Užitočné tipy

Počítač nevidí Android cez USB

Pin
Send
Share
Send
Send


Prečítajte si, ako ovládať systém Android prostredníctvom počítača s nainštalovaným systémom Windows. Moderný užívateľ vo svojom arzenáli má často veľa elektroniky, počnúc osobným počítačom a končia dnešnými inteligentnými hodinkami. A sledovanie všetkých gadgetov môže byť veľmi ťažké! Sme si istí, že takmer každý vlastník zariadení Android aspoň raz premýšľal o diaľkovom ovládaní tabletu alebo smartfónu z počítača.

Situácia je iná: zabudli smartfón v práci a doma potrebovali vidieť niekoho číslo, stratili ho, len tak sedeli za stolom a gadget je v inej miestnosti. Používatelia, ktorí už vyskúšali možnosti diaľkového ovládania systému Android, vedia, ako nájsť stratený smartphone z počítača, uvoľniť pamäť a analyzovať jeho stav. Dnes vám všetkým povieme o tejto užitočnej možnosti.

Android cez počítač - Google ako univerzálny nástroj pre diaľkové ovládanie

Mnoho používateľov, ktorí hľadajú spôsoby, ako ovládať svoj smartfón alebo tablet z diaľky, okamžite zvažuje možnosti tretích strán a zabudne, že spoločnosť vyvíjajúca Android ponúka nástroje na tieto účely. V tomto prípade nemusíte nič sťahovať, kupovať a inštalovať na svoj osobný počítač. Je pravda, že funkcie nástroja od spoločnosti Google sú zredukované na najnutnejšie - zobrazenie stavu zariadenia, jeho zobrazenie na mape, blokovanie. Napriek malému počtu funkcií vám diaľkové ovládanie od spoločnosti Google pomôže nájsť stratený alebo odcudzený smartphone.

Čo teda potrebujeme:

 • Po prvé, jeden účet Google, ku ktorému by mal byť pripojený smartphone. Bude sa podieľať na jeho diaľkovom ovládaní.
 • Po druhé, zariadenie, z ktorého budeme vykonávať diaľkové ovládanie Andro>

Ak nie sú popísané funkcie vo vašom smartfóne aktívne, odporúčame vám ich používať.

Správa prehliadača

Diaľkové ovládanie, ako už bolo uvedené, sa dá vykonať priamo z prehliadača (https://myaccount.google.com) alebo pomocou špeciálnej aplikácie dostupnej v službe Google Play. Tam a tam sa musíte prihlásiť do svojho účtu Google a uviesť údaje použité v telefóne alebo tablete, ktoré spravujeme. Potom vám bude ponúknutý zoznam zariadení, ktoré sú pripojené k tomuto účtu, s uvedením dátumu poslednej aktivity. Ďalej máme nasledujúce možnosti:

 • Zavolajte. Nie ste si istí, kam šiel smartphone? Funkcia „Volať“ aktivuje hlasný zvukový signál (aj keď je zvuk stlmený), ktorý bude počuť 5 minút.
 • Ak chcete nájsť. Pomocou tejto možnosti môžete vzdialene zistiť, kde sa vaše zariadenie nachádza. Približná poloha sa zobrazí na mape. Ak chcete túto funkciu použiť na smartfóne alebo tabletenutnemusí byť povolená geolokácia.
 • Odhlásiť saGoogle. Táto možnosť odpojí zariadenie od účtu, aby k nemu útočníci nemohli získať prístup.
 • Zamknite telefón. Veľmi užitočná funkcia, ktorá môže pomôcť obnoviť stratený alebo ukradnutý smartphone. Priamo v prehliadači môžete na zariadení nastaviť heslo, nastaviť text správy tak, aby si ho osoba, ktorá nájde telefón, prečítala a tiež uviedla číslo, na základe ktorého vás možno kontaktovať.
 • Vymažte všetky údaje zo zariadenia. Funkcia pre drastické opatrenia. Ak ste si istí, že telefón bol niekde ukradnutý alebo stratený, môžete jeho pamäť úplne vymazať (niektoré súbory z pamäťovej karty sa nemusia odstrániť).

Zdá sa, že pri tejto metóde existuje len málo možností a pre väčšinu používateľov bude dosť plná. Diaľkové ovládanie pomocou účtu Google je navyše bezplatné, veľmi ľahko implementovateľné a má všetky potrebné možnosti.

