Užitočné tipy

Nauseous v noci

Pin
Send
Share
Send
Send


Spoluautorom tohto článku je MUDr. Chris M. Matsko. Matsko je bývalý lekár z Pensylvánie. V roku 2007 absolvoval Lekársku fakultu Temple University.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 13. Ich zoznam nájdete v dolnej časti stránky.

Mnoho ľudí pripisuje nevoľnosť toxikóze počas tehotenstva alebo reakcii na chemoterapiu počas liečby rakoviny, ale mnoho ďalších vecí môže spôsobiť nevoľnosť. Jedlo, črevná chrípka alebo stres môžu spôsobiť nevoľnosť, najmä v noci, tesne pred spaním. Kvôli nevoľnosti bude pre vás dosť ťažké zaspať, ale existuje mnoho spôsobov, ako môžete zmierniť nevoľnosť, spať zdravo a prebudiť sa energiou.

Chorá v noci počas tehotenstva

Nevoľnosť počas tehotenstva je pomerne častý jav, najmä v prvých troch mesiacoch. Spolu s ďalšími príznakmi, napríklad citlivosťou na zápach, je dôsledkom hormonálnych zmien a prispôsobenia tela tehotenstvu. Lekári nemôžu pomenovať jednu príčinu nevoľnosti počas tehotenstva, ale jej dedičnosť, vek, zdravotný stav a reakcia tela na antigény plodu ovplyvňujú jeho vzhľad. Je však jednoznačne dokázané, že u žien s gastrointestinálnymi problémami sa toxikóza vyskytuje skôr a trvá dlhšie.

Chorá v noci po pití

Nauzea v noci po požití je na tele akýmsi pomstou za nesprávnu manipuláciu. Užívanie alkoholických nápojov narúša všetky metabolické procesy v tráviacom trakte, čo vedie k dehydratácii a hromadeniu nebezpečných produktov rozpadu alkoholu v krvi. Aby sa telo aspoň čiastočne zbavilo škodlivých látok, spôsobuje nevoľnosť a zvracanie.

Ešte horšie je, keď človek pije alkohol nízkej kvality, potom dôjde k vážnemu otrave a zvracanie sa stáva oslabujúcim, často žlčou. V takom prípade je lepšie poradiť sa s lekárom, napr následky môžu byť rôzne, až smrteľné.

Nevoľnosť po sexe

Stáva sa, že po objavení sa sexuálnej nevoľnosti, a ak to nie je spôsobené tehotenstvom, by ste mali zistiť príčiny. Pohlavný styk je pre telo pomerne vážnym bremenom, takže sa môžu vyskytnúť problémy s kardiovaskulárnym systémom: pulz sa zvyšuje, zvyšuje sa krvný tlak a pri obnovení ukazovateľov sa môže vyskytnúť mierna nevoľnosť.

V dôsledku diéty, hladovania, hormonálnych porúch a cukrovky po sexe môže hladina cukru v krvi klesnúť, čo môže tiež spôsobiť nevoľnosť.

Tiež sa môže vyskytnúť nevoľnosť po sexe z psychologických dôvodov po strese alebo nervovom zlyhaní.

Chorá po bezesnej noci

Počas spánku telo zotavuje, bez spánku, z akéhokoľvek dôvodu tento proces zabúda. Švédski vedci po štúdiách zistili, že po noci bez spánku v krvi stúpa hladina špeciálnych proteínov, ktoré signalizujú poškodenie mozgu. Preto porovnávali dôsledky niekoľkých nocí bez spánku s následkami po traumatickom poranení mozgu. Osoba má príznaky otrasov: bolesti hlavy, závraty, rozptýlenie pozornosti, nevoľnosť. Našťastie, keď začnete režim spánku, tieto príznaky zmiznú bez stopy.

