Užitočné tipy

Ako sa naučiť správne unášať na aute

Pin
Send
Share
Send
Send


Mnoho milovníkov extrémnej jazdy sa zaujíma o to, ako sa unášať s pohonom zadných kolies, aby efektívnejšie vstúpili do zákruty. Takýto koncept ako drift alebo riadený drift sa objavil už dávno. Predpokladá sa, že japonskí vodiči praktizovali techniku ​​kontrolovaného driftu pre rýchlejšie zatáčanie na horských cestách ako prví.

Dnes sa driftová technika používa hlavne v súťažiach rally alebo v iných terénnych pretekoch. Technika riadeného šmyku sa menej často používa v dláždených pretekoch. Medzi laickými nadšencami extrémnej jazdy autom je drifting tiež veľmi populárnym prostriedkom na získanie adrenalínu.

Ako to ide?

Predtým, ako sa človek naučí správne unášať strojom, musí pochopiť fyziku tohto javu. Pohon kolies asfaltom spôsobuje veľké axiálne zaťaženie. V súlade s tým, keď dôjde k brzdeniu s rotáciou, predná náprava je naložená a stroj sa začne otáčať aktívnejšie. To vytvára počiatočnú fázu driftu zrýchlením odstredivej sily stroja. Čím väčšie je zrýchlenie, tým vyššia je rýchlosť, ktorá narúša priľnavosť pneumatík k asfaltu.

Šmykové riadenie

Ak chcete dosiahnuť správny posun, musíte zahrnúť nižší prevodový stupeň, aby ste zvýšili otáčky motora a udržali zisk pri brzdení. Táto vám umožní načítať prednú nápravu a vyložiť zadnú časť.

Technológia Drift je nasledovná:

  • Pred zatáčaním musíte brzdiť, aby ste mohli načítať prednú nápravu. Potom pripojte redukčný prevod pomocou techniky dvojitého stláčania. Otočte volant na koniec v opačnom smere. Ak chcete bezpečne šmyknúť, zabezpečte ochranu vektoru ťahu.
  • Vytlačte všetku silu zo spojky, zaraďte neutrál a uvoľnite pedál. Potom nohu zošliapnite na plynový pedál a druhú nechajte na brzde. Táto akcia pomôže vytvoriť synchronizáciu rýchlosti otáčania motora a prevodovky. Ak tak neurobíte, otáčky motora budú nízke, čo znamená, že spojka na hnacích kolesách bude prerušená.
  • Po rovnici otáčok motora znova stlačte spojku a zapnite neutrál. Opakované stlačenie nie je potrebné z dôvodu zníženého opotrebenia prevodovky.
  • Stlačte pedál spojky brzdy, stlačte tretí pedál. Držte ho a posúvajte sa ďalej. V niektorých bodoch vykonajte pojazd, aby ste sa vyhli nekontrolovateľným zatočeniam.

Prečo unášať pohon zadných kolies a výkonný motor?

Pohon predného kolesa nie je vhodný na vykonanie senzácie automobilu, pretože pri približovaní sa, keď sa pridáva plyn, sa dráha vozidla pri pohone predných kolies stáva priamejšou a pri pohone zadných kolies sa „zhoršuje“.

Drift zadnej nápravy s rotačným priechodom v riadenom šmyku si vyžaduje nielen pohon zadných kolies, ale aj pneumatiky vzadu tak, aby sa neustále kĺzali. Preto automobil s motorom 1,2 litra a výkonom 90 koní nebude schopný urobiť krásny a bezpečný posun.

Stáva sa to kvôli nedostatku dostatočného výkonu motora na prekonanie adhéznych síl pneumatík s asfaltom. Vo všeobecnosti sa môžete naučiť unášať iba na aute s pohonom zadných kolies s veľkým výkonom, so znalosťou fyzikálnych zákonov triku a pomocou špeciálne vyvinutej technológie na vykonávanie bezpečných manévrov na automobiloch.

Automatický posun

Drift možno nazvať najvyššou úrovňou zručnosti pilota. Spočíva v zatáčaní vysokou rýchlosťou s regulovaným driftom.

Tento šport je taký veľkolepý, že bez neho už pravdepodobne nebude možné predstaviť si automobilové preteky.

Počet fanúšikov a pilotov každým dňom rastie. Toto možno okrem zábavy vysvetliť skutočnosťou, že unášanie je pomerne lacný šport. Rýchlostné charakteristiky automobilu tu nie sú také dôležité. Oveľa väčšiu úlohu zohrávajú iné technické komponenty.

