Užitočné tipy

Ako vyrobiť dvojitú piruetu

Pin
Send
Share
Send
Send


  • Psychológia, vývoj, vzdelávanie6.88
  • zdravie5.75
  • Výrobky pre deti a matky5.75
  • jedlo5.69
  • očkovanie5.21
  • Prasiatko3.92
  • Životné príbehy3.77
  • Tehotenstvo a pôrod3.49
  • Sling Wear3.45
  • Detské plienky3.33

V mužskom tanci

Medzi tanečníkov, známych vďaka brilantnosti mnohých piruet, patria umelci Veľkého divadla Vladimíra Vasiljeva, Michail Lavrovský, Alexander Godunov. Michail Baryshnikov demonštroval počet pirátov na argument vo filme Biele noci (1985). Do približne šesťdesiatych rokov sa rotácie uskutočňovali na nízkej alebo strednej polovici prstov. Predpokladá sa, že štandard pre vykonávanie piruet na vysokých poloviciach prstov stanovil tanečník Rudolf Nureyev.

Ako vyrobiť dvojitú piruetu

„Všeobecne môžem urobiť 60 piruiet za dobrý deň,“ s úsmevom hovorí dvanásťročná Sofia, víťazka po sebe nasledujúcich rotácií (séria piruet bez zastavenia).

Sofia Lucia zlomila rekord v počte piruiet (55) a svoje meno zapísala do Guinessovej knihy rekordov 30. marca 2013. Je pozoruhodné, že počas rotácie to neboli len jazzové topánky alebo tenisky, ale tanečné topánky Capezio.

Odporúčame vám pozerať sa na video, na ktorom je záznam zachytený:

Odvtedy sa chcete dozvedieť tajomstvá rotácie, o ktoré sa delí Sofia Lucia a zlepšovať svoje osobné úspechy v rotácii piruet?

Rotácie sa vykonávajú s napnutým a rovnomerným telom, „stiahnutím chvostovej kosti“, „dlhým krkom“, brada sa pozerá na vrchol. Pomôže vám to vyvážiť rovnováhu a sprísniť os potrebnú pre dlhodobé otáčky. "Moja prvá rada pre tanečníkov, ktorí naozaj chcú dosiahnuť pôsobivé výsledky - balet robím viac ako 15 hodín týždenne, navštevujem lekcie Pilates a súkromné ​​jazzové kurzy. Myslím, že mi to pomáha byť v skvelej kondícii, čo mi zase zase pomáha rotovať tak dlho „koľko sily je dosť a koľko tanečné topánky umožňujú.“ - hovorí Sofia Lucia.

Všetci tanečníci vedia, že na točenie musíte „držať bod“, ale zaujímalo by ma, či dokážete zmeniť bod dostatočne rýchlo? Aby ste mohli rotovať po dlhú dobu a veľa, musíte trénovať ostrú a bleskovo rýchlu zmenu bodu. Bod by mal byť udržiavaný na úrovni očí a trochu vyšší. Nepozerajte sa na podlahu, inak sa tam ocitnete.

V ženskom tanci

V starej francúzskej škole ženy vykonávali piruety a iné rotácie na polstoch, takmer bez toho, aby sa vyšplhali na topánky - tento starodávny dotyk prežil do dnešného dňa v Kráľovskom balete Dánska, v baletoch z dedičstva Augustusa Bournonvillu.

Taliani vyvinuli virtuóznu techniku ​​piruiet. Podľa kritiky Bäuerles Theaterzeitung [de] už v júli 1831 predstavila Fanny Elsler, ktorá ukončila taliansku školu, dve prsty na palcoch v balíku „Blue Beard“: „Jej dvojité piruety na hrotoch, jej mimoriadna sila a vytrvalosť, jej šarm, ľahkosť a presnosť sa ukázali ako súčasť jedného nedeliteľného celku.“ ,

Podľa poznámky Charlesa Maurice v Le courrier des okuliare z 24. júna 1846 v Paríži, prvej z balerín, predstavila talianska Sofia Fouoko tri piruety: „pomenujú tri z jej zákrut, ktoré zatiaľ nikomu nebolo možné, iba jedno fuoko má tajomstvo.“ Keďže balerína súčasne zasiahla Parížčanov technikou prstov, je možné, že na prstoch urobila aj piruety.

