Užitočné tipy

Účinný prechod na diétu zo surových potravín

Pin
Send
Share
Send
Send


Ahoj milí čitatelia môjho blogu! Existuje veľa názorov na výživovú stravu ako výživový systém, ktorý pomáha dosiahnuť požadované výsledky pri zlepšovaní organizmu. Nedávno som tiež písal o posudkoch lekárov o tomto výživovom systéme. Recenzie sú recenzie, ale obsahujú podrobné pokyny o tom, ako sa stať surovým potravinárom, kde začať, atď.

Ľudia buď pochvália stravu zo surového jedla, alebo ju naopak odsudzujú. Suroví odborníci na jedlo zdieľajú svoje emócie, pocity, výsledky. Kde začať a ako úplne prejsť na surovú stravu?! To sú otázky, ktoré vzrušujú nováčikov v odbore surového jedla. A dnes o tom budeme hovoriť presne.

Predtým, ako budeme postupovať podľa podrobných pokynov, zistíme, aké druhy stravy so surovými potravinami existujú.

Druhy surovej stravy

Existuje veľa klasifikácií surových potravín. Rozhodol som sa zamerať na dve najzákladnejšie klasifikácie.

Prvá klasifikácia rozdelí surovú stravu na druhy podľa toho, čo je dovolené jesť a čo nie. Existujú 3 hlavné typy:

 • Vegetariánstvo (zákaz mäsa a rýb, mlieko je povolené),
 • Veganizmus (zákaz akýchkoľvek potravín živočíšneho pôvodu),
 • Fruitorianizmus (konzumuje sa iba ovocie).

Existuje aj klasifikácia surových potravín podľa možnosti zmiešania:

 • Miešaná surová strava,
 • Dieta zo surových potravín (monotrofná strava zo surových potravín).

Miešaná surová strava obsahuje zmiešanie produktov podľa určitých pravidiel.

Existuje špeciálna tabuľka kompatibility produktu, podľa ktorej môžete sledovať kompatibilitu produktu s ostatnými.

Jesť surové mäso alebo jesť monotrofné surové potraviny je výživa, ktorá zahŕňa použitie rôznych druhov výrobkov bez toho, aby sa miešali.

Chyby, ktoré začiatočníci robia surovými potravinármi

Najčastejšie príčinou chýb začínajúcich potravinárskych špecialistov je nedostatok znalostí o pravidlách týkajúcich sa surových potravín. Dôvodom môže byť aj nedostatok osobnej skúsenosti.

 1. Rýchly prechod na surové potraviny. Ale vždy nám dajte všetko naraz. Nájdite si čas! A výsledok nebude dlho trvať. Postupný prechod vás navyše ušetrí od porúch a iných problémov. Pamätajte, že iba na prestavbu čreva potrebujete v priemere 5 mesiacov a niekedy aj viac.
 2. Suroví odborníci na výživu zabudli venovať náležitú pozornosť hygiene. Bylinné jedlo čistí naše zuby dobre, ale nenahrádza zubnú pastu. Pravidlo ústnej hygieny ešte nebolo zrušené.
 3. Mnoho surových potravinárov zanedbáva použitie vody. Norma je 1,5 až 2 litre za deň. V takom prípade musí byť voda vyčistená.
 4. Pohyb je život. To sú slová veľkého starogréckeho mysliteľa Aristotela. A má úplne pravdu. V žiadnom prípade nezabudnite na fyzickú aktivitu. Mnoho nováčikov zo surového jedla visí na ich strave a zbavuje sa telesnej výchovy. Pamätajte, že fyzická aktivita tela je potrebná rovnako ako zdravá strava.

Pravidlá týkajúce sa surových potravín

 1. gradualness, Prechod na surovú stravu by mal byť postupný. Je potrebné si telo zvyknúť na nové výrobky a zároveň mu nepoškodiť.
 2. dôkladnosť, Žuvajte jedlo čo najpečlivejšie. V inom prípade je oveľa horšie absorbovaná telom.
 3. umiernenosť, Musíte jesť po objavení sa prirodzeného fyziologického hladu. Časti by mali byť malé. Tým sa značne uľahčí práca žalúdka a telo naladí na vnímanie nových typov výrobkov. Mimochodom, pre nás sú dievčatá skvelým pravidlom na chudnutie 🙂
 4. Správne teplotné pravidlo. Ste vášnivým fanúšikom toho, že viete, ako niečo urobiť priamo z chladničky? Okamžite zabudnite na tento krásny zvyk., V teple alebo v chlade teplota potravín by mala byť izbová!

