Užitočné tipy

Chutné a originálne! Krájanie ovocia, rezba ovocia - fotografické nápady

Pin
Send
Share
Send
Send


Ako rezať ovocie? Najjednoduchším spôsobom je ovocie jednoducho umyť, osušiť a nakrájať na plátky alebo kruhy. Toto však nie je najokázalejší spôsob podávania, najmä ak sa ovocie plánuje usporiadať na dovolenkovom stole. Poďme si vymyslieť zaujímavé druhy ovocných plátkov doma. Je potrebné vziať do úvahy, prečo sa rezanie vykonáva: ak ide o dovolenku, malo by byť efektívne, a ak je to vhodné pre deti, potom vhodné. Nižšie nájdete podrobné algoritmy krok za krokom vysvetľujúce, ako správne rezať rôzne druhy ovocia.

Ako krásne krájať ovocie na slávnostnom stole?

Ako krásne krájať ovocie na slávnostnom stole? Ak to chcete urobiť, musíte určiť druh ovocia, ktorý sa nakrája. Môžete si vybrať najokázalejšie, ale ťažko vykonateľné možnosti alebo jednoduchšie náprotivky.

Každé ovocie sa musí najskôr umyť (môžete tiež použiť mydlo a kefu) pod tečúcou vodou (citrusy sa nalievajú horúcou vodou). Potom sa plody sušia pomocou papierovej utierky alebo utierky. Až potom môžete začať priamo s plátkami.

Kiwi je možné rozrezať na veľkolepý kvet. Algoritmus je nasledujúci:

 1. Odrežte zaoblené konce kivi.
 2. Diagonálne rezy urobte po celej ploche plodu až do dvoch centimetrov.
 3. Vytvárajte špicaté lístky, ktoré sa budú líšiť od zásuvky.
 4. Jemne olúpajte dužinu z kôry a roztiahnite plátky.

Postupujte podľa vyššie uvedených pokynov, ktoré popisujú, ako znížiť kiwi, a potom všetko vyjde.

Mango je rezané rôznymi spôsobmi. Najkrajšia a najzaujímavejšia je metóda „ježka“ alebo kocky. Navrhuje toto:

 1. Držte mango na doštičke, aby ovocie bolo chvostom hore a kosť ležala rebro. © https://ydoo.info/qa/kak-rezat-frukty.html Nôž sa musí držať rovnobežne s doskou, ale k boku kosti.
 2. Potom sa časť manga vyreže čo najbližšie k kosti.
 3. Rozviňte ovocie a nakrájajte tú istú časť na druhú stranu. Teraz existujú dve rovnaké polovice a jedna polovica s kosťou.
 4. Vezmite jeden z kúskov buničiny a urobte v ňom rezy vo forme kociek, aby nedošlo k porezaniu kože.
 5. Potom musíte prsty pritlačiť na pokožku. Výsledkom bude, že kocky buničiny budú na vrchu.
 6. Kocky sa potom odrežú z kôry a naložia sa na tanier na servírovanie. Analogicky sa odreže druhá polovica buničiny.
 7. Buničina zo strednej časti sa musí tiež nakrájať a nakrájať na kocky. Nasaďte rovnakú platňu.

Ovocie môže byť tiež nakrájané na plátky alebo tenké taniere a môže z nich vytvoriť kvetinu. Nemenej veľkolepé.

Pitahaya (dračie ovocie)

Pitahaya (dračie / dračie ovocie) - chutné ovocie s bielym mäsom s čiernymi bodkami, ktoré sa skrýva za žiarivo ružovou šupkou. Krájanie tohto ovocia je zvyčajne štandardné. Zahŕňa nasledujúce fázy:

 1. Ovocie nakrájajte na dve polovice.
 2. Ďalej pomocou lyžice alebo nožovej lyžičky musíte odrezať mäso z kôry. Ak je zrelé ovocie, bude to veľmi jednoduché, buničina sa doslova oddelí. Kôru môžete opatrne odlupovať aj ručne.
 3. Výsledná vláknina musí byť nakrájaná na kocky, plátky alebo polkruhy. Postupujte podľa potreby.

V každom prípade bude rezané ovocie vyzerať veľmi pôsobivo a príťažlivo.

