Užitočné tipy

4 programy na inštaláciu živej tapety na plochu systému Windows

Pin
Send
Share
Send
Send


Každý užívateľ počítača alebo notebooku, profesionálneho aj amatérskeho, sa aspoň raz pokúsil realizovať myšlienku úpravy nejakého animovaného súboru ako šetriča obrazovky pracovnej plochy počítačového zariadenia. Toto je veľmi zaujímavá myšlienka. V súčasnosti je preto veľmi módne sťahovať tablet alebo smartfón s „živou tapetou“. Toto zameranie však nezískajú všetci používatelia. Niekedy na internete narazíte na veľmi krásny animovaný obrázok alebo video a chcete ho nainštalovať ako šetrič obrazovky na plochu počítača alebo prenosného počítača. V našom článku sa zameriame na to, ako vytvoriť animovanú plochu.

Živý šetrič obrazovky z animovaného súboru

„Živé“ alebo animované tapety majú možnosť pozorovať na pracovnej ploche namiesto neustáleho zobrazovania všetkých druhov vizuálnych alebo animovaných efektov. Niektorí z nich sú dokonca schopní reagovať na hudbu hrajú v tej chvíli.

Dôležité! Pre „živý“ šetrič obrazovky na pracovnej ploche musí byť počítač relatívne novým modelom, pretože program spotrebuje veľa zdrojov.

Animovaný šetrič obrazovky sa okamžite dokáže aktivovať a zobrazí sa na pracovnej ploche počítača. Na druhej obrazovke sa však nenachádzajú všetky animované obrázky, pre niektoré je však charakteristická iba činnosť na hlavnej obrazovke.

Dôležité! Ak nie je k dispozícii ďalší softvér, nie je možné nainštalovať „živý“ obrázok. Dôvodom je to, že operačný systém Windows nemá funkciu podpory animovaných súborov GIF na použitie ako obrázky na pozadí pracovnej plochy.

Výhody a nevýhody riešenia:

 • Animovaný GIF sa samozrejme dá nainštalovať na pracovnú plochu, zobrazí sa však ako statický obrázok, pretože systém dokáže vnímať iba prvý rámec animovaného obrázka. Toto je významné mínus.
 • Pozitívne je, že existuje dostatočný počet aplikácií systému Windows, pomocou ktorých môžete „vyrobiť živý“ šetrič obrazovky z akéhokoľvek sortimentu animovaných GIFov, ktoré sú vhodné vo veľkosti a sprisahaní.

Dôležité! Existujú platené programy, napríklad Stardock DeskScapes. Fungovanie tejto aplikácie počas 30 dní je bezplatné a ak ste s týmto programom spokojní, budete musieť zaplatiť približne 10 dolárov. Ale tiež na softvérovom trhu si môžete kúpiť softvérové ​​produkty zdarma, ako napríklad: BioniX Animated Wallpaper, DreamScene Activator, Video Wallpaper a DeskScapes 8.

Pri sťahovaní akéhokoľvek softvéru z rôznych zdrojov používajte antivírusový program.

Softvérový produkt BioniX má obrovskú výhodu - je plne kompatibilný so absolútne všetkými verziami operačného systému Windows. Nevýhodou je aj to, že táto aplikácia umiestni animovaný obrázok alebo video na všetky ikony na pracovnej ploche. Z tohto dôvodu je možné program BioniX používať iba v prípade, že sa súbor používa pre šetrič obrazovky naživo, ktorý váži veľmi málo a nevyžaduje predĺženie na celú obrazovku.

Dôležité! V tejto aplikácii existuje špeciálna možnosť „Zobraziť pod ikonami na pracovnej ploche“ (v anglickej verzii „Maľovanie pod ikonami na pracovnej ploche“), ale v praxi je zrejmé, že si vyžaduje veľa prostriedkov RAM. V dôsledku toho sa počítačové zariadenie začne spomaľovať a jeho úroveň výkonu sa výrazne zníži.

Ako vytvoriť animovaný šetrič obrazovky na pracovnej ploche pomocou BioniX:

 • Nainštalujte aplikáciu do počítača alebo notebooku. Fungovanie uvažovaného programu sa potom vykonáva oddelene od štandardného nástroja na nastavenie tapety.
 • Spustite program BioniX, prejdite do ponuky Nástroje, vyberte položku Animátor tapiet.
 • Zadajte cestu k priečinku, v ktorom sú uložené súbory pre animovaný šetrič obrazovky.
 • Vyberte požadovaný súbor. Po týchto akciách sa na pracovnej ploche aktivuje šetrič obrazovky.

Dôležité! Nie všetky animované obrázky alebo videá sa zobrazujú ako tapety na druhej obrazovke. Niektoré z nich fungujú iba na hlavnej ploche.