Okrem týchto štyroch základných pravidiel by ste mali pamätať aj na pravidlo týkajúce sa pitnej vody. Je zakázané piť pred jedlom alebo bezprostredne po ňom. Voda musí byť čistá. Je vhodné ho niekoľko hodín brániť alebo filtrovať. Norma je 1,5 až 2 litre za deň.

Ako bezpečne prejsť na surovú stravu

Nebudem unavovať opakovanie hlavného pravidla bezpečného a bezbolestného prechodu na surovú stravu: „Postupné!“. Musíte pochopiť, že naše telo sa čistí pomaly a len v čase si ho môže zvyknúť na novú stravu.

Takže, kde začať?

 1. Nezabudnite sa poradiť s odborníkom na surové potraviny. Môžem odporučiť skúseného odborníka na surové potraviny Denisa Terentyeva. Denis sa dlhé roky o stravovaní v surových potravinách a na základe vlastnej skúsenosti naučil všetky klady a zápory stravy so surovými potravinami. Môžete sa od neho dostať zadarmo konzultácie.
 2. Buďte pripravení, že je potrebné zmeniť všetky vaše stravovacie návyky. Postupne, múdro, ale meniť sa.
 3. Výber menu pre každý deň je veľmi jednoduchý. Na internete nájdete nielen rôzne recepty pre surových potravinárov, ale aj online obchody, kde si môžete výrobky objednať sami (strukoviny, obilniny, zelenina, džúsy, chuťové prísady a oveľa viac). Napríklad internetový obchod iherb.com
 4. Na prípravu rôznych jedál budete potrebovať domáce spotrebiče, ktoré používajú špecialisti na výrobu surového jedla. Toto je mixér, sušička, odšťavovač, klíčok atď.
 5. Prečítajte si literatúru o surových potravinách. Teória je vždy dôležitá, pretože bez nej nemôže existovať žiadna prax. K dispozícii je vynikajúca kniha špeciálne pre prechod na surovú stravu. Bolo to vďaka nej, že som sa toho veľa naučil o surovej strave pre seba. Bude to užitočné pre surových potravinárov a len pre tých, ktorí sa zaujímajú o tento potravinový systém. Kniha sa volá „12 krokov k jedlu surového jedla“ od V. Butenka.

Stanovte si cieľ prejsť na diétu zo surových potravín

Položte si otázky: „Prečo chcem prejsť na diétu zo surových potravín?“ Pre dobré zdravie? Čo je moje zdravie? Aký je môj životný účel? Prečo sa budím každé ráno? “

Odporúčame vám, aby ste si pre seba určili 10 hlavných cieľov a zapísali ich na kúsok papiera.

kontraindikácie

Pred zmenou diéty sa uistite, že strava zo surových potravín nie je pre vás kontraindikovaná.

Surové potraviny sú prísne zakázané:

 • deti, dospievajúci, pretože telo rastie a vyvíja sa,
 • tehotné, dojčiace matky,
 • starší ľudia (po 70 rokoch) kvôli významnému zníženiu metabolizmu,
 • Pacienti s vredmi, kolitídou alebo gastritídou. Používanie surových potravín pri týchto chorobách môže spôsobiť zhoršenie choroby,
 • alergie (je zakázané používať potraviny, ktoré spôsobujú alergickú reakciu).

Dúfam, že to bolo pre vás užitočné.

Kamaráti, napíšte do komentárov, čo si myslíte o chybách jedákov surových potravín? Čo si myslíte o telesnej výchove? Budem sa veľmi zaujímať o vaše skúsenosti a odporúčania.

Prihláste sa na odber mojich aktualizácií a zdieľajte tieto užitočné informácie so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach.

Zmena prostredia v strave surových potravín

Spravidla, keď si niekto uvedomí niečo pre seba, prejde na nový užitočný výživový systém, zmení svoje prostredie. Komunikujte so surovými foodistami a vegánmi, nájdite viac ľudí „v predmete“. Vytvorte okolo seba správne zdravé prostredie.