Programy na diaľkové ovládanie systému Android z počítača

Povedzte, čo sa vám páči, ale softvér tretích strán je pripravený poskytnúť viac funkcií ako služba od spoločnosti Google. Ak by sme vďaka nemu mohli vykonávať iba akcie, ktoré by ochránili zariadenie pred votrelcami, špeciálne programy vám umožňujú získať priamy prístup k určitým funkciám a často úplne do rozhrania zariadenia Android.

Existuje veľa programov na diaľkové ovládanie systému Android z počítača, väčšina z nich je zadarmo, niektoré vyžadujú poplatok za ďalšie možnosti. Vybrali sme najobľúbenejšie, funkčné a pohodlné možnosti.

TeamViewer

Možno sa oplatí začať s týmto nástrojom, ktorý používajú milióny používateľov na celom svete. Jeho hlavnou črtou je multiplatformová platforma. To znamená, že ho môžete použiť nielen na ovládanie telefónu s Androidom z počítača, ale naopak, alebo dokonca na prístup k inému počítaču v systéme Windows, Linux alebo Mac OS. Okrem toho je navrhnutý tak jednoduchý, ako je to možné, aby každý užívateľ porozumel rozhraniu a správe.

 • Nainštalujte si TeamViewer na osobný počítač (https://www.teamviewer.com/en/download/windows/), pomocou odkazu si môžete zadarmo stiahnuť oficiálnu a najnovšiu verziu.
 • Nainštalujte oficiálnu aplikáciu TeamViewer QuickSupport na Android z obchodu Google Play (konkrétne QuickSupport, ktorý je navrhnutý špeciálne na diaľkové ovládanie Androidu z PC).

Po nainštalovaní potrebného softvéru môžete pokračovať v pripájaní zariadení.

Návod na použitie
 1. spustiť program na počítači a zariadení so systémom Android,
 2. počkajte, kým sa na vašom smartfóne aktivuje TeamViewer QuickSupport a ponúkne vám ID (deväťmiestne číslo),
 3. prijaté ID je uvedené v okne ID partnera v bežiacom programe na počítači,
 4. Ďalej si vyberieme, ako budeme program používať: „Diaľkové ovládanie“ alebo „Prenos súborov“,
 5. kliknite na tlačidlo Pripojiť sa k partnerovi,
 6. čakáme na reakciu zariadenia Android, na ktorom by sa malo zobraziť okno so žiadosťou o povolenie na pripojenie k počítaču, kliknite na tlačidlo „Povoliť“,
 7. Rozhranie vášho zariadenia Android sa objaví na obrazovke počítača, ktorú teraz môžete ovládať.

Teraz môžeme ovládať smartfón alebo tablet pomocou myši, pohybujúcich sa pracovných plôch, otvárania priečinkov, prejsť na nastavenia atď. Program má aj samostatné oblasti, v ktorých sa zobrazuje percentuálny podiel batérie a dokonca aj zaťaženie pamäte RAM. Okrem toho môžete na diaľku odstraňovať aplikácie z Androidu, prenášať súbory medzi zariadeniami a písať správy z chatu, čo bude veľmi užitočné, ak pomôžete priateľovi s niektorými nastaveniami.

Diaľkové ovládanie nie je na niektorých zariadeniach k dispozícii - je podporovaná iba funkcia zdieľania obrazovky. V takom prípade musíte stiahnuť TeamViewer QuickSupport špeciálne pre značku vášho zariadenia.

TeamViewer je zaslúžene jedným z najlepších nástrojov pre diaľkové ovládanie širokej škály zariadení. Ponúka plnú kontrolu nad rozhraním so schopnosťou spúšťať aplikácie a tiež umožňuje sledovať stav zariadenia v reálnom čase. Neustále dostáva aktualizácie, v ktorých sa opravujú chyby predchádzajúcich verzií. Okrem toho je možné oceniť flexibilné nastavenia.

