Užitočné tipy

Zmätok - Trance Guidance Method (Milton Model)

Pin
Send
Share
Send
Send


Prvá etapa - identifikácia stereotypov (stereotypov) - sa môže vykonávať rôznymi spôsobmi.

Pretože sa v ľudskom správaní prejavuje veľa stereotypov, je tu úžasné cvičenie - začať tým, že sa na papieri uvedie čo najviac stereotypov.

Môžu to byť napríklad sociálne stereotypy - napríklad pre jednoduché podanie ruky je potrebné, aby sa jedna osoba natiahla, druhá odpovedala rovnako, všetci potriasli druhou, potriasli ju a asi po druhej sekunde ju uvoľnia, po ktorej zvyčajne ustúpi a potom - niečo hovorí. Existujú aj ďalšie spoločenské stereotypy: zvyk sa navzájom pozdravovať, rozlúčiť sa, keď sa rozlúči, hovoriť „dobré ráno“ ráno, atď., Zákaz prerušiť rečníka, zvyk občas prikývnuť pri počúvaní niekoho, porovnávať slová rečníka s kontextom konverzácie, použitie správnych gramatických tvarov rečníkom.

Okrem všeobecných sociálnych stereotypov je možné identifikovať aj stereotypy charakteristické pre danú osobu. Môžu to byť určité zvyčajné pohyby, napríklad vyhladzovanie vlasov počas stresu, klesajúce držanie tela počas depresie, nezvyčajná pohyblivosť počas vzrušenia a zvyk pozerať sa zmätene. Patria sem aj určité druhy reakcií - napríklad túžba namietať alebo ochota súhlasiť s emocionálnou neistotou, zmena témy rozhovoru so zmätkom, presunutie viny na iných, prenasledovanie alebo príliš racionálne zdôvodnenie pri zaznamenávaní hrozby. Alebo pravidlá založené na spoločenskom sebavedomí - napríklad, že človek by nikdy nemal kričať na ženu, že by ste mali byť vždy zdvorilí a nezvyšovať svoj hlas, že by ste nemali robiť komentáre, ktoré ovplyvňujú / negatívne / ľudské skúsenosti.

Druhá fáza je / prispôsobenie / stereotypu.

Akonáhle je stereotyp identifikovaný, začnete sa s ním prispôsobovať a stávate sa jeho hlavným protagonistom, aby ste poskytli vhodný kontext na úspešné uplatňovanie metódy vytvárania zmätku. Vychádzame z predpokladu, že hlavným cieľom vytvárania zmätku je oslobodiť človeka od prísneho pripútania k vedomým procesom. Zároveň treba pripomenúť, že zmätok neprináša požadovaný účinok na osobu, ktorá má pocit, že je brutálne manipulovaná alebo sa ho pokúša oklamať.

Experimentovaním v rôznych prirodzených spoločenských kontextoch (napríklad v reštaurácii, na letisku alebo v neformálnom rozhovore) sa môžete rýchlo ubezpečiť, že krátke zmätenie človeka nie je takmer také ťažké, ale oveľa ťažšie je využiť tento zmätok akýmkoľvek významným spôsobom. Bez toho, aby sa cítil chránený a bezpečný, sa človek nedobrovoľne odpojí od toho, ktorý mu spôsobil taký stav, aby znovu získal rovnováhu.

Ak niekto pociťuje podporu, bude chcieť a bude schopný zmieriť sa a uvidieť, aké zmyslové stavy (napríklad hypnotická realita) z neho vychádzajú. Preto reakcia na použitie tejto metódy závisí hlavne od vášho postoja a neverbálnych vplyvov pred, počas a po vytvorení zmätku.

Dostať sa do tretej etapy - vytváranie zmätku buď prerušením jedného alebo druhého stereotypu, alebo jeho preťažením.

prerušenie - jedná sa o krátkodobé, rýchle porušovanie stereotypu, ktoré sa často používa pred začiatkom formálneho vedenia, aby vyvolalo osobu v dostatočnej miere zmätku, zvyčajne sa musíte uchýliť k najmenej niekoľkým metódam prerušenia. Na druhej strane preťaženie vyžaduje dlhšie vystavenie, čo sa často najlepšie dosiahne počas formálneho vedenia.

Štvrtým krokom je zvýšenie zmätku.

