Užitočné tipy

Pokyny pre starostlivosť o králikov

Pin
Send
Share
Send
Send


S nárastom populácie divo žijúcich králikov v mestských oblastiach sa norok s novonarodenými králikmi vyskytuje častejšie ako kedykoľvek predtým. Bohužiaľ, nory, ktoré sa zdajú byť opustené, nie sú v skutočnosti noryty a divé králiky extrahované z nory od ľudí pravdepodobne nebudú prežiť bez pomoci veterinára alebo rehabilitátora voľne žijúcich živočíchov. V mnohých krajinách je starostlivosť o divých králikov nezákonná, pokiaľ nie ste licencovaným rehabilitátorom. Ak sa potrebujete starať o osirelý zajačik, pred príchodom k veterinárovi alebo rehabilitátorovi voľne žijúcich živočíchov si prečítajte tento článok.

Vlastnosti ubytovania: Rabbit House

Ak sa v dedine rozhodnete pre zajacov a vytvoríte si minifarma, musíte sa v prvom stupni postarať o miesto svojho pobytu. Vytvorí sa alebo sa používa ready-made izba pre králiky. Kompaktnejšie zvieratá sa umiestnia do dvojstupňových klietok. Udržiavanie králikov v uzavretom stave je pohodlnejšie a racionálnejšie. Prievan a vlhkosť, dlhodobé vystavenie slnku by sa mali vylúčiť, ale mali by sa vytvoriť príležitosti na ventiláciu.

Vonkajšie domáce klietky

V klietke je klietka umiestnená mimo vykurovacích zariadení. Ak vyrastiete zajaca v horúcej miestnosti, potom ušatý ucíti smäd, zdravotný stav sa zhorší. Uchovávanie v klietke sa vždy neodporúča. Aby sa domáce zviera cítilo dobre, nechali ho bežať po byte.

Dlhšie časy príchodu domácich miláčikov - ich klietka

Udržiavanie domu v čistote pre zviera je dôležitou podmienkou jeho zdravia. Nečistoty a moč spôsobujú choroby dýchacích ciest a očí, takže podnos sa vyberie trikrát týždenne. Raz týždenne sa umyte úplne dezinfekčnými prostriedkami.

Možnosť prenosných buniek

Do klietky by mali byť umiestnené kŕmidlá, misky na pitie a seno. Musia byť dobre pripevnené, aby zvieratá nemohli vyliať vodu alebo kontaminovať krmivo. Musíte ich umyť tak často, ako je to možné.

Zvieratá majú radi vnútorné kvety. Z bytu je potrebné odstrániť jedovaté rastliny, zvyšok nainštalovať na skrinky alebo zavesiť do vyrovnávacej pamäte.

Je možné hlodavce chovať? Ich spolužitie je možné iba vtedy, ak neexistujú iné možnosti. Aj keď ide o úplne odlišné druhy, majú bežné choroby. Okrem toho, "ušatý" nepríjemné v spoločnosti hlasných a rušných sliepok. Preto sa chov kurčiat a králikov nedoporučuje.

Králik Krmenie: Strava

Starostlivosť o králika zahŕňa vyváženú a premyslenú stravu. Je potrebné sledovať, čo av akom množstve zvieratá jedia. Existuje špeciálne kŕmne zmesi, na ktoré sa musia školiť. Králičie zuby sa vďaka tvrdým granulám dobre drvia, ktorých rast sa nikdy nezastaví.

V lete je najlepšou stravou králikov čerstvá tráva.

V zime sa do stravy zavádza seno. V podávači by malo byť pevné jedlo: mrkva alebo iné koreňové plodiny, tvrdé vetvy ovocných stromov. Miešačky sa pripravujú s prevarenou zeleninou alebo zemiakmi s pridaním otrúb. V malom množstve by mala byť v potrave prítomná soľ, kostná múčka a krieda. Kŕmenie sa uskutočňuje dvakrát denne, prestávka medzi ktorými je 12 hodín.

Pri chove králikov je dôležité správne kŕmenie.

Dôležitou podmienkou je neustále pridávanie vody k nápojom. Bez vody nie je krmivo úplne absorbované. Ak je jedlo suché, potom deň „ušatý“ potrebuje 0,5 litra. voda. V lete nie je potrebná taká voda, pretože krmivo je šťavnaté.

