Užitočné tipy

Ako uchovávať kyticu ruží mesiac: pravidlá skladovania a starostlivosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Niekto si myslí, že floristika je jednoduchá úloha, ktorú sa môžu všetci naučiť. Iní sa domnievajú, že prírodná alebo umelá floristika je pre bežného človeka nemožnou úlohou, ktorá nemá správne vedomosti, zručnosti, umelecký vkus a tvorivé myslenie. V skutočnosti sú prvé aj druhé tvrdenia pravdivé.

Floristika je dekoratívne a úžitkové umenie spájania rôznych kvetinových kompozícií, ktoré má svoju vlastnú technickú a tvorivú stránku. A to znamená, že sa skutočne môžu učiť všetci - predovšetkým, ak existuje túžba. Ak teda na záhrade kvitnú narodeniny vášho milovaného priateľa, matky alebo ruží, neodkladajte svoju prvú lekciu a neskúšajte zbierať kyticu sami. V tomto pomôžu jednoduché a zrozumiteľné odporúčania skúseného kvetinárstva.

Informácie: Hlavnou úlohou kvetinárstva je zabezpečiť kvetinovú výzdobu interiéru, odevov, automobilov na dovolenku, každodenného zloženia pracovníkov, obchodných a bytových priestorov, ako aj montáže kytíc rôznych druhov a účelov. Okrem toho môže kvetinárstvo vytvárať doplnky z kvetín - rámy, oblúky, girlandy, koše, kabelky a dokonca aj náhrdelník s náramkami.

Prípravná fáza

Zostavovanie kytíc začína prípravou surovín a nástrojov. Suroviny sú predovšetkým kvety samotné, ako aj pomocné prvky:

 • malé puky a kvety,
 • zelené vetvičky, bylinky, paprade,
 • ozdobné doplnky - motýle, medvede, srdce atď.

Z potrebných nástrojov, nožníc alebo nožníc, nožov, nožov sú potrebné, zošívačka, kancelárska lepiaca páska urýchli a uľahčí prácu (kvetinári používajú špeciálneho profesionála). Na zabalenie hotovej kytice budete potrebovať ozdobnú sieť, fóliu alebo papier, prípadne nejaké ďalšie nástroje alebo ozdobné detaily.

Ďalej pripravte kvety a zeleň. Príprava spočíva v odizolovaní spodnej časti stoniek z listov a tŕňov. Okrem toho je potrebné roztriediť kvety podľa dĺžky a veľkosti.

Dôležité: Aby kytica vyzerala harmonicky, malo by sa pamätať na jedno jednoduché pravidlo: časť, ktorá bude vo zväzku alebo vo váze, sa rovná asi jednej tretine celkovej výšky kompozície. Existujú ďalšie proporcie - päť častí výšky kvetov zostáva vonku, tri časti sú ponorené do vázy. Toto pravidlo platí pre klasické vertikálne kytice.

Možnosti montáže

Kvetinárstva majú niekoľko spôsobov, ako zostaviť kytice. Stačí zdvihnúť náruč kvetov a zelenín, nemôžete si ju zviazať povrazom a zabaliť do handričky - bude škaredá a špinavá. Aj keď v niektorých prípadoch profesionáli používajú takúto techniku ​​na získanie originálneho a neobvyklého zloženia. Ale pre začiatočníkov je lepšie oboznámiť sa s klasickými technikami zostavovania kytíc a potom prejsť na tvorivé experimenty. Existujú také hlavné typy:

 1. Rovnobežné.
 2. Špirála.
 3. Asymetrický.
 4. Boutonniere.

Najjednoduchšou možnosťou je boutonniere, dokonca aj predškolák môže dať dohromady malú kyticu a zbierať kyticu púpav pre mamu. V takom prípade nie je potrebné poučenie odborníka. Najťažšia možnosť je asymetrická. Paralelná metóda sa používa hlavne na vytváranie stolových kompozícií. Preto je pri tréningu vhodné venovať sa špirálovej technike - ak sa všetko urobí správne, výsledkom je nádherná kytica.

