Užitočné tipy

Prečo by ste nikdy nemali nosiť žabky: 10 dôvodov

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak pôjdete autobusom na pláž v šortkách, tričku a žabkách, ľudia nebudú mať pri pohľade na vás pocit „neslušnosti“. Ale ak ste vo večernom obleku a žabky sú na nohách, potom vám nebudú rozumieť. Každé oblečenie by malo zodpovedať činnosti, do ktorej sa chystáte zapojiť. Ak ste mechanik v pracovnom stole, obuv musí pracovať zavretá. Ak je dirigentom veľkého symfonického orchestra, mali by byť v chvostovej srsti so slušnou obuvou. Ale na pláži alebo v krajine môžete chodiť v žabkách.

Ďalšia vec je, že v autobuse môže byť veľa ľudí. Väčšina ľudí nenosí žabky a topánky vážne. V zádrhe autobusu môžete šliapať prstami nechránenými čímkoľvek. Preto je lepšie cestovať v doprave vo vážnejších topánkach, takže žabky v taške na šnúrky by sa mali nosiť priamo na pláži. Ale ak vás zranenie na nohe nevystraší, môžete sa pohybovať v žabkách a v autobuse.

Chcem pridať viac. Keď som bol omnoho mladší a bol čas Sovietov, musel som jazdiť po metre v Moskve a dokonca chodiť naboso na Červené námestie. Mal som nepohodlné topánky a trel som im nohy. Musel som vzlietnuť, prirodzene s ponožkami, a chodiť naboso. V tých „zlých“ časoch mi ani jeden policajt nepredložil žiadne pripomienky. Dvakrát to bolo! Nikto neukázal prst a neurobil žiadne komentáre, aj keď cestujúci sa pozreli na moje holé a špinavé nohy.

Toto je skutočná kolekcia nečistôt.

Priznajme si to. Ak nosíte žabky, môžete rovnako dobre chodiť naboso na skládke, pretože nechávajú vaše nohy nechránené pred obrovským množstvom nečistôt. Áno, máte na nohách úbohý kúsok gumy, ale prakticky to nechráni vaše nohy pred takými „radosťami“, ako sú zvracanie, krmivo pre psov, desať miliónov baktérií, ktoré sú na žuvačke, nedopalky cigariet a ďalšie veci, ktoré nájdete na chodník. Ak budete aj naďalej chodiť v žabkách, čoskoro získate veľa kožných infekcií až po bradavice. Jedným slovom, je to nechutné!

Máte v nich pohyb, ako lenivý idiot

Kto by vo svojej správnej mysli radšej chodil ako tučniak a zároveň ako nemotorný dedinský idiot? To je v skutočnosti to, čo robíte, keď sa rozhodnete lenivko fackovať do žabiek. Výprask vás núti robiť bizarné malé kroky, akoby vás niekto nútil nosiť obrovský kostým v tvare košíček. Ak o tom nechcete vyzerať smiešne, vážne o tom premýšľajte.

Ako si vybrať žabky?

Prepojka medzi prstami by mala byť vyrobená z mäkkého materiálu alebo s ňou orezaná, aby sa pokožka neotierala a nedráždila. Ak je mikina zabalená do plastu, potom by ste si takéto papuče nemali kupovať, určite si ich trú.

V správne zvolených žabkách by prsty a päty nemali vyčnievať za okraj podošvy. Najvýhodnejšie je, ak sú papuče o polovicu väčšie ako bežné topánky.

Žabky sa najčastejšie nosia doma alebo na dovolenke. Môžu sa nosiť s takmer akýmkoľvek letným oblečením. Napriek svojej praktickosti však ortopedi neodporúčajú dlhé prechádzky v žabkách, najmä papuče na tenkej alebo tvrdej podrážke, pretože rázové zaťaženie chodidla, členkového kĺbu a kolena je znásobené. Každý krok je sprevádzaný úderom na päty, objavujú sa na nich praskliny, môžu sa objaviť zápaly a môžu sa tvoriť „ostrohy na päte“.

Zranili vám chrbát a boky.

Ach áno, pikniky, spoločenské večierky a ... bolesti chrbta. Viete, že sa ich všetci naozaj snažíme držať na nohách, keď ich nosíme? Táto „závratná“ chôdza spôsobená tým, že žabky neposkytujú ochranu nôh, tiež poškodzuje boky a chrbát. Narazíme a stonáme ako babička o tom, ako bolí chrbát. Áno, to čaká na všetkých šialených milovníkov žabiek.

Zaujímavé fakty

Japonská verzia takýchto sandálov sa nazýva „Dzori“.

Papuče sú považované za jeden z atribútov národného oblečenia v Japonsku a nie vo Vietname. Iba dzori nie s bosými nohami, ale s ponožkami. Špeciálne ponožky - tabi - sa líšia tvarom od bežných ponožiek a pripomínajú palčiaky.