Jablká môžu byť rezané iba na plátky, plátky, kocky alebo kruhy, pričom sa odstrihnú do stredu. Je to však bežný spôsob podania. Veľkou možnosťou by bolo vytvoriť krásnu kvetinu z jablka. Je to takto:

 1. Červené alebo zelené jablko je potrebné nakrájať na dve polovice.
 2. Vystrihnite stred.
 3. Obe polovice jablka nakrájajte na tenké plátky hrubé asi jeden až dva milimetre.
 4. Dajte ich dokopy a pripevnite špáradlom.
 5. Rozkrájajte plátky vo forme ventilátora otáčaním kusov v kruhu.
 6. Korunujte hotový kvet bobuľou.

Takáto krásna porcia ovocia osloví každého bez výnimky. Jablká sa budú jesť ihneď.

Jahody môžu byť nakrájané na veľkolepú ružu. Toto sa vykonáva takto:

 1. Vezmite veľké bobule a položte ich na vidličku alebo špajzu.
 2. V hornej polovici bobule urobte plytké rezy.
 3. Pohybujúc sa v špirále, starostlivo oddelené každý okvetné lístok, sa snaží účinne poraziť.

Po nakrájaní na plátky sa odporúča jesť jahody okamžite, aby bobule nepretiekli.

Mandarinky a pomaranče

Mandarínky a pomaranče sa strihajú ťažšie, takže vďaka veľkému množstvu šťavy vyzerajú veľkolepo. Stále však môžete urobiť vynikajúci lotos. Je to takto:

 1. Pomaranč nakrájajte na polovicu.
 2. Na jednej polovici pomocou ostrého a tenkého noža musíte urobiť pozdĺžne rezy pozdĺž línií lalokov.
 3. Každý sektor musí byť odrezaný na obidvoch stranách, aby sa získal čistý plátok.
 4. Ďalej musíte oddeliť buničinu od šupky (nie príliš veľa).
 5. Ohýbajte šupky a narovnajte kvetinu.

Analogicky je kvet pomarančový a spolu s iným ovocím. Napríklad môžete vziať tenké plátky jahodových rezov a vložiť ich medzi šupku a dužinu. Ukázalo sa to veľkolepo a chutný.

Pomelo je citrusové ovocie, ktoré sa kvôli svojej hustej šupke ťažko olúpa. Procedúru môžete vykonať vertikálne alebo špirálovo. Pri vertikálnom pôsobení musíte urobiť toto:

 1. Ostrým nožom odrežte vrchnú časť ovocia na oboch stranách.
 2. Na šupke urobte pozdĺžne rezy približne tak, ako sú plátky pomaranča alebo mandarínky. Rezy sa robia približne do hĺbky 1,5 centimetra (práve taká hrúbka kôry pomelu).
 3. Odstráňte narezané platne a pohodlným spôsobom ich roztrhnite.

Pri metóde špirálového čistenia musíte urobiť špirálovitý rez z jedného vrchu ovocia do druhého. Potom uchopte hornú hornú časť a opatrne odstráňte celú šupku a pohybujte sa po obvode.

Pri výbere ktorejkoľvek z metód sa postup vykonáva s úsilím, pretože hustota a hrúbka šupky je pomerne veľká. Ovocie ďalej zostáva v bielej vrstve. Musí byť rezaný ostrým nožom alebo opatrne odstránený rukami.

Vnútri pomelo má plátky ako mandarinka, ale o niečo väčšie. Ovocie najskôr rozdelte na časti a potom na plátky. Majte na pamäti, že každý z nich je skrytý v hustej membráne, ktorú je potrebné vyčistiť ručne (najprv sa urobí rez pozdĺž úzkej časti a potom sa šupka ľahko odstráni), aby bola porcia krásna. Pokúste sa konať tak, aby plátky zostali nedotknuté. A potom bude ovocie vyzerať krásne na miske.

Ľahké krájanie ovocia pre deti

Jednoduché krájanie ovocia pre deti je najlepším riešením. Hlavná vec je, že pre dieťa je vhodné vziať si plátky ovocia. Pokyny na krájanie akéhokoľvek ovocia (s výnimkou exotického, vyžadujúceho osobitný prístup) sú nasledujúce:

 1. Ovocie umyte pod tečúcou vodou, v prípade potreby pomocou mydla a špongie.
 2. Ovocie utrite papierovými utierkami.
 3. Ošúpajte ovocie.
 4. Plod nakrájajte na dve polovice a semená vyberte, ak existujú.
 5. Ovocie nakrájajte na tenké plátky.
 6. Položte kúsky na veľký plochý tanier. Snažte sa, aby všetko vyzeralo krásne a je vhodné, aby si ho dieťa vzalo.

To je všetko. Pri stole pre deti nie je potrebné príliš komplikované strihanie. Samozrejme, že môžete robiť kvety a dokonca aj vtipné postavy, ale skôr hrajú rolu dekorácie ako plnohodnotný potravinový produkt.

