Užitočné tipy

Stojí za to zvyknúť si dieťa na figurínu a ako sa to dá urobiť?

Pin
Send
Share
Send
Send


Dieťa, ktoré pokojne sáva figurínu, nie je pre nikoho žiadnym prekvapením. Prekvapením môže byť dieťa, ktoré sa bez detskej bradavky nevyrába. Poďme sa baviť o tom, ako si zvyknúť dieťa na bradavku, aj keď ju nezobral.

Z tohto článku sa dozviete

Výhody bradaviek

Prvým vrodeným reflexom novorodenca je sanie. Vďaka nemu musí byť dieťa schopné získať jedlo, prežiť v novom svete. Vsuvka je často záchranca mladých rodičov. Poukážme na významné výhody bradaviek:

 1. Uspokojenie sacieho reflexu, Dieťa, ktoré uspokojilo svoju potrebu cmúľania, je menej náchylné k rozmarom, schopné rýchlejšie sa upokojiť, ľahšie zaspať. Zvyčajne začínajú odstavovať bradavky takmer okamžite po 1 roku, zatiaľ čo reflex pretrváva v priemere až 2,5 roka.
 2. Zmiernenie bolesti zubov, Sanie nielen upokojuje dieťa, ale pôsobí aj ako anestetikum, poškriaba opuchnuté a svrbiace ďasná.
 3. Niektorí reční terapeuti to hovoria svaly tváre trénované figurínou podporujú skorú tvorbu rečimožno ešte skôr ako rovesníci, ktorým rodičia nechceli dať figurínu.
 4. Bradavka spôsobuje zvýšené slinenie, ktorý zase zlepšuje trávenie, uvoľňuje bolestivý plyn.
 5. Ochrana pred náhlou smrťou dieťaťa, Novorodenci a dojčatá v uvoľnenom stave spia na chrbte s natiahnutými rukami a nohami. Vsuvka tiež chráni pred stiahnutím jazyka, čo môže viesť k ťažkostiam s dýchaním a niekedy aj smutnejším následkom.
 6. V zime bradavka neumožňuje dieťaťu prehltnúť studený vzduchpreto zápal mandlí, adenoidov a angíny nie je pre dieťa hrozný.

Ale spolu s výraznými výhodami existujú značné nevýhody. A až po starostlivom zvážení kladov a záporov sa môžete rozhodnúť, či musíte dieťa prispôsobiť figuríne.

Nevýhody bradaviek

 1. Ak dieťa dojčí, potom figurína odvádza dieťa od hrude matky, v dôsledku toho sa zníži počet žiadostí, čo znamená, že sa zníži produkcia mlieka, čo môže spôsobiť skoré odmietnutie prsníka.
 2. Ak bradavka nie je vybraná podľa veku a veľkosti, potom toto môže spôsobiť nevhodné zaobchádzanieto bude mať za následok problémy so zubami alebo dokonca problémy s rečou.
 3. Bradavka môže slúžiť ako ohnisko chorobyak nesledujete jeho čistotu. Baktérie a vírusy, ktoré sa do nich dostanú, prenikajú do čriev dieťaťa.

V akom veku učiť

Môžete sa pokúsiť spriateliť s dieťaťom s cumlíkom od jedného mesiaca, keď ešte nedokáže oddeľovať cumlík a prsia od matky. Stojí za to začať s najjednoduchším modelom - sovietskou „sedmokráskou“. Ako ukazuje prax, medzi mnohými módnymi cumlíkmi si to väčšina detí vyberie.

Ak prvé stretnutie zlyhalo, dieťa sa pokúsilo vyplivnúť nepochopiteľný predmet, potom tento proces odložil o niekoľko týždňov alebo dokonca o mesiac a skúste to znova.

Ak vaše dieťa kategoricky odmietne bradavku po dobu 6–7 mesiacov, potom sa prestaňte navzájom mučiť, čo znamená, že vo vašom dome nie je miesto pre figurínu.

Ako si vybrať ten správny

Pri výbere figuríny by ste mali venovať pozornosť trom parametrom: veľkosti, tvaru, materiálu.

Veľkosť. Každá bradavka je označená podľa veku, sú rozdelené hlavne do troch skupín:

 • od narodenia do 3 mesiacov,
 • od 3 mesiacov do 6 mesiacov,
 • staršie ako 6 mesiacov.

Vsuvka vybraná podľa veku zodpovedá anatomickej štruktúre ústnej dutiny omrvinky, zanedbanie týchto parametrov je škodlivé, dokonca nebezpečné pre zdravie.

Formulár. Moderný priemysel ponúka tri formy:

 • klasický: okrúhla bradavka, úzka v spodnej časti, rozširujúca sa smerom ku koncu. Najbežnejšia možnosť, ktorú si môžete dať do úst na oboch stranách. Nanešťastie je to ona, kto môže vytvoriť zlé uhryznutie.
 • Anatomické (ortodontické) - má tvar elipsy, ktorá je na jednej strane vyrovnaná, aby sa lepšie prispôsobila jazyku. Jeho výhodou je, že opakuje všetky ohyby ďasien, jazyka, podnebia dieťaťa.
 • symetrický má tvar kvapky, na jednej strane sploštený a na druhej konvexný, má skosenú bradavku. Je umiestnená v ústach rovnakým spôsobom ako prsník matky.

