Užitočné tipy

Ako pripraviť prípitok na svadbu?

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak chcete urobiť dobrú svadbu na svadbe, nemusíte byť rodeným hovorcom. Stačí poznať pár tajomstiev, ktoré nájdete v našom článku.

 1. Predstavte sa, Ak je na oslave prítomný veľký počet hostí, pravdepodobne nie všetci sú oboznámení.
 2. Neťahajte! Pamätajte, že nie ste jediný hosť na svadbe, ktorý chce zablahoželať novomanželom. Aby mal každý dostatok času na prejav, skúste toast oneskoriť - za 2-3 minúty stačí povedať najdôležitejšiu vec.
 3. Pripravte sa vopred a zober so sebou betlehemy. Aj keď ste majstrom improvizácií, domáce úlohy nebudú zbytočné. Takže určite nezabudnete povedať nič dôležité.
 4. Ako prípitok nepoužívajte básne na pohľadniciach alebo hotové texty z internetu, Verte mi, že novomanželia budú oveľa príjemnejšie počuť úprimné blahoželanie než frázy v doske.
 5. Zriedite toast zaujímavými a zábavnými príbehmi zo života nevesty alebo ženícha. Pamätajte však, že príbehy by nemali odhaliť hlavné postavy sviatku v zlom svetle a nezabudnite na bod číslo 2

 • Dobré vtipy urobí toast dynamickejším a zaujímavejším. Nezabudnite však, že všetci prítomní musia rozumieť vášmu humoru a vyhnúť sa nejednoznačným vtipom.
 • • Ako zistiť aký vtip by bol dobrý a vhodný? Len si predstavte, čo hovoríte svojej babičke neveste.
 • Žiadna kritika nevesty a ženícha! Ak sa vám na svadbe nič nepáčilo, novomanželia o tom nemusia vedieť.
 • Ak ste pre novomanželov pripravili prekvapenie alebo nejaké originálne blahoželanie, nezabudnite ho koordinovať s organizátorom a hostiteľom svadby.
 • Nehanbite sa hovoriť zo srdca a prejavovať emócie. Pri príprave toastov sa napriek tomu pokúste plakať, inak vám nikto nebude vedieť porozumieť.

 • • Aj keď poznáte len nevestu a prvýkrát ste sa so ženíchom stretli iba na svadbe (alebo naopak), ich oslovte vo svojom prejave, Koniec koncov, toto je ich spoločný sviatok!
 • Sledujte svoj prejav, Slangové výrazy, parazitné slová a nejednoznačné vtipy vo vašom prípitku nepatria.
 • Pite po prípitku, nie skôr! Ak sa nechcete dostať do trápneho postavenia a zahanbiť ostatných, v žiadnom prípade sa nedajte prednášať do opitého štátu.
 • Nie ste si istí, ako toast dokončiť? Slová „Milujem ťa dvoch“, „Milujem ťa“ alebo jednoducho „Hurá!“ Bude vynikajúcim zakončením vašej reči.
 • Ste hanbliví robiť toasty? Varujte nevestu a ženícha pred svadbou a v deň dovolenky k nim choďte počas prestávky a zablahoželať vám.
 • Buďte sami sebou

  Prvou a najbežnejšou chybou ľudí, ktorí sa chcú prejaviť veľkou gratuláciou, je neprirodzenosť ich reči. V snahe zapôsobiť na ľudí si ľudia často vyberajú spôsob reči, ktorý je pre nich v bežnom živote úplne neobvyklý.

  Existujú dve možnosti. Prvým je prehnaná oficiálna alebo pompézna reč pomocou vysoko znejúcich úvodzoviek, ktorých autori to ani nevedia. Druhé - naopak, neprimeraná hravosť a túžba prinútiť každého, aby sa smiali od prvých slov blahoželania.

  Pamätajte, že najpamätnejšie slová sú vždy úprimné a pochádzajú zo srdca, takže nemusíte premieňať toast na správu na vedeckej konferencii alebo v stand-up prezentácii.

  A navyše nečítajte poéziu z pohľadnice! Tento zvyšok perestrojky je najvyšší čas odísť v minulosti. Ak sa chystáte na svadbu s neznámymi ľuďmi, stačí oceniť úsilie novomanželov, povedať, že všetko je organizované veľmi dobre, s chuťou a všetko okolo je veľmi milí ľudia, ste radi, že ste dnes v takej úprimnej spoločnosti. A ak je to svadba ľudí vo vašom okolí, som si istý, že budete mať čo povedať.