Všeobecné tipy

Všeobecná rada je užitočná pre každého kuchára. Ak teda chcete prekvapiť hostí krásnym rezom ovocia, ktoré vám zalieva ústa, mali by ste si starostlivo pripraviť:

 1. Nakupujte iba kvalitné a čerstvé ovocie. Uprednostnite párne, bez zahĺbení alebo čiernych bodiek. Nezabudnite na vlastnosti každého konkrétneho ovocia: kivi musia byť mäkké a elastické a pomaranče tvrdé.
 2. Ovocie dobre umyte. Ovocie je niekedy nasýtené parafínom, aby sa zlepšil jeho lesk. Majte na pamäti, že ovocie by malo byť umyté tesne pred krájaním, pomocou mydla, kefy a studenej vody (najlepšie tečúcej), s výnimkou citrusových plodov, ktoré budú užitočné pre horúcu sprchu. Po umytí ovocie osušte papierovou utierkou.
 3. Na rezanie potrebujete používať iba ostré nože. Zároveň sa vyzbrojte sekačkou a nožom s dlhou tenkou čepeľou a nožovým pilníkom, pretože každé ovocie musí mať svoj vlastný kuchynský nástroj. V niektorých prípadoch sa oplatí vyzbrojiť lyžicovým nožom, cez ktorý sú gule vyrobené z dužiny alebo zárezu na ovocí.
 4. Na servírovanie pripravte veľkú plochú misku alebo šalátové misky. Pre jednoduché použitie, ako aj pre dekoráciu ovocných kompozícií, môžete použiť špáradlá alebo špajle.
 5. Krájanie ovocia by sa malo robiť bezprostredne pred podávaním, aby ovocie nemalo čas na poveternostné podmienky ani nevypršalo množstvo šťavy. Z melónu a melónu je potrebné z dôvodu ľahkého použitia odstrániť všetky kosti. Marhule a broskyne musia byť tiež bez semien.
 6. Plátky posypeme citrónovou šťavou tak, aby plody nezmierali.
 7. Pre efektívnejšie podávanie a zalievanie úst môžete ovocie posypať kokosom, práškovým cukrom alebo strúhanou čokoládou. Čo iného môžete ozdobiť? Ako dekoratívne prvky je racionálne používať kúsky čokolády alebo malých čokoládových figúrok, lístky mäty a lístky kvetov, škoricu, orechy (vlašské orechy, mandle, arašidy, les atď.), Kakaový prášok, kandizované ovocie.
 8. Mimochodom, použitie práškového cukru nie je len príležitosťou na pridanie sladkostí do misky, ale aj možnosťou skryť stmavený povrch. Nezabudnite však, že nie je vhodné posypať dužinu ovocia, ale pokožku alebo šupku. Veľmi šťavnaté ovocie sa najlepšie doplní kokosom.
 9. Okrem ovocných rezov môžete použiť aj marshmallows alebo marshmallows. Sladkosti sa budú striedať s plodmi, ako sú jahody, plátky z banánov, kivi, ananásu atď. A zhora je možné ovocné jednohubky naliať čokoládou. Bude to chutné a originálne.
 10. Ideálnou kombináciou sú červené bobule (napríklad jahody) a čokoláda (biela, mlieko, tmavá).
 11. Káva bude vynikajúcim ovocným doplnkom. Zrná môžete použiť ako dekoráciu. Citrón môžete posypať instantnou kávou, ktorá bude vynikajúcim doplnkom koňaku a whisky.
 12. Ako rezať ovocie v uvarenom víne? Zvyčajne používané citróny, pomaranče a jablká. Mali by byť rozrezané na tenké kruhy alebo polkruhy. Úlohou ovocia je dať chuti a aróme tak, aby bol horúci alkoholický nápoj zaujímavý.

Ako vidíte, krájanie ovocia je ľahké, ale je dôležité, aby ste to urobili správne. V takom prípade bude rez krásny, zalievajúci ústa a bude účinný. Zostáva len určiť druhy ovocia, ktoré sa majú podávať na dovolenkovom stole pre deti alebo dospelých, ako aj oboznámiť sa s vizuálnym algoritmom uvedeným vyššie.

Tipy na usporiadanie ovocia

Za zmienku stojí, že svadobné rezanie ovocia, ako aj sviatočný ovocný stôl sú pre profesionálov známou oblasťou činnosti.

Aj keď veľa hostesiek neponáhľa variť ovocný stôl, v tomto procese nie je nič radikálne komplikované.