Taliani priniesli techniku ​​piruet na prstoch aj na scénu v Petrohrade, rovnako ako rozvinutá technika prstov všeobecne. "Dvojité zájazdy po špičkových topánkach nie sú teraz neobvyklé," napísal v roku 1893 v petrohradských novinách baletný kritik Nikolai Bezobrazov o premiére baletu Popoluška Enrica Cecettiho a Leva Ivanova. Debutantka Pierina Legnani však stále dokázala prekvapiť rubeľ svojou rotáciou: „... čo robíme a ako to robí talianska balerína - ešte sme to nevideli. Pani Legnani, stojaca na pointe, robí trikrát v jednom kole a potom dve kolá a toto opakuje štyrikrát. V poslednom akte sa Legnani pozitívne predbehla, „nevykonala nič viac ani menej ako 28. fauet“ a to všetko - bez pohybu centimetra “: 460.

V súčasnosti ženy spravidla robia 2, menej často 3 piruety na prstoch. Ich stabilita na špičkových topánkach a veľké množstvo kôl - až do 7 - 8 otáčok - sú známe pre baleríny Katherine Healy, Joyce Cuoco a Sophian Silve.

V Rusku začínajú študovať piruetu v 3. ročníku baletnej školy - najskôr od druhého miesta, potom od štvrtého a piateho roku. príprava piruety - skok na polovicu prstov bez vykonania zákruty. Podľa výskumu moderných fyzioterapeutov je to už neskoro, pretože vestibulárny aparát u dieťaťa je už prakticky formovaný do veku 13 rokov - v dôsledku toho je rotácia pre študentov ťažšia.

Tento termín sa používa aj pri krasokorčuľovaní a rýchlom korčuľovaní. V jazdeckom športe, kde bola terminológia zavedená takmer súčasne s baletom, je pirueta rotáciou koňa okolo jeho zadných končatín.

Pirate je tiež akrobatický manéver, pri ktorom sa lietadlo pri vertikálnom vzlete otáča okolo pozdĺžnej osi.

# 3 Zarovnanie (krížik)

„Mali by ste sa sústrediť na vyrovnanie línie ramien s líniou panvy, mali by byť rovnobežné.“ - vysvetľuje Sofia Lucia. Ak na začiatku rotácie nevyrovnáte línie ramien a panvy, nebudete schopní zachytiť rovnováhu a vaša rotácia nebude dlhá, maximálne 3 piruety. Ak to chcete urobiť, trénujte zrkadlo, postavte sa a uistite sa, že línie ramien a panvy (bokov) sú rovnobežné.

Pred zrkadlom by ste mali tiež kontrolovať polohu tela, stáť nabok a uistiť sa, že sa neskláňate dopredu alebo príliš dozadu.

Pri piruetách sa vyrovnávate na polovičnom prste (relevantnosť), cvičíte rovnováhu bez rotácie. Ak sa nemôžete postaviť na polček bez otáčania, potom nemôžete stáť v rohu. Cvičte rovnováhu na poloviciach prstov bez rotácie, trénujte ľavú aj pravú nohu, mali by ste stáť osem impulzov veľmi pomaly, čím sa posilní vaša os.

Aké typy rotácie trénujete, klasickú konverzáciu alebo jazz zatvorené? Trénujte každý typ vyvažovania, kým to nebude možné, bude to užitočné pri vašej kariére tanečníka, v moderných show skupinách používajú najrôznejšie techniky. Čo by bolo zaujímavejšie a nie také nudné, usporiadať súťaž s priateľmi v triede - ktorí budú stáť dlhšie v piruete bez rotácie?

Dvojitá Pirouette alebo rovnica na druhú

Masha, moja najmladšia dcéra, aktívne rastie (pričom odmieta akékoľvek jedlo okrem materského mlieka) a stráca tuk. Dojemné dojčenské tváre nielenže neklesnú, ale naopak rastú a množia sa. Výsledkom je, že za sedem mesiacov jej dcéra váži osem kilogramov.

