Užitočné tipy

Ako rozvíjať ego stav osobnosti Dospelý?

Pin
Send
Share
Send
Send


Zdá sa, že je všetko v poriadku: milujete sa navzájom a radi trávite čas spoločne a snívate o spoločnej budúcnosti. Iba niekedy je nafúknutá ako mydlová bublina a keď praskne, priestor sa stáva vzácnym pre všetkých a predovšetkým pre vás. Čo teda robíš zle? Prečo sa podľa teba rozpadá od nuly? Eh, vyrušili ste mužské ego a je prísne zakázané to robiť.

Čo máme na mysli?

Mužské ego je vnútornou stránkou každého človeka a táto strana je špeciálna a v niektorých ohľadoch dokonca nezrozumiteľná, pretože k tomu je potrebný osobitný prístup. Faktom je, že je to mužské ego, ktoré odhaľuje celú podstatu človeka. Všetky mužské hypostázy: poľovník, dobyvateľ, živiteľ rodiny, vedúci rodiny, žena, milovník - všetky sa odrážajú, ale skôr pochádzajú z mužského začiatku.

  • Inak môžeme povedať, že mužské ego je pýchou človeka, keď sa dotknete, čím môžete oslabiť jeho vieru v seba a zničiť jeho hodnoty.

Dá sa samozrejme hovoriť donekonečna o mužskej sebaúcte, pretože ide o pomerne neznámu oblasť mužského vedomia, ale toto je už výsadou psychológov a našou úlohou je zistiť, ako žiť vedľa muža, aby jeho mužská sebaúcta nebola urazený.

Vidíte, o čo ide, dané ego je veľmi chúlostivá a krehká vec. Muž vyzerá iba tak silne (čo znamená morálne), ale v skutočnosti je veľmi ľahké ho uraziť a ublížiť mu. Navyše, nie nevyhnutne konkrétnymi slovami, mužské ego je citlivé aj na náznaky. To je to, čo povedali niečo zlé, a všetci čakajú na vypočutie, škandály, urazenú tvár a vystrelené pery. Mužské ego sa vizuálne podobá mydlovej bubline, ktorá je nahustená - je nahustená od rozhorčenia a nespokojnosti, a potom praskne, že bude málo miesta! Poďme teda analyzovať najčastejšie ženské chyby, ktoré sú prekonané hrdosťou mužov.

Nenúťte ho komentovať pred svojimi priateľmi alebo cudzími ľuďmi.

Ach áno! Toto je najdôležitejšia ženská chyba, ktorá urobila, čo žena už nemôže počítať s tým, že jej muž bude implicitne plniť svoje rozkazy. Ak váš muž nebol už niekoľko mesiacov schopný zatĺkať poličku do kúpeľne alebo kohútik tiekol v kuchyni už týždeň a aspoň niečo, nedosiahnete nič, ak začnete kritizovať svojho muža pred cudzími ľuďmi.

Čo v tejto chvíli vedie ženu? Myslí si, že ak bude muž zneuctený pred svojimi priateľmi, bude sa hanbiť a všetko okamžite opraví. Nič také! Spôsobuješ iba jeho agresiu. Napríklad ste prišli navštíviť svojich priateľov a hovoríte nahlas a so všetkou výrečnosťou: „Aká krásna tapeta máte, ale svoju opravu som nemohol dokončiť už šesť mesiacov, žijeme v kufroch!“ Myslíte si, že po takýchto slovách sa ponáhľa dokončiť opravu? Nie, môžete zabudnúť, že sa vôbec niekedy dokončí. V človeku vyskočí jeho pýcha a on začne robiť všetko, čo je proti vám.

Psychológovia v tomto prípade odporúčajú postupovať presne naopak. Napríklad všade a neustále chváľte svojho muža, aj keď to tak nie je. Ak tak urobíte, pobavíte mužskú hrdosť, ión sa bude chcieť zhodovať s vašimi slovami. A ak hovoríte, že navštevujete svojich priateľov, že váš muž má zlaté ruky, okamžite vezme na nešťastnú poličku doma.

Nehovorte o svojom ex

A ešte viac ich neskúšajte dať ako príklad. Obľúbená ženská veta: „Ale môj býval ma vždy objímal skôr, ako som spal“ alebo niečo také podobné. Raz a navždy prečiarknite spomienky svojho bývalého slovníka zo svojho slovníka! Pýcha mužov znamená úplné a bezpodmienečné vlastníctvo jeho ženy.

Samozrejme dokonale chápe, že ste mali pred sebou mužov, ale jeho ego sa s tým nechce zmieriť a neurobí to! Takže, ak si chcete udržať svoj vzťah a jeho nervy neporušené, v žiadnom prípade si nepamätajte svojho bývalého. Naopak, je lepšie často zdôrazňovať, že je jediný a že ste ho celý život hľadali.