 • Nastavte všetky parametre animovaného šetriča obrazovky. Program BioniX poskytuje možnosť nezávisle nastaviť rýchlosť, kvalitu a veľkosť živej tapety.
 • Po dokončení nastavení animovaného pozadia pracovnej plochy je možné okno aplikácie minimalizovať. Automaticky sa presunie do zásobníka.
 • Ak chcete zmeniť alebo odstrániť animované tapety z pracovnej plochy, musíte kliknúť na ikonu s obrázkom červeného draka.

Dôležité! Existujú situácie, keď potrebujete skryť niektoré informácie pred ostatnými používateľmi vášho domova alebo práce v počítači. Je to celkom jednoduché. Prečítajte si podrobné pokyny v samostatnej publikácii „Ako vytvoriť priehľadný priečinok na pracovnej ploche?“.

Aktivátor dreamscénu

Malý pomocný program Windows 7 DreamScene Activator má schopnosť operačného systému Windows 7 realizovať myšlienku animovaných tapiet. Ako vytvoriť animovanú plochu pomocou programu DreamScene Activator:

 1. Po stiahnutí a rozbalení archívu musíte súbor spustiť a poskytnúť mu prístup k právam správcu. Ak to chcete urobiť, musíte naň kliknúť pravým tlačidlom myši, v kontextovej ponuke, ktorá sa zobrazí, vyberte možnosť „Spustiť ako správca“.
 2. Potom kliknite na tlačidlo Povoliť DreamScene.
 3. Po týchto akciách bude v kontextovej ponuke k dispozícii nová položka „Nastaviť ako pozadie pracovnej plochy“. Je to on, kto umožňuje nastaviť ako tapetu video alebo animovaný obrázok.
 4. Teraz sa musíte obrátiť na oficiálne stránky, urobiť výber vhodného klipu pre pracovnú plochu. V tomto prostriedku sú vybrané scény usporiadané do rôznych kategórií. Okrem toho v sieti existuje niekoľko ďalších zdrojov, ktoré sú vynikajúce na sťahovanie potrebných videí. Musíte len hľadať.

Dôležité! Táto technika má jednu významnú nevýhodu. Názvy všetkých priečinkov a ikon na pracovnej ploche sú priesvitné a ťažko čitateľné. Táto situácia sa však dá veľmi ľahko vyriešiť. Ak to chcete urobiť, prejdite na vlastnosti pracovnej plochy, potom kliknite na tlačidlo „Prispôsobenie“, potom kliknite na položku „Pozadie pracovnej plochy“, kliknite na vloženie „Jednofarebné“ a vyberte bielu farbu. Po ukončení postupu sú všetky nápisy dobre prečítané.

Softvérový produkt Dreamscene neprináša žiadne výhody, pretože spotrebúva systémové zdroje počítačového zariadenia. Pretože výkon procesora rastie každý rok, môžete to urobiť podobným spôsobom. Navyše, keď otvoríte okno na celej obrazovke, klip sa pozastaví, v tomto prípade nehrozí plytvanie systémovými prostriedkami.

Dôležité! Pri pokuse o krásne navrhnutie obrazovky vášho počítača nezabudnite na praktickosť, pretože na prvom mieste by mala byť výhodná organizácia skratiek pre rôzne aplikácie, programy a ovládacie panely. Aby sme vám uľahčili prácu, pripravili sme niekoľko užitočných rád v nasledujúcich článkoch:

Video tapety DreamScene

Softvérový produkt Video Tapeta sa veľmi ľahko používa, takže nastavenie animovaných tapiet nezaberie veľa času. Ako vytvoriť animované tapety na plochu pomocou videopásky:

 • Najprv musíte stiahnuť aplikáciu DreamScene Video Wallpaper do prenosného počítača alebo počítača.
 • Rozbaľte archív a spustite spustiteľný súbor.
 • Potom podľa pokynov inštalačného technika musíte do systému nainštalovať potrebnú aplikáciu.
 • Na pracovnej ploche sa potom zobrazí odkaz, na ktorý môžete spustiť program.

Dôležité! Po spustení programu sa aktuálny obraz pracovnej plochy zmení na čierne pozadie s nápisom. To znamená, že softvérový produkt je pripravený na použitie.

 • Prvé spustenie neprináša požadovaný výsledok, pretože zoznam dostupných tapiet je prázdny. Preto ich budete musieť stiahnuť sami kliknutím na tlačidlo „Stiahnúť video tapety“.
 • Práve teraz môžete začať inštalovať animovaný obrázok. Pomocou troch dostupných tlačidiel, ktoré sú v zozname, si môžete vybrať požadovanú videokameru. Ak to chcete urobiť, kliknite na tlačidlo „Odstrániť zo zoznamu“, kliknite na vloženie „Pridať súbor do zoznamu“ a kliknite na položku „Pridať adresár“, vyberte animovaný obrázok, ktorý sa bude prehrávať na pracovnej ploche.

