Užitočné tipy

Nakonfigurujte a pripojte proxy server vo Windows 7

Pin
Send
Share
Send
Send


Nastavenie proxy servera Windows 7 je nevyhnutnou podmienkou na hranie hier alebo vykonávanie každodennej práce súvisiacej s internetom. Dnes odhalíme tajomstvo o tom, ako správne nakonfigurovať server proxy v systéme Windows 7. Ak budete postupovať podľa jednoduchých pokynov, určite sa vám podarí!

V našom storočí informačných technológií, keď sa každodenne znižuje úroveň bezpečnosti na internete a používanie proxy sa stáva „základným kameňom“ pri udržiavaní neporušených osobných údajov, zostáva naďalej dôležitá otázka ochrany podnikovej siete podniku, ak je priamo spojená s IT. Proxy sú nevyhnutné na vykonávanie úloh analýzy a zhromažďovania údajov (tzv. Parsing) v niektorých sociálnych sieťach (napríklad vo Vkontakte) a na obchádzanie regionálneho zákazu niektorých zdrojov.

Takmer každý server proxy pre systém Windows 7 môže nakonfigurovať špeciálne pomôcky aj samotný operačný systém Windows. Pozrime sa na jeden z populárnych spôsobov konfigurácie servera proxy pomocou OS Windows.

Pokyny krok za krokom

Takže pre začiatočníkov prejdite na „Ovládací panel“, ktorý nájdete v ponuke „Štart“. Ďalej vyberte podpoložku „Možnosti siete Internet“ (alebo „Vlastnosti prehľadávača“ v systéme Windows 8.1).

V otvorenom okne prejdite na „Pripojenia“, vyhľadajte „Nastavenia siete“ a odvážne kliknite.

Nižšie je potrebné zadať adresu a pracovný port zadaného servera proxy a potom kliknúť na „ďalšie“ vedľa vstupného poľa pracovného portu servera proxy. V okne, ktoré sa otvorí, vyberte možnosť „jeden proxy pre protokoly“. Po dokončení procedúr a manipulácií s nastaveniami sa počas načítania ľubovoľného prehľadávača zobrazí okno na zadanie prihlasovacieho hesla pre server proxy, ktorý ste určili v nastaveniach. Ak nastavíte autorizáciu pomocou IP, ďalšie zadávanie údajov sa nevyžaduje.

Ak sa v dôsledku podniknutých krokov niečo pokazí, zopakujte všetky kroky podľa tohto návodu. Možno niekde niečo uniklo. Ak potrebujete nakonfigurovať server proxy v systéme Windows 10, nezabudnite na skutočnosť, že hoci sú akcie podobné, stále existujú rozdiely.

Nižšie uvedená recenzia videa obsahuje podrobné pokyny, ktoré vám tiež pomôžu správne nakonfigurovať servery proxy v programe Internet Explorer, povoliť servery proxy v prehliadači Firefox a pracovať so serverom prostredníctvom prehliadača Chrome.

Čo to je a prečo je to potrebné

Proxy North je spojenie medzi počítačom a webovým zdrojom, ku ktorému sa pripájate. Požiadavka vášho počítača sa doručí najskôr na server proxy (vzdialený počítač) a potom do siete. Spätná väzba nastáva aj pomocou „sprostredkovateľa“.

Proxy server vám umožňuje byť anonymný na internete. Má svoju vlastnú adresu IP a keďže komunikácia so sieťou je cez ňu, vaša adresa IP zostane bez povšimnutia. Toto je hlavná výhoda, ktorá vyplýva z niekoľkých dôvodov, prečo by ste si mali do počítača nainštalovať server proxy.

Pre naše experimenty sme kúpili niekoľko súkromných serverov proxy na serveri Proxy-Sale.Com a vybrali sme ruských serverov IPv4.

  Existujú stránky, na ktorých je prístup úplne alebo čiastočne obmedzený, napríklad pre obyvateľov určitých krajín. Ak sa chcete obísť zákaz, stačí sa pripojiť k proxy serveru v krajine, kde nie je prístup k informáciám neobmedzený.

Pripojenie k serveru proxy - spôsob inštalácie do počítača

 1. Ak chcete spustiť inštaláciu a vytvoriť server proxy, vyberte server, ku ktorému sa chceme pripojiť. Aby ste to dosiahli, existuje niekoľko sietí v sieti, ktoré zobrazujú zoznam dostupných serverov proxy, ich IP adries, portov, umiestnení a na niektorých zdrojoch sú k dispozícii tieto parametre: úroveň anonymity, typy proxy a rýchlosť, čísla portov.