Nespochybňujte jeho rozhodnutia otvorene

A to je ďalšia chyba, ktorú ženy robia, pretože nie sú schopné ovládať svoje vnútorné impulzy. Ide o to, že muž je hlavou rodiny. Táto kapitola však neustále robí niečo zlé a robí základné chyby. My, ženy, sa snažíme nasmerovať nášho muža na skutočnú cestu a spochybniť jeho rozhodnutia, čo samozrejme vedie človeka k skutočnej zúrivosti.

Tak prečo? Faktom však je, že myšlienka, že človek je hlavou rodiny, že je hlavným a jeho rozhodnutia sú nepopierateľné, leží v centre mužského ega. A žena, ktorá spochybňuje rozhodnutia človeka, v zásade podkopáva jeho mužské ego a svoju vieru v seba samého. Je skutočne nevyhnutné, aby sa žena vo všetkom dohodla so svojím mužom a urobila všetky svoje rozhodnutia? nie, jeho rozhodnutia môžu byť sporné, ale to sa nesmie robiť výslovne, ale musí sa skryť, aby sa nepoškodila jeho pýcha.

  • Ako sa hovorí, muž je hlavou rodiny a žena je krk, ktorý otáča túto hlavu. Buďte múdrejší, pretože to dokážete vlastným spôsobom a nepoškodíte jeho ego.

Ako na to? Predpokladajme, že váš muž chce, aby ste si obliekli svoje obľúbené šaty na firemnej párty, ale dokonale pochopíte, že jeho voľba je jednoducho hrozná, že v týchto šatách môžete ísť na záhradu len vystrašiť havrana. Nijako kritizujte jeho názor a nehovorte, že šaty sú hrozné a nemá absolútne žiadny vkus, skúste mu dať vedieť, že v iných šatách sa budete cítiť lepšie.

Každá žena si preto musí pamätať na to, že aby sa udržal silný a zdravý vzťah, nesnažte sa zasiahnuť najchudobnejšiu a najkrehkejšiu - mužskú hrdosť. Snažím sa niečo dokázať človeku, nerobte to ničením jeho mužského ega, pretože muž sa hnevá a urazí. Koniec koncov, my ženy musíme byť múdrejší a vynaliezavejší, takže buďte takí, ktorí si vážia a ctia mužské ego.

Obrázok hore ukazuje 2 štruktúry osobnosti.

Konfliktná štruktúra osobnosti je zobrazená vľavo, v ktorej je dospelý hlučný s obmedzujúcimi postojmi rodiča na jednej strane.

A s negatívnymi emóciami sa dieťa, ktoré sa bráni pred kritikou, zapája do konfliktu vedeného vodičmi.

Ak máte takú osobnostnú štruktúru, potom je normálny vývoj dospelých v tejto fáze nemožný.

Čo robiť v tejto situácii?

Najprv musíte oslobodiť osobu od konfliktu medzi rodičom a dieťaťom.

Akonáhle bude konflikt odstránený, dospelý získa silu a aktualizuje stav vlastného rozvoja - teraz bude mať dostatok energie, ktorá sa používala na zabezpečenie konfliktu.

Obrázok napravo zobrazuje osobnostnú štruktúru osoby bez konfliktov.

Ako vidíte, dospelý tvorí s rodičom a dieťaťom jeden tím, zbavený nadmerných predsudkov rodiča, s kontrolovanými emóciami a primeranými túžbami dieťaťa.

V tomto stave sa veľmi ľahko učíte, učíte sa nové veci, prispôsobujete sa zmenám životného prostredia. To znamená, že si ľahko rozviniete časť svojej osobnosti pre dospelých.

Ego State Adult hlučné pre rodičovak máte veľa obmedzujúcich pravidiel, postojov a zásad pre každú príležitosť. Ak vám všetkým dlhujete veľa interných „nepovolených“. Ak ste kritizovaní v plnom rozsahu zvonku a vo vnútri kritika, ak ste ironický a sarkastický.

Dospelý hlučný dospelý dieťaak máte želania, ktoré sa vám zdajú nedosiahnuteľné alebo sú na vás uvalené zvonka. Ak ste „nesení“, ak sa často zamilujete a trpíte nevyžiadanou láskou, nudte sa alebo vás vrhnite do emocionálneho rozsahu rôznymi smermi.

Dospelý vgo-štátu je hlučné v dôsledku konfliktu medzi rodičmi a deťmiak žijete ako na bojisku, ste neustále v konflikte s niekým, naštvaný alebo depresívny. Ak ste ľahko uraziť alebo naštvaný.