Toto už je nástroj výhradne na pohodlné ovládanie zariadení Android z diaľky. Od TeamViewer sa líši tým, že nemá funkciu priameho ovládania rozhrania, to znamená, že nebude fungovať na slobodné spúšťanie aplikácií. Môžete však pracovať so všetkými obľúbenými funkciami. AirDroid je navyše predstavovaný webovým rozhraním, ktoré vylučuje potrebu inštalácie programov na osobný počítač. Existujú dva spôsoby pripojenia zariadení:

 • Cez rôzne siete. V tomto prípade je možné počítač a smartfón umiestniť vo veľmi veľkej vzdialenosti od seba, bude potrebná registrácia v službe. Výraznou nevýhodou je pomalá rýchlosť pripojenia.
 • Cez jednu sieť. Zariadenia môžu byť pripojené v jednej sieti, ktorá zabezpečí vysokorýchlostný prístup. Okrem toho je registrácia voliteľná, môžete si jednoducho stiahnuť klienta AirDroid na Android, s ktorým sa môžete spojiť.

Pokyny na nadviazanie spojenia:
 1. Stiahnite si aplikáciu AirDroid zo služby Google Play na Android,
 2. na počítači otvorte webovú stránku AirDroid (https://www.airdroid.com/en/) a kliknite na tlačidlo „Štart“,
 3. v aplikácii pre Android použite funkciu skenovania QR kódov (ikona v pravom hornom rohu),
 4. Kliknutím na „Prihlásiť sa“ začnite službu používať.

Potom budete mať prístup k veľmi peknému webovému rozhraniu na vašom počítači, pomocou ktorého môžete zariadenie diaľkovo ovládať. Čo sa dá urobiť tu:

 • zistiť množstvo pamäte zariadenia
 • poslať súbor alebo aplikáciu,
 • písať SMS / MMS alebo volať,
 • zobraziť zoznam nainštalovaných aplikácií as veľkosťou a dátumom stiahnutia ich môžete tiež vymazať na diaľku,
 • prístup k správam, kontaktom, súborom, obrázkom, denníkom hovorov,
 • vzdialene vyhľadať telefón,
 • odfotografujte a obrazovka smartfónu bude neaktívna.

Existuje skutočne veľa príležitostí a ich použitie je veľmi jednoduché. Ak chcete rozšíriť zoznam funkcií, môžete sa zaregistrovať v službe (je možné použiť účet Google). A to všetko je k dispozícii úplne zadarmo.

Nástroj s podobným názvom, ale s trochu odlišnou implementáciou. AirMore, podobne ako AirDroid, je vybavené webovým rozhraním, ktoré vylučuje potrebu inštalácie softvéru na PC. Tento nástroj umožňuje zobraziť plochu smartfónu na obrazovke osobného počítača a robiť snímky obrazovky. AirMore je bezplatný, vysoko hodnotený používateľmi a má tiež jednoduché a intuitívne nastavenie.

Čo sa vyžaduje:
 • Stiahnite si aplikáciu AirMore zo služby Google Play na Android,
 • pomocou počítača na otvorenie oficiálnej webovej stránky služby (https://airmore.com).

Pokyny na nadviazanie komunikácie a používania sú základné:

 1. na oficiálnej webovej stránke kliknite na tlačidlo „Spustiť AirMore Web na pripojenie“,
 2. máte na výber dve možnosti pripojenia: pomocou QR kódu alebo pomocou Wi-Fi,
 3. spustením aplikácie AirMore v systéme Android vyberte „Scanner“,
 4. naskenujte QR kód z obrazovky počítača a umožnite aplikácii prístup k rôznym funkciám telefónu.

Vo webovom rozhraní sa potom zobrazia všetky informácie o vašom zariadení: názov, verzia operačného systému, kapacita úložiska, úroveň nabitia batérie a ďalšie. Okrem toho môžete prenášať súbory medzi zariadeniami, je k dispozícii sada nástrojov, ktorá vám umožňuje snímať snímky obrazovky a zaznamenávať video z obrazovky, je možné zobraziť zoznam kontaktov a správ.

AirMore sa darilo dobre, chýba mu však ruská jazyková služba, ktorú má jeho hlavný konkurent AirDroid. Vývojári však neustále aktualizujú a vylepšujú svoj produkt, čo ho robí pohodlnejším.

MyPhoneExplorer

Výkonný nástroj, ktorý je vhodný nielen na diaľkové ovládanie systému Android prostredníctvom počítača, ale aj na synchronizáciu účtov, kontaktov správ a bude vynikajúcim nástrojom na rýchle vytváranie záloh. Neexistuje žiadna možnosť priameho prístupu na obrazovku smartfónu alebo tabletu, ale s ďalšími funkciami je úplná objednávka, navyše existuje podpora pre ruský jazyk.

