5 mm konektoru. V autorádiu je adaptér Bluetooth pripojený k vstupu AUX. S pomocou prístroja je bezdrôtový prenos audio signálu. Výhody pripojenia AUX s adaptérom Bluetooth zahŕňajú:

 • Bezdrôtový prenos signálu. Vodiče v kabíne rušia vodiča a vyzerajú škaredo.
 • Kvalitný zvukový kodek. Zvukové stopy sa prehrávajú bez rušenia, na výstup je jasný signál.
 • Pohodlné a ľahko použiteľné. Adaptér je pripojený priamo k AUX a je pripojený k autorádiu bez ďalších opatrení a manipulácií, na jeho zapnutie stlačte tlačidlo.
 • Zvukový výstup z niekoľkých zariadení. Adaptér umožňuje pripojenie 2-3 externých zariadení.
 • Bluetooth sa ľahko spravuje. Hudbu môžete prepínať alebo upravovať hlasitosť pomocou hlasu alebo diaľkového ovládača, ak je to potrebné, pomocou tlačidiel na zariadení.

Adaptér pripojený cez AUX k prehrávaču v aute je do 500 rubľov. Medzi menšie nevýhody patrí skutočnosť, že je potrebné zariadenie dobiť.

Okrem adaptéra je pre autorádio špeciálny kábel AUX, ktorý sa predáva v obchode s automobilovými prístrojmi. Nájdete ho v časti príslušenstvo. Adaptér je už niekedy dodávaný ako štandard.

V tomto prípade by konektor mal byť na jednej strane, ako v prípade 3,5 mm jackových slúchadiel, a na druhej strane navrhnutý pre smartfón alebo iné externé zariadenie s hudbou. Ak chcete kábel pripojiť k rádiu, musíte v ponuke pripojiť Aux, potom by ste nemali zmiešať 2 výstupy a zástrčku zapojiť do Aux s nápisom „IN“.

Ako si vyrobiť aux

Ak prehrávač v aute nemá line-in, potom je užitočné vedieť, ako reprodukovať hudbu zo zariadení. Ak to chcete urobiť, musíte si urobiť vlastné zapojenie rádioprijímača. Majitelia automobilov začínajú premýšľať, ako vložiť AUX, ak nie, a začať kupovať potrebné nástroje. Najprv musíte kúpiť drôt a zástrčku. Nemusia sa kupovať v obchode, pretože konektor je možné odstrániť zo starých slúchadiel. Aby po pripojení nedošlo k žiadnym problémom, musí sa vodič odobrať bez poškodenia.

Konektor jacku na slúchadlách je rozdelený na 3 časti. V tomto prípade sa najväčší farebný vodič v základni vzťahuje na celkový zvuk. Na spájkovanie dielov budete musieť použiť spájku. Okrem toho musíte vziať spájku a multimeter.

Čo je AUX: vlastnosti tohto typu pripojenia

Predtým, ako sa podrobne pozrieme na AUX a USB, ako aj na to, ako sa AUKS líši od USB, je dôležité pochopiť, že ide o dva zásadne odlišné typy pripojenia. Na rozdiel od pripojenia USB je AUX dodatočný (pomocný) výstup.

Ak je to jednoduché, surový digitálny dátový tok sa prenáša cez USB, ktorý potom spracováva a reprodukuje samotné zariadenie (rádio alebo GU), zatiaľ čo AUKS jednoducho vysiela analógový zvukový signál, ktorý už bol spracovaný na externom zariadení.

Každý z týchto konektorov má navyše klady aj zápory. Pri pripojení cez USB bude kvalita zvuku často lepšia ako prostredníctvom AUX. Dôvodom je to, že rádiomagnetofón nezávisle spracováva prijaté údaje, zvyčajne sa implementujú aj hlavné funkcie na ovládanie prehrávania z hlavnej jednotky (pauza, prevíjanie dozadu, vyhľadávanie súborov atď.).