Ako zostaviť boutonniere - všetky kroky

Gombíková dierka je tradičným doplnkom v obleku ženícha, svedkov a hostí na svadbe. Zvyčajne zbierajú boutonniere kvetov, ktoré sú súčasťou kytice nevesty. Ale niekedy sa správajú opačne - vyberajú si rastliny kontrastujúce vo farbe a rozmanitosti. Najdôležitejším pravidlom - v strede kompozície je jedna veľká kvetina alebo kvetinová vetva, ktorú môžu doplniť ďalšie rastliny.

 1. Príprava hlavného kvetu. Kvetinárstva odporúčajú umiestniť vetvu v studenej vode na 4 hodiny pred začiatkom práce tak, aby zostala čerstvá čo najdlhšia. Stonka kvetu je naklonená šikmo a jej hlava je prepichnutá tenkým drôtom vertikálne alebo horizontálne, v závislosti od toho, ako sa rozhodnete kvetinu usporiadať.

 1. Ak nepoužívate špeciálny kvetinový rezervoár, nakrájajte plátok do parafínu alebo ho zabalte vatovým tampónom namočeným vo vode a zaistite priehľadnou páskou. Drôt môžete zabaliť farebným papierom alebo páskou.

 1. Teraz zbierame kompozíciu tesne pod hlavným kvetom a ukladáme malé vetvičky a puky. Opravíme ich tiež páskou.

 1. Nakoniec upevňujeme stuhy, korálky a ďalšie dekorácie.

Pamätajte, že boutonniere by mal byť na jednej strane plochý, inak ho nebudete môcť krásne pripevniť na klopu bundy alebo na zápästie družičky.

Špirálové kytice krok za krokom

Môžete použiť akékoľvek kvety, je vhodnejšie zvoliť tie, ktoré sú na dlhých, rovnomerne a hustých stonkách - ruže, chryzantémy, sedmokrásky atď. Postupnosť akcií je nasledovná:

 1. Vezmite zopár kvetín a naložte ich vrchmi. Mali by stáť úplne vzpriamene.
 2. Teraz posúvame obrobok do ľavej ruky - v ňom kvety zostanú až do ukončenia procesu. Vpravo nasaďte novú kvetinu a položte ju pred ňu, mierne ju nakláňajte zľava doprava. Položíme druhý kvet zozadu sprava doľava.
 3. Kvetiny neustále ukladáme šikmo striedavo pred a za, zatiaľ čo čím väčší je buket, tým väčší by mal byť uhol.

 1. Pritom môžete upravovať kvety a upravovať výšku hláv, hlavnou vecou je držať kyticu pevne ľavou rukou, až kým nie je špirála fixovaná. Ďalším dôležitým bodom je to, že kvety sa pri tomto spôsobe montáže dotýkajú len stoniek.
 2. Pri špirálovitej zostave sa zeleniny zvyčajne pridávajú na samý koniec - akoby okolo nej bolo omotané kyticu. Vo vnútri kompozície môžu byť len zelené lístky s malými a úzkymi listami, ktoré samotné nezaškrtávajú kvety.
 3. Ak sa použije dekor, pridá sa do kytice aj v špirále. Môžete to urobiť iným spôsobom: najprv zafixujte špirálovú kyticu turniketom, potom zatrasením kyticou mierne uvoľnite špirálu. A potom opatrne zatlačte lístia papradia a zelené konáre pod turniket.
 4. Zostavený kytica je opäť pevne pripevnená páskou, drôtom alebo postrojom, potom sú prebytočné konce odrezané záhradníckymi strojmi. Potom musí byť stopka šikmo porezaná nožom, inak nebude kytica piť vodu a nebude stáť dlho.

