Užitočné tipy

Ako žuť: celá pravda o výžive

Pin
Send
Share
Send
Send


Jedným z dôsledkov nesprávneho žuvania jedla je riziko udusenia alebo udusenia. Niekedy taký hlúpy dohľad môže viesť k vážnym zdravotným problémom. Žalúdok dobre vníma žuvané jedlo, ale spracovanie veľkého množstva jedla je pre neho veľkým problémom. Ak prehltnete celé jedlo veľmi často, môže sa nepokoj v žalúdku prejaviť aj pri tvorbe gastritídy alebo dokonca vredov.

Konzumáciou nenasýteného jedla nebude mať telo dostatok. V dôsledku toho bude pocit hladu človeka aj tak prenasledovať. Preto sú problémy s črevami vo forme zápchy. Okrem toho sa u tohto jedla objavujú mastné usadeniny.

Dôvody dôkladného prežúvania potravín

Už od útleho veku rodičia učia svoje deti žuť jedlo správne a dôkladne a pomaly jesť. Len málo ľudí sa v detstve riadilo týmito odporúčaniami, pretože potom rodičia nevysvetlili, prečo by sa jedlo malo žuť opatrne. V skutočnosti je jedenie malých kúskov potravín a ich dôkladné žuvanie priaznivé účinky na ľudské zdravie. Tu je niekoľko dôvodov, ako správne žuť jedlo:

Proces trávenia začína požitím potravy v ústnej dutine. Žuvacia práca dáva telu signál o začiatku jedla, v dôsledku čoho začne produkovať sliny, aby rozložila kúsky jedla. Vďaka tomuto signálu sa žalúdok tiež začína pripravovať na konzumáciu. Jedlo s dlhým žuvaním umožňuje telu produkovať čo najviac slín. Toto je prvý užitočný detail žuvacej potravy.

Tráviaci systém sa nesmie opotrebovať. Odborníci radia ľuďom s hladom jesť obvyklé množstvo jedla, zároveň však zvyšujú časový rámec. Tráviaci systém bude oveľa jednoduchší a ľahší, ak budete opatrne žuť každý malý kúsok potravy. Tiež prospešné v tomto spôsobe stravovania bude mať vplyv na črevá. Takto sa môžete vyhnúť pocitu nadúvania po obede alebo večeri. Obrovské kúsky jedla do gastrointestinálneho traktu sa veľmi ťažko uskutočňujú vlastnými spôsobmi.

Pri každom jedle sa musíte snažiť získať čo najviac živín. Proces žuvania čo najbližšie k ideálu umožňuje telu začať pracovať lepšie a ľahšie. Malé kúsky potravy sa trávia veľmi rýchlo v zažívacom trakte. Pri konzumácii malých kúskov potravín sa na trávenie potravy používa veľmi malá časť tela s tráviacimi enzýmami. Z toho vyplýva, že čím menej času strávi trávením potravy, tým viac živín dostane telo.

Nepite sa. Signál o uspokojení hladu vstupuje do mozgu iba 20 minút po jedle. Túto skutočnosť je potrebné zohľadniť. Preto mnohí odborníci odporúčajú opustiť stôl s pocitom mierneho hladu.

Trávenie začína žuvaním

Keď budete žuť, rozdeľte molekuly potravín na menšie častice. Čím sú menšie, tým viac bude obalených častíc slín. To znamená, že proces trávenia bude omnoho ľahší a príjemnejší. V skutočnosti to nie sú len sliny, ktoré pomáhajú jedlu ľahko prechádza tráviacim procesom.

Počas žuvania sú potravinové častice potiahnuté enzýmami, ktoré pomáhajú tráviť komplexné potraviny, ako je škrob a tuky.

Za zmienku tiež stojí, že keď budete žuť jedlo, v gastrointestinálnom trakte sa objaví signál, že jedlo bude čoskoro na ceste, takže začne produkovať žalúdočnú kyselinu. Pomáha to urýchliť proces trávenia. Ako teda chápete, keď ste už žuvali jedlo? Všetko je veľmi jednoduché. Keď na základe štruktúry výrobkov už nedokážete zistiť, čo je momentálne v ústach. To je, keď je jedlo bezpečne strávené.

Žuvanie uprednostňuje zuby

Zuby sú úzko spojené s čeľusťou, takže keď budete žuť, tieto kosti sa stanú silnejšími. Okrem toho čím dlhšie budete žuť, tým viac sa vylučujú sliny a je to veľmi dôležité pre zdravie zubov. Je to preto, lebo sliny obsahujú antibakteriálne látky, ktoré bránia rastu baktérií v ústnej dutine. Zahŕňa tiež látky, ktoré neutralizujú kyseliny tvorené baktériami. Preto sú sliny vynikajúcou zbraňou proti zubnému kazu.

čo je ovplyvnené žuvaním

Absorpcia živín

Ak rozložíte jedlo na menšie častice, výrazne to uľahčí proces trávenia, čo znamená, že pre telo bude oveľa ľahšie vstrebávať živiny a energiu z potravín (preto sa výrobcovia zameriavajú na výhody čistenia štiav v odšťavovačoch). V roku 2013 bola uverejnená zaujímavá štúdia, ktorá ukázala, že keď ľudia dlho žuvajú mandle, potom sa jej malé častice v tele absorbujú omnoho rýchlejšie, čo znamená, že naše telo šetrí viac energie.

Menší rast baktérií

Ak nevedome prehltneme veľké častice jedla, môžeme spôsobiť nadmerný rast baktérií v hrubom čreve. Taký nepríjemný jav môže viesť k tráveniu, nadúvaniu a zápche.

ako žuť

Mali ste niekedy pocit, že ste nemali dostatok jedla po tom, čo ste zjedli celý balík cookies? Okrem toho som sa stavil, že ste si nevšimli, ako sa obsah toho istého paketu stratil. Toto je podvedomá chyba, ktorú mnohí z nás robia. Namiesto toho skúste pozerať sa na to, čo jete, a robte to pomalšie. Vďaka tomu nielen zlepšíte trávenie, ale tiež môžete jesť menej jedla, pretože si budete vychutnať každé sústo.

Ak máte stále problémy s výživou, musíte svoje jedlo analyzovať. Možno vás niektoré veci rozptyľujú alebo stále rýchlo žuť. Je potrebné hľadať riešenie problému, ale je lepšie poradiť sa s lekárom.

Dúfame, že po prečítaní článku ste sa veľa naučili, ako žuť. Od tejto chvíle sa pokúste zaujať k tomuto bežnému procesu zodpovednejší postoj a potom budete nielen zdraví, ale aj krásni.

Pin
Send
Share
Send
Send