Užitočné tipy

Ako zložiť skúšku, ak nič nevieš? Tipy, tipy

Pin
Send
Share
Send
Send


Počas zasadnutia sa veľa študentov snaží byť plne vybavených: pripravujú podvádzače, napchávajú materiál a samozrejme sledujú znaky a rituály na absolvovanie skúšky, zásoby na celej sérii talismanov. Bude sa diskutovať o znakoch, povierach a šťastných talizmánoch pre štúdium.

Je pre všetky tieto magické triky nejaký prínos pred vykonaním skúšky? Samozrejme, že existuje! Po zvykoch a tradíciách, ktoré sa vyvíjali v priebehu storočí, sa študenti pripravili na pozitívne emócie. Vyjadrením podpory vyšších síl sú si samé sebaistejšie. V tomto prípade sa šanca na úspech zvyšuje. Toto sú najbežnejšie znaky šťastia počas relácie:

Pred skúškou si nemôžete vlasy umyť, ostrihať, nechať a oholiť. Na všetko, čo sa naučíme, sa dá zabudnúť.

Pri príprave na skúšku sa neodporúča ponechávať všetky zhrnutia a knihy otvorené, môžete zabudnúť na všetko, čo ste sa naučili.

Na skúšky musíte byť v rovnakom oblečení. Napríklad, ak je prvá skúška úspešne zložená, potom druhá musí mať na sebe rovnaké oblečenie, pretože už je nabitá energiou úspechu.

Presne o polnoci pred skúškou musíte ísť na balkón alebo sa pozrieť von z okna, zazmluvniť záznam a zakričať trikrát: „freebie, chyťte ho.“ Potom musí byť záznam zabitý, zviazaný červenou stužkou a otvorený až po skúške. Po vykonaní tohto rituálu sa stretne najjednoduchší lístok.

Prilákanie freebie sa dosahuje iným nemenej zaujímavým spôsobom. Aby skúška mohla úspešne prebehnúť, je potrebné vyplniť potrebnú stránku klasifikácie strúhanky alebo ju rozotrieť alkoholom. Freebie tak bude cítiť návnadu a bude sa na vás pozerať v započítaní.

Aby sa tento materiál naučil, mnohí študenti vložili svoje poznámky a učebnice pod svoje vankúše skôr, ako idú spať, aby sa všetky vedomosti prenášali vo sne.

Ráno pred skúškou musíte stáť v ľavých nohách. Z rovnakej nohy musíte opustiť dom a vstúpiť do publika.

Potiahnite lístok aj ľavou rukou. Ak chcete načítať jednoduchý lístok, môžete spočítať konkrétny počet lístkov. Za šťastie sa považujú čísla 3, 5, 7 a 9. Mnoho ľudí má 13 lístkov.

Existuje presvedčenie, že ak si pred skúškou triete ruky niečím lepkavým, napríklad medom alebo džemom, lístok, ktorý dobre poznáte, vás bude držať.

Ak chcete úspešne zložiť skúšku, musíte sa držať vynikajúceho študenta, ktorý už skúšku úspešne absolvoval už niekoľko sekúnd.

Na ceste k skúške musíte venovať pozornosť ľuďom, ktorí sa stretnú. Ak je muž chytený - na šťastie, ak žena - na neúspech. Tehotná žena ide ďalej - skúška bude úspešne zložená. Ak sa ukáže, že policajt alebo osoba bez domova je prvá, čakajte od učiteľa ťažkosti.

Aby učiteľ stratil ostražitosť pri skúške, musíte si dať na ľavú nohu pravú nohu a pravú ľavú.

Existuje veľa talismanov, ktoré priťahujú veľa šťastia pri skúške. Ak chcete prilákať Fortuna, môžete si do ľavej obuvi vložiť přezku. Podstatou tohto talismanu je, že kov pôsobí na určité body na chodidle a tým zvyšuje intuíciu.

Aby ste nezabudli na všetko, čo sa pri skúške dozvedeli a správne využili, musíte si so sebou priniesť maskota vo forme sovy alebo hada. Od staroveku sa tieto zvieratá považujú za symboly múdrosti, inteligencie a pohotového vtipu.

Na skúšku priťahuje šťastie čipka alebo niť zviazaná deviatimi uzlami na ľavej strane. Uzly zo staroveku boli považované za mocný amulet a prispievali ku koncentrácii pozitívnej energie.