Profesionálny kvetinárstvo neodporúča veľké okrúhle kytice - a práve touto formou sa vám podarí zabaliť sieťovinu, film alebo papier. Ale ak máte malú kyticu 7-15 prvkov, jej zdobenie filmom alebo sieťkou je celkom prijateľné. V takom kytici je veľmi vhodné vkladať malé darčeky alebo karty

Zostavenie paralelného kytice v niekoľkých fázach

Paralelné kytice spolu s guľatými možno často vidieť na svadbe. Kvety sú často usporiadané nie vertikálne, ale horizontálne. Je to tiež vynikajúca voľba na zdobenie stolov v banketovej hale alebo svadobnom sprievode. Zostavenie je veľmi ľahké.

 1. Príprava. Budete potrebovať kvety s veľkými hlavami, vetvičkami zelene alebo paprade, akékoľvek ozdobné prvky. Je dôležité, aby stonky kvetín boli dostatočne dlhé, ruže sa dobre hodia. Spracúvajú sa, ako je opísané vyššie.
 2. Teraz vyrábame „rebrík“ ruží. Položíme ich vedľa seba tak, aby hlava každého nasledujúceho bola nižšia ako predchádzajúca. Stonky pripevňujeme k jute pomocou jutového lana alebo pásky.
 3. Okolo ruží pridávame zeleň a dekorácie, môžete pridať niekoľko vetiev s malými kvetmi. Všetky by však mali byť umiestnené pod primárnymi farbami a nemali by sa prekrývať. V tomto variante je dovolené umiestňovať zelenú medzi radmi kvetov.
 4. Kvôli stabilite môžete kyticu umiestniť na drôtený rám. Orežte stonky tak, aby boli rovnako dlhé. Na záver ozdobte kyticu stuhami a mašľami, ak je to potrebné, zabalte ich do celofánu.

Aby harmonické zloženie vyzeralo harmonicky, mali by ste mať približne rovnaké množstvo veľkých kvetov a ozdobnej zelene alebo malých kvetov.

Ako zbierať asymetrický kyticu krok za krokom

Na jednej strane je výroba takýchto kytíc najjednoduchšia - neexistujú žiadne zvláštne pravidlá, funguje iba predstavivosť pána. Na druhej strane je to celá zložitosť. Je dôležité preukázať maximálny umelecký vkus a veľkú presnosť, aby sa ukázalo, že to nie je nepríjemné.

 1. Vyberáme kvety rôznych tvarov a veľkostí, vhodné sú chybné vetvičky so zlomenými stopkami - nájdu miesto v asymetrickom zložení. Všetky rastliny sa pripravia ako je opísané vyššie.
 2. Teraz robíme vrchol kompozície, to znamená, že položíme najdlhšiu kvetinu alebo vetvu zelene. Okolo toho, šikmo alebo postupne, kladieme ďalšie kvety a vetvy zelene, všetko pripevníme teip páskou.

Základné pravidlo asymetrického kytice je, že za hranice kytice by mal vyčnievať iba jeden prvok, inak bude kompozícia vyzerať rozcuchaná.

Kvetinárstvo pre domácich majstrov je dnes obľúbeným koníčkom. Po zvládnutí základov môžete vždy vytvárať exkluzívne a harmonické kompozície na zdobenie vášho domova alebo na darčeky priateľom. A ak sa blíži taká významná udalosť vo vašom živote, ako je svadba, kvetinárstvo pre začiatočníkov vám krok za krokom umožní ušetriť na pomerne významnom stĺpci výdavkov.

Ako kúpiť ružu, ktorá zostane čerstvá po dlhú dobu

Môžete vyskúšať všetky spôsoby zachovania čerstvosti ruže, ale ak bol nákup spočiatku neúspešný, rastlina veľmi rýchlo uschne. Preto starostlivo vyberajte kyticu, venujte pozornosť vzhľadu rastliny, neváhajte cítiť púčiky.

Ruže, ktoré už dlho začali kvitnúť, sa najlepšie nechajú v obchode.