Povoľte použitie servera proxy a zadajte parametre. Po dokončení nastavení môžete pracovať.

Ako nakonfigurovať prácu v rôznych prehliadačoch

Možno máte v počítači niekoľko prehliadačov a chcete používať proxy server iba v jednom z nich. Potom nie je potrebné nastavenie na Paneli nástrojov, implementujeme ho do prehliadača. Prvý krok je podobný pre všetky prehliadače: vymažeme históriu, vyrovnávaciu pamäť a súbory cookie. Po akcii sa od seba mierne líšia.

Ako nájsť IP adresu a port

Existujú dva najjednoduchšie spôsoby.

 1. Ak ste k počítaču pripojili servery proxy, môžete skontrolovať adresu pomocou reťazca. „Ovládací panel“ - „Centrum sietí a zdieľania“. Pravým tlačidlom myši kliknite na aktívne pripojenie a vyberte položku „Vlastnosti“. V TCP / IP sa adresa zapíše.
 2. Ďalším jednoduchým spôsobom je skontrolovať adresu online. Najobľúbenejšie služby:
  • https://2ip.ru
  • https://whoer.net/ru
  • http://myip.ru
  • http://pr-cy.ru/browser-details
  • http://xseo.in/ipinfo

Čo robiť, ak sa nemôžete pripojiť k serveru proxy systému

Ak proxy neodpovedá, skontrolujte najprv správnosť zadaných údajov. Možno sa vyskytla chyba. Ďalším dôvodom je, že server môže prestať fungovať. Môže to byť dočasné alebo možno bolo vytvorené na určité časové obdobie. Môžete skontrolovať, či stav servera funguje, na webe, z ktorého ste získali informácie o serveri proxy. Spravidla obsahuje údaje o zdravotnom stave servera proxy, ktoré sa neustále aktualizujú.

Ak sa rozhodnete nainštalovať a nakonfigurovať server proxy v systéme Windows 7, choďte zodpovedne podľa svojho výberu. Je lepšie zvoliť platený server. Nebudete sa teda báť možných vírusov v sieti a výpadkov, ktoré sú možné pri bezplatných verziách.

Ako nakonfigurovať proxy v prehliadači

Proxy môžete používať takmer vo všetkých prehľadávačoch vrátane prehliadača Google Chrome, Yandex, Amigo, Opera, Mozilla Firefox. Všetky ich konfigurujeme podobným spôsobom. Najprv musíte otvoriť zoznam nastavení. Menu sa ďalej mierne líšia:

 • v prehliadači Mozilla Firefox prejdite na „Advanced“,
 • v Opere otvorte sekciu „Prehliadač“,
 • v prehliadači Google Chrome otvorte rozšírené nastavenia a potom vyhľadajte zoznam Systém.

Potom sa zobrazí tlačidlo „Nastavenia servera proxy“. Po jeho kliknutí bude nasledovať otvorenie systémového okna „Vlastnosti: Internet“. Tam vyberte možnosť „Nastavenia siete“. Umiestnite vtáka hneď vedľa položky Použiť server proxy na lokálne pripojenie a zapíšte údaje do stĺpca Adresa a číslo portu.

Nastavenie serverov proxy v rôznych programoch

Na prácu s proxy servermi môžete použiť špeciálne proxy servery, napríklad Proxy Switcher. Výrazne zjednodušujú všetky procesy.

Potreba proxy môže tiež vzniknúť pri používaní softvéru na analýzu kľúčov z vyhľadávacích nástrojov, podporu činnosti na sociálnych sieťach, rozhodcovské konanie atď. Každý program má individuálnu metódu nastavenia, ale všeobecné kroky sú približne rovnaké. Zvyčajne stačí prejsť do časti „Sieť“ a začiarknuť políčko vedľa slov o používaní servera proxy a potom zadajte jeho údaje.

Čo je to proxy server?

Najlepšie je zistiť pred použitím a inštaláciou, čo je proxy, ako to funguje. V skutočnosti je to sprostredkovateľ medzi počítačom používateľa a zdrojom internetu, ku ktorému má prístup. Ak sa bez proxy servera IP adresa používateľa a ďalšie údaje prenesú priamo na stránku, ktorú otvoril, potom sa táto informácia najskôr prenesie na vzdialený server, ktorý potom pošle svoje údaje na internet. Zostanete teda inkognito.

