Užitočné tipy

Pokémon Diamond a Pearl

Pin
Send
Share
Send
Send


 • Rýchle útoky

Šesťhranný úžas

 • Typ Duch
 • Pevnosť 10 8
 • Cooldown 1,2 s 1,1 s
 • Energia za sekundu 13 13
  • Silné útoky

   Zlovestný vietor ľadový tieňový loptu

  • Zadajte príkaz GhostIcyGhost
  • Pevnosť 50 60 100
  • Cooldown 2,3 s 3,3 s 3 s
  • Energia v sekundách -15 -10 -17

  obsah

  Pokémon diamant a perla je japonská hra na hranie rolí s prvkami hľadania. Základné prvky hernej mechaniky sa zväčša nezmenili ako v predchádzajúcich hrách v sérii. Rovnako ako predtým, v diamant a perla používa sa zobrazenie tretej osoby a samotná hra pokračuje na troch obrazovkách hry: mapa sveta, na ktorej sa postava pohybuje, obrazovka bitky, kde sa odohráva bitka medzi Pokémonom, a obrazovka menu, kde si hráč prezerá svoj inventár, organizuje tím Pokémon a mení nastavenia. Hráč začína cestu s jedným Pokémonom, ale v priebehu času môže chytiť nových tým, že ich umiestni do pokeballs - špeciálnych vreckových zariadení v tvare lopty, v ktorej zviera žije a cestuje s trénerom. Keď hráč narazí na divého Pokémona alebo začne bojovať s iným trénerom, hra sa prepne do bojového režimu, ktorý sa koná v ťahovom režime. Počas bitky môže hráč nariadiť Pokémonovi, aby využil túto alebo tú schopnosť, použil položky zo súpisu, zmenil jedného bojujúceho Pokémona na druhého alebo sa pokúsil utiecť (ten nie je možný počas bitky s trénermi). Na jeden ťah môže byť vykonaná iba jedna akcia z tohto zoznamu, potom právo na ťah prechádza na opačnú stranu. Každý Pokémon patrí k určitému typu (anglický typ), napríklad k ohňu, vode, elektrine a iným, a Pokémon môže patriť k dvom typom naraz, pričom kombinuje niektoré zo svojich funkcií. Výsledok bitky často závisí od toho, napríklad, Pokémon požiarneho typu môže poraziť silnejšieho Pokémona, ktorý je trávnatého typu, ale zasa bude náchylný k útokom vody alebo kameňa Pokémona. Pokémon má zdravotné body (HP), ich počet sa znižuje, ak Pokémon utrpí škodu. Keď skončia, Pokémon upadne do bezvedomia a nemôže bojovať, kým nie je vyliečený. Ak hráč pokémon porazí iného pokémona, víťazný pokémon získa skúsenosti (EXP). Po nahromadení dostatočného počtu skúseností sa Pokémon zdvihne na ďalšiu úroveň a väčšina Pokémon sa vyvíja, keď dosiahne určitú úroveň (Eng. Evolve) - sú transformované do rozvinutejších foriem. Avšak vývoj niektorých Pokémonov sa môže uskutočniť za iných podmienok, napríklad pri použití položky alebo výmene tohto Pokémona za iného hráča. Navyše s každým zvýšením úrovne vyrastú vlastnosti Pokémona a na určitých úrovniach sa môže naučiť nové schopnosti namiesto existujúcich, ale jednoduchších. Ak sa vyvinie pokémon, získa novú schopnosť skôr.

  Pokémonový rybolov je dôležitou súčasťou hry tejto série. Pokémon , Počas boja s divokým Pokémonom (nemôžete chytiť iných trénerov Pokémona) môže hráč na neho hádzať pokeball. Ak sa pokémon nevylomí z pokullu, stane sa súčasťou pokemonovej skupiny hráča. Ak počas zajatia nie je v tíme Pokémona žiadny priestor, ktorý pozostáva najviac zo šiestich jednotlivcov, zachytený Pokémon sa prenesie do špeciálneho úložiska, odkiaľ sa môže kedykoľvek vrátiť hráčovi, čím sa nahradí akýkoľvek Pokémon z tímu. Úspech zajatia závisí od toho, aký silný je divoký Pokémon, koľko má zdravých bodov a ako je vysoké hodnotenie úlovku (English Catch Rate) zvoleného pokullu. Pravdepodobnosť úspechu sa zvyšuje, ak je divoký Pokémon vážne opotrebovaný (to znamená, že jeho HP je znížená takmer na nulu), potom nemá dostatok sily na to, aby sa dostal z pokeball. Čím slabší je Pokémon, tým väčšia je pravdepodobnosť, že z Pokeball nevyjde, alebo môžete použiť drahší Pokeball s vyšším hodnotením záchytu. Konečným cieľom hry je vyplniť celý Pokedex chytením, výmenou alebo rozvojom všetkých typov Pokémon zastúpených v hre. Ak hráč chytí nový druh Pokémona, informácie o ňom sa dostanú do Pokedexu. Vyvíjané (vyvinuté) formy Pokémona sa tiež považujú za druh odlišný od ich predchádzajúcich foriem, takže niektoré typy Pokémona sa dajú získať iba evolúciou.