Najlepšie autá na unášanie

Najpopulárnejšie sú samozrejme tradične Japonci. Toto je Nissan a Toyota. Ostatné japonské automobilky tiež začínajú unášať autá. To sa týka spoločností Mazda, Honda, Subaru a dokonca aj Mitsubishi.

Okrem Japoncov sa osvedčili aj ďalšie automobilové spoločnosti - Američania, Briti, Nemci a Švédi.

Najviac zo všetkých pilotov - vodičov z celého sveta miluje Nissan, konkrétne tieto modely:

Mnohí fanúšikovia unášania sú si istí, že Nissan je najlepší pre unášanie.

Arkady Tsaregradtsev o VAZ

Riaditeľ diaľnice v meste Krasnojarsk a vodič A. Tsaregradtsev veria, že každý začínajúci vodič by mal vedieť, ako sa má unášať po VAZ. To je s týmto strojom, ktorý odporúča, aby začal svoju cestu vodiča.

Na "Lada" pochopiť, ako auto funguje, kde a čo sa navzájom ovplyvňujú. Je znázornené spojenie medzi cestou, všetkými prvkami vozidla a samotným vodičom, ktorý sa učí cítiť svoje auto ako seba.

Na zimnú sezónu verí, že je to najlepšie auto. Kombinácia hmotnosti a sily, podvozku, ľahko dostupných náhradných dielov - všetky tieto komponenty sú kľúčom k úspechu. Na každom "Lada" sa môžete tento šport naučiť.

Prvý unášaný automobil

Predtým, ako pripravíte vozidlo na unášanie, musíte poznať všetky rozdiely potrebné pre súťaž. A v aute je ich veľa. Nestačí len mať športové auto. Okrem pohonu, tuhého karosérie, existuje množstvo charakteristík skutočného unášaného automobilu.

Zoberme si ich na príklade legendárneho Toyota Sprinter Trueno AE86. Práve na nej japonský unášač v minulom storočí Kunimitsu Takahashi inšpiroval unášaním mnohých svojich budúcich nasledovníkov.

Začiatkom osemdesiatych rokov auto odišlo z montážnej linky. Pre unášačov to bol atraktívny pohon zadných kolies a relatívne nízka hmotnosť. Neskôr, samozrejme, bol nahradený modernejšou Toyota a predovšetkým Nissanom. Zostal však v srdciach mnohých ľudí ako auto, ktoré formovalo tento šport. V 90. rokoch zastrelili anime o chlapcovi, ktorý mal tento model Toyota. Podrobne opísal technické vlastnosti a správanie vozidla na ceste.

Jedná sa o trojdverové kupé alebo hatchback so slepými alebo bežnými svetlometmi. Vozidlo má dobre vyvážený podvozok, zadné kotúčové brzdy, LSD a výkonnú jednotku. Mnoho unášačov stále ctí a rešpektuje ho.

Ako pripraviť auto na posun: hmotnosť

Pozrime sa teda podrobnejšie na hlavné charakteristiky, ktoré by mali byť na vozidle prítomné pri unášaní.

Ľahkosť je jednou z veľmi dôležitých súčastí automobilu. Uľahčenie všetkého možného. To pozitívne ovplyvní dynamiku, zníži zotrvačnosť a valkost pri zatáčaní. Vďaka malému tlaku na pneumatiky je ľahšie naštartovať a udržiavať vozidlo. Motor, telo, prevodovka, okná a ďalšie - všetko, čo je možné, podlieha úľave.

Rozloženie hmotnosti

Aby sa vozidlo mohlo posúvať čo najdlhšie, vytvorte rozloženie hmotnosti pozdĺž osi, ktoré by malo byť približne rovnaké vpredu aj zozadu. Takže auto sa zmení na neutrálne. V tomto prípade je potrebné monitorovať iba pomer driftu a rýchlosti, a nie zápasiť s driftom zadnej nápravy alebo driftom z prednej strany, čo sa zvyčajne deje s rozdelením hmotnosti odlišným percentom. Batériová a plynová nádrž, niekedy aj chladič a ďalšie prvky, sa prenášajú na ľahší chrbát.

