Užitočné tipy

Spôsoby, ako vyrobiť džínsovú sukňu, užitočné tipy

Pin
Send
Share
Send
Send


Preto vás upozorňujeme na úplne nekomplikovanú majstrovskú triedu na výrobu módnej sukne zo starých a pravdepodobne už nepoužiteľných džínsov. Zvážte niekoľko štýlov sukní, ale vychádzame z viac či menej všeobecnej sady materiálov. Budeme potrebovať:

 • staré džínsy
 • silné kapronové vlákno,
 • šijací stroj
 • centimeter,
 • linka,
 • nožnice,
 • rezacia krieda
 • obtlačky, čipky a akékoľvek iné ozdoby.
Šili sme minisukňu zo starých džínsov.

Na vopred pripravených džínsoch zaznamenávame potrebné meranie. Toto je možné dosiahnuť pomocou pravítka a vďaka konvenčnému centimetru. Ak máte napríklad v šatníku krásnu sukňu na ceruzky, ktorá vám vyhovuje a je vhodná vo veľkosti, môžete ju ľahko pripevniť k džínsom a zvoliť si tak správnu dĺžku. Ďalej jemne nakreslite prerušovanú čiaru na vnútornej strane džínsov a pridajte k nej ďalších 5 až 10 cm. V budúcnosti to budeme nazývať príspevok.

Ďalej je potrebné rozšíriť vnútorné švy umiestnené vpredu a zozadu až po zips. Po dokončení procesu rozpúšťania nanášame jednu časť na druhú a rozstrekujeme ju na šijací stroj. Voila, minisukňa je pripravená.

Šiť módne džínsové sukne.

Najprv musíte určiť dĺžku. Už ste sa rozhodli? Potom všetky švy rozopneme rovnakým spôsobom ako v predchádzajúcom prípade, až na zips a materiál otočíme dovnútra. Teraz nakreslite plytkú čiaru pre krokový šev a odrežte všetok prebytok.

Vezmite prosím na vedomie, že pri budúcej práci so sukňou, ako je potrebné, bude potrebné orezaný denimový materiál Z neho bude potrebné vyrobiť kliny, ktoré sa musia následne vložiť do výrobku, aby sa zväčšila jeho šírka. Z odrezaných častí nôh najprv vytvoríme trojuholníky.

Pripravené trojuholníky vkladáme do sukne z prednej a zadnej strany. Šijeme všetky švy av prípade potreby ich spracovávame overlockom. Ak si želáte, môžete obrobok maľovať okrajom alebo čipkou, nalepiť obtlačok alebo vyrobiť malú výšivku s flitrami. Všetko je vo vašich rukách.

Šijeme džínsovú sukňu.

Ak chcete zmeniť nudné džínsy v ceruzkovej sukni, musíte si vybrať 2 párov farieb, ktoré sa zhodujú. Najlepšie je, že obidva páry mali vysoký pás, ale neboli potrebné.

Teraz rozložte nohavice na rovný povrch a odrežte vnútorné švy zdola na úroveň motýla. Hotové materiály sa musia zložiť na polovicu a zošívať v oblasti bývalej motny od začiatku do konca. Potom musíte nohy zložiť dokopy tak, aby vytvorili pevnú hmotu, potom centimeter ustúpte od okrajov a výslednú kompozíciu prišite. Ak chcete nakoniec získať sukňu so štrbinou, budete musieť ušiť navrhované diely nie úplne.

Následne výsledný obrobok otočíme dovnútra a jemne spojíme švy. Ak je sukňa veľká, je lepšie odrezať všetok prebytočný materiál. Potom spracujeme spodnú časť a ozdobíme našu módnu sukňu akýmikoľvek prostriedkami, ktoré máte k dispozícii.

Ak ste v tomto odbore nováčikom, chceme vás trochu ubezpečiť. Po prvé, práca na šijacom stroji nie je vôbec ťažká. Po druhé, ak je pre vás ťažké porozumieť všetkým detailom a nuanciám z textu, je lepšie pozerať sa na video, kde sa všetko deje jasnejšie, a teda v reálnom čase.

Ak nemáte absolútne žiadne skúsenosti so šitím, ale existuje veľká túžba vytvoriť módnu vec, ponúkame vám základnú majstrovskú triedu s postupnými fotografiami, na ktoré môže prísť aj dieťa.

Odrežte nohy na požadovanú dĺžku.

Starostlivo ohýbame rohy nôh za nimi a do nich ukladáme džínsy takto:

Ďalej túto látku zašijeme na spodnú časť sukne. Pred výrobkom pripevňujeme jeden roh k druhému a tiež šijeme vhodný kus látky pomocou služieb šijacieho stroja.

To je všetko veda! Ako vidíte, nie je to vôbec ťažké. Ak nechcete vyrábať mini, ale maxi sukňu, budete musieť vziať viac materiálov, ale vo všeobecnosti zostane schéma procesu rovnaká. Okrem toho, aby sa dal budúcemu produktu jasnejší a štýlovejší vzhľad, trojuholníková vložka nemôže byť vyrobená z džínsov, ale z akejkoľvek látky, ktorá sa vám páči. Tu je nápadný príklad toho, ako úžasná by taká zmena vyzerala:

Aké nástroje budú potrebné

Nasledujúce nástroje vám pomôžu rýchlo a efektívne šiť sukňu vlastnými rukami zo starých džínsov:

 • šijací stroj (bez neho, nikde a je lepšie, ak je elektrický),
 • bavlnené nite zladené s denimom. Tiež nite s kontrastnou farbou pre ozdobné stehy nebudú zbytočné,
 • kolíky,
 • ostré nožnice na mieru,
 • centimeter alebo drevené pravítko (čím dlhšie, tým lepšie),
 • na mieru šijací stroj na mieru
 • kúsok kriedy alebo jemne mletého mydla
 • železo (najlepšie s funkciou naparovania).

A samozrejme, hlavným prvkom práce sú staré džínsy. Čím viac bude, tým lepšie. Nezáleží na tom, či sú nohavice roztrhané, z módy alebo sú unavené, každý pár nájde využitie.

Vytvorte pokyny

Bolo vypracovaných niekoľko pokynov o tom, ako šiť starú džínsovú sukňu vlastnými rukami.

Jednoduchá možnosť šiť krátky model:

 • vyberte dĺžku budúceho produktu. Zmeráme džínsy a označíme potrebnú čiaru kriedou. Nezabudnite nechať niekoľko centimetrov na švy,
 • rozpustiť vnútorný šev džínsov. Ak chcete, aby takáto práca bola rýchla a efektívna, pomôže otvárač na mieru
 • rozopnite stredný šev pomocou zipsu. Vystrihli sme všetky lepiace nite, jemne vyhladíme švy,
 • na seba položíme dve časti roztrhaných džínsov a pripneme ich kolíkmi (predná strana je vnútri),
 • bočné švy sú všité na šijací stroj,
 • stredný šev v dvoch poloviciach je zošitý (trochu prekrývajúci sa) a zošitý na písacom stroji,
 • prebytočné kúsky denimu sú odrezané. Švy sú opracované (kľukatý steh),
 • nová vec je vyžehlená a skrútená.

Trochu tajomstva - z úzkych nohavíc môžete získať ceruzku s ceruzkou, ktorá dokonale zapadá do tvaru džínsov.

Od jednoduchých po komplexné

Bez ohľadu na zručnosti a schopnosti pracovať s doplnkami na šitie, každý, kto chce prerobiť džínsovú sukňu. Jedinou otázkou je zmysel pre chuť, vytrvalosť a zložitosť procesu. V niektorých prípadoch je neprípustná nedbanlivosť, ktorá nepoškodí vzhľad, ale vyplní produkt charakterom.

rozšírený

Široké džínsy urobia z dievčaťa (alebo mladej ženy) skvelú sukňu. Na prácu potrebujete spodnú časť nôh. Zvršok je ideálny na premenu denimových nohavíc na krátke šortky.

Ako vyrobiť džínsovú sukňu z džínsoviny:

 • zmerajte si pás a boky a stanovte dĺžku budúceho produktu. Tieto parametre pomôžu pri rozhodovaní o tom, do akej výšky majú byť džínsy upravené.
 • rozopnuté švy na odrezaných nohaviciach. Každý kus denimovej látky je dobre vyžehlený,
 • urobiť vzor. Je to mimoriadne jednoduché: lichobežník, pri ktorom horná línia zodpovedá štvrtej časti obvodu pásu a spodná línia zodpovedá štvrtej časti šírky budúcej rozšírenej sukne. Dĺžka strany lichobežníka - dĺžka produktu s okrajom na ohyb,
 • rezáme štyri časti,
 • všetky časti sú zošité dohromady. Zo segmentov denimovej tkaniny sme odrezali pás.

Metóda číslo 1 - miešanie textúr (obtiažnosť 1 z 5)

So správnou kombináciou textúr a farieb, pomocou rôznych tkanín na vytvorenie získate možnosť, ktorá si zaslúži pozornosť. Na zjednodušenie procesu vytvárania sukne riflí vlastnými rukami sa mnohí spoliehajú na bežný štýl boho kvôli zložitosti a nádychu staroveku.

Toto však nie je z hľadiska výkonu najjednoduchšia možnosť. Ak urobíte chybu v počiatočnom výbere látky, výsledok môže byť sklamaním.

Príklad je uvedený na fotografii:

Po výbere látky a vypracovaní vzhľadu budúcej sukne by ste mali pokračovať v šití:

 1. Spodná časť nohavičkových nohavíc je strihaná na úrovni medzi okrajom zipsu a 2 cm nad švom rozkroku. Predné vrecká by sa nemali ignorovať, vnútro zostáva nedotknuté. Zadné vrecká sa naparujú alebo rezajú pozdĺž obrysu.
 2. Požadovaná dĺžka sukne je vybraná na ďalšom kúsku látky. Je lepšie neodrezať prebytok okamžite, ale urobiť tento postup počas montáže.
 3. Okraje džínsov a pripravenej textílie sa šijú švíkom. Produkt sa najprv obráti naruby.
 4. Po namontovaní sa švy zošívajú na šijací stroj alebo manuálnym švom.
 5. Na konci môže byť sukňa zdobená.

Bez zamerania na špecifický štýl, ale jednoducho vytvorením módnej veci, džínsovú sukňu je potrebné skombinovať s textíliou bez vytvorenia ďalších zostáv. Ak počiatočný strih sukne vyjde rovno, šitý doplnok by mal napodobňovať pokračovanie siluety. Úspešná kombinácia je denim v rôznych farbách.

Ďalším spôsobom, ako navrhnúť výslednú sukňu a vytvoriť pocit úplnej kompatibility, je použitie látky zošitej na spodnej strane, aby sa ozdobila horná časť, napríklad vzpery, a vytvorenie strapca s odretím pod pásom v oblasti vrecka:

Boho štýl

Staré, opotrebované džínsy môžu byť ideálnym základom pre nové štýlové veci - boho sukne. Na prácu budete potrebovať džínové nohavice, ľahkú tkaninu so zaujímavým vzorom (celkom vhodná je nepotrebná slnečná sviečka). Boho sukňa by mala byť vyrobená z prírodných materiálov, až potom sa dokonale hodí k etnickému štýlu.

Algoritmus akcií je nasledujúci:

 • pri starom sarafáne sme vytrhli hornú časť (strmeň), pričom zostala len sukňa. Zadnú časť ponecháme, urobí ju ozdobou,
 • zmerajte staré džínsy. Toto je najjednoduchší spôsob, ako označiť požadovanú dĺžku boho sukne. Taktiež si udržujeme nohavice, ktoré budú stále potrebné,
 • sukňa zo slnečnej šaty je otvorená v jedinej handričke. Rovnaké manipulácie sa vykonávajú s džínsovými nohavicami. Kombinujeme dva typy látok do jedného plátna,
 • opatrne spracujte hrany,
 • Trochu šite, prišite spodnú časť spodku orezaných džínsov,
 • originálne šperky sú vyrobené z hornej časti. Sukňa boho štýlu dokonale ladí s čipkou, strapcami a výšivkou.

Ako šiť sukňu z džínsov - minisukňu bez charakteristického trojuholníka: metóda číslo 2 (obtiažnosť 2 z 5)

Zdá sa, že minisukňa zo starých džínsov má obmedzený štýl a možnosti šitia. Je to klam, existuje mnoho spôsobov, jednoduchých aj zložitejších. Prvá možnosť sa týka vytvorenia najkratšej zo sukní, ktoré sa menia. Na začiatok by ste sa mali rozhodnúť o dĺžke, pretože pri vytvorení iba malej verzie existuje pravdepodobnosť chyby, ktorá vedie k nepoužiteľnosti. Dĺžka rezu sa nevracia.

Ideálna úroveň sa určuje pred zrkadlom. Z vizuálneho hľadiska je potrebná čiara nakreslená čiara medzi koncami ramien predĺžená po stranách.

 1. Po odhalení dĺžky sa zmerajú 2 cm a zbytočná spodná časť nohavíc sa odreže.
 2. Vnútorné švy a stredná úroveň blesku sú rozopnuté.
 3. Bývalé nohavice ležali na tvrdom povrchu s prekrývaním pozdĺž predného švu.
 4. Záhyby a ohyby po stranách by nemali chýbať.
 5. Šiť nové predné a zadné stredné švy.

Zaujímavý výsledok sa získa, ak otvoríte všetky existujúce švy produktu, odpojíte opasok a jednu polovicu umyte bielymi a znova šijete. Metóda je zložitejšia, ako je opísané vyššie, ale výsledok stojí za námahu.

Okraj sukne môže byť ponechaný bez spracovania, pridaním ďalšieho okraja, alebo môžete spojiť lem a spojiť ho na šijací stroj.

V štýle mozaiky.

Umenie šitia patchworku vám umožňuje vytvoriť nový štýlový šatník z kúskov zdanlivo nepotrebných vecí. Pomocou odporúčaní, ako šiť sukňu zo starých džínsov v štýle patchwork, môžete recyklovať staré džínsy a získať novú vec.

Algoritmus akcií:

 • zbierať všetky staré, zbytočné džínsy. Čím hustejšie kúsky džínsoviny majú štruktúru a odtieň, tým lepšie
 • vyrezali sme úlomky budúcej sukne. Veľkosť každého kusu je 9 x 11 cm,
 • striedajúcimi sa kusmi látky vo farbách a textúrach, spájame každý prvok v dlhom pruhu. Celkovo by sa malo získať deväť pásov. Prvý pás obsahuje sedemnásť fragmentov, posledný - päťdesiat sedem prvkov. Každý nasledujúci pás je o päť fragmentov dlhší ako ten predchádzajúci. Fragmenty látky sú vzájomne spojené zvyčajným švom z nesprávnej strany,
 • všetky pruhy sú skrátené spolu na písacom stroji. Vlákna sa dajú prispôsobiť tónu, ale kontrastné farebné švy vyzerajú oveľa zaujímavejšie,
 • spájame dve látky. Zips je všitý na jednej strane,
 • pozdĺž hornej línie je všitý pás. Spodná časť sukne je ohnutá a zošitá.

Sukňu v štýle patchwork možno prišiť na strmeň, vyrobiť ju vzpriamene alebo rovno. S trochou trpezlivosti a predstavivosti môžete získať novú sukňu zo starých džínsov.

Metóda číslo 3 - minisukňa s charakteristickým trojuholníkom (obtiažnosť 2 z 5)

Pri výbere dlhšej verzie džínsovej sukne zo starých džínsov sa môžete uchýliť k metóde, keď dolný trojuholník tvorený stupňovým švom nohavíc dopĺňa charakteristickú črtu budúceho výsledku.