Materiál. Latex alebo silikón. Latexové výrobky sú mäkké, zohrievajú sa v ústach, sú však veľmi krátkodobé, obávajú sa slnečného žiarenia a rýchlo strácajú svoj tvar. Silikónové bradavky sú elastické, udržujú svoj tvar dobre a na dlhú dobu, môžu sa variť, ale v priebehu času tvrdnú a môžu sa dokonca rozpadať.

Kedy použiť figurínu

Ak je dieťa v stresovej situácii, musíte dať cumlík, ktorý je v záťažovej situácii - výlet v aute, lekárske vyšetrenie, dlhá prechádzka alebo obliekanie / vyzliekanie. Vsuvka pomáha dieťaťu relaxovať, upokojiť sa, dá sa použiť pred spaním.

Namiesto hojdania dieťaťa v náručí alebo fitball, ktorým sa v nepohodlnej polohe na dojčenie, zakryte svoje dieťa prikrývkou, dajte mu figurínu a potľapkajte ho po chrbte - sen nebude trvať dlho.

Vo veku dvoch mesiacov, keď príde čas na koliku, je bradavka tiež užitočná. Pri nasávaní sa vytvárajú sliny, ktoré majú priaznivý vplyv na tráviaci systém, črevnú motilitu, čo znamená, že je uľahčený priechod plynov, bruško prestane dieťa obťažovať.

Ak si všimnete, že vaše dieťa alebo dieťa neustále cmúľa päsť, je lepšie dať mu figurínu, bude to oveľa hygienickejšie a potom bude ľahšie vytiahnuť cumlík z úst ako päsť alebo prst.

Metódy výcviku

Ak vaše dieťa z nejakého dôvodu, ktorý mu je známy, neberie figurínu, môžete ísť na trik. Ponúkame vám niektoré z najúspešnejších životných hackov, ako zvyknúť dieťa na bradavku:

  Na začiatok to stojí za to vyskúšajte rôzne formy a rôzne materiály, Možno, že niečo bude stále apelovať na váš výber. V tomto videu otec hovorí o tom, ako týmto spôsobom naučil svoje dieťa bradavke, ktorá si ho vôbec nechcela vziať.

Dôležité! Odolať radám babičiek, nepoužívajte ako „návnada“ medu, džemu alebo iných sladkostí! To je nebezpečné pre zdravie dieťaťa! To spôsobuje nielen alergické reakcie, ale aj diatézu, vyvoláva výskyt kazu a črevných porúch!

 • Na samom konci kŕmenia opatrne vymeňte prsník alebo fľašu za bradavkuMožno, že dobre kŕmené a spokojné dieťa si toto striedanie nevšimne. Táto metóda bude obzvlášť účinná pred spaním.
 • Posledným okamihom, keď si dieťa môže byť zvyknuté na bradavku, je zúbenie prvých zubov. jeho môžu byť ponúkané namiesto silikónových a gumových zubov, Dieťa môže poškriabať svrbivé ďasná, uspokojiť sací reflex, možno sa dokonca upokojiť na vlastnú päsť.

Užitočné rady! Nechajte dieťa naučiť sa zaobchádzať s bradavkou. Nútiť dieťa, aby niečo urobilo proti svojej vôli, je zlyhanie. Nechaj ho najprv si s ňou hrať. Ak sa obávate, že bradavka môže spadnúť a znečistiť, pripojte ju k špeciálnemu držiaku.

Niekedy je omnoho ľahšie si zvyknúť bradavku ako ju odstaviť, takže figurína by sa v núdzových prípadoch mala stať iba záchrancom a nie malým hosťom v malom ústach.

Ako už bolo spomenuté vyššie, stane sa dobrým pomocníkom, keď zaspí. Stojí za zváženie iba okamih, keď je dieťa ponorené do hlbokej fázy spánku, bradavka musí byť vytiahnutá. Budete to musieť robiť počas denného a nočného spánku, ako aj počas prechádzky. V opačnom prípade môže dôjsť k negatívnemu spojeniu so spánkom, a keď bradavka padá, dieťa sa prebudí a plače.

Ak je vaše dieťa po kŕmení naďalej rozmarné, ale ste si istí, že je plné a správna časť mlieka je opitá, ponúknite figurínu. Ale nie dlho Stačí 15 minút.

Rada rodičom! Neponúkajte malému rozmarínu cumlík pre každú jeho nespokojnosť. Pokúste sa najskôr rozptýliť: rock, spievať pieseň, pozerať sa cez okno alebo prezerať knihu, ísť na prechádzku. Ak žiadny z rozptyľujúcich manévrov nie je k dispozícii, nechajte bradavku stať sa úsporným opatrením.

