Užitočné tipy

Ako spoznať ľudí

Pin
Send
Share
Send
Send


Prvé stretnutie s novými ľuďmi sa považuje za najťažšie pre väčšinu. Každý chce urobiť dobrý dojem a dodržiavať všetky pravidlá etikety. Pri prvej komunikácii je veľmi ťažké byť nervózny a snažiť sa nájsť spoločné témy na konverzáciu. Ak sa však príliš obávate, môžete situáciu len prehĺbiť.

Aby sme pochopili, ako spoznať ľudí, je potrebné dodržiavať niekoľko odporúčaní. Pomôžu dodržiavať všetky štandardy etikety a rýchlo spoznať nových priateľov.

Ako sa predstaviť

Akékoľvek zoznámenie sa s novými ľuďmi musí začať skutočnosťou, že každý z účastníkov rozhovoru nazýva jeho meno. Je tiež potrebné zistiť, aké prostredie sprevádza komunikáciu. Ak hovoríme o oficiálnom alebo obchodnom stretnutí a jeden z jeho účastníkov sa musí obrátiť na iný, potom musíte najprv cudzincovi povedať svoje priezvisko, meno a priezvisko. V tomto prípade však hovoríme presne o tých situáciách, keď sa na stretnutí zúčastňuje určitý počet ľudí, ktorí sa stretávajú na nejakej pracovnej alebo inej oficiálnej téme.

Ak chce niekto len požiadať pasažiera o cestu do najbližšieho metra, potom sa v tomto prípade samozrejme nemusíte predstavovať. Stačí sa ospravedlniť za problém a objasniť potrebné informácie.

Ak hovoríme o tom, ako sa predstaviť pri stretnutí so ženou, prvou osobou, ktorá dá svoje meno, je zástupca muža. Mali by ste však venovať pozornosť niektorým výnimkám z tohto pravidla. Napríklad, ak je dievča študentkou, ktorá prvýkrát vidí svojho učiteľa, musí v tomto prípade uviesť svoje krstné meno, priezvisko a priezvisko. To isté platí pre situácie, v ktorých férové ​​pohlavie zastáva pozíciu v službe pod svojím novým partnerom. Ak sa dievča obráti na staršieho muža, musí sa najskôr predstaviť.

- Zoznamovacie metódy

1) Činnosti.
Prihláste sa na odber správ o udalostiach a navštívte tie, ktoré sú pre vás najzaujímavejšie. Je dôležité opýtať sa na meno nového priateľa a okamžite ho pridať na sociálnych sieťach, inak dôjde k strate zaujímavej osoby. Zdieľanie vizitiek je rovnako dôležité.

2) Sociálne siete.
Píšte zaujímavé príspevky. Komentovať cudzincov. Opýtajte sa tých, ktorí sú k vám pridaní, čo robia. Áno, veľa času je zbytočné, ale hľadáme zaujímavých ľudí. Nezabudnite pridať nových priateľov medzi priateľov. Budete prekvapení, koľko zaujímavých ľudí s vami žije v rovnakom meste! Sociálne siete vám pomôžu nájsť rovnako zmýšľajúcich ľudí bez rizika.

3) Priatelia priateľov.
Požiadajte o stretnutie so zaujímavými ľuďmi. Neváhajte volať a písať! Spravte iba predbežnú prácu: ako potom môžete byť užitoční? O ktorej téme ste pripravení diskutovať?

- Správny prístup k novým známym

1) Žite tu a teraz. Najprv by ste sa mali prestať starať o to, čo si o vás myslia, a začať si užiť novú konverzáciu. Zabudnite na svoje očakávania a obavy, nechajte konverzáciu prirodzene a organicky. Naučte sa sústrediť na iných ľudí, aby vám neuniklo vlákno rozhovoru a nasledovali líniu odsúdenia.

2) Prestaňte byť neistý a neustále hľadajte súhlas ostatných. Potreba emočnej podpory je predzvesťou posadnutosti, čo nie je bežné. Takíto ľudia sú nevyvážení a nestabilní, pretože ich šťastie príliš záleží na niekom inom. Ak máte pocit, že budete rozdrvení, ak osoba nechce byť vo vašom vzťahu priateľom alebo partnerom, je čas prestať, byť trpezlivý a analyzovať sa.

