Užitočné tipy

Deň bratov a sestier

Pin
Send
Share
Send
Send


Na tomto svete nie je nikto bližší ako rodina. Rodičia, bratia a sestry sú ľudia, ktorí sú okolo nás od detstva. Vidia všetky naše prvé úspechy a neúspechy, podporujú nás, motivujú k úspechu, zosmiešňujú sa, kritizujú, ironizujú a pomáhajú zbaviť sa problémov s osobnosťou. Stručne povedané, súrodenci sú ľudia, na ktorých sa môžete spoľahnúť. Rastieme s nimi bok po boku, absorbujeme a prežívame rovnaké situácie, problémy, dostávame radosť z rovnakých udalostí. To má nepochybne veľký vplyv na formovanie našich osobností.

Medzinárodný deň bratov a sestier sa od roku 1998 oslavuje po celom svete. Táto udalosť sa koná každý rok 10. apríla. Najprv sa sviatok objavil v USA, kde sa nazýva Deň súrodencov. Neskôr ľudstvo po celom svete akceptovalo tento deň a tradícia jeho slávenia sa rozšírila do vzdialenej Indie, Číny a ďalších veľmi vzdialených častí sveta, pričom na ceste zachytila ​​Európu a dokonca aj Afriku. Nie je to prekvapujúce, pretože rodinná jednota je veľmi príjemnou udalosťou. Akonáhle je dôvod znova sa stretnúť, vymeniť si teplé slová, darčeky a stráviť príjemný čas spolu - prečo ich nevyužiť.

V rôznych krajinách sú tradície a rituály, ktoré sa používajú na oslavu Dňa bratov a sestier, odlišné. Niekde je bežné dávať kvety, na iných miestach - zviazať stuhy na ruky alebo predstavovať šály. Ale takmer všade tento deň je známy a oslavovaný aspoň niektorými občanmi krajiny. A s každým mestom, ktoré oslavuje, sa stáva stále viac a viac. Musím povedať, že dátumy oslavy tohto dňa nie sú rovnaké, ale od roku 1998 je 10. apríl uznávaný ako Medzinárodný deň sestier a bratov, takže veľká časť spoločnosti oslavuje túto udalosť tento deň v apríli.

10. apríla teda nezabudnite stretnúť alebo aspoň zavolať svojej sestre alebo bratovi, povedzte im vrelé slová a spomeňte si na príjemné chvíle z detstva. Dajte duchovným svojim blízkym - určite to bude aj pre vás príjemné. Pamätajte - príbuzenstvo - nikdy nenahradí nič iné. Jedna krv, jeden genetický systém, samozrejme, nie je zárukou vzájomného porozumenia, ale svojím spôsobom nás zaväzuje navzájom rešpektovať.

Pin
Send
Share
Send
Send