Napíš komentár, aká je tvoja osobnostná štruktúra dnes?

    + Môj dospelý je zaseknutý v nastaveniach Rodičov
    + Môj dospelý je hlučný z potrubných snov
    + Môj dospelý nie je pod napätím konfliktom medzi rodičmi a deťmi
    + Môj dospelý je bez konfliktov

2 ego chyby, ktoré robíme

1. Používanie ľahko dostupných zdrojov energie

Ego môžete nakŕmiť „energetikou“, ktorá psychike rýchlo pritiahne - sledujete televízne programy, počítačové hry, visí v nočných kluboch. Problém je v tom, že tento druh „potešenia“ uspokojuje emocionálny hlad, ale nemá pre budúcnosť žiadny skutočný prínos. V skutočnosti človek oddychuje a stráca vzácny čas života, aby vyprázdnil zábavu. Ďalšou možnosťou stravovania je štúdium, kreativita, práca na dôležitých projektoch, ktoré otvoria nové perspektívy, umožnia doplniť zdravú energiu, zvýšiť príjem, povesť a zvýšiť sebaúctu.

Je to ako zvyk jesť nezdravé jedlo, po ktorom zdravé jedlo vyzerá správne bez chuti. Áno, koláče a čokoláda sú krajšie ako čerstvé zeleninové šaláty. Slabé Ego si teda myslí: „Aké potešenie čítať dobrú knihu?“ Keď si však človek zvykne na zdravú výživu, už sa nechce otravovať chemickými prísadami alebo chorým E-221. Chce skutočný vkus! Zdravé ego si tiež zvykne na „zdravé stravovanie“, učenie sa, ako si užívať učenie, tvorivosť alebo dobrú konverzáciu. Po takýchto zmenách sa strana v opilej spoločnosti, ako napríklad prázdna diskusia na internete, javí ako plytvanie energiou pre zdravé Ego.

2. „Hladová strava“ alebo odmietnutie všetkých zdrojov energie

Viete, čo je najobľúbenejšou chybou ľudí s problémami s hmotnosťou? Je to fascinácia hladovými diétami, ktoré majú silný vplyv na všetky orgány a systémy a zbavujú telo bielkovinami a stopovými prvkami. Najzaujímavejšie je, že len čo sa človek vráti k svojim starým návykom, jeho telo získava omnoho viac. Rovnaké je to s egom. Osoba s problematickým sebavedomím sa môže rozhodnúť, že opustenie predchádzajúcich závislostí (nenávidená práca, problematické vzťahy) mu pomôže „nájsť sa“. Ale tam to bolo. Namiesto toho, aby hľadal nový okruh priateľov, učil sa milovať a produktívne interagoval so svetom, taký súdruh vrhá svoj starý život do koša a stáva sa úplne izolovaným. Príliv energie je nulový, a preto sa čoskoro rozpadne a ponižuje sa späť k starým vzťahom, závislostiam a problémom. Situáciu navyše zhoršuje skutočnosť, že akékoľvek sebaúcta zmizne.

Prečo nemôžete odrezať svoj starý život, zdroje potešenia jedným pádom? Pretože hlad spôsobuje stres, ktorý budete určite chcieť naplniť niečím - alkoholom, antidepresívami, virtuálnym životom. Odmietnutie bývalých zdrojov radosti pri absencii náhrady inými zdrojmi vytvára vákuum, v ktorom Ego oslabuje a vyčerpáva ešte viac, stráca kontakt so svetom. Objavujú sa nové obavy a komplexy, túžba žiť, ísť ďalej, je stratená, a to je nebezpečné!

Ako posilniť sebaúctu prostredníctvom práce s egom?

Najprv sa naučte nasýtiť telom užitočnou energiou, čím vštepíte zvyk vyhýbať sa prázdnym pôžitkom. Premýšľajte o tom, na čo strácate čas. A ako ti táto aktivita pomôže stať sa silnejším, zaujímavejším, hrdým na tvoje úspechy? Naučte sa kombinovať podnikanie s radosťou, aby sa duša radovala a vy ste sa vyvíjali dovnútra.

Po druhé, neponáhľajte sa, aby ste opustili svoje staré zvyky a potešenie a nechali Ego hladom. Odmietnite niečo, skúste nahradiť obmedzený zdroj lepšou „výživou“: rozšírte okruh známych, naplňte svoj život novými dojmami, rozvíjajte zručnosti, hľadajte iné spôsoby sebarealizácie. Aby bola sebadôvera silná, musíte si vybudovať vnútornú masu vedomostí, aby ste sa nebáli zmeny, prekročili hranice pohodlia a stanovili nové závratné úlohy. Choďte vpred bez strachu, investujte do seba a svojej budúcnosti, potom vás nikto nebude môcť viesť na scestie!