Existuje mnoho ďalších rôznych znakov a rituálov pre zloženie skúšok. Pri používaní znakov a talismanov nezabudnite, že toto všetko je len prostriedok na zvýšenie sebavedomia a odstránenie strachu. Ak v skutočnosti nie je nič v hlave, potom tu bude akákoľvek mágia bezmocná.

A aké známky vám pomohli zložiť skúšky? Čakám na vaše pripomienky! A ak kliknete na, relácia bude vynikajúca!

Hlavné pravidlo knihy záznamov nebolo zrušené

„Najprv študent pracuje pre študenta a potom pre neho pracuje.“ Pre prvákov je ťažké uveriť, že pre nich bude študent pracovať v posledných rokoch štúdia, ale táto pravda bola potvrdená viackrát. Takmer všetci učitelia venujú pozornosť akademickým výkonom v iných odboroch av minulých kurzoch, tieto informácie priamo ovplyvňujú výsledok skúšky. To isté platí pre aktuálne hodnotenia predmetu. Ak je časopis ozdobený deucesmi a neprítomnosťou, získanie dobrého skóre v skúške nebude ľahké.

Starší študenti vedia, ako úspešne zložiť skúšku - stačí, aby ste boli majiteľom „krásneho“ záznamu. Ale pre tých, ktorí majú knihu rekordov, existuje malý trik - nie je to dôvod na hrdosť. Prvé poznámky zo skúšobnej knihy pripevnite kancelárskou sponkou tak, aby ju učiteľ nepohodlne listoval.

Skúška „automatická“

Tento spôsob zloženia skúšok osloví zodpovedných a usilovných študentov. Každý vie: ak chcete získať „guľomet“, musíte sa pravidelne zúčastňovať prednášok a praktických cvičení, zúčastňovať sa olympiád a konferencií na túto tému, byť aktívny v hodinách a mať dobré aktuálne známky. Učiteľ si tohto študenta určite všimne počas celého semestra a zapíše známky do započítania bez ďalšieho testu vedomostí.

Čokoľvek však môže povedať, táto metóda zloženia skúšok je zložitá a vyžaduje si veľa úsilia. Naopak, zaujíma nás, ako zložiť skúšku, ak nič nevieš a nechceš učiť.

Cheaty sú potrebné!

Je tiež dôležité opýtať sa sami seba na čas: zložím skúšku? Ak zostáva ešte trochu času do dňa „doomsday“, musíte okamžite začať písať cheatové listy. Budete ich môcť používať - ​​je to úplne iný problém, ale musia byť pripravené.

Je dôležité nielen sťahovať hotové ostruhy z internetu, tlačiť ich a vystrihávať, ale sami si ich vytvárať. Písanie poznámok s tipmi zahŕňa čítanie, výber materiálu a nedobrovoľné zapamätanie si informácií, s ktorými pracujete. Po tomto, počas skúšky, bude pre vás jednoduchšie navigovať v cheatových listoch, ktoré ste sami zostavili. Ak učiteľ tak prísne kontroluje situáciu v triede, že nie je možné odpísať, pamäť pomôže. Je oveľa ľahšie si spomenúť na to, čo ste si napísali na podvádzanie.

Pamätajte, že odpísanie je riskantná aktivita a je dôležité vedieť, koľkokrát môžete túto skúšku urobiť konkrétne s týmto učiteľom. Zvážte, či vám bude umožnené opakovať pokus, ak bude podvod odhalený.

Používame moderné úspechy vedy a techniky

Sovietsky film ukázal, ako študenti úspešne použili slúchadlá a rádiový vysielač. Moderní študenti sú v tomto ohľade oveľa jednoduchší. Mobilné telefóny, smartfóny, tablety, hlasové záznamníky sú oveľa kompaktnejšie ako sovietske rádiové zariadenia a pripojenie na internet poskytuje neobmedzený prístup k akýmkoľvek informáciám. Mnoho ľudí si vyberie túto metódu tak, aby skúšku zložili bez toho, aby o tom vedeli čokoľvek. S najväčšou pravdepodobnosťou sa USE nedá ovládať pomocou miniaplikácií, pretože existujú veľmi prísne kontroly dostupnosti telefónov a iných technických zariadení, ale môžu veľmi dobre uložiť situáciu na univerzitných skúškach.