Ako používať proxy

Proxy sa môžu použiť nielen na obídenie blokovania stránok a zabezpečený prístup k sieti, ale aj na iné účely. Po zadaní adresy a údajov o porte pripojenie k serveru proxy umožní:

 • ušetriť prevádzku
 • zachovať anonymitu
 • získajte hodnotenia, komentáre a názory na sociálnych sieťach,
 • analyzovať kľúčové slová
 • upgradujte svojho hrdinu v online hrách a ešte oveľa viac.

Ako nakonfigurovať proxy server

Teraz si ukážeme, ako nakonfigurovať servery proxy v operačnom systéme Windows. Otvorte „Ovládací panel“ kliknutím na tlačidlo „Štart“. Nájdite planétu so slovami „Vlastnosti prehliadača“ v zozname. Potom sa otvorí okno „Internet Properties“, ktoré bolo prediskutované v časti o nastavení proxy servera prehliadača. Vyberte kartu „Pripojenia“ a postupujte rovnako ako pri nastavovaní prehľadávača. Ak sa pokúsite získať prístup k webovým stránkam, program vás vyzve na zadanie používateľského mena a hesla, ak sú potrebné na prístup k serveru proxy.

Aby však všetko fungovalo správne, je dôležité správne nakonfigurovať sieťovú kartu vo Windows vo vlastnostiach „Internet Protocol Version 4 (TCP / IPv4)“.

Ako zakázať proxy server

Teraz, keď viete, ako nakonfigurovať proxy server, je čas rozhodnúť sa, ako ho deaktivovať, ak prestane byť potrebný. Ak to chcete urobiť, prejdite na „Pripojenia“ cez „Vlastnosti: Internet“ a odstráňte vtáka z poľa vedľa položky „Použiť proxy server na lokálne pripojenie“.

Možné príčiny chyby

Najbežnejším dôvodom je to, že systém má statickú adresu proxy, ktorá je nefunkčná. Pri pokuse o prístup na internet sú pakety zaslané nikam, pretože adresa servera je nesprávna. Ďalšou otázkou je, ako sa tieto nastavenia zmenili. Možno došlo k aktualizácii alebo užívateľ vykonal úpravy bez uskutočnenia svojich akcií. Váš prehliadač môže tiež povoliť nesprávny server proxy.

Druhým dôvodom je malware. Vírus by mohol zmeniť nastavenia proxy servera alebo dať falošnú správu, čím by mohol uviesť používateľa do omylu. Nezabudnite skontrolovať systém a odstrániť vírusy. V zriedkavých prípadoch sú také problémy spojené s poskytovateľom. Najprv zavolajte operátorom a zistite, či všetko funguje správne.

Windows XP, 7, 8

V údajoch OS sa deaktivácia proxy vykonáva podľa podobnej inštrukcie:

 1. Prejdite cez ponuku Štart na položku „Ovládací panel“. Nastavte režim zobrazenia na „malé ikony“ a potom kliknite na „Možnosti siete Internet“.
 2. V okne, ktoré sa otvorí, by mal užívateľ vybrať kartu „Pripojenia“ a potom kliknúť na tlačidlo „Nastavenia siete“.
 3. Potom začiarknite políčko na automatickú detekciu. Ak nedôjde k výsledku, skúste dodatočne nastaviť druhé začiarkavacie políčko „Použiť skript ...“. Ak váš poskytovateľ ponúka inštalačné údaje servera proxy, aktivujte posledné začiarknutie a potom zadajte port a adresu.

Po zadaní parametrov kliknite na „OK“ a potom reštartujte počítač.

Windows 10

„Desať“ ponúka alternatívu k ponuke ovládacieho panela - „Nastavenia systému Windows“. Po vstupe do tejto sekcie musíte urobiť nasledujúce kroky:

 1. Kliknite na ikonu zemegule a vyberte možnosť „Sieť a internet“.
 2. Ďalej kliknite na kartu „Proxy“. Pri položkách zobrazených na obrázku by ste mali prepnúť prepínač do polohy „Off“. Reštartujte počítač.

Ak nedôjde k výsledku, ale proxy server je stále nainštalovaný, skúste vypnúť možnosť „Zistiť nastavenia automaticky“. V opačnom prípade vám odporúčame vyhľadať vinníka pomocou antivírusového softvéru.