Okamžitou reakciou na správne používaný spôsob vytvárania zmätku bude zvyčajne zmätok a neistota. Je to prirodzená reakcia, ktorá sa prejavuje vo väčšine z nás, keď napríklad od známeho počujeme niečo úplne neočakávané alebo nepochopiteľné. V takejto situácii sa snažíme porozumieť tomu, čo sa stalo, zatiaľ čo pri hľadaní vysvetlenia sa obvykle pozeráme na rečníka. Pretože rečník sa zvyčajne ospravedlňuje a objasňuje, čo chcel povedať, alebo vyzerá vinne a trápne, zmätok sa zvyčajne stráca. Pri použití metódy vytvárania zmätku však stále a dôsledne konáte v rovnakom duchu, ktorý tento zmätok posilňuje.

Štvrtá fáza je nesmierne dôležitá, pretože práve spôsob vytvárania zmätku sa výrazne líši od zriedkavých prípadov, keď niektoré neúmyselné vyhlásenia spôsobujú neplánovaný zmätok.

Piata a záverečná fáza - využitie zmätku, len čo dosiahne viditeľný vrchol.

Je dôležité pamätať na to, že nepoužité zámeny skôr alebo neskôr povedú k opačnému výsledku, pretože osoba, ktorá je v strate, v určitom okamihu potrebuje dôveru a jasnosť, inak vypadne z kontextu. Ako je uvedené vyššie, v tejto chvíli je človek pripravený uchýliť sa k najjednoduchšiemu spôsobu, ako znížiť zmätok, napríklad v reakcii na jednoduchý mäkký návrh vrhnúť sa do tranzu.

Pri použití týchto piatich etáp vytvárania zmätku je dôležité si uvedomiť, že nie vždy pôjdu podľa plánu, najmä keď sa ich prvýkrát pokúsite použiť. Niekedy bude potrebné túto metódu úplne zmeniť alebo opustiť - záleží to na súčasných reakciách ľudí. Každú reakciu však môžete zlikvidovať. Úprimne sa môže ospravedlniť osoba, ktorá nie je spokojná a začína sa hnevať. U osoby, ktorá prežíva čiastočný zmätok, môžete vytvoriť ešte viac zmätku, najmä pomocou rôznych možností. Subjekt, ktorý sa chichotá alebo sa vysmieva, sa môže pochváliť za to, že si zachoval zmysel pre humor a odporučil mu, aby tento pocit použil ako spôsob, ako ďalej posilňovať svoje bezvedomé reakcie.

Trochu viac o zmätku ...

"Ihneď odpovedzte, prečo sa objednávka nesplnila, ticho, pýtam sa vás." Prečo neodpovedať, okamžite odpovedať prečo? Ticho! “A tak niekoľkokrát a potom zadajte príkaz:„ ... všade okolo, vykonajte! “.

Zmätok a priamy návrh.

Existuje rozhovor, racionálna diskusia. Zrazu sa uprostred rozhovoru človek pozrie do očí a povie: „Zlatko, si stratený? Z ktorej knihy pochádzaš? “-„ Čo? “-„ Áno, rozumieš, dlžíš nám život, dlžíme život. Vrátiť, keď chceš? “

Typický zväzok: zmätok - návrh, pretože v čase zámeny je človek otvorený návrhu.

Zmätok často leží v srdci vtipu. Muž volá telefonicky, odpovedá mu: „Kam voláš, nemáme telefón.“

Básnik Michail SvetlovNapríklad, tam bol veľký žolík. Raz uprostred noci prebudil svoju manželku a povedal jej: „Počúvaj, dlho som ti chcel povedať, že naše dieťa nie je od teba.“ Niekoľko momentov zmätku.

Carlsonkto žije na streche, je nevyčerpateľným zdrojom hypnotických techník. Zmätok, tiež použil. Keď ukradol buchtu a Frau Frekinbock odhodila klepátko, povedal: „A vaše mlieko utieklo.“ "Oh? Čo? Nedal som žiadne mlieko “, ale to je všetko.

Tu je príklad z Moskvy a Moskovčanov od Gilyarovského:

Bola a teraz je tu opäť slávna reštaurácia Yar, v ktorej pred revolúciou pracoval nemenej slávny čašník Yegor, ktorý mohol podvádzať kohokoľvek. A Gilyarovsky opisuje, ako to urobil. Hosť jedol, samozrejme, s vodkou, všetko je také, aké by malo byť. Yegor s ním začal počítať: „tridsať a tridsať rubľov. tridsať, cigarety, cigarety sa nepýtali, dve šesťdesiat päť. ““

Mimochodom, podľa Gilyarovsky, slovo / zmiasť / vzniklo presne takto. Aj keď Ushakov uviedol iný pôvod slova.