Základné požiadavky na starostlivosť

Králik je pohybujúce sa zviera, ktoré potrebuje aktivitu. Na chôdzu si nasadili postroj (golier s vodítkom). Aby sa zviera nevystrašilo, musí sa používať postroj opatrne a pomaly. Postroj nie je napnutý, ale je pripevnený, inak sa králik môže zo strachu uškrtiť.

Pred nákupom domáceho maznáčika si pozorne preštudujte otázku, ako sa správne starať o králiky. Existuje mnoho dôležitých metód starostlivosti, bez ktorých sa zviera bude cítiť nepohodlne.

Rezanie pazúrov

Pri pasení sa pazúry drvia samy, ale v byte to nie je možné. Technika strihania vlasov je jednoduchá, nechty je možné strihať kliešťami. Procedúra sa vykonáva pravidelne: nechty sa rezajú raz mesačne. Jemne orezané pazúry. Opatrne ich orežte, pretože obsahujú kapiláry.

Starostlivosť o kožušinu

Kožušina zvieraťa potrebuje dennú starostlivosť (dokonca aj počas topenia), aby sa vo vlne nevytvorili žiadne spletence. Vlna sa rýchlo valí, takže si u mačiek alebo psov uchopte hrebeň alebo pooderku.
Vlna často vstupuje do žalúdka zvieraťa a upcháva jej črevá. Toto je najnebezpečnejšia choroba, ktorej sa dá vyhnúť starostlivosťou o kožušinu.

Králik kúpanie

Je možné kúpať králiky? Tento postup nepotrebuje chlpatého domáceho maznáčika, keď je doma. A umývanie to nie je také ľahké. Ak je králik veľmi špinavý, je potrebné plávanie. Proces skrútenia týmto postupom nie je možný. Ak je znečistenie čiastočné, znečistené miesto utrite navlhčenou utierkou.

Brúsenie zubov

Zuby zvieraťa rastú počas celého života a starostlivosť o králika doma zahŕňa pravidelné brúsenie. Zuby sa brúsia:

 • Špeciálne krmivo,
 • Pevná zelenina
 • Vetva ovocného stromu
 • Špeciálne palice s vitamínmi a obilninami, hračky.

Kastrácia králika spočíva v odstránení reprodukčných orgánov u mužov. Sterilizácia je nevyhnutný postup, ktorý pomáha:

 1. Ak chcete zvýšiť svoj rast o 20% bez ďalších nákladov na krmivo,
 2. Uchovávajte samcov v jednej klietke,
 3. Interiérové ​​králiky prestávajú rásť,
 4. Zvýšte ich očakávanú dĺžku života.

Kastrácia králikov prispieva k ich uvoľnenejšiemu správaniu: nie sú agresívne a nehryzú. Kastrujú sa vo veku od 4 mesiacov do 2 rokov.

Skrotenie v zásobníku, výplne zásobníka

„Ušatý“ si rýchlo zvykne na špeciálne toalety nainštalované v klietke. Keď začne pravidelne chodiť do podnosu v klietke, môžete ho skúsiť trénovať na toaletu na jednom mieste v dome.

Králičie podnos

Je možné zistiť, prečo domáce zviera odmieta ísť na vhodné miesto z niekoľkých dôvodov:

 • Zásobník nie je dostatočne veľký alebo nepohodlný
 • Škaredá výplň zvierat
 • Nevhodné miesto pre toaletu.

Naučiť králika „navštíviť jedno miesto“ je celkom realistické. Je lepšie krotiť dospelého kastrovaného králika ako trojmesačného králika. Postupne rozpozná svoj podnos.

S umelým plnením sa králiky cítia príjemnejšie

Umelé výplne vytvárajú pohodlnejšie podmienky pre zvieratá a uľahčujú starostlivosť o ne, čo odstraňuje otázku, ako naučiť králika na podnose. Plnivá sú:

 • Lisované drevené pelety,
 • minerálne,
 • Selikagelevye
 • Japonci.

Najkvalitnejšie, najbezpečnejšie a najdrahšie sú plnivá zo silikagélu, ktoré sa menia raz za 30 dní. Voľba je na vlastníkovi.

Krotenie rúk

Aby ste pochopili, ako si zvyknúť králika na ruky, musíte ho pozorovať. Spočiatku sa bude hanbiť, takže s ním musíte hovoriť, aby sa stal pohodlným a zvyknutý na prostredie a nového majiteľa.

