Užitočné tipy

Ako sa stať duchom: Pokyny pre figuríny

Pin
Send
Share
Send
Send


Zápletka sú traja mladí vedci, ktorí jazdia okolo legendárnych Cadillac Miller-Meteor z roku 1959, študujú paranormálne prípady a chytajú duchov. A hoci mnohí veria, že myšlienka filmu sa zrodila, vďaka búrlivej fantázii režiséra (a interpreta jednej z hlavných rolí) Ivana Reitmana to v skutočnosti nie je úplne pravda.

Zaujímavosťou je obraz poľovníkov, ich oblečenie, zbrane a výstroj, tvorca filmu „požičiavaného“ od skutočných duchov, ktorých tím v tom čase „operoval“ v starom Anglicku. Oblečili sa v špeciálnych kombinézach, presťahovali sa do sanitky natieranej čiernou farbou a nosili so sebou špeciálne vybavenie na detekciu a zničenie nadprirodzených síl.

Po úspešnom uvedení filmu v širokej distribúcii sa počet služieb Ghostbuster po celom svete znásobil. Takéto organizácie sa objavili nielen v USA, ale aj v celej Európe a dokonca aj v Rusku (boj proti poltergeistom sa zmenil na skutočné podnikanie). A ako uvádzajú vedúci takýchto agentúr, počet hovorov neustále rastie. Možno je to dôvodom vydania rôznych televíznych relácií a filmov podobných tém. Faktom však zostáva, že ľudia sú pripravení využívať služby skutočných duchov. Tak prečo si nezorganizovať svoju paranormálnu službu?

Ako sa stať lovcom duchov?

Mnoho ľudí si myslí, že činnosti takýchto organizácií sú založené na bežnom podvode. Niektorí ľudia si vo svojich mysliach vytvárajú strašidelné obrázky (napríklad po sledovaní hororových filmov) a začínajú reagovať na každý šustenie, pričom mu pripisujú nadprirodzený pôvod. Iní využívajú strach ľudí a ponúkajú svoje pseudo-služby. Vyzerá to zo strany bežného obyčajného občana našej krajiny. Je to tak?

Ale tu je nešťastie - takéto činnosti sa najčastejšie nevykonávajú amatéri, ale skutoční profesionáli. Ghostbuster služby sú často vedené skutočnými vedcami, ktorí študujú parapsychológiu už mnoho rokov. Mnoho z nich učí na renomovaných univerzitách po celom svete. Netreba dodávať, že títo ľudia, rovnako ako žiadny iný, sú dôveryhodní. Nikomu nebudeme dokázať existenciu nadprirodzených síl (my sami v ne neveríme). Ale tu je to, čo je zaujímavé - po zavolaní Ghostbusterov a „vyčistení“ bytu od zla sa veľa zákazníkov upokojí a začne žiť naplno. Možno je to len samo-hypnóza, napriek tomu sa však dosiahne pozitívny účinok. Takéto služby teda nefungujú zbytočne.

Dnes v Spojených štátoch existujú špeciálne školy a kurzy, ktoré ponúkajú každému, kto chce absolvovať školenie v odbore „Ghostbusters“. Žiaci študujú prednášky o parapsychológii a nadprirodzených javoch. Prax sa však uskutočňuje v „skutočných biotopoch“ duchov - v opustených starých domoch, suterénoch, na cintorínoch.

To znamená, že ak chcete previesť nezvyčajný podnikateľský nápad do reality a otvoriť svoju vlastnú službu duchov, alebo sa stať súkromným bojovníkom proti zlým duchom, môžete sa zúčastniť odbornej prípravy v jednej z týchto vzdelávacích inštitúcií. Aj keď nie sú zriedkavé prípady lovcov, ktorí sa učia samostatne, ktorí študujú nadprirodzené javy samy.