Prečo dieťa neberie figurínu

Existuje niekoľko dôvodov na odmietnutie bradavky. Sú jednoduché, dostatočne zrozumiteľné a ľahko opraviteľné.

 • Nevhodná veľkosť, Ako už bolo uvedené, každá bradavka má známku veku, pre ktorý je určená. Nezabudnite na tieto údaje. Možno je bradavka príliš veľká a iba padá z úst.
 • Bez chuti materiál, Niektoré deti majú radi mäkké, teplé latexové bradavky, zatiaľ čo iné uprednostňujú pružný tvrdý silikón. Vyskúšajte obe možnosti, potom pochopíte, čo je pre vaše dieťa výhodnejšie.
 • Nevhodný tvar, Tu musia niektorí rodičia zhromaždiť celú zbierku rôznych foriem skôr, ako sa vyberie jedna.

Ak dieťa vypláva cumlík

Najčastejšie novorodenci vyplávajú bradavku, ak majú nesprávny zhryz alebo vysoký podneb, v tomto prípade musíte kontaktovať detského lekára a zubného lekára, aby vám odborníci pomohli zvoliť správnu voľbu pre vaše dieťa.

Druhým, najbežnejším prípadom, keď je dieťa dojčené, všetky prsné náhradky matky veľmi strácajú. Nezúfajte, vyberte si najjemnejšiu papilu, zohrejte ju prvýkrát v horúcej vode, potom nebude veľký rozdiel, čoskoro dosiahnete výsledok.

Stanovisko Dr. Komarovského: Evgeny Olegovich verí, že bradavka bola vynájdená s cieľom vyriešiť niektoré rodičovské problémy, napríklad nevytrénovať váš sluch, počúvať hlasné vytie dvojmesačného dieťaťa, ktoré je nútené nasávať hrkálky namiesto pohodlnej bradavky. Ale rozumne dodáva, že ak sa bradavka sama zmení na problém, potom by sa mala okamžite odstrániť. Každé dieťa má právo rozhodnúť sa, či túto položku potrebuje alebo nie.

Odborníci na dojčenie jednomyseľne tvrdia, že dieťa vôbec nemá bradavku. Iba to vadí. Ak chcete dieťa určite zaviesť do gumovej náhrady prsníka, mali by ste to urobiť až po úplnom zavedení laktácie. Na podporu tohto tvrdenia experti uvádzajú tieto argumenty:

 1. Dieťa, aj keď má veľmi výrazný sací reflex, nie je schopné rýchlo vymeniť vybavenie, hrudník a figurína si vyžadujú inú priľnavosť. Ak sa batoľa pokúsi bradavku, môže dojčenie úplne odmietnuť, pretože je to časovo náročnejší proces.
 2. Zriedkavé pripútania prsníkov môžu v skorom štádiu spôsobiť laktostázu, v ťažkých formách je nebezpečný pre vznik zápalu a mastitídy.
 3. Ak bábätko málokedy berie prsia, potom sa znižuje produkcia mlieka, čo môže viesť k podvýžive, chudnutiu a dokonca dehydratácii, pretože predné mlieko je z 80% vody.

Užitočné tipy

 • Pred zakúpením bradavky sa poraďte s detským lekárom, zvážte všetky jeho priania a odporúčania.
 • Nakupujte kvalitné bradavky v špecializovaných detských obchodoch alebo lekárňach, starostlivo si prečítajte označenie na obale. Vyberte si ten správny doplnok pre svoj vek.
 • Ak dieťa cumlík neberie, nenúťte ho. Nezneužívajte to.
 • Starostlivo sledujte stav produktu. Nedávajte ho dieťaťu, ak sa zmenila farba bradavky alebo ak sa na povrchu objavili praskliny. Zmeňte to najmenej každé tri týždne, Pri každej kvapke ju opláchnite pod tečúcou vodou a varte raz denne alebo použite sterilizátor.

Ak ste vyskúšali všetky naše tipy, ale bábätko sa nechcelo pacifierať, nenechajte sa odradiť, všetko nie je také zlé. Takže arašidy to vôbec nepotrebujú. Takže kontakt medzi vami je pre neho dostatočný, dieťa sa upokojuje, je v náručí, počuje váš srdcový rytmus, cíti váš zápach a cíti teplo.

dôležité! * pri kopírovaní materiálov článku nezabudnite uviesť aktívny odkaz na zdroj: https://razvitie-vospitanie.ru/otveti/kak_priuchit_rebenka_k_soske.html

Ak sa vám tento článok páčil, a zanechajte svoj komentár nižšie. Váš názor je pre nás dôležitý.!

Je potrebné zvyknúť dieťa na figurínu?

Odborníci sa ubezpečujú, že dojčenie nie je potrebné pre bradavku, pretože pri dojčenskom dojčenskom reflexe sa najprirodzenejším spôsobom zdá „východisko“. Okrem toho dieťa zvyknuté na detskú figurínu začne brať matku prsia nesprávne, čo vedie k rozliatiu mlieka. Existuje tiež veľké riziko, že dieťa úplne opustí svoje prsia.

