Užitočné tipy

Ako zistiť veľkosť otvoru pre dvere?

Pin
Send
Share
Send
Send


Pri kúpe nového bytu, domu alebo výstavby novej chaty je potrebné nainštalovať nové dvere. Zároveň musíte zvážiť veľa bodov, aby ste sa mohli správne rozhodnúť. Dvere musia spĺňať požiadavky na zvukovú izoláciu, požiarnu bezpečnosť, tepelnú izoláciu, spoľahlivosť čepele a zámku. Rovnako dôležité je brať do úvahy rozmery dverí, aby sa dali namontovať bez zbytočných problémov.

Ak sú dvere štandardnej veľkosti, potom pri výbere správneho modelu nebudú žiadne ťažkosti. Existujú však spoločnosti, ktoré budú vyrábať akýkoľvek dizajn podľa jednotlivých veľkostí. Jeho cena však bude v priemere o 30% vyššia ako v prípade štandardnej verzie. A ak vyberiete prémiový model, tento rozdiel zasiahne vaše vrecko. Aby sa to nepreplatilo, mnoho z nich prispôsobuje rozmery priechodu normám.

Rozšírenie otvárania a montáže nových dverí

Väčšina spoločností vyrábajúcich takéto výrobky poskytuje meracie a inštalačné služby. Ale ak si budete priať, môžete tieto postupy vykonať sami. V každom prípade musíte vedieť, ako správne a jednoducho zmerať predné dvere.

Čo je potrebné zvážiť pri meraní?

Meranie dverí nie je príliš komplikovanou a časovo náročnou úlohou. Hlavnou vecou je dodržiavať všetky odporúčania a robiť správne výpočty. Aby sa nezamieňali čísla meraných parametrov, je ľahšie ich zapísať. Na posúdenie rozmerov otvoru v jeho čistej forme je potrebné zvážiť všetkých päť parametrov:

 • Výška je vzdialenosť od podlahy k hornej horizontálnej rovine priechodu,
 • Šírka je minimálna vzdialenosť medzi bočnými stenami priechodu,
 • Hĺbka je hrúbka steny, do ktorej sa dvere namontujú,
 • Celkový sklon každej z rovín otvoru,
 • Drsnosť - odchýlka od priemernej hodnoty v určitých častiach rovín.
Čo musíte zmerať

Každý z týchto parametrov sa musí merať osobitne. Zároveň nezabudnite, že šírka a výška uličky by mala byť oveľa väčšia ako parametre samotných dverí, pretože tu musíte vziať do úvahy rozmery škatule a ponechať ju 2 - 3 centimetre na jej inštaláciu do otvoru. Ak sa všetko urobí správne, nebudú to žiadne problémy.

Pretože väčšina dverí v bytoch má v podstate rovnaký výkon, výrobcovia vyrábajú štandardné modely pre tieto parametre. V tomto ohľade sú ceny štandardných výrobkov oveľa nižšie ako ceny jednotlivých výrobkov. V Rusku sa normy pre jednokrídlové vstupné dvere považujú za 860 × 2050 mm a 960 × 2050 mm. Toto sú rozmery dverového bloku. Sú navrhnuté pre priechody s rozmermi najmenej 880 × 2100 mm a 980 × 2100 mm. Pre konštrukcie dvojkrídlových dverí - 1600 × 2050 mm.

Ak sú rozmery otvoru neštandardné, môžete si objednať predné dvere. Pri objednávaní však nezabudnite, že šírka a výška musia byť násobkom 10 cm.

Týmto parametrom sa začína meranie predných dverí. Pri štandardných dverových otvoroch je to 800 alebo 900 mm. V súlade s tým budú tieto parametre 860 mm a 960 mm a šírka otvoru by mala byť najmenej 880 a 980 mm. Ak chcete zistiť presnú šírku otvoru, vykonajte tri merania: nad, pod a v strede. Ak sú vyčnievajúce miesta viditeľné, musí sa na nich tiež vykonať meranie. Výsledkom je, že najmenšia vzdialenosť sa získa po šírke otvoru.