Nezabudnite na niekoľko pravidiel výberu:

 1. Nekupujte hotové kytice z okna: dekor maskuje nehybnosť.
 2. Požiadajte o vyzdvihnutie osobne vybraných ruží z chladničky.
 3. Vyberte si šťavnaté stonky s čiastočne otvorenými púčikmi.
 4. Ak chcete, aby ruže zostali po dlhú dobu, nevyberajte broskyňové ruže: majú krátku trvanlivosť.
 5. Nakupujte ráno.
p, blokuj citáciu 4,0,0,0,0,0 ->

Elastické plátky sa vrátia do pôvodnej polohy, ak sú stiahnuté späť. Zľahka pritlačte na širokú časť púčika: mal by zostať pružný a šťavnatý. Nasýtené zelené listy sú nasmerované nahor. Chýbajú hnedé a žlté škvrny. Stonky sú šťavnaté, silné, elastické po celej dĺžke.

p, blokuj citáciu 5,0,0,0,0 ->

Ak si objednáte kvety s doručením, zaplatíte pri prijatí. V predplatenej kytici budú s najväčšou pravdepodobnosťou zbierať zatuchnuté ruže. Zoberme si, že čím je kytica nádhernejšia, tým je pravdepodobnejšie, že nejde o najčerstvejšie púčiky v nej.

Čo robí ružu dlhšou: príprava

Voňavé kráľovské kytice v rukách. Chcem si túto krásu udržať v byte dlhšie. Nenechajte sa však ponáhľať poslať ruže najkrajšej váze. Najprv ma nechajte rozmraziť bez odstránenia obalu. Prudká zmena teploty nepriaznivo ovplyvní rastliny. V horúcej miestnosti začnú listy intenzívne odparovať vlhkosť a kytica mizne takmer pred našimi očami. Papier preto nerozkladajte pol hodiny.

p, blokuj citáciu 7,0,0,0,0 ->

Ruže v krabici na klobúky zostávajú v „dome“. Stonky sa zasekávajú v špeciálnej špongii, ktorá sa musí pravidelne navlhčiť. Zvyšok starostlivosti zostáva rovnaký ako pri bežných kyticiach.

rada, Aby rastliny z lokality neklesli pred oslavou, ponorte ich do plnej vázy a schovajte sa v suteréne alebo pivnici. Dbajte však na to, aby púčiky nezačali zmrznúť. Kvety sa cítia dobre pri + 5 ° C.

Príprava kytice na vázu

Pri nákupe kvetín sú ruže starostlivo kontrolované. Na čo treba venovať pozornosť, aby sa ruža nevädla okamžite?

Pred vložením ruží do vázy je potrebné nechať kvety privádzané z ulice (v chladnom období) po dobu 30 minút ľahnúť na rovný povrch - aby boli zvyknuté na zmenu podnebia. Ďalej, rozobrať kyticu a nechať iba ruže na váze, bez ďalších rastlín, pretože „kráľovná netoleruje konkurenciu“.
Prečítajte si tiež: Sudánska ruža - čaj a lieky

Ďalšie vzdelávanie pozostáva z týchto činností:

 1. Porovnajte dĺžku ružového výhonku a výšku vázy. Potom, čo sú ruže vo váze, odstráňte tŕne a listy, ktoré by mohli byť pokryté vodou, aby sa vo vode nehnilo.
 2. Orezajte každú kvetinu diagonálne (a urobte to ponorením ruže do vody, aby sa vzduch nedostal do rezu). Na mieste rezu urobte ďalší ďalší rez priečne. Pomôže ružici „vypiť“ potrebné množstvo vody.
 3. Ponorte ruže do vody najmenej do polovice výšky stonky a dajte vázu na chladné miesto s rozptýleným svetlom. Voda do vázy by sa mala prevariť a dažďová a vodovodná voda sa musí chrániť. Vyberte si vázu podľa „rastu kytice“.
 4. Pridajte jeden z prostriedkov do vody, ktorý pomôže zachrániť život kytice tak dlho, ako je to možné.

Správne orezanie

Ponorené listy začnú hniť, čo významne zníži životnosť kytice.

Ak chcete uchovať ruže na dlhú dobu, odtrhnite spodné listy, vínové procesy, hroty na hladine vody

Potom výhonky vložte do vody a bez toho, aby ste ich vybrali, nakrájajte ich diagonálne. Tým sa zvýši sacia plocha. Stonok s priamym rezom navyše zasiahne dno a nebude absorbovať dostatok vlhkosti.

p, blokuj citáciu 10,0,0,0,0 ->

Rezanie vzduchom sa neodporúča: rez sa ihneď začne vysušovať, je lepšie nestratiť kontakt s kultivačným médiom. Namiesto bežných kancelárskych nožníc, ktoré stonku priečne deformujú, použite ostrý nôž alebo prerezávač. Mierne rozdelte stopku, aby sa lepšie absorbovala vlhkosť, a vložte ju do vázy s vodou.

Do ktorej vázy dať a koľko vody naliať

Rezané ruže skladujte dlho vo vhodnej váze. Nádoba by mala obsahovať tekutinu, ktorá zakrýva stonky o dve tretiny. Váza, do ktorej sa kytica topí alebo sotva zapadá, sa nehodí.

p, blokuj citáciu 12,0,0,0,0 ->

Otvor by mal byť široký. Tým sa zabezpečí cirkulácia vzduchu. Stonky potrebujú nielen vlhkosť, ale aj kyslík.

p, blokuj citáciu 13,0,0,0,0 ->

Je žiaduce, aby nádobou bolo keramické alebo tmavé sklo. Slnkom prechádza priehľadná váza. Lúče ohrev vody, ktorá podporuje rozvoj baktérií.

Ako rozšíriť krásu prezentovanej kytice ruží: všeobecné pravidlá

Tieto jemné kvety sa obávajú náhlych zmien teploty. Ak bol kytica nesená po ulici v chladnom počasí, potom, ak sa dostane do horúčavy, nemusíte balenie otvárať po dobu 20-30 minút a nechať kvety „topiť“.

Je nežiaduce umiestňovať kyticu blízko batérií, radiátorov, ako aj do prievanu a na slnko. Je lepšie, ak je miestnosť chladná, ale nie nižšia ako + 5 ° C. Na nevyhrievanom balkóne s presklením sa v zime budú cítiť skvele.

Výber vázy

Najlepšia voľba je váza z tmavého skla alebo keramika, ktorá nedopúšťa slnečné lúče. Vďaka tomu zostane voda v nej dlhšie čerstvá. Váza by mala mať výšku 40 až 60% dĺžky kytice a taký objem, aby v nej kvety voľne ležali. Nemali by ste si vyberať vázu s príliš úzkym krkom: prístup k kyslíku bude ťažký.

Najprv musíte odstrániť tie listy zo stoniek, ktoré sú ponorené vo vode. Ak sa tak nestane, listy začnú hniť a ruže budú rýchlejšie miznúť.

Stonky musíte zastrihnúť tak, že ich podržíte vo vode, inak sa tubuly upchajú vzduchom. Plátok sa vyrába šikmo, v uhle asi 45 stupňov a vo vzdialenosti 1 až 2 cm od pôvodného plátu. Tým sa zvýši absorpčná plocha vlhkosti a živín. Na prerezávanie sa odporúča použiť prerezávač alebo ostrý nôž.

Požiadavky na vodu

Kvapalina musí byť čistá - filtrovaná alebo usadená. Obsah chlóru zabráni rozvoju baktérií.

Voda z vodovodu je vhodná, ak v nej nie je hrdza

Ak bol kytica prinesená v zime, vložte ju do teplej vody. Ponorte letné kvety do mierne chladnej kvapaliny. Je neprijateľné vkladať ľadovú a horúcu vodu.

Voda a výživové doplnky

Je potrebné použiť usadenú alebo filtrovanú vodu. V lete je studená voda vhodnejšia pre ruže a teplá v zime. Na kŕmenie musíte rozpustiť kúsok cukru v ňom.

Je tiež potrebné pridať činidlo proti rozpadu (voliteľné):

 • niekoľko kvapiek glycerínu,
 • aktívne uhlie (niekoľko tabliet),
 • 1 lyžička kyselina citrónová
 • poháre vodky,
 • 1 polievková lyžica. l. 9% ocot
 • mletá tableta aspirínu
 • niekoľko drevených uhlia.

Môžu sa použiť aj špeciálne priemyselné prípravky. Toto sú „Fresh Flowers“, „Living Rose“, Chrysal.

Čo pridať do vody, aby ruže zostali dlhšie

Kvety potrebujú výživu. Dajte kúsok cukru na liter tekutiny. Ak zmiešate produkty na ochranu proti hnilobe vo váze, ružičky v kytici vydržia dlhšie:

 • mletá tableta aspirínu
 • pár tabliet aktívneho uhlia,
 • polievková lyžica 9% octu,
 • lyžičku kyseliny citrónovej
 • pár kvapiek glycerínu,
 • poháre vodky.
p, blokový citát 17,1,0,0,0 ->

Nepridávajte naraz všetky prostriedky. Nalejte trochu vodky a osladte vodu. To je dosť na to, aby ste zabránili rozkladu.

rada, Vývoj hnilobných húb zabráni látke obsahujúcej chlór. Vložte do vázy "Biela".

Соседство с какими цветами будет плохим

Букет будет вянуть быстрее, если разместить розы рядом с гвоздиками, астрами, душистым горошком, нарциссами и ландышами. Лучше не ставить в одну вазу и розы разного цвета. Более яркие спровоцируют скорое увядание цветов пастельных оттенков.

Уход за цветами

Воду нужно менять ежедневно. Если используется аспирин, то достаточно 1 раза в 2 дня. Вазу следует вымыть, налить свежую воду, опять добавить средство от гниения и сахар. Opláchnite stonky pod chladným prúdom. Potom konce bez rezu odrežte.

Užitočné pre ruže a denné postrekovanie. Musíme však zabezpečiť, aby sa voda neobjavila uprostred koruny: púčik začne hniť. Stonky a letáky sa musia postriekať.

Ružové a biele ruže zostávajú čerstvé najdlhšie. Doprajte svojim kyticiam príjemné oko a čo najdlhšie zahrejte svoju dušu! Ak máte nejaké dobré spôsoby, ako uložiť kvety, zdieľajte ich s nami v komentároch.

Optimálna teplota

Optimálne podmienky: + 19 ° C Chlad spomaľuje metabolizmus a kvety zostávajú v pôvodnej podobe dlhšie. Preto kytica nemá miesto v kuchyni a blízko batérií. V tomto prípade sú prievan a mráz tiež kontraindikované.

Rezané ruže potrebujú nejaké chladné

Dajte kyticu od ovocia. Vydávajú etylén, ktorý urýchľuje zvädnutie kvetov. Sladké ovocie navyše priťahuje hmyz, ktorý sa môže šíriť do kytice.

Musím striekať ruže

Uistite sa, že vlhkosť neprúdi do stredu koruny: môže dôjsť k rozpadu.

Rezané ruže sa odporúčajú postrekovať po každej výmene vody

Lepšie prechádzky so sprejom na listy, stonky a koruny nižšie.

Koľko ruží môže zostať čerstvých vo váze s vodou

Pri náležitej starostlivosti je možné růže skladovať 10 až 14 dní. V teplom stave bez udržania života vydržia kvety pár dní. Ružové a biele ruže vydržia najdlhšie.

p, blockquote 27,0,0,0,0 ->

Vysušte ružu a začnite ju nakláňať tak, že ju v suchej miestnosti zavesíte šľahačkou. Výsledný herbár umiestnite do prázdnej vázy. Posypte lak na vlasy tak, aby metla nelietala.

