Užitočné tipy

Ako čistiť decht

Pin
Send
Share
Send
Send


Na odstránenie škvŕn zo živice na tmavej tkanine vyrobenej z vlny, napríklad na vlnenom koberci, môžete použiť handru namočenú v terpentíne. Najlepšie je odstrániť škvrny z bielych tkanín mydlovým alkoholom.

Ak je vaším cieľom odstraňovať škvrny z dechtu alebo dechtu z bavlnených tkanín, môžete použiť benzín alebo terpentín a potom škvrnu umyť mydlovým roztokom.

Pri odstraňovaní škvŕn dechtu je decht účinnou zmesou terpentínu, vínneho alkoholu a zemiakovej múky (10: 10: 1). Tento roztok by mal kontaminovanú oblasť ošetriť, nechať ju v tomto stave 5 hodín, potom sa musí kompozícia opatrne odstrániť kefou a tkanina sa musí umyť teplou vodou.

Škvrny z dechtu a dechtu, ktoré už boli vyschnuté, by sa mali po rozpustení živice niekoľkokrát umyť terpentínom, opláchnuť alkoholom a vodou.

Ďalším liekom na staré dechtové a dechtové škvrny je zmes vínneho alkoholu, amoniaku a benzínu (25: 4: 1). Po tomto ošetrení sa musí plocha umyť vodou.

Týmto spôsobom sa dechtové škvrny dobre umývajú - oblasť navlhčite terpentínom, posypeme rozdrvenou bielou hlinkou a nechajte pôsobiť 15 minút, potom ju olúpajte. Táto manipulácia sa musí opakovať niekoľkokrát, až kým škvrna úplne nezmizne.

Takto môžete odstrániť zafarbený decht alebo zafarbiť decht: kontaminovanú oblasť namažte terpentínom. Keď škvrna vyschne, mastnota sódou alebo popolom zmiešaná s vodou do kašovitého stavu, musí byť zmes pravidelne navlhčená. Po určitom čase je potrebné škvrnu opäť ošetriť terpentínom a vyžehliť pomocou pijavého papiera.

Ak sa obávate poškodenia textílií drahého nábytku alebo kobercov, je najlepšie zveriť odstránenie dechtu alebo škvŕn odborníkom z čistiacej spoločnosti Aqua-Cleaning. Vyberieme vhodné zloženie a škvrny odstránime čo najrýchlejšie.

Čo je decht a ako sa s tým vysporiadať?

Prírodný decht je vedľajší produkt anoxického spaľovania dreva. Väčšinou borovica alebo breza. Obsahuje živice, preto sa nerozpúšťa vo vode. Nie za nič za starých čias dechtové dechtové sudy a člny boli dechtové, aby boli vodotesné.

Prírodný produkt z dreva sa považuje za liečivý. Breza má ostrý charakteristický zápach, ktorý sa ťažko zbavuje. Slávne príslovie „lietať v masti“ je len o breza. Borovica vonia pekne, dokonca sa pridáva do dezertov a alkoholu. Ale bez ohľadu na to, aký chutný balzam na báze borovicovej živice môže byť, môže dechtová značka na oblečení navždy zničiť. Ako odstrániť decht?

Čierna viskózna kvapalina sa veľmi slabo premyje vodou, ale rozpustí sa v alkáliách a alkohole.
Prvá pomoc - posypeme mastencom, škrobom, zemiakovou múkou, bielou hlinkou alebo kriedou. Keď prášok absorbuje živicu, je potrebné ju vyčistiť a potom obnoviť vzhľad odevu.

Jednoduchá chémia

Ako nie sú známe naše prababičky, ktoré sa vysporiadali so škvrnami z masti na kolesá, ale domáce chemikálie sú vždy pripravené na záchranu domácnosti.

Po vyčistení zvyškov dechtového dechtu adsorbentom je možné kontamináciu odstrániť niekoľkými spôsobmi:

Utrite alkoholom alebo univerzálnym rozpúšťadlom (napr. Chloridom vodíka).

Jednoduché mydlo na pranie - prírodná zásada, prinesie hmatateľný efekt: stačí umyť znečistenú vec, odložiť ju niekoľko hodín, ručne opláchnuť alebo prať práškom.

Nakúpte odstraňovač škvŕn pre živice a mastnoty, postupujte podľa pokynov.

Navlhčite dechtový decht v jednej z tekutín: acetón, terpentín alebo benzín. Rozpúšťadlá môžete tiež miešať v rovnakých pomeroch. Naviac navlhčite tampón a utrite škvrnu. Nakoniec zafarbenú oblasť vyžehlite horúcim železom cez papier.

Pripravte si zmes denaturovaného alkoholu a terpentínu jeden po druhom, kontaminujte ich, zakryte čistou vrstvou papiera a železa.

Mlieko a maslo

Neveríte chémii, nebojíte sa niečoho pokaziť? Pozrite sa na knihu o ekonómii, existuje niekoľko osvedčených receptov na riešenie zradnej masti na kolesá.

Po starostlivom odstránení zvyškov viskóznej živice nasiaknuté šatník namočte do mlieka na noc a ráno umyte ako zvyčajne.

Namiesto sorbentov môžete dechtovú škvrnu husto namazať maslom alebo iným tukom. Je pravda, že to budete musieť zobraziť ako mastné pomocou kyseliny citrónovej, sódy alebo octu.

