Užitočné tipy

Ako prejaviť láskavosť spontánne

Pin
Send
Share
Send
Send


Spontánne prejavy láskavosti sú, keď sa snažíme oživiť deň inej osoby tým, že robíme niečo premyslené, dobré a starostlivé. Láskavosť je spôsob, ako ukázať ostatným, že aj napriek nepriateľstvu a sebectvu tohto sveta existuje miesto pre láskavosť.

Na začiatku myšlienka spontánnych prejavov láskavosti patrí Anne Herbertovej, o ktorej sa hovorí, že napísala do reštaurácie na obrúsok: „Precvičujte spontánne prejavy láskavosti a krásnych akcií bez zmyslu.“

Táto koncepcia sa čoskoro rozšírila do celého sveta a vyzvala na rôzne akcie v mene láskavosti. A nemôžete čakať na niekoho, kto iniciuje prejav láskavosti, ale môžete začať praktizovať dobré skutky hneď teraz, kedykoľvek a v akejkoľvek podobe, dokonca aj hranie hier.

Dobrými skutkami pre druhých pomáhate vytvárať spoločenstvo ľudí, ktorí vedia o láskavosti ľudí, ktorí považujú šľachtu ducha, konania a láskavosti k ostatným za hlavnú súčasť zdravého spoločenstva. Tu je niekoľko návrhov na spontánne prejavy láskavosti, ktoré pomôžu ostatným ľuďom inšpirovať sa vašimi činmi.

 1. Buďte láskaví k ostatným, Pocit láskavosti je nákazlivý. Ak ste pripravení zdieľať svoju láskavosť, ostatní vás inšpirujú vašim príkladom a pomyslia si, čo môžu sami urobiť. Udržujte tento oheň svojou láskavosťou.

Buďte opatrní a starostliví., Prejavy láskavosti musia odrážať potreby a potreby druhých. Pokúste sa ísť príