Užitočné tipy

Papierové obálky pre domácich majstrov: fotografie, videá, pokyny

Pin
Send
Share
Send
Send


Dnes sa budeme zaoberať tým, ako vyrobiť obálku z papiera vlastnými rukami. Obálky môžu byť jednoduché, darčekové, rôzneho tvaru a veľkosti, nemusia mať dekorácie a je ťažké ich ozdobiť.

Na vytvorenie papierovej obálky budete vy a vaše dieťa potrebovať trochu času, materiály na prácu a predstavivosť.

V závislosti od veku a schopností dieťaťa si zvoľte verziu obálky, ktorú môže urobiť.

Pamätajte, že učenie sa od jednoduchých po zložité vedie k lepším výsledkom a posilňuje pocit úspechu a sebavedomia v dieťa.

Materiály a vybavenie

V závislosti na jednoduchosti alebo zložitosti obálky budete potrebovať materiál pre základňu. Môže to byť čokoľvek: papier A4, kartón, farebný papier, kúsky tapiet, obyčajný baliaci papier, plsť atď.

Na dekoráciu je vhodné všetko, čo sa zdá vhodné a krásne: korálky, gombíky, stuhy, čipky, flitre, kúsky motúzov, slamky, umelé kvety a mnoho ďalšieho.

Môžete to urobiť s jednoduchou aplikáciou alebo vzorom, potom budete potrebovať farby, fixy, ceruzky, farebný papier.

Budete tiež potrebovať nožnice, pravítko, ceruzku a lepidlo.

Predtým, ako začnete realizovať svoj plán, pripravte si miesto, kde budete sedieť vy a vaše dieťa.

Pracovisko by malo byť dobre osvetlené a pohodlné, pracovné materiály by mali byť po ruke.

Jednoduchá obálka

Ako vyrobiť obálku z papiera? Existuje niekoľko základných spôsobov, ako rýchlo a ľahko vytvoriť jednoduché obálky, ktoré budú užitočné v rôznych situáciách.

Pre začiatočníkov môžete vytvoriť pravidelnú obálku klasického tvaru.

Čo je potrebné:

Ako vyrobiť jednoduchú obálku:

Položte list papiera vodorovne na rovný povrch. Zmerajte 72 mm od ľavého dolného rohu a označte bod na papieri. Teraz odmerajte rovnakú vzdialenosť od pravého horného rohu a položte na papier značku. Nakreslite čiaru z každého z týchto bodov v opačnom rohu listu tak, aby sa na papieri objavil geometrický tvar rovnobežníka.

Teraz podľa pokynov krok za krokom musíte odrezať oblasť od nakreslených čiar. Doska sa musí otáčať tak, aby sa podobala kosoštvorcovi.

Ďalej vytvárame obálku: dve strany by mali byť ohnuté do stredu. Spodná časť musí byť tiež ohnutá do stredu a dobre ohýbať ohyb, aby bolo neskôr možné tieto časti ľahko zlepiť.

Spodnú časť ohýbame dozadu, aby nezasahovala. Na okrajoch bočných rohov je potrebné nanášať lepidlo alebo obojstrannú pásku. Teraz zabalíme dolný roh obálky, ktorá sa vytvorila skôr, a zatlačíme ju na lepivé bočné krídla. Výrobok sa môže zatvárať iba v prípade potreby.

Fázy vytvorenia jednoduchej obálky s rovnakými stranami.

Ďalšia jednoduchá metóda, ktorá sa mierne líši v pokynoch, ale zrazu sa jej niekto bude páčiť viac.

Čo je potrebné:

 1. List papiera A4 alebo hotový štvorec,
 2. nožnice,
 3. linka,
 4. Lepiaca alebo obojstranná páska.

Ako vyrobiť jednoduchú obálku:

Ak je na sklade hotový štvorec, nemusíte nič orezávať, ale ak existuje papier štandardnej veľkosti, musíte orezať štvorec.