A to je príbeh známeho hypnotického špecialistu M. R. Ginzburga, ktorý je všeobecne človekom s dobrým zmyslom pre humor:

Vyučoval som na univerzite a moja žena tam prednášala v prvom roku, nejako som ju nahradila. Prichádzam, študenti sedia, prvý rok. Hovorím: „Ahoj! Prvý rok? “Hovorí:„ Áno. “ „Dvadsiata prvá skupina?“ „Áno.“ „Predmetom je„ psychológia kreativity? “„ Áno. “ "Číta Evgeniya Leonidovna?" Hovorí: "Áno." Hovorím: „To som ja.“ Jeden musel vidieť svoje tváre, jeden mohol dať nejaké návrhy.

Ďalší príbeh od profesora Ginzburga:

Pravidelne sa cvičí vo dvojiciach. Žena v tranze, relácia končí, opúšťa tranzu, otvára oči a vidí, že jej terapeut kučerá fialové fialové kučery na plecia a klaun. Muž nebol príliš lenivý, priniesol ho a keď sedela v tranze, obliekala sa. Keď som videl, že to obliekol, špeciálne som sa postavil, aby som videl jej tvár, keď vystúpila z tranzu. Bolo to niečo. Potom povedala: "Nikdy by som neveril, že v takom krátkom priestore toľko myšlienok môže zazářiť."

A opäť, Carlson je veľký a hrozný:

Pamätáte si epizódu s dvoma orechmi? Boli tam dve kandizované orechy: veľké a malé. A hovorí: „Baby, vyberte si, ktorý z nich si vyberiete? Ale nezabudnite, kto vezme prvý, vezme toho malého. Úmyselné dieťa hovorí: „Nie, vezme si to ako prvý.“ Carlson hovorí: „Dobre,“ chytí veľký a vloží ho do úst. "Carlson, ako to, že si vzal ten prvý, prečo si vzal ten veľký?" Hovorí: "Baby, keby si vzal ten prvý, ktorý by si vzal?" "Samozrejme, že je malý." „No, tu to máte.“

Zmätok - Trance Guidance Method (Milton Model)

Mnohé z našich akcií sa vykonávajú podľa špecifického programu, ktorý spoločnosť Sonya opakuje a tisíckrát bezo zmien: pozdrav, potrasenie rukou, fajčenie. Ak tento program roztrhaťpotom príde štát zmätok.

Čo je to stereotyp správania? Stereotyp správania je určitá postupnosť akcií, ktorá je v našich mysliach tak pevne zakorenená, že si prakticky nevyžaduje reflexiu pre reprodukciu. Stereotyp je súbor našich automatických reakcií na situáciu, slová iných ľudí a všeobecne rôzne udalosti v našom živote. Keď sa k nám dostanú, automaticky sa bez váhania držíme na oplátku. Handshake je jedným z najbežnejších automatizmov. Keď telefón zazvoní v byte, zdvihneme telefón a povieme „Ahoj“.

Človek nemá rád zmätok a väčšina ľudí urobí niečo rozumné, aby sa z takýchto situácií dostali. Pacientom v tranze sa často hovorí niečo znepokojujúce, aby im pomohli dosiahnuť určité ciele.

Keď dostaneme obchodný dokument, automaticky ho vezmeme a začneme čítať. Ak nám pozdravia a prikývnu, potom tiež pozdravíme a prikývneme. Už si vôbec nevšimneme, ako pevne rôzne automatické reakcie vstúpili do našich životov. Sú základom nášho úspešného správania v každodennom živote.

Ak sa napríklad z nejakého dôvodu zmení automatická reakcia, natiahneme ruku a nedostaneme odpoveď, v prvom okamihu nás to mierne psychicky šokuje. Čo znamená ľahký psychologický šok? Faktom je, že keď vytvárame nejakú automatickú reakciu, naše vedomie je vypnuté a naše činy sú ovládané podvedomím. Ako funguje podvedomie? Podvedomie pracuje na programoch alebo algoritmoch, ktoré obsahuje.

