Užitočné tipy

10 spôsobov, ako zložiť obrúsok

Pin
Send
Share
Send
Send


Papierové obrúsky Rose

možno vykonať za pár minút. Pri výbere materiálu na prácu je potrebné vziať do úvahy, že hotový kvet z hustej a viacvrstvovej servítky si bude lepšie udržiavať svoj tvar, bude však ťažšie taký papier skrútiť.

1. Rozotrite látku na rovný povrch.

2. Na strane, kde bude púčik, zabaľte okraj obrúsku asi 4 cm (foto 2). Umiestnite model tak, aby čiara ohybu bola vľavo.

3. Ohnite ľavý horný roh k vrchu modelu o 1 cm. Táto hrana vložky bude potom v jadre púčika.

4. Upnite hornú hranu modelu predĺženými strednými a ukazovacími prstami ľavej ruky a oba prsty niekoľkokrát zabalte tkanivom (fotografia 5), ​​aby model mal tvar zvitku. Zaistite voľný okraj papiera palcom ľavej ruky.

5. Dlaňou pravej ruky pevne uchopte model za hroty indexu a prostrednými prstami ľavej ruky a papier rovnomerne zhutnite. Na prstoch jeho ľavej ruky sa vytvoril ružový púčik.

6. Teraz prstami pravej ruky niekoľkokrát papier otočte rovnakým smerom, v ktorom boli prsty zabalené vreckovkou.

7. Vyberte model z prstov ľavej ruky a pokračujte v natáčaní papiera do stredu dĺžky stonky.

8. Ľavou rukou pevne pripevnite stonku na krútiaci okraj. Jemne ohnite vonkajší roh vložky z pravej ruky prstami pravej ruky, dajte jej tvar listu a pritlačte spodnú časť plachty dobre k stonke.

9. Pokračujte v krútení stonky až na koniec kotúčika papiera.

10. Opatrne v smere z okraja do stredu puku otočte horný okraj okvetných lístkov o niekoľko milimetrov.

11. Okraj vonkajšieho laloku môže byť skrytý pod záhybom predchádzajúcej špirály.

12. Opatrne roztiahnite púčik zvnútra prstami a dajte kvetine špirálovitý tvar.

Sviatočný stôl môžete ozdobiť hotovými ružami z obrúskov, rozptýliť ich v malebnej neporiadku na obrus alebo položiť na prázdne riady a poháre.

Veľkonočný zajačik

Rozloženú vložku zložte dvakrát. Výsledný úzky obdĺžnik je umiestnený vodorovne. Otočte spodný okraj do tupého uhla. Zopakujte akciu pre druhú stranu. Rohy výslednej figúry by sa mali tiež ohnúť: pravý a ľavý dolný roh otočíme do stredu. Výsledkom bol slepý pokus v tvare štvorca.

Obrúsku otočíme a rohy umiestnime hore, po čom ohneme spodný roh - v budúcnosti bude tento záhyb hlavou zvieraťa. Zostáva krútiť figúrku do polovice po dĺžke a spodnú časť zlikvidovať pomocou špendlíka alebo sponky na papier. Veľkonočný zajačik je pripravený. Môže vyzdobiť kôš s občerstvením alebo servírovaný stôl.

Obrázok „Diagonálne vrecko“, v ktorom je vhodné uchovávať príbory

Jeden z klasických spôsobov skladania látkovej servítky pre prestieranie.

Rozšírená vložka je zložená na polovicu: najprv vertikálne, potom horizontálne. Na výslednom štvorci ohneme pravý horný roh a pripevníme ho k ľavému dolnému rohu. To isté robíme s druhým horným pravým rohom a tretím. V tomto prípade musí každá nasledujúca hrana ležať pod predchádzajúcou zabalenou vrstvou tkaniny.

Ďalším krokom je zmeniť výslednú číslicu na polovicu: najprv na ľavú stranu a potom na pravú. V tomto prípade by výsledné diagonálne vrecká mali zostať navrchu. Servítka sú pripravené. Zostáva ju naplniť príbormi a položiť na stôl.

Servítka "Jesenné vyrezávané listy"

Rozšírená vložka sa musí zložiť diagonálne, aby sa vytvoril trojuholník. Ľavý okraj by mal byť ohnutý 2-3 cm. Potom musí byť výsledný koreň spojený so stredom trojuholníka tak, aby sa medzi nimi tvorili záhyby.

Pohybujúc sa okolo pravého rohu do stredu, pokračujte v skladaní obrúsku a vytvárajte záhyby. Nakoniec by sa malo ukázať tak, aby sa ľavý a pravý uhol trojuholníka zbiehali. Potom zoberieme spodnú hranu, od ktorej sa záhyby odkláňajú, pripevníme a pripevním závitom. Ďalej sme vložkami narovnali ruky a dali jej vzhľad listu. Zostáva položiť postavu na tanier.

Servítka "Motýľ"

Krásna možnosť ozdobiť sviatočný stôl so zloženou látkovou vložkou v tvare motýľa. Rozložíme vložku lícom nadol. Zložte obe strany do stredu, pričom získate úzky obdĺžnik. Voľné horné konce odvádzame uhlopriečne a potom to isté s koncami dolnej polovice.

