Užitočné tipy

Symbian S60

Pin
Send
Share
Send
Send


Varovanie. Všetky nasledujúce činnosti robíte na vlastné nebezpečenstvo a riziko! Autor publikácie nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše konanie!

Pred naformátovaním telefónu to skúste:
1) Skúste ho vypnúť a zapnúť.
2) nefungovalo to, vypnite smartphone a nechajte ho ležať asi pol hodiny.
3) Skúste ho zapnúť bez karty SIM a pamäťovej karty.
4) Zapnite telefón nabíjaním. Ak žiadna z metód nepomohla, skúste naformátovať svoj smartphone pomocou kódov uvedených nižšie.
Formátovanie by sa malo robiť iba v prípadoch, keď nie je možné získať pokojný spôsob oživenia smartphonu a nevidíte iný spôsob, ako sa zo situácie dostať.
Najčastejšie sa formátovanie smartfónu vykonáva na úplné vyčistenie smartfónu, napríklad na predaj. Tiež, keď je telefón veľmi buggy.

Pred formátovaním pomocou niektorého z nižšie popísaných spôsobov je vhodné vybrať pamäťovú kartu z telefónu, aby sa počas formátovania nepoškodila.
Formátovacie kódy
1)*#7780# - obnovenie pôvodných nastavení smartfónu., všetky nastavenia sa okamžite stanú rovnaké ako pri predaji telefónu. Vymaže sa tým nastavenie internetu, prevádzkový čas podsvietenia displeja atď. Žiadne informácie sa nestratia.
2)*#7370# - obnovte inteligentný stav z výroby (v tomto prípade sa všetky stiahnuté aplikácie z telefónu, kontakty, SMS atď. odstránia, takže ak existuje niečo hodnotné, je lepšie zálohovať na pamäťovú kartu. Telefón bude tiež v angličtine, zmeniť v nastaveniach, telefón.
3)Táto metóda je potrebná, keď druhá nezmení nič a prípadne nefunguje alebo keď sa smartphone vôbec nezapne. Súčasne stlačte tri tlačidlá „Zelená“ (Odosielanie hovorov) + „3“ + „*“ a bez uvoľnenia troch tlačidiel stlačte vypínač telefónu a počkajte na šetrič obrazovky pomocou správy o formátovaní. Dôsledky tohto kódu sú podobné dôsledkom druhého kódu. Nepracuje so všetkými modelmi telefónov Nokia.
Ak si telefón vyžiada heslo na formátovanie smartfónu, zadajte svoje heslo, ak ste ho zmenili, alebo predvolene 12345.

Kódy pre telefóny Nokia
*#2820# - Jedinečná adresa Bluetoth vášho telefónu.
* # 7370925538 # - peňaženku Peňaženky (pre 6600 a vyššiu - v ktorej je Peňaženka).
*3370# (telefón by sa mal reštartovať) zvyšuje kvalitu zvuku (pomocou EFR), ale znižuje výdrž batérie.
#3370# obnoví normálnu kvalitu zvuku (zruší kód * 3370 #).
EFR CODEC (vylepšená plná sadzba)
*4720# povoliť kodek s polovičnou sadzbou (HFR)
#4720# vypnúť kodek s polovičnou rýchlosťou (HFR)
HR CODEC (polovičná sadzba)
Posledné štyri kódy vyžadujú podporu operátora.
*#92702689# prístup do servisného menu [* # war0anty #] (Nie pre smartphony)
#06# - IMEI smartphone (číslo IMEI - je jedinečné a má ho každý telefón). Toto číslo sa musí zhodovať s číslom v kolónke.
*#0000# - číslo firmvéru.

obsah

  • Operačný systém: Symbian OS.
  • Verzia série 60 - vydanie (1. (2001), 2. (2004), 3. (2005)), rozšírenia série 60 x Edition - Feature Pack (1, 2, 3).
  • Veľkosť obrazovky: 176 × 208. Existujú modely s odlišnou veľkosťou obrazovky (napríklad Siemens SX1 a Sendo X mali veľkosť 176 × 220), ale aplikačné programy v nich tiež vynikali oknom 176 × 208. Počnúc Series 60 2nd Edition, Feature Pack 3 OS podporuje obrazovky s rozmermi 240 × 320 a vyšším rozlíšením (352 × 416) (napríklad Nokia N90, bežiace na Series 60 2nd Edition, Feature Pack 3 alebo Nokia N80, ale už zapnuté Series 60 3rd Edition), ako aj podporu horizontálnej orientácie obrazovky (208 × 176, 320 × 240, 416 × 352, ako aj 360x640 a vyššie) na S 1, S 2, S 3.
  • Podpora aplikácií vyvíjaných v Java (J2ME MIDP), Symbian C ++.
  • Series 60 3rd Edition nie je binárne kompatibilný s predchádzajúcimi verziami Series 60, pretože používa novú verziu Symbian OS (v9.1).
  • V roku 2006 bolo vytvorené logo „Designed for S60 devices“, ktoré bolo použité na označenie kompatibility aplikácií (Symbian alebo Java) so systémom Symbian.
  • V roku 2008 došlo k malým zmenám vo vývoji platformy, hlavnou zmenou je podpora pre správu aplikácií pomocou dotykovej obrazovky. Nová platforma sa nazýva „5. vydanie S60“. (Na moderných smartfónoch Nokia s dotykovou obrazovkou so systémom S60 používajú operačný systém Symbian 9.4 Touch OS, ako aj S² a S³).

Vývoj sa vykonáva na počítači a príležitostne na smartfóne pomocou Pythonu. V počítači pomocou softvérového emulátora telefónu vyskúšajte alebo ladite. Ak máte vhodné vybavenie, ladenie priamo aj na zariadení (smartfón). Môže byť potrebný: kompilátor C ++, SDK. SDK je distribuovaný spoločnosťou Nokia a je k dispozícii na stiahnutie. Štruktúra obsahuje: dokumentáciu, emulátor pre Windows, hlavičkové súbory.

Z vývojových prostredí sú najslávnejšie Qt Creator, Python, Carbide a CodeWarrior.

Informácie v ruskom jazyku nájdete na oficiálnom fóre Forum Nokia, WIKI Nokia, ako aj na osobitných stránkach (neprístupný odkaz).

Funkciou operačného systému Symbian 9 (platformy od 3. vydanie S60 do Nokia Belle FP1) je mechanizmus certifikácie aplikácií. Existuje niekoľko typov certifikátov, v závislosti od typu certifikátu, s ktorým je podpísaný inštalačný balík aplikácie, je určená jeho autorita v systéme. V dôsledku toho je ťažké nainštalovať nelicencované a dokonca aj veľa bezplatných aplikácií. Používateľom sa tiež odopiera prístup k mnohým adresárom súborového systému. Je však možné získať bezplatne certifikát vývojára pre svoje zariadenie (previazaný s konkrétnym zariadením), ktorý vám umožní nainštalovať veľkú väčšinu aplikácií po predchádzajúcom „podpísaní“ ich balíkov. Okrem toho pre Symbian 9 a ^ 3 existuje provizórny postup podobný Jailbreak, ktorý spočíva v získaní prístupu do systémovej pamäte a nahradení pôvodného inštalačného servera modifikovaným. Je potrebné poznamenať, že v prípade nepredvídaných okolností po hackerstve je možné telefón pomocou pôvodného inštalačného servera resetovať na výrobné nastavenia. Na obnovu je k dispozícii špeciálna oblasť na čítanie, kde sa nachádza kópia systému s nastaveniami z výroby.

Pozrite si video: Throwback: Symbian OS Evolution S60, Belle, Meego (December 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send