V tomto zmysle je stereotyp iba taký algoritmus alebo program, Ak je naša automatická reakcia prerušená z dôvodu akýchkoľvek zmenených okolností, v tomto okamihu nastane toto: starý program už nefunguje a nový sa nevytvorí.

Na to, aby si naše vedomie mohlo v tomto okamihu prevziať funkcie riadenia správania, je potrebný istý čas. V tomto okamihu je osoba v nejasnosti. Zmätok je výsledkom nedostatočnej kontroly v tomto bode, pretože programy podvedomia už nefungujú a vedomie sa ešte nezaplo.

Keď rozbijeme stereotyp, zničíme predpokladanú istotu, a tým zbavíme človeka jeho obvyklej psychologickej obrany. Prinášame ho do stavu krátkodobého tranzu, ktorý v tomto prípade vždy zohráva úlohu ochrany, formovanej a fixovanej v procese vývoja.

Keď sú ľudia zmätení, mali by s najväčšou pravdepodobnosťou urobiť jednu z troch vecí:

  • prvý:vstúpiť v vytrhnutiuaby nedošlo k zámene. Keď pracujeme spolu, niekedy dvaja alebo traja z nás rozprávajú rôzne príbehy súčasne, v ktorých sa slová „vpravo“ a „vľavo“ opakovane uvádzajú v rôznych kombináciách. Potom, čo dostávame správy od pacientov, zistíme, že ich zmyslové vnímanie sa často mení (explicitné trance správanie), aby sa vysporiadalo so zmätenosťou. Hovorí sa, že počujú jedného z nás a nepočujú toho druhého alebo ostatných dvoch, alebo niekedy nikoho nepočujú.
  • druhá:vyplniťprázdne miesto alebo pridaťslová, ktoré očividne umožňujú, aby sa šokujúce vyhlásenie stalo zmysluplným. Často na začiatku indukcie tranzu a po otočení do bezvedomia urobíme tento druh poznámky: “A mnohí sa nás pýtajú, čo je v bezvedomí, ale viete, a my vieme, a všetko je v poriadku. “ Toto vyhlásenie nemá žiadny zmysel, ale budete prekvapení, koľko ľudí po tranze má pocit, že diskutujeme o povahe nevedomia a dospeli sme k tejto otázke v plnej miere.
  • tretina: mnohí uchopia prvý logický, hodnoverný návrh, ktorý ich stavia zo stavu zmätku, Pacienta často zamieňame a potom vydáme okamžitý terapeutický návrh, ktorý je pacient ochotný akceptovať.

Naozaj, v živočíšnom svete si niektorí zachránia svoje životy letom, iní tým, že upadnú do tranzu. Táto posledná forma správania zasa porušuje stereotyp agresora, ktorý konal podľa presne stanoveného programu: prenasledovaný prenasledovaný - prenasledujúci prenasledovateľ. V tomto prípade sa program zrúti vďaka inštinktívnemu tranzu, ktorý uvrhne obeť do stavu nehybného stuporu. A prenasledujúci dravec tak vypadne z orientačného systému.

Rovnaké podmienky spôsobíte, ak napríklad rýchlo vytrhnete cigaretu z ruky fajčiara, zatiaľ čo sa chystá vydýchnuť.

Pijete v spoločnosti priateľov. Toast už bol vyslovený. Ľudia si priniesli poháre do úst. V tej chvíli urobíš ostrý krik "Stop!„Alebo urob niečo šokujúce. Aspoň na sekundu vaši kamaráti zamrznú v nehybnom postoji. Teraz sú ponorení do tranzu, ktorý ste spôsobili nečakanou činnosťou.

Pravdepodobne je jasné, ako možno zmätok využiť na dosiahnutie vašich cieľov.

Vytvorením zmätku môžete simulovať stav tranzu, to znamená, v skutočnosti prevziať kontrolu nad správaním svojho partnera v danom okamihu na sebe.

Táto technika je dobre známa v psychologickej literatúre: máte ruku na trasenie, držíte ju za ruku, ale namiesto toho, aby ste si potriasli rukou partnera, zoberte jej ruky oboma rukami a povedzte napríklad:

„Veľmi ma zaujíma, keď sa v tejto veci môžeme dohodnúť, aké dobré je, že na to máme teraz rovnaké názory ...“

A potom si konečne potriasť natiahnutou rukou. Čo sa stalo? V okamihu zmätku, že ste začali porušovať obvyklý postup (podanie ruky), ste prevzali kontrolu nad správaním partnera a vyslovili nepriamy návrh na výsledok stretnutia.