  Nové funkcie Edit

  hoci diamant a perla zachovali hrateľnosť svojich predchodcov a uviedli niekoľko nových funkcií. Zmena denného času, prvýkrát zavedená v roku 2006 zlato a striebronamiesto troch časových období sa však stalo päť: ráno, popoludní, popoludní, večer a noc [

  1]. Tiež v diamant a perla v mechanike bitky bolo vykonaných niekoľko zmien. V hrách predchádzajúcich generácií boli všetky útoky rozdelené do dvoch skupín v závislosti od elementárneho typu: jedná sa o „fyzické“ (angl. Fyzické) a „špeciálne“ (anglické špeciálne), napríklad požiarne útoky sa považovali za osobitné a zemské útoky - fyzické. diamant a perla všetky útoky boli rozdelené do troch skupín. Od tejto chvíle sa za „fyzický“ považujú útoky, pri ktorých existuje priamy kontakt s nepriateľom, útoky, ktoré nemajú fyzický kontakt, sú „špeciálne“ a pokémonské činy, ktoré nepoškodzujú zdravie nepriateľa, sa označujú ako „stav“ (anglický stav).

  Niektoré z nových funkcií hry sú založené na hardvérových možnostiach zariadenia Nintendo DS. Poketch (Anglický pokétch) - zariadenie podobné náramkovým hodinám, ktoré zaberá spodnú obrazovku DS a obsahuje samotné hodinky, kalkulačku, mapu, herný krokomer a notebook na nahrávanie. Prístup k týmto aplikáciám sa neotvorí okamžite, ale s postupom hry. Pod povrchom Sinna je tzv podzemné (Angl. Underground) - veľká oblasť určená pre hry pre viac hráčov prostredníctvom bezdrôtového protokolu [

  2]. Hráči opäť dostali príležitosť vybudovať a vybaviť svoje tajné základne, prvýkrát predstavení Pokémon rubín a zafírako aj účasť na minihrách. diamant a perla Umožňujú vám tiež používať službu pripojenia Wi-Fi Nintendo, ktorá poskytuje hráčom prístup k hlasovým chatom, výmenám Pokémonov a bitkám cez internet. Hlavným systémom výmeny Pokémona sa stala služba Stanica svetového obchodualebo len GTS, čo dáva hráčom z celého sveta príležitosť vymeniť si Pokémona. Hráči môžu poslať žiadosť o vyhľadanie ktoréhokoľvek Pokémona, ktorého videli v hre, a na oplátku ponúknuť svoje vlastné, ak iný hráč požiada o Pokémona prvého a on sám ponúkne Pokémona pre prvého hráča, potom k výmene Pokémona dôjde automaticky. Výmena však nemusí byť okamžitá, ak nie sú potrebné ponuky, hráč môže nechať reklamu pre ostatných hráčov, až kým sa nenájdu všetky potrebné pokémony, aj keď hráč nie je momentálne pripojený k internetu. Okrem toho je tu jedna vlastnosť: niektoré typy Pokémonov počas výmeny medzi hrami v rôznych jazykoch budú zaznamenané v Pokedexe v jazyku ich „natívnej“ hry.

  Pokémonské súťaže (Anglické súťaže Pokémon), na ktorých sa hráč Pokémon zúčastňuje na prehliadke za účelom získania pásky, sa teraz vyskytujú v troch etapách, a nie v jednej, ako to bolo v hrách na Game Boy Advance. V prvej fáze, tzv vizuálna súťaž (Anglická vizuálna súťaž), hráč používa dotykovú obrazovku Nintendo DS na umiestnenie rôznych doplnkov na Pokémona, v závislosti od toho, komu je Pokémonovi pridelené hodnotenie „Cool“ alebo „Cute“ a Pokémon získa body. tanečná súťaž (Eng. Dance Competition), hráč musí stlačiť tlačidlá na dotykovej obrazovke, aby vyrazil rytmus hudby. Posledná fáza, ktorá sa nazýva divadelná súťaž (Eng. Acting Competition), podobné súťažiam Pokémonov zo starých hier, v nich Pokémon demonštruje svoje schopnosti, aby prekvapil sudcov a divákov. Podobné hry Pokéblocks v hrách tretej generácie diamant a perla existujú malé koláče, ktoré sa dajú pripraviť z plodov - Poffins. Poffins pomáhajú Pokémonovi zlepšovať ich bojové vlastnosti, a preto zvyšujú pravdepodobnosť úspechu v súťažiach.

