Užitočné tipy

Ako háčkovať klobúk ušami pre dieťa

Pin
Send
Share
Send
Send


Náš skúsený tím editorov a vedcov prispel k tomuto článku a testoval ho na presnosť a úplnosť.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 11. Ich zoznam nájdete v dolnej časti stránky.

Tím pre správu obsahu wikiHow starostlivo monitoruje prácu redaktorov, aby zabezpečil, že každý článok spĺňa naše vysoké štandardy kvality.

Nezáleží na tom, či chcete šetriť svoj doplnok alebo urobiť osobný darček pre priateľa, je dobré odhodiť si klobúk od nuly. Ak ste v tomto odbore nováčikom, pletenie klobúku sa môže zdať ako ťažká úloha, ale v skutočnosti je oveľa jednoduchšie, ako to vyzerá. S trochou času a dodržiavaním jednoduchých pokynov budete pletať očarujúci a jedinečný klobúk.

Odrody čiapok s ušami

Takýto výrobok môže byť pletený rôznymi spôsobmi, nielen pre deti. Teraz možno v takom klobúku nájsť aj dospelú dámu. Samozrejme, bude mať obmedzený vzhľad bez kukát a papule, ako v detských výrobkoch, kde je fantázia neobmedzená. Pre deti sú klobúky vyrábané z rôznych uší a náhubkov. Môžu to byť mačky, zajačikovia, medvede, sovy atď. Čelenky sa vykonávajú pomocou vyšívania, pletenia, šitia na aplikáciách, korálkach atď.

Háčkovanie vám umožní urobiť klobúky hustejšie a lepšie udržiavať tvar, Pre detské výrobky musíte zvoliť mäkkú priadzu bez priadze. Plyšové struny sú teraz veľmi populárne. Aj keď sú syntetické, sú veľmi jemné a hrejivé. Napríklad priadza Alise Soft poskytuje veľmi roztomilé a jemné výrobky, vhodné aj pre novorodencov. Ak je klobúk pletený na zimu, musí sa do hotového výrobku prišívať fleecová podšívka.

Ako háčkovať produkt

Ak je vybraná priadza a háčik, musíte pletiť vzorku s rozmermi 10 x 10 cm. Aby ste ju naparili a zmerali hustotu pletenia, tj počet slučiek vzoru na 1 cm, najčastejšie sa pletú háčkovaním alebo háčkovaním. Ďalej musíte vykonať merania od dieťaťa alebo použiť tabuľku veľkosti vzoriek podľa veku. Existujú dve merania: obvod hlavy dieťaťa a hĺbka viečka. Hlavu dieťaťa je potrebné merať meracou páskou vzadu na najkonvexnejšom mieste, vpredu trochu vyššie ako obočie. Pre lepšie priliehanie produktu k hlave sa od tohto merania môže odpočítať 1 cm.

Ďalšie:

 1. Niť otočte do pružnej slučky, ktorú potom môžete vytiahnuť dokopy bez vytvorenia otvoru a do nej sa háčkuje 8 háčikov.
 2. Pletú dno podľa pravidla kruhu, to znamená, že v prvom riadku v každej slučke sú dva stĺpce, v druhom cez jednu slučku dva stĺpce, v treťom rade dvoma slučkami dva a tak ďalej. V tabuľke veľkostí je parameter pre spodnú časť viečka. Je lepšie sa nesústrediť na to, ale na hustotu pletenia a pletenie kruhu do počtu slučiek, ktoré sa rovnajú obvodu hlavy. Veľkosť bude presnejšia a produkt bude lepšie sedieť na detskej hlave.
 3. Po dokončení dolného kruhu práca pokračuje bez zväčšenia do hĺbky viečka.
 4. Na pletenie uší sú všetky slučky kruhu rozdelené do piatich častí. Tri pätiny sú chrbtom hlavy s ušami, ktoré je potrebné pletené v ďalších dvoch radoch tak, aby čiapka kryla krk zozadu. Zostávajúce dve pätiny sú pred a na čele.
 5. Každé ucho je jedna pätina kruhu. Sú pletené s trojuholníkmi. K týmto trojuholníkom pliesť kravaty. Pletacie ihlice sú veľmi dobré. Aby ste to dosiahli, musíte na pletacej ihle vytáčať napríklad štyri slučky a pletením jedného radu pletenie neotáčajte, ale odvaľujte ho na druhý koniec pletacej ihly a pokračujte v práci. V dôsledku týchto manipulácií sa vytvorí čipka. Čím viac slučiek je potrebné vytočiť, tým silnejšie je. Potom môže byť produkt háčkovaný po obvode originálnou niťou alebo inou farbou.
 6. Uši, ktoré sú na korunke, sú háčkované. Ich tvar závisí od typu zvieraťa, ktoré chcú vykresliť. Okrúhle, ako medveď alebo trojuholník, ako mačka atď. Sú prišité k klobúku. Ak chcete, môžete vyšívať alebo šiť oči, nos.