Nalejte špinu sódou a soľou, na chvíľu vyčleňte, potom stmavenú dužinu očistite a vyperte oblečenie.

Znečistenie rozotrite plátok citróna a opláchnite pod tečúcou vodou. Opakujte, kým nezmizne tmavá stopa.

Naneste na tampón amoniak, naneste na tampón. Dôkladne opláchnite teplou vodou.

Pre jemnú malú vec je vhodné pripraviť mydlový roztok s čajovou lyžičkou amoniaku a čajovou lyžičkou glycerínu, opatrne naniesť na postihnuté miesto, ošetriť ho od okraja k stredu a potom ho manuálne umyť práškom.

Pre zastarané stopy zmiešajte vaječný žĺtok s lyžičkou terpentínu. Nechajte zmes zaschnúť, potom ju opatrne zoškrabte z tkaniny, opláchnite teplou vodou a napenené mydlo a opláchnite. Opakujte podľa potreby.

Veci drahé, jemné a krásne, ktoré si obzvlášť ceníte, je lepšie zveriť odborníkom. Skúsení chemickí čistiaci pracovníci č. 22 vedia, ako starostlivo odstrániť najťažšie škvrny a s touto úlohou sa budú brať skvele, najmä ak je znečistenie stále čerstvé.

Prípravná fáza

Po tom, čo ste si prezliekli šaty a umyli svoje dieťa, môžete začať s liečbou škvŕn. Ak chcete začať, vezmite ostrý nôž a odstráňte zvyšnú živicu. Čím viac ho odstránite, tým ľahšie bude eliminovať následky detskej chôdze. Počas prevádzky dávajte pozor, aby ste látku náhodne nezaviazali.

Potom vec vložte do mrazničky na pár hodín: je oveľa ľahšie odstrániť mrazenú živicu ako teplo. Vyberte si nohavice, dobre ich stlačte a dôkladne si utrite postihnutú oblasť rukami. Tvrdé kúsky by mali odpadnúť.

Používame železo

Nohavice alebo košeľu položte na rovný povrch a pod škvrnu položte nepotrebnú čistú handričku. Prikryte ho rovnakým kusom látky. Môžete použiť papierové obrúsky. Zahrejte železo a žehlite postihnutú oblasť niekoľkokrát. Živica by sa mala „presunúť“ z odevov na servítky. V prípade potreby ich vymeňte a postup zopakujte.

Ako sa vysporiadať s najodolnejšími miestami

Zvyčajne sa živica podáva po prípravnej fáze. Ale niekedy musíte použiť účinnejšie metódy. Odstraňovač alkoholu, terpentínu alebo laku na nechty pomôže umývať živicu z detských alebo dospelých predmetov doma. Až na začiatku si ich overte na nenápadných častiach odevu.

Naneste malé množstvo rozpúšťadla na čistú handru alebo bavlnenú podložku a naneste na škvrnu 15-20 minút. Potom umyte predmet kvalitným práškom z kondicionéra a vysušte ho na čerstvom vzduchu.

Pamätajte, že vzor na farebných tkaninách môže trpieť príliš silným rozpúšťadlom. Pre jemné oblečenie použite rafinovaný benzín. Dôležité: Pravidelný benzín z plynovej nádrže nebude fungovať - ​​v ňom je príliš veľa neznámych prísad, ktoré môžu produkt zničiť.

Živičné škvrny môžu byť tiež odstránené pomocou odstraňovačov škvŕn, bielidiel alebo coly. Aby ste to urobili, namočte do nich oblečenie na pol hodiny alebo hodinu a potom pošlite postihnutú vec do práčky.

Čistíme kožušinu, koberce alebo vlasy z dechtu

Je možné, že zvedavé dieťa ušpinilo nielen borovicovú živicu, ale aj svoje vlastné vlasy. Alebo sa mu podarilo pošliapať sa na koberci, zatiaľ čo nahnevaná matka hľadala opasok. Na odstránenie dechtu z vlasov, kožušín alebo kobercov použite rastlinný olej a akýkoľvek tekutý prostriedok na umývanie riadu.

Najskôr sa pokúste utrieť škvrnu bavlnenou podložkou namočenou v oleji. Zároveň sa posuňte od okraja do stredu tak, aby sa miesto ešte viac nerozširovalo. Potom prebytočný tuk odstráňte saponátom.

Ako odstrániť škvrny z čierneho dechtu (dechtu)

Niektorým zlodejom sa podarí rozmazať dechtom. Je to čierna živicová látka, ktorá sa pridáva do asfaltu alebo sa používa na ochranu striech domov pred dažďom a snehom. Môžete ho umyť slnečnicovým olejom: stačí kvapkať pár kvapiek tekutiny a produkt jemne trieť. Teraz musíte tuk odstrániť alkoholom alebo tekutinou na umývanie riadu.

Ako vidíte, všetko je jednoduché, ak použijete tieto jednoduché odporúčania. Odložte valeriána a skryte pás. Nechajte svoje dieťa tešiť sa z detstva a odvážne spoznajte svet okolo seba. A môžete sa nejako vyrovnať so škvrnami.

1 054 zobrazení celkom, dnes 2 zobrazení

Pin
Send
Share
Send
Send