Dobrá povesť zachráni

Aké je dobré zložiť skúšku bez osobitného úsilia študovať predmet a používať iba charizmu a dobrú autoritu? Aby ste premýšľali o tom, čo musíte zložiť, musíte začať a od prvého zoznámenia sa s učiteľom začať vytvárať dobrý dojem o sebe.

Môže ísť o účasť na amatérskych predstaveniach, pomoc pri organizovaní subdodávateľov, písanie článkov v študentských novinách. Musíte tiež vytvoriť dojem zvedavého študenta. Pýtajte sa na prednášky častejšie a zdieľajte informácie, ktoré ste počuli z televíznych programov a čítali v časopisoch, ak sa týkajú témy lekcie. Možno vás tiež zaujímajú vedecké práce učiteľa a jeho dizertačné práce.

Ako sa správať pri skúške

A tak prichádza deň odovzdania. Ako zložiť skúšku, ak nič nevieš? Je dôležité dodržiavať pravidlá správania, ktoré pomôžu získať dobré body za pochybné znalosti:

  • Buďte si istí, nezradte nedostatok vedomostí svojím vzhľadom.
  • Prichádza do publika v prvých piatich. V tomto prípade, keď sa stratíte v odpovedi, môžete to argumentovať vzrušením.
  • Hovorte bez prerušenia, použite úvodné slová a konštrukcie, ak nepoznáte presnú odpoveď, skúste hladko preložiť tému na otázku, ktorú poznáte.
  • Zaujímajte sa o odpovede, uveďte príklady z osobných skúseností, televíznych relácií alebo filmov.
  • Bojujte až do konca, aj keď chce učiteľ nastaviť zlý. Opýtajte sa na ďalšie otázky, plačte, vyvíjajte nátlak na súcit, vinu na nevoľnosť alebo vzrušenie.

Extrémne opatrenia

Ak napriek všetkému úsiliu zložiť skúšku bez toho, aby ste vedeli čokoľvek, pochopíte, že jedinou známkou, ktorá vám svieti, je neúspech, musíte ísť do extrémnych opatrení.

Môžete ponúknuť učiteľovi priateľské vyriešenie problému. Niektorí z nich súhlasia so zvýšením skóre, ak pre neho môže byť niečo užitočné. Napríklad vykonajte čistenie v publiku alebo si kúpte novú súpravu baniek na experimenty v chémii. Ostatní učitelia si môžu vymieňať hnev s milosrdenstvom, ak sa u vás objaví fľaša dobrého koňaku. V tejto veci je dôležité byť veľmi opatrný a pokúsiť sa nájsť osobný prístup k nim. Pamätajte, že ak učiteľ túto možnosť odmietne, bude pre vás zložitejšie zložiť skúšku na základe svojich vedomostí. Možno čakáte na vysoké nároky na kvalitu odpovedí a ďalšie zložité otázky.

Užitočné tipy pre tých, ktorí chcú skúšku úspešne zložiť

  • Pred vstupom na publikum zjedzte kúsok čokolády alebo čokolády. Sweet stimuluje mozog a pomáha sústrediť sa.
  • Deň pred skúškou si prečítajte alebo sledujte najnovšie správy, ktoré sa môžu týkať predmetu. Ak odovzdáte hospodárstvo - študujte ekonomické správy, politológiu - zoznámte sa s politickou situáciou. Po preukázaní, že ste vedený v modernom prostredí, pokiaľ ide o študovaný materiál, môžete na učiteľa urobiť najpriaznivejší dojem.
  • Nepreháňajte to s energetickými inžiniermi. Pri príprave na skúšku študenti často konzumujú energetické nápoje. Pamätajte, že bez ohľadu na to, ako sa pripravujete, noc v predvečer dodávky by sa mala stráviť v pokoji, zabudnúť na kávu a ďalšie energetické nápoje a len tak spať.

Naučili ste sa, ako zložiť skúšku, ak nič neviete, a videli ste, že použitie určitej stratégie na dosiahnutie vysokého skóre s nízkymi znalosťami nebude ťažké. Malo by sa však pamätať na to, že nedostatok vedomostí mimo tried sa môže ukázať ako vážnejší problém ako „počet“ na skúške.