Možnosti šírky

Ako zmerať výšku? Je to ľahké. Rovnakým princípom sa výška meria na troch miestach: pozdĺž okrajov a v strede. Meranie sa vykonáva od podlahy po hornú rovinu otvoru.

Rozmery dverového bloku v otvore

Štandardné dvere majú výšku 2000 mm, pri škatuli bude tento parameter 2050 mm. Preto musí byť výška priechodu najmenej 2070 mm. Ďalej, počas inštalácie, sú tieto medzery na šírku a výšku spenené a omietnuté.

Hĺbka otvárania

Táto hodnota nie je o nič menej dôležitá. Dvere sú oveľa tenšie ako stena. Preto je vybraná vhodná hrúbka. Štandardné výrobky sú navrhnuté pre stenu 30 - 40 cm, ak krabica nezakrýva celý otvor, je zvýšená o ďalšie časti - doplnky.

Na určenie hĺbky priechodu vykonajú tiež tri merania (hore, dole, v strede) na každej z rovín dverí. Maximálny počet sa berie do hĺbky.

nezrovnalosti otváracia

Niekedy nastanú situácie, keď má clona vodorovné alebo zvislé nepravidelnosti. Môže to byť miestna porucha (vydutie, jamy) alebo celkový sklon jednej z rovín. Ak je možné lokálne nezrovnalosti odstrániť (štiepky, tmely), potom je zložité to urobiť so zaujatosťou. Na určenie použite bublinu alebo laserovú hladinu a vykonajte výpočty na základe minimálnej vzdialenosti. Napríklad na hornej ploche dverí je vodorovný sklon. Pomocou tejto úrovne sa určí najnižší bod - bude to výška priechodu.

Ďalším spôsobom, ako určiť sklon, je zmerať uhlopriečky. Táto metóda sa používa všade v konštrukcii a pomáha určiť vzájomné zakrivenie rovín. Táto zásada je založená na zásade diagonálnej rovnosti. Pretože otvor je v skutočnosti obdĺžnik, jeho uhlopriečky by mali byť rovnaké. Aby sa to určilo, vzdialenosť sa meria od horného pravého horného dolného ľavého a horného ľavého dolného pravého pozdĺž jednej steny. Tieto parametre sa musia zhodovať alebo musia byť blízko seba (je povolená odchýlka maximálne 1 - 2 cm).

Úprava veľkostí, odstránenie nedostatkov

Ak sú pri meraniach väčšie ako štandardné veľkosti, je lepšie položiť časť priechodu tehlou alebo iným materiálom steny s veľkou odchýlkou. Ak je malá, je možné túto medzeru omietnuť zmesou cementu a piesku.

Ak sa po meraniach zistí, že otvor je menší ako štandard, je vhodné ho zväčšiť. Za týmto účelom je odstránená časť steny a nepravidelnosti sú omietnuté.

Typické a neštandardné dvere

V typických výškových budovách majú dvere obvykle štandardizovanú šírku v závislosti od miestnosti:

 • kúpeľne a toalety - 63 ... 76 cm,
 • kuchyňa - 77 ... 87 cm,
 • obývacie izby - 88 ... 110 cm,
 • otvor pre vstupné dvere do bytu je 90 ... 110 cm.

Výška otvorov v kuchyniach a miestnostiach sa pohybuje od 204 cm do 210 cm a v kúpeľniach a toaletách sú často priechody s výškou 194 - 203 cm, čo si vyžaduje inštaláciu nižších obrazov alebo zmenu rozmerov miesta inštalácie.

Priechody neštandardnej šírky a výšky sa zvyčajne nachádzajú v domoch starých budov a súkromných chatkách. V dôsledku sanácie, aj v štandardných bytoch, sú namiesto štandardných otvorov často vybavené širšie alebo vyššie uličky.

Meranie dverí môžete vykonať pozvaním profesionálneho merača. Ale ak sa rozhodnete sami zmerať, musíte sa najskôr naučiť pravidlá pre vykonávanie tejto operácie - ako správne zmerať šírku otvoru, ako správne zmerať výšku otvoru a ako zmerať hrúbku steny.