  Netiahnite

  Aj keď ste ohromení pocitmi a chcete veľa povedať, obmedzte sa dve minúty, blahoželám, Toľko ľudí je pripravených pozorne počúvať, možno ešte menej, ale určite nie viac. Nemusíte chodiť do podrobností o vašom vzťahu s nevestou alebo ženíchom, oddávať sa spomienkam na dlhú dobu, poskytovať rady týkajúce sa rodinného života a požadovať vnúčatá čo najskôr.

  Toto nie je vaša dovolenka, preto hovorte stručne a do tej miery pozitívnym spôsobom a bez toho, aby ste spôsobili nepríjemnosť novomanželom alebo zvyškom hostí, ktorí tiež čakajú v rade, aby pripravili prípitok. K párom môžete prísť o niečo neskôr a súkromne povedať všetko, čo nebolo zahrnuté do oficiálneho blahoželania.

  Nehovorte napr

  Toto je tabu! Nikdy za žiadnych okolností. Aj keď to bola prchavá a ľahká záležitosť, aj keď to bolo veľmi dávno, aj keď teraz sa „bývalý“ stal priateľom a aj keď o tejto téme neustále žartujete. Svadba nie je miestom pre takéto vtipy.

  Nezabudnite, že na vás pozerajú rodičia nevesty a ženícha, celá staršia generácia príbuzných. Svojou nešťastnou poznámkou o „bývalej“ osobe môžete pár na dlhý čas zahanbiť, čo ovplyvní svadobné fotografie a videá. Okrem toho sa ľudia na svadbe často stávajú citlivejšími a sentimentálnejšími, ako je obvyklé, takže dokonca aj nevinný na prvý pohľad ich môže vtipkovať a uraziť.

  Ako si vybrať a vysloviť toast na svadbe

  Mnoho ľudí sa vyhýba nadmernej pozornosti, červenaniu a koktaniu pred veľkým publikom. Ak ide o vás, postupujte podľa nasledujúcich pokynov:

   Ak sú na podujatí prítomní neznáme osoby, na začiatku monológu bude vhodné predstaviť sa a pozdraviť prítomných. Tým sa poslucháči otvorene nastaví, a preto bude pre vás omnoho ľahšie s ním komunikovať v budúcnosti.

  Najdôležitejšia vec je získať pozornosť. Účinný trik je vtip na začiatku monológu. Môžete si spomenúť na vtipný príbeh z detstva nevesty alebo ženícha, ale nepreháňajte to. Je veľmi dôležité priťahovať pozornosť, ale nie z vtipu na smiech.

  Keď sa hostia na vás usmiali a pozorne si ich vypočuli, musíte svoju pozornosť venovať až do konca. Povedzte svoje želania úprimne a intonačne, bez príliš dlhých prestávok, ale tiež nie v zhone. Vyhnite sa nadmernému umeniu a patosu, inak vás budú obviňovať z neúprimnosti.

  Celá reč by mala pozostávať z úvodu, hlavnej časti a úvodu. Toast by sa nemal vyberať príliš dlho, aby sa nikto nenudil. Rozdeľte ju na jednoduché vety, potom to bude dobre vnímané uchom.

  Ľahšie povedať keď ste v kontakte s jedným z poslucháčov, Urobte taký kontakt s 2 - 3 hosťami a pravidelne preložte svoje názory. Môžete použiť gestá, ale nemali by byť neprimerané.

  Ak vás prerušili, berte to ako vtip, bez toho, aby ste sa na to veľa zamerali a aby ste nikomu nekomentovali.

  Ak existuje túžba a príležitosť, pripravte malú prezentáciu a ukážte ju na obrazovke. Používajte koláže z fotografií, živé titulky a nenápadnú hudbu na pozadí.

  Ak dôjde k zvláštnemu želaniu, malej pamäti alebo k inému nápadu, ktorý sa vzťahuje na svadobný toast neočakávane, neboj sa improvizácie, Získate slávu úprimného človeka, ktorý z celého srdca zdieľa radosť nevesty a ženícha.

 • Nehovorte prípitok naraz. Za posledné 2-3 vety spomalte a povedzte im s maximálnym vyjadrením. Posledný dotyk - zdvihnutie pohára so slovami „Pre nevestu a ženícha!“.
 • Už ste prišli na to, čo dať svojej priateľke na mládenecké párty? Všetky myšlienky originálnych, kreatívnych a vtipných darčekov v článku.