Štvorec otočíme tak, aby sa podobal kosoštvorcovi. Opatrne ju ohnite uprostred a urobte malý ohnutie v strede postavy zdola nahor. Narovnať to.

Spodný roh otočíme do stredu tak, aby dosadal na predtým vyrobený záhyb. Na fotografii je miesto spodnej hranice vyznačené bodkovanou čiarou.

Teraz ohnite bočné krídla. S pravítkom si môžete pomôcť línie ohybu boli ploché a upravené, Potom musíte krídla ohnúť a na spodnú hranu každého z nich nalepiť lepidlo, ako je to znázornené na obrázku. Znovu ich ohneme, tentokrát ich prilepíme k centrálnej časti.

Po dokončení posledného záhybu v hornej časti sa obálka môže považovať za hotovú.

Schéma krok za krokom na vytvorenie obálky s vysokou strednou časťou.

Ďalším obľúbeným spôsobom je vytvoriť obdĺžnikovú obálku vlastnými rukami.

Čo je potrebné:

Ako vyrobiť jednoduchú obálku:

Štandardný hárok skladáme podľa schémy. Keď je zložená, jedna časť by mala byť dlhšia ako druhá v takej vzdialenosti, aby z tohto papiera mohol byť vyrobený ventil na utesnenie listu.

Na stranách dlhej strany plachty by mali byť záhyby urobené vo vzdialenosti 1,5 cm. Na väčšine hárkov oddelených priečnou líniou ohybu by mali byť odrezané obidve hrany o 1,5 cm podľa nižšie uvedeného obrázku.

Sklopte takmer hotovú obálku pozdĺž línie skladania. bočné časti na oboch stranách produktu musia byť zlepené.

Orežte rohy na tesniacom ventile a ohnite ho smerom do stredu.

Spôsob, ako vytvoriť obdĺžnikovú obálku.

Často dávame peniaze ako darček, ale ak chcete nejako prejaviť osobnú starostlivosť a pozornosť, môžete to urobiť DIY obálka za peniaze, Hlavnou zložkou takého produktu je pútko na upevnenie v uzavretom stave, pretože obsah obálky na peniaze musí byť bezpečne uložený. Darčekové predmety môžu mať jednoduchý dizajn zvonku aj zvnútra.

Tu sú vhodné šablóny na vytváranie obálok pre domácich majstrov:

Metóda 1 Metóda 2 Metóda 3 Metóda 4 Metóda 5 Metóda 6 Metóda 7

Milovníci robia krásne veci vlastnými rukami ozdobte si obálky na peniazestuhy alebo jednotlivé vrecká vo vnútri alebo zvonka produktu, vytvárajú vrstvy z rôznych materiálov (papier, hodváb, čipky, stuhy, ozdobné laná), ozdobujú flitrami, kamienkami, kresbami od ruky.

Ako ozdobiť obálku vlastnými rukami

Krásne námestie

Napriek tomu, že medzi hotovými obálkami je taká postava ako štvorec obľúbená, existujú zaujímavé spôsoby, ako vytvoriť krásne výrobky vlastnými rukami. O jednom z nich sa porozprávame krok za krokom s fotografiami.

Čo je potrebné:

Ako vyrobiť jednoduchú obálku:

Nakreslite do stredu štandardného listu kosoštvorec s rovnakými uhlami.

Vystrihnite obrázok so štyrmi polkruhmi z pravouhlého listu krásneho papiera, ako je to znázornené na fotografii.

Teraz musíte zabaliť výsledné plátky budúcej obálky rovnomernými záhybmi, ako je to znázornené na postupnej fotografii nižšie uvedenej inštrukcie.

Výsledkom by mala byť štvorcová figúrka s krásnymi okvetnými lístkami.

Papierový produkt vyzerá esteticky príjemne a pravdivo, ale môžete ho pridať so spoľahlivými väzbami v prípade, že v ňom bude uložené niečo dôležité a osobné. Za týmto účelom opatrne prepláchnite dva protiľahlé plátky obálky.

Tiež možné ozdobte obálku bez použitia ihly, Na tento účel navlečte výrobok takto:

Jednoduchá obyčajná obálka na písanie

 • Vezmite list papiera A4 a položte ho vodorovne pred seba.
 • Zmerajte z pravej hornej a dolnej ľavej strany 7,2 cm.
 • Nakreslite čiary do rohov, ako je to znázornené na obrázku. Vystrihnite výsledné trojuholníky.
 • Výsledný tvar otočte smerom k sebe, aby vyzeral ako kosoštvorec.
 • Ohyby strán rovnomerne uprostred.
 • Ohnite hornú a dolnú stranu do stredu.
 • Hotovú obálku prilepte tak, že necháte pútko, aby sa obálka mohla voľne otvoriť.

Obdĺžniková obálka na písanie

 • Vezmite list papiera A4. Ohnite ho pozdĺž čiary, ako je znázornené na obrázku (A).
 • Ohnite boky (B).
 • Rozbaľte plachtu a odrežte bočné časti pozdĺž ohnutých čiar, ako je to znázornené na obrázku (B).
 • Zložte zvyšné strany. Zložte obálku a prilepte strany. Zvyšným štítkom zatvorte obálku (G).

Origami obálka

 • Vezmite štvorcový kus papiera. Otočte ho tak, aby vyzeral ako kosoštvorec. Ohnite, aby ste vytvorili trojuholník.
 • Ohnite hornú stranu trojuholníka k spodnej časti trojuholníka.
 • Teraz zahnite jeho pravý roh, ako na obrázku.
 • To isté urobte s ľavým rohom.
 • Ohnite zostávajúci roh zo stredu obálky
 • Otvorte tento roh tak, aby sa ním prst dostal.
 • Zložte hornú časť obálky nadol a vložte ju do vrecka, ktoré ste práve vytvorili.

Srdcová obálka

Je to veľmi jednoduchý spôsob. Takúto obálku nie je možné prilepiť, ale jej záhyby jednoducho opatrne vyhladiť tak, aby sa neotvorili. Keď však príjemca otvorí obálku, uvidí srdce. Do obálky nemôžete vložiť nič, len jednoducho do srdca napísať príjemné slová.

 • Preto musíte z papiera vystrihnúť srdce, aby bolo hladké a symetrické, musíte list sklopiť na polovicu a rezať pozdĺž obrysu jednej polovice. Keď otvoríte list, získate čisté srdce. To je dôležité.
 • Rozviňte srdcovú tvár na stôl.
 • Ohnite jeho strany tak, ako je to znázornené na fotografii.
 • Ohnite hornú a dolnú zvyšnú stranu do stredu.
 • Obálka je pripravená.

Teraz viete základné spôsoby výroby obálok. Môžete experimentovať a prísť s vlastnými neobvyklými možnosťami. Ktorákoľvek z vyššie uvedených obálok, dokonca aj tá najjednoduchšia, sa môže zmeniť na krásnu a darčekovú, ak ju urobíte originálnou.