V okamihu zmätku sa podvedomie hovorcu zvyčajne ponáhľa pri hľadaní programu, na ktorý môžete prepnúť. A práve ponúkate tento program, zakódovaný vo vašej správe.

Ak sa všetko urobí profesionálne a presne, potom sa v tomto okamihu váš nepriamy návrh dostane do stredu zmätku a stane sa jedným z podvedomých programov. Potom zmätok odstránite dokončením automatickej reakcie vášho partnera obvyklým spôsobom (v tomto prípade natiahnutím ruky).

Vyššie uvedený príklad celkom dobre ilustruje technológiu vytvárania a používania zmätku vo vašej obchodnej praxi. Prípad handshake je samozrejme technológia, ktorá vyžaduje určitú zručnosť, pretože ak zlyháte, môžete sa dostať do trápnej polohy.

V počiatočnom štádiu by ste mali robiť zmätok jednoduchšie situácie.

Napríklad požiadate svojho partnera o pero, aby niečo napísalo, a keď vám ho odovzdá, vložte vyhlásenie, ktoré vám pomôže dosiahnuť vaše ciele.

"Je dobré, Pyotr Ivanovič, že sa nám dnes podarilo dospieť k dohode ..."

alebo:

„Veľmi ma zaujíma, keď budete môcť oceniť vyhliadky, ktoré sa nám dnes otvorili ...“

Môžu existovať rôzne variácie. Nepriame návrhy, ktoré musíte pripraviť vopred. Если собеседник пришел к вам, то вы можете предложить ему присесть и, когда он начнет садиться, сказать ему:

«Мне кажется, сегодня у нас будет очень успешная беседа. »

Спектр тех автоматических реакций, которые вы можете использовать для достижения ваших целей, на самом деле очень широк. Nejde samozrejme iba o bežné a bežné automatické reakcie.

Môžete, ak je pozorný, používať a napríklad gestá známe pre partnera: vyberte cigaretu z balenia, utrite poháre, vyrovnajte kravatu. Hlavná vec je, že budete musieť zhodnotiť, ako špecifická je táto alebo tá reakcia pre osobu, s ktorou komunikujete.

Technika vytvárania zmätku je obzvlášť dobrá pre skutočne milované gestá, pretože by nebolo prehnané tvrdiť, že v čase týchto činov je človek v ľahkom tranze,

Napríklad pre milovníkov fajky je to okamih vyčistenia a napchania fajky tabakom, Pre milovníka maľby je to okamih, keď príde na svoju obľúbenú maľbu.

Jedným z najdôležitejších bodov pri prelomení stereotypu je to, že ho napadneme úplne uprostred, keď sú vedomé procesy osoby, s ktorou komunikujete, najviac utlmené a podvedomie je najotvorenejšie a prístupnejšie na zásah.

Starostlivo pozorujte partnera, prečítajte si jeho gestá a sadu jeho automatických reakcií. V takom prípade môžete skutočne použiť techniku ​​rozbíjania stereotypov. Pri pozorovaní stereotypov svojho partnera môžete na určenie cieľov ovplyvniť nasledujúce kritériá: ak sa počas páchania gesta pozorujú nejaké známky tranzu, znamená to, že tento stereotyp môžete úspešne použiť na nepriamy návrh.

U ľudí spravidla táto podmienka netrvá dlho. - z sekundy na niekoľko sekúnd, pretože vedomie, ktoré sa najskôr ponorilo do hlbín psychiky, aby mohlo získať pokyny na to, ako zhodnotiť situáciu a podľa tohto hodnotenia zvoliť jednu alebo druhú stratégiu správania, sa vracia, obnovuje cenzúru v jej právach a kritické bariéry a umožňuje subjektu uvedomiť si, čo sa stalo.

Program alebo návrh by sa preto mal položiť pred momentom realizácie, to znamená v krátkom tranze.

Okrem opísaných príkladov je ich viac „Mäkké“ formy prerušenia vzoru, ktoré nevyžadujú použitie otrasových metód.

Napríklad zmena štýlu oblečenia alebo účesu môže vášho partnera „rozprávať“ v prvých minútach a dá vám šancu využiť tieto minúty.