Ak je však dieťa dojčené, niekedy sa bez figuríny nezaobídete. Dieťa, ktoré konzumuje zmes, spotrebuje menej energie ako dieťa, takže pre neho je nevyhnutná bradavka - energia sa vynakladá na sanie a unavené dieťa je menej rozmarné a kričí.

Výhody použitia figurín zahŕňajú nasledujúce.

 • Pomáha upokojiť novorodenca. Sací reflex v strúhanke je hlavný, v procese sa dieťa úplne zameriava na tento druh činnosti, preto prestáva byť rozmarný a plač.
 • Figurína môže doslova zachrániť život dieťaťa. Štúdie amerických pediatrov preukázali, že držanie úst chráni dieťa pred potopením jazyka, čo môže spôsobiť zastavenie dýchania. V dôsledku toho je dieťa chránené pred syndrómom náhlej smrti.
 • Podporuje dobrú hygienu. Niektoré deti, u ktorých sa tento reflex nadmerne prejavuje, začínajú doslova ťahať všetko do úst: prsty, hračky, dokonca aj plienky. A bradavka prichádza k záchrane, pomáha nebrať rôzne predmety do úst a nezachytáva črevnú infekciu.

Dieťa, ktoré je pokojnejšie pri saní, môže zostať nejaký čas s otcom alebo babičkou, ak mama musí naliehavo odísť za prácou. Alebo sa choďte na prechádzku - bude sa venovať práci a nebude obťažovať ostatných výkrikmi.

Nevýhody figuríny

V niektorých prípadoch je figurína skutočne užitočná - dieťa je s tým zaneprázdnené, rýchlejšie sa upokojuje, vynakladá úsilie na sanie, takže je menej plaču a rozmarov. Lekári však zistili nedostatky figurín.

 • Ak použijete cumlík na HB, existuje šanca, že matka bude mať menej mlieka. Pri stálom pôsobení dieťaťa na hrudník sa stimuluje laktácia, ale ak sa tak nestane, výsledkom bude opak.
 • Podľa prieskumu zubných lekárov má figurína nepriaznivý vplyv na uhryznutie dieťaťa. Následne budú zuby nerovnomerné, vyskytnú sa problémy s členením jednotlivých zvukov a niektoré drobky sa zvyčajne nechcú dlho rozprávať.
 • Neuropatológovia odhalili, že pravidelná „komunikácia“ s figurínou negatívne ovplyvňuje vývoj dieťaťa. A deti si na to veľmi rýchlo zvyknú a veľmi zle vnímajú následné pokusy o exkomunikáciu.
 • Ak je bradavka príliš veľká, môže spadnúť na zem a nie všetci rodičia budú mať čas a túžbu ju neustále sterilizovať. Preto sa infekcia môže dostať do ústnej dutiny a žalúdka dieťaťa a spôsobiť stomatitídu, kandidózu a ďalšie problémy.
 • Niektoré lacné cumlíky sú vyrobené z nekvalitného latexu, materiálu, ktorý môže spôsobiť alergickú reakciu.

Preto by ste mali, skôr ako si dieťa zvyknete na bradavku, premyslieť, či je to potrebné. Po zvážení kladov a záporov sa mama musí rozhodnúť.

Aby som to zhrnul. Pri dojčení je použitie tohto zariadenia veľmi nežiaduce, ale ak je dieťa na umelých zmesiach, potom je bradavka často veľmi užitočná.

V akom veku môže byť dieťa vystavené figuríne?

Pediatri stanovili prahovú hodnotu, do ktorej je najlepšie striedať drobček s týmto zariadením: od narodenia do 28 dní. V opačnom prípade môže dieťa odmietnuť prsník. Najlepšie je po prvýkrát ponúknuť figurínu dvojmesačnému dieťaťu, prvé zoznámenie je dovolené po 3 mesiacoch. V tomto období je najvýraznejší sací reflex. Je dôležité, aby existovali objektívne dôvody - napríklad, ak materské mlieko nestačí a zmes musíte používať, ako aj s postupným odstavovaním omrvinky z prsníka, ak je to potrebné, matka by sa mala vrátiť do práce.

Avšak v prípadoch, keď dieťa nemá záujem o figurínu a nie je naklonené rozmaru, je najlepšie takýto nástroj úplne opustiť.

Odstavenie z figuríny by sa malo vykonať do 6 mesiacov, keď sací sací reflex oslabí a začnú sa objavovať prvé zuby. Až do jedného roka sa musí táto dôležitá vec urobiť.

Ako si zvoliť cumlík?

Ak sa rozhodnete dať dieťaťu upokojujúci prostriedok, mali by ste starostlivo pristupovať k jeho výberu, pretože moderní výrobcovia ponúkajú obrovský výber takýchto výrobkov pre najmenších.

Čo by som mal hľadať pri výbere prvej figuríny? Predovšetkým je to forma.