Hovoríš málo? Nehádam sa. Ale ten starší nemal ani tak veľkú váhu.

Jedným slovom, veľmi skoro som mal v rukách dve dámy, ktoré boli cudzincami identifikované ako dvojčatá, a to aj pri bližšom skúmaní.

Nick váži 11 kg za rok a pol, Masha za 7 mesiacov - 8. Otázka dozrela, ako nosiť všetko toto bohatstvo v praku (a ja osobne potrebujem takúto potrebu).

Internetové surfovanie mi vyhodilo mozog. Konzultanti s matkou popruhov, s milosťou a obratnosťou hada, ohýbajúci sa v tých najnezmysliteľnejších pózach, mláďatám mláďat ľahkými čarodejníckymi priesmykmi, zatiaľ čo sa usmievali a pózovali pre kameru. O tom som nikdy nesníval. Ako jednoduchá ruská teta, nie veľmi inteligentná, málo náchylná na experimentovanie, hľadala som niečo jednoduché a funkčné. Ak chcete konkrétne zobrať deti, zabaľte sa ľavou pätou a podnikajte.

Nižšie je moja skúsenosť s hľadaním a hádzaním, rovnako ako šťastný koniec, kde bez neho!

1. Vinutie „Dvojité rebosovanie + popruh cez vrecko“.

Dĺžka šnúrky: od 4,7 ms chrbtom s uzlom, od 5,2 ms chvostom dopredu

Vek dieťaťa: za chrbtom - od okamihu nezávislého držania hlavy (od asi 3 mesiacov), pred - od narodenia.

Toto vinutie je najuniverzálnejšie, cíti sa v ňom najmenšia hmotnosť oboch detí, takže toto vinutie je najlepšie pre vertikálne opotrebenie.

Nájdeme strednú značku pri šatke a vyskúšame ju do stredu hrude. Potrebujeme určiť miesto na šatke, ktorá bude umiestnená v strede chrbta.

Jedna z možných možností pristátia za chrbtom. Dajte dieťa na stoličku, hodte šatku na plecia (stred šatky padá na stred chrbta dieťaťa). Položte dieťa na pohovku do stredu šálu. Zložte si ruky a popadnite šál, zoberte pravou rukou pravú predlaktie dieťaťa, ľavou ľavou.

Opatrne a jemne hádzajte dieťa za chrbát, hádzajte obidva panely šatky cez ramená. Je veľmi dôležité, aby ste sa ohýbali čo možno najnižšie a neustále držali dieťa jednou rukou za chrbtom.

Rozložte šál na chrbát a spodok dieťaťa. Spodný okraj šatky by mal ísť hlboko pod zadok dieťaťa. Potiahnite látku: spodnú hranu prechádzajúcu pod detskou korisť, potom hornú, aby vám dieťa dobre pritiahlo celú šírku šatky. Keď sa uistíte, že je pre vás dieťa dobre priťahované, postavte sa a znova skontrolujte, či sú panely zarovnané a nakreslené zo všetkých strán.

Natiahnite dlhú látku cez hrudník a krátku látku prechádza z pleca cez dlhú.

Uchopte krátku handričku medzi kolenami.

Na nohy dieťaťa položte dlhú handričku za chrbát. Vyveďte ho na opačné rameno. Opäť skontrolujte, či látka prechádza hlboko pod korisť dieťaťa.

Vytiahnite oba panely dobre. Súčasne príliš neťahajte predné vrecko - do neho sa vloží druhé dieťa.

Utierajte handry dolu a späť cez nohy dieťaťa.

Prejdite cez panely pod koreničku dieťaťa a potom ich priveďte pod nohy dieťaťa vpred.

Na pás pripevnite DIFFICULT dočasný uzol.

Dajte druhé dieťa na rameno, položte voľnú ruku pod vrecko dole a chytte nohy dieťaťa.

Rozložte tkaninu vrecka po chrbte a zadku dieťaťa od kolien po lopatky. Naplňte spodný okraj vrecka hlboko pod zadok dieťaťa.