Je dôležité snažiť sa zabezpečiť, aby vaše činy vyvolali pozitívne emócie. Nech sú tieto príjemné prekvapenia, ako tie, ktoré môžu spôsobiť nárast úzkosti a prinútiť vášho partnera, aby vybudoval ochranné bariéry a vybral si voči vám taktiku odcudzenia a bdelosti.

Použite na arzenál vašich finančných prostriedkov:

  • dobré správy (aj keď ich musíte zložiť)
  • mšarlatové darčeky
  • zmeny vo vašom vzhľade,
  • dramatizácia (napríklad sedieť spolu s partnerom v kancelárii). Zazvoní telefón a figúrka vás informuje v mene riaditeľa jednej z korporácií o cene, ktorá vám bola udelená za takéto a také príspevky alebo zásluhy. Držte telefón tak, aby komunikované informácie nemohli zostať neslýchané tými, ktorí sedia vedľa vás.

PRÍKLADY POUŽITIA PREDBEŽNÉHO ORGÁNU

Takže na ulici, blízko vchodu do ústavu, experimentátor neočakávane zastavil cudzinca, ktorý prešiel okolo, a oslovil ho slovami: „Mám pre vás veľkú prosbu (bolo povedané napätým tónom) - vezmite túto poznámku, choďte do ústavu, prejdite pokojne okolo pasáže. , vyšplhajte sa po schodoch do piateho poschodia. Na dverách uvidíte nápis „Laboratórium akustiky“. Poďte ďalej, spýtajte sa Márie Michajlovnej a dajte jej túto poznámku. Potom sa okamžite vráťte. Choďte! “Traja muži bez toho, aby sa na to niečo pýtali, dokončili úlohu a iba jeden odmietol, mätúce tvrdil, že to nemôže urobiť, pretože sa ponáhľal. Podľa osoby, ktorá prijala poznámku, a osôb prítomných v rovnakom čase, ľudia, ktorí ju odovzdali, mali dojem, že automaticky konajú.

„Jeden vyšetrovateľ vyšetroval jednu veľmi dôležitú úlohu. Pripravili sa vziať zločince do bytu, ale nebol v byte. V byte nebol telefón. Môj priateľ musel opustiť dom, aby mohol volať zo stroja. V pohári telefónnej skrinky videl odraz zločince, ktorý za ním vyšiel. Nebol čas na zamyslenie. A urobil jediné, čo sa v tejto situácii dalo urobiť - zrazu sa otočil a povedal: „Daj mi dve haliere!“ - „Teraz,“ odpovedal. Tento druhý zmätok mu stačil na odzbrojenie.

Jeden z mojich priateľov jazdil veľmi dlho z jedného mesta do druhého. A na jednej zo zastávok vystúpil z vlaku, išiel do bufetu, aby si kúpil niečo k jedlu. Bufet bol dlhý rad. Ale vlak nebude čakať, ale chcem jesť. A potom príde zase, drží peniaze, linka začína byť rozhorčená a úprimne odpovedá: „Prepáč, práve som prišiel. "

Pri práci s fajčiarom používajú niektorí psychoterapeuti aj prestávky na vzory. Dávajú pacientovi pokyny, aby mu ukázali, ako sa osvetľuje, a keď človek urobil všetko, vložil cigaretu do úst a pripravil sa na to, aby ju zapálil - zrazu od neho vezmú cigaretu a podajú ďalší program správania.

Ak si myslíte, že v obchodnej komunikácii nebude vždy vhodné chytiť partnera rukávom, aby ste prerušili niektorú z jeho šablón, môžete sa brániť citátom - povedzte nám, ako ste boli na seminári: „A prišiel ku mne a urobil to áno. ". Je to tiež dobrý príjem, pretože sa zbavujete zodpovednosti za zlyhanie. Toto nerobíte, vedúci dielne to urobil. Alebo môžete povedať, ako sa hypnotizér v jednom filme priblížil k človeku, zdvihol ruku a povedal: „Teraz choďte do tranzu!“ Mimochodom, rozbíjanie vzorov je mimochodom jednoduchšie ako na seminári.

Ak vás zaujíma technika zámeny a chcete ju vyskúšať, odporúčame vám to urobiť. Keď nabudúce zazvoní telefón, zdvihnite telefón a povedzte: „Ahoj! Je John doma? “Je veľmi pravdepodobné, že bude nasledovať dlhá pauza, pretože volajúci bude v tranze.

Pin
Send
Share
Send
Send