Králiky doma

Pretože toto zviera „vrtí“, zdvíhanie pre neho je šok. Nevzťahujte zviera za uši. Je pre neho veľmi bolestivý a môže poškodiť ušné membrány a svaly. Musí sa to robiť veľmi opatrne, aby nedošlo k strachu:

 • Zdvihnite zviera vlasmi - od hlavy po chvost
 • Zoberte ho pod svoje telo a podoprite ho zdola
 • Nezdvíhajte sa vysoko, udržiavajte ho vo vodorovnej polohe.

Ak sa so zvieraťom správate správne a opatrne s ním zaobchádzate, potom otázka, ako skrotiť králika v náručí, zmizne sama o sebe.

Králiky sú zvieratá s rozvinutým nervovým systémom. Stresom pre neho sú hlasné zvuky, hluk, záblesky svetla, neočakávaná zmena v každodennej rutine. Pokúste sa ho pred tým chrániť a nedotýkajte sa, keď jesť, umývať alebo spať.

Pre "ušatý" vytvorené špeciálne hračky. Malé gumové gule, mäkké hračky, staré knihy. Králiky sa vyvíjajú fyzicky a nekazia toľko vecí pre domácnosť. Ako odstaviť králika na okusovanie drôtov: dajte mu hračku.

Prečo králik uhryzne?

Agresia zvieraťa sa prejavuje vo forme chrochtania, vrhania a uhryznutia. Najčastejšie hryzú kvôli strachu. Samica s mláďatami môže tiež uhryznúť a chrániť potomkov. Ochrana podlieha aj potravinám a územiu, preto sa môžu dôvody líšiť. Na odstavenie králika je potrebné uhryznúť:

 1. Skúste zmeniť jeho stravu,
 2. kastrovaný,
 3. Zaobchádzajte s ním opatrne a opatrne, aby ste zmiernili strach.

Je dôležité, aby domáce zviera vedelo, že on a jeho potomstvo sú v bezpečí, potom sa prestane správať agresívne. Fyziologický faktor, ako je spánok, je tiež dôležitý.

Niekedy sa zdá, že zvieratá vôbec nespia. Najčastejšie však nespia v noci a počas dňa vyzerajú hore, ale ich oči sú v skutočnosti trochu zavreté a sotva reagujú na zvuky: králiky tak spia.

Stredná dĺžka života a určenie pohlavia

V priemere chlpaté hlodavce žijú od 5 do 10 rokov. Všetko záleží na starostlivosti a údržbe, na postoji k zvieraťu. Veľké ženy dozrievajú pohlavne po 5-8 mesiacoch a dekoratívne po 4-6 mesiacoch. Inštinkt reprodukcie je výrazný, tehotenstvo trvá asi mesiac. Vo vrhu veľkých plemien - maximálne do 12 mláďat, v okrasných - do 5 jedincov.

Rodina králikov bieleho obra

Po zaokrúhľovaní sa objavia malé a bezmocné králiky. Novonarodené deti sa rodia nahé, oči otvorené po 2 týždňoch. Začínajú jesť samostatne 15. až 17. deň po narodení. V prvých dňoch života a počas obdobia rastu sú potrebné králiky: králik musí byť dobre nakŕmený a jej strava musí byť pestrejšia. Starostlivosť o králiky by mala byť starostlivo a starostlivo. Dojčatá musia byť s matkou až 3 mesiace, potom sú pripravené na predaj. Starostlivosť o králiky do 3 mesiacov teda vykonáva žena.

Pohlavie králikov možno určiť bližšie k 3 mesiacom života

Až do veku troch mesiacov nikto neodpovie na otázku, ako zistiť pohlavie králika, pretože počas tohto obdobia nie je možné zistiť pohlavie. U starších zvierat možno samca od samice odlíšiť iba reprodukčnými orgánmi. Pohlavie králika sa určuje starostlivým preskúmaním reprodukčného systému králika a králika. Toto je jediná metóda, pomocou ktorej sa dá povedať, že sa narodil chlapec alebo dievča.

Ako zistiť vek králika?

Nie je možné presne určiť, koľko rokov zvieratá žijú z vonkajších dôvodov. Existuje však niekoľko trikov, ktoré vám to umožňujú:

 1. Palpácia rebier, ktoré sú dobre prehmatané. Až do 6 mesiacov sú rebrá mäkké,
 2. Farba zubnej skloviny. Čím žltšie zuby, tým starší králik
 3. U dospelého „ušného“ viečka klesá, opuchá, je nerovnomerný,
 4. Dĺžka pazúrov, aj keď sú strihané, sú tieto miesta zreteľne viditeľné. U starších jedincov sú ohnutí.