Jemnosti procesu

Na háčkovanie uší pre čiapku môžete použiť schému a výpočet slučiek.

Uši vybraného zvieraťa si môžete nakresliť sami a na obrázok použiť pletený prvok.

Dievčatá si najčastejšie vyberajú mačky, chlapce - zajaca alebo medveďa. Môžete použiť opis zvieracieho klobúka pre dievčatá vo veku 3 až 5 rokov.

Obvod hlavy, podľa stola, 50 - 53 cm.

Podrobné majstrovské triedy:

 1. Pletenie bude veľké, podľa módneho trendu teraz, takže budete potrebovať háčik číslo 8 a hrubú priadzu. Môžete pletiť jemnejšie v niekoľkých doplnkoch.
 2. Zhromaždite tri vzduchové slučky, zatvorte ich v kruhu a zastrčte do nich 9 jednoduchých háčikov. Ďalej pletené podľa pravidla kruhu. V druhom riadku bude 18 stĺpcov, potom cez slučku zväčšenie o 2 stĺpce atď. Priemer kruhu je možné vidieť podľa tabuľky, alebo ho možno presnejšie vypočítať podľa vzorca: vydeľte obvod hlavy 3,14 (Pi) a odoberte 2 cm Ak plánujeme vložiť podšívku na pokrývku hlavy, odpočítame 1 cm. Dostaneme asi 15 cm. Po tomto obrázku pletieme kruh bez akýchkoľvek dodatkov do požadovanej hĺbky čiapky pri montáži (18–19 cm).
 3. Pletené tri spodné centimetre za zadnou stenou slučky vytvárame ozdobné vodorovné pruhy po obvode čiapky.
 4. Hlavný klobúk je spojený, tu môžete ukázať predstavivosť. Vytvorte si mačací klobúk alebo etnický odev pletením na spodku dlhých uší pomocou vrkôčikov.
 5. Pre uši mačiek na korunke zbierame 8 vzduchových slučiek a pletíme tri rady 8 jednoduchých háčikov, potom 2 riadky po 6 stĺpcoch v strede, jeden rad so 4 stĺpcami v strede, potom 2 a v poslednom riadku 1. Výsledkom sú trojuholníky, pletíme ďalšie 2 menší trojuholník ľahkej priadze a šije v strede. Toto sú vnútorné uši mačky. Predtým sa dajú tieto i iné uši zviazať jednoduchými stĺpmi.
 6. Predtým, ako ušete uši na klobúku, je potrebné na dokonalé uchytenie načrtnúť ich umiestnenie, pokiaľ možno na hlavu dieťaťa. Potom môžete šiť oči, nos, vyšívacie antény. Alebo v prípade staršieho, elegantnejšieho vzhľadu, šite veľké gombíky okolo okraja.
 7. K klobúku môžete priviazať šatku alebo šnupať.

Ak chcete háčkovať čiapku pre chlapca s ušami, musíte si vybrať priadzu neutrálnych, mužských tónov a urobiť dekor a uši brutálnejšími.

Klobúk s ušami môže byť spojený veľmi jednoduchým spôsobom., Nakreslite vzduchové slučky na základe hustoty pletenia a merania obvodu hlavy. Zatvorte v kruhu. Plette látku do výšky čiapky zdola nahor. Potom zložte na polovicu a spojte sa švom, čím vytvorte obdĺžnik. Horné rohy šite niťou, aby ste zvýraznili uši.

Uši môžete tiež pliesť okamžite, bez problémov v procese pletenia spodnej časti čiapky. Začnú pracovať so štandardným kruhom a po dosiahnutí šírky uší ich začnú pletať. Postupujte takto:

 1. Vyberú sa dva uši a v týchto bodoch sa okrem štandardných prírastkov v kruhu pletú aj tri stĺpce.
 2. S prírastkami na týchto miestach je stred očnej slučky (lepšie sa označiť značkou) pletený do požadovanej výšky uší, t. J. Riadky 4 až 5 sú pletené do troch stĺpcov v strede budúcich uší.
 3. Potom v týchto miestach urobia symetrické redukcie, aby vytvorili skutočné trojuholníky a pletú do zvolenej hĺbky čiapky.