Z času na čas sa môžete stretnúť s priateľmi zo surového jedla, ísť spolu do kúpeľného domu, spoločne cestovať, relaxovať, organizovať stretnutia atď.

Zmena prístupu k prechodu na surovú stravu

Rozvíjajte svoj nový zvyk nazývaný „surové jedlo“ podľa pravidla troch písmen „P“: postupne, neustále a dôsledne. Zároveň je potrebné vytvoriť pre nich priaznivé podmienky pre prechod na nový potravinový systém. Robte všetko s radosťou, bez toho, aby ste sa „prelomili kolenom“.

Postupne prechádzate na diétu zo surových potravín, riaďte sa radami úspešných jedákov so surovými potravinami, nezabudnite na zásadu „krok späť, dva vpred“.

Pozitívne myslenie

Najprv to pre vás bude najťažšie, dôjde k poruchám, je pravdepodobné, že sa „zobudia“ staré vredy (čo naznačuje začiatok samočistenia tela). Nevzdávaj to! Zahrňte „koordináciu zámeru“, ktorého zásadou je toto: ak máte v úmysle považovať zdanlivo negatívnu zmenu v scenári za pozitívnu, potom bude všetko také. Pamätajte, že bez ohľadu na to, aké ťažké je v súčasnosti, pred vami je príjemné prekvapenie, ale na tento účel je potrebné zachovať koordináciu.

Predtým, ako začnete s prechodom na surovú stravu (alebo niečo iné), povedzte si: to dopadne dobre, ale nebude fungovať - ​​ešte lepšie. Koniec koncov, váš svet vie, čo je pre vás najlepšie, váš svet sa stará o vás, a ak niečo nefunguje, vyhli ste sa iným neznámym problémom. S takýmto „postojom“ môžete bezpečne ísť na stretnutie s osudom. Od tejto chvíle, bez ohľadu na to, čo sa stane, všetko ide tak, ako by malo!

Odporúčame vám, aby ste si prečítali knihy Vadim Zeland.

Fyzické cvičenia

Úspech prechodu na surovú stravu závisí od vašej fyzickej aktivity. Množstvo záťaže tu nie je primárne, hlavná frekvencia. Bežať, chodiť na prechádzky, plávať!

Veľmi priaznivé pre zdravie a úspech niečoho ovplyvňuje pozitívne emócie, konkrétne ich plnosť. Emocionálna prázdnota bude slúžiť ako prekážka pri konsolidácii stravy surových potravín. Myšlienka, že všetky škodlivé drogové výrobky (káva, syr, čokoláda, koláče, sladkosti atď.) Je známym spôsobom, ako sa naplniť emóciami, ktoré vás vedú k slepej uličke.

Naplňte svoje myšlienky skutočnými emóciami a neuložte ich. Odporúča sa navštíviť divadlo, múzeum, stýkať sa s blízkymi priateľmi, niekde ísť na dovolenku, získať nové skúsenosti, ísť na masáž celého tela, tancovať, robiť to, čo máte radi.

Žijú podľa svojej povahy

Po prechode na surové rastlinné jedlo sa vaša myseľ začne čistiť a zobúdza sa, vaša bezplatná energia sa uvoľní a vaše myšlienky sa vyjasnia. Nazýva sa to povedomie. Začnete sa pýtať sami seba: „Kde som teraz a čo tu robím?“ Táto osoba sa začína „klinovať“. Mnohí sa začínajú cítiť v pohode. Je to ako prebudiť sa v nočnej moru.

Tu bude správne začať chápať svoju povahu. Nasledujte ju.

Čistenie tela

Blyudomanského túžby človeka sú túžby parazitického červa. Túžba po mliečnych výrobkoch, mäse a tepelne spracovaných potravinách nie je hlad po ľudskom tele, ale patogénna mikroflóra.

Strusková časť tela vedie k závislosti na mnohých škodlivých potravinách. Aby ste sa zbavili parazitov, musíte telo určite očistiť. Čím sú vaše vnútorné orgány čistejšie, tým ľahšie prechádzate na diétu zo surových potravín.

de-urbanizácie

Hovoríme tu o prechode zo špinavého hlučného mesta do ekologicky čistého životného prostredia, ktoré žije vo vašom vlastnom dome na vašej vlastnej zemi. To je presne to, na čo mnohí ľudia zatvárajú oči. V praxi to uľahčuje prechod na živé jedlo. Ak máte vlastnú záhradu s ekologickými výrobkami, úloha prestavby tela na nový užitočný potravinový systém sa vyrieši sama. Sme ľudia na Zemi, nie betónové podlažie viacposchodovej budovy s dvadsiatimi aktívnymi wi-fi bodmi, magnetickými poľami susedných zariadení.