Skúsení chovatelia králikov sú schopní určiť približný vek zvieraťa podľa týchto charakteristík. Z hľadiska veľkosti to nie je možné, pretože veľkosť závisí od plemena a od mnohých ďalších faktorov.

Hlavné znaky chovu králikov

Ich zdravie závisí od kvality starostlivosti o králikov. Hlodavce sa vyznačujú slabým imunitným systémom, sú náchylné na infekčné choroby, ktoré sa rýchlo šíria a ničia celú populáciu. Ďalšou črtou zvierat je citlivý tráviaci systém. Majiteľ zvieraťa ho môže stratiť, ak poruší pravidlá kŕmenia.

Zvážte hlavné črty obsahu králikov:

 1. Domáce kutily. Domáce zvieratá sú vybavené pohodlným domom s dostatkom voľného miesta. Vo vnútri pravidelne odstraňujte exkrementy a vymeňte podstielku.
 2. Umiestnenie bunky. Králiky sú umiestnené na mieste chránenom pred priamym slnečným žiarením na ulici alebo vo vnútri. Zvieratá sú chránené proti prievanu a vlhkosti.
 3. Power. Je dôležité pripraviť správnu stravu vrátane sena, zeleniny, trávy, koncentrátov a poskytnúť domácim zvieratám čistú pitnú vodu.
 4. Očkovanie. Od mesiaca a pol sa zvieratá očkujú na ochranu pred nebezpečnými infekciami.

Domáce zvieratá sú viac chránené pred chorobami ako králiky žijúci na ulici. Sú udržiavané v teple a je im poskytnutá dobrá starostlivosť. Je dôležité starať sa o pohodlný domov, pestrú stravu a hygienu zvierat.

Spoznajte svojho domáceho maznáčika a držte sa za ruky

Po kúpení králika a jeho dodaní domov sa oplatí mu dať čas na prispôsobenie. Tieto zvieratá sú veľmi citlivé, môžu uhynúť zo strachu. Pohybujúce sa a meniace sa prostredie - pre zviera veľa stresu. V prvých dňoch nebude aktívny, ale začne čuchať dom a rozhliadať sa.

Zviera je potrebné si postupne zvyknúť na ruky. Ihneď po zakúpení sa zviera umiestni do klietky a neobťažuje sa. Keď je pohodlný, môžete svojmu miláčikovi ponúknuť kúsok jablka alebo mrkvy jemným natiahnutím liečiva cez drôtený stojan. V túto chvíľu nemôžete robiť hluk, je dôležité, aby sa ušatý muž liečil. Postupom času si zvykne na vôňu rúk majiteľa a na zvuk jeho hlasu.

O niekoľko dní neskôr je zviera prepustené z klietky na prechádzku po miestnosti, aby sa tam mohlo pohodlne dostať. Môžete si domáceho maznáčika maznať, ak mu neodporuje. Užívanie domáceho maznáčika v prvých dňoch sa neodporúča. To sa deje, keď sa zvýši miera jeho dôvery v majiteľa.

Varovanie! Nemôžete priblížiť zviera zozadu a postaviť sa nad neho, zviera to bude vnímať ako hrozbu.

Zlepšenie domácnosti a výber stránok

Je dôležité vybrať si správnu klietku pre domáceho maznáčika vzhľadom na plemeno a veľkosť dospelých. Ak zviera stojí na zadných nohách, nemalo by sa opierať o strop. Na domáce zviera sa odporúča prideliť 0,7 - 0,8 m2 voľnej plochy. Za zmienku stojí, že podnos je umiestnený vnútri, bude zaberať časť priestoru.

Domáce vylepšenie dekoratívnych králikov

Udržiavanie králika doma znamená umiestnenie klietky do najtichšej a najchladnejšej miestnosti. Je lepšie nainštalovať ho mimo vykurovacích telies na vyvýšenine - podstavec alebo stôl. Aby domáce zviera netrpelo teplom, jeho domov je chránený pred priamym slnečným žiarením.

Inventár pre dom králikov

Klietka je vybavená miskou na pitie a napájačmi. Králiky pijú 300 ml vody denne a v lete ešte viac. Skúsení chovatelia králikov odporúčajú používať pijáky na bradavky. Majú niekoľko výhod:

 • voda v nich zostáva čistá,
 • kontajner je namontovaný zvonku, je chránený pred prevrátením,
 • králik nebude ohryzávať vodu.