  Kompatibilita s inými zariadeniami

  Okrem toho, že sú navzájom kompatibilné, diamant a perla môže komunikovať s hrami hlavnej série pre Game Boy Advance, ako aj s Pokémonský strážca a Pokémon bojová revolúcia, Po vstupe hráča diamant a perla National Pokedex, môže prenášať Pokémona z hier pre Game Boy Advance vložením kazety do príslušného slotu na Nintendo DS, zatiaľ čo karta s diamant alebo perla sa vloží do slotu pamäťovej karty Nintendo DS. Po naložení šiestich Pokémonov zo starej kazety budú tieto k dispozícii v Priatelia park (Eng. Pal Park) - špeciálna oblasť, v ktorej bude hráč schopný chytiť preneseného Pokémona [

  3]. Každých dvadsaťštyri hodín môže hráč niesť iba šesť Pokémonov a pred začatím nového sťahovania musí chytiť už preneseného Pokémona. Odoslané do diamant a perla Pokémona sa nedá vrátiť späť do kazety Game Boy Advance. Po dokončení v Pokémonský strážca špeciálna úloha, hráč dostane príležitosť previesť vajíčko s Pokémonom Manafim alebo Riolou z lesník v diamant alebo perla , Nakoniec môžu hráči posielať Pokémon do hier bezdrôtovo. Pokémon bojová revolúcia a Môj pokémon farma pre Wii.

  Nintendo 3DS je schopný bežať diamant a perla, pretože je úplne spätne kompatibilný s hrami DS. To znamená, že v roku 2007 diamant a perla Môžete hrať na akejkoľvek konzole rodiny DS, ako aj na Nintendo 3DS, a to aj medzi týmito platformami.

  Oblasť Sinno (vľavo) je založená na japonskom ostrove Hokkaido

  Nastavenie Upraviť

  Fiktívny herný vesmír je alternatívnou modernitou, ale namiesto zvierat v ňom bývajú zvieratá, navonok podobné obyčajným zvieratám, ktoré však majú nadprirodzené schopnosti - Pokémona. Ľudia, ktorí sa nazývajú tréneri pokémonov, ich chytia a vycvičia na účasť v bitkách. Tréneri sa priamo nezúčastňujú bitiek, iba bojujú s Pokémonom a tréneri im dávajú len príkazy, ktoré útočia alebo sú schopní používať. Bojuje sa, až kým všetky Pokémony na jednej strane nestratia vedomie alebo sa nevzdajú trénerov - k bitkám nikdy nedôjde pred smrťou. Silní a skúsení tréneri Pokémonu sa spravidla rešpektujú.

  účinok diamant a perla sa vyskytuje vo fiktívnej oblasti Sinno, navonok podobnej ostrove Hokkaido v Japonsku. Sinno je oddelené od ostatných oblastí v pokémonskom vesmíre a vyčnieva medzi nimi veľkými zasneženými horami (hora Coronet, ktorá je súčasťou pohoria, delí Sinno na polovicu). Počiatočné pokémony v regióne sú požiarny typ Pokémon Chimchar, voda - Piplap a tráva - Tortwig. Sinno sa nachádza severne od zvyšku regiónov: je to jediný región, v ktorom sa nachádzajú zasnežené cesty - „trasy“. Okrem toho je Sinno pozoruhodné svojimi jazerami: tri hlavné jazerá v regióne (Akuryiti, Verity a Valor) tvoria trojuholník. V porovnaní s regiónom Hohen, treťou generáciou, v ktorej väčšina trás bola voda, je v Sinne obsadených iba 30% tejto oblasti. Pod povrchom Sinna je Sinno Dungeon, obrovský labyrint jaskýň a tunelov.

  protagonista diamant a perla - Dieťa, ktoré išlo na výlet do Sinna a stalo sa majstrom Pokémona. Na začiatku hry sa navrhuje zvoliť pohlavie postavy. V predvolenom nastavení sa charakter dievčaťa nazýva Dawn a chlapec je Lucas. Oponentom bude opačné pohlavie ako vybraná postava: ak si vyberiete dievča, chlapec Lucas bude vystupovať ako postava, ktorá nie je hráčom, ako aj s Dawn. Rovnako ako v iných hrách v sérii, aj v diamant a perla Existuje osem štadiónov vedených silnými trénermi, z ktorých každý sa špecializuje na určité typy Pokémonov. Títo školitelia sa nazývajú vodcovia. V skutočnosti sú všetci vedúci (Roarke, Gardenia, Mayline, Wake, Fantina, Byron, Candes a Faulkner) miestnymi šéfmi hier, ktorí ich porazia a tréner dostane špeciálne odznaky, ktoré slúžia ako kľúč na postup vpred. Protagonista musí tiež zabrániť zločineckej komunite Team Galaxy, ktorá sa snaží zmeniť región na utópiu.