Ukázalo sa, že akýkoľvek telefón smartphone (na tom nezáleží, iPhone alebo Android), tablet alebo prehrávač MP3 s konektorom 3,5 sa dajú pripojiť k rádiu alebo GU cez aux in (aux). Navyše, ak je druhé zariadenie na mobilnom zariadení (napríklad iPhone 7 a novší má 3,5 mm konektor), potom sa AUKS dá ľahko pripojiť pomocou adaptéra (AUX adaptér).

To znamená, že mobilné zariadenie vykonáva všetky práce, neustále pracuje a vybíja sa rýchlejšie z batérie (bez pripojenia k zdroju energie v aute). Aj kvalita hotového zvukového signálu závisí viac od schopností mobilného zariadenia, a nie od schopností rádia.

Okrem toho sa počas priechodu zvukového signálu cez zosilňovač do stereosystému môže objaviť ďalší šum. Vodič musí tiež vyhľadávať súbory a spravovať mediálnu knižnicu aj na mobilnom zariadení a nepoužívať rádio, čo nie je vždy pohodlné pri jazde v aute.

Na rádiu CD

Prehrávač diskov je vybavený vstupom AUX. Niektorí výrobcovia ho nezobrazujú na prístrojovej doske a nevedia počúvať hudbu z MP3 prehrávača. Majiteľ vozidla preto musí urobiť všetko sám. Ak chcete do prehrávača spájať Aux, musíte zásobiť náradím a spotrebným materiálom, ako napríklad:

 • Stredný skrutkovač Phillips
 • nôž
 • sada štandardných tlačidiel na odstránenie rádia,
 • Prepojka z pevného disku počítača
 • drôt pre slúchadlá
 • 3,5 mm zdvihák
 • elektrická páska
 • Kábel USB

Ak chcete v rádiu vyrobiť AUX, musíte odstrániť ozdobné platne - na to môžete použiť nôž a jemne ich vypáčiť. Potom, čo vzali prostredný skrutkovač Phillips a odskrutkovali 2 samorezné skrutky držiace mriežku. Keď sa tak stane, sieť sa pohne a dá sa ľahko odstrániť. Tento postup pomáha otvoriť prístup k rádiu pomocou jednotky CD, pomocou štandardných klávesov môžete vykonať vstup AUX. Toto je potrebné na získanie hráča z výklenku.

Po odstránení autorádia by ste mali skontrolovať zadnú stenu puzdra a nájsť biely konektor.

Namiesto toho bude tento výstup umiestnený na vstupe Aux. Po nájdení konektora by ste mali pripojiť kábel USB a prepojku z jednotky HDD. Potom musíte kontakty uzavrieť. Pre správne nastavenie prepojky musíte hornú časť rozdeliť na párne kontakty a dolnú časť na nepárne kontakty. Ak chcete vytvoriť vstup Aux, mali by ste pripojiť dolné kontakty 11 a 13, ak sa počítajú zľava.

Potom je na vstup pripojený kábel USB pozostávajúci z nasledujúcich prvkov:

 • kábel pre ľavý kanál
 • drôt pravého kanála
 • screening.

Pre pravý kanál sa používa 5 kolíkov a pre ľavú stranu - 3. Oba vodiče sú spojené s dvojvodičovým káblom a izolujú spojenie elektrickou páskou. Kábel a prepojka sa pripájajú do konektora prehrávača v aute. Postup vytvorenia je ukončený a AUX nevychádza z rádia, ale do popolníka. K prehrávaču alebo iným zariadeniam je možné pripojiť drôt s konektorom USB. Nezávislé spájkovanie konektora umožňuje použiť nielen kábel USB, ale namiesto neho môžete na pripojenie externých zariadení použiť iné adaptéry.

Na hlavovej jednotke

Spájkovanie adaptéra AUX pre hlavnú jednotku nie je ľahký proces. V takom prípade je prehrávač odstránený z dôvodu, že na paneli nie je vždy vstup. Okrem základných nástrojov na vytvorenie konektora budete musieť pripraviť 3 izolované káble. Prierez každého z nich by mal byť 0,5 cm a dĺžka by mala byť 30 cm. Okrem toho je potrebné zmrašťovanie teplom.