Google Chrome

Prehliadač Google tiež obsahuje možnosť meniť proxy servery. Postupujte takto:

 1. Prejdite do prehliadača „Nastavenia“ kliknutím na ikonu s tromi pruhmi na pravej strane okna.
 2. Prejdite na blok „Systém“. Najprv prejdite na spodnú časť a potom kliknite na položku „Spresniť ...“. Kliknite na „Nastavenia servera proxy ...“.
 3. Potom, podobne ako vyššie uvedené pokyny, prejdite na kartu „Pripojenia“ a odstráňte tlapky.

Upozorňujeme, že musíte kliknúť na počítačovú myš na samotnom riadku a nie na ikonu s malým štvorcom vpravo. V opačnom prípade budete presmerovaní na internetový obchod Google Chrome.

V prípade Opery sa postup vykonáva takmer rovnako ako v iných prehliadačoch. Po jeho spustení postupujte podľa týchto krokov:

 1. Otvorte sekciu nastavení.
 2. V ľavej časti s nápismi kliknite na riadok „Prehliadač“. V bloku „Sieť“ kliknite na tlačidlo „Zmeniť“.
 3. Ďalej v štandardnom okne Windows zmeňte začiarknutia na karte „Pripojenia“ (kliknutím na „Nastavenia siete“).

Mozilla Firefox

Používatelia "Fox Fox" tiež nebolí kontrolovať proxy prostredníctvom prehliadača. To nie je ťažké:

 1. Prostredníctvom pravej ponuky prejdite na nastavenia.
 2. Na karte Základné prejdite do dolnej časti ponuky. Kliknite na tlačidlo „Konfigurovať“ v bloku „Proxy server“.
 3. Nastavte možnosť „Bez proxy“ a potom kliknite na „OK“.

Ako vidíte, tento prehliadač má vlastnú jedinečnú ponuku nastavení servera proxy, takže používatelia prehliadača Firefox musia byť obzvlášť opatrní. Ak je výsledok negatívny, môžete tiež nastaviť, aby sa položka automaticky detegovala a znova sa pokúsila o prístup na internet.

Prehliadač Yandex

Prehliadač Yandex tiež otvorí štandardnú kartu, kde môžete nastaviť adresu proxy. Ak ju chcete otvoriť, postupujte takto:

 1. V hornej časti obrazovky otvorte hlavnú ponuku (tri pruhy) a potom prejdite na nastavenia.
 2. V okne, ktoré sa otvorí, kliknite na záložke s rovnakým názvom na „Zobraziť ďalšie ...“.
 3. Potom kliknite na riadok „Zmeniť nastavenia proxy servera“. Dostanete sa do známeho okna.

Internetový prieskumník

Internet Explorer a novšia Edge majú ponuku deaktivácie proxy. Odpojenie sa vykonáva podľa nasledujúcich pokynov:

 1. V okne kliknite na ikonu ozubeného kolieska a potom prejdite na riadok Vlastnosti.
 2. Otvorte podsekciu „Pripojenia“ a kliknite na „Nastavenia siete“. Ďalej (podobne ako vyššie uvedené pokyny) zmeňte začiarknutia a skontrolujte výsledok.

Nezabudnite kliknúť na „Použiť“.

Odpojenie VPN

Ak používate pomocné programy VPN, skúste ich deaktivovať. V prehliadači Opera je dodávaný pribalený, preto sa uistite, že je táto funkcia vypnutá. Na paneli s adresou by nápis VPN nemal svietiť modro. Prepnite vstavaný spínač do vypnutého stavu.

Zakázanie rozšírení a doplnkov prehliadača

Väčšina sietí VPN sa poskytuje ako rozšírenie. Prístup k sieti môžu obmedziť ďalšie rozšírenia, preto sa odporúča skontrolovať každé z nich. Táto technika je pomerne jednoduchá: vypnite všetky rozšírenia a skúste získať prístup na internet. Ak všetko funguje, zapnite dostupné rozšírenia naraz a otestujte výkon siete. Ak internet zmizol po aktivácii konkrétneho doplnku, je to vinník.

V štandardnej ponuke prehľadávača prejdite do časti rozšírenia a doplnky. V prehliadači Firefox by ste mali otvoriť kartu Nástroje. Každé rozšírenie môže byť zakázané alebo úplne odstránené z počítača.