3) Udržiavajte svoju dôveru. Môžete pochybovať o sebe, ale udržiavaním dôvery umožníte ostatným ľuďom, aby mali pocit, že vám stojí za to, aby s vami komunikovali. Uvoľnite dôveru ešte predtým, ako vstúpite do miestnosti s cudzími ľuďmi, a pri rozhovore ju posilnite. Stačí sa usmievať, hovoriť o svojich obľúbených veciach, ukázať ostatným, že ste so sebou spokojní, s tým, kde ste a čo robíte. Znaková reč vám pomáha zostať sebadôverou. Rozviňte ramená, udržiavajte očný kontakt, nevykonávajte potrhané pohyby rukami a nepozerajte sa na podlahu.

4) Vyžarujte pozitívnu energiu. Nesnažte sa však vyzerať príliš nadšene. Usmievajte sa a občas sa smejte, nestojte s podivným úsmevom na tvári a nesmejte sa tomu, čo nie je vtipné.

- Tipy a komentáre

Nie každý druh komunikácie je plodný. Výhoda komunikácie môže byť dosiahnutá iba vtedy, keď je každá jej strana otvorená voči sebe a neskryje sa za stenou formálnych pravidiel, ktoré chránia intímny priestor osoby. Keď každý človek zapojený do komunikačného procesu pozorne počúva a sleduje, a nielen čaká, až príde rad na jeho slovo. Keď každé stanovisko dopĺňa druhé stanovisko a nie je proti nemu.

Komunikovať! Neobťažujte sa komunikáciou. Vďaka podpore druhých a pozornosti obohatia vašu osobnosť a vďaka tomu, že vaša postava v tomto svete je stabilnejšia a stabilnejšia. Spoznajte nových ľudí. Buďte otvorení, oslobodení a úprimní! Neboj sa ľudí.

Oživte staré väzby. Učte sa zo znalostí a skúseností, ktoré ich obklopujú. Prevezmite ich silné stránky a vyhnite sa chybám iných ľudí. Buďte otvorení novým názorom. Pokúste sa porozumieť druhej osobe. Opýtajte sa sami seba: „Prečo si to myslí? Prečo sa správa? “Dajte sa do obuvi iných ľudí.

Vyvarujte sa nenávisti, závisti, sláva. Pamätajte, že všetci ľudia sú váš odraz. A to, za čo niekoho nenávidíte, je (alebo ste) ste tiež vy. Úprimne obdivovať ostatných a chváliť ich. Všimnite si v nich dobro a nezamerajte sa len na zlé.

Zastavte označovanie ostatných. Zmeňte svoj odpor k záujmu a zvedavosti. Buďte pripravení pomôcť. Buďte mierni a tolerantní. Pamätajte, že svet sa točí okolo vás sám, veľa strácate, ak zanedbávate skúsenosti iných ľudí a tie ponaučenia, ktoré je možné získať z reálnej otvorenej komunikácie!

Každý človek je jedinečný zážitok generovaný úplne jedinečnými podmienkami, jedinečnými schopnosťami a jedinečným rozvojom osobnosti! Využite túto skúsenosť a použite ju!

Možno vás bude zaujímať aj článok o psychológii vzťahov.

Prvý dojem

Pochopenie toho, ako spoznať ľudí, je dôležité pochopiť nielen základné spôsoby a pravidlá etikety. Je dôležité nielen predstaviť sa, ale aj zaujať nového partnera.

Hlboko v duši je každý človek plnohodnotným egoistom. Preto musíte pochopiť povahu datovania. Keď sa niekto dozvie niekoho (možno je to predmet sympatie alebo potenciálneho obchodného partnera), potom v tomto prípade na podvedomej úrovni hľadá z tejto komunikácie nejaký úžitok. Musíte však skryť svoje záujmy, aj keď nie sú sebecké. Napríklad pri rozhodovaní, ako sa stretnúť s atraktívnou osobou na ulici, by ste jej nemali okamžite povedať o svojej horlivej túžbe stráviť s ňou večer.

