Užitočné tipy

Ako sa naučiť hrať na klavír a syntetizátor sami?

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak sa pozriete na zvodnú cestu čiernobielych tlačidiel, zdá sa, že ak sa ich jednoducho dotknete, bude znieť úžasná hudba. Ale všetko nie je také ľahké. Predtým, ako budete môcť vybrať svoje obľúbené melódie z klavíra, budete musieť tvrdo pracovať. Toto nie je nástroj pre lenivých.

Kde sa začať učiť hrať na klavír?

Najskôr sa rozhodnite, ako sa chcete učiť hudbu od nuly - pomocou skúseného učiteľa klavíra alebo sami. Prvá možnosť je dobrá, pretože podniknete prvé kroky v novej oblasti pod vedením odborníka. Okrem toho nemusíte premýšľať nad mozgom nad otázkou „kde začať vyučovať?“, Pretože učiteľ vypracoval učebné osnovy, podľa ktorých sa vyučujú. Od študenta sa vyžaduje iba pozornosť a pracovitá práca.

A ako efektívny je druhý spôsob? Je možné, aby dospelý ovládal nástroj bez pomoci? Povedzme len: pre cieľavedomého dospelého nie je nič nemožné - naučiť sa hodiny syntetizátora alebo samotného fono je oveľa ťažšie. Je dôležité nielen obrovskú túžbu pochopiť novú, ale aj sebadisciplínu.

Predpokladajme však, že je vybraná možnosť samoštúdia doma. Ako sa naučiť hrať na klavíri sami? Tu je niekoľko tipov pre začiatočníkov:

 • Pamätajte si na zubaté poznámky z detstva „do-re-mi-fa-so-la-si“. Stlačte prvé biele tlačidlo na ľavej strane. Vypočujte si nízku poznámku „do“. Dotknite sa nasledujúceho zapaľovacieho tlačidla a potom zoraďte ďalšie, kým sa nedostanete k si. Práve ste stratili celú oktávu.
 • Precvičujte si poznámky - po jednom, potom po dvoch, potom po troch. Potom skúste hrať oktávy dozadu rovnakým spôsobom. Vašou úlohou je zapamätať si umiestnenie poznámok na klávesoch.
 • Naučte sa jazyk hudobných poznámok. Vyhľadajte materiál na hudobných stránkach - k tejto téme je veľa informácií. Získajte hudobný album, kde budete nahrávať naučené postavy.
 • Cvičenie začnite hrať s poznámkami: stupnice, akordy, arpeggia. Usilujte sa naučiť akordy a stupnice tak, aby sa ich výkon priviedol k automatizmu.
 • Prepnite na jednoduché melódie - detské a nekomplikované popové piesne. Ako hrať na klavír pre začiatočníkov? Najskôr striedavo hrajte melódiu a sprevádzajte ju rôznymi rukami a potom zosynchronizujte prácu rúk.
 • Ak boli predchádzajúce kroky úspešne dokončené, môžete vybrať melódiu podľa ucha. Začnite jednoduchými skladbami.

Ako sa rýchlo naučiť hrať na klavír?

Mnoho ľudí sa zaujíma o túto otázku: je možné rýchlo sa naučiť hrať akúkoľvek pieseň a obísť únavné putovanie divočinou hudobných výrazov a hudobných tónov? To je skutočné, najmä ak má študent dobre rozvinutú vizuálnu a motorickú pamäť. Na záchranu prídu hudobné schémy, v ktorých každá nota zodpovedá číslu.

Ako sa rýchlo naučiť prácu na klavíri - inštrukcie pre digitálne obvody:

 1. Klávesnicu očíslujte pomocou špeciálnej značky alebo nálepiek. Poznámka „do“ je 1, „re“ je 2, „mi“ je 3 a tak ďalej.
 2. Nájdite schému akejkoľvek skladby na internete - vyberte si krásnu, ale nie príliš komplikovanú.
 3. Vytlačte digitálny obvod a pripevnite ho na hudobný stojan.
 4. Začnite so zborom - zahrajte si riadok po riadku a zapamätajte si ho. Pokúste sa zakaždým pozrieť na schému menej a menej, nezabudnite na umiestnenie potrebných kľúčov.
 5. Choďte na verše. Pokúste sa sústrediť na maximum, ale ak sa cítite unavení, oddýchnite si - inak to nebude mať zmysel.
 6. Keď sa naučíte skladbu, zapnite rekordér a zaznamenajte svoj výkon.

Naučenú kompozíciu musíte z času na čas zahrať, aby si vaše prsty v správny okamih mohli hru ľahko „zapamätať“.

Ako sa naučiť hrať na klavíri doma?

Dobrá otázka, samozrejme, na poznámky. áno, bez teórie sa neobídete, A ak máte stále dobrý sluch a dokážete opakovať jednoduchú melódiu bez váhania, potom na vykonanie serióznych štúdií budete musieť trochu pracovať.

Ak ste sa už rozhodli naučiť hrať na klavíri sami doma, potom začnite najzákladnejším - hudobným zápisom.

