Užitočné tipy

Ako urýchliť chudnutie

Pin
Send
Share
Send
Send


Zaslal: Andy v užitočných tipoch 22.01.2017 0 1 687 pozretí

Pokiaľ ide o chudnutie, jediný istý spôsob je pomalé a stabilné chudnutie. Po vyváženej strave udržanie športového režimu zvyšuje šance na udržanie priberania na váhe v dlhodobom horizonte.

Existujú však situácie, keď je nevyhnutné zbaviť sa ďalších kilogramov. Herci a športovci často používajú nasledujúce metódy chudnutia.

Rýchle zníženie telesnej hmotnosti je spojené s množstvom nebezpečenstiev, je spojené s:

  • hormonálna nerovnováha
  • zažívacie poruchy,
  • zníženie svalovej hmoty
  • výkyvy nálady
  • zhoršená funkcia obličiek,
  • problémy so zrakom
  • vypadávanie vlasov
  • vzhľad strií na koži.

Preto sa uchýliť k extrémnemu chudnutiu je len vo výnimočných prípadoch. Ale požičiavaním si niektorých techník od osvedčených techník a ich rozumným používaním môžete výrazne znížiť cestu k harmónii:

Zvýšte príjem vody.

Pitím litrov vody a následným postupným znižovaním množstva spotrebovanej tekutiny môžu športovci manipulovať s indikátormi hmotnosti (v prvom rade to platí pre boxerov). Ťažká dehydratácia môže spôsobiť závraty, mdloby, bolesti hlavy, kŕče a dokonca smrť. Preto je uskutočňovanie takýchto experimentov na sebe nežiaduce.

Ale pitím 2 až 3 litrov vody denne môžete výrazne urýchliť proces chudnutia (každých 500 ml tekutiny zrýchľuje metabolizmus o 30%).

Pitie tekutín pred jedlom zvyšuje chudnutie o viac ako 40%. Pridaním trocha ľadu do vody môžete zvýšiť spotrebu kalórií, pretože telo bude na zahrievanie kvapaliny tiež minúť energiu.

Voda nahradí neželané nápoje - sladké šťavy, sóda a navyše nedovolí prejedanie sa (v žalúdku jednoducho nie je miesto na nadbytočné jedlo).

Zároveň budete musieť zostať mimo alkoholu, až kým nedosiahnete požadovanú značku na váhe. Je to nielen vysoko kalorická, ale tiež stimuluje chuť do jedla, pričom schudnutie je zbytočné.

Ak je voda unavená, môžete ju ochutiť citrónom, brusnicovou šťavou alebo piť zelený čaj - tento nápoj tiež prispieva k chudnutiu.

Navštívte saunu

Vaňa alebo sauna vám umožní spáliť 1 500 kalórií za 20 minút! Po prvé, nie tuk, ale voda odchádza. Teplo a vlhkosť však zvyšujú rýchlosť metabolizmu o štvrtinu.

varovanie: dodržujte opatrenie pri prijímaní takýchto postupov a najprv získajte povolenie od lekára, pretože pre ľudí so slabými plavidlami, ktorí navštevujú parnú miestnosť, nie je bezpečné!

Pridajte intervaly tréningu

Tento typ tréningu je bežnou súčasťou športového režimu u ľudí, ktorí si udržiavajú normálnu váhu. Ale tí, ktorí chcú schudnúť v krátkom čase, chodia do posilňovne v špeciálnych oblekoch, ktoré vytvárajú efekt sauny. K úbytku hmotnosti opäť dochádza v dôsledku uvoľňovania tekutiny. Je to veľmi nebezpečná metóda, ktorá môže dokonca viesť k smrti.

Intervalový tréning s vysokou intenzitou je ideálny pre rýchle chudnutie. Spúšťa metabolizmus a umožňuje vám zbaviť sa viscerálneho tuku (obklopujúci vnútorné orgány v brušnej dutine).

Kombinácia silového a kardio cvičenia pomáha spaľovať tuk ešte rýchlejšie.

Môžete zrýchliť tento proces vypitím šálky kávy asi hodinu pred začiatkom vyučovania - to dá energiu a silu pre dlhú záťaž.

Vzdaj soľ

Úpravou hmotnosti na „správnu“ kategóriu športovci odmietajú používať výrobky obsahujúce chlorid sodný. Táto látka zadržiava vodu, preto zanechávajúc soľ si môžete okamžite všimnúť účinok - hmotnosť sa začne znižovať.

Soľ z diéty by ste však nemali vylúčiť navždy, v primeraných množstvách je to nevyhnutné pre fungovanie nervového a svalového systému.

Vyvážte svoju stravu

Toto je jeden z najbezpečnejších bodov navrhovaného akčného programu. Zdravá strava je kľúčom k chudnutiu a dlhodobým výsledkom.

Ak sa chcete správne stravovať, nepotrebujete veľa úsilia: musíte do svojho jedálnička obmedziť sladkosti, soľ, múku a pridať bielkoviny, zdravé tuky a komplexné uhľohydráty.

Použite korenie

Sú potrebné nielen preto, aby sa jedlo bez soli a cukru nezdalo čerstvé. Kurkuma, klinček, cesnak, koriander, rasca, čierne korenie, horčica nielen chutia jedla, ale tiež urýchľujú metabolizmus.

Ako šalátový dresing používajte octový jablčný mušt. Znižuje hladinu cukru, znižuje chuť do nezdravých potravín.

Dbajte na potravinové doplnky s vlákninou

Rozpustná vláknina sa nachádza v mnohých populárnych doplnkoch výživy odporúčaných ako prostriedok na chudnutie.

Je potrebné starostlivo pristupovať k výberu doplnku výživy, starostlivo študovať jeho zloženie a konzultovať s lekárom o možnosti použitia lieku.

Potravinová vláknina obsiahnutá v takýchto výrobkoch (napríklad glukomanan) má schopnosť absorbovať tekutiny, čím vytvára hustý gél. Napĺňa žalúdok a dodáva pocit plnosti, čím sa znižuje celkový obsah kalórií v strave.

Mnohé z navrhovaných metód nie sú bezpečné pre zdravie, preto sa oplatí starostlivo zvážiť rozhodnutie uskutočniť takýto experiment na tele.

Udržateľné chudnutie si vyžaduje čas, trpezlivosť a úsilie, ale nepoškodzuje zdravie a výsledok trvá dlho.

Pin
Send
Share
Send
Send