Choroby, ktoré vás v noci zle

Existuje mnoho chorôb, pri ktorých sa nevoľnosť vyskytuje večer alebo v noci. Najbežnejšie sú tieto:

 1. Gastritída a vred. Pri týchto chorobách sa po každom jedle môže vyskytnúť nevoľnosť, ale v noci je to obzvlášť horšie. Okrem toho sa v bruchu vyskytuje ťažkosť, bolesť a pálenie.
 2. Ochorenie žlčníka. Nevoľnosť sa vyskytuje pri jedle, ale v noci sa zosilňuje. Okrem toho dochádza k prasknutiu brucha, bolesti v pravej hypochondrii a kovovej chuti v ústach.
 3. Zápal slinivky brušnej. Príznaky sú podobné symptómom ochorenia žlčníka, ale pri tejto chorobe pacient stráca chuť do jedla a rýchlo stráca váhu v dôsledku zhoršenej funkcie čriev.
 4. Zápal slepého čreva. Nevoľnosť v tomto prípade nie je spojená s jedlom. Ak sa neprijmú opatrenia, stav sa môže zhoršiť, teplota stúpa, ale nie nad 38 stupňov, objavuje sa zvracanie, bolesť najprv v hornej časti brucha, ale potom posun nadol a doprava.
 5. Otrava potravinami alebo črevná infekcia. V tomto prípade zvracanie a hnačka vstúpia na nevoľnosť, teplota sa môže zvýšiť na 39 stupňov, môže sa vyskytnúť slabosť a bolesti hlavy.
 6. Problémy so srdcom. Počas spánku krvný obeh spomaľuje a ak je srdcový sval oslabený, dochádza k stagnácii krvi, ktorá môže spôsobiť nevoľnosť.
 7. Diabetes mellitus. Pri tomto ochorení sa narušujú metabolické procesy, čo môže viesť k nevoľnosti.
 8. Ochorenie štítnej žľazy. Spôsobujú výkyvy hladín hormónov, čo môže spôsobiť nevoľnosť.
 9. Znížené biorytmy môžu tiež v noci viesť k nevoľnosti.

Ako vidíte, existuje veľa príčin nevoľnosti a pri riešení tohto problému by ste sa mali podrobiť vyšetreniu a stanoviť diagnózu.

Prečo sa dieťa v noci cíti zle?

Dieťa sa môže v noci, ako aj dospelí, cítiť zle kvôli problémom s gastrointestinálnym traktom, otrave jedlom, najmä ak je nevoľnosť sprevádzaná zvracaním a hnačkou. Môžu to však byť čisto psychologické dôvody - v napätej situácii v rodine, hádkach a škandáloch je dieťa v strese, strachu, a preto sa začína cítiť choré.

Pri chôdzi môže dieťa tiež padnúť, zasiahnuť hlavu a otras mozgu. Pri takomto zranení sa často vyskytuje aj nevoľnosť.

Napokon, nevoľnosť v noci, spolu s horúčkou a bolesťami hlavy, môžu naznačovať encefalitídu dieťaťa.

Preto by sa nauzea dieťaťa mala brať so všetkou vážnosťou a nemala by sa odďaľovať návšteva lekára.

Ako zabrániť nočnej nevoľnosti

Aby ste predišli nočnej nevoľnosti, mali by ste si najskôr založiť stravu, jesť dobre vstrebané jedlo, jesť v malých dávkach a pred spaním sa neprejedať. Je lepšie jesť viac bielkovín a čerstvých potravín, zabraňuje nevoľnosti.

Nesmieme zabudnúť na pitie, spotrebovať najmenej 2 litre. denne, najlepšie zo všetkých vôd alebo bylinkových čajov bez cukru. Máta alebo zázvorový čaj má dobrý účinok.

Dobre posilňuje telo aktívnym životným štýlom, chodí na čerstvý vzduch pred spaním.

Ak sa večer užijete s teplým kúpeľom, telo sa uvoľní a pomôže vám to zmierniť nevoľnosť.

Aromaterapia s mäty piepornej alebo levanduľového éterického oleja, ktorá sa najlepšie aplikuje na zápästie, niektorým pomáha.