Mnoho výrobcov džínsových sukní začalo vyrábať podobné kolekcie, ktoré napodobňujú prerobené dobre nosené predmety. Preto by sa pri vykonávaní práce nemalo báť, že sa produkt vydá.

Týmto spôsobom sa vytvára tak krátka verzia, ako aj štýlové midi. Hlavná vec je správne ozdobiť výsledný model.

Proces činnosti je totožný s predchádzajúcim, s rozdielom v požadovanej dĺžke a vytvorení „trojuholníka“.

Je dôležité, aby všetky kusy.

  Po otvorení švov (s výnimkou postranných) a odrezaní zbytočnej dĺžky sa pripravené nohavice položia na tvrdý, rovný povrch. Z kúskov džínsoviny sa vyreže kus, ktorý môže uzavrieť výslednú dutinu pozdĺž stredného švu s miernym prekrytím. Zapínajte náplasť a švy pomocou palcát. Zamiesť výsledok a vyskúšať produkt. Ak nie sú potrebné žiadne opravy, zošívajte švy na písacom stroji alebo ručne.

Nasledujúce kroky závisia od letu fantázie. Túto vložku nemôžete použiť vôbec, potom zostane trojuholníková vzdialenosť. Zaujímavá možnosť sa získa, ak prišijete sukňu džínsov s asymetrickým okrajom, použijete rozptyl korálikov alebo výšivku.

Aby bola sukňa džínsov ešte zaujímavejšia, môžete použiť vnútro produktu. Na tento účel je potrebné nohavice rozprestrieť pozdĺž postranných švov. Potom sa opatrne otvoria vrecká na zips a predné vrecká, potom sa predná strana otočí naruby a zaistené atribúty sa vrátia na svoje miesto. Tento postup nie je jednoduchý a vyžaduje si veľkú starostlivosť a presnosť, ale výsledná sukňa priťahuje dosť málo okolitých vzhľadov.

Metóda číslo 4 - rozšírená sukňa (obtiažnosť 4 z 5)

Ak máte v šatníku svetlicu, môžete si z džínsových nohavíc vyšívať rozšírenú sukňu. Táto možnosť je výhodná v tom, že sa používa iba spodná časť nohavíc, keď je možné hornú časť zmeniť na mini alebo štýlové kraťasy.

Pre prácu je potrebné vytvoriť vzor v tvare lichobežníka, ktorý meria pás (hornú časť obrázku), boky (spodnú časť obrázku) a dĺžku. Všetky merania sú delené 4, s výnimkou dĺžky! Je vhodnejšie, ak nakreslíte os, z ktorej sa má odložiť polovica hodnoty (obvod delený 4) v oboch smeroch. Výsledok je teda plynulejší. Nezabudnite na presahy, na každú stranu pridajte 1,5 - 2 cm.

  Rifle sú roztrhané a starostlivo žehlené. Použije sa vzor (4 krát!) A je obklopený kriedou alebo mydlom. Opatrne alokujte priestor tak, aby stačili všetky 4 kusy. Rezajte pozdĺž obrysu. Pripraví sa elastický pásik maskovaný denimom. Všetky podrobnosti sú odstránené a vyskúšané. Po nasadení je sukňa našitá na písacom stroji.

Metóda číslo 5 - patchwork (obtiažnosť 5 z 5)

Najstaršia technika patchwork, ktorá využíva rôzne strihy tkanín, umožňuje, aby sa sukňa z džínsov stala najlepšou súčasťou šatníka. Obtiažnosť spočíva v množstve potrebného materiálu.

Čím viac džínsov v rôznych odtieňoch, tým lepšie. Ak sú však v arzenáli iba dva páry nohavíc, získa sa zaujímavý výsledok, ak je hlavná farba prednej strany doplnená odtieňom nesprávnej strany.