Ak nájdete chybu, vyberte časť textu a stlačte Ctrl + Enter.

Diéta zo surových potravín: kde začať

Je prísne zakázané jesť a používať také surové potraviny v potravinách, ktoré boli minimálne ovplyvnené tepelným spracovaním.

V takom prípade použitie zakázané varené, mastné, nakladané, konzervované a údené výrobky.

V niektorých metódach konzumácie surového jedla musíte úplne vylúčiť mäso a výrobky z rýb, Okrem toho nie je dovolené jesť sušené a sušené potraviny, ktoré obsahujú špeciálne prísady korenín, cukru alebo akýchkoľvek prísad dochucovadiel.

Tento princíp výživy považovaný za jednotlivca, ale často prichádza do styku s veganizmom, vegetariánstvom a množstvom ďalších rôznych metód týkajúcich sa stravovania a pohody.

Ako prejsť na surovú stravu a ako sa stať vedcom surového jedla

 1. Princípom tejto metódy je vyhlásenie - „Človek je súčasťou prírody“. V dôsledku toho jednoducho nemôže jesť a do svojej stravy začleniť niečo, čo sa v prírode nenachádza, napríklad vyprážané zemiaky, vyprážané kurča a iné výrobky, ktoré boli podrobené tepelnému ošetreniu. Z tohto dôvodu je počas prechodu na výživu surových potravín potrebné vylúčiť všetky potraviny, na ktoré si človek zvykla v priebehu mnohých rokov.
 2. Surové potraviny, zelenina a ovocie majú veľké množstvo stopových prvkov a živín, z ktorých väčšina jednoducho zomrie počas akéhokoľvek spracovania. V mokrom stave sú všetky uložené a absorbované telom úplne. Zásadou medzi surovými potravinármi je fráza: „len umyť a jesť.“
 3. Suroví odborníci na výživu tvrdia, že jedlo zo spracovaného stavu je skutočný jed. Zahŕňajú nielen také potraviny, ktoré sa nachádzajú v zariadeniach rýchleho občerstvenia. Tento prístup k týmto produktom vysvetľuje samotnú vedu. Vyprážanie, dusenie a dokonca varenie vedie k tomu, že všetky užitočné stopové prvky sa v potravinách vyparujú a v niektorých prípadoch sa objavujú nové škodlivé a dokonca nebezpečné látky.
 4. Napríklad výskyt karcinogénov v ňom - ​​látky, ktoré môžu v priebehu času spôsobiť vznik malígneho nádoru, voľných radikálov a trans izomérov. V strave surových potravín musia byť prítomné iba surové potraviny a žiadne spracované potraviny. Táto metóda výživy by mala odstrániť všetok potenciál škodlivých látok a prvkov vstúpiť do ľudského tela.
 5. Okrem toho iba ekologicky čisté výrobky obsahujú takzvané enzýmy - živé častice, slnečnú energiu, ktorá pomáha ovociu a zelenine samostatne tráviť v tele. V tele novonarodených detí sú plné a postupom času ich počet s pribúdajúcim vekom klesá. Zároveň sa však táto hladina môže neustále dopĺňať, pričom sa používa iba surové jedlo.

Základom stravy surových foodists pre tento deň je rafinované jedloalebo iným spôsobom výrobky zbavené nadmernej šupky alebo škrupiny. Najväčší počet užitočných vitamínov je v šupke a obilných výrobkoch z obilnín.

A tiež všetky výrobky, ktoré sa dajú skladovať pomerne dlhú dobu, obsahujú škodlivé látky konzervačného typu, zvýrazňovače chuti a farbiace molekuly. Musia byť úplne vylúčené zo stravy surového jedla.

Odtiene prechodu na surovú stravu

Osobitná pozornosť by sa mala venovať kombinácii viacerých výrobkov súčasne. Najčastejšie sú tieto produkty navzájom nekompatibilné, vyžadujú si dlhodobé náklady na trávenie a vedú k narušenej absorpcii zdravého ľudského tela.

dodržiavanie určité časové obdobie medzi konzumovaným banánom a potom akékoľvek zrná vedú k tomu, že telo spotrebúva najmenšie množstvo energie na trávenie týchto produktov. Všetka energia, ktorá zostáva v človeku, ide na samoliečbu, ako aj na duševnú a fyzickú aktivitu.