Bradavky prichádzajú v troch formách.

 • Klasická (zaoblená), najjednoduchšie a najznámejšie. Je to ako každé dieťa, ale príliš časté používanie je spojené so zanedbávaním.
 • Anatomická. Plne zodpovedá štruktúre ústnej dutiny dojčaťa trvajúcej dva mesiace, je elipsoid, sploštený na jednej strane, vďaka čomu takýto produkt nemá nepriaznivý vplyv na tvorbu zákusu. Existujú modely, ktoré napodobňujú ženské bradavky svojím tvarom.
 • Ortodontickej. В наилучшей степени имитирует материнскую грудь, проста и удобна в использовании, формирует правильный прикус, но быстро вызывает привыкание.

Pri výbere možno budete musieť prejsť sériou exkrementov, pretože všetky deti sú rôzne a to, čo sa hodí, nebude potešiť ostatných.

Ďalším parametrom, ktorý treba venovať pozornosť, je veľkosť. Sú tri.

 • - od narodenia do 6 mesiacov. Nezabudnite, že lekári neodporúčajú uchyľovať sa k bradavke pre novorodenca, nemali by ste sa o tom dozvedieť skôr, ako dieťa dovŕši 28 dní.
 • - 6-18 mesiacov.
 • C - pre deti od jedného a pol roka. Detskí lekári opäť dôrazne odporúčajú, aby do roku odstavili dieťa bradavky.

Rozdelenie na rozmery je svojou povahou podmienené - ak už dieťa vo výške a hmotnosti už výrazne prevyšovalo svojich rovesníkov, je možné mu dať väčšie možnosti, hlavnou vecou je urobiť ho pohodlným.

Nakoniec musíte venovať pozornosť materiálu.

 • Guma sa používala na výrobu tovaru pre batoľatá v sovietskom období, ale teraz je zriedkavá, pretože môže spôsobiť alergie aj diatézu, ale keď sa objavia prvé zuby, bude to v poriadku.
 • Výrobky Latex sú mäkké, pohodlné, preto sa odporúčajú pre tých najmenších. Nie je však možné uvariť alebo vylúhovať takú bradavku vriacou vodou - materiál netoleruje účinky vysokých teplôt, takže nie je možné pochybovať o kvalitnej sterilizácii. Okrem toho môže vďaka obsahu bielkovín v latexe spôsobiť alergie. Dátum exspirácie takejto figuríny nie je dlhší ako mesiac, po ktorom musí byť nahradený.
 • Silikónové modely sa môžu variť z dôvodu nedostatku zápachu a chuti, taká bradavka je hypoalergénna, ale z dôvodu jej tuhosti to môže viesť k deformácii zubov - preto je možné dať ju dieťaťu iba do prerezania prvého zuba. Doba používania je do 6 týždňov.

Je tiež dôležité venovať pozornosť štítu - základni, ktorá by mala byť dostatočne široká, aby sa zabránilo náhodnému požitiu. Taktiež je potrebné mať zárez, navrhnutý tak, aby nenarušoval normálne dýchanie nosa dieťaťa. Veľmi vhodné modely s vyrazeným vnútorným povrchom zabránia hromadeniu slín.

Hlavnými pravidlami pri výbere figuríny sú bezpečnosť pre dieťa a pohodlie.

Ako učiť

Vyberie sa teda bradavka, ktorá vyhovuje dieťaťu. Zostáva naučiť dieťa sať figurínu. Drobky by ste mali umiestniť na miesto, na ktoré je zvyknutý brať mlieko alebo zmes, a potom si figurínu opatrne vložte do úst. Prvých minút ho môžete držať za ruku, aby dieťa rozumelo, čo musí urobiť.

Trochu tajomstva - môžete skúsiť nechať omrvinky zoznámiť sa s bradavkou v okamihu, keď začal konať. Často je možné zabiť dva vtáky jedným kameňom - ​​a upokojiť dieťa a naučiť ho nasávať figurínu.

Keď sa dieťa už naučilo, je potrebné kontrolovať čas, počas ktorého drží svoju novú „hračku“ v ústach. Rodičom sa preto odporúča skryť bradavku v okamihu, keď ju prebudené bradavičko vyplije a chvíľu zabudne. Keď dieťa zaspí, figurína je lepšie odstrániť z postieľky.

Je dôležité nepoužívať túto položku ako najjednoduchší spôsob riešenia problémov. To nestojí za to, hneď ako dieťa plače, okamžite mu vrazí bradavku do úst. Týmto spôsobom môže byť dieťaťu spôsobená vážna psychologická trauma. Najprv ho musíte skúsiť upokojiť inými metódami - najčastejšie teplo a náklonnosť matky pomáhajú vyrovnať sa s plačom a rozmarom.

Na čo je figurína?