Ako zmerať šírku otvoru?

Šírka dverí sa meria v troch bodoch - zhora, v strede a zdola. Zo získaných hodnôt vyberte minimálny výsledok, bude to šírka konkrétneho otvoru.

Typické byty pri nastavovaní zvyčajne dodržiavajú nasledujúce štandardy šírky dverí:

 • do kuchyne - bielizeň 70 cm,
 • v kúpeľni a záchode - výrobky 60 alebo 55 cm,
 • v izbách - modely 80 cm,
 • ako druhé vstupné dvere - možnosti 90 cm.

Väčšina hlavných výrobcov vyrába dverové letáky prispôsobené rozmerom typických chodníkov. Šírka obrazov je zvyčajne 600 mm, 700 mm, 800 mm, 900 mm. Niektoré značky nájdete aj modely so šírkou 550 mm a 400 mm, ale ich výber je malý. Takáto odroda uľahčuje výber plátna pre typickú izbu.

Ak máte nainštalované staré dvere a ich šírka vám vyhovuje, môžete jednoducho zmerať parametre - aj keď zodpovedajú rozmerom dverového krídla nového.

Ako zmerať výšku otvoru?

Výška otvoru by sa mala merať aj v troch bodoch - pozdĺž bočných svahov a v strede. Zo získaných hodnôt vyberte pod týmto parametrom najmenšiu a musíte vybrať dvere.

Štandardná výška dverových panelov je 2 metre, zapadajú do miesta inštalácie s výškou 204 až 210 cm. Pri väčšej výške priechodu nemusí byť šírka štandardného platňového pásu dostatočná na to, aby zakrývala spojenie zárubne a steny. V tomto prípade sa na ozdobenie konštrukcie dverí používajú širšie platne alebo portál s veľkým kapitálom.

V zostave niektorých značiek nájdete modely s výškou 1,9 metra. Sú inštalované v kúpeľniach a na toaletách. Takéto plátna sú vhodné na pasáže s výškou 203 cm alebo menej.

Aj keď ste si istí, že oprava vo vašej domácnosti je perfektná, mali by ste dvere zmerať na troch miestach výšky a šírky. V opačnom prípade riskujete, že hotová dverová jednotka bude širšia alebo vyššia ako miesto inštalácie a budete musieť znášať neplánované výdavky.

Ako merať hrúbku steny?

Na stanovenie hrúbky steny sa merania vykonávajú v troch bodoch a vyberie sa najväčšia z týchto hodnôt. Štandardná hrúbka steny dverí je od 6 do 8 cm, na čo sa väčšina výrobcov vnútorných dverí zameriava.

Ak je hrúbka steny väčšia ako šírka nosníka, je potrebné nainštalovať predĺženie dverí. Sú to pásy rôznych šírok, pomocou ktorých vytvárajú svahy dverí. Majú rovnakú textúru a farbu ako celá konštrukcia dverí.

Predĺženie dverí nielenže otvára estetický vzhľad, ale tiež chráni svahy pred poškriabaním a oderom. Preto ich pri inštalácii neukladajte.

Kedy vykonať merania?

Po dokončení stien a položení dekoratívnej podlahy sa vykoná presné meranie rozmerov dverí. V opačnom prípade existuje riziko, že vybrané dvere sa nebudú dať inštalovať, pretože otvor bude menší ako rozmery dverového bloku.

Najprv však musíte zmerať dvere skôr, ako dokončíte hrubý povrch. To vám umožní zvoliť veľkosť otvoru v súlade s radom štandardných obrazov. A potom nemusíte platiť za interiérové ​​dvere neštandardných rozmerov.

Ak chcete zmenšiť veľkosť priechodu je ľahké, na to zvyčajne používajú tehlu, sadrokartón alebo drevo. Rozšírenie montážneho priestoru môže mať vplyv na pevnosť steny, táto operácia musí byť vykonaná s opatrnosťou a prísne dodržiavať stanovené stavebné predpisy.