Zviera bude potrebovať 2 kŕmidlá - škôlku na seno a kŕmne zmesi. Tento inventár sa tiež oplatí pripevniť na steny klietky. Vo vnútri domu je umiestnená tácka s plnivom.

Ako sa starať o domácich králikov?

Starostlivosť o ušaté hlodavce doma zahŕňa starostlivosť o zdravie zvieraťa, správnu organizáciu kŕmenia, hygienu a ďalšie činnosti.

Domáce zvieratá sú udržiavané čisté. Vnútri buniek sa čistia dvakrát týždenne a tácka sa čistí každý deň. Kŕmne žľaby a pitná miska sa musia umyť a dezinfikovať vriacou vodou alebo špeciálnymi prostriedkami.

Ak je domáce zviera špinavé, môže sa čiastočne umyť. Napríklad v prípade núdze, ak zviera voní močom, kúpa sa v umývadle s teplou vodou.

Varovanie! Kúpanie je pre domáce zviera stresom. Okná sa počas procedúry zatvoria a po umytí sa vlna dôkladne utrie niekoľkými uterákmi. Uši zvieraťa nemôžu byť navlhčené.

Starostlivosť o vlasy

Zvieratám sa odporúča vyčesávať. Táto špička je obzvlášť dôležitá počas sezónneho topenia. Králiky sa neustále olízajú a padnuté vlasy prehltnú. Nevedia však drviť vlnu ako mačky. Zvieratá sa vyčesávajú, aby sa zabránilo upchatiu čriev hrudkami vlasov a tvorbe spleti.

Varovanie! Srsť králikov Angory si vyžaduje dôkladnejšiu starostlivosť.

Starostlivosť o zdravie domácich miláčikov

Správna starostlivosť o králiky je tiež problémom ich zdravia. Vo veku jedného a pol mesiaca sa zvieratá najprv zaočkujú proti nebezpečným infekčným chorobám: myxomatóze a HBV. Ak je to potrebné, sú očkované proti besnote, ktorá nie je zahrnutá v povinnom zozname, ale ak plánujete vycestovať do zahraničia, je to potrebné.

Je dôležité neustále sledovať stav zvieraťa. Zviera by sa malo veterinárnemu lekárovi ukázať po zistení príznakov nevoľnosti. Tieto zahŕňajú:

 • letargia, nechutenstvo,
 • nadúvanie,
 • mokrá tvár
 • výtok z očí, nosa, kýchanie,
 • hnačka,
 • brúsenie zubov
 • hrbole, vredy na tele.

Starostlivosť o králiky doma zahŕňa chôdzu. Je užitočné, aby sa zviera za dobrého počasia veľa pohybovalo a bolo vo vzduchu. Zvieratá sa každý deň prepúšťajú z klietky, takže behajú hodinu alebo dve hodiny okolo domu.

V lete, keď nie je žiadny dážď, sa domáce zviera vyberie na ulicu. Na chôdzu budete potrebovať postroj, špeciálne vodítko. Môžete si ho kúpiť v obchode alebo ho šiť sami.

Dôležité! Na prechádzky s hlodavcami si vyberte pokojné a tiché miesta.

dospievania

Po kúpení králika na domácu starostlivosť sa oplatí zvážiť, či bude mať pár. Vo veku 3 - 4 mesiace začínajú hlodavce pubertu. Питомцы при этом становятся беспокойными и даже агрессивными. Самцы метят территорию, разбрасывая помёт. Хозяину придётся принимать решение – прибегнуть к кастрации зверька или завести ему пару.

rozmnožovanie

Половозрелые особи быстро плодятся. Domy sú samice pripravené na párenie takmer každý mesiac. Po párení so samcom dôjde k otehotneniu, ktoré trvá 28–32 dní. V jednom vrhu sa narodilo 5 až 12 králikov. Je dôležité vopred premyslieť, či je vhodné mať pár králikov doma.

Väčšina majiteľov domácich miláčikov sa uchýli kastrácii alebo sterilizácii. Tento postup sa vykonáva na veterinárnej klinike od veku štyroch mesiacov. Potom králiky nie sú schopné rozmnožovať sa, ich správanie je normálne.

Varovanie! Kastrácia vám umožňuje predĺžiť životnosť zvieraťa, pretože jeho telo sa nenosí tak rýchlo ako u jedincov, ktorí prinášajú potomstvo.