 1. Najprv musíte rozhodnúť o štýle. Táto možnosť nie je obmedzená na siluety uvedené vyššie. Všetko záleží na množstve použitej látky.
 2. Pre vybratý štýl sa vytvorí vzor.
 3. Zo starých nohavíc strihali rôzne obdĺžniky a štvorce.
 4. "Mozaika" bude mať vzor a bude držať spolu s maces.
 5. Stitch výsledok vyskúšať.
 6. Sukňa je šitá pozdĺž spojovacích švov.

Ak nie sú žiadne špeciálne zručnosti pri strihaní a šití, stojí za to zastaviť sa pri vytváraní sukne, ako pri spôsoboch opísaných vyššie, keď existuje základňa džínsových nohavíc, a nielen džínsové chlopne.

Existuje veľa spôsobov, ako prerobiť, a každý z nich je odlišný svojím charakterom a jedinečnosťou. Musíte len nasledovať túžby a niekoľko tipov. Ak používate pánske nohavice, existuje viac príležitostí na vytváranie nových modelov. Ak sa však vyžaduje štýl osadenia, je vhodné vybrať si džínsy z vášho vlastného šatníka, napriek tomu, že by boli ako chudé alebo rúry. Je dôležité venovať pozornosť konečnej výzdobe modelu. Эффектно смотрятся потертости и небольшие надрывы, что прекрасно маскирует некоторые ошибки.

Мастер-класс: Как превратить старые джинсы в юбку

Положите джинсы на рабочую поверхность и отрежьте ноги на нужной длине для вашей юбки. Затем отведите ноги в сторону.

Примечание. Обязательно укажите припуск на шов при выборе длины юбки. Это означает, что вы должны оставить как минимум 0,7 мм ткани для шва.

2 Распорите внутренний шов.

Nohavice otočte naruby a na dokončenie tohto kroku použite rozperu švov. Odstraňovač švov je malý nástroj, takže látku neroztrhnete.

3 Rozšírte šev na zips.

Roztiahnite predný šev na zips. Potom opakujte so zadným švom a stúpajte v rovnakej vzdialenosti. Vaše nohavice by teraz mali ležať rovno a úplne otvorené pod zipsom.

4 Pridajte vložku.

Nohavice znovu vytočte a pomocou zvyškov nohavíc zaplňte klinovitú dutinu v strede prednej aj zadnej časti. Upevnite na miesto.

Teraz ušite stred látky. Ak chcete, aby boli stehy orezané, použite kontrastnú farebnú niť.

6 Zakrúžkujeme spodok novej sukne.

Lem spodnej časti sukne a vaše nové stvorenie je pripravené!

Ako šiť džínsovú sukňu pre dievča?

Šitie džínsovej sukne pre dievča je veľmi ľahké. Ak je stará sukňa iba v páse, ale je príliš krátka, môžete na ňu prišiť prúžok vhodnej farby a dĺžky. Môžete tiež použiť niekoľko prúžkov z rôznych farebných tkanín.

Na oživenie starej sukne používajú nielen tkaninu, ale aj pletenie. Požadovanú dĺžku môžete zviazať háčkovaním alebo pletacími ihlami. Nie je potrebné používať jednoduché vlákna. Ak chcete, aby sukňa žiarila jasnými farbami, skúste pletenie produktu na požadovanú dĺžku pomocou viacfarebných nití.

Matky najčastejšie šijú sukne zo starých džínsov. Slnečné nohavice sú na tieto účely ideálne. Nato strihnite nohy a zošívajte ich. Sukňa je pripravená. Začiatočníkom sa odporúča, aby zips nešívali do produktu. Je to starostlivý proces, ktorý nie každý môže robiť.

Jednou z možností, ako šiť džínsovú sukňu dievčaťu vlastnými rukami, je šitie jednoduchého produktu zo 6 klinov. Video ukazuje, ako správne vystrihnúť 6 obdĺžnikov z denimu. Venujte pozornosť. Veľkosť obdĺžnikov je 30 cm x 15 cm, prísada do spojov už bola braná do úvahy.