Ak chcete priviesť Aux k hlavovej jednotke, musíte odstrániť ozdobné lišty nožom. Podobný postup sa robí s panelom v blízkosti radiacej páky. Potom sa ručne odstráni a potom sa otvorí prístup k 2 samorezným skrutkám. Použite na to skrutkovač Phillips. Inštalácia AUX v hlavovej jednotke sa vykonáva s vybratím zariadenia z výklenku.

Aby ste nič nepoškodili, musíte pri vyberaní prehrávača odpojiť všetky káble zozadu.

Potom musíte zobrať skrutkovač Phillips a odskrutkovať všetky skrutky, ktoré držia kryt autorádia. Teraz je možné zariadenie z puzdra vybrať. Ak chcete nainštalovať AUX do hlavnej jednotky, musíte na doske nájsť nasledujúce 3 body:

 • LCH. Označuje ľavý stereo kanál.
 • RCH. Pravý stereofónny kanál.
 • GND. "Zem".

K uvedeným kontaktným miestam musia byť pripájané 3 vodiče. Potom sú všetky káble zmontované a zmrštené tak, aby bola konštrukcia bezpečná. Uskutočnil sa postup spájkovania AUX a hráč musí zostať.

Všetky časti sú namontované v opačnom poradí. Výsledný trojžilový drôt sa privedie k hlavovej jednotke a zobrazí sa v odkladacej priehradke alebo v interiéri automobilu, potom zostane iba na pripojenie 3,5 mm konektora. Na tento účel použite spájkovačku. Po ukončení postupu môžete pripojiť ďalšie zariadenia na počúvanie hudby z reproduktorov do auta.

Na kazetovom prehrávači

Ak má vozidlo zastaralý prehrávač a majiteľ chce pripojiť vstup AUX na počúvanie hudby z externého zariadenia, budete musieť urobiť zdvihák vlastnými rukami. Panel nástrojov sa nelíši od iných metód inštalácie. Proces sa začína odstránením skrutiek, ktoré držia hráča vo výklenku. Potom je prehrávač odstránený a skrutky sú odskrutkované z krytu autorádia. Potom sa sprístupní mechanizmus páskovej jednotky kazetového rekordéra.

Prístroj je namontovaný na špeciálnych západkách kovového čalúnenia. Pripojenie vstupu AUX k starému rádiu sa vykonáva odstránením mechanizmu, takže štruktúra zostane na svojom mieste. Závisí to od toho, či zariadenie bude zasahovať do ovládania hlasitosti. Potom je z prehrávača odstránená trojpinový ovládač hlasitosti. Je potrebné spájkovať 3 vodiče:

 • celkovo možno povedať,
 • pre ľavý kanál,
 • pre pravý stereo kanál.

Na izoláciu týchto miest je potrebné vodiče zmrštiť. Potom sa páskový magnetofón zhromažďuje a inštaluje do výklenku. Teraz by ste mali pripojiť AUX k kazetovému prehrávaču a vložiť ho do priehradky na rukavice. Za týmto účelom sa spájkuje 3,5 mm konektor. Potom nebude možné do kazetového rekordéra vkladať pásky na počúvanie; použije sa pre vstupný vodič AUX.

Hrá ticho

Ak zvuk cez Aux vstupuje do zariadenia slabo, môže to byť spôsobené poškodením vodiča. Ak chcete problém vyriešiť, musíte skontrolovať pripojovací kábel. Použite na to multimeter.

Ak zariadenie nevykazuje problémy, je vhodné zvýšiť hlasitosť pripojeného zariadenia.

Nefunguje

Majitelia automobilov berú na vedomie, že hráč nevydáva zvuk. Ak AUX nefunguje, môže to byť spôsobené skutočnosťou, že konektor je v rádiu vypnutý. V opačnom prípade by bol vodič pripojený k Aux OUT.