Čo potrebujeme:
 • Samotný program MyPhoneExplorer, ktorý musí byť nainštalovaný na počítači a zariadení s Androidom,
 • vyberte spôsob pripojenia, máte na výber tri možnosti: káblové pripojenie pomocou kábla USB alebo bezdrôtové pripojenie prostredníctvom siete Wi-Fi / Bluetooth.

Program na stiahnutie je k dispozícii úplne zadarmo, navyše nemá zabudovanú reklamu, ktorú developer odmietol, príjem je prijímaný z darov spokojných používateľov.

Pripojenie prebieha v niekoľkých jednoduchých krokoch:
 1. pripojte obe zariadenia k rovnakej sieti Wi-Fi alebo Bluetooth (alebo káblom),
 2. spustiť program MyPhoneExplorer na počítači PC a Android,
 3. postupujte podľa pokynov asistenta.

Pri prvom pripojení dôjde k synchronizácii kontaktov, správ SMS, aplikácií a účtov, aby ste s nimi mohli pracovať na osobnom počítači. Aj v aplikácii sa na samostatnej karte zobrazujú informácie o stave telefónu: úroveň nabitia, voľná pamäť, zaťaženie pamäte RAM, teplota atď.

MyPhoneExplorer je zvedavý nástroj, ktorý osloví používateľov, ktorí radi plánujú svoj kalendár pri sedení pri počítači, analyzujú veľa správ SMS a sťahujú si do telefónu niekoľko nových hier. Program sa trochu líši od toho istého programu TeamViewer, pretože nedáva úplný prístup k rozhraniu smartfónu. Je však celkom vhodný pre diaľkové ovládanie.

A nakoniec, ďalší dobrý nástroj na diaľkové ovládanie systému Android prostredníctvom počítača, ktorý je menej bežný ako jeho náprotivky, ale to nevylučuje jeho rozsiahle možnosti. MobileGo je zadarmo, má možnosti synchronizácie, video konvertor a dobrého manažéra v arzenáli, pomocou ktorého môžete dokonca aj na diaľku vyčistiť pamäť smartfónu.

Ak chcete pracovať, musíte si stiahnuť oficiálny nástroj MobileGo do systému Android a do počítača. Pripojenie je možné pomocou drôtu alebo siete Wi-Fi. V prvom prípade stačí pripojiť obe zariadenia pomocou kábla. Program vytvorí pri každom pripojení záložnú kópiu a synchronizuje hlavné nastavenia. Ak sa chcete pripojiť cez Wi-Fi, musíte použiť skener QR kódu, ktorý je k dispozícii v aplikácii pre Android.

Po pripojení môžete:
 • Zobraziť informácie o telefóne
 • Zobraziť zoznam kontaktov, denník hovorov, SMS správy a nainštalované aplikácie,
 • prenášať súbory
 • mazať fotografie, videá, aplikácie a ďalšie.

Jednou z nevýhod MobileGo je nedostatok ruského jazyka, hoci všetko je celkom jasné aj bez neho. Program nemá nižšiu funkčnosť ako väčšina analógov, takže ho môžeme len odporučiť na kontrolu.

záver

Povedali sme vám o najobľúbenejších spôsoboch vzdialeného prístupu z počítača k zariadeniu Android. Som rád, že táto technológia nestojí a dáva nám také pohodlné nástroje, ktoré výrazne zjednodušujú interakciu s partiou miniaplikácií. Diaľkové ovládanie poskytuje množstvo nových funkcií, počnúc najjednoduchšími, ako je sledovanie stavu smartfónu na obrazovke osobného počítača, končiac takými užitočnými, ako je zámok zariadenia a priamy prístup k rozhraniu. Používate podobné programy?

Kontrola káblov a portov

Ak na drôte nie sú záhyby, záhryzy, praskliny alebo iné mechanické poškodenie, skontrolujte port USB. Skúste sa pripojiť k inému konektoru alebo do iného portu - napríklad do myši - vložte iné zariadenie.

Ak je v počítači nainštalovaný systém Windows XP, potom okamžite vyhľadajte možnosť prepnutia aspoň na „sedem“. Ale pre začiatočníkov, môžete jednoducho nainštalovať Protokol MTPaby sa XP naučil pracovať s Androidom. Trik je v tom, že keď sa objavila prvá verzia systému Android, Microsoft vydal systém Windows 7. Preto v systéme XP neexistuje žiadny protokol MTP a musíte ho nainštalovať osobitne. MTP si môžete stiahnuť na webovej stránke spoločnosti Microsoft.