  História Upraviť

  Rovnako ako iné hry v sérii Pokémonakčné diamant a perla začína v rodnom meste protagonistu. Po sledovaní televíznej správy informujúcej o pátraní po červenom gayaradose videnom na vzdialenom jazere [

  4], hrdina a jeho najlepší priateľ sa rozhodnú ísť do najbližšieho jazera, aby skontrolovali Pokémona, ako je Gayarados. Stretávajú sa s profesorom Rowanom, výskumným pracovníkom v oblasti pokémonovej evolúcie, as jeho asistentom, ktorým bude hrateľná postava, ktorú si hráč nevyberie. Po krátkom rozhovore profesor a jeho asistent opustia jazero, ale profesor zabudne na svoju aktovku. Zrazu na hrdinu a jeho súpera zaútočia diviačikovia Starlie Pokemon, nemajú na výber, ale pozrieť sa do aktovky, ktorá obsahuje tri pokebaly so začiatkom Pokémona. Hráč je vyzvaný, aby si vybral jedného z troch Pokémonov (Piplap, Chimchar alebo Tortwig), ktorí budú bojovať proti Starley. Po porážke Starleyho hrdinovia vrátia aktovku profesorovi. Profesor naznačuje, že deti a Pokémon dobre spolupracovali, a preto navrhuje, aby sa vydali na cestu so svojím novým Pokémonom, aby pre neho vyplnili Pokedex Sinno. Hrdina priateľ a asistent profesora sa stanú priateľskými súpermi protagonistu a čas od času sa s ním stretnú a usporiadajú pokémonové zápasy.

  Protagonista sa stretne s hlavnými protivníkmi, Galaxy Team, na začiatku hry, keď musí zachrániť profesora Rowana pred banditami. Dôvod, prečo tím potreboval profesora, zostane neznámy. Protagonista sa potom stretne s tímom ešte dvakrát (na veternej farme a v meste Eterna, kde je umiestnená základňa tímu) a potom navštívi všetky tri jazerá Sinno a pokúsi sa chytiť pokemon (Yuksi, Azelf a Mesprit). Krátko po tom, čo hrdina dostane siedmy odznak, Galaxy Team chytí jednu z troch zázračných Pokémonov a uväzní ju vo svojom ústredí, kde sa jej členovia pokúsia získať z Pokémona kryštál potrebný na vytvorenie Červeného reťazca - položku, ktorá dokáže ovládať legendárny Pokemon Dialga. (v diamant) alebo Palkia (v perla). Po oslobodení legendárneho tria získa hrdina prístup do jaskyne na vrchole hory Coronet, kde vodca tímu Galaxy prebudí Dialga alebo Palkia. Oslobodená sila legendárneho Pokémona začína ničiť Sinna, v dôsledku čoho sa ho oslobodení Juksi, Azelf a Mesprit snažia zastaviť. Protagonista bojuje s Dialgou / Palkiou a po víťazstve nad Pokémonom (alebo jeho zajatím) sa situácia v regióne stabilizuje. Hra však ešte neskončila a hrdina má možnosť bojovať s elitnými štvoricami Sinno, medzi ktoré patria najsilnejší tréneri v regióne: Aaron (špecializujúci sa na hmyz typu Pokémon), Bert (zemský pokémon), Flint (požiarny pokémon) a Lucian (psychický pokémon). , Až po ich porážke bude môcť hrdina bojovať proti súčasnému majsterovi Sinno ligy, žene menom Cynthia, ktorá sa už v hre objavila. Ak hrdina porazí Cynthiu, stane sa novým majstrom a hra sa považuje za dokončenú. Avšak ani teraz sa to nekončí: po víťazstve nad Cynthiou sa otvára prístup na nový ostrov, na ktorom sa doteraz nevidel Pokémon.