Ak chcete tieto problémy vyriešiť, prejdite do ponuky zariadenia a skontrolujte, či je vstup odomknutý alebo nie. V sokete sa niekedy vyskytne problém - z tohto dôvodu budete musieť odstrániť rádio a skontrolovať pripojenie kontaktov.

Ako pripojiť Aux k rádiu

Pretože aux výstup je bežné riešenie a nachádza sa na veľkej väčšine zariadení schopných reprodukovať zvukové signály, spojenie nie je zvlášť ťažké.

Ak chcete vytvoriť takéto spojenie v aute, musíte nájsť konektor AUX na rádiomagnetofóne alebo štandardnom PG a tiež pripraviť vhodný pomocný kábel pre danú dĺžku. Taký pomocný drôt znamená, že potrebujete kábel s dvoma 3,5 mm. Konektory TRS (3,5 jack, 3,5 jack) na oboch koncoch.

Ďalej musíte vložiť jeden 3,5 do vstupu AUX na rádiu a druhý do 3,5 konektora na mobilnom zariadení a potom vybrať a spustiť požadovanú skladbu alebo zvukový súbor na mobilnom zariadení.

Teraz zostáva na samotnom rádiu prepnúť sa do režimu AUX a ako zdroj zvuku sa vyberie vstup aux. Ďalej, prostredníctvom pomocného vodiča sa zvukové súbory prehrávané na mobilnom zariadení prenesú ako analógový signál do rádiového zosilňovača, ktorý zosilní signál pred jeho výstupom do reproduktorov.

Mimochodom, aby ste dosiahli prijateľnú úroveň hlasitosti a minimalizovali skreslenie, nemali by ste sa snažiť „načítať“ zosilňovač príliš silným signálom z mobilného zariadenia.

Upozorňujeme, že počiatočnú úroveň hlasitosti je ťažké určiť, takže pred pripojením je lepšie nastaviť hlasitosť na minimálnu hlasitosť v rádiu aj na mobilnom zariadení.

Ďalej je empiricky vybraná najlepšia možnosť zvuku. Ak je to jednoduché, je lepšie nastaviť úroveň hlasitosti na mobilnom zariadení na 60 - 70% maxima, po čom musíte zvýšiť a znížiť hlasitosť na samotnom rádiu.

V každom prípade, aj keď by ste sa nemali spoľahnúť na dobrý zvuk prostredníctvom AUX, ak však k problému nastavení pristupujete správne, experimentom môžete dosiahnuť prijateľný výsledok.

Ďalej dodávame, že ak v rádiu nie je žiadny výstup AUX, môžete takýto výstup urobiť osobitne. Na tento účel sa zvolí samostatné riešenie so vstupom 3,5, po ktorom sa musí tento vstup pripojiť pomocou vodiča tak, aby signál po pripojení externých zariadení smeroval priamo do rádiového zosilňovača.

Nevýhodou tejto metódy je, že musíte mať určité zručnosti, rozobrať rádio, zaoberať sa spájkovaním atď. Z tohto dôvodu nebudeme v tomto článku uvažovať o schémach výroby AUX v rádiu atď.

Ako sa pripojiť k AUX bezdrôtovo: čo je AUX-Bluetooth a USB AUX adaptér

Po preskúmaní samotného AUX, čo je v aute, ako aj o výhodách a nevýhodách takéhoto konektora, môžeme dospieť k záveru, že hlavnou nepríjemnosťou je určite pomocný vodič. Prirodzene existujú riešenia, ktoré vám umožňujú pripojiť sa k rádiu cez AUX bez vodiča.

Hovoríme o špeciálnych adaptéroch, ktoré sú vložené do aux konektoru na rádiu a sú pripojené k mobilnému zariadeniu cez Bluetooth (Bluetooth-audio adaptér). Táto technológia je takmer v každom smartfóne.

Medzi nevýhody bluetooth aux adaptérov je možné rozlíšiť nie najlepšiu kvalitu zvuku a „zakopnutie“ počas prehrávania, potrebu pripojiť ďalší napájací zdroj k samotnému adaptéru, pretože jeho batérie jednoducho nestačia na dlhodobú prevádzku atď.