Ak počítač určí iné zariadenie a telefón ho kategoricky nechce vidieť, je čas presunúť zameranie na nastavenia systému Android a funkcie pripojenia. Áno, existuje možnosť mechanického poškodenia konektora microUSB na telefóne, ale doteraz som sa s ním nestretol. Ak máte niečo rozbité, pravdepodobne si to všimnete.

Neschopnosť nadviazať spojenie medzi počítačom a telefónom je často spojená s chybami softvéru. Ak ani jedna z metód uvedených nižšie nepomôže vyriešiť problém, kontaktujte servisné stredisko - zdá sa, že smartphone skutočne potrebuje opravu.

Nastavenie Andro> Narazil som na dve situácie. Prvý telefón vyžadoval nielen získanie práv vývojárov a povolenie ladenia cez USB, ale aj inštaláciu ovládačov telefónu do počítača. V nastaveniach druhého smartfónu som zvyčajne nenašiel parametre zodpovedné za pripojenie cez USB. Nie sú potrebné: telefón je dokonale rozpoznaný počítačom, po ktorom navrhuje zvoliť režim pripojenia.

Ak ste teda pripojili smartphone, ale nič sa nestalo:

 1. otvorenie Nastavenia systému Android.
 2. Prejdite do časti „O telefóne“ (môže sa nazývať „O zariadení“).
 3. nájsť zostaviť číslo (modely) a kliknite na túto položku, kým sa nezobrazí upozornenie, že sa čoskoro stanete vývojárom. Zvyčajne čstlačte 7-10 krát.

Keď sa stanete vývojárom, v nastaveniach systému Android sa zobrazí nová sekcia - Možnosti pre vývojárov, Vo vnútri nájdete vypínač Ladenie USBaby sa dali na miesto "On".

Teraz skúste znova pripojiť telefón k počítaču. Pri pripájaní by sa na obrazovke smartfónu malo objaviť okno výberu režimu. V predvolenom nastavení majú staršie verzie systému Android iba nabíjanie. Ak sa okno neobjaví, vysuňte ho z oznamovacej opony.

Na prenos súborov musíte vybrať režim mediálneho zariadenia (MTP) alebo jednotky. Medzi možnosťami bude aj režim PTP, ale je vhodný iba pre fotografie, ktoré sa dajú rovnako ľahko preniesť do MTP.

Po výbere vhodného režimu v položke „Počítač“ v systéme Windows sa zobrazí mediálne zariadenie s obsahom, s ktorým môžete pracovať. V závislosti od funkcií modelov telefónov a verzií Android sa vnútorná pamäť a karta SD môžu zobraziť spolu alebo ako samostatné jednotky. Nezáleží však na tom, hlavná vec je, že sú zvyčajne zobrazené.

V nastaveniach systému Android neexistujú žiadne iné parametre zodpovedné za pripojenie cez USB, s výnimkou ladenia. Existujú však niektoré funkcie. Например, на смартфонах Nexus нужно разблокировать экран, защищенный паролем или графическим ключом, чтобы компьютер получил доступ к содержимому памяти.

Кроме того, подключение через USB нельзя установить, если на Android включен режим модема. Чтобы проверить его состояние и при необходимости отключить:

 1. otvorenie Настройки.
 2. V časti «Сеть и соединения» нажмите «Дополнительные настройки» alebo «Еще».
 3. Зайдите в режим модема и отключите точку доступа WLAN, Если она отключена, ничего больше делать не нужно.

Niektorí výrobcovia ponúkajú používateľom špeciálne programy na ovládanie smartfónov v počítači, ale bez tohto softvéru môžete vytvoriť jednoduché pripojenie USB. Obslužné programy od výrobcov nie sú potrebné na banálny prenos fotografií, ale na vykonávanie zložitejších úloh: aktualizácia softvéru telefónu prostredníctvom počítača, firmvér zariadenia, obnovenie nastavení.

Dôvod, prečo počítač nevidí Android cez USB, môže byť nesprávne nainštalovaný alebo môže ísť o firmvér vlastnej krivky. Obnovenie niekedy pomôže, ale pred vykonaním týchto krokov nezabudnite zálohovať údaje, pretože sa odstránia. Problém môže zmiznúť aj po obvyklom reštarte smartfónu - nezabudnite.

