Užitočné tipy

Krotiť gerbil

Pin
Send
Share
Send
Send


1 Kľúčom k úspešnému skroteniu bude mladý vek gerbil. Ak je gerbil starý a jej temperament je veľmi horlivý, je pravdepodobnosť zmeny jeho správania veľmi malá. Pamätajte, že tieto stvorenia nemajú radi osamelosť, preto je lepšie držať je rovnakého pohlavia (a iba) vo dvojiciach. V tomto prípade bude skrotenie úspešnejšie.

2 Ak gerbil nevykazuje agresiu, prejdite na krok 3. Ak sa váš gerbil uhryzne, neponáhľajte sa na ňu nahnevať. Možno, že gerbil od narodenia neprišiel do kontaktu s ľudskými rukami, takže vníma ľudskú ruku ako nepriateľa. Je tiež možné, že predchádzajúca majiteľka zaobchádzala s gerbilom zle, takže v jej pamäti zostali chudobné asociácie. V tomto prípade bude ťažšie krotiť gerbil, ale je to celkom realistické. Prvé činnosti, ktoré budete pokračovať, sa musia robiť pomocou rukavíc. Nezabudnite si vymeniť aj zápach. Dajte ruku do gerbilského puzdra a skúste vystrčiť ruku do výplne. Keď gerbil prestane byť ostražitý, môžete si rukavice vybrať a priamo sa s nimi spojiť.

3 Najskôr by si mal gerbil zvyknúť na vaše ruky. Za týmto účelom položte ruku do klietky a nevyvíjajte náhle pohyby. Postupne bude zviera odvážnejšie a príde si dňu. To sa nemusí stať hneď, takže buďte trpezliví. Ruka by sa mala držať v klietke niekoľko minút denne.

4 Akonáhle sa zviera prestane báť, začne sa pokojne priblížiť a dotknúť sa svojich prstov, začne mu robiť ručne vyrobené jedlá, napríklad slnečnicové semienka alebo arašidy. Natiahnite gerbil šikovnosť, jemne opakujte jej meno. To bude mať obzvlášť dobrý účinok, ak zviera nedostalo toto kŕmenie nikde inde, s výnimkou rúk. Potom blízkosť osoby spôsobí, že sa gerbil spojí s obzvlášť chutným jedlom.

5 Akonáhle zviera začne brať jedlo z dlane bez strachu, skúste si ho vziať do rúk. Toto sa musí robiť veľmi opatrne, oboma rukami. V žiadnom prípade neberte gerbil za chvost - takto ho môžete zraniť. Najsprávnejším spôsobom je vziať si gerbila pod bruško, pred ním, zatiaľ čo gerbil vyskočí cez vašu ruku alebo sa postaví na stĺp. Gerber pochopí, že toto sú vaše ruky. Ak chytíte gerbil zozadu, môžete ho veľmi vystrašiť, čo zanechá zlé spomienky. Za spravidla dravci chytia. Ak sa gerbil začal panikáriť a ponáhľať sa po dome, nesnažte sa ho chytiť. Nechajte gerbil upokojiť sa a prejdite na ďalší krok.

6 Ak sa bojíte poškodiť svojho domáceho maznáčika, ale stále ho musíte z klietky odstrániť, použite pravidelnú litrovú nádobu. Položte plechovku tak, aby do nej mohol šplhať gerbil. Zo zvedavosti to dokáže sama, najmä ak dáte chutné jedlo do pohára. Môžete tiež použiť boxy vo veľkosti.

7 Keď si vezmete gerbil z domu, pokúste sa ho zasadiť do ruky alebo ramena. Gerbil začne skúmať ruku, beží pozdĺž nej, dosahuje rameno a klesá. Poistite svojho domáceho maznáčika tak, aby nespadol na zem. Takže dôjde k výmene pachov. Gerbils si nepamätajú veci vizuálne, ich pamäť je založená na zážitku pachov.

8. Pokúste sa prvýkrát chytiť gerilata nad pohovkou alebo posteľou, aby pri páde nedošlo k zraneniu vášho domáceho maznáčika. Keď zviera sedí na ramene, ošetrujte ho niečo chutným, aby malo príjemnú súvislosť s vôňou.

9 Ak opakujete toto cvičenie každý deň, veľmi skoro sa Gerber začne pýtať v náručí, zdvihne sa k zadným nohám a obráti sa k vám. Buďte opatrní a trpezliví so svojím miláčikom a jeho dôvera je vám zaručená.

Krotenie môže trvať od jedného týždňa do niekoľkých mesiacov.

Prečítajte si tiež:

Všetko sa zdá byť v poriadku. Kúpili ste si gerbil, kúpili ste si klietku, rôzne chutné jedlo, usadili ste ho v novom pohodlnom dome. Zdá sa, že mier, priateľstvo, žuvačka. Ale niekedy sa stane, že vaše zviera utečie z klietky.

Potom, čo sa rozhodol začať gerbil ako domáceho maznáčika, buďte pripravení na mnoho prekvapení. Napríklad vaše zviera bude nahlodávať rôzne predmety, ktoré mu padnú do cesty a budú mať „hryzavú príťažlivosť“.

Okrem spánku a obeda majú tieto zvieratá veľa koníčkov. Milujú hry v prírode a aktívne športy. Ako môžete zabaviť a obsadiť svojho obľúbeného gerbil? Aké hračky pre ňu budú zaujímavé?

Pozrite si video: Jana a Adriana ako pravé rockerky. Pepa ich musel krotiť - Súboje - The VOICE Česko Slovensko 2019 (Septembra 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send