Dôležité! Vďaka tejto aplikácii môžete nakonfigurovať nielen frekvenciu zmeny „živých“ obrázkov a mierky, ale tiež si môžete vytvoriť vlastné zoznamy skladieb.

DeskScapes 8

Na pracovnej ploche je možné nastaviť aj animované tapety. Na tento účel použite aplikáciu DeskScapes. Ako nainštalovať animované tapety na plochu pomocou DeskScapes 8:

 • Stiahnite a nainštalujte softvér DeskScapes 8 do operačného systému počítača alebo prenosného počítača.
 • Potom musíte program aktivovať počas skúšobného obdobia a uviesť svoju e-mailovú adresu.
 • Následne bude do tridsiatich dní na zadanú adresu odoslaný e-mail s odkazom na postup aktivácie.
 • Po aktivácii sa vykoná možný prístup k aplikácii.
 • Teraz môžete vybrať animovaný obrázok a kliknúť na tlačidlo „Použiť na moju plochu“.

Dôležité! Nesmieme zabúdať, že používanie aplikácie DeskScapes vám umožňuje nastaviť nielen videozáznamy, ale aj bežné obrázky. Preto pri výbere „živých obrázkov“ musíte venovať pozornosť malej záložke, ktorá vyzerá ako film, ktorá sa zobrazuje na pravej strane v dolnom rohu náčrtu.

 • Ak sa vám nepodarilo nájsť vhodný animovaný obrázok, môžete listovať v zozname a nájsť odkaz na samom konci, kliknutím na ktorý môžete prejsť na stránku, na ktorej sa nachádza veľké množstvo animovaných tapiet.

Dôležité! Po dokončení navrhovania obrazovky PC kriticky preskúmajte celú pracovnú plochu. Užitočné sú aj naše nápady z nasledujúcich publikácií:

Tapeta Engine

Wallpaper Engine je jedným z najlepších programov na inštaláciu živých tapiet, ktoré sú teraz k dispozícii pre Windows 10. Áno, je to platené, ale stojí iba 99 rubľov. Ihneď po inštalácii máte k dispozícii tisíce možností, ktoré sú zahrnuté v 1 kliknutí - v prehliadači nemusíte nič sťahovať osobitne. Aby ste sa nestratili medzi touto rozmanitosťou, môžete použiť filtre, kategórie a triedenie podľa popularity, novosti a ďalších parametrov.

Inštalácia je veľmi jednoduchá - vyberte požadovanú možnosť a aktivujte ju kliknutím na tlačidlo OK. Ak chcete získať ďalšie možnosti, kliknite na kartu Workshop. Tu nájdete veľa možností, od bežných videí až po interaktívne tapety, ktoré reagujú na pohyby kurzorov a kliknutia myšou. Po výbere položiek, ktoré sa vám páčia, ich nainštalujte kliknutím na tlačidlo „Prihlásiť sa na odber“. Môžete si tiež vytvoriť svoj vlastný pomocou vstavaného editora.

Ďalším dôležitým argumentom v prospech služby Wallpaper Engine je zastavenie jej práce počas hier. Vďaka tomu sa uvoľní RAM a procesor, takže herný výkon neklesne. Aby nedošlo k preťaženiu systému, môžete obmedziť obnovovací kmitočet od 10 do 25. Užívateľ môže nezávisle ovládať niekoľko dôležitých parametrov: rýchlosť prehrávania, hlasitosť, farebnú paletu obrazu. K dispozícii je funkcia, ktorá umožňuje sprehľadniť panel úloh tak, aby tapeta zapadala do celkového dizajnu systému tak organicky, ako je to možné.

RainWallpaper

RainWallpaper podporuje 3D / 2D obrázky, má veľký výber z online galérie DevaintArt. Rovnako ako modul Wallpaper Engine vám umožňuje používať webové stránky, videá a interaktívne tapety. K dispozícii je vstavaný editor, ktorý vám umožní vytvoriť si vlastné živé tapety, vrátane použitia statických obrázkov.

RainWallpaper sa môže pochváliť aj minimálnym využitím CPU a RAM. To znamená, že používanie programu nebude mať významný vplyv na výkon systému. Aby sa uvoľnili ešte hodnotnejšie zdroje, RainWallpaper má funkciu zastavenia, keď je spustená hra alebo aplikácia na celú obrazovku. Je však potrebné poznamenať, že tu uvedené nastavenia sú omnoho menšie ako v službe Tapeta.