Pohon zadných kolies

Ďalšou súčasťou toho, ako pripraviť vozidlo na drift na získanie kvalitného driftu, je pohon zadných kolies. Na vozidle s pohonom predných kolies sa tento efekt dosiahne výlučne vďaka ručnej brzde. Všetky ostatné typy nie sú k dispozícii. Okrem toho, prenos a inštalácia motora na ňom nie sú ani zďaleka potrebné. Verzia pohonu všetkých kolies sa však dá unášať. Napríklad väčšina automobilov zúčastnených na rally má pohon všetkých štyroch kolies. Medzitým v takmer každom ohybe zámerne používajú približovanie.

Skutoční profesionáli však určite uprednostnia pohon zadných kolies. To je s ním, že je možné plne vyskúšať svoje auto na snímke. No a samozrejme, kontrola významne stúpa.

Dôvodom je skutočnosť, že:

  • predné kolesá sa používajú iba na ovládanie a držanie vozidla v šmyku,
  • zadné kolesá sa používajú iba na rôzne spôsoby šmyku.

Obmedzený sklz

Kde začať pripravovať auto na unášanie? Vybavené obmedzeným rozdielom sklzu. Pri obvyklom vzhľade je približovanie sa pod veľkým uhlom ťažké, oveľa menej náročné. A je zbytočné hovoriť o sto osemdesiattri tristo šesťdesiat stupňov. Faktom je, že pri takomto pokuse sa koleso zvonku odbočky naloží a vnútorné koleso sa naopak vyloží. Okrem toho môžu tieto stúpať nad zem. Motor v tejto situácii nebude schopný dať krútiacemu momentu zaťažené koleso, pretože je zaneprázdnené rotáciou nezaťaženého. Preto s nastavením plynu nefunguje začatie približovania. Je to možné iba s ručnou brzdou. A potom vyjde nekontrolovaný obrat v smere U, ale nie posun. Ale s diferenciálom s obmedzeným sklzom bude krútiaci moment prenášaný v každom prípade.

Malo by sa zabezpečiť dostatočné priľnutie. Zároveň je ľahšie naučiť sa unášať na aute s viac klzkými pneumatikami, takže ich možno používať pri nízkej rýchlosti, pretože jednoducho nemôžu stáť pri tej väčšej. Na súťaži by však mali byť také pneumatiky, ktoré dokážu vydržať aspoň jeden závod. Zároveň by na výkonnejších motoroch mali byť pneumatiky odolnejšie, aby auto kĺzalo vysokou rýchlosťou a so spravodlivým množstvom dymu.

Používa sa na výrobu driftových nízkoprofilových pneumatík. V ňom je minimum odpisov so zmenou krútiaceho momentu. Bude oveľa lepšie kĺzať ako pri vysokom profile.

Ďalšie vylepšenia

Čo sa týka sily, potom je to, samozrejme, rovnako ako pri iných rasách. Zároveň sú známe aj veľmi výkonné výkony na vozidlách s nízkym výkonom. Preto príprava vozidla na unášanie môže zahŕňať prácu s koňmi, aj bez nej.

Iné dôležité sú puzdrá a salenbloki, ktoré by sa mali snažiť stať sa čo najtuhšími. Výkyv predných kolies sa vykonáva v negatívnom uhle. Vďaka tomu sa ukazuje vynikajúci uhol driftu. Všetky zložky suspenzie by mali slúžiť na dosiahnutie najvyššej možnej tuhosti. Pružiny a tlmiče nárazov vymieňajú alebo montujú tlmiče, ktoré majú nižší zdvih. Zmeniť tiež na silnejšie páky bočnej stability.

Ak je otázka, ako pripraviť auto na unášanie na technickej stránke, bolo možné vyriešiť, a ísť na kontroly. Všetko pre pilota by malo byť čo najpohodlnejšie. Namiesto štandardnej brzdy je namontovaná hydraulická ručná brzda, volant je namontovaný s menším priemerom, pedále sú spojené a vodičovi sú urobené ďalšie zmeny.

Najmä sú inštalované špeciálne športové sedadlá, ktoré vám pomôžu lepšie sa cítiť pri posúvaní vozidla a poskytujú optimálnu bočnú oporu.

Z článku sme zistili, ako pripraviť auto na unášanie. Ale stroj, bez ohľadu na to, aké vlastnosti má, zostáva iba bezmocnou technikou, dynamikou, ktorú človek skutočne a svojím vlastným spôsobom vkladá. Konečné ukazovatele teda stále závisia predovšetkým od neho. Auto je priateľ, ktorý si ľahko rozdelí radosť z víťazstva alebo horkú porážku. Je žiaduce, samozrejme, aj toto a ďalšie - so sprievodnou opravou.

Pin
Send
Share
Send
Send