Ako sa zbaviť nočných útokov nevoľnosti

U niektorých ľudí môže byť užívaním sorbentov pred spaním možné sa zbaviť nevoľnosti. viažu toxíny dobre a odstraňujú ich z tela, zatiaľ čo sú neškodné. Môžete si zobrať aktívne uhlie, Filtrum, Polyphepan, Enterosgel.

Niekedy tieto prostriedky nepomáhajú, potom by ste sa mali obrátiť na lieky. Musíte byť s nimi opatrní a riadiť sa odporúčaniami lekára, napr tieto lieky majú veľa kontraindikácií a nežiaducich účinkov. Lekári predpisujú najčastejšie Metoproclamid a Ondansetron.

Hlavné príčiny nevoľnosti v noci

Medzi hlavné príčiny nevoľnosti vo sne patria fyziologické faktory, ktoré predstavujú reakcie tela na určité vonkajšie podnety a patologické zmeny, ktoré si vyžadujú liečbu. Medzi prvé patrí otrava, nadmerná konzumácia určitých potravín, ako aj dobrý dôvod - tehotenstvo. Druhé zahŕňa črevné choroby, infekcie, hormonálne problémy.

Prečítajte si tiež

Striedanie aktivity a odpočinku je prirodzeným a prirodzeným procesom každého živého organizmu. Zvedavý pre ...

Fyziologické faktory

Ak je niekto chorý pred spaním, nemusí to byť vždy známkou vážnej choroby. Telo niekedy reaguje na nepriaznivé vonkajšie faktory alebo na jednoduchú otravu, s ktorou sa každý človek stretol v živote.

Medzi nekritické faktory spôsobujúce nevoľnosť v domácnosti patria:

 1. Prítomnosť ostrých dráždivých pachov v spálni, ktoré môžu spôsobiť vysokú nevoľnosť a zvracanie v dôsledku vysokej koncentrácie. Zvracanie vo sne môže byť tiež dôsledkom veľkého množstva prachu, ktorý sa usadí do konca dňa.
 2. Takéto príznaky môžu tiež spôsobiť časté stresy, intenzívny emocionálny stres a nadmerná únava. Je to kvôli zvýšeniu krvného tlaku. Ľudia trpiaci hypertenziou poznamenávajú, že nevoľnosť bližšie k noci je jedným z konštantných príznakov choroby.
 3. Dôvodom môže byť ich nepozornosť pri výbere výrobkov na večeru. Pred spaním by ste sa nemali prejedať, jesť mastné alebo korenené jedlá. Môže tiež spôsobiť nevoľnosť, sprevádzané možným zvracaním.
 4. Často sa môže vyskytnúť nočná nevoľnosť po nadmernom pití a trvá do rána.
 5. Ak dievča začne ochorieť z menších dráždivých látok (pachy jedla, parfumu atď.), Môže to byť počas tehotenstva toxikóza a môže to stáť za test.

Prečítajte si tiež

Chrápanie je častým javom, ktorý pozná viac ako 30% ľudí. Najčastejšie sa vyskytuje u mužov, menej často - u ...

Fyziologické dôvody

Je nešťastné, že nevoľnosť, ktorá trvá dlho, takmer nikdy neposkytuje požadovanú úľavu. Tu to možno porovnať s ostrým útokom, ktorý končí zvracaním. Naopak, nevoľnosť vo večerných hodinách vyčerpáva, zabraňuje normálnemu spánku a výrazne znižuje kvalitu spánku. Toto je zvlášť nepríjemné, ak sa do uvedeného procesu pridávajú ďalšie príznaky, napríklad slabosť, bolesť žalúdka alebo závraty alebo dokonca všetky naraz.

Pocit, že máte problémy, nie je často sprevádzaná chorobou. Nevoľnosť môže byť spôsobená podvýživou alebo životným štýlom, tj vonkajšími faktormi, ktoré sa dajú ľahko zistiť a opraviť. Znečistené a splynované mestské ovzdušie môžu vyvolať útoky večer, pretože všetky nečistoty, ktoré sa v priebehu dňa dostanú do vzduchu, padajú a majú negatívny vplyv na ľudí so zlým zdravotným stavom. A ak sú vo vašej spálni nepríjemné látky, ako sú parfumy, tabakový dym, chemikálie pre domácnosť atď., Potom sa nedá večer vyhnúť nevoľnosti.