Suroví odborníci na výživu sú si istí, že zlá a nevyvážená výživa vedie k tomu, že v ľudskom tele vyskytuje sa veľké množstvo chorôb a rôzne problémy. Telo má problémy so syntézou a metabolizmom, kardiovaskulárne ochorenia, problémy s nervovým systémom.

Týmto spôsobom si môžete zvyknúť človeka na nový a zdravý životný štýl, eliminovať všetky choroby a choroby a prejsť na úroveň dlhého a pohodlného života.

Aké druhy stravy so stravou existujú


Existuje niekoľko druhov surovej stravy. V tomto prípade je názor odborníkov veľmi odlišný. Niektorí ľudia si myslia, že pre správny a zdravý životný štýl postačuje iba konzumácia ovocia a zeleniny, iní sú si istí, že mlieko a mäso v potrave nič nepoškodí.

Z tohto dôvodu teraz existuje veľké množstvo odrôd surová strava:

 • Zmiešané alebo inak všežravé. Môžete jesť akékoľvek jedlo bez obzvlášť prísnych obmedzení, to znamená, že je povolené používať jedlo rastlinného pôvodu aj zvieraťa, ale iba pod podmienkou, že bude surové. V takom prípade sa môže uvariť živočíšne mäso a vajcia. Môžete tiež jesť trhané. Suroví odborníci na výživu môžu okrem toho ochutiť svoje jedlo malým množstvom korenia alebo soli, ako aj medom alebo rastlinným olivovým olejom.
 • Vegánske jedlo. Tento druh najčastejšie používajú ľudia so stravou v surovom jedle. Jeho priaznivci zahŕňajú do svojej každodennej stravy iba potraviny rastlinného pôvodu - bobule, ovocie, zeleninu, rôzne obilniny, ako aj zeleninu. Tento druh jedla zahŕňa aj učiteľov a jusoriánov. Učitelia jedia iba klíčené zrno z obilnín. Jusoriánci jedia iba šťavy z čerstvo pripraveného ovocia a zeleniny - tzv. Koktaily zeleného typu.
 • Vegetariánska. Podporovatelia tejto stravy môžu okrem rastlinných potravín jesť určité produkty živočíšneho pôvodu - vajcia, mlieko, ale nie mäso a ryby.
 • Fruitariánství. Medzi fanúšikov tohto druhu surovej stravy patrí iba bobule a rôzne druhy ovocia. Zelenina a iné druhy potravín sa z každodennej stravy úplne odstraňujú. Особые приверженцы сыроедства могут даже позволить себе ждать до того времени пока плоды сами упадут с дерева либо кустарника на землю, так как именно в это время они находятся на высоком уровне спелости и содержания полезных элементов.
 • Плотоядное. В этом случае овощи и фрукты почти не входят в рацион Главный акцент ставится на сырых морепродуктах, рыбе, мясе, яйцах, а также на животных жирах, который добавляется в рацион вместо постоянных углеводов. Od paleolitu je to tak veľa severných národov.
 • Monotrofný typ potravín. Po tejto diéte môžete pri jednom jedle jesť iba jeden druh produktu. Zároveň by sa mali medzi jedlom urobiť určité intervaly. Napríklad jablká sa môžu používať vo forme raňajok a po 40 minútach môžete jesť klíčiace zrno obilia.
 • Podľa počtu užitočných sledovacích prvkov. Existujú špecializované tabuľky a grafy vitamínov, tukov, bielkovín a stopových prvkov, ktoré sú v konkrétnom produkte. V súlade s tým sa jedlo môže miešať v určitom množstve alebo sa môže konzumovať postupne.

Ako prejsť na surovú stravu bezbolestne

Najprv musíte jasne pochopiť, prečo sa chcete prepnúť na vami vybraný energetický systém. Aký druh jedla budete - dočasný alebo dlhodobý typ. Možno len chcete schudnúť.