Krásne krájanie ovocia a originálny ovocný tanier ozdobí váš ovocný stôl jasnými a chutnými možnosťami zdravého zákusku.

Stačí vziať do úvahy niektoré nuansy a pravidlá toho, čo by mal byť ovocný stôl, a už ste napoly pripravení na príchod hostí. Navrhujeme podrobnejšie sa oboznámiť s variáciami ovocných metamorfóz.

Krájanie ovocia - obrovská explózia vitamínov pre milovníkov ovocia

Krásne ovocné plátky sa často varia na tanieri, ktorý je akýmsi zázemím pre budúce kulinárske fantázie.

Krásne ovocné plátky často kombinujú exotické a rastúce ovocie.

Je dôležité si uvedomiť, že ovocné plátky sa pripravujú bezprostredne pred podávaním. Ako viete, ovocný stôl na svadobnú oslavu alebo inú dovolenku môže stáť istý čas vďaka neprekonateľnej forme vďaka efektívnym pravidlám pre prípravu a konzervovanie potravín.

Krájanie ovocia sa vykonáva pomocou rôznych zariadení, nožov, drvičov, vďaka ktorým je ľahké narezať zloženie ovocia na malé kocky, neopatrné plátky, úhľadné prúžky.

Aby krásny kúsok ovocia nebol nudný, skombinujte na jednej doske niekoľko možností zloženia ovocia, ktoré kombinuje rôzne druhy ovocia a spôsoby ich podávania vo farebných kombináciách.

Čím jasnejší je vzhľad plátok ovocia, tým neobvyklejší a originálnejší bude ovocný stôl.

Skvelé nápady na vytvorenie ovocného stola

V závislosti od témy nadchádzajúcej oslavy sa ovocná kompozícia môže vyrábať vo forme obvyklého rezu, ovocného kytice, vianočného stromu.

Na neobvykle pripravených rámoch, ktoré sa vyrábajú v rôznych formách, môžu byť hosťom predložené neobvyklé ovocné plátky.

Krásne krájanie ovocia - srdce, tradičné krájanie ovocia - postava, skvelé krájanie ovocia v tvare ohnivého vtáka - tieto a ďalšie príklady, ktoré môžete preložiť do reality jedinečným a nezvyčajným navrhnutím ovocného stola.

Na ovocný stôl môžete umiestniť malé jednohubky, ovocné koše. Majstrovské dielo vo forme motýľa však zatieni všetky ostatné kulinárske diela večera.

Takéto ovocné plátky sa budú veľmi dobre používať, pretože ovocie vo forme jednohubiek je na špajdlech.

Krájané ovocie a bobule sa často vyrábajú v rovnakom melóne, exotickom ananáse, pomaranči a grapefruite. Pôsobia ako koše alebo nádoby na zdobenie ovocných nápadov.

Ak chcete, aby vaše krásne ovocie vyzeralo dlho sviežo a šťavnaté, uistite sa, že tabuľka ovocia bola vytvorená z najkvalitnejších druhov ovocia.

Svoje zloženie určite posypte citrónovou šťavou. Ovocné plátky teda určite nestmavnú celé hodiny.

Ak chcete, aby váš ovocný stôl zatienil všetky dobroty na oslave, urobte ovocné plátky v pôvodnej alebo nezvyčajnej podobe.

Aby plátky ovocia priťahovali pozornosť vašich hostí, strihajte a rozdeľujte ovocie rôznymi spôsobmi.

Všimnite si, že krásny rez ovocia vyzerá veľmi dobre so všetkými druhmi bobúľ, nielenže dopĺňa tento nápad, ale tiež kladie jasný dôraz na dezert vyrobený z ovocia.

Nie každý to dokáže! Rezanie ovocia

Pre tých, ktorí chcú pripraviť ovocný stôl vo veľkom merítku, vám odporúčame zvoliť si nie obyčajné krájanie ovocia, ale radšej rezanie z ovocia, ktoré svojimi koreňmi siaha až do vzdialenej Číny a Thajska. Ak ste sa nestretli s konceptom rezbárstva, objasníme vám ...

Rezanie ovocia je ozdobné plátky ovocia. Vďaka množstvu určitých techník a neuveriteľnej vytrvalosti a trpezlivosti sa na povrchu pravidelného melónu, pomaranča a ďalších plodov vytvárajú nádherné kvetinové a abstraktné vzory, zložité figúry a ďalšie rovnako zaujímavé prvky.

Aj keď sa zdá, že niekomu sa zdá, že rezbárske práce je takmer nemožné, proti tomuto názoru stále namietame.