Pre väčšiu veľkoleposť a z bezpečnostných dôvodov budete potrebovať špeciálny oblek, aký používajú hasiči. Koniec koncov je celkom možné, že budete musieť zaobchádzať s nebezpečnými látkami, ohňom a vodou. Budete tiež potrebovať nejaký druh auta, ktorým sa budete pohybovať po meste. Malo by to byť rozpoznateľné, malo by to byť inzerovanie vašich služieb a telefónu. A samozrejme, ani jeden lovec duchov sa neobíde bez svojho vybavenia. Samozrejme, nehovoríme o laseroch a pascích (ktoré sme videli vo filme 1984). Zariadenie bude obsahovať rôzne počítače a všetky druhy tepelných, svetelných a elektromagnetických senzorov na detekciu zmien v konkrétnej časti miestnosti.

Najlepšie je začať sami. Najprv sa musíte pozrieť na dopyt po podobnej, veľmi exotickej službe. A ak je dostatok objednávok, môžete premýšľať o nájme a zaškolení nových duchov. Teraz sa to všetko zdá neuveriteľné a jednoducho nereálne. Uplynie však čas a také organizácie, ako sa zdá, sa stanú samozrejmosťou. Prajeme vám úspešné podnikanie.

Iný svet

Všetky náboženstvá sveta sa zhodujú v názore, že existuje posmrtný život.

Od dávnych čias sa živobytie vždy páčilo ľuďom, ktorí opustili tento svet. Spravidla sa k tomu uchýlili vo veľmi ťažkých situáciách, keď nikto nemohol pomôcť. Ľudia majú tendenciu sa obracať do neba, aby ich vypočuli odchádzajúci príbuzní.

Duchovia mŕtvych sa často objavujú samy o sebe, bez akýchkoľvek problémov. Existuje mnoho správ o tom. Podobná vec sa stáva v našej dobe.

Začiatočníci

Rýnske vzdelávacie centrum, škola parapsychológie a Paranormálny výskumný ústav sú ideálnym miestom pre začínajúcich výskumných pracovníkov, ktorí sa chcú dozvedieť o účinných metódach komunikácie s duchmi.

Kurz vás vyzýva, aby ste sa naučili základy ľudskej biológie, fyziky a technológie, ktoré vám pomôžu rozšíriť vaše vedomosti za hranice hodnoverných vysvetlení podivných fyzikálnych javov, s ktorými sa môže lovec duchov stretnúť v každodennom živote.

Dokumentácia parfumovej aktivity

Napriek tomu, že žijeme vo svete technologického prielomu, detektory duchov ešte neboli vynájdené. Existuje však niekoľko druhov techník, ktoré môžete použiť na dokumentovanie parfumovej aktivity a zaznamenávanie údajov. Počítadlo elektromagnetického poľa (EMF) je vhodné na meranie fluktuácií elektromagnetického poľa v prostredí.

Teórie paranormálneho poľa naznačujú, že duchovia ho môžu manipulovať a spôsobiť nevysvetliteľný nárast EMF. Opäť platí, že chybné zapojenie alebo rušenie mobilného telefónu môže tiež ovplyvniť čítanie.

„Potrebujete vedieť, že vaše technické vybavenie môže byť zbytočným pre životné prostredie,“ hovorí Loyd Auerbach, profesor parapsychológie vo vzdelávacom centre na Rýne. Preto je dôležité študovať a eliminovať akékoľvek vonkajšie vplyvy v prostredí, ktoré vám môžu poskytnúť nesprávne údaje. Vedec odporúča kúpiť počítadlo EMF, K2 Meter. Budete tiež potrebovať videokameru na zaznamenávanie rozhovorov a strašidelných aktivít, najlepšie s nočným videním na snímanie v tme.

Digitálne hlasové záznamníky budú veľmi užitočné. Aj keď je dôležité poznamenať, že mnoho paranormálnych expertov nesúhlasí s legitimitou EVP. Niektorí skeptici tvrdia, že zvuky nemôžu byť ničím iným než rozhlasovým vysielaním alebo tendenciou mozgu vytvárať vzory náhodných zvukov, zatiaľ čo iní vedci tvrdili, že zaznamenávajú nahrávky zvláštnych zavrčaní alebo ľudských hlasov.

Smartphone je skvelý nástroj, ale telefón má svoje limity. Z dlhodobého hľadiska je najlepšie investovať do kvalitného hardvéru.

