Užitočné tipy

Ako rýchlo vysušiť lak na nechty?

Pin
Send
Share
Send
Send


Spoluautorom tohto článku je Laura Martin. Laura Martin je licencovaná kozmetička z Gruzínska. Od roku 2007 pôsobí ako kaderník a od roku 2013 vyučuje kozmetiku.

Počet zdrojov použitých v tomto článku: 9. Zoznam ich zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Úplné vysušenie laku na nechty trvá 20 minút až jednu hodinu. Ak chcete tento proces urýchliť, môžete na nechty nanášať v tenkých vrstvách rýchloschnúci lak a na rýchle schnutie lak vyskúšať sprej. K dispozícii je tiež sušič vlasov, kulinársky sprej alebo ľadová voda. Vďaka jednej z týchto možností môžete ľahko začať bez obáv, že vaša dokonalá manikúra bude rozmazaná!

Ako sušiť bežný lak na nechty?

Rýchlosť schnutia laku na nechtoch závisí od spôsobu jeho aplikácie. V tomto zmysle je najdôležitejšou snahou o uniformitu a zabezpečenie tenkých vrstiev. Vrstva tak bude vyzerať príjemnejšia a suchšia.

Mnohým sa zdá, že väčší objem laku je jednoducho potrebný, aby „nepremáčal“, takže farba je sýtejšia a hustejšia, a preto nepoužívajú tenkú vrstvu. Môžu byť pochopené. Ale ak je zásadne dôležité zrýchliť tento proces, musíte použiť životný hack: najskôr naneste vrstvu (samozrejme tenkú) bieleho laku ako základ a potom vrstvu hlavnej farby. Biela podložka poskytne požadovaný jas.

A urobte z pravidla nikdy nanášať vrstvy laku jeden po druhom bez čakania aspoň pár minút. Ak nedovolíte spojke laku, zlúčia sa dve vrstvy do jednej silnej vrstvy a, ako sme už zistili, zaschne ešte dlhšie. Mimochodom, základňa, farba a „povrchová úprava“ by mali byť rovnakej značky - zaistí sa tým ich optimálna priľnavosť, a tým aj rýchlejšie sušenie. Kvôli rozdielom vo vzorcoch lakov rôznych značiek sa môže sušenie oneskoriť.

Ak použijete farbu aj vrch, po krátkej prestávke použite profesionálny nástroj na sušenie nechtov. Vyrábajú sa v rôznych formátoch: môže to byť sprej alebo sušenie na kvapkanie ako Quick-e, Essie. V obidvoch prípadoch kompozícia aplikovaná na nechty zabraňuje lubrikácii a urýchľuje sušenie laku, keď sa odparuje. Ďalšou možnosťou je zvoliť povrchovú úpravu s funkciou sušenia. Vytvárajú na nechtoch ochranný povlak a tiež navzájom spájajú predchádzajúce vrstvy laku. Zloženie takého „laku“ im pomáha rýchlejšie tuhnúť.

Vysúšadlo kvapiek Quick-e, Essie © essie.com

Ako doma rýchlo vysušiť lak improvizovanými prostriedkami?

Predpokladá sa, že lak schne rýchlejšie v studenej vode. Je to naozaj tak. Ale bude zlé mať nechty pod kohútikom. Pri silnom tlaku vody môže byť lak rozmazaný a potom pokus o rýchlu opravu čerstvej manikúry zlyhá. Preto je lepšie natiahnuť vodu do malej nádoby a položiť do nej ruky.

Kto by si myslel, že oleje by mohli prispieť k rýchlemu vyschnutiu laku. Nielen manikúra v špeciálnych fľašiach, ale aj bežné fľaše - tie, ktoré sú blízko: napríklad oliva. Naneste kvapku takého oleja na každý necht, aby sa proces sušenia urýchlil. Bude to ochrana pred mazaním laku. A tiež - schopnosť zabezpečiť nechty aj pokožku okolo dodatočnej hydratácie a výživy.

Je možné lak na nechty vysušiť fénom?

Keď naliehavo potrebujete usušiť lak na nechty (napríklad po manikúre musíte čo najskôr opustiť svoj domov), uchýlia sa k najnáročnejším trikom: napríklad mnohí zapnú fén a nasmerujú ho na čerstvý povlak. To však môže pokaziť všetko - ak fén pracuje v režime horúceho vzduchu. Ale režim „studený“ proces skutočne urýchli.

