Užitočné tipy

Ako spievať v karaoke klube je to najlepšie? Praktické tipy

Pin
Send
Share
Send
Send


 • Ako môžem spievať karaoke na počítači
 • Ako pripojiť karaoke mikrofón k notebooku
 • Ako pripojiť mikrofón k DVD karaoke
 • - počítač
 • - stĺpce
 • - mikrofón
 • - prístup na internet
 • program karaoke

 • Stránka s karaoke programami doma

Ako najlepšie spievať v karaoke klube?

 1. Neboj sa zlyhania. Klub karaoke nie je skúškou spevu, ale zábavou s priateľmi. Ak sa obávate, že budete počas predstavenia zneuctení, skúste si vopred predstaviť „skúšku zlyhania“. Vezmite si leták a napíšte naň celý zoznam možných problémov, ktoré sa môžu vyskytnúť (nedostali sa do melódie, zabudli na slová atď.), A spievajte súkromne, akoby sa vám to všetko stalo. V dôsledku takéhoto školenia vás tieto problémy pobavia a nie vystrašia a zbavia sa vzrušenia.
 2. Nebuď na seba príliš náročný. Ako ukazuje prax, vzrušenie negatívne ovplyvňuje hlasové údaje: hlas sa chveje, stratí sa dýchanie a hrdlo je suché. Nezabudnite, že vzrušenie pred predstavením sa odohráva aj so skúsenými spevákmi, ale naučili sa s tým vyrovnať a baviť sa. Ak je strach z karaoke taký silný, že sa nemôžete rozhodnúť spievať sólo, odporúčame začať s triom alebo duetom - priatelia vás určite potešia.
 3. Precvičujte si spev doma. Aby ste sa cítili istejšie a lepšie spievali, musíte sa naučiť spievať s doprovodnou stopou alebo s karaoke centrom. V známych a pokojných podmienkach môžete vyskúšať niekoľko známych skladieb a rozhodnúť sa pre tú, ktorá najlepšie vyhovuje vašim hlasovým schopnostiam. Keď sa naučíte melódie a slová vašich obľúbených skladieb vopred, počas svojho vystúpenia na verejnosti sa budete cítiť istejšie a slobodnejšie. Zároveň sa uistite, že dolné a horné tóny sú bez problémov a rytmus dokonale cítite. Je ľahké to skontrolovať - ​​zaznamenať a vypočuť si svoju prezentáciu.
 4. Spievajte tak často, ako je to možné. Pravidelné hlasové hodiny zlepšia váš dýchací systém a hlas, pomôžu identifikovať vaše silné a slabé stránky. Nepreháňajte to však: ak počas spevu pociťujete bolesť na krku alebo krku, odporúčame okamžite zastaviť. Je možné, že nesprávnou technikou nadmerne zaťažíte vazy, čo môže spôsobiť zranenia.
 5. Keď hovoríte, stojte správne. Profesionálny speváci môžu dosiahnuť dobrý zvuk pri ležaní alebo sedení. Neskúsení je však lepšie s tým experimentovať. Po prvé, spev je určitá fyzická aktivita a váš hlas bude znieť krásne, ak mu poskytnete dostatočnú podporu. Pľúca a hrudník by nemali byť stlačené a napnuté. Správne držanie tela: plecia sú rovné a uvoľnené, obe nohy stojí na pódiu stabilne, chrbát je rovný. Nie je potrebné zdvíhať bradu, pretože takto namáhate svoje väzy. Nakloňte sa k mikrofónu a váš hlas bude znieť hlbšie a teplejšie.
 6. Dýchajte správne. Dýchanie je jedným z vrcholov kvalitného výkonu. Pokúste sa „dýchať v žalúdku“ bez zdvíhania ramien. Musíte sa intenzívne a rýchlo vdychovať, výdych - hladko a pomaly. Ak poznáte zloženie veľmi dobre, zvážte, na ktorých miestach môžete nadýchnuť, aby ste neprerušili logické frázy.
 7. Otvorte ústa. Z nejakého dôvodu mnohí návštevníci nášho karaoke klubu „Voice“ chodia na pódium a snažia sa spievať, iba mierne otvárajú ústa. Pokúste sa otvoriť ústa tak široko, ako keby ste zívali - týmto spôsobom zväčšíte dutinu rezonátora a vydáte oveľa bohatší a krajší zvuk.
 8. Spievajte so svojou dušou. Nevšímajte si technické aspekty spevu príliš, ak stratíte zmysel. Pri spievaní je dôležité zažiť emócie uvedené v kompozícii. Je to toto, ale nie hlasové majstrovstvo, ktoré robí spev skutočne jedinečným. Premýšľajte o tom, čo spievate, takže váš hlas znie inak.
 9. Neváhajte požiadať o pomoc. DJ je vždy ochotný pomôcť interpretovi, ak požiada o pridanie efektov ozveny a odrazu, zmenu melódie melódie, vďaka ktorej bude zvuk príjemnejší a profesionálnejší.
 10. Cítite sa ako skutočná hviezda. Mnoho nováčikov počas predstavenia vyzerá, akoby sa chceli vopred ospravedlniť za svoju zlú náladu. Používajte gestá, buďte sebaistý, buďte slobodný v pohybe, nezakazujte sa tancovať - ​​osloví publikum, ktoré nebude venovať pozornosť chybám pri výkone.