Začiatok komunikácie by sa mal oddeliť, aby osoba nerozumela, že ju používa na ten istý účel. Mnoho ľudí navyše potrebuje veľa času, aby dôverovali novému známemu. Preto by ste sa nemali okamžite opýtať nového známeho o jeho rodine a vzťahoch na láske.

Ako sa správať počas prvej konverzácie

Prvý dojem je najdôležitejší. Preto, keď rozumieme psychológii človeka a ako spoznať ľudí, stojí za to si zapamätať základné pravidlá rozhovoru.

Predovšetkým je dôležité preukázať silný záujem o každé slovo, ktoré hovorí hovorca. Ak sa zdá, že ani to, čo hovorí, je úplne typické alebo nezaujímavé, potom by ste v žiadnom prípade nemali začať kopať do telefónu alebo pozerať iných ľudí. Toto veľmi urazí nového známeho a pravdepodobne sa pokúsi ukončiť konverzáciu čo najrýchlejšie.

Stojí za to zúčastniť sa konverzácie a nielen čakať na ukončenie monológu partnera. V tomto prípade je žiaduce udržiavať kontakt s očami. Nevyzerajte však prázdne. Je potrebné prejaviť záujem a sústrediť sa na tvár osoby.

Na každom seminári o tom, ako sa naučiť spoznať ľudí v rôznych situáciách, sa v prvom rade hovorí, že človek by mal vyžarovať veselosť. Málokto sa zaujíma o pochmúrneho partnera, ktorý vidí svet výlučne v šedých odtieňoch.

Usmievanie je však mimoriadne úprimný úsmev. Natiahnutá nepravda veľmi ľahko upúta pozornosť a začne sa obťažovať. Najmä ak má človek neskúsený spôsob, ako spoznať ľudí, aby urobil lepší dojem o sebe.

Meno partnera

Počas rozhovoru sa odporúča zavolať inej osobe podľa mena. Absolútne sa každému páči, ako to znie. Volanie na meno podľa mena uľahčuje priblíženie sa k nemu. Koniec koncov, od detstva sa všetci učia, že cudzincom by sa nemalo dôverovať. Ak však partner pozná meno inej osoby, je už oboznámený a môže komunikovať prirodzenejšie.

Ak hovoríme o dievčati, nenarušujte jej meno a verte, že sa to bude považovať za prejav sympatie. Počas prvej komunikácie stačí zavolať celé meno. Neskôr, po dlhšej konverzácii, môžete do svojej reči zahrnúť láskavejšie variácie názvu predmetu uctievania. Ak však hovoríme o kolegovi, s ktorým môžeme mať výhradne obchodné vzťahy, potom by sme sa nemali k takémuto ľahkomyseľnosti.

Výber témy

Ak hovoríme o osobe, o ktorej existuje aspoň nejaká informácia, potom stojí za to nájsť spoločné kontaktné miesta. Je potrebné zvoliť tému, ktorá bude pre neho jednoznačne zaujímavá.

Ak ste cudzincom, stojí za to začať konverzáciu so spoločnými témami (napríklad o počasí alebo najnovších správach). Pokiaľ ide o priateľskú komunikáciu, v tomto prípade sa môžete opýtať, akú hudbu počúva hovorca, aký druh športu sa zaoberá atď.

Ak je zrejmé, že partner stráca záujem o konverzáciu, mali by ste okamžite zmeniť tému.

Ako sa hanbiť spoznať ľudí a byť zaujímavý v komunikácii

Ak sa chcete naučiť, ako urobiť dobrý dojem a zaujať ostatných v sebe, musíte sa stať všestrannejšou osobou. Každý, kto sa zaujíma o svet okolo seba, je vždy v centre pozornosti. Preto by ste sa nemali sústrediť iba na seba.

Ak je známosť na začiatku nepríjemná, môžete vykonať trochu školenia. Napríklad musíte urobiť pravidlo, aby ste sa priblížili k cudzincom na ulici a požiadali ich o pokyny alebo čas. Pomôže to prekonať psychologickú bariéru v komunikácii s novými partnermi.