Ako veľmi rýchlo vysušiť lak na nechty: životný hack

 • Ak chcete vytvoriť predpoklady na to, aby lak čo najrýchlejšie zaschol, je to možné ešte pred začiatkom manikúry. Jedným z pravidiel je nerobiť to po sprche, pretože ruky (a nechty s nimi) budú naparené, čo sťažuje tvrdnutie laku. Z rovnakého dôvodu ich príliš dlho nenamáčajte do kúpeľa, čo sa zvyčajne robí pred spracovaním kutikuly. Začať nanášať lak, odmasťovať a nechať nechty pomocou špeciálneho dehydratačného náteru.

 • Ďalším trikom je ochladiť lak na nechty pred použitím. Neil gurus zaisťuje, že kompozícia za studena nielen lepí na nechty, vytvára hladký povlak bez bublín, ale tiež rýchlejšie schne. Preto, keď ste vo forme nechtov, starajte sa o pokožku a aplikujte základňu, držte fľašu s farebným lakom v chladničke alebo mrazničke. Na ochladenie laku stačí desať minút.

Vedeli ste, ako doma rýchlo schnúť bežný lak na nechty? V komentároch napíšte svoje metódy.

Ventilátor na manikúru

Sušenie nechtov pomocou ventilátora na manikúru

Najpohodlnejší spôsob, ako vysušiť lak, je aplikovať špeciálna ventilátorová sušička, Je to malé zariadenie napájané z batérie alebo sieťová zásuvka. Veľkosti ventilátorov sú rôzne: malé, na jednej strane objemnejšie, na dve ruky naraz.

Po prekrytí nechtov dekoráciou sa ruka vloží do otvoru pre ventilátor, zariadenie sa zapne, potom začne privádzať vzduch na nechty a rýchlo schne lak.

Veľkou výhodou ventilátora sú jeho nízke náklady v kombinácii s účinnosťou a dlhá životnosť, takže pri častom používaní lakov v domácnosti sa oplatí zvážiť takúto užitočnú akvizíciu.

Ľudia majú svoju vlastnú „odpoveď“ pre profesionálov - niekoľko jednoduchých spôsobov, ako doma urýchliť schnutie povlaku na nechtovej doske. Zoberme si tieto metódy podrobnejšie.

Sušič vlasov

Sušič vlasov

Pravidelný sušič vlasov je skvelý spôsob, ako rýchlo vysušiť váš domov. Nainštalujte zariadenie, aby nedošlo k jeho poškodeniu najnižšia teplotapotom položte ruku s čerstvo naneseným povlakom.

V žiadnom prípade nemôžete použiť horúci vzduch: môže lak zjemniť a pokaziť manikúru. Z toho istého dôvodu lak nesušte pod stolovou lampou. Namiesto fénu je tiež vhodný prúd vzduchu z domáceho ventilátora alebo klimatizácie.

Studená voda

Studená voda je skvelý domáci prostriedok na sušenie laku

Pretože lakovací náter tvrdne najrýchlejšie pri chladení, môžete tento proces zrýchliť, keď dáte ruky do studenej vody. Za týmto účelom môžete nechať z vodovodu odtiecť studenú vodu, aby bola ľadová, alebo ju pridať do misky s vodou nejaké kocky ľadu (Táto metóda je zvlášť vhodná pre letnú sezónu).

Ruky sú opatrne ponorené do kúpeľa studenej vody. Potrebujete úplne spevniť dekor vo vode nie viac ako 4 minúty, Ruky by ste nemali držať pod tečúcou vodou: doteraz zamrznutý lak sa môže „vytiahnuť“ pod prúdom vody.

lak na vlasy

Manikúra na vlasy s rozprašovačom na vlasy

Ďalší dlhodobý a úplne spoľahlivý spôsob - nasprejujte lak na nechty, Táto metóda pomôže nielen skrátiť dobu schnutia laku, ale tiež predĺži životnosť manikúry. Vyberte si silný fixačný lak, výsledok bude oveľa efektívnejší.

Rastlinný olej

Užitočným a účinným spôsobom sušenia je nanášanie olivového alebo slnečnicového oleja na povlak. Na dokončenie potrebujete nasajte olej do pipetypo ktorom kvapkadlo na každý klinec, Opatrne umyte olej po 5 minútach, Paralelne s upevňovaním manikúry môžete pokožku dokonale vyživovať (musíte použiť olej lisovaný za studena).

Ako vysušiť manikúru olejom, vo videu sa zobrazí:

mrazák

Ak chcete lak rýchlo zaschnúť, musíte doňho vložiť bublinu v mrazničke doslovne počas 5 minút, Po aplikácii bude rýchlejšie vysychať rádovo, a keď sa táto metóda kombinuje s ochladzovaním prúdom vzduchu z ventilátora, bude možné si užiť manikúru za 2 až 3 minúty.