  Žiadna negativita

  Priatelia majú rôzne vzťahy, môžete celkom komunikovať s neustálymi vzájomnými vtipmi, a pre vás je to normálne. Ale v žiadnom prípade sa nesnažte ublížiť priateľovi tým, že urobíte svadobný prejav na jeho počesť. A ešte viac, nenechajte ostrosť smerom k jeho druhej polovici. Aby som to zhrnul, ak máte pochybnosti, váš sarkasmus bude zábavný alebo urážlivý - jednoducho sa ho vzdajte.

  Vyskúšajte toast na niekoho

  Keď je vaša reč pripravená, prečítajte si ju niekomu, kto je pre vás oprávnený. Je lepšie, ak sú to ľudia rôznych generácií s rôznou úrovňou humoru: matka alebo staršia sestra, priatelia alebo iba osoba s dokonalou gramotnosťou. Ľudia vo vašom okolí vám povedia, či v gratulácii nebudú nejaké vtipy alebo nevhodné poznámky, a gramotnosť je ďalšou nevyhnutnou podmienkou dobrej reči. Výrazy sluchu a úprimne neohrabané slabiky nie sú pre nikoho cťou.

  Je tiež dôležité nielen zaslať text blahoželania e-mailom, ale prečítať ho nahlas s odkazom na osobu. Správna a krásna prezentácia je polovicou úspechu vašej reči.

  Ak máte pochybnosti, opýtajte sa svojich priateľov.

  Myšlienky iných ľudí nám často pomáhajú formovať naše vlastné. Ak ste v rozpakoch a zdá sa, že vám neprichádza nič rozumné, požiadajte svojich priateľov, aby vám prečítali ich blahoželanie. Možno v ich slovách nájdete niečo, z čoho môžete odložiť a napísať svoju vlastnú reč.

  Ďalším spôsobom, ktorý funguje, je jednoducho premýšľať o osobe, ktorá vás pozvala na svadbu. Čo vás napadne, keď na to myslíte? Vypočujte si svoje združenia a položte podobnú otázku ostatným ľuďom, ktorí dobre poznajú nevestu alebo ženícha. Dobrým nápadom by bolo uviesť v rámci blahoželania pozitívne a hodnotné ľudské vlastnosti hrdinov tejto príležitosti.

  Perfect Toast Formula

  Ak odvodíte vzorec pre ideálny svadobný toast, bude to vyzerať asi takto:

  • začnite tým, kým patríte k neveste alebo ženích, ako sa navzájom poznáte,
  • povedzte mi pár slov o vzťahu tejto dvojice - ako dokonale zapadajú, aké je tajomstvo ich šťastného života, čo by sa im malo rovnať,
  • pamätajte si na okamih, keď ste si uvedomili, že boli vyrobené pre seba (ako sa ženích pripravoval na ponuku alebo aká bola reakcia nevesty, jej radosť z nadchádzajúcej svadby, starostlivá príprava na ňu - všeobecne niečo, čo ste boli svedkami) ,
  • prajeme páru dlhý a šťastný rodinný život plný lásky a porozumenia.

  Dobrý prípitok bude pre novomanželov znamenať veľa, ale vaša prítomnosť na ich dovolenke neznamená nič menej, pretože sa snažili nielen pre seba, ale aj pre každého z hostí. Preto najlepším záverom každej reči bude vaša vďačnosť ľuďom, ktorí vás pozvali na svadbu.

  taliansky

 • Veľmi zaujímavý je toast, ktorý hosť podáva vždy, keď si hostia pri stole začnú medzi sebou rozprávať v malých skupinách. Hosť zdvihol pohár a nahlas vykríkol: „Hurá na novomanželov!“, na ktoré hostia určite reagujú hlasným potleskom a potleskom. Takto sa vytvorí všeobecná homónia a zábava, na ktorej sa okamžite zúčastnia všetci prítomní. Počas dovolenky, keď je pokojný, môžete vysloviť toast nespočetne krát.
 • Na talianskej svadbe je ďalší zábavný krátky prípitok - toto je výkričník „Bozk pre nevestu!“. V skutočnosti je tento prípitok analógom nášho „Gorkého“ - nevesta a ženích vstávajú a bozkávajú sa.
 • Pomocou našich toastov a odporúčaní získate slávu nádherného úprimného rečníka a vytvoríte nezabudnuteľnú sviatočnú náladu pre novomanželov a ich hostí na svadbe.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send