DeskScapes

DeskScapes je dobrý, ale aj platený program. Je schopný pracovať s formátmi MPEG, MPG, WMV a AVI. To znamená, že nebudete môcť používať súbory vo formáte MP4, ale tento problém sa dá ľahko vyriešiť pomocou nejakého konvertora voľného formátu. K dispozícii je podpora pre viac monitorov. Funkcia ukážky ukáže, ako bude vyzerať pracovná plocha s vybratou tapetou.

Po inštalácii programu otvorte okno nastavení. Presuňte vybrané video do tohto okna, vyberte ho a kliknite na tlačidlo Použiť. Pravdepodobne ste si mysleli, že to nemusí byť také jednoduché, ale naozaj to funguje! Po inštalácii aplikácie DeskScapes môžete bezplatnú verziu používať 30 dní. Ak chcete používať plnú verziu, budete musieť zaplatiť 600 rubľov.

VideoPaper

Používateľ Reddit vytvoril bezplatný program VideoPaper na inštaláciu videa ako tapety na plochu namiesto statického obrázka. Po rozbalení archívu dvakrát kliknite na súbor VideoPaper.exe - zodpovedajúca skratka sa objaví na paneli úloh systému Windows. Teraz kliknite pravým tlačidlom myši na odkaz a z rozbaľovacieho zoznamu vyberte možnosť Nastavenia, čím prejdete na nastavenia.

Potom kliknite na tlačidlo Vytvoriť video panel, čím sa vytvorí nový profil nastavení, a potom pomocou tlačidla Nastaviť video vyberte video, ktoré chcete použiť ako tapetu. Všetko je pripravené! Program je síce malý a váži iba 761 Kb, ale svoju úlohu dokonale zvláda bez toho, aby vyžadoval špeciálne znalosti od používateľa.

Video šetrič obrazovky

A ako bonus - ďalší program, ktorý dokáže použiť video ako šetrič obrazovky. Ak vás zaujíma, ako to urobiť, čítajte ďalej.

Bolo by ťažké nájsť na tento účel lepšiu aplikáciu, ako je aplikácia s názvom Video Screensaver. Umožňuje používať video v najmodernejších formátoch s rôznymi veľkosťami a rozlíšením.

Po stiahnutí programu vyhľadajte v priečinku súbor s názvom VideoScreensaver.ico. Kliknite pravým tlačidlom myši a v zobrazenej ponuke vyberte možnosť Inštalovať. Teraz otvorte nastavenie šetriča obrazovky kliknutím na tlačidlo "Štart" a vyberte možnosť "Zmeniť šetrič obrazovky".

V rozbaľovacej ponuke vyberte položku VideoScreensaver, potom kliknite na položku „Settings“, v zobrazenom priečinku vyberte šetrič obrazovky a kliknite na tlačidlo OK. Hotovo!

Inštalácia programu

Program na inštaláciu „živých“ alebo video tapiet na plochu sa nazýva DreamScene Enabler. Mal by sa stiahnuť zadaním ľubovoľného vyhľadávacieho nástroja „3D tapety“ alebo na oficiálnu webovú stránku dream.wincustomize.com. Po stiahnutí programu nainštalujte spravidla inštalačné pokyny. Po inštalácii programu musíte počítač reštartovať. Aby tento program pracoval správne, musíte povoliť podporu systému Windows Aero. Potom preneste (stiahnite) animované motívy do priečinka C: Windows Web Windows DreamScene tak, aby sa zobrazovali v ponuke „personalizácia“.

Na uľahčenie procesu inštalácie nájdete video pokyny na internete, ich je ich veľa. Všetky informácie sú prezentované postupne a jasne.

Inštalácia živých tapiet na plochu

Program podporuje iba súbory wmv alebo mpg. Po dokončení všetkých vyššie uvedených krokov na inštaláciu programu kliknite na súbor požadovaného formátu - objaví sa nový záznam, Nastaviť ako Desktop Bacrground. Kliknite na tento záznam a namiesto obvyklej tapety na plochu sa nainštaluje animovaný.

Aby štítky neblikali, musíte zmeniť nastavenie pozadia - pravým tlačidlom myši na pracovnej ploche - prispôsobenie - pozadie pracovnej plochy zo zoznamu vyberte plné farby a potom vyberte biele.

Animované tapety sú veľmi náročné na zdroje, pritiahne váš počítač takú hračku? Aby v budúcnosti neprišla otázka „Prečo sa môj počítač spomaľuje?“, Uistite sa, že počítač je dostatočne výkonný a silný.

Animované tapety je možné nainštalovať aj do OS Android. Malo by sa pamätať aj na to, že zariadenie musí byť výkonné. Takéto aplikácie zaberajú veľa pamäte a spotrebúvajú energiu, to znamená, že batéria by mala byť tiež dosť dobrá. Na slabých zariadeniach s nízkou spotrebou je lepšie inštalovať animované tapety.

Pin
Send
Share
Send
Send