Darčeková obálka

Pozvite svoje dieťa, aby ozdobilo obálku. Napríklad, maľujte to ceruzkami. Ukážte, že okraje obálky môžete načrtnúť pomocou fixiek, kresliť kvety alebo jednoducho abstraktne maľovať celú obálku. Tiež môže písať krásne slová na prednú stranu, ktoré mu najprv pomôžu nájsť. Mnoho detí naozaj rád lepí korálky. Nechajte svoje dieťa dokázať sa. Dajte mu korálky, korálky rôznych veľkostí a lepidla. Bude rád, že vytvorí majstrovské dielo sám. Nite môžete navinúť okolo obálky a rovnomerne ich prilepiť k lepidlu tak, aby sa nerozptyľovali. Táto možnosť vyzerá organicky aj bez ďalších dekorácií. Nikto tu však nestanoví rámec pre vás, takže môžete bezpečne prilepiť kvety, mašle a korálky. V procese prípravy obálok sa môžete pokúsiť urobiť quilling so svojím dieťaťom. Možno, že dieťa bude chcieť krútiť papierové pásy, a na výstupe môžete získať skvelé výrobky na zdobenie obálok. Zabalte dieťa rôznymi kvetmi pomocou technológie chladenia a potom mu dajte príležitosť usporiadať ich na obálku podľa vlastného uváženia. Určite ste sa vy a váš malý remeselník pokúsili podať žiadosti. Tieto zručnosti sa tu určite hodia. Prezrite si spolu niekoľko možností dizajnu a vytvorte obrázok, ktorý sa stane žiadosťou o darčekovú obálku.

Neexistuje nijaké obmedzenie fantázie, aplikácia môže byť vyrobená plocho alebo objemne a môžu obsahovať aj rôzne materiály. Napríklad látka. Nezabudnite na rôzne čipky, ktoré je možné nalepiť na obálku. Objemová svetelná čipka môže vašu obálku sláviť. A tma v niektorých prípadoch pomôže dosiahnuť určitú závažnosť.

Preskúmali sme niekoľko možností jednoduchých obálok a uvideli sme príklady toho, čo s nimi môžete urobiť, aby boli nezabudnuteľné. Budete prekvapení, aké krásne a zaujímavé môžu vaše deti urobiť. Veľa šťastia pri spoločnej práci!

Nakreslite so svojím dieťaťom draka pomocou našich pokynov, ktoré nájdete tu.

Master class

 1. Vytlačte šablónu.
 2. Vystrihnite to.
 3. Šablónu obálky zakrúžkujte ceruzkou na výkrese.
 4. Vystrihnite to.
 5. Umiestnite obrobok podľa obrázka 5.
 6. Ohnite horný a dolný roh do stredu a potom ich prilepte.
 7. Lepte ešte jeden roh do stredu.

Je pripravená obyčajná papierová obálka!

Pokyny na vytvorenie jednoduchej obálky na písanie z papiera A4

Na tento proces je potrebná štandardná sada nástrojov: zvyčajne ide o samotný papier, ostré nožnice, lepidlo PVA. Pre presnosť budete potrebovať pravítko, na kreslenie čiar - jednoduchú ceruzku. A nezabudnite, len pre prípad, gumu. Vzdávame sa starostí a vykonávame jednoduché manipulácie, vďaka ktorým budete mať rovnomernú a elegantnú obálku.

Najbežnejšia možnosť zostavenia

Horizontálne položíme na stôl hárok formátu A4 a z dvoch protiľahlých rohov odmerajte 72 mm.

Kreslíme čiary do rohov pravítkom a ceruzkou. Je lepšie netlačiť tvrdo na ceruzku, aby sa uľahčilo vymazanie stopy

Výsledné trojuholníky nie sú potrebné, odrezali sme ich a pohodlnejšie rozmiestnime postavu: kosoštvorec by mal ležať pred vami. Strany sú ohnuté v strede. Do stredu musíte ohnúť horný a dolný prvok.

Pri nalepovaní obálky nechajte chlopňu, aby ste ju mohli otvoriť a zavrieť.

Ďalšia jednoduchá schéma

List A4 musí byť ohnutý pozdĺž línie, presne ako na obrázku. Potom ohnite boky a rozložte list.

Najdôležitejšia vec: ohnuté čiary vám povedia, kde je potrebné odrezať (obrázok B)

Bočné prvky sú tiež ohnuté. Obálku je možné po stranách zložiť a prilepiť. Skratka pomôže zatvoriť výsledný produkt.

Tretia jednoduchá možnosť

List rovnomerne zložte zvisle a vodorovne, potom do stredu musíte ohnúť 2 rohy.