Pre niektorých je veľmi ťažké vykonať aj toto jednoduché cvičenie. Nezúfajte. Vo veku počítačovej technológie je oveľa jednoduchšie komunikovať na internete. Preto môžete trénovať vo virtuálnom svete.

Ako spoznať ľudí v sociálnej oblasti. networking

Ak je účelom randenia vzťahy (to sa stáva najčastejšie), potom je predovšetkým potrebné rozhodnúť, aký druh komunikácie bude. Ak máte vážne úmysly, mali by ste venovať viac pozornosti svojmu profilu.

Napríklad, ak sa mladému mužovi páčilo dievča, ale na jeho stránke sú obrázky polonahých krás, pani ho nebude brať vážne. Preto musíte odstrániť všetky nepotrebné obrázky a nechať ich v najvyššej kvalite. Profily, v ktorých nie sú žiadne fotografie, nespôsobujú záujem ľudí. Najčastejšie veria, že za avatara bez tváre sa skrýva maniak alebo iba neatraktívna osoba.

Ak chcete urobiť dojem na virtuálneho partnera alebo partnera, nezačínajte komunikáciu s hackerskými frázami a otázkou „Ako sa máš?“ Je lepšie študovať stránku, osobu, ktorá vyvolala záujem, a venovať pozornosť tomu, čo sa jej páči. Napríklad, ak má človek záujem o autá, môžete sa ho opýtať, aký film by odporučil o pretekároch.

Ako sa stretnúť na ulici

V tejto veci je najťažšou vecou zbaviť sa strachu. Mnohí sa obávajú, že keď sa budú snažiť stretnúť s ľuďmi, budú sa na nich prekvapene pozerať alebo dokonca začnú prejavovať agresiu. Ak hovoríme o dievčati, ktoré sa vám páči, skúsení zvodcovia odporúčajú najskôr pracovať s ľuďmi, ktorí sú ochotnejší zapojiť sa do dialógu.

Napríklad na takmer každom dvore bude vždy niekoľko babičiek, ktoré sedia na lavičke a zúfalí pre komunikáciu s okolitým svetom. Stačí povedať, že v poslednej dobe bolo neznesiteľné teplo alebo chlad a rozhovor bude prebiehať ako rieka.

Ďalšou možnosťou a skvelým tréningom, ktorý pomôže prekonať rozpaky, je usmievať sa na náhodných okoloidúcich. Väčšina ľudí nevyhnutne zareaguje na takéto pozitívne gesto a dá si recipročný úsmev.

Je tiež dobré začať pozdravovať všetkých susedov a ľudí, ktorí sa prvýkrát nestretnú v obchode alebo na ceste do práce. Začať rozhovor je oveľa jednoduchšie pozdravom. Napríklad je možné poznamenať, že chlap neustále vidí dievča v obchode, čo znamená, že sa v ňom predávajú dobré výrobky atď.

Je veľmi ľahké začať chodiť, keď stojíte v rade. Zvyčajne v tejto situácii sú ľudia zjednotení spoločnou nespokojnosťou. Stačí napríklad povedať: „Aké únavné je čakať vo fronte,“ a niekto v okolí s týmto tvrdením určite bude súhlasiť.

Problém, ako spoznať ľudí, tak prestane byť taký vážny.

Na záver

Akákoľvek komunikácia by mala byť pozitívna. Ak hovoríme o prvej konverzácii a známosti, nemali by ste sa správať agresívne alebo sa snažiť vynútiť vašu komunikáciu. Ak cudzinec nie je naklonený spoznať nových priateľov, nevyvíjajte naň príliš veľký tlak.

Je tiež dôležité pamätať na to, že sa musíte nielen navzájom správne spoznať, ale aj podporovať ďalšiu komunikáciu. Dokonca aj ten najlepší prvý dojem sa dá ľahko pokaziť iba jednou vyrážkou. Preto sa nedotýkajte tém politiky, náboženstva, rasy alebo pohlavia. Je lepšie, ak začiatok komunikácie bude výlučne na vzdialenú tému, v ktorej sa zhoduje názor väčšiny ľudí. Potom bude ľahké spoznať nových známych.

Pin
Send
Share
Send
Send