Užitočné tipy

Dojčenie mimo domu: na prechádzku, v kaviarni, v aute

Pin
Send
Share
Send
Send


Ako prepravovať materské mlieko v rámci toho istého mesta

  • Odstráňte mlieko z mrazničky tesne pred opustením domu.
  • Mrazené mlieko prepravujte v jednom bloku, čo možno najvyšší
  • Na staršie mlieko vložte čerstvejšie mlieko.
  • Mrazené mlieko prikryte ľadom, výrobcami chladu alebo mrazenými plienkami na jedno použitie naplnenými vodou. Používajte čo najviac ľadu. Nezabudnite tiež položiť na mlieko studené generátory, plienky alebo ľad.
  • Zväzujte to všetko v niekoľkých plastových vreckách, aby ste znížili prenos tepla do životného prostredia
  • Konštrukcia sa umiestni do prenosného chladiaceho vaku alebo do 1-2 tepelných balení vložených do seba a do obyčajného vaku, pokiaľ možno tuhého, hustého a dobre uzavretého.
  • Vezmite mlieko do cieľa čo najrýchlejšie. Počas cesty neotvárajte obal.
  • Uvoľnite mlieko z obalu, skontrolujte rozmrazovanie a nemrazené mlieko vložte do mrazničky.
  • Mlieko roztavené počas prepravy sa musí zjesť najskôr, nemrznúť

Dojčenie na verejnosti a mlieko na cestách

Jednou z výhod dojčenia je, že materské mlieko je vždy s vami a pripravené na použitie. Vaše dieťa môžete nakŕmiť kdekoľvek a kedykoľvek. Mladé matky sú však často v rozpakoch - postrádajú obratnosť a sebadôveru. Rodičia dieťaťa musia tiež nakupovať, komunikovať s priateľmi a príbuznými, chodiť do prírody. Ako poskytnúť pohodlie dojčiacej matke a ako sa naučiť kŕmiť?

Keď je mama okolo

Matky, ktoré dojčia, boli najšťastnejšie: vždy s nimi mali čerstvé, teplé a sterilné jedlo. Okrem toho bude potrebné trochu: vlhké obrúsky a pár náhradných plienok pre dieťa - a môžete sa pohybovať ďalej. Niektoré ženy, ktoré sa hanbia pred zvedavými očami, niekedy radšej nahradia aplikáciu omrvinky na hrudník figurínou alebo fľašou vody. Plachý dojčenie však nestojí za to - Vo väčšine krajín av Rusku je v súčasnosti dojčenie na verejných miestach považované za úplne normálne..

Ak chodíte s dieťaťom niekde na ulici, na záhrade alebo v parku, nájdite lavicu na odľahlom mieste (ďaleko od hlavnej cesty) a kŕmte dieťa. Ak cestujete autom, potom si môžete pohodlne posedieť na zadnom sedadle automobilu. A dokonca aj keď ste v kaviarni, môžete dieťa vždy nakŕmiť na samote a jednoducho otočiť chrbtom k návštevníkom. To všetko je jednoduché, hlavná vec - nebojte sa o tom, čo si môžu ostatní myslieť, ale riadte sa výlučne výhodami dojčenia pre dieťa.

Na rýchle dojčenie dieťaťa noste krátke tričká a topy, ktoré sa dajú z jednej strany ľahko nadvihnúť, a blúzky na gombíky, ktoré sa pohodlne rozopínajú. Aj dnes Existuje mnoho možností oblečenia pre dojčiace matky: rôzne tričká so špeciálnymi skrytými otvormi, ktoré vám umožňujú nahárať vaše nahé prsia a kŕmiť svoje dieťa v správny čas, špeciálne vrcholy s podprsenkou už do nich zašívané na podporu hrude a odnímateľné popruhy. V takýchto odevoch bude kŕmenie nielen pohodlné, ale aj úplne neviditeľné pre ostatných. Odporúčame tiež špeciálne podprsenky pre dojčiace matky, ktoré dobre podopierajú prsia, majú nezipnuté šálky, a preto sú veľmi vhodné na kŕmenie dieťaťa.

Vyberte mlieko

Stáva sa tiež, že dieťa cestuje alebo chodí bez matky. V takomto prípade pomôže mlieko, ktoré je v ňom obsiahnuté. Čas použiteľnosti vyjadreného mlieka závisí od teploty: pri izbovej teplote 20–23 ° C sa môže uchovávať 4 hodiny, v chladničke 24 hodín, v mrazničke so samostatnými dverami počas 3 mesiacov, v samostatnej mrazničke pri teplote -18 ° C počas 6 mesiacov a viac. Z toho vyplýva, že na krátku prechádzku v málo horúcom počasí si môžete vziať fľašu čerstvého mlieka.

Ale na dlhú cestu sa musíte dôkladnejšie pripraviť. tam ohrievače detskej stravyktoré pracujú z cigaretového zapaľovača alebo univerzálneho zapaľovača pracujúceho zo siete aj z auta. Na prepravu chladeného / mrazeného materského mlieka tepelné nádobyktoré udržujú teplo aj chlad za 3-4 hodiny. Môžete ich dať do špeciálu vložky do gélových chladičovktoré sa predávajú s niektorými odsávačkami. Existujú tiež termosky vybavené špeciálnou bankou, vďaka ktorej sa teplo alebo zima udržuje trochu dlhšie, asi 5 hodín.

Keď bude dieťa kŕmené, každá jeho prechádzka bude pre neho radosťou a jeho matka bude pri pohľade na dobre kŕmené dieťa pokojná a šťastná. Nebojte sa a kŕmte s radosťou!

Pin
Send
Share
Send
Send