„Príbehy duchov nie sú ničím iným ako príbehmi bez svedkov. Môžete ísť do strašidelného domu a získať veľa svedectiev pomocou svojich prostriedkov, ale ak nemáte skúsenosti, nebudete schopní tieto svedectvá kombinovať, “hovorí Auerbach.

Lokalizačný prieskum

Pred plánovaním návštevy strašidelného domu alebo budovy sa pokúste zistiť informácie o zločinoch na miestnom policajnom oddelení, aby ste zistili možné vraždy alebo samovraždy, ku ktorým došlo v okolí alebo v okolí. Zistite, či bol dom postavený na zemi obsahujúci kremeň alebo kryštál - dva prvky, ktoré dokážu zachytiť informácie.

Možno si myslíte, že duchovia alebo duchovia vás znepokojujú, ale realita je taká, že ľudia vám môžu ublížiť viac ako duchovia.

Keď vás niekto pozve, aby ste vošli do cudzieho domu, neviete, čo v ňom môžete očakávať. Musíte byť opatrní, a to je dôležité, pretože by ste nemali dôverovať svojim inštinktom. Ak vás niečo znepokojuje, potom sa nesnažte hovoriť s duchom. V ideálnom prípade je užitočné pracovať s aspoň jedným partnerom.

Zostavte tím odborníkov

Samozrejme, že chcete, aby bol váš vyšetrovací tím profesionálne vyškolený, takže nebude na škodu zostaviť tím tak skúsených odborníkov, ako je technik, elektrikár. Zapojenie odborníkov do vášho vyšetrovania vám môže pomôcť zúžiť alebo eliminovať logické vysvetlenie fyzického fenoménu.

Médium môže tiež pomôcť pri komunikácii s duchmi alebo urýchliť proces zbavenia sa ducha. Musíte však byť selektívny, pretože počet pseudomédií prevažuje nad počtom ľudí so skutočnými jedinečnými schopnosťami.

Vylúčte logické vysvetlenia

„Som situačný skeptik,“ hovorí Auerbach. "Verím v prízraky a nadprirodzené javy, ale nie som presvedčený v každom prípade, kým nebudú k dispozícii dostatočné dôkazy."

Okrem údajov, ktoré dostanete, musíte vylúčiť hodnoverné vysvetlenia. V skutočnosti väčšina z týchto prípadov nie je ničím iným ako netesným potrubím alebo nesprávnym vedením.

Raz Douglas Macmillan, zakladateľ paranormálnej vyšetrovacej agentúry D. M. Paranormal “bol povolaný do niekoho domu, pretože vystrašené dieťa trpiace nespavosťou si myslelo, že pod jeho posteľou je niečo strašné. Pomocou svojho spoľahlivého merača EMF Macmillan dokázal dospieť k záveru, že za vinu bolo iba vina za elektrinu.

„Človek sa vždy cíti zle, keď sa blíži k zdroju elektromagnetického poľa,“ hovorí Macmillan.

Spoznajte ducha

Ako paranormálny vedec sa nemôžete báť neznámeho, najmä ak sa vaša možnosť stretnúť ducha z iného sveta stane vašou realitou. Ak vás všetky vaše dôkazy a svedectvá vedú k nedôvodnému záveru, zachovajte pokoj.

Inteligentní duchovia často nemajú význam. Jednoducho smútia nad svojou smrťou a prechádzajú do nášho sveta, pretože ich misia na Zemi nie je dokončená.

Najlepším spôsobom, ako sa zbaviť ducha, je hovoriť s ním. "Ak môžete vylúčiť osobné údaje z rozhovoru týkajúceho sa ducha, existuje väčšia šanca, že vám odpovie," hovorí Macmillan.

Môžete sa spýtať duchov, ako sú staré, alebo na vek, v ktorom opustili tento svet. Keď položíte tieto otázky, je najlepšie nahrať zvuk konverzácie. Pokiaľ ide o útok na zlého ducha alebo stret s démonickou silou, vyšetrovatelia tvrdia, že sa to stáva veľmi zriedka. V skutočnosti ste viac zasiahnutí bleskom ako napadnutý duch.

Pin
Send
Share
Send
Send