Pozri tiež:

 1. otvorenie Ovládací panel
 2. Zapnite režim zobrazenia Veľké ikony.
 3. Prejdite do časti "Power".
 4. Nájdite schému, ktorú používate, a pokračujte v jej konfigurácii.
 5. Vyberte, či chcete zmeniť rozšírené možnosti.
 6. Rozbaľte parametre USB a nastavte body „On Battery“ a „On Line“ zmysel "Zakázané".
 7. Kliknutím na „OK“ uložíte konfiguráciu.

Nemeral som, do akej miery má zákaz automatického vypínania portov vplyv na výdrž batérie, ale niet výrazných rozdielov. Problémy s pripojením externých zariadení, ako sú telefóny s Androidom, sú však odstránené.

Inštalácia ovládača

 1. Pripojte telefón k počítaču.
 2. otvorenie Správca zariadení, V systéme Windows 10 je príslušná položka v kontextovej ponuke, ktorá sa vyvolá kliknutím pravým tlačidlom myši na „Štart“. V predchádzajúcich verziách programu Windows Manager sa nachádza v systéme Windows Ovládací panel v režime zobrazenia "Ikony".
 3. Skontrolujte všetky radiče USB. Ak sa vedľa jednej z nich nachádza výkričník, znamená to, že existujú problémy so softvérom.

Odpojte kábel USB, aby ste sa uistili, že telefón je označený v Správcovi. Ak radič problémov zmizne, našli ste zdroj problému. Smartphone bez ovládačov sa môže objaviť aj v iných sekciách: napríklad medzi inými alebo prenosnými zariadeniami.

Zistili ste, že s vodičmi telefónov sa deje niečo zvláštne. Čo robiť ďalej?

 1. Pripojte telefón tak, aby sa objavil v Správca zariadení.
 2. Vyberte ju a odstráňte.
 3. Aktualizujte hardvérovú konfiguráciu tak, aby počítač znovu zistil telefón a začal inštalovať ovládače.

Zariadenie nemôžete odstrániť, ale iba aktualizovať ovládač. Kliknite pravým tlačidlom myši na telefón a vyberte kartu "Driver" a kliknite na tlačidlo OK "Aktualizácia", Ďalšou možnosťou je najskôr odstrániť ovládač a potom ho znova nainštalovať bez toho, aby ste sa dotkli samotného zariadenia.

Vo vyhľadávacom poli vyberte automatické zisťovanie. Ak ste si stiahli ovládač telefónu z oficiálnej stránky, môžete kliknúť „Vyhľadať v tomto počítači“ a zadajte cestu k stiahnutému softvérovému súboru.

Ak máte čínsky smartfón, môže sa vyskytnúť ďalší problém - nemožnosť nájsť vhodného ovládača na internete. Často sa zverejňujú na fórach, ako je napríklad w3bsit3-dns.com, ale ak nič neexistuje, skúste nainštalovať univerzálny ovládač. Nazýva sa Universal Adb Driver a je navrhnutý tak, aby zabezpečoval správnu činnosť prehliadača Android Debug Bridge a obslužných programov na synchronizáciu počítačov so zariadeniami Android. Všestrannosť nie je vždy dobrá, ale je pravdepodobné, že v prípade čínskeho telefónu máte ľahký prístup k obsahu pamäte.

Chybový kód na riešenie problémov 19

 1. Kliknite na klávesnicu Win + r.
 2. nasledovať «Regedit».
 3. Rozbaľte vetvu HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlSet / Control / Class /.
 4. Vyhľadajte parameter UpperFilters, zvýraznite a odstráňte.

Po vymazaní parametra reštartujte počítač a skúste znova pripojiť telefón.

Alternatívne metódy prenosu súborov

  Synchronizujte údaje prostredníctvom služby Disk Google. Pre normálnu prevádzku

Môžete prísť s ďalšími možnosťami pripojenia smartfónu s Androidom k počítaču. Napríklad si v telefóne vytvorte server FTP alebo nastavte vzdialené pripojenie prostredníctvom programu TeamViewer. USB teda nie je jediným východiskom. Ak však nie je nadviazané káblové pripojenie, je vhodné sa pozrieť na dôvod a podľa možnosti ho odstrániť.

Pin
Send
Share
Send
Send