Užitočné tipy

Ako nastaviť iPad

Pin
Send
Share
Send
Send


Tablety Apple sú navrhnuté elegantne a zvyčajne nie je ťažké zistiť, ako ich používať. Ale čo keď držíte tabletový počítač prvýkrát a ešte neviete, na ktorú stranu sa priblížiť? V tomto článku budeme hovoriť o najjednoduchšej a najdôležitejšej veci: ako zapnúť iPad. A ak vás zaujíma, čo robiť ďalej, prečítajte si článok Ako aktivovať iPad.

Ako povoliť tlačidlo iPad

Je veľmi ľahké zapnúť iPad 2, 4, iPad mini alebo akýkoľvek iný model všeobecne. Vyhľadajte úzke tlačidlo v hornej časti tabletu, stlačte a podržte, kým sa na obrazovke nezobrazí logo Apple. Buďte trpezliví: načítanie bude nejaký čas trvať. Keď je tablet úplne vložený, zobrazí sa obrazovka uzamknutia. Ak ju chcete odomknúť, prejdite prstom zľava doprava.

V budúcnosti sa iPad nedá vypnúť vôbec, ale jednoducho „spať“ a „prebudiť“ s rovnakým úzkym tlačidlom, ale nie dlhým stlačením, ale krátkym stlačením. Tablet môžete prepnúť z režimu spánku aj okrúhlym tlačidlom „Domov“ pod obrazovku, ale iPad sa po jeho úplnom vypnutí nemôže zapnúť - je to schopný iba tlačidlo na hornom okraji.

Ak sa iPad nezapne

Čo mám robiť, ak stlačíte a podržíte tlačidlo, ale nemôžem zapnúť iPad? Nezúfajte - možno mu došiel batéria. Pripojte ho a počkajte niekoľko minút.

Ak príčinou nie je nízka cena, ale napríklad rozloženie tlačidla napájania, môžete skúsiť pripojiť tablet k počítaču a spustiť iTunes. Zvyčajne sa iPad zapne sám.

Ak máte podozrenie, že tablet nie je vypnutý, ale iba zamrznutý, skúste ho znova spustiť. Ak to chcete urobiť, podržte stlačené tlačidlo napájania a tlačidlo domov, kým sa na obrazovke nezobrazí indikátor sťahovania.

Hej, spíš tam?

Používatelia domácich a kancelárskych počítačov sú tak zvyknutí na proces načítania operačného systému po stlačení vypínača, že „okamžité“ orezanie tabletu spôsobí pocit zaostrenia, ak nie mágie.

Proces zapínania, ktorý sa zdá byť taký rýchly, je iba prechodom tabletu zo stavu spánku do normálneho pracovného stavu. Všetky tablety, ktoré ležia vo vreckách svojich vlastníkov, sú už zahrnuté, ale „oddeľte“.

Ako povoliť iPad prvýkrát po zakúpení

Ak už máte pracovnú plochu, zamestnanci vášho obchodu zapli váš iPad. V zásade je to v poriadku - používajte ich, je nepravdepodobné, že by tam robili niečo škodlivé (čo je najdôležitejšie, všimnite si, že iPad nemá nainštalované žiadne aplikácie okrem štandardných aplikácií, prečítajte si o tom viac v článku: Nenakupujte iPad s nainštalovanými aplikáciami). Ak stále chcete mať zariadenie s čistým OS so 100% zárukou, odporúčam vám prečítať si pokyny k firmvéru iPadu.

Takže, ak je váš iPad hneď po vybalení, je to poľutovaniahodné, ale bez počítača a iTunes ho nebudete môcť zapnúť. Preto nainštalujte iTunes (pokyny pre Windows na inštaláciu iTunes) a pripojte pomocou dodávaného kábla - iPad k počítaču.

Spustíme iTunes, vidíme výber: nakonfigurovať iPad ako nové zariadenie alebo obnoviť informácie zo záložnej kópie. Nastavte svoj iPad ako nové zariadenie. Po nejakom čase sa iPad konečne zapne a uvidíte obrazovku operačného systému. V predvolenom nastavení nemusí mať iPad nainštalovanú najnovšiu verziu OS, preto odporúčam aktualizovať ho podľa vyššie uvedených pokynov.