Vezmite dieťa jednou rukou pod kolená a vložte ho do vrecka. Spodná hrana látky je zastrčená medzi vami a dieťaťom, kolená dieťaťa sú nad kňazmi. Nohy by nemali visieť ako v klokanom batohu! Rozviňte dočasný uzol.

Panely (vonkajšie a vnútorné okraje panelov potiahnite postupne na oboch stranách) tak, aby bolo dieťa v poriadku, ale nie príliš pevne vtiahnuté do vrecka.

Upínajte jednu látku medzi kolená tak, aby sa napätie neuvoľnilo a druhé dieťa sa nezačalo pohybovať dozadu. Prekrížte panely na zadnej strane dieťaťa tak, aby bol spodný okraj každého panelu dobre zastrčený pod zadok dieťaťa.

Strávte ich pod nohami.

Konce šatky priviažte na chrbát k dvojitému uzlu alebo omotajte okolo pásu, vytiahnite ich dopredu a zaviažte ich na dvojitý uzol pod korenicu dieťaťa. Otočenie pásu poskytuje ďalšiu podporu a pomáha odstraňovať časť hmotnosti dieťaťa z vašich ramien a chrbta.

Takže vinutie vyzerá spredu, zozadu a zboku.

Spočiatku som našiel túto možnosť navíjania vo video formáte. Naozaj sa mi to páčilo, ale vo fáze umiestňovania svojho druhého dieťaťa som utrpel úplné fiasko.

Vrecko na matkinom žalúdku, do ktorého by malo byť podľa plánu umiestnené druhé dieťa, sa nechceli prispôsobiť požadovanej hlasitosti. Dieťa potom vykĺzlo a potom jednoducho nevstúpilo do popruhu. Všetky tieto ťažkosti sú prekonané krátkym, ale usilovným školením, ale nemal som na ne čas ...

2. Navíjanie „Double Robin na boky“.

Vyžaduje si štandardnú dĺžku šatky pre uzol vzadu alebo väčšiu veľkosť, aby sa otočil okolo pásu. Pri veľkosti 48 matiek s výškou 178 cm sa do chrbta hodí 6ka (4,7 m). Vinutie pre deti od momentu sebavedomého držania hlavy.

1. nájdite stred šálu, položte ho na hruď a hodte plátna na svoje plecia. Prekrývajte si plátna za chrbtom a posúvajte ho dopredu, „vytvárajte vrecká“ na bokoch.

2. Ďalej je možné jednu alebo dve plachty vrhnúť slučkou na hrudi. Ak si hodil dve plachty, potom si si vzal boky a zviazal na chrbát dvojitý uzol. Ak to dĺžka šálu dovolí, potom sa posunie dopredu, ako na fotografii.

3. Ak sa do slučky vrhlo iba jedno plátno, vezmeme prvé dieťa a umiestnime ho do vrecka na jednom boku. Úpravou toho, ako sa Robin navíja na stehno napnutím oboch plátien.

4. Po nastavení otočíme plátna späť a pletíme dvojitým uzlom. Berieme druhé dieťa a umiestnime ho do druhého vrecka na stehne, upravíme napätie vrecka (najmä hornú tretinu), uistite sa, že slučka neklesne na hrudník. A obväz uzol.

Spočiatku som našiel toto vinutie vo forme fotografie. Skúsil som to, ukázalo sa to rýchlo. Podľa môjho názoru, celkom jednoduché a efektívne vinutie, len dar z nebies pre matky na námestí. Moje dcéry sú však stále nevyvážené a v tomto vinutí na bokoch je zaujatosť, jedna dáma ťahá druhú.

3. Vinutie „Batoh + jednoduchý kríž“.

Pokyny (nenašiel som ich na internete, píšem na základe vlastnej skúsenosti).

1. Dieťa umiestňujeme do popruhu do nejakého batohu. Zasadíme prdel hlbšie ako na fotografii.

2. Prekrížte panely na hrudi.

3. Začíname prakové panely pod zadkom dieťaťa, prekrížime sa a upevníme dieťa pevnejšie v praku. Konce šatky opäť prinesieme na plecia.

4. Pripevníme druhé dieťa do panelov jednoduchého kríža, uväzujeme uzol do chrbta.

Ukázalo sa to rýchlo. Nič zložité, všetko je jednoduché na vnímanie.

