Užitočné tipy

Ako byť jedným z detí scény a nevyzerať ako poser

Pin
Send
Share
Send
Send


Náhodou bolo dieťa (dcéra 6,5 ​​rokov) svedkom sexuálnej scény medzi rodičmi. Snažil som sa s ňou hovoriť, vysvetliť, že sa nestalo nič zlé, nikoho neurazil. Dcéra bola veľmi rozpačitá a nechcela hovoriť o tejto téme. Po rozhovore to bolo dojem, že ju zvuky súčasne najviac trápili. Keď sa o tom pokúsim s ňou hovoriť, zavrie sa, hovorí, že o tom nechce hovoriť. Čo robiť v tejto situácii? Obávam sa, že som dieťaťu zranil. (Larisa)

Ahoj Larisa! Vďaka za otázku. Je veľmi dobré, že túto situáciu neopustíte, ale snažíte sa ju zistiť. Rozumiem vašim obavám („Obávam sa, že som dieťaťu zranil“). Situácia sa však už stala, je to pravda. Teraz je dôležité premýšľať o tom, čo s tým robiť?

    Domnievam sa, že diskusia o tom, ako sa dieťa narodilo, nebola vo vašej rodine akceptovaná („Keď sa s ňou o tom pokúsim, uzavrie sa“). Možno to bolo kvôli situácii, že bolo potrebné hovoriť o vzhľade dieťaťa, téme pohlavia. Viete, Laris, keď dieťa nebolo oboznámené s touto stránkou života (rodina nehovorí o láske, náklonnosti a sexe), akýkoľvek obrázok, video môže spôsobiť šok. Kde je záruka, že vaše dievča neuvidí sexovú scénu niekde inde vo videu? Môže byť dokonca ešte lepšie, že scéna bola v takej podobe, v akej bola ... „Dcéra bola veľmi zmätená a nechcela hovoriť o tejto téme.“ Reakcia dcéry je pochopiteľná. Myslím, že rodičia neboli otrasy. Podľa Igora Kona (psychológa a známeho ruského sexológa) medzi rodičmi a deťmi v takýchto situáciách existuje „napäté emocionálne-erotické pole“.

Ak dieťa nechce hovoriť, nič sa nepýta, nemalo by sa prenasledovať. Neodporúčam robiť nič zvláštne. Nezameriavajte sa na to, čo je prirodzené. Mám na mysli prirodzenosť sexu v našich životoch a nie to, že k sexu došlo u dieťaťa. Stalo sa, že dieťa u rodičov videlo nielen rodičov, ale aj muža a ženu. A samotná reakcia (prekvapenie, šok) je skôr zo skutočnosti, že môj otec a mama to robia. V skutočnosti nás (dospelé deti) možno prekvapí, že naši rodičia vo veku 60 - 70 - 80 rokov to môžu urobiť a chcú. ))

Odporučil by som o tom hovoriť „mimochodom“ v hre, napríklad pomocou kniha „Odkiaľ som prišiel?“ od Peter Mail (Kliknutím DOWNLOAD knihu. pdf formát, veľkosť 13,4 mb). Táto kniha bola vyvinutá odborníkmi, detskými psychológmi, ktorá jasne hovorí o sexe, vzťahu mužov a žien špeciálne pre deti vo veku 6-8 rokov. Z knihy bude určite jasné, prečo mama a otec kričia a stonajú. Prečítajte si s dieťaťom, pozrite sa na obrázky, uveďte príklad prípadu „ten“. Najpravdepodobnejšie rozpaky budú rovnaké. Preto je dôležité poznamenať toto rozpaky: „Vidím (cítim), ako vás to trápi ... trochu mi to vadí, je možné, že sa ľudia milujú, vyzerá to zvláštne a neobvyklé, ale je to v našom živote ....“ Hlavná vec je zdôrazniť že sex je možný iba medzi dospelými (!)