Začneme premieňať hornú stranu do tvaru akordeónu na stred - bude to slúžiť ako krídla budúceho motýľa. Mala by sa ukázať najmenej 5-krát. Druhá strana vložky je zložená s uzavretým typom, t.j. rúrkou do stredu.

Otočením obrobku otvoríme obe zastrčené strany. Aby sa práca nerozvinula, držíme stred, potom ho pripevníme niťou alebo drôtom. Motýľ je pripravený!

Servítka v tvare „ruže“

Na výrobu kvetov musíte použiť štvorcovú servítku. Spojením dvoch hrán diagonálne je potrebné vytvoriť rovnomerný trojuholník. Máme druhú stranu postavy od nás - nakoniec to bude slúžiť ako listy pre ružu. Ďalej budeme pracovať iba so základňou.

Ďalej, pozorujúc rovnobežnosť dlhej strany, začíname krútiť základňu trojuholníka nasledovne: od spodného okraja k hornému. To sa musí urobiť, až kým nie je tkanina zabalená do 4 až 5 centimetrov smerom ku koncu ostrej strany.

Potom začneme krútiť ľavý koniec výslednej figúry. Zároveň sa uistite, že látka má formu ruže. Potom ohnite v opačnom smere ostré konce bývalého trojuholníka. Rose je pripravená! Môže zdobiť pohár alebo iné riady.

Môžete použiť jednoduchú alebo vzorovanú handričku. Položte ho tak, aby predná strana smerovala nadol. Potom zložte na polovicu a vytvorte rovnoramenný trojuholník. Zložte ostrý koniec trojuholníka asi 4 - 5 centimetrov do stredu a základňa musí byť zabalená, kým sa nevytvorí dlhá zaoblená obrúska.

Pravú hranu ohnite v opačnom smere pod uhlom 45 °, to isté urobte s ľavou stranou obrobku. V tomto prípade sa konce ohnutých strán musia pretínať. Zložte horný bod obrázka s výsledným spodným uhlom. Potom prechádza stredom krúžok alebo iný okrúhly predmet na fixáciu. Vytiahnite konce obrobku a prove je pripravená! Zostáva to dať do taniera a slúžiť.

Látkové obálky na príbory

Obrúsok požadovanej veľkosti je zložený najprv zvisle, potom diagonálne. Výsledkom je malý štvorec. Potom diagonálne vypneme hornú vrstvu rohu hmoty. Zopakujte akciu pre druhú vrstvu. Druhý uhol by nemal byť ohnutý na celú dĺžku, ale ponechajte jeden centimeter medzi vrstvami. Skladacie línie by mali byť dobre vyžehlené. Potom vypneme tretiu vrstvu a ponecháme jeden centimeter vo vzťahu k druhej medzere.

Výslednú postavu umiestnime lícom nadol tak, aby sa ohnuté rohy pritlačili k povrchu stola. Pravý a ľavý roh pridávame do stredu asi o tretinu, aby sa ich hroty dotkli. Rohy vyhladzujeme tak, aby si obal príborovej tkaniny udržal svoj tvar.

Pohárik na kvetinu

Rozložíme vložku lícom nadol. Ich dva konce spojujeme diagonálne sklopením smerom dole a vytvoríme trojuholník. Potom otočíme hlavnú časť (dolnú) asi o tretinu na stred. Vytvoríme záhyb tak, že vyklopíme pravú stranu obrúsku do stredu figúry a potom zopakujeme akciu s ľavou stranou.

Výsledný tvar so špičatou špičkou musí byť z vnútornej strany otvorený a žehlený, aby sa vytvoril pohárikový tvar. Ostré konce sú po stranách prehnuté. Dali sme šálku na tanier a dali sme kvetinu.

Novoročné skladanie obrúskov

Rozložíme vložku lícom nahor. Začneme pridávať: najprv, vertikálne, potom horizontálne. Výsledkom je malý štvorec. Potom otočíme dolné pravé konce do ľavého horného rohu. Po zastrčení prvej vrstvy je potrebné nechať centimeter voľného priestoru a otočiť druhú, miesto opäť opustiť a tak ďalej.

Polotovar rozložíme lícom nadol tak, aby sa ohnuté konce pritlačili na povrch stola. Potom musíte ohnúť pravú stranu na tretinu stredu, potom opakujte s ľavou stranou. Otočte sa znova a pohybujúc sa zdola nahor, tlačíme konce pod seba. Postava sa ukázala ako smrek. Dáme mu tvar, položíme ho na tanier a ozdobíme novoročný stôl.

Tiara a ľalia

Vložte vložku lícom nadol. Vyrovnávame ju diagonálne záhybom dole. Potom na základni spojíme dva bočné rohy a vytvoríme malý štvorec. Zároveň by mal jeden roh vyčnievať nad druhým asi o 3 centimetre.

Ohnite horný koreň o tretinu do stredu a potom urobte ďalší záhyb pokrývajúci prvú vrstvu. Ohnite strany dovnútra a vložte jednu stranu na druhú, čím vytvorte tvar valca. Teraz môže postava stáť na stole. Ohnite dva bočné korene tak, aby obrysovali kruh a položili výslednú ľaliu na tanier. Teraz môžete ozdobiť stôl.

Nie je príliš ťažké zložiť textilnú vložku na stôl. Akým spôsobom budete prekvapovať svojich hostí? Zanechajte spätnú väzbu a komentáre!

Pin
Send
Share
Send
Send