Najčastejšou príčinou nevoľnosti večer je život v režime silného stresu a nadmernej práce. Tieto faktory vyvolávajú zvýšenie tlaku, čo vedie k nevoľnosti, slabosti, strate orientácie, studenému potu, závratom, iskrám a tme v očiach.
Hypertenzívni pacienti častejšie pociťujú večernú nevoľnosť, takže ak máte tendenciu zvyšovať krvný tlak, je lepšie mať vo svojom dome monitor krvného tlaku a lieky, ktoré vás privedú k vašim zmyslom.

Nevoľnosť v noci môže byť vyvolaná znateľným prejedaním deň predtým, najmä ak si dovolíte jesť veľké množstvo vyprážaných a tučných jedál. Tráviaci systém jednoducho nie je pripravený na prechod na núdzový režim činnosti v čase, keď má odpočívať, pretože vaše telo sa jednoducho snaží zbaviť nadmerného množstva a vyvolať zvracanie. Toto je normálna ochranná reakcia tela na prejedanie.

Ľudia sa často cítia nevoľní po ťažkých alkoholoch, čo je prirodzené, pretože alkohol je pre váš organizmus jedom. Pečeň neutralizuje malé množstvo alkoholu vďaka svojim vlastným enzýmom, ale takáto práca je pre ňu veľmi náročná.

Ak ste očividne prešli so silnými nápojmi, potom telo opäť obsahuje ochrannú reakciu: v noci sa cítite zle, ak ste večer večer požili príliš veľa alkoholu.

Nevoľnosť vyvolaná fyziologickými príčinami je pomerne zriedkavá a neutralizuje sa, hneď ako odstránite okamžitú príčinu zákalu. Je to schopnosť eliminovať nevoľnosť v noci zastavením príčin jej prejavu a umožňuje nám povedať, že vo vašom tele nie sú žiadne patológie.

Možné patológie

Ale ak nepríjemné pocity sprevádzajú spánok už týždeň alebo dlhšie, potom je to príležitosť, aby sa bezodkladne obrátil na lekára, pretože sa pravdepodobne v organizme vyskytla závažná porucha alebo sa vyvíja nejaká infekcia, ktorá si vyžaduje lekársky zásah:

 1. Črevná infekcia je jednou z najbežnejších príčin. Nauzea sa v tomto prípade objavuje v dôsledku toho, že proces trávenia je narušený, zatiaľ čo častice potravy zostávajú v žalúdku po dlhú dobu. Spolu s produktmi rozkladu môžu vstúpiť do obehového systému. Najčastejšie okrem nevoľnosti medzi príznaky infekcie patrí zvracanie, celková únava a nechutenstvo.
 2. Ochorenia pečene, močového systému sú príčinou neustálej nevoľnosti, ktorá sa zosilňuje večer aj v noci. Ak zároveň človek zje niečo, čo nie je zahrnuté v jeho strave a je zakázané lekárom, môže zvracať.
 3. AIDS a ďalšie choroby imunitného systému, ktoré samy osebe sú vážnymi dôvodmi na spustenie poplachu. Spomenutá symptomatológia sa v tomto prípade prejavuje na pozadí všeobecnej slabosti, poklesu ochranných funkcií tela a neschopnosti úplne odolávať infekciám, ktoré vedú k intoxikácii.
 4. Gastritída, vredy a iné choroby gastrointestinálneho traktu, ktoré si vyžadujú určitú stravu. Ak sa tak nestane, nauzea môže pridať silnú bolesť v hornej časti žalúdka, neustále zvracanie bez zvracania.
 5. Zvracanie sa môže vyskytnúť aj pri ochoreniach a poraneniach mozgu. Najjednoduchším príkladom je otras mozgu, pri ktorom sa uvedený príznak prejavuje obzvlášť zreteľne.
 6. Choroby štítnej žľazy, zodpovedné za hormonálne pozadie tela. Hormonálne zlyhanie vedie nielen k nevoľnosti, ale aj k neustálym bolestiam hlavy, výkyvom nálady a objavovaniu sa obáv.
 7. Niektoré lieky môžu mať nevoľnosť na zozname vedľajších účinkov. Môže byť v normálnom rozmedzí, ale môže tiež naznačovať individuálnu intoleranciu lieku. V takom prípade sa musíte poradiť so svojím lekárom.