A ak dievča kladie otázky, nezabudnite na ňu odpovedať, nikomu ich neposielajte. Posilňuje sa tým najdôveryhodnejšia dôvera.
Zo skúsenosti viem, že mnohí rodičia sú naštvaní, keď zistia, že dieťa (najmä mladší tínedžer) diskutuje o sexu a vzťahoch s kýmkoľvek, ale nie so svojimi rodičmi. Rodičia si často myslia, že im už nedôveruje, ich múdrosť, skúsenosti a tak ďalej sa znižujú. V skutočnosti tomu tak nie je vždy. Pre dieťa, tínedžera je to skutočne ľahšie hovoriť s kýmkoľvek, ale nie s rodičmi, pretože samotná téma spôsobuje napätie a môže sa prejaviť vo vzťahoch. Existuje strach z odmietnutia alebo kritiky.
Hlavnou vecou nie je odtlačiť dieťa, keď príde s otázkami, a nemusí sa báť, nie je naštvaný, keď dieťa dostane informácie, ktoré nie sú od vás osobne.

Ak zistíte, že vaše dieťa má záujem o sex, najlepšie je urobiť:

    komentovať intímne scény, akoby to mimochodom (určite to nestojí za to vypnúť a ostro nadávať) Je lepšie prezentovať to, čo vidíš, ako si myslíš, že je potrebné, ako to predstaviť vrstovníkom v skreslenej forme. ) postoj alebo vzťahy s mužmi v zásade, ak je rodina neúplná. Ako sa prejavujú? Ako ste otvorení téme lásky a vzťahov? Toto je tiež vzdelávací moment. Ako písal jeden z odborníkov v tejto oblasti, sexuálna výchova sa začína, keď sú rodičia prijatí do čela postele svojho malého dieťaťa.

S pozdravom klinická psychologička Bayanova Maria.

A ako postscript chcem zdieľať skutočný príbeh na túto tému (na zamyslenie)

Erotika na modrej obrazovke.
Dve susedné rodiny, ako sa hovorí, boli doma doma. Každý mal dieťa - asi osem chlapca. Obaja chlapci študovali v rovnakej triede a trávili veľa času spoločnými hrami. Raz, keď jedno dieťa bolo na návšteve iného, ​​sa rodičia rozhodli pozerať nejaký akčný film s množstvom scén s láskou na videu. Jedna z týchto scén sa odohrala najmä v aute (film bol stále americký). Rodičia sledovali tento akčný film a zrazu si jedno z nich všimlo, že obe deti vstúpili do miestnosti a zadržali dych a hľadeli na obrazovku. Televízia bola okamžite vypnutá, deti boli vyhnané hanbou a dospelí boli v rozpakoch a boli nútení prestať pozerať. Majiteľ kazety ho potom dal pár dní priateľskej rodine. Deti to počuli a pokúsili sa ukradnúť kazetu pomocou háčika alebo skrútenia, aby ste sa určite pozerali spolu. A v predvečer tejto krádeže medzi nimi vypukol spor. Táto záležitosť skončila skutočnosťou, že otec, ktorý dostal kazetu na pozeranie, chytil obe deti vytiahnutím požadovaného filmu z uzamykateľnej zásuvky stolíka svojho otca pomocou vlastného skrutkovača. Otec bol múdry a nezačal trhať deti za uši. Aj keď matka, keď si všimla taký záujem o sexuálny film svojho vlastného dieťaťa a jeho priateľky, po celý čas panikala, že „deti sú poškodené a možno sa už spolu zaoberajú niečím zlým“. Ale otec sa správal hodnotnejšie. Vzal svojho syna a priateľa do televízie, dal zakázanú kazetu a posadil sa vedľa neho, film začal, jedna scéna lásky pokračovala - deti majú nulovú pozornosť, druhá, tretia. Láska začala v aute. Ahi, oh, vzdychne. Zrazu sa deti odtrhli a prilepili na obrazovku. A jeden z nich, víťazom ukazujúcim prstom na obrazovku, nadšene kričal: „Povedal som ti, že je to Lincoln, a ty - Chrysler, Chrysler!“ Máte dve žuvačky! “

Pin
Send
Share
Send
Send