Ako oživiť úplne zvädnuté ruže

Oživte mierne vyblednuté hlavy tak, že kyticu umiestnite do plného kúpeľa. Nechajte koruny na suchej pôde, aby do jadra nevnikla vlhkosť.

p, blokuj citáciu 29,0,0,0,0 ->

 1. Naplňte kúpeľ tak, aby tekutina zakrývala stonky listami.
 2. Rezajte stonky novým spôsobom.
 3. Ponorte kvety.
 4. Namočte cez noc alebo 12 hodín.
 5. Ráno opláchnite stonky a vráťte sa k obnovenej vode.
 6. Opakujte každú noc.

Na rýchlu rehabilitáciu nalejte čpavok (lyžičku dvoch litrov)

Ďalším spôsobom je vriaca voda. Naplňte vázu horúcou vodou, aby ste zavreli niekoľko centimetrov stoniek. Po troch minútach vyberte a odrežte stmavnuté špičky. Vložte do studenej vody.

rada, Ak chcete zabrániť tomu, aby jemné koruny poškodili paru, pevne uzavrite ružové sudy papierovým vreckom zdola (hornú časť ponechajte otvorenú).

Funkcie starostlivosti o kytice ruží a iných kvetov

Starostlivosť o prefabrikované kytice sa zásadne nelíši od vyššie opísaných metód. Kŕmte rastliny, často zalejeme čistou vodou, neuchovávajte v teplej miestnosti.

p, blokuj citáciu 32,0,0,0,0 ->

Kytice, ktoré sa skladajú z rôznych rastlín, sa však skladujú vždy menej doma. Dôvodom je skutočnosť, že každý druh má svoju vlastnú trvanlivosť. Ak sa hniloba objaví na jednej rastline, rozšíri sa do susedných centenárov. Preto je lepšie oddeliť kvety podľa druhov. Konvalinky, ľalie a klinčeky umiestnite do samostatnej vázy. Vyhoďte listy a vetvičky, ktoré hrajú úlohu dekorácie.

p, blokuj citáciu 33,0,0,0,0 ->

Nič nie je uložené navždy, ale čerstvé kvety predlžujú pocit slávnosti. Nezabudnite vymeniť vodu, vyhodiť rozmaznané rastliny, udržiavať optimálne podmienky.

Čo pridať do vody, aby ruže zostali vo váze dlhšie

V kvetinárstvách si spolu s kyticou môžete kúpiť špeciálne prípravky, ktoré sa pridávajú do vody, aby sa zvýšila ochrana ruží. Čo robiť, keď bola kytica predložená a takéto prípravy neexistujú? Tu na záchranu prídu nemenej efektívne a čo je najdôležitejšie, vždy dostupné finančné prostriedky, ktoré má takmer vždy a každý na farme. Ruže teda zostanú dlhšie, ak sa pridajú do vázy:

 • amoniak (kvapnite pár kvapiek do vázy a chvíľu počkajte),
 • cukor (na liter vody 2 lyžičky),
 • aspirín (1 tableta na vázu),
 • bielidlo na oblečenie (pár kvapiek),
 • manganistan draselný (0,5 tsp),
 • ocot,
 • alkohol alebo vodka
 • kyselina citrónová (na špičke noža),
 • aktívne uhlie.

Na spodnú časť vázy sa tiež odporúča umiestniť striebornú mincu. Existuje mnoho ďalších spôsobov, ale okrem toho sa každý deň musíte starať o vázu kvetov.

Denná manipulácia s vázami

Aby voda nestagnovala a baktérie sa v nej nevyvíjali, mení sa každý deň. V takom prípade by sa ruže mali umývať, posypať a stonka mierne prerezať.

Pri striekaní musíte zabezpečiť, aby sa voda nedostala dovnútra púčika, pretože to povedie k jeho rozpadu.

Raz za dva až tri dni dôkladne umyte vázu v roztoku vody a sódy.

Ak sa proces vädnutia napriek tomu začal, môžete skúsiť oživiť ruže: po prerezaní koncov stoniek ich dajte do studenej vody a podržte, kým sa púčiky nezvýšia a listy sa neosvietia.

Pin
Send
Share
Send
Send