  Spolu s vydaním a oznámením Nintendo DS Pokémon pomlčka, o začiatku vývoja Pokémon diamant a perla bol vyhlásený na tlačovej konferencii Nintendo vo štvrtom štvrťroku 2004. Junichi Masuda počas oznámenia povedal: „budú to hry iného typu, ktoré ponúknu nové formy hrania“, a tiež spomenul svoj úmysel vytvoriť „konečnú verziu“. Aj keď japonské vydanie diamant a perla očakáva sa na konci roku 2005, Nintendo oznámilo, že keďže vývojári stále pracujú na niektorých aspektoch hry, k vydaniu dôjde až začiatkom roku 2006. Spoločnosť to uviedla, ale diamant a perla bude kompatibilný s hrami zo série vydanej na Game Boy Advance, a konkrétne - hráči budú môcť prenášať Pokémona zo starších hier na novšie. Nintendo tiež oznámilo, že hry plne využívajú komunikačné schopnosti konzoly DS, ktorá má integrovaný vysielač Wi-Fi, takže odteraz môže až 16 hráčov hrať spolu súčasne. Viac informácií o hrách nebolo k dispozícii až v polovici roku 2006, keď prezident Nintendo Satoru Iwata spomenul plánovanú kompatibilitu. diamant a perla s hrou Pokémon bojová revolúcia , a tiež, že funkcie ako Pocket budú pridané.

  Podľa Ryana Longa, jedného z vývojárov, boli hry upravené tak, aby používali jedinečné funkcie DS, ako sú Wi-Fi a slot kazety Game Boy Advance. Tlačidlá pre návrat do tímov Pokémon zobrazených na bojovej obrazovke boli veľké a mali špeciálne farebné kódovanie. Podľa Junichi Masuda to uľahčí proces riadenia pre tých hráčov, ktorí stále nevedia čítať. Dotykové rozhranie bolo naviac navrhnuté tak, aby povzbudzovalo hráčov, aby hru ovládali skôr prstami než pomocou stylusu. Aj keď väčšina grafických prvkov bola vo forme plochých škriatkov, niektoré objekty v hernom svete boli vyrobené vo forme trojrozmernej grafiky. Riešenie uložiť do diamant a perla 2D-графику вызвало волну критики, в ответ на это президент The Pokémon Company Цунэкадзу Исихара сказал: «мы хотим сохранить оригинальную идею, по которой Pokémon — игра, в которую вы играете на большой карте», и пояснил, что физически игра будет происходить в трёх измерениях, а разработана она была так для того, чтобы «сохранить впечатления от первых игр». Отвечая на критику функции Friend Codes, Исихара пояснил, что будут предприняты особые меры по безопасности, чтобы игроки не могли участвовать в голосовом чате с незнакомыми людьми . Nintendo даже выпустила особое заявление по поводу багов, выявленных во время японского релиза игр. Эти баги были причиной застревания персонажа в стене, а иногда из-за них стиралось сохранение игры. Nintendo выпустила патчи, которые можно было загрузить у некоторых ретейлеров .

  Японский релиз состоялся 28 сентября 2006 года. В ознаменование этого Nintendo выпустила ограниченную версию консоли Nintendo DS Lite, которая продавалась только в японских магазинах Pokémon Center и была доступна для заказа по почте из фан-клуба покемонов. Na konzole boli maskoti verzií - Dialga a Palkia, natreté striebornou a zlatou farbou, a konzola samotná bola čierna. 20. decembra 2006 pridružená spoločnosť Nintendo of America oznámila, že hry zo Severnej Ameriky budú vydané 22. apríla 2007, a tí, ktorí si predobjednajú hru, dostanú špeciálne hroty pre DS s novým Pokémonom. Krátko predtým, počas konferencie Game Developers, spoločnosť Pokémon predstavila demo hry na stánku Nintendo. Na oslavu severoamerického vydania, Nintendo usporiadal večierok v Nintendo World Store, ktorý sa nachádza v Rockefellerovom centre v New Yorku. Európska dcérska spoločnosť spoločnosti Nintendo plánovala vydanie 27. júla 2007 a austrálske vydanie 21. júna. Počas začiatku predaja hier v Európe sa v jednom z obchodov GAME uskutočnilo špeciálne podujatie. Počas dovolenky 26. júla ste si mohli hru kúpiť deň pred oficiálnym vydaním, ale iba v obchodnom dome Hamleys v Londýne. Špeciálnymi hosťami dovolenky boli britská skupina McFly. Počas oslavy austrálskeho vydania hier Nintendo spustilo prehliadku Nintendo DS Connection Tour 07, pričom každé zastavenie bolo sprevádzané udalosťami, ako je napríklad zberateľský šampionát kartových hier a kvíz.

  Úspech hier oživil slabnúcu popularitu značky Pokémon. George Harrison, viceprezident marketingu spoločnosti Nintendo, uviedol: „Hra priťahuje hráčov všetkých vekových skupín, od malých detí po„ dospelých strýkov a tety “a hráčov, ktorí vyrábali originálne hry Pokemon.“ Pokémon USA otvoril dočasný stánok v obchode Toys R R Us na Times Square, v ktorom sa predával exkluzívny tovar Pokemon vrátane figúriek, vypchatých zvierat, batohov a oblečenia. Ronald Boyr, prezident spoločnosti Hračky „R“ nás, uviedol, že pôvodne sa plánovalo otvoriť takéto stojany v každom z existujúcich obchodov. Okrem toho spoločnosť Pokémon USA v spolupráci s Burger Kingom spustila reklamnú kampaň, počas ktorej raňajky každého dieťaťa zahŕňali kartu Pokémona a hračku. Propagácia trvala od 7. júla do 3. augusta a skončila, keď dopyt po hračkách klesol po celom svete.