Ohnite spodný roh dopredu

Ak nechcete, aby sa výrobok pokazil záhybmi, môžete najskôr nakresliť čiary pozdĺž pravítka a ohnúť iba tie, ktoré tvoria kostru obálky.

Tip! Je lepšie okamžite zobrať farebný papier alebo papier na scrapbooking.

Štvorcová obálka

Najprv vystrihnite štvorec z listu A4. Na tento účel usporiadajte hárok vertikálne. Pravý roh sa pritiahne k ľavému okraju listu a papier sa zloží. Ukazuje sa trojuholník, z ktorého musíte odrezať zostávajúcu neohnutú časť.

Teraz ohnite spodnú časť štvorca, ktorá sa nachádza vo forme kosoštvorca, ako na obrázku

Teraz ohnite a neviazajte strany do stredu, naneste lepidlo na hrany a oba prvky prilepte na stredovú časť. Výslednú malú obálku uzavrite vekom.

Prvý spôsob

Zaujímavá zostava v origami štýle je vyrobená celkom jednoducho z listu obdĺžnikového tvaru. Najprv to urobíme tak, akoby sme zostavovali letún: ohýbame oba horné rohy smerom do stredu, až kým nie sú v perfektnom kontakte.

Teraz ohýbame celý roh dole, línia ohybu by mala byť rovnobežná s dolnou hranou, ostrá špička by mala byť vyššia ako bod kontaktu horných rohov, ohnutá skôr

Bez vybratia predmetu zo stola ho otočte o 180 ° a zopakujte všetky kroky. Po opakovaní manipulácií ohýbame oba okraje produktu do stredu, kým sa ohyby nedotknú.

Ak otočíte obálku do ohnutého stavu, uvidíme obdĺžnik. Ohýbame sa smerom k sebe na obidvoch stranách pásu pozdĺž širokej strany - ak je produkt lícom hore, vidíme obdĺžnik s jedným rezom pozdĺž, po ktorom ho preložíme, a rez otvoríme.

Ukázalo sa, že ide o obálku s dvoma sekciami: ak vytiahneme roh z jednej časti, pomôže nám to uzavrieť takýto produkt. Táto peňaženka môže byť poskytnutá deťom s peniazmi vnútri.

Šablóny obálok

Prinášame vám do pozornosti šablóny, s ktorými je veľmi ľahké a ľahko pracovať. Akcie sú rovnaké: vytlačíme šablónu, ktorá sa vám páči, vystrihneme ju a aplikujeme na zápiskový papier alebo ju necháme tak, ako je, a zostavíme.

Dlhá položka, v ktorej sa prezentujú celé účty

Niektorá modernizácia jednoduchej obálky

Najjednoduchšia možnosť: musíte ohýbať všetko pozdĺž čiar a prilepiť priestor medzi bočnými rezmi

Ukazuje sa, že je to veľká obálka

Elegantná voľba vhodná pre dámsky darček

Malá peňaženka

Zaujímavý spôsob, ako vyrobiť malú obálkovú peňaženku zo štvorca: Najprv „extrahujeme“ štvorec z formátu A4 a až potom pracujeme s výslednou postavou. Nemusíte robiť zbytočné kroky a okamžite používať pomoc pravítka, ceruzky a nožníc.

Po zložení je to veľmi kompaktný model.

Pivot ukazuje, ako inak môžete použiť obálku. Bankovky v tomto modeli sú zložené

V strede hárku A4 nakreslite štvorec (berte do úvahy veľkosť zložených bankoviek) a nakreslite polkruh na každej hrane pomocou kompasu alebo kruhu s vhodnou veľkosťou. Produkt odrežte a okraje ohnite v poriadku.

Metódy výroby originálnych a vtipných papierových obálok A4

Môžete využiť tvorivé tipy na zostavenie krásnych obálok a inováciou vytvoriť svoj vlastný jedinečný darček.