Príčiny patologickej povahy

Existuje celý zoznam veľmi vážnych chorôb, medzi ktorých príznaky patrí nevoľnosť počas spánku, ako aj po ňom. Všetky tieto problémy si vyžadujú účasť kompetentného lekára:

 • Autoimunitné choroby vrátane HIV a AIDS. Imunita pacienta je silne potlačená, respektíve telo môže len ťažko bojovať s infekciami. Otravu môže spôsobiť dokonca aj požitie patogénneho mikroorganizmu, ktorý je neškodný zdravému človeku vo vnútri pacienta s autoimunitným ochorením tela, ktorého výsledkom je zvracanie.
 • Ochorenia pečene a žlčových ciest. Hovoríme o cholecystitíde, dyskinézii, cirhóze a iných bolestiach. Pacient môže zvracať cez deň aj v noci, ale večer bude problém viditeľný najmä na plný žalúdok.
 • Črevné infekcie, kolika, dysbióza. To všetko narúša adekvátne trávenie, vedie k uvoľňovaniu nestrávenej potravy späť do pažeráka ak absorpcii škodlivých produktov do krvi. V dôsledku toho sa objaví nevoľnosť.
 • Onkológie. Choroby tejto skupiny samy osebe zhoršujú pohodu človeka, vyvolávajú zníženie imunity a intoxikáciu celého organizmu. Faktom je, že imunitné bunky intenzívne bojujú proti rakovinovým bunkám a umierajú vo veľkom počte, zatiaľ čo telo zostáva otrávené. Chemoterapia a ožarovanie môžu mať tiež veľký vplyv na stav človeka.
 • Zranenia a choroby mozgu. Aj keď máte otras mozgu, budete sa cítiť nevoľne. Závažnejšie problémy vyvolávajú nevoľnosť po spánku, ako aj pred ním.
 • Choroby tráviaceho ústrojenstva vrátane žalúdka. V tomto prípade bude pacient pociťovať bolesť brucha. Toto je obzvlášť viditeľné, ak pacient ide do postele prázdny alebo porušuje stravu predpísanú lekárom na zotavenie.
 • Choroby endokrinného systému. Hormóny vylučované našim endokrinným systémom sú zapojené do mnohých kľúčových procesov, ktoré sa vyskytujú v našom tele. Ak existuje nerovnováha v počte a pomere určitých hormónov, prejaví sa to v pohody. Napríklad sa môžu začať záchvaty paniky, môže dôjsť k prudkému nastaveniu alebo strate hmotnosti, pacient zistí závraty, nevoľnosť a ďalšie nepríjemné príznaky.
 • Útok slepého čreva. Pri zápale slepého čreva cíti pacient ostré bolesti brucha, je chorý, niekedy až na zvracanie. Chronická apendicitída je určovaná nevoľnosťou v noci a pocitom neustálej ťažkosti na pravej strane.
 • Užívanie viacerých liekov. Niektoré lieky vyvolávajú nevoľnosť, výrobcovia určite o tomto vedľajšom účinku píšu v pokynoch. Hovoríme o tabletkách na spanie, sedatívach a iných prostriedkoch.

Existuje mnoho faktorov, ktoré vyvolávajú nevoľnosť iba u žien, čo je pochopiteľné. To je tehotenstvo, menštruácia, prejavy menopauzy. V skorých štádiách tehotenstva sa často vyskytuje toxikóza, čo môže dobre vysvetliť, prečo je večer chorá. Но чаще беременные женщины мучаются от тошноты по утрам, впрочем, все это очень индивидуально.