  Nintendo DS Pokémon Diamond & Pearl Super Music Collection - Dvojdiskový soundtrack pozostávajúci z herných stôp nahratých Hitomi Sato a Junichi Masouda pod vedením Guo Ichinose, ako aj niektorých melódií zaznamenaných Morikazu Aoke. Album, ktorý bol vydaný v Japonsku 22. decembra 2006, dosiahol 253. miesto na mape Oricon Japanese a trval tam týždeň.

  Disk 1
  Prvý disk
  #Japonské menoAnglické menotrvanie
  1オープニングデモOtváracia ukážka2:05
  2オープニングotváracia1:12
  3とくべつばんぐみ「あかいギャラドスをおえ!」Špeciálny program „Postupujte podľa červených Gyarados!“0:20
  4フタバタウン(昼)Mesto Futaba (deň)1:21
  5ライバルsúper0:36
  6201ばんどうろ(昼)Cesta 201 (deň)0:36
  7みずうみjazero1:13
  8湖でハプニング!Deje sa pri jazere!0:19
  9戦闘!野生ポケモンBattle! Divoký pokémon1:16
  10野生ポケモンに勝利!Wild Pokémon Porazený!0:17
  11ヒカリHikari0:53
  12どうぐゲットZískajte nábytok0:04
  13マサゴタウン(昼)Mesto Masago (deň)1:00
  14けんきゅうじょNačítava sa položka1:12
  15連れて行くPoď so sebou0:28
  16ポケモンセンター(昼)Centrum Pokémon (deň)0:47
  17回復zotavenie0:05
  18視線!たんぱんこぞうPozrite sa! Chlapec s šortkami0:20
  19視線!ミニスカートPozrite sa! minisukne0:25
  20戦闘!トレーナーBattle! tréner1:42
  21トレーナーに勝利!Porazený tréner!0:22
  22コトブキシティ(昼)Mesto Kotobuki (deň)0:51
  23たいせつなどうぐゲットZískajte dôležitý nábytok0:05
  24フレンドリィショップPriateľský obchod0:52
  25203ばんどうろ(昼)Trasa 203 (deň)1:31
  26戦闘!ライバルBattle! súper1:11
  27クロガネゲートBrána Kurogane1:26
  28わざマシンゲットZískajte dôležitú položku0:05
  29クロガネシティ(昼)Mesto Kurogane (deň)0:48
  30クロガネたんこうUhoľná baňa Kurogane1:36
  31ジムtelocvičňa1:04
  32戦闘!ジムリーダーBattle! Vedúci telocvične1:37
  33ジムリーダーに勝利!Vedúci telocvične porazený!0:49
  34バッジゲットZískajte odznak0:07
  35視線!ふたごちゃんPozrite sa! Dvojičky!0:17
  36レベルアップupgrade0:04
  37ソノオタウン(昼)Sonō mesto (deň)1:18
  38きのみゲットBerry0:04
  39205ばんどうろ(昼)Trasa 205 (deň)0:54
  40ギンガ団登場!Vstúpte do tímu Ginga0:25
  41戦闘!キンガ団Battle! Tím ginga1:17
  42ハクタイのもりHakutajský les1:22
  43一緒に行こう!Poďme spolu!0:05
  44ハクタイシティ(昼)Mesto Hakutai (deň)1:41
  45ギンガハクタイビルBudova hakutai ginka0:38
  46戦闘!キンガ団幹部Battle! Vedúci tímu ginka1:15
  47キンガ団に勝利!Tím Ginka porazený!0:19
  48進化vývoj0:31
  49進化おめでとうGratulujeme k vývoju0:06
  50じてんしゃbicykel1:17
  51視線!サイクリングPozrite sa! cyklista0:31
  52206ばんどうろ(昼)Trasa 206 (deň)0:48
  53ヨスガシティ(昼)Mesto Yosuga (deň)1:08
  54209ばんどうろ(昼)Trasa 209 (deň)1:22
  55視線!やまおとこPozrite sa! Horský muž0:18
  56ズイタウン(昼)Mesto Zui (deň)0:57
  57ポケッチアプリゲットZískajte Pokétch aplikáciu0:04
  58210ばんどうろRoute 2101:17
  59トバリシティ(昼)Mesto Tobari (deň)1:27
  60リッシこのほとり(昼)Oblasť Risshi (deň)1:30
  61ミオシティ(昼)Mio City (deň)1:20
  62216ばんどうろ(昼)Trasa 216 (deň)1:50
  63キッサキシティ(昼)Mesto Kissaki (deň)1:55
  64ギンガ団アジトZákladňa tímu ginga1:00
  65戦闘!キンガ団ボスBattle! Šéf tímu ginga2:15
  66アジトの最奥!!Najvnútornejší úkryt !!0:32
  67テンガンざんMt. Tengan1:30
  68やりのはしらŠpičkový vrchol0:49
  69伝説ポケモン出現!Legendárny Pokémon sa objaví!0:38
  70天変地異!!Svet sa obrátil hore nohami!0:38
  71戦闘!ディアルガ・パルキアBattle! Dialga a palkia2:40
  72ナギサシティ(昼)Mesto Nagisa (poludnie)1:28
  73チャンピオンロードCesta majstra0:36
  74視線!エリートトレーナーPozrite sa! Elitný tréner0:27
  75ポケモンリーグ(昼)Pokémonská liga (deň)1:22
  76ファイトエリア(昼)Bojová oblasť (deň)1:07
  77225ばんどうろ(昼)Trasa 225 (deň)1:21
  78228ばんどうろ(昼)Trasa 228 (deň)0:54
  Disk 2
  <>