Prečo sú chyby merania nebezpečné?

Profesionálne meranie je zárukou rýchlej montáže vami zvolených dverí, bez problémov a dodatočných finančných nákladov. Koniec koncov, nie vždy je možné zväčšiť veľkosť montážneho miesta, najmä pokiaľ ide o nosnú stenu. A ak sú steny už hotové, na zúženie priechodu budete musieť minúť veľa úsilia a ďalších peňazí.

Ak si nie ste istí svojimi meraniami alebo nechcete riskovať, je najlepšie kúpiť dvere na kľúč. V takom prípade je za presnosť merania zodpovedná predajná spoločnosť, takže si môžete byť istí, že každý vchod bude zodpovedať veľkosti krídla a ak dôjde k chybám, všetky výmeny sa vykonajú na náklady inštalačnej spoločnosti. Službu inštalácie na kľúč si môžete objednať v internetovom obchode továrne Porta Prima alebo v predajniach.

Rozmery otočných dverí

Pri určovaní rozmerov dverí s kývavým pohybom sa berie do úvahy výška a šírka mostíka, hrúbka rámu dverí, prítomnosť alebo absencia prahu.

Parametre priechodu pre montáž jednotky otočných dverí sa vypočítajú podľa nasledujúcich pravidiel:

 • šírka otvoru = šírka pásu + hrúbka škatule x 2 + montážna medzera 2 cm x 2 + technologická medzera 3-5 mm,
 • výška otvárania pri montáži dverí bez prahu = výška pásu + hrúbka skrinky + montážna medzera 2 cm x 2 + technologická medzera 3 - 5 mm,
 • výška priechodu pri inštalácii s prahom = výška pásu + hrúbka škatule x 2 + montážna medzera 2 cm x 2 + technologická medzera 3 - 5 mm.

Pomocou týchto jednoduchých vzorcov môžete ľahko vypočítať veľkosť vnútorných dverí pre každú izbu v byte, dome alebo kancelárii.

Nezabudnite na doplnky. Ďalšie lišty sú k dispozícii v rôznych šírkach, môžu sa spojiť a orezať, čo vám umožní zvoliť dekoratívny dizajn pre steny akejkoľvek hrúbky. S ich pomocou môžete vertikálne zakrývať aj odchýlku sklonu, pretože tyč je rezaná do tvaru klinu.

Rozmery posuvných dverí

Posuvné dvere stále viac nahrádzajú tradičné hojdačky.

Rozmery posuvných systémov závisia od typu použitého mechanizmu:

 • klapky sa pohybujú rovnobežne so stenou,
 • plátno vstupuje do steny do kazety,
 • panely sa otvárajú jeden na druhého.

Napríklad pri dverných konštrukciách posuvného typu by krídlo dverí malo byť 5-7 cm širšie ako otvor, čo je spôsobené skutočnosťou, že takéto dvere v skutočnosti slúžia ako clona a mali by blokovať priechod zo strany. Preto môžu byť klapky podstatne širšie, ale nie užšie ako šírka priechodu.

Ak je nainštalované posuvné dverové puzdro, jeho šírka je vybraná tak, aby plátno mierne vyčnievalo zo steny. To vám umožní pohodlne zatvoriť dvere.

Pre široké otvory sa používajú konštrukcie z dvoch alebo viacerých krídel, ktoré sú vybrané z obrazov štandardnej šírky. Týmto spôsobom môžete zablokovať pasáže takmer ľubovoľnej veľkosti.

Vlastné dvere - možnosti riešenia

Ak má váš byt alebo dom neštandardné veľkosti otvorov, najlepším riešením bude zúženie alebo rozšírenie uličiek na štandardné rozmery. To vám umožní inštalovať typické interiérové ​​dvere namiesto objednávania plachiet podľa vlastnej veľkosti.

Výhody inštalácie dverových klátikov v štandardných veľkostiach zahŕňajú:

 • rýchla inštalácia - látky sú k dispozícii na sklade,
 • oveľa nižšia cena ako modely neštandardných rozmerov,
 • široká škála riešení dizajnu a farieb.