 1. Samozrejme viete, že existuje iba sedem poznámok a že sú zaznamenané na hudobnom nosiči - špeciálnej sade piatich riadkov.
 2. Stupnica sa začína kľúčom.
 3. Poznámka „do“ je napísaná na dodatočnom riadku a potom sa postupne mení poradie poznámok o jeden riadok, keď sa výška tónu zvyšuje.

Rovnaké poznámky, ale už delené oktávamisú umiestnené na klávesnici. Octave znamená rozdelenie mierky na rovnaké časti. To isté sa deje na klávesnici nášho nástroja. Oktáva sa skladá z 8 poznámok, zvyčajne sa začína „do“ a končí sa „do“ nasledujúcej stupnice. Na klavíri sú 4 oktávy, ktoré prenášajú tieto hudobné intervaly:

 • subkontroktava,
 • kontroktava,
 • veľký,
 • malá oktáva.

Počas hry na basovú linku ich budete potrebovať.

Teraz skúste zaznamenať poznámky a preskúmať ich podrobnejšie pomocou príkladu klávesov.

 1. Začnite s malou oktávou, U nás to začína kľúčom „soľ“. To znamená, že začneme písať houslový kľúč na druhé pravítko - presne tam, kde sa nachádza nota „soľ“ prvej oktávy. Začneme malú oktávu poznámkou „soľ“, ktorá sa nachádza pod druhým dodatočným riadkom.
 2. Ďalej presuňte riadky k poznámke „do“.prvá oktáva, Zaznamenajte túto stupnicu do hudobného poznámkového bloku a potom začnite znova „pred“, ale už druhou oktávou.
 3. Posuňte sa nahor do tretej oktávy.
 4. Teraz zahrajte celú sekvenčnú kompozíciu, počnúc malou oktávou, Stlačením klávesov pomenujte poznámky, ktoré hráte, aby ste si ich lepšie zapamätali.
 5. Ak chcete hrať celú oktávu v plnom rozsahu, vy musíte sa naučiť iný koncept - basový kľúč, Hodí sa to pri štúdiu zložitejších kompozícií. Kláves Fa, ktorý sa tiež nazýva basový kľúč, nám pomáha vidieť úplný obraz hudobného štábu malej oktávy od poznámky „do“ po ďalšiu poznámku „do“, ale už prvú oktávu.
 6. Precvičujte si písanie, hovorenie a hranie poznámok oboma rukami naraz, Usporiadajte malé diktáty pre seba - písajte poznámky do riadku a potom rozptyľujte, aby ste si pamätali ich umiestnenie. Postupom času sa naučíte čítať hudobné notácie nie horšie ako obyčajná kniha.

Aj pre vás musíte ovládať pojem taktpozostávajúce zo silných a slabých podielov. Je to silný podiel, ktorý nám umožňuje hovoriť o rytme, ktorý v zásade tvorí základ hudobného diela.

A ďalšou nuanciou, bez ktorej sa jednoducho nedá rýchlo naučiť hrať na klavíri, je správne sedenie pri nástroji a čo je najdôležitejšie - nasadenie prstov.

Sedieť priamo za nástrojom bez namáhania tela alebo rúk. Neohýbajte sa, nepribližujte lakte, táto pozícia uvoľní vaše telo a zažijete ľahkosť a inšpiráciu.

teraz hovoriť o rukách, Držte prsty v určitej vzdialenosti od seba, ale neposúvajte sa príliš ďaleko. Mali by to byť vaše nástroje, tvoriace jeden celok, zatiaľ čo kefy by nemali byť cítiť napätie. Prsty by sa mali dotýkať tlačidiel iba hrotmi a kefy sa zdvihnú.

Ako sa naučiť hrať na syntetizátore?

Ak ste sa už naučili základy hrania na klavíri, naučiť sa hrať na syntetizátore bude pre vás oveľa jednoduchšie. To je však možné od nuly.

Syntetizátor verzus klavír má niekoľko výhod:

 1. Po prvé, je to rozmery, Ľahšie sa drží doma a prepravuje sa.
 2. Po druhé, syntetizátor iný zvuk, Stlačením klávesov získame digitalizovaný zvuk skutočného nástroja. S takouto hrou môžete meniť frekvenciu aj amplitúdu zvukových vibrácií, zvoliť farbu a dokonca napodobniť zvuk.
 3. A po tretie, moderné klavír má 9 oktáv a syntetizátor má iba 5 oktáv, takže naučiť sa hrať na syntetizéri je oveľa jednoduchšie.

V podstate budete potrebovať nasledujúce zručnosti:

 • znalosť poznámok v kľúči „soľ“, ako aj držanie pravej ruky, je oveľa ľahšia ako hranie s dvoma rukami,
 • ľavou rukou vyberiete akordy, vo všetkých ostatných ohľadoch vám bude pomáhať automatický sprievod,
 • spoliehajte sa na svoj rytmus, trénujte ho, časom vás bude poslúchať,
 • Naučte sa funkcie svojho nástroja a nebojte sa experimentovať.

Pin
Send
Share
Send
Send