Áno, krájanie ovocia na tejto úrovni je oveľa ťažšie, ale ak trénujete, budete schopní zvládnuť techniku ​​rezbárstva.

Všimnite si, že rezbárstvo môže kombinovať nielen prvky vyrobené z ovocia, ale tiež si požičať jasné akcenty zo zeleninového koša.

Rezbárska technika bude užitočná nielen pri zvláštnych príležitostiach, pretože krásne rezané kvety, malí ľudia, zvieratá na ovocí budú úžasnou účinnou motiváciou k jedlu pre dieťa.

Ako sme povedali, pripravili sme úžasný výber fotografií s príkladmi. Ak plánujete ovocný stôl, naše fotografické nápady sa vám určite hodia, pretože krájanie ovocia je ponúkané v množstve možností.

Krájanie ovocia: aké ovocie sa má použiť a ako ich ozdobiť

Bez ovocného stola je teraz takmer žiadne jedlo kompletné. Ovocné plátky budú vhodné v každej situácii.

Čo potrebujeme, aby boli ovocné plátky jedinečné? Trochu úsilia, fantázie, rôznych druhov ovocia a zariadení na tvorbu majstrovských diel ovocia - to je v podstate všetko.

Pozrime sa na niekoľko príkladov toho, čo sa dá urobiť s ovocím a aké ovocné plátky sa môžu ukázať:

• S banánmi si môžete zariadiť delfíny alebo palmu,
• Kiwi produkuje vynikajúce kvety,
• Ruže alebo malý kočík môžete odrezať z melónu,
• Dobré sedmokrásky pochádzajú z mandarínok,
• Môžete si vyrobiť malú loď s ananásom,
• Môžete vložiť vianočný strom z jablka alebo hrušky.

Pomenovali sme niekoľko druhov ovocia, ale toto nie je limit. Použite ďalšie prísady, aby vaše ovocné plátky boli chutnejšie a bohatšie.

Nestačí len pekne krájať ovocie, ale tiež ho musíte dobre zdobiť, aby bol krájaný ovocie chutné a nezvyčajné.

Ako ozdoba na krájanie sa najčastejšie používa šľahačka, ľadový cukor, lístky mäty, sušené kvety, kôra z ovocia, marshmallows, vaflové šálky a rôzne polevy.

Spojte svoje obľúbené ingrediencie navzájom a potom získate neprekonateľný rez ovocia.

Krájanie ovocia: spôsoby podávania pri rôznych udalostiach

V závislosti od udalosti, pre ktorú je potrebné krájanie ovocia, sa môže podávať rôznymi spôsobmi.

Pri domácej hostine môžete ovocie jednoducho nakrájať, pekne rozložiť a posypať práškovým cukrom. Простая и красивая фруктовая нарезка, которая делается очень быстро.

Если же фруктовая нарезка вам нужна для детского дня рождения или иного праздника, на котором будут дети, то можно сделать различные фигурки с фруктов.

Красиво смотрится фруктовая нарезка в форме дельфина. Na to potrebujete niekoľko polovíc banánu, ktoré sú na jednej strane mierne nakrájané, aby sa z úst delfína vyliali hrozno. Deti ocenia tento neobvyklý nápad podávania ovocia.

Môžete tiež pripraviť sladkú dúhu s ovocím. Za týmto účelom si môžete vziať dvojfarebné hrozno, černice, ananás, mandarínky, jahody a krásne ležať na tanieri v tvare dúhy.

A takéto krájanie ovocia je zdobené veľmi jednoducho. Mrak s marshmallows je potrebné vytvoriť iba na dvoch stranách dúhy. Takáto sladká dúha vyzerá veľmi neobvykle a jasne.

Na svadbu je perfektné krájanie ovocia v tvare dvoch sŕdc alebo labuť. Je dosť ťažké vytvoriť takúto kompozíciu, takže najprv je lepšie precvičiť niečo jednoduché.

A tak zhrnúť ...

• Na to, aby ste si doma dali nezvyčajné ovocie, potrebujete trochu vytrvalosti a fantázie.

• Ovocné plátky môžu byť krásne, ale zároveň jednoduché.

• Pri každej udalosti môžete prísť s originálnym konceptom, aby bol sortiment ovocia skutočne jedinečný.

• Ak chcete, aby boli ovocné plátky nielen krásne, ale aj chutné, investujte do nich svoju lásku.

Teraz sa pozrite na náš výber fotografií a možno podľa vás bude chcieť nejaký druh ovocného rezu.

Pin
Send
Share
Send
Send