Ak je to žiaduce, dno môže byť zviazané elastickým pásom s pletacími ihlami, môže byť zviazaný priezor alebo môžu byť vytvorené polia ako klobúk. Šiť na luky, korálky, atď

Výber štýlu pre pletený klobúk

Najprv sa musíte rozhodnúť, ako chcete vidieť hotový produkt. V závislosti od toho sa vyberá hrúbka háčika a nití, ich farba a štruktúra. Ak si vezmete úzky háčik, priadzu strednej hrúbky a zároveň pletenú v súvislých radoch, klobúk sa ukáže byť veľmi teplá, takmer bez fúkania vetrom, pretože hustota pletenia bude vysoká. V prípade, že potrebujete dodatočnú izoláciu, odporúča sa našiť podšívku (napríklad, ak potrebujete klobúk pre dieťa), čo je kus látky alebo pletená nesprávna strana produktu, ktorá duplikuje vrchnú vrstvu. Ako základ môžete vziať aj plátno obdĺžnikového alebo lichobežníkového tvaru a potom ho vytiahnite nití na jednej strane. Ukazuje sa, že sa zdá, že pliesť naprieč. Avšak, v tradičnom vzore, riadky idú jeden po druhom v kruhu - začnete od hlavy a končíte na čele. Alebo naopak - posunúť sa nahor, čím sa zníži počet slučiek až do konca a začnú sa pliesť elasticky. Mimochodom, môže byť vyrazený alebo spojený jednoduchým háčkovaním (pozdĺž obvodu hlavy) za zadnou stenou. Môžete vytvoriť polia, potom dostanete klobúk alebo panamský klobúk. Hlavná časť čelenky sa nazýva tulja. Dá sa pripojiť oddelene od spodnej časti, čím sa vrchná časť korunuje viečkom.

Ako merať klobúky

Ak chcete zviazať klobúk, musíte poznať objem hlavy a výšku klobúka, a za týmto účelom - zmerajte. Merania je potrebné vykonať správne - potrebujeme poznať dĺžku požadovaného produktu od čela po šije a od ucha k uchu. Zmerajte tiež obvod hlavy v najširšom bode (nájdite vyčnievajúci bod na zadnej strane hlavy), ako aj obvod v mieste, kde bude hrana viečka prechádza (merajte priamo cez uši, ak ich zakrýva).

Ďalej musíte vypočítať počet slučiek. Je to jednoduché: vyberiete požadovaný model, prejdete do časti Háčkovaný klobúk, popis a pletiete malú vzorku podľa uvedeného vzoru. Potom ju aplikujte na centimeter alebo pravítko a zistite, či sa čísla zhodujú s vypočítanými. Ak nie, skúste zmeniť hustotu pletenia, hrúbku priadze alebo háčik s iným priemerom. Ak používate nite rôznych farieb, uistite sa, že ich hrúbka je rovnaká (môžete pliesť do dvoch, troch prídavkov navyše).

Pletená čiapka dekorácie

Háčkovaný klobúk pre ženy (a pre deti) môže byť zdobený aplikáciou, kožušinovými vložkami, flitrami, strapcami alebo bambulkami, ktoré môžu byť vyrobené z hlavnej alebo kontrastnej priadze alebo kožušiny. V druhom prípade je lepšie vyrobiť odnímateľnú pompom tak, aby bolo vhodné si umyť klobúk.

Hotový výrobok WTO

Hotový výrobok vyžaduje tepelné spracovanie za mokra. Mimochodom, odporúčame urobiť to isté so vzorkou - okamžite uvidíte, ako sa priadza správa. Venujte pozornosť etikete, ktorá bola na zakúpenej pradienke, ktorá by mala naznačovať, ako s priadzou zaobchádzať. Výrobok musí byť jemne navlhčený, mierne stlačený a položený na froté uterák. Pletené klobúky (háčkované alebo pletené) sa môžu skladať z niekoľkých častí - v tomto prípade musia byť všetky posypané vodou (alebo mokrou, zabalené do teplej a vlhkej utierky) a potom medzi vrstvami textílie vysušené. Keď klobúk vyschne, mal by sa jemne dusiť.