Ako trénovať domáceho králika v podnose?

Králiky na ulici nevyžadujú zvyknutie zvierat na podnos. Domáce zvieratá by mali byť schopné vyrovnať sa, aby neznečisťovali byt. Odporúča sa umiestniť podnos do vzdialeného rohu klietky a vedľa nej zriadiť seno pre seno. Zviera sa tak rýchlo naučí chodiť na toaletu na správnom mieste, pretože králiky sa často vyprázdňujú jedlom.

Keď si zviera zvykne používať podnos v klietke, môžete si dať ďalšiu toaletu a dať ju do bytu. Keď tam domáce zviera ide, musí byť pochválené a povzbudené liečbou.

Starostlivosť o vonkajšie králiky

Ak je účel nákupu králikov iný - získavanie mäsa a kožiek, starostlivosť o nich sa bude líšiť od starostlivosti, ktorú poskytujú domáce zvieratá.

Chov ulíc na ulici si vyžaduje výstavbu klietok, prístreškov alebo voliér a rôzne kategórie zvierat sa chovajú osobitne. Bude potrebné vybaviť domy pre:

 • párenie zvierat
 • chov samíc s mláďatami,
 • mladých zvierat
 • výrobcov.

V oblastiach, kde sú zimy dosť závažné, musíte premýšľať o tom, ako si udržať zajacov v krajine v chladnom období. Možno budete musieť postaviť stodolu alebo izolovať bunky. Osobitná pozornosť sa venuje usporiadaniu domovov pre králiky a králiky. Sú vybavené teplým materským likérom, inak deti zamrznú a zomrú.

Mnoho farmárov uprednostňuje chov králikov. Za týmto účelom sú zvieratá vybavené voliérami alebo sa používajú jamy s hĺbkou 2 metre, kde zvieratá žijú v podmienkach blízkych prírodným podmienkam. Pohybujú sa veľa, čo má priaznivý vplyv na imunitu.

Chov králikov zdarma

Je pravda, že táto metóda šľachtenia má niekoľko nevýhod, napríklad:

 • v boxoch a ohradách sa často vyskytujú zápasy, takže koža zvierat sa kazí a ich cena klesá,
 • infekcie sa rýchlo šíria
 • živočíšne mäso sa zhoršuje.

Varovanie! Pri akejkoľvek metóde chovu králikov je dôležité vyhnúť sa preľudňovaniu. Každému jednotlivcovi je pridelených najmenej 0,7 m2 voľného priestoru.

Udržiavanie králikov na ulici nie je vhodné pre obyvateľov severných oblastí. Ak v zime teplota vzduchu klesne na -25 stupňov, odporúča sa preniesť bunky do miestnosti.

Kŕmenie králikov

Správna starostlivosť o králiky znamená zabezpečiť im správnu výživu. Strava bylinožravých hlodavcov pozostáva zo 4 zložiek:

 • zeleň
 • zelenina,
 • krmivo pre seno a vetvičku
 • koncentrátov.

Varovanie! Poľnohospodári musia do stravy pridávať vitamínové a minerálne doplnky, aby sa posilnila imunita zvierat.

Hlavné pravidlo kŕmenia zvierat - ich ponuka by sa mala meniť. Takmer 30% potravín, ktoré králiky konzumujú denne, je koncentrované krmivo - jedná sa o krmivo alebo obilniny a strukoviny.

Významnou súčasťou ponuky je seno. Má priaznivý vplyv na trávenie a pomáha králikom brúsiť zuby. Zelené jedlo - tráva a vrcholy, v lete prevláda v strave, je zdrojom vitamínov. Hlodavce poskytujú rastliny iba v suchom stave.

Králiky sa nemôžu kŕmiť:

 • mokrá tráva
 • jedovaté rastliny
 • cukrovinky,
 • mäso a údeniny,
 • červená repa
 • vrcholy paradajok a papriky,
 • citrusové ovocie.

Help. Ovocie a bobule sa domácim miláčikom podávajú dvakrát za týždeň.

Ako sa správne starať o králikov doma a na ulici, stojí za to sa učiť pred získaním domácich miláčikov. Je dôležité oboznámiť sa s požiadavkami na držanie a kŕmenie zvierat a potom ich začať. Pozornosť a láska sú kľúčom k úspešnej kultivácii hlodavcov.

Pin
Send
Share
Send
Send