Перед началом критических дней у женщин резко изменяется гормональный фон. Именно это вызывает наступление месячных, а также множество неприятных симптомов, например, головокружения, тошноты, болей и спазмов, скачков давления, обмороков и т. д. Dnešné dámy sú tak zaneprázdnené každodennými činnosťami, že ich stavu nevenujú veľkú pozornosť, ale večer sa pri relaxácii všetky nepriaznivé faktory stanú zreteľnejšími.

Ako sa zbaviť nevoľnosti v noci

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa týchto príznakov zbaviť: lieky, prevencia vonkajších dráždivých látok a ľudové liečivá. Vždy však musíte začať návštevou lekára, ktorý zhodnotí situáciu, stupeň nebezpečenstva pre telo a už predpíše potrebnú liečbu. Ak lekár predpisuje lieky, zoznam liekov môže obsahovať:

 • Allohol, ktorý pomáha nielen zbaviť telo toxínov, ale tiež pomáha pri oddeľovaní a odstraňovaní žlče.
 • Cholenzym v šetrnej forme normalizuje tráviaci trakt.
 • Polysorb, môže zmierniť príčiny a príznaky otravy, bojuje proti infekciám.
 • Cerucal pomôže zbaviť sa zvracania a normalizovať tráviaci trakt.

Lekár môže tiež odporučiť určitú stravu, ak nevoľnosť nemá patologické príčiny. V rámci tejto diéty by ste mali znížiť množstvo konzumovaných mastných a vyprážaných potravín, silne korenených alebo slaných potravín. Môžete tiež použiť diétne druhy mäsa, kukuricu alebo proso, priehľadné vývary na chudé mäso, ryžu a citrón.

Prečítajte si tiež

Hlasité chrápanie, ktoré vydáva spiaca osoba, je skutočným trápením pre tých, ktorí sa s ním snažia relaxovať v tej istej miestnosti ....

Na zabránenie vzniku nevoľnosti z vonkajších faktorov sa odporúčajú tieto opatrenia:

 • Odstráňte zo spálne všetky vône a vône.
 • Miestnosť pravidelne vetrajte.
 • Skontrolujte, či v miestnosti nie sú prítomné alergény (prach, peľ, kvety atď.), Ak sú k dispozícii.

 • Snažte sa byť večer večer nervózny a pred spaním minimalizujte stresové situácie.
 • Pred spaním nepite alkohol, nepite sa, prejedajte sa s ľahkými výrobkami v malom množstve.
 • Ak je príčinou nevoľnosti skok v krvnom tlaku, musíte pred odchodom do postele odmerať a podľa potreby brať lieky.
 • Nechoďte do postele hneď po dlhom čase pozerania televízie alebo práce s počítačom. Oddeľte ich od tela na hodinu a pol hodiny.
 • Večer si môžete vziať teplý kúpeľ s olejmi alebo bylinkami, je však dôležité vziať do úvahy, že medzi prísadami vo vode nie sú alergény.

Ako sa vyrovnať s nevoľnosťou večer?

Kvalita spánku priamo ovplyvňuje kvalitu života, preto musí človek vyriešiť problém, ak sa večer večer cíti zle. Najprv musíte odstrániť všetky možné fyziologické príčiny. Nasledujúce jednoduché akcie pomôžu:

 • pozorovať hygienu spánku, vetrať miestnosť kedykoľvek počas roka,
 • odstráňte zo spálne všetky dráždivé prvky vrátane látok so silnou vôňou,
 • eliminovať všetky toxické a alergénne látky,
 • vyvarujte sa stresu a nenechajte nikoho pokaziť svoju náladu pred spaním,
 • ak ste náchylní na vysoký krvný tlak, ovládajte svoj tlak,
 • vyhnúť sa alkoholu, najmä v noci,
 • neprejedaj sa
 • fyzická aktivita by mala byť mierna,
 • snažte sa nevykonávať fyzicky ani psychicky,
 • jednu a pol až dve hodiny pred spaním vypnite počítač a televízor, nepoužívajte smartfón.