Móda pre pletené čiapky

Teraz sú veľmi módne čiapky (nielen medzi deťmi, ale aj medzi dievčatami a dokonca aj mladými ľuďmi, ktorí nie sú zbavení zmyslu pre humor), vyrobené zo svetlých priadzí napodobňujúcich zvieratá - sú to zajace, líšky, vlci a dokonca aj víla. Klobúky s ušami, s dlhými strapcami, s etnickými motívmi a štýlovými baretmi, ktoré sa bežne nazývajú „ako Nagijev“, sú tiež obľúbené. Vyberte si akýkoľvek model podľa svojho vkusu, nebojte sa začať a veľmi skoro dostanete vynikajúci pletený klobúk - háčkovanie alebo pletenie podľa vášho výberu.

Ako uviazať klobúk - háčkovanie. Dielo Anny Kasyanovej

Klobúk je pilotná prilba na jar (jeseň) pre chlapca. Priadza „JEANS“ priadza, zloženie: 55% bavlna, 45% akryl. Veľkosť 1,5 až 2 roky (obvod hlavy 47 cm).

Čiapka s klobúkom dnes háčkovaná. Internet je plný možností pre takéto obmedzenia. A tu je môj. Aby som sa vyhnul švom, pletl som do riadkov v špirále so stĺpmi bez háčkovania.

 • zaujímavý výber na kru4ok.ru.
 • Detské klobúky
 • Klobúky pre deti, žiadne modely pre dospelých

Háčkovaný klobúk pre začiatočníkov

Dielo Evgenia Rudenko. Tento klobúk sa hodí veľmi jednoducho. Bez výpočtu prírastkov a úbytkov v kruhu. Počas montáže je rúra ťahaná dokopy na korunu. A klobúk je pripravený. V skutočnosti môžete vziať akýkoľvek iný vzor a zviazať ho bez prírastkov v kruhu okolo potrubia a potom ho vytiahnuť na korunu.

Na pletenie klobúkov priadzu použila spoločnosť Gazzal Baby Wool, vlákno sa mi veľmi páčilo, mäkké a hrejivé, zloženie je 40% merino vlna, 40% polyakryl, 20% kašmír.

Ako háčkovať ľahkú jarnú čiapku

Autorom je Efimia Andreevsky.

Veľkosť klobúku: 54-56. Háčkované číslo 2 z priadze zo zmesi vlny 340m.x100g. v dvoch vláknach. Spotreba asi 50 g.
Ak k tomu pridáte podšívku, môžete ju nosiť v zime. Tento model plávam a nosím niekoľko rokov. Priatelia uvidia a usporiadajú. Viečko zapadá so spodkom do kruhových radov.

Ako uviazať klobúk pre dieťa

Dielo Natálie Trusovej.

Predstavujem ti krásny klobúk pre háčkované dieťa. Priadza 50% vlna, 50% akrylát. Pletené podľa schémy, ktorá je pripojená. Obvod hlavy 44 - 46 cm. Farby sa striedajú v 4 radoch. Pompom obyčajné. Viazanky: priadza požadovanej dĺžky sa zviazala slučkou na špičku očka a voľne sa opletila.

Ako háčkovať klobúk s ušami pre chlapca

Dielo Roxanne. Jesenná čiapka pre chlapca vo veku 1,5 - 2 rokov, pletená zo závitu Kameteks Nadezhda, háčik č. 3. Čiapka samotná je pletená veľmi jednoducho: spodok pletíme bez prírastkov podľa vzoru č. 1, potom pletíme 1 rad bez prírastkov, rad s prírastkami a pokračujeme v pletení čiapky do požadovanej hĺbky. Veľkosť spodnej časti viečka sa dá zistiť pomocou tabuľky a merania výfukových plynov dieťaťa.

Háčkovanie Teddy Beanie

Kedysi som to isté videl na internete, ale bohužiaľ si nepamätám, kde, a tak som sa rozhodol napísať popis sám.

Pletel som z priadze Nako (podľa môjho názoru Sirius) samotnej priadze s dvoma vláknami, ale pletil som ju dvakrát, to znamená do štyroch priadzí, háčik 4. Dve pradienka zabrali asi jednu pradienku.

Ako háčkovať klobúk - turban.

Dielo Olgy Izutkiny. Čierny turban je háčkovaný z priadze Pekhorka Narodnaya 100 g 220 m, spotreba jedného glomerulu v dvoch nití na obvod hlavy 57 cm, háčik číslo 3. Emerald pletený z Vita Brilliant spotreby 200gr, háčik číslo 2. Pripojil som dva obdĺžniky s dĺžkou 110 cm a výškou 10 cm (parametre môžete upraviť od 100 do 120 cm a vo výške od 9 do 12 cm) a spojiť ich podľa schémy.

Pin
Send
Share
Send
Send