Ružové líčidlá sú najčastejšie znázornené figurínou v ústach. Tento atribút sa považuje za neoddeliteľnú súčasť detstva. Ale tento „asistent“ má príbeh. Napríklad naši predkovia dali deťom „bábiku“: zabalili drobky do handry. Egypťania boli menej vynaliezaví a svojim deťom ponúkali hladké kamene zabalené v látke. Čínskym matkám boli dané „prikrývky“ vyrobené z kravských vemien a pripomínajúce modernú verziu.

Spasiteľkou matiek bol anglický farmaceut, ktorý prišiel s gumovým modelom, ktorý sa stal populárnym po celom svete. Tento vynález bol tlačený neustálym krikom jeho detí.

Pozitívna stránka

Faktom je, že ešte pred narodením dieťaťa sa objaví sací reflex, ktorý dieťa výrazne upokojuje. Preto je použitie bradaviek také logické. Ale to nie je všetko. Figuríny majú niekoľko pozitívnych aspektov:

 1. Dobre odstraňuje prah citlivosti a vzrušivosti (pediatri sa domnievajú, že ak sa ukáže, že upustí od lieku v prospech bradavky, potom je lepšie túto možnosť využiť).
 2. „Gumová chůva“ pomáha dieťaťu uniknúť z hladu.
 3. Existujú produkty, ktoré dokážu opraviť zlý skus (ortodontické modely so špeciálnym skosením v hornej časti).

Varovanie! Vsuvka znižuje riziko syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (ale účinnejšia zbraň, samozrejme, materské prsia).

Aby sa minimalizovali spory, je vhodné vypočuť si názory odborníkov. Preto autorizovaný pediatr, Komarovsky Evgeny Olegovich, považuje cumlík za vynikajúce sedatívum, ktoré pomáha matkám relaxovať z neustáleho sania dieťaťa ich deťmi.

Negatívna stránka

Napriek skutočnosti, že kategorické zákazy neexistujú, pri používaní figuríny stále existujú určité negatívne aspekty. Mali by sa zvážiť:

 1. Negatívny vplyv na proces dojčenia: bradavka môže znížiť počet pripútaní k materskému prsníku.
 2. V neskorom veku (viac ako 2 roky) existuje riziko umelej izolácie dieťaťa od vonkajšieho sveta (dôvodom môže byť zvýšená koncentrácia na samotný proces sania).
 3. Materiály, z ktorých sa cumlíky vyrábajú, veľmi často spôsobujú alergie.

Ak budú všetky „nevýhody“ brať do úvahy starostlivá matka, potom je celkom možné použiť tohto úžasného asistenta, nadaného, ​​aby sa uľahčilo ťažké obdobie detstva.

Takže bolo prijaté rozhodnutie. Dummy - byť! Ale často to malý nechce akceptovať. Aby si dieťa zvyklo na figurínu, musí sa k nej pristupovať so všetkou zodpovednosťou.

Pravidlá výberu figuríny

Predovšetkým je dôležité pamätať na to, že bradavka by mala byť vhodná pre dieťa. A tu sa berie do úvahy všetko: vek dieťaťa, anatomická štruktúra jeho úst, materiál, z ktorého je vyrobený. Stáva sa, že aj tvar matice bradavky, na ktorú sa batoľa používa, ovplyvňuje výber cumlíka.

Mladé matky sú často v pokušení prekrásnym dizajnom, ktoré v skutočnosti nemyslia na parametre. Neustále ponúkajú krásnu značkovú maličkosť, ktorá vyzerá tak roztomilo a má jasnú kombinézu dieťaťa. Ale on, vrtošivý, naďalej pľuvať figurínu.

Rada: Je lepšie kúpiť niekoľko bradaviek naraz od rôznych výrobcov, ktoré sa líšia tvarom. Nechajte maličkého, aby si vybral to, čo má rád.

Je potrebné venovať pozornosť etikete. Vždy obsahuje informácie, ktoré vám povedia, či je tento produkt vhodný pre vek omrvinky. Všetky bradavky sú rozdelené do troch kategórií:

 • od 0 do 3,
 • od 3 do 6,
 • od 6 do 18.

Vek je uvedený v mesiacoch. Tieto parametre sú však podmienené, pretože všetky deti rastú a vyvíjajú sa vlastným spôsobom. Samotný pozorný rodič bude rozumieť tomu, čo vyhovuje jeho malému synovi alebo dcére.

Dieťaťu sa nemusí konkrétny materiál páčiť, a to stojí za zváženie.

Kaučuk. Tieto výrobky sú lacnejšie ako ich náprotivky. Majú špecifický zápach a veľmi rýchlo sa zhoršujú.

Latex. Bradavky z tohto materiálu sú veľmi mäkké a nie sú vôbec náchylné na deformáciu. Majú však aj nevýhody: veľmi dobre netolerujú var a rýchlo sa opotrebujú a získavajú nepríjemnú pachuť.

Silikón. Materiál odolný voči opotrebeniu. Silikónové cumlíky sa môžu variť často, nemajú špecifickú chuť. Odborníci však odporúčajú používať tieto figuríny iba do vzniku zubov, pretože tvrdý materiál je schopný vyvinúť tlak na krehké mliečne zuby.