Zdieľajte príspevok so svojimi priateľmi!

Zápasy škoda

Ako často sa začnete ľutovať a hovoríte, že všetko je zlé, prečo mi to robia, som toho unavený. Samozrejme, niekedy musíte byť sami sebou ľúto, ale hlavná vec je, že sa to nestane zvykom. Súcit vás robí malými, slabými a nešťastnými.

Ženy sa často pokúšajú vyvolať pocit mužského súcitu zo strany muža. A ukázalo sa to veľmi dobre. Nezamieňajte si však ľútosť s láskou. Naozaj potrebuješ lásku od muža?

Súcit prechádza veľmi rýchlo, človek tento problém rýchlo vyrieši a problém odstráni. Tento pocit je pre neho neprirodzený a chce sa ho za každých okolností zbaviť, oslobodiť sa. Ak to robíte často, potom sa jednoducho unaví a už to nebude fungovať, čoskoro uvidíte železné dvere.

Zvyk manipulácie

Keď ste pred vami zbadali železné dvere pri vchode do ľudského srdca, môžete byť v pokušení uchýliť sa k všetkým druhom trikov alebo trikov, apelovať na svedomie alebo hrať vinným a zodpovedným. Mnoho žien v tejto situácii začne stláčať všetky tlačidlá naraz a dúfať, že otvoria dvere. Ale niekedy sa tlačidlá začnú lepiť a už nefungujú. Celé nebezpečenstvo tejto metódy spočíva v tom, že prestanete veriť vo svoju silu a pokles úcty.

Udržiavame mužské ego ako jablko oka

Toto je najvnútornejšie miesto každého človeka, kde si zachováva všetky svoje presvedčenia a svoje Ja. Ego je veľmi krehká vec, iba keď sa vzhľad človeka javí ako emocionálne stabilný a necitlivý.

Pochopením tejto jemnosti môžete človeka ovplyvniť „napumpovaním“ jeho ega. Nech vo vás vidí strážcu a talismana svojho ega. Ako na to? Nehovorte o človeku pred cudzími ľuďmi alebo priateľmi, neporovnávajte ho s inými mužmi, nespochybnite jeho rozhodnutia na čele.

Verte mi, ak niekto vo vás vidí zdroj pre svoje ego, urobí pre vás čokoľvek.

Ďakujem človeku

Ďakujem za starostlivosť, za dary, za to, že máš. Človek musí vedieť, že si cení, že je potrebný. Okrem toho sa chce cítiť hlavný a významný, takže ho Všemohúci stvoril.

Muži sú veľmi znepokojení, keď v reakcii na svoje úsilie nedostávajú slová vďačnosti. Posilnite jej význam vo svojej tvári a opýtajte sa aspoň do kráľovstva.

Dajte emóciám pravdu

Fyziologicky sa muži od žien veľmi líšia, a to je zrejmé. Tiež sa líšia emocionálne. To, čo je pre ženu prirodzené a zrozumiteľné, môže byť tajomstvo a tajomstvo muža.

Napríklad prišiel neskôr ako obvykle a chystali ste sa na večeru. Dvere sa otvoria a tu je okamih (tu musíte vložiť svoju verziu), muž je napätý, vie, že nedodržal svoj sľub, ale je pripravený. V zálohe má veľa možností.

Ale môžete to povedať iným spôsobom: Čakal som na vás ... Večera je pripravená na dlhú dobu ... Teraz som naštvaná, že ste prišli neskôr ... Po večeri je to vaše.

Muži potrebujú ženské emócie, skutočne ich potrebujú, motivujú ho k dosahovaniu super úspechov.

Vždy pripravený

Áno, ide o sex, o ňom si ľudia myslia veľmi často. Vedci, ktorí uskutočnili výskum, zistili, že v priemere 18-krát sa myšlienka na sex prenikne do hlavy človeka.

Konajte ako prvý, zviesť a hrať sa so svojím mužom. Niekto povedal, že čím viac sexuálnej energie máte, tým viac peňazí zarobí.

V noci bude manžel jeho manželkou a drží jej tabletku. Je prekvapená:
- Čo je, drahý?
- Pilulka od hlavy.
"Ale moja hlava neubližuje."
- Ahh, dostal som ...

Dúfam, že v tomto článku ste našli témy na zamyslenie a niečo prospeje vášmu vzťahu. Ak máte otázky, napíšte ich do komentárov.

Pamätajte, že všetko je vo vašich rukách. Preto konajte!

Pin
Send
Share
Send
Send