2. Prax v reálnych podmienkach

V procese prípravy na test musíte najprv vykonať implementáciu jednotlivých častí testu a potom celý test na chvíľu.

Ak na chvíľu necvičíte, môže to na vás počas skutočného testu trik hrať. Obmedzený čas je veľkým stresovým faktorom, na ktorý nemusíte byť pripravení.

Skontrolujte doma, koľko času ovplyvňuje váš výsledok: urobte jeden test bez časového obmedzenia a druhý s časovým limitom. Potom porovnajte.

3. Starostlivo si vyberte skúšobné testy

Na internete existuje veľké množstvo stránok s bezplatnými skúšobnými testami. Neexistuje žiadna záruka, že tieto testy sú blízko pri zložitosti a type úloh, ktoré sú predmetom úradných testov, alebo že jednoducho neboli zastarané po dlhú dobu.

Cvičením na tieto testy môžete prísť na skúšku s úplnou dôverou vo svoju pripravenosť, ale keď sa pred vami otvorí skutočný test, uvedomíte si, že ste sa na to so všetkým nepripravili.

Bude panika, ale bude neskoro. Záver: preto používajte neoverené zdroje opatrne.

Je lepšie trénovať v skúšobných testoch priamo od vývojárov testu alebo od renomovaných vydavateľov.

4. Nenechajte sa uviaznuť pri zložitých úlohách.

Ak trávite priveľa času úlohami, na ktoré nepoznáte odpoveď, existuje riziko, že nebudete mať čas na dokončenie zvyšku.

Namiesto toho, aby ste stratili bod za jednu úlohu, môžete vynechať príležitosť získať niekoľko bodov za správne riešenie iných, jednoduchších úloh.

Okrem toho dlhé „sedenie“ v zložitých otázkach zvyšuje pravdepodobnosť paniky, čo neprispieva k dosiahnutiu dobrých výsledkov. Z toho vyplýva nasledujúce odporúčanie.

5. Na začiatku dokončite jednoduché úlohy

Ak to formát testu umožňuje, mali by ste najskôr vykonať úlohy, ktoré sú ľahké, a zostávajúci čas sa môžete vrátiť k úlohám, ktoré spôsobujú problémy.

Týmto prístupom sa zvyšuje dôvera, keďže sa známy počet nedokončených úloh a zostávajúci čas na ich dokončenie.

Odpovede na jednoduché otázky môžu navyše viesť k správnej odpovedi na komplexnejšie otázky.

Vývojári mnohých testov často používajú starý trik: dávajú odpoveď na aktuálnu otázku v možnostiach odpovede v jednej z nasledujúcich otázok, ktoré sa môžu pýtať na niečo iné.

6. Ak nepoznáte odpoveď - hádajte

Ak neviete presne odpoveď na otázku alebo ak je zrejmé, že už nie je čas hľadať správne riešenie, mali by ste odpovedať náhodne.

Hádanie by však malo byť strategické. Napríklad, ak si musíte vybrať správnu odpoveď zo štyroch možných, je správna odpoveď 25%.

Vylúčime úmyselne absurdnú odpoveď, ako aj odpoveď, ktorá sa zdá byť nesprávna. V dôsledku toho zostáva len vybrať jednu odpoveď z 2, t. šanca na zodpovedajúcu odpoveď sa zvyšuje na 50%.

Po úmyselnom vylúčení falošných odpovedí sa dá hádať.

8. Zvážte vlastnosti adaptačných testov

Ak absolvujete adaptačný test, mali by ste byť obzvlášť opatrní pri dokončovaní prvých niekoľkých úloh v každej časti testu.

Faktom je, že na rozdiel od testu v papieri sa prispôsobivý test prispôsobuje úrovni testu. Po prvé, sú zadané úlohy miernych ťažkostí.

Ak testovaná osoba odpovedala správne, zložitosť nasledujúcich úloh sa zvyšuje a ak je nesprávna, znižuje sa. Samozrejme, za riešenie problémov so zvýšenou komplexnosťou sa udeľujú vyššie skóre.

Preto, aby bolo možné vyriešiť úlohu so zvyšujúcou sa zložitosťou, a teda získať viac bodov, nie je potrebné splniť úlohy na začiatku každej sekcie.

Pin
Send
Share
Send
Send