Ako naučiť bradavku bábätko

Po vyzdvihnutí bradavky v súlade so všetkými parametrami zostáva jej ponuka arašidom iba na základe niekoľkých tipov:

 1. Bradavku môžete namazať materským mliekom alebo zmesou. Ak táto technika nefunguje, potom trochu sladkého (džem alebo med, ak dieťa nemá alergiu) pomôže matkám dosiahnuť to, čo chcú niekoľkokrát.
 2. Keď si vezme hrušku alebo fľašu so zmesou, musíte dať malú do pózy, a potom mu jemne dať figurínu. Môžete ho chvíľu držať rukou, zatiaľ čo dieťa „chutí“ a akceptuje ho.
 3. Ak dieťa pije vodu alebo bylinné čaje, potom, plánujete dať figurínu, musíte mu ponúknuť nie fľašu, ale lyžicu. Dieťa sa tak ľahšie zvykne na bradavku.

Všimnite si, že dieťa nemá hlad, ale je úzkostné alebo plače, stojí za to skúsiť mu dať „gumovú chůvu“ (v tejto chvíli je väčšia šanca, že ju tá malá prijme bez problémov).

Kedy si zvyknúť na bradavku

Určite - keď už je dojčenie zavedené a mlieko prichádza v dostatočnom množstve. Novonarodené deti nikdy veľmi často nechcú nahradiť bradavku svojej matky krásnou silikónovou „bábikou“. Nemali by ste ponáhľať veci. Môžete to skúsiť znova po mesiaci alebo dvoch. A ak experiment zlyhal vo veku šiestich mesiacov, potom nemá zmysel preukázať ich vytrvalosť.

Výnimkou sú prípady, keď matka vylúči dieťa z prsníka a na oplátku ponúkne figurínu. Ak však hovoríme o veku jedného a pol alebo dvoch rokov, potom je zvyknutie dieťaťa na figurínu už neprimerané.

Ako dať figurínu a čo by ste nemali robiť

Dieťa zvyknuté na bradavku sa s ňou nemôže rozlúčiť ani na sekundu. Ale môže mu to uškodiť. Napríklad dieťa zaspalo a uvoľnilo sa. Figurína vypadla z jeho úst. Keď dieťa zvyklo neustále sať, okamžite sa prebudí a pokúsi sa nájsť „priateľku“ a znovu ju vloží do úst. Bude lepšie, ak rodičia začnú odstraňovať bradavku, keď si všimnú, že dieťa zaspalo.

Rovnaká technika sa používa počas dennej bdelosti. Venujte pozornosť tomu, že syn alebo dcéra zabudli na figurínu, mali by ste ju úplne odstrániť z zorného poľa.

Dudlík by ste nemali ponúkať neustále, iba zašepkané alebo hladné dieťa. Niekedy sa musíte snažiť obísť bez toho, aby ste sa prispôsobili rytmu života omrvín. Nie je potrebné robiť z nej jedinú cestu.

Či je detská figurína potrebná alebo nie, môžu sa rozhodnúť iba rodičia. Pri správnom použití nemá táto položka žiadne obavy. A v niektorých prípadoch podľa detských neurológov môže bradavka robiť dobrú prácu.

Ak je maličký už dosť, pokojný a sladko spiaci, nasáva figurínu, potom sú jeho rodičia v pokoji. Takže všetko je úžasné!

Prečo sú falošné deti

Hlavnou úlohou figuríny je uspokojiť sací reflex dieťaťa, ktorý umožňuje dieťaťu byť v pokoji, menej plakať. Proces sania má priaznivý vplyv na fungovanie tráviaceho systému, zlepšuje priechod trávnikov a znižuje riziko koliky.

Dojčatá, ktoré sú kŕmené podľa potreby a nie podľa plánu, takmer vždy v poriadku bez bradavky. Stojí za to zvyknúť si dieťa na figurínu? Áno, ak mama potrebuje ísť do práce a nebude schopná dať svoje bábätká na požiadanie.

Prečo je bradavka užitočná:

 1. So zavedením doplnkových potravín môže byť ťažké zvládnuť bez bradavky - dieťa musí byť postupne prenášané na viac jedla pre dospelých a neustále potrebuje prsia. Na prechádzke, na klinike, na večierku nie je obzvlášť vhodné dať dieťaťu prsník, takže sa musíte postupne prispôsobovať bradavke.
 2. Ak ste kategoricky proti bradavke, potom vaše dieťa rýchlo nájde, čo ho nahradiť, začne sávať prsty a tento zvyk je oveľa škodlivejší a nebezpečnejší ako sanie figuríny.
 3. Dieťa s cumlíkom dokáže ľahko znášať zúbky, slintá toľko, vždy je čo žuť.
 4. Pri prechádzke s dieťaťom s cumlíkom je menšia šanca ochutnať zaujímavé kamienky, piesok, zem a iné škodlivé predmety.
 5. Logopédi veria, že deti, ktoré cmúľajú figuríny, začnú hovoriť skôr, pretože neustále trénujú svoje rečové svaly.
 6. Sanie bradavky je vynikajúcou príležitosťou pre matku, aby sa na chvíľu rozptýlila od dieťaťa.
 7. V chladnom období bude mať dieťa s bradavkou menšie bolesti v krku, pretože ústami nebude vdýchnuť vlhký vzduch.