Jednoduché a pohodlné topánky oslovili amerických a novozélandských vojakov, ktorí sa ocitli v Japonsku po druhej svetovej vojne. V roku 1957 bol Nový Zéland Morris Yock Patentoval dizajn plastových papúč a dal im meno „jandal“. Na Novom Zélande sa dnes nazýva papuče.

V Indii sa miestna verzia vietnamčiny nazýva „chapappa“, sú vyrobené zo špeciálne vyrobenej tvrdej kože.

V USA sa papuče nazývajú žabky (Americké žabky) kvôli charakteristickému zvuku, ktorý vydávajú pri chôdzi.

Najdrahšie papuče na svete vydala spoločnosť Chipkos. Maľujú sa ručne umelec David Palmer, zdobené zlatým znakom a stálo 18 000 dolárov.

Jednou z populárnych značiek žabiek sú papuče od brazílskej spoločnosti Havaianas. Od roku 2003 spoločnosť prezentuje exkluzívny model takejto obuvi každému nominantovi na Oscara.

Ukážeme naše hrozné nohy

Priznajme si to. Ak by vaše nohy mohli, jednoducho by kričali z hrôzy, ktorá nastane, keď si nasadíte žabky. Prečo kričali? Áno, z dôvodu, že opuchnuté cievy a nechty, ktoré nevidili lúmen, pretože sú v prachu, by nikoho nepotešili. To by ste chceli ukázať? To si nemyslíme.

Núti vás kráčať pomaly

Skúsili ste niekedy behať alebo dokonca kráčať rýchlo v papučiach? Áno, to je 100% nemožné, nehovoriac o tom, že sa môžete zraniť. Ak to však nestačí na to, aby vás presvedčilo, že žabky skutočne spomaľujú váš pohyb, existuje mnoho štúdií, ktorých výsledky dokazujú nasledujúce: ak budete žabky, začnete sa pohybovať pomalšie, ako keby ste boli v teniskách. Nie že by ste naozaj potrebovali radu vedcov, ale aj tak to berte do úvahy!

Stav vašich pätách bude hrozný, bude to vyzerať ako psoriáza

Hrubá drsná pokožka, prasknuté podpätky. Je to to, čo chce každá dievčina od topánok? Vďaka gumovým vreckám, ktoré zovierajú naše nohy, sa pri chôdzi pošmyknú päty a získa sa trenie a hromadenie tvrdej, hustej a suchej pokožky. Zamyslite sa nad časom, ktorý musíte stráviť na odlúpenie tohto netvora z vašich nôh!

Trú bolestivé pľuzgiere

Žabky. Cítite sa v nich tak dobre, ale iba vtedy, keď ste ich prvýkrát nasadili. Vaše nohy sa cítia tak slobodne! Ste slobodní ako nikdy predtým! Ale v priebehu času, keď kráčate, budete cítiť nejaké nepohodlie, v dôsledku toho sa vytvorí pľuzgier. Predtým, ako nenájdete toto miesto na tej časti nohy, ktorá je príliš blízko gumy, vaša chôdza skončí krívaním.

Dávajú dievčatám kôry

Kukurice sú hroznou nočnou morou pre každú ženu. Sľúbili sme, že si budeme starať o svoje nohy, aby nevyzerali ako naša matka, ktorá všetko zabudla kvôli vysokým podpätkom. Ale bohužiaľ, výprask môže byť rovnako škodlivý, pokiaľ ide o kurie oká. S cieľom udržať tieto nezbedné facky na nohách sú naše prsty zúfalo ohnuté a doslova zabalené. A to je len začiatok, časom sa vyvinie v patológiu. Ak chcete tancovať, keď máte 70 rokov, ako ste to urobili v mladosti, zabudnite raz a navždy na výprask.

Sú vyrobené zo zlého materiálu.

Zatiaľ čo vy, nič netušiaci, radšej do nich chodíte celé leto, vždy vám do nič netušiacich nôh uvoľňujú škodlivé chemikálie. PVC vinyl, z ktorého sa vyrába väčšina žabiek, má tendenciu uvoľňovať toxické látky v teple. Okrem toho tieto toxíny pôsobia veľmi zle dokonca aj na pôdu, na ktorej chodíte v papučiach. Nezabíjajte prosím naraz vaše nohy a planétu!

Vďaka nim vyzeráte smiešne

Áno, samozrejme. Žabky sú v podstate spôsob, ako ukázať, že sa vôbec neobťažujete svojím vzhľadom. V reštaurácii? V bare? Nakupovať? Nie! Jediné miesto, kde sa dá facka, je bazén alebo pláž.

Máte radi svoje žabky? Je lepšie sa ich zbaviť a získať pár párov skutočne kvalitných letných topánok, ktoré nepoškodí vaše nohy a vzhľad.

Pin
Send
Share
Send
Send