  Hra sprisahania

  Rovnako ako v predchádzajúcich verziách série sa hra odohráva vo fiktívnom vesmíre - regióne Sinno, obývanom záhadnými tvormi podobnými zvieratám, ale zároveň s jedinečnými schopnosťami. Naša hlavná postava, nováčik a tréner Pokémona, sa rozhodne ísť so svojím priateľom na najbližšie jazero a hľadať vzácne stvorenie - červeného Gayaradosa. Na mieste sa stretnú s profesorom, ktorý študuje vývoj týchto „zvierat“. Po krátkom rozhovore táto postava spolu so svojím asistentom odídu z pobrežia.

  Predátorský útok

  Hneď ako sa to stane, na nášho hrdinu zaútočia agresívni Starlie Pokemon Starlings. Zachrániť ťa môže iba portfólio profesora, pretože obsahuje tri pokebaly so štartovacím Pokémonom: Chimchar, Piplap a Tortwig. Keď sme sa rozhodli, prepustíme nášho nového priateľa podľa vôle, bude nás chrániť pred agresívnymi tvormi. Po porážke svojich protivníkov budete musieť vrátiť aktovku profesorovi, ktorý si všimne, ako ste sa stali priateľom s domácim miláčikom, a ponúkne vám cestu na hľadanie nových tvorov, aby ste vyplnili Pokedex. Toto bude hlavný pozemok v Pokemon Diamond a Pearl. Priechodom hry sa dostanete do všetkých kútov ostrova Sinno. Tu sa stretnete s novými priateľmi a nebezpečnými súpermi.

  Zachráňte svet

  Dej hry nie je založený iba na hľadaní a štúdiu nových typov Pokémona. Ako je bežné v hrách, hrdina musí zachrániť svet pred úplným zničením. Zlá organizácia, ktorá sa nazýva „tím galaxie“, sa spolu s jej vodcom rozhodla oživiť legendárny Pokemon Dialga (v diamantovej verzii) a Palkiya (Pearl). Tieto bytosti majú neuveriteľne ničivú energiu, ktorá ostrov veľmi rýchlo zotrie z povrchu zeme. Aby sa tomu zabránilo, musí sa hrdina zapojiť do boja s tvormi. Ale predtým, ako to urobí, bude mať dlhú cestu do výšok dokonalosti, pretože ak nemáte zručnosti a silné domáce zvieratá, bitka je odsúdená na neúspech.

  Takže sa pripravte na vzrušujúce dobrodružstvo plné nebezpečenstiev a stretnutí s úžasnými stvoreniami. Až donedávna sa hráči, ktorí nemali dostatočné znalosti anglického jazyka, nemohli naplno tešiť z pasáže tejto hry. Avšak nedávno vydaná ruská verzia hry - Pokemon Diamond & Pearl (rus) - túto situáciu napravila. Takže sa môžete ľahko vyskúšať ako tréner Pokémona.

  Táto hra je klasická japonská RPG s prvkami questu. Základná mechanika zostala rovnaká, takže ak ste už oboznámení s predchádzajúcimi verziami tejto série, hru rýchlo zistíte. V Pokemon Diamond a Pearl Nintendo DS vám tiež umožňuje hrať. Používa sa pohľad tretej osoby. Samotný herný proces sa odohráva na troch obrazovkách: mapa sveta, kam cestujete, bojová obrazovka, na ktorej sa odohrávajú bitky v Pokémone, obrazovka s ponukou, kde si môžete prezerať svoj inventár, organizovať tím Pokémonov alebo meniť nastavenia. Každý hráč začína svoju cestu v spoločnosti iba jedného Pokémona, ale v priebehu prihrávky bude schopný chytiť nových domácich miláčikov a vložiť ich do vrecka - pokeball.