Samozrejme je ľahšie a pohodlnejšie, keď v prípade dvoch detí časť bremena a zároveň pápež prevezme hrdý titul dieťaťa. Otcovia sú však také vtipné bytosti, ktoré majú zvyk pracovať často a tvrdo. Mama potrebuje mobilitu, najmä ak v dohľadnej budúcnosti nie je auto.

Bez toho, aby som si nárokoval titul Sling Consultant, som sa pokúsil zhromaždiť v jednom článku vinutie, ktoré by bolo užitočné pre matky s dvoma deťmi. Dúfam, že sa moje skúsenosti hodia a uľahčia život mojim spolucestujúcim!

# 5 Váš palec

Kde vyzerá váš prst pri otáčaní? Ak váš prst nevyzerá v rovnakom smere ako koleno, táto rotácia sa považuje za nesprávnu a nebudete môcť dosiahnuť viacnásobnú rotáciu. Postavte sa na poloprst a uistite sa, že nemáte „pazúr“, že palec sa pozerá tam, kde je koleno. Nie je nič horšie ako tanečnica v klube!

Ak je noha správne umiestnená, váha je tiež správne rozložená a môžete vytvoriť najlepšiu os pre rotáciu. Uistite sa, že počas rotácie neskáčate na polovičný prst, nehrajte hore a dole a váš výťah bude ťahaný čo najpevnejšie. Počas celej rotácie by ste mali stáť pri maximálnom možnom polkruku.

# 6 Využite tanečný parket (parkety)

Vytlačte podlahu z hlbokej vrstvy so všetkou silou, aby ste nastavili maximálnu možnú energiu rotácie. Predstavte si hračku na jar „Diabol v krabici“, zasuniete ju do krabičky a keď ju otvoríte, vystrelí, akoby s maximálnou silou, zatiaľ čo túto energiu nasmerujete do rotácie pomocou vašich rúk.

Zatlačte z vršku s dostatočným úsilím, aby ste sa postavili na poloprst a natiahli koleno, a samozrejme nie viac, ako je potrebné, inak nemôžete odolať.

Existuje tiež technika, pri ktorej tanečnica počas výkonu pliecha vydýchne a potom sa pri prvom otočení krátko nadýchne, čo vám umožní zvýšiť krútiaci moment pomocou dodatočnej sily.

# 7 Zodpovedajúce topánky

Sophia Lucia zaznamenala rekord v počte piruet v batériách pre kohútik od svetoznámej značky Capezio. Zistila, že hladký kovový povrch taniera na špičke jej umožnil točiť sa bez väčšieho trenia na podlahe. Preto v závislosti od choreografie noste špecializované tanečné topánky. Bez topánok sa rotácia neodporúča, kožu si môžete vyčesať na podložkách chodidiel.

Všimli ste si, že pri výrobe sérií piruiet sú ramená v nasledujúcich zákrutách bližšie k telu ako v prvom zákrute? Úplne správne! Pri sérii piruiet je veľmi dôležité nestratiť energiu rotácie, preto musí tanečník obratne pozbierať ruky do tela, rozdeľovať energiu pre každé otočenie tak, aby v každej nasledujúcej ruke boli o niečo bližšie ako v predchádzajúcej. Vyskúšajte to v praxi, ak nechcete dávať ruky dokopy, rotácia nebude rýchla alebo dlhá a ak ostro zoberiete ruky do svojho tela, prudko sa točí rýchlejšie.

Teraz, keď viete, čo máte robiť, mali by ste trénovať najdôležitejší stav - zatiaľ čo sa držíte za ruky, držte „kríž“ (línia ramien a línia panvy by mali byť rovnobežné).

# 10 praxe

"Keď som sa pripravoval na prekonanie svetového rekordu, trénoval som najmenej tri dni v týždni niekoľko hodín. A trvalo mi asi rok, kým som sa začal otáčať z 19 na 55 otočení bez zastavenia," hovorí Lucia Sofia.

Pireta ako cirkusový trik, ktorý hrá sériu piruet, vyžaduje dlhé hodiny pravidelného cvičenia.

Pin
Send
Share
Send
Send