Veľa ľudí chce používať suroviny, aby do svojich životov priniesli niečo nové a priniesli nové skúsenosti, niektorí len preto, že je to módne. Ak sa rozhodnete urobiť toto jedlo základným, mali by ste k nemu pristúpiť. s osobitnou zodpovednosťou a trpezlivosťou - iba v tomto prípade získate skutočný výsledok a účinok jedla.

Dva druhy prechodu na surové potraviny:

 1. Prvým je každý deň, ktorý postupne zahrnie do svojej stravy čo najviac surových potravín, ako je to možné, prípadne vylúči z nej všetky negatívne potraviny. To všetko v prvý deň treba z jedla budúceho jedlého jedla úplne vylúčiť údené a vyprážané potraviny, sladkosti a kávu.
 2. Druhým spôsobom je náhle prestať jesť termálne jedlo. Väčšina surových potravinárov tvrdí, že táto metóda umožňuje rýchlo si zvyknúť na zmenu stravy. Šanca na prienik do takejto stravy je zároveň oveľa väčšia.

Surová strava - menu pre začiatočníkov

Menu by malo obsahovať nasledujúce produkty:

 • Čerstvé ovocie: jablká, banány, marhule, ananásy, banány, melóny, melóny, broskyne, pomaranče.
 • Čerstvá zelenina: repa, kapusta, paradajky, uhorky, repa, zeler, brokolica, cuketa, tekvica.
 • Bobule: ríbezle, čučoriedky, maliny, jahody, jahody, čerešne.
 • Čerstvé zelené: šalát, kôpor, petržlen.
 • Huby zbierané iba v zelených oblastiach. Je zakázané jesť huby na cestách a diaľniciach.
 • Orechy: mandle, kešu, pistácie, vlašské orechy, arašidy, lieskové orechy.
 • Klíčiace semená pšenice: ryža, pohánka, slnečnica, šošovica.
 • Strukoviny: hrášok, zelená pohánka.
 • Sušené ovocie sušené prírodnou metódou (v špecializovaných peciach nemôžete sušiť ovocie).
 • Prírodný med.
 • Nerafinovaný rastlinný olej lisovaný za studena. Tieto oleje zahŕňajú omega mastné kyseliny.
 • Sea kale. Pred použitím ho musíte namočiť do vody na 2 hodiny a potom opláchnuť pod tečúcou vodou. Morský kel obsahuje veľa užitočných vitamínov a minerálov, tukov, aminokyselín, takže jeho výhody nie je možné jednoducho preceňovať.

Diéta zo surových potravín: výhody a poškodzuje

Rovnako ako iné druhy potravín, aj surové potraviny majú svoje charakteristické nevýhody. Ak dodržujete prísny režim surových potravín (úplne opustíte zeleninu, obilniny, koreňové plodiny), ľudské telo jednoducho prestane prijímať zvyšné druhy vitamínov a minerálov.

Je schopný narušiť funkciu výmeny, syntézy látky a poškodzujú telo. Niektoré zdroje tvrdia, že suroví odborníci na výživu niekoľkokrát znížili obsah vitamínu B12.

Ak nemôžete používať jedlo na báze surovej stravy

Každému, kto trpí alergiou, sa odporúča radšej jesť varené jedlo ako surové jedlo. Surová zelenina a ovocie môžu spôsobiť zhoršenie chronickej pankreatitídy, keď v šťave pankreasu nie je dostatok hemicelulózy (špeciálny enzým).

Okrem toho môže surová strava pozitívne pôsobiť na celé telo. Existuje veľa chorôb, pri ktorých je možné vo vašej strave používať iba nespracované jedlo prísne zakázané.

Medzi tieto choroby patria:

 • choroby gastrointestinálneho traktu
 • alergické ochorenia.

Kyseliny, ktoré sa nachádzajú v surových potravinách, môžu nepriaznivo ovplyvniť na sliznicu a zapáliť ju a táto akcia bude trvať veľmi dlho.

Preto, ak sa rozhodnete stať sa skutočným surovým potravinárom, mali by ste najskôr premýšľať o všetkých výhodách a nevýhodách takejto stravy.

Veľké množstvo ovocia červenej alebo svetlej farby, orechov, peľu z kvetov (malo by sa jesť aj surovými jedlíkmi) sa môže u spotrebiteľa vyvinúť. alergické komplikáciealebo viesť k exacerbácii tých, ktoré už sú v ľudskom tele.

Pin
Send
Share
Send
Send