Ale je tu nevýhoda. Keď dieťa saje bradavku, je úplne zaneprázdnený procesom, nevenuje pozornosť okolitým veciam, kognitívna aktivita je nulová. Príliš dlhé sanie sa môže vyvinúť vo zvyku hryzenia nechtov, ceruziek u dospievajúcich a dospelých, niektorí odborníci dokonca spájajú závislosť od fajčenia s dlhodobým saním figuríny v detskom veku.

Väčšina neonatológov uprednostňuje figurínu, odporúčajú na ňu dieťa po zavedení prirodzeného výživy zvyknúť. Toto pravidlo sa netýka umelcov.

Naučiť sa vyberať cumlík

Odmietnutie figuríny dieťaťom je niekedy spôsobené skutočnosťou, že bradavka je nesprávne vybraná: moderné výrobky sa líšia veľkosťou, tvarom, materiálom výroby. Medzi takými druhmi je pre neskúsenú matku ťažké nájsť, čo je potrebné. Tip: latexové bradavky sú mäkké, vhodné pre batoľatá, ktoré ešte nemajú zuby, silikónové sú tvrdé, môžu sa okusovať.

Ako sa bradavky delia podľa veku:

Parametre sú však dosť nejasné, veľké dieťa môže potrebovať väčšiu figurínu vo veku 2 mesiacov a niektoré deti ani šesť mesiacov kategoricky nechcú odsávať cumlík, ktorý im vyhovuje podľa veku.

Po začatí procesu zúbkovania je lepšie zvoliť si ortotické cumlíky, aj keď babičky vám neustále hovoria, že zuby z bradaviek rastú zakrivené - nepočúvajte, ste lepší ako ktokoľvek iný, čo vaše dieťa potrebuje.

Mnoho detí vníma iba silikónové figuríny a latexové okamžite vyplivnú, to sa stáva a naopak, takže buďte pripravení na skutočnosť, že si nebudete môcť hneď vybrať ten pravý. Je lepšie kúpiť niekoľko produktov naraz, aby si dieťa mohlo zvoliť pre seba to, čo viac vyhovuje jeho predstavám.

Čo sa nedá urobiť

Ak si chcete rýchlo zvyknúť dieťa na bradavku, namažte ho džemom, sirupom, medom - takúto radu často nájdete na rôznych fórach. Je to absolútne nemožné - u malých detí to môže spôsobiť diatézu, alergie.

A malé staršie dieťa vás začne manipulovať, pľutie po figuríne, kedykoľvek skončí sladká chuť. Výsledkom bude, že prejedie sladkosti, zarába kaz a metabolické problémy a zvykne si na bradavku.

Bradavka by sa mala dieťaťu podávať iba podľa potreby, je vhodné nenechať figurínu v ústach počas spánku, keď dieťa zaspí, opatrne ju odstráňte - ak sa dieťa naučí spať iba s bradavkou, jeho spánok bude nepokojný, bude neustále prebúdzať, keď figurína vypadne. Lekári sa domnievajú, že dojčatá dokážu neustále nasávať bradavku najviac 10 minút.

Základné pravidlá starostlivosti:

 1. Bradavku nemožno olízať, vo vašich slinách môžu byť mikroorganizmy, ktoré sú pre vás neškodné a nebezpečné pre krehký imunitný systém dieťaťa.
 2. Utrite vreckovkou, iba opláchnite cumlíky pod tečúcou horúcou vodou, je to nemožné, iba varom sa môžete zbaviť patogénnych baktérií.
 3. Figurína by sa mala variť každý deň najmenej 3 minúty, je lepšie ráno dezinfikovať niekoľko figurín a uchovávať ich v sterilnom obale.
 4. Špinavá bradavka je drozd, stomatitída, črevné infekcie, takže ak nie je čistý dudlík, je lepšie, aby dieťa trochu tolerovalo, ale nemôžete mu dať bradavku, ktorá spadla na zdanlivo čistú podlahu. Kúpte si špeciálnu retiazku, ktorá ochráni dieťa pred pádom.

Bez ohľadu na to, ako sa vášmu dieťaťu páči bradavka, musíte figurínu vymeniť raz za 1,5 mesiaca.

záver

Dnes sme prišli na to, ako správne zvyknúť dieťa na figurínu a prečo by sa to malo robiť. Povedzte nám v komentároch o vašom postoji k figuríne, o tom, ako ste sa učili, ako ste odstavení a ktorým problémom ste museli čeliť.

Nezabudnite zdieľať článok so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach, aby každá mama mala vždy po ruke jednoduché riešenia zložitých úloh.

Pin
Send
Share
Send
Send