Dúfame, že vyššie uvedené odporúčania vám pomôžu stať sa hviezdou nášho karaoke klubu „Voice“.

Rezervuj karaoke miestnosť s priateľmi prvýkrát

Najlepšie je spievať karaoke s priateľmi a vybrať si miesta, kde sú malé súkromné ​​izby. Nebudete sa toho vôbec báť, ak váš spev počujú iba vaši priatelia. V malých sálach je dobré spievať všetkých spolu. V najlepšom prípade dokonale zahráte svoju obľúbenú pieseň a priatelia vám zagratulujú. V najhoršom prípade sa vaši priatelia začnú spievať a povzbudzovať vás, keď zistia, že sa cítite trápne.

Ak neexistujú také malé miestnosti karaoke, v ktorých bývate, nezúfajte. Vyhľadajte malé bary, v ktorých je karaoke otvorené každý deň. Potom je veľká šanca, že okrem vašej spoločnosti nebude večer nikto. Nezabudnite ísť so svojimi priateľmi prvýkrát, takže si ľahšie oddýchnete.

Nenechávajte prvý, ale neodkladajte ho až do posledného

Pokiaľ nie ste pravidelným karaoke, nechodte najskôr na pódium, nechajte niekoho iného. Ukľudníte sa, keď uvidíte, že nikto nevyhovuje reproduktoru a neodíde z pódia. Okrem toho budete mať čas na drink a relaxáciu. Ale stojí za to príliš ďaleko s alkoholom, než idete von. Možno budete viac zábavní, ale ľutujte všetkých ostatných.

Spev ako prvý, samozrejme, je desivý, ale ešte horšie je spev posledný. Nezdržujte čas, inak sa budete viac báť a budete sa snažiť vybrať tú najlepšiu skladbu. Celý večer teda uplynie a okrem stresu si nič nevšimnete.

Vyberte skladbu, ktorú poznáte podľa srdca

Mnohí urobia chybu a nevyberú si pieseň, ktorú dobre poznajú, ale tú, ktorú majú radi. Ak sa bojíte miešať slová, nezabudnite si vybrať pieseň, v ktorej poznáte aspoň 90% textu. Najmä ak ide o rap alebo inú dynamickú kompozíciu. Áno, text bude na obrazovke pred vami, ale ak ste nervózni, môžete sa stratiť.

Pri výbere toho, čo sa bude spievať, sa vždy pýtajte sami seba: „Viem túto pieseň určite? Alebo poznám iba zdržanie? “Ak máte pochybnosti, prečítajte si text na internete. Potom premýšľajte o tom, či to dokážete spievať. Nie je potrebné mať zručnosti operného speváka, hlavnou vecou je prekonať strach z mikrofónu.

Ak máte nejaké obľúbené skladby, ktoré určite môžete bez váhania spievať, vytvorte zoznam skladieb a skúšajte v sprche alebo v aute. Postupne váš repertoár porastie a pri ďalšej ceste do karaoke nemusíte trpieť výberom správnej piesne.

Najprv spievajte spolu s priateľmi a pre sólové číslo vyberte niečo veselé

Požiadajte svojich priateľov, aby spolu spievali, určite máte spoločné obľúbené skladby. Takže si oddýchnete oveľa rýchlejšie. Len si nevyberajte príliš dlhé a zložité piesne, nie každý ich bude chcieť spievať.

Po prekonaní počiatočného strachu spievajte populárnu pieseň, ktorú všetci vedia. Mnohí spolu začnú spievať a niektorí môžu tancovať. Ak nie ste fanúšikom populárnej hudby, pokúste sa nájsť niečo dosť rýchleho a pikantného. Pred odložením pomalej smutnej kompozície rozmýšľajte dvakrát. Takéto skladby zdôraznia najmä váš hlas a navyše môžu pokaziť náladu niektorých poslucháčov.

Vyhnite sa skladbám, ktoré majú veľa opakovaní alebo dlhých inštrumentálnych doplnkov.

Nezabudnite fandiť ostatným

Aj keď niekto úprimne skresľuje pieseň, nehnevajte sa, tlieskajte hudbe, neusmievajte sa a nakoniec tlieskajte. S najväčšou pravdepodobnosťou sú vaši priatelia tiež nervózni, takže sa nemusíte pustiť z vtipov, aj keď sa vám zdajú neškodní.

Všeobecne platí, že sa smiať, tlieskať a udržiavať pozitívnu atmosféru. Keď je rad na vás ísť na pódium, priatelia vás tiež povzbudia. Predovšetkým nezabudnite sa baviť a baviť sa.

Tip 4: ako nastaviť karaoke

Nainštalujte písmo do počítača, kliknite na tlačidlo Štart, potom na položku Systemsteuerung, vyhľadajte položku Schriftarten, dvakrát na ňu kliknite pravým tlačidlom myši kdekoľvek v otvorenom okne a vyberte položku Einfügen.

Otvorte program KaraFun, v hornej časti programu vyberte Optionen, otvorí sa okno Optionen / General. Začiarknite políčka kfn, kpl, kar, mid.

Prejdite na kartu Trainingsmodus a začiarknite políčko Karaokewiedergabe im Trainingsmodus starten

Potom, oproti Fontauswahl, vyberte písmo ER Kurier 1251, kliknite na OK. Zatvorte program.

Pin
Send
Share
Send
Send