Ak sa zvolená tkanina nevejde do výšky dverí, môžete ju orezať. Robiť to sami je nežiaduce, pretože musíte používať profesionálny nástroj. Najlepšie je kontaktovať spoločnosť, ktorá poskytuje tieto služby.

V niektorých prípadoch nie je možné zmeniť veľkosť priechodu z technických alebo finančných dôvodov. Potom musíte objednať výrobu zákazkových dverí. Stoja o 30-40% viac ako sériové výrobky a ich výroba zvyčajne trvá niekoľko týždňov.

Štandardné rozmery dverí

Na území Ruskej federácie existuje aj norma doby ZSSR, ktorá opisuje požiadavky a rozmery dverí, vnútorných dverí. Existuje veľa TU a DSTU, ale majú vzdialený vzťah k normám - každý výrobca ich píše pre seba. Dvere vyrobené podľa technických podmienok si môžete kúpiť, ak je ich kvalita do par. Dvere by sa však mali robiť presne podľa štandardných rozmerov.

Rozmery vnútorných dverí sú stanovené normami

Prečo sa lepšie robia štandardne? Od tej doby nebudú žiadne problémy s výmenou. Takmer všetci výrobcovia vyrábajú dvere s prihliadnutím na GOST. Koniec koncov, výškové budovy sa stavajú s ohľadom na všetky požiadavky (alebo by sa mali stavať takto). Ak má otvor špeciálne rozmery, je potrebné dvere objednať iba. A to sú veľké výdavky a neexistuje žiadna záruka, že sa vám bude páčiť hotový produkt.

Rozmery podľa GOST

Takže aj pri veľkých opravách alebo výstavbe vlastného domu počas výstavby vnútorných priečok v novej budove - v každom prípade položíme štandardné dvere. GOST poskytuje tieto parametre:

 • šírka:
  • Jednokrídlové listy 700 - 900 mm (v krokoch po 100 mm) a 1200 mm. V takýchto dverách sa odporúča inštalovať dvere s jednoposchodovými plátnami.
  • Pod bicuspidom (štandardne sa používa termín plátna s dvoma listami) sa vyrábajú otvory so šírkou 1300 mm, 1500 mm a 1900 mm.
 • Štandardná výška dverí môže byť iba v dvoch verziách: 2100 mm a 2300 mm. Minimálna povolená výška je 2071 mm a 2271 mm.

Rozmery vnútorných dverí a otvorov podľa normy

Toto sú veľkosti štandardných dverí. Nie sú iní. Čo sa týka prípustných odchýlok, dvere môžu byť už štandardne pri 20-25 mm. V tomto prípade bude tiež možné nainštalovať štandardnú dverovú jednotku. Len montážna medzera bude menšia, čo nebude uľahčovať prácu. To znamená, že najužší vchod môže byť 675 mm (namiesto 700 mm). Rovnakým princípom sa môže počítať prípustná odchýlka vzhľadom na každú štandardnú šírku. Môže sa mierne zmenšiť, ale nie viac ako 25 mm.

Čo robiť, ak skutočné rozmery nespĺňajú normu

Čo keď niekoľko milimetrov nestačí na úroveň štandardu? Závisí od materiálu stien, ako aj od skutočnej šírky priechodu. Ak je možné steny opracovať, môžete odstrániť niekoľko chýbajúcich milimetrov. Drvené, brúsené, nasekané. Sekera, sekáč, sekáč, brúska s diskom na betón / tehlu atď. Обычно мешает пара выступов или кривизна на некотором участке. Если ее выровнять, можно приблизиться к желаемым размерам.

Стараемся то, что есть подогнать под нормативы

Если стены сложены из очень прочного материала, остается единственная возможность подогнать проем под стандарт — уменьшить его до следующего стандартного значения. Есть два способа: заложить кирпичом, кусками строительных блоков, заштукатурить. Druhou možnosťou je inštalácia mínometného lúča (ošetreného antiseptickým a vysušeným), ktorý je opäť pokrytý omietkou a zarovnaný v rovine so stenami. Vo všeobecnosti ste pochopili túto myšlienku: je praktickejšie uviesť neštandardné rozmery na normu.