Po vystrihnutí obdĺžnikov ich zošite. Hrany vnútorných švov môžu byť spracované niekoľkými spôsobmi. Jedným z nich je cikcakové obrábanie. Alternatívnou možnosťou je spracovanie na špeciálnom prijímaní - overlock.

Potom zložte hornú hranu na šírku gumy. Zároveň ponechajte otvor pre samotnú gumu. Šiť sukňu zvnútra von.

Na určenie veľkosti elastickej hmoty musíte zmerať pás dievčaťa. Od získanej hodnoty odpočítajte 5 centimetrov. Výsledkom bude nevyhnutná dĺžka elastickej látky. Vložte ho ľahko. Za týmto účelom pritlačte na koniec čap a natiahnite pás.

Oba konce sú zošité k sebe a otvor je obrobený slepým švom. Spodok sukne vyžaduje spracovanie. Ak to chcete urobiť, použite kľukatku alebo overlock.

Šili sme sukňu zo starých džínsov pre dievča

Počet variantov sukní, ktoré sa dajú ľahko ušiť zo starých džínsov, presahuje desať. Aby ste uľahčili výber modelu, rozhodnite sa, ako dlho by ste chceli nosiť. Takže pre mladé dievčatá je najlepšou voľbou minisukňa. Môže sa nosiť v lete aj v zime.

Množstvo látky použitej na šitie takejto sukne je minimálne. To znamená, že budete mať dosť materiálu, aby ste mohli spojiť ešte jednu vec. Napríklad dámska riflová taška alebo spojka, ktorá dopĺňa džínsovú sukňu. V tejto časti vám povieme, ako si vyrobiť minisukňu riflí svojimi vlastnými rukami.

Prvým stupňom prispôsobenia sukne je potreba určiť dĺžku. Zdá sa, že je potrebné objasniť viac, pretože už bolo rozhodnuté, že to bude mini.

Postavte sa pred zrkadlo a natiahnite ruky za švy. Vizuálne nakreslite čiaru na dosah ruky. Výsledná hodnota - bude to dĺžka sukne, ktorú potrebujete.

Ďalším stupňom je rozpustenie vnútorných švov. Na vykonanie tohto „postupu“ potrebujete parník.

Venujte pozornosť. Stredný šev sa naparuje na zips.

Finálna fáza - 2 polotovary sa položia na seba a zošívajú. Iba 2 švy - predný a zadný.

Lem by mal byť otočený dovnútra a lemovaný. Hrany sa spracúvajú na šijacom stroji. Voliteľne - hrany sa upravujú na overlocku, ako je to pri detskej sukni.

Ako šiť dámsku sukňu pre ženy?

Pre ženy je vhodná maxi sukňa. Samozrejme, môžete zostať na mini. Majte však na pamäti, že takú sukňu si môžu dovoliť iba ženy, ktoré nemajú problémy s nadváhou. Navyše nemôžete ísť do kancelárie v malom, pretože to neumožňuje kód obliekania.

Maxi je ideálny na jar alebo na jeseň. V tomto ročnom období je ešte dosť cool chodiť v kratších sukniach a prechádzka v nohaviciach je už unavená.

V tejto časti vám povieme, ako si zošívať riflové sukne s maximálnou dĺžkou vlastnými rukami. V prípade podrobných fotografií, ktoré sú priložené k popisu, sa pozrite na koniec článku.

Na šitie maxi potrebujete 2 páry džínsov. Najprv prejdite švami. Pre jeden džínsy odrežte hornú časť. Vyrezaný kus by mal byť tesne pod zadným vreckom.

Druhý pár bude slúžiť ako základ pre sukňu. Ohnite prednú a zadnú časť nohavíc, aby ste vytvorili trojuholník. Vložte jeden kus prvých džínsov dovnútra. Zrolovať vnútornú hrubú hranu. Neskôr ho pripnite kolíkmi, aby ste nestratili miesto, kde by mal byť.

Venujte pozornosť. Lemová línia by mala byť hladká. Ak sa niečo pokazí, sukňu znovu vysypte, aby nadobudla správny tvar.