  Aké sú bitky v hre

  Hneď ako sa hráč stretne s divokým Pokémonom alebo vstúpi do bitky s iným trénerom, hra sa prepne na obrazovku boja. Celá bitka sa odohráva v ťahovom režime. V tomto okamihu si hráč môže objednať svojho domáceho maznáčika, aby použil jednu alebo druhú schopnosť, ako aj zmenil stvorenie alebo použil položku zo zoznamu.

  Každé domáce zviera má svoju vlastnú zdravotnú stupnicu, ktorej úroveň klesá, ak Pokémon poškodí. Keď zviera dostalo maximálne poškodenie, upadne do bezvedomia a nevstáva, kým nie je vyliečené. V bitke môže byť iba jeden víťaz a ten, kto z boja vyšiel živý, dostane body za skúsenosti potrebné na rozvoj postavy. Niektorí Pokémoni sa môžu vyvinúť - zmeniť sa na pokročilejšie formy. Ale za týmto účelom sa budete musieť snažiť vyhrať tak často, ako je to možné. Okrem toho sa zviera môže vyvinúť pri používaní potrebných položiek alebo pri výmene údajov medzi hráčmi. Zvyšovanie úrovne zvyšuje vlastnosti domáceho maznáčika a tiež dáva Pokémonovi príležitosť získať nové schopnosti.

  Chytanie Pokémona

  Zachytenie nových domácich miláčikov je jednou z najdôležitejších súčastí hry Pokemon Diamond & Pearl. Upozorňujeme, že v boji nebudete môcť získať Pokémona patriaceho inému trénerovi. Takže musíte nájsť divé stvorenia. Akonáhle si všimnete vhodnú postavu, musíte sa k nemu pripojiť. Počas boja musíte ukončiť pokeball. Ak Pokémon neprepadne z pasce, stane sa členom vášho tímu. Aby to bolo možné dosiahnuť, musí hráč vyčerpať stvorenie v maximálnej možnej miere, aby nemal silu uniknúť z pokeball.

  Zvážte aj vzácnosť domácich miláčikov. Slabší Pokémon môže byť zachytený v pravidelnej pasci. Vzácny a silný tvor je lepšie chytiť drahým pokeballom. Súčasne môže zostať aktívnych až šesť domácich miláčikov. Všetci ostatní zajatí Pokémoni sú presunutí do špeciálneho úložiska, odkiaľ ich možno získať nahradením inej postavy. Konečným cieľom hry je preskúmať všetky bytosti v Pokedexe. To sa dá dosiahnuť nielen chytením Pokémona, ale aj výmenou s ostatnými hráčmi.

  Aký je rozdiel medzi Pokemon Diamond a Pearl

  Aj keď si táto hra zachovala hrateľnosť svojich predchodcov, objavilo sa v nej niekoľko nových funkcií. V tejto verzii série sa objavila dynamická zmena denného času. Okrem toho sa vykonalo niekoľko zmien v mechanike bitiek. Pokemon Diamond a Pearl tiež získali Poketch - zariadenie, ktoré obsahuje hodiny, kalkulačku, herný krokomer, mapu a notebook na nahrávanie. To všetko bolo možné iba vďaka hardvérovým schopnostiam Nintendo DS. K týmto aplikáciám máte prístup v priebehu odovzdávania hry.

  Niekoľko ďalších vylepšení

  Ďalšou inováciou je Dungeon. Táto herná zóna, ktorá sa nachádza pod povrchom ostrova Sinno, je určená pre hry pre viacerých hráčov. Tu môžu tréneri Pokémonu budovať a vybavovať svoje tajné základne, ako aj zúčastňovať sa na minihrách. Spoločnosti Pokemon Diamond a Pearl navyše získali schopnosť používať službu pripojenia Wi-Fi Nintendo, vďaka ktorej môžu hráči komunikovať alebo vymieňať zvieratá cez internet. Ďalšia zmena ovplyvnila súťaž Pokemon - jedna z najobľúbenejšej zábavy hráčov. Teraz sa koná v troch etapách: vizuálne, tanečné a divadelné súťaže.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send

  Druhý disk
  #Japonské menoAnglické menotrvanie
  1フタバタウン(夜)Mesto Futaba (noc)1:21
  2201ばんどうろ(夜)Trasa 201 (noc)0:36
  3ポケモンセンター(夜)Centrum Pokémon (noc)1:29
  4Wi-Fi通信Wi-Fi komunikácia0:20