Skontrolujte nastavenia internetového pripojenia

Nedostatok Internetu môže byť spôsobený nesprávnymi nastaveniami, napríklad príjem adries IP nefunguje správne. Ak váš poskytovateľ ponúka statickú IP, musí byť nastavená v nastaveniach. Inak aktivujte automatické získavanie IP a DNS. Môžete to urobiť nasledujúcim spôsobom:

 1. Prejdite do Centra kontroly siete.
 2. Kliknite na riadok „Zmeniť nastavenie adaptéra“.
 3. Prejdite na „Vlastnosti“ adaptéra, ktorý sa používa na prístup na internet.
 4. V zozname kliknite raz na riadok IPV4 a potom na tlačidlo „Vlastnosti“.
 5. Nastavte „Automatické pripojenie“ na aktívne alebo naopak, zadajte IP manuálne.

Potom reštartujte počítač a skontrolujte, či sieť funguje.

Kontrola registra

Odporúča sa skontrolovať parameter Appinit_DLLs v registri. Môže byť zodpovedný za výskyt chyby servera proxy. Ak ho chcete otestovať, otvorte riadok Spustiť a potom zadajte príkazové slovo regedit. V samotnom registri prejdite na nasledujúcu cestu:

Ak parameter Appinit_DLLs obsahuje odkaz alebo iný text, odstráňte ho tak, aby bol prázdny riadok, ako je to znázornené na obrázku.

Vyhľadávanie a odstraňovanie vírusov

V sieti môžete ľahko „zachytiť“ nepríjemné vírusy, ktoré obmedzia prístup na konkrétne stránky alebo úplne zablokujú internet. Systém môžete vyčistiť akýmkoľvek antivírusom, ale odporúčame vám použiť program Dr.Web Cure It. Distribuuje sa bezplatne, zatiaľ čo obsahuje databázu niekoľkých desiatok miliónov vírusov na porovnanie a vyhľadávanie. Vytvrdenie Nevyžaduje inštaláciu, zatiaľ čo môže pracovať priamo z jednotky Flash.

Stačí, ak používateľ spustí program, v prípade potreby vyberie oblasti na overenie a začne analýzu. Softvér dokáže vírusy vyliečiť, presunúť ich do karantény alebo ich odstrániť. Trvanie kontroly závisí od počtu a objemu analyzovaných súborov. V prípade 250 gigabajtového disku bude proces trvať niekoľko hodín. Je povolené používať akýkoľvek iný stacionárny antivírus: ESET, NOD32, Avast, Kaspersky. Ak to chcete urobiť, prejdite na príslušnú časť a spustite úplné skenovanie.

Riešenie problému v systéme Android

Na zariadeniach so systémom Android sa môže vyskytnúť podobná chyba. Predovšetkým sa samozrejme oplatí prejsť na nastavenia Wi-Fi, aby ste sa uistili, že je proxy server vypnutý. Ak to chcete urobiť, postupujte takto:

 1. Prejdite do časti Povolenie Wi-Fi. Kliknite na váš domovský bod.
 2. Vyvolajte doplnkovú ponuku a kliknite na „Správa parametrov“ alebo na podobnú položku.
 3. V poli „Proxy“ vyberte „Auto“ alebo „Nie“.

Na niektorých smartfónoch budete musieť aktivovať začiarkavacie políčko „Advanced“, aby ste otvorili sekciu proxy.

Ak používate mobilný internet od operátora, skontrolujte aktiváciu servera proxy v parametroch mobilnej siete:

 1. Prejdite do sekcie Mobilné siete. Как правило, он находится в основных настройках смартфона. Нажмите на «Точки доступа».
 2. Кликните по той, которая используется для подключения к Интернет. Как правило, ее название совпадает с названием оператора.
 3. Убедитесь, что поле «Прокси» имеет параметр «Не установлено» (или «нет»).

Если ошибка по-прежнему остается, попробуйте подключиться к другой точке Wi-Fi. Иначе позвоните оператору и опишите свою проблему.

záver

Vo väčšine prípadov je možné pomocou vyššie uvedených manipulácií odstrániť chybu proxy servera. Starostlivo skontrolujte prehliadač, rôzne doplnky nie sú vždy správne nainštalované a fungujú. Uistite sa, že proxy nie je nainštalovaný v samotnom smerovači, inak sa nastavenia v časti „Možnosti siete Internet“ budú ignorovať. V beznádejnej situácii zavolajte špecialistov poskytujúcej spoločnosti, aby problém vyriešili.

Pozrite si video: Jak nastavit statickou ip adresu ve windows (Október 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send