Odpoveďou na to, prečo sa večer cítite zle, môže byť liek, ktorý používate. Znovu si prečítajte pokyny k liekom, môže sa vyskytnúť nevoľnosť ako vedľajší účinok. Ak vám to veľmi vadí, poraďte sa so svojím lekárom, aby ste vymenili produkt za jemnejší.

Pred spaním si vemte teplý relaxačný kúpeľ. Pomôže zbaviť sa toxínov a uvoľniť napäté svaly. Okrem toho sa môžete odmeniť ľahkou samomasážou, meditáciou, príjemnou hudbou a ďalšími tichými aktivitami.

Čistiace detoxikačné čaje vám umožnia zbaviť sa večerných príčin nevoľnosti, ale mali by ste ich používať pred obedom, pretože majú často diuretický účinok. Osobitná pozornosť by sa mala venovať pri výbere nápoja pre tehotné ženy. Niektoré prírodné látky a byliny, ktoré tvoria čaj, môžu spôsobiť potrat v skorých štádiách.

Ak trpíte chronickým ochorením, ktorého príznakom je večná nevoľnosť, určite navštívte svojho lekára a požiadajte ho, aby mu predpísal vhodný liek na riešenie tohto problému. Nekupujte si antiemetiká, pretože ide iba o nevoľnosť, liek bude bezmocný, ale môže otráviť telo.

Liečba nočnej choroby tradičnou medicínou

Môžete tiež použiť ľudové „dedičné“ spôsoby, ktoré vám môžu pomôcť nielen zbaviť sa nepríjemných príznakov, ale v niektorých prípadoch posilnia celé telo:

 1. Urobte odvar žihľavy od mlieka. Na to potrebujete pohár mlieka a lyžičku nasekaných listov. Premiešajte a privarte, nechajte trochu uvariť. Okamžite musíte vypiť jednu tretinu pohára a do hodiny vypiť lyžicu.
 2. Vezmite čajovú lyžičku sušených bylín: harmančeka, šalvie a rozmarínu. Nalejte bylinkovú zmes vriacou vodou (jeden a pol litra) a nechajte stáť. Po ochladení infúzie - každých 15 minút vypite malý nápoj.
 3. Vyberte z nej pol citrónu a šťavy, ktorá sa vylisuje, zmiešaná so sódou. Pite a pite veľa vody. Pomáha pri prvých prejavoch príznaku.
 4. Jednou z najpopulárnejších metód je čerstvo vylisovaná zemiaková šťava. Zmierňuje nevoľnosť a zvracanie.
 5. V prípade príznakov spôsobených silným stresom musíte uvariť upokojujúci čaj. Vezmite čajovú lyžičku sušeného harmančeka lekárne a uvarte prevarenú vodu v pohári. Je to klasický sedatívum, ktoré bojuje s mnohými príznakmi.
 6. Existuje infúzny recept so zložením, ktoré znie ako báječný lektvar. Je potrebné odobrať bylinnú kolekciu valeriánu, rasce, marsh calamus, oregano, divej ruže a koriandra. Bylinky si môžete sami zmiešať v rovnakých pomeroch. Výsledná zmes v množstve jednej polievkovej lyžice varí vo vriacej vode (pol litra) a poskytne čas na varenie. Pite 100 gramov pred jedlom.
 7. Môžete trochu nastrúhať zázvor a vypiť ho vodou. Zelený čaj si môžete pripraviť aj so zázvorom a harmančekom.

záver

Nie vždy môže byť večnou nevoľnosťou zvon na urgentnú liečbu závažných chorôb, niekedy stačí len monitorovať váš životný štýl, dodržiavať správnu výživu a nie nadmernú prácu. Hlavná vec je jednoducho starostlivo zvážiť vaše telo, nie ignorovať jeho signály a včas vyhľadať pomoc lekára.

Pozrite si video: SICK NEW Firearms Simulator w Kevin Dixie of NOC Firearms at The Range in St. Louis West (August 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send