Pamätajte, že stále existuje AUX USB riešenie. Takýmto adaptérom je drôt, na jednej strane ktorého je vyrobený konektor USB a na druhej strane rovnaký 3,5 konektor pre rádio. Zároveň nebude možné pripojiť „USB flash disk“ cez AUX, pretože neposkytuje 5 V napájanie, z ktorého pri pripojení AUX konektora jednoducho nevyplýva nič.

Ako vidíte, vstup AUX v aute vám umožňuje pripojiť prehrávač MP3, smartfón a ďalšie mobilné externé zariadenia. Zároveň môžete implementovať pripojenie dvoma spôsobmi:

 • pomocou drôtu (aux kábel),
 • nadobudnutím adaptéra AUX-Bluetooth,

Prvá možnosť je najjednoduchšia, ukázalo sa, že je lacná, jednoduchá a cenovo dostupná. Ak je kábel kvalitný (najmenej dvojvodičový), zvuk bude mať aj normálnu kvalitu. V tomto prípade mínus je to, že pri takomto pripojení nie je možné zbaviť sa drôtu.

Nie je ťažké uhádnuť, že kvalita zvuku bude závisieť od kvality konverzie v adaptéri. Je dôležité, aby taký adaptér mal dobrý zvukový kodek, párovanie zariadení cez Bluetooth je rýchle, pripojenie nebolo stratené atď.

Также не всегда дополнительные функции (голосовое управление, управление кнопками на адаптере) могут работать корректно, особенно на дешевых устройствах. Еще важно учитывать, что адаптер данного типа нужно заряжать.

На практике, многие автолюбители отмечают, что срок службы таких устройств не большой, качество звука хуже, чем при подключении через AUX обычным проводом, также не очень хорошо работают функции hands-free и т.д.

Aby som to zhrnul

Как видно, AUX (аукс, аух) в автомобиле является простым и удобным решением. Ak sú možnosti GU obmedzené, USB chýba alebo je nefunkčné, výstup AUX vám umožňuje počúvať hudbu z rádia z prehrávača telefónu alebo tabletu cez reproduktory automobilu.

[do action = "rekomenduem"] Odporúčame tiež prečítať si článok o tom, ako si sami vytvoriť skrinku pre svoj subwoofer. V tomto článku sa dozviete, ako vyrobiť subwooferovú skrinku, aký druh subwooferovej skrinky je lepšie urobiť a aké nuansy musíte venovať pozornosť, ak potrebujete vytvoriť subwooferovú skrinku vlastnými rukami.

Kompetentný prístup vám umožňuje usporiadať káble tak, aby nezasahovali do ovládača, ako aj zorganizovať pripojenie použitého mobilného zariadenia k nabíjaniu, čo umožňuje počúvanie hudby takmer rovnako pohodlne ako prostredníctvom pripojenia USB.

Inštalácia subwoofera do automobilu: výber subwoofera, schéma inštalácie subwoofera v aute. Pripojenie subwoofera cez zosilňovač alebo bez zosilňovača, odporúčania.

Ako nastaviť subwoofer v aute. Nastavenia zosilňovača: Frekvencia, Fáza, Zisk, Podzvuková atď. Na čo sa zamerať pri zakladaní čiastkových odporúčaní.

Ako sami pripojiť rádio v aute: veľkosti rádia, prechodové snímky. Funkcie pripojenia rádia, ak konektor nie je vhodný. Odporúčania.

Ako nainštalovať detskú autosedačku alebo autosedačku do automobilu: výber detskej sedačky, montážne prvky, inštalácia sedadla. Tipy a triky.

Ako pripojiť PTF sami v aute: Schéma pripojenia hmlového svetla do-it-yourself. Jemnosti a nuansy, čo treba hľadať pri pripojení.

Výber PTF na VAZ 2114 a 2115: ako si vybrať hmlové svetlomety VAZ (telo, typ svietidla, štandardné alebo univerzálne atď.). Inštalácia hmlových svetiel VAZ 2114, 2115.

Pin
Send
Share
Send
Send