Pohodlné rozmery vnútorných dverí

Výšku dverí je možné ľahšie určiť. Všetko je tu zviazané vo výške stropu. A výber je malý - existujú iba dve možnosti - 2,1 ma 2,3 m. Čo však šírka? Existuje viac príležitostí. Vo všeobecnosti existujú určité odporúčania, ktoré sa týkajú minimálnej veľkosti dverí. Sú to dvere a nie otvory pod nimi. Otvor by mal byť širší o 70 až 100 mm. Rozmery vnútorných dverí by preto nemali byť menšie ako špecifikovaná šírka:

 • V technických miestnostiach (skrine, kúpeľne, vane a toalety) je odporúčaná šírka pásu 600 mm.
 • Pre kuchyne minimálne - 700 mm.
 • Pre obývacie izby sa odporúča minimálne 800 mm.

SNiP má odporúčania pre minimálnu veľkosť brány

Ak to dvere dovoľujú, môžete samozrejme zväčšiť veľkosť vnútorných dverí. Znížte - podľa vášho uváženia. Ale najužší dverový krídlo, ktoré sa dá kúpiť, je 550 cm, a to aj pre obéznych. V kuchyni a v miestnosti, kde môže stáť plynové zariadenie, je šírka dverí určovaná a kontrolovaná požiarnou bezpečnosťou. Takže to, čo robiť, zlyhá. Širšie je možné.

Pokiaľ ide o obytné priestory, môžu tiež otvárať dvojité dvere. To znamená, že na maximum povolené v GOST 1,5 metra. Môžu existovať širšie, ale to už nie je štandardné. Do širokého otvoru môžete inštalovať nielen bežné kyvné modely, ale aj pohyblivé alebo skladacie. Veľké a široké dvere však vyzerajú dobre na veľkých plochách. Odporúčané veľkosti vnútorných dverí sa preto vyberajú z nejakého dôvodu. Zobrali do úvahy nie príliš veľké izby v našich domovoch.

Ako určiť, ako široký má byť dverový krídlo namontované

Ak dvere práve idú na výmenu, najjednoduchší spôsob, ako zmerať plátno, ktoré už stojí. Takže sa určite nebudete mýliť. Ak inštalujete dvere prvýkrát, musíte odmerať dvere a zvoliť pre ne možnosť, ktorá si bude vyžadovať minimálnu inštaláciu.

Šírka skrinky vnútorných dverí závisí od dostupného otvoru

Ako zmerať dvere

Aby ste si mohli zvoliť správnu veľkosť dverí alebo bloku dverí, musíte poznať presné rozmery otvoru, v ktorom budú namontované. Merania sa vykonávajú pomocou bežnej konštrukčnej pásky. Merame akýkoľvek parameter najmenej v dvoch bodoch. Ak je rozdiel viditeľný, môžete zmerať viackrát a podľa potreby upraviť polohu mierky.

Aby ste sa uistili, že veľkosť dverí je štandardná, zmerajte pásku a zmerajte skutočné parametre priechodu

Výška dverí sa meria v jednej a druhej zárubni, šírka je v hornej a dolnej časti, približne vo vzdialenosti 30 - 50 cm od podlahy a prekladu. Meranie môžete vykonávať uprostred výšky. Stále je potrebné zmerať hrúbku otvoru (hrúbka steny). Musí sa skontrolovať najmenej dva body na každej strane.

Zaznamenávame všetky merania. Je lepšie to urobiť na schéme dverí. Ak existujú odchýlky, pozeráme sa, aká vážna je situácia a či je možné ju napraviť. Ak prekážka zodpovedá najmenšiemu možnému štandardnému otvoreniu, môžete všetko nechať tak, ako je. V opačnom prípade bude potrebné skúsiť situáciu napraviť. Vyššie uvedené je už opísané ako.