Dno zaistite kolíkmi a zarovnajte záhyby. Rovnakým spôsobom, ako ste skontrolovali, či bola línia lemu správne definovaná, musíte skontrolovať, či sú hrany rovnomerne ohnuté. Potom ich musíte pripnúť kolíkmi. Ak je pre vás ľahšie pracovať, keď sú hrany šité, prilepte ich k sebe. Po ich šití na písacom stroji sa parné švy vyrábajú ručne, para.

Po prišití okrajov na písacom stroji otočia sukňu hore nohami. Potom musí byť sukňa otočená a všetok prebytočný materiál odrezaný. Táto „manipulácia“ sa vykonáva pred aj za sukňou.

Po vysadení prednej a zadnej časti produktu sukňu nakrájajte na požadovanú dĺžku. Pamätajte, že pôvodne bol koncipovaný ako maxi. Ak je to možné, neodchyľujte sa od plánu.

Lem spodnej časti sukne. Ak dôjde k overlocku, upravte s ním lem. Perfektná maxi sukňa je pripravená. Zostáva zvoliť vhodný top a môžete ísť von.

Ďalšou možnosťou na šitie dámskych sukní

Existuje niekoľko ďalších možností, ako šiť rifľovú sukňu vlastnými rukami. Vďaka nášmu popisu krok za krokom bude proces šitia pre vás omnoho ľahší.

V závislosti od zvolenej dĺžky bude potrebný jeden alebo viac párov. Venujte pozornosť. Popis šitia sukne je navrhnutý tak, že budete používať tie nohavice, ktoré sú pre vás už malé.

Postarajte sa o vzperu. Je potrebné rozšíriť bočné a stupňové švy. Odrežte pás pozdĺž bočných švov. Tiež je potrebné trochu vylepšiť dokončiť chýbajúcu vložku.

Zložte predné polovice. Znížte šírku dvojitého prídavku. Potom vložku nakrájajte na strmeň. Šiť ich.

Zmerajte si pás a boky. Zmerajte tieto miesta na sukni. Odrežte prebytočné diely zošitými časťami. Bočné časti pozostávajúce zo strmeňa a remeňa.

Zvyšné džínsy nakrájajte na prúžky široké nie viac ako 10 cm. Šite ich v 2 stuhách. Odrežte pásku na lichobežníku. Zšite znova. Hotový prúžok prišite špirálou na strmeň.

Teraz, keď ste sa naučili šiť džínsovú sukňu vlastnými rukami bez vzoru, budú staré džínové nohavice vo vašej skrini oveľa menšie.

Môžem šiť džínsovú sukňu bez vzoru?

Tí, ktorí sa práve začínajú zaoberať šitím, sa zaujímajú o to, ako si rýchlo a bez vzoru šiť džínsy sukňou vlastnými rukami.

Nohavice strihajte na úrovni kolena. Vnútorné švy naparujte. Bočné švy sa nemusia dotýkať. Na naparovanie je najlepšie použiť špeciálny nástroj.

Sukňu rozloženú na tvrdom povrchu vložte medzi nohavice obdĺžnikový kus látky vyrezaný z nohavíc. Vkladajte vložku k okrajom nohavíc. Vypnutím sukne odrežte všetok prebytok.

Obráťte produkt na prednú stranu. Spona by mala byť vypnutá. Šiť nohy. Najprv sa spojte pomocou ihiel alebo špendlíkov a potom - steh.

Po vyskúšaní sukne začnite s opracovávaním lemu za predpokladu, že vám vyhovuje všetko. Ohyb alebo zošitie lemu - vyberte jednu vec.

Môžete tiež použiť overlock. Ďalšou možnosťou je vytiahnuť nite z lemu. Ukáže sa, neopatrný okraj.

Ak je sukňa určená pre kanceláriu, okraje by sa nemali uniesť. S ňou je nepravdepodobné, že výstroj bude prísny, ako to vyžaduje úradný odev.

Pin
Send
Share
Send
Send