Budeme pracovať aktívnejšie rukami: postupujeme podľa navrhovaných schém a získame vynikajúci model.

Práce začíname tým, že dostaneme štvorec a niektoré zákruty podľa schémy

Montáž musí byť vykonaná opatrne, inak bude hrot, ktorý má uzavrieť konštrukciu, pokrivený

Nie je to najjednoduchšia voľba pre tých, ktorí nemôžu čerpať, ale môžete ísť na trik a jednoducho si stiahnuť akúkoľvek šablónu srdca na internete.

Obálku zbierame podľa schémy a nalepujeme

Prelamované modely

Z prelamovaných papierových obrúskov získate nádhernú vložku v obálke z akejkoľvek zostavy formátu A4.

Ľahko sa ohýba taký produkt, ukazuje sa jemne a krásne

Takýto model je vyrobený podľa pravidiel geometrie - rohy presne opakujú rohy obdĺžnika, akoby sme nakreslili dve uhlopriečky a zobrali štvrtinu výsledných častí.

Model je získaný v perfektnom geometrickom tvare. Ešte lepšie je, keď rohy majú inú farbu

Ako vyzdobiť darčekovú obálku: veľa príležitostí na tvorivosť

Dekorácie musia venovať čas a pristupovať k tomuto podnikaniu s dušou. Čo môžem použiť? Декор подбирают в зависимости от того, кому дарится конвертик, и какое оформление мероприятия предполагается.

Если в доме есть приспособления для скрапбукинга, то, скорее всего, будет сложно обойтись украшением одной модели. Môžete sa tak rozptýliť a inšpirovať sa tým, že chcete vyrobiť niekoľko úžasných produktov naraz.

Tematické modely: ak sú témou dovolenky deti, sú ozdobené gombíkmi, stuhami, malými figúrkami

Čipkou a jednoducho saténovou stuhou sa môže stať elegantná dekorácia. Pásku jednoducho prilepíte lepidlom PVA, ktoré vyschne a stane sa priehľadným

Veľkolepé dierovače vám pomôžu ozdobiť. Ak takéto nástroje neexistujú, použite nožnice alebo nožové nože

Mužské modely sú tiež kreatívne navrhnuté: okraje sú ošetrené špongiou mierne namočenou v kvaši. Do stredu by bolo pekné umiestniť tematický detail, ako sa hovorí, bez ozdôb

Jednoduché a úžasné: okrem obrúskov používajte šablónu

Plstené perá a farby zadržiavajú fantáziu

Akvarel je jemný a priehľadný. Ukázalo sa, že elegantné pozadie, na ktorom môžete niečo kresliť pomocou gélových pier alebo pier s fixkou

Farebný papier a nožnice tvoria krásnu postavu na dekoráciu. Aplikácia môže byť ľubovoľná a umiestnená na oboch stranách.

Dokonca aj jedna úzka saténová stuha transformuje jednoduchý model

Scrapbooking prvky premenia jednoduchú obálku na umelecké dielo. Lepenie prvkov vyžaduje horúce lepidlo alebo lepidlo sprejom s dýzou

Roztavený vosk sa stáva náhradou za historický pečatný vosk ako pečať: na ešte horúci vosk môžete pripevniť mincu alebo niečo podobné a zanechať odtlačok zapečatením obálky

Najlepšie zo všetkého je, že obálky sa nezískavajú z obyčajného papiera, ale zo scrapbooking materiálu s dostatočnou hustotou. Ak sa predpokladá obálka na dekorácie s farbami alebo fixkami, mali by ste zvážiť možnosť zakúpenia tablety na akvarelu: vodový papier je hrubý a rebrovaný, remeslo z neho vyzerá vznešene a esteticky príjemne.

Píšeme listy a dávame ich osobne do obálok!

Ušetrite čas: vyberajte články každý týždeň poštou

Pin
Send
Share
Send
Send