Skontrolujte geometriu otvoru. Inak budú počas inštalácie problémy

Ale veľkosť nie je všetko. Je potrebné skontrolovať prípadné odchýlky v geometrii. Bočné steny dverí by mali byť zvislé a preklad vodorovný. Správnosť formulára môžete skontrolovať pomocou obvyklej úrovne budovy (bubliny), ale je pohodlnejšia a presnejšia pomocou úrovne. Bočné steny môžete skontrolovať pomocou bežnej olovnice. Ak sú odchýlky veľké, musia sa opraviť. Ak je ich hodnota v centimetri - bude možné kompenzovať inštaláciu pomocou montážnych dosiek a stavebnej peny.

Vyberáme rozmery vnútorných dverí a blokov

Ako už bolo uvedené, rozmery vnútorných dverí sa určujú na základe rozmerov existujúceho otvoru. Dvere sa predávajú v blokovej zostave s krabicou alebo iba jedným plátnom. Je vhodnejšie vziať jednotku - to urýchli inštaláciu. Ale kúpiť samostatné plátno a zostaviť box bude lacnejšie. Tu si vyberiete alebo zaplatíte menej, ale trávite čas a vynakladáte ďalšie úsilie alebo šetríte čas, ale míňate viac peňazí.

Ak sa rozhodnete kúpiť dverovú jednotku, skontrolujte, či je jej šírka (vo vonkajších rozmeroch zárubne) o niečo menšia ako šírka otvoru. Minimálna montážna medzera je 10 - 15 mm, optimálna je 25 - 35 mm.

Rozmery vnútorných dverí a otvorov: odporúčania pre výber

Pri kúpe iba dverného krídla sa predpokladá, že v už otvorenom stave by mal byť 80 - 100 mm. Bude potrebné pridať ďalšie dve čeľuste, z ktorých každá je najmenej dvakrát 25 mm, plus montážna medzera 10 až 15 mm plus medzera na stranách krídla dverí - 5 mm. Celkom dostaneme: 25 * 2 + 15 + 5 = 70 mm. Toto je minimálna hodnota, ktorá sa musí pripočítať k šírke dverí. Výsledná hodnota by mala byť rovnaká alebo menšia ako šírka dverí, do ktorých budú nainštalované.

Rozmery vstupných dverí

Štandardizované sú aj rozmery otvorov vstupných dverí. Sú opísané v GOST 6629-88. Ak chcete nainštalovať štandardné výrobky, otvorte ich podľa odporúčaní. Ak staviate svoj dom, je lepšie nekladať vchodové dvere menšie ako minimálna šírka. Hľadanie vhodných rozmerov plachty nie je len problémom. Faktom je, že je veľmi pravdepodobné, že budete nútení opakovať hasičskú alebo plynovú službu.

Firmy majú svoje vlastné normy TU

Takže štandardné rozmery vstupných dverí môžu byť:

 • šírka pásu
  • pre jednokrídlové - 900 mm, 1100 mm,
  • pre lastúry - 1400 mm (700 mm + 700 mm), 1 800 mm (900 mm +900 mm).
 • výška pásu - 2300 mm.

Ak hovoríme o tom, čo sa predáva, to sú dvere. Ďalej si môžete objednať - železo alebo drevo ľubovoľnej hrúbky. Ale to je opäť neštandardné. Aj keď sa vstup mení oveľa menej interiéru.

Pri štandardných dverách je inštalácia jednoduchšia

Niekoľko slov o tom, aký by mal byť vchod pod prednými dverami. Podľa toho istého štandardu by malo byť o 70 mm širšie pre jednokrídlové plachty a 72 mm širšie pre dvojkrídlové plachty. Toto sú minimálne hodnoty. Je možné širšie otvorenie, menej nie. Výška dverí na inštaláciu predných dverí by mala byť väčšia o 71 mm. To znamená, že pod prednými dverami s tkaninou šírky 900 mm potrebujete otvor najmenej 970 x 2371 mm. So zvyškom je to rovnaké.

Pin
Send
Share
Send
Send