Za účelom zaschnutia a upevnenia krytu nechtov môžete jednu minútu po jeho aplikácii ruky opláchnite v studenej vode octom (pre 0,5 litra vody - lyžica octu 9%). Tým sa tiež urýchli sušenie dekoru.

Profesionálne nástroje

Medzi prostriedky na rýchle schnutie lakov, ktoré používajú profesionáli a ktoré sú celkom vhodné na použitie v domácnosti, patria:

Profesionálne sušenie manikúry

 • Sušiace spreje
 • Lakovanie
 • Olejové povlaky

Tieto prostriedky si môžete kúpiť v obchodoch pre profesionálov alebo v internetových obchodoch. Najspoľahlivejšou metódou je vysušenie laku nanesením špeciálneho náteru navrchu - lakovanie, Vzhľad je dekoratívnym povlakom, ktorý fixuje dekoratívny lak. Lac-dry sa aplikuje jednu minútu po hlavnom dekore v jednej vrstve. Vrchný povlak lak bez problémov vysuší bez problémov za pár minút, ale tiež predĺži dobu jeho opotrebenia.

Spreje na sušenie - Pohodlný spôsob, ako rýchlo vysušiť náter. Medzi spreje patria oleje a bez oleja. Po nanesení laku môžete nechty striekať takmer okamžite pomocou spreja, ktorý povlak vyschne za 4-5 minút. Takéto sušenie nezvyšuje odolnosť dekorácie, ale dokonale vyživuje pokožku rúk a pokožku rúk.

Sušiče oleja tiež veľmi populárne. Princíp a postup ich konania sú rovnaké ako pri bežnom jedlom oleji. Po nanesení dekoratívneho povlaku, 1 kvapka, sa kvapká na každý necht tak, že rýchlejšie schne.

Ak budete sušiť olej nepretržite, výrazne zlepší stav nechtov a pokožku okolo nich.

Užitočné tipy na nanášanie laku

Ak chcete, aby náter zaschol rýchlejšie, musíte postupovať podľa niekoľkých užitočných odporúčaní:

Manikúra na tenkej vrstve

 1. Lak nanášajte iba tenkou vrstvou, Faktom je, že dvoj- alebo trojvrstvový hrubý povlak zaschne veľmi dlho a dokonca aj všetky vyššie uvedené metódy mierne pomôžu. Je lepšie nechať prvú vrstvu úplne vyschnúť a potom aplikovať druhú - celkový čas bude kratší.
 2. Pred natieraním nechtov opatrne odstráňte starý dekor špeciálnu tekutinu, ako aj odmasťujte a obrúste povrch nechtu mäkkou obrúskou. Iba na hladkom povrchu povlak rýchlo zaschne.
 3. Používajte iba kvalitné laky., v prípade potreby - rýchle schnutie. Teraz veľa výrobcov vyrába výrobky, ktoré schnú oveľa rýchlejšie. Pretože sušenie laku je takmer okamžité, je potrebné nechty veľmi starostlivo, rýchlo a opatrne prispôsobiť a natrieť, aby sa zabránilo akémukoľvek nadmernému prehliadnutiu.
 4. V naliehavom prípade, keď je potrebné nalepiť nechty, použite povlak s nízkou intenzitou, Malé množstvo pigmentu, priesvitnosť tieňa, je istým znakom toho, že povlak rýchlejšie schne.

Manikúra v jasných farbách.

Profesionálne nátery na rýchle schnutie

Takmer všetky známe značky, ktoré vyrábajú doplnky a kozmetiku pre nechty, vyrábajú špeciálne sušiace nátery. Medzi najobľúbenejšie patria:

Sušiaci lak "Smart smalt"

 • Vrchné sušenie Secn dry (Orly) - vhodné na manikúru, pedikúru, dodávané vo forme laku so štetcom
 • Super vyschnutie Smart Enamel - povlak zaschne za 2-3 minúty
 • sušenie Vyplnil Sally Hansen - Stojí viac ako Smart Enamel, ale funguje skvele
 • Sprej na rýchle schnutie (Avon) dáva elegantný lesk, lak s ním zaschne asi 5 minút
 • Vrchné sušenie Okamžité schnutie (chatte Noire) - jeden z najlepších sušičiek, vďaka čomu je manikúra pohodlná a rýchla
 • Sušenie kvapkaním Flash Dry (Orly) zaschne lak, dodáva náteru dokonalý lesk

Aby sa manikúra zrýchlila, čo je dôležité pre väčšinu žien, pomôžu jednoduché domáce prostriedky - olej, chlad, ventilátor. Je však bezpečnejšie kúpiť dobrý kozmetický výrobok - sušenie - a používať ho po dlhú dobu as veľkým pohodlím.

Pin
Send
Share
Send
Send