Sú tablety vždy zapnuté?

Priniesli ste iPad von z obchodu a vybrali ste ho z krabice? Potom bol určite úplne vypnutý, ale jeho batéria bola nabitá. Tablet nebude nijako reagovať na jednorazové a krátke „cvičenia“ pomocou tlačidiel. Stlačte jediné tlačidlo na hornom konci dlhšie ako 1 sekundu. V strede obrazovky sa zobrazí obraz vyhľadávaného „jablka“.

Začal sa proces zavádzania operačného systému. Bude to nejaký čas trvať. V procese sťahovania sú všetky elektronické zariadenia zložitejšie ako železo. Dokonca aj najjednoduchší mobilný telefón.

Stiahnutie trvá menej ako 30 sekúnd! Ak sa však tablet po 30 sekundách a po jednej minúte nespustí, môže to byť chybné.

OS boot

Ak po 5 sekundách od stlačenia tlačidla Štart nereaguje, potom je nové zariadenie definitívne chybné alebo vybité, takže sa nijakým spôsobom nezapne. Môže to byť spoplatnené, ale oplatí sa to? Moderné batérie majú veľmi malé percento samovybíjania a zariadenia, ktoré sú nimi vybavené, sa dodávajú do skladov a skladov, ktoré sú už nabité na úrovni dostatočnej na zapnutie a kontrolu zariadenia. Batéria práve zakúpeného iPadu sa nenabíja - je to iba refundácia alebo výmena!

Na čiernej obrazovke sa objavil kontrastný, mliečny biely obrázok loga Apple - zariadenie pracuje, batéria sa ťahá, prebieha načítavanie. Zvyčajne 30 sekúnd je viac ako dosť na to, aby iPad začal dialóg so slovami „Odomknúť“. Posuňte prst po obrazovke na miesto, kde a kde je ponúkaný.

A tu je pracovná plocha s ikonami programov. Ak to nie je viditeľné, musíte zadať štvorciferné heslo. Na obrazovke nezostávajú žiadne kresby.

Ak sa vám nepodarilo dosiahnuť vyššie uvedené, máte v rukách neaktívny tablet zo skladovacej skrinky. Musíte sa zaregistrovať a aktivovať iPad sami. Nezabudnite sa pripojiť k internetu.

Po dokončení všetkých týchto manipulácií je váš iPad zapnutý! Pri kúpe nového tabletu budete pravdepodobne musieť tento postup zopakovať. iPad - zariadenie je veľmi spoľahlivé, stabilné v prevádzke a zriedka vyžaduje reštart.

Prvé spustenie

Takže tu je tablet vo vašich rukách, stále úplne nový, možno vo výrobnom filme. Je čas prestať obdivovať, zapnúť ho a začať základné nastavenie.

 • Ak chcete začať, stačí stlačiť vypínač v hornej časti tabletu. Displej sa rozsvieti a zobrazí pozdrav vo viacerých jazykoch naraz. V tomto okamihu vás tablet vyzve, aby ste klikli na tlačidlo „Domov“ a pokračovali v nastavovaní.
 • Ďalšou fázou je výber jazyka a regiónu. Tieto parametre sú od seba nezávislé, takže si môžete zvoliť anglický jazyk a zároveň zvoliť región ako Rusko.
 • Ďalej, na konfiguráciu a aktiváciu iPadu budete potrebovať pripojenie k internetu. Vyberte sieť Wi-Fi a zadajte heslo, ak je k dispozícii, alebo kliknite na Použiť mobilnú sieť, ak váš iPad podporuje SIM karty. V rovnakej fáze sa rozhodnite, či povolíte služby geolokácie alebo nie (budú potrebné na určenie vašej polohy, časového pásma a aplikácie Mapy).
 • Tablet potom ponúkne starostlivosť o bezpečnosť vašich údajov. Budete musieť zadať 6-ciferné heslo a nakonfigurovať činnosť Touch ID. Stačí len niekoľkokrát položiť prst na snímač odtlačkov prstov (do tlačidla „Domovská stránka“). V budúcnosti bude možné odtlačok prsta vymazať alebo zmeniť.
 • Nasledujúce okno umožňuje obnoviť údaje zo záloh alebo ich preniesť z iného tabletu. Potrebujeme položku „Konfigurovať ako nový iPad“.
 • Na nastavenie iPadu a jeho úplnú funkčnosť potrebujete účet Apple ID. Umožňuje vám synchronizovať údaje medzi viacerými zariadeniami, vrátane funkcií, ako sú iMessage a FaceTime.

Ak chcete vytvoriť účet, musíte:

 1. vyberte možnosť „Vytvoriť nový účet Apple ID“
 2. zadajte dátum narodenia
 3. zadajte meno a priezvisko
 4. potom zadajte e-mailovú adresu alebo vytvorte novú
 5. vymyslieť a zapamätať si nové heslo pre svoj účet Apple ID
 6. vyberieme niekoľko bezpečnostných otázok a zadáme na ne odpovede (musíte si ich pamätať, tieto údaje budú potrebné na obnovenie prístupu, ak zabudnete heslo)
 7. na záver akceptujeme všetky podmienky a dohody a čakáme, kým sa aktivácia neskončí

Zadajte iba skutočné údaje alebo ich zapíšte niekde inde, v opačnom prípade nebudete môcť znova získať kontrolu nad nimi.

 • Systém vás vyzve na aktiváciu iCloud. Jedná sa o veľmi pohodlný a spoľahlivý dátový sklad. Pomocou iCloud môžete synchronizovať správy, dokumenty, fotografie a hudbu. Ak chcete ukladať všetky údaje do tabletu, vypnite túto funkciu.
 • Nasledujúci iPad ponúkne ďalší spôsob ochrany - funkciu „Nájsť iPad“. Táto možnosť je pre vás užitočná, ak zabudnete tablet v kaviarni, ukradne ho útočník alebo len upadne do pohovky.

Nezanedbávajte rady výrobcu a nezabudnite túto funkciu zapnúť, uložila na celom svete oveľa viac ako jeden modul gadget.

 • Ďalším krokom je konfigurácia Siri. Siri je virtuálny pomocník, ktorý vám pomôže riešiť každodenné úlohy pomocou hlasových povelov. Siri odosiela údaje spoločnosti Apple, takže ak vám záleží na ochrane osobných údajov, vypnite túto možnosť.
 • Posledným krokom je diagnostika. Spoločnosť Apple ponúka zaslať spoločnosti anonymné informácie o zariadení, aby inžinieri mohli analyzovať prijaté údaje a zlepšovať kvalitu softvéru.

Aktivácia pomocou iTunes

Ak váš iPad nepodporuje prácu so SIM kartami a doma nie je dostupné Wi-Fi, môžete zariadenie aktivovať ako nové pomocou počítača a iTunes.

 1. Ak to chcete urobiť, vo fáze pripojenia na internet pripojte iPad k počítaču a spustite iTunes.
 2. Vyberte podpoložku „Konfigurovať ako nový iPad“.
 3. Kliknite na tlačidlo „Začíname“ a počkajte, kým sa neskončí synchronizácia údajov.
 4. Potom sa vrátime do iPadu a postupujte podľa pokynov na obrazovke.
 5. Môžete si vytvoriť Apple ID a prenášať mediálny obsah priamo z počítača.

Aby sa neprenášali nepotrebné informácie do nového zariadenia, zrušte synchronizáciu, vyberte potrebné položky a znova spustite synchronizáciu.

záver

Týmto sa dokončí základné nastavenie modulu gadget. Ďalej bude nasledovať jemné ladenie: pripojenie e-mailu, sťahovanie aplikácií z AppStore, prenos fotografií, hudby, filmov a ďalších úloh. Pomocou nášho podrobného sprievodcu nastavením iPadu môžete aktivovať modul gadget bez problémov a začať ho pohodlne používať.

Pozrite si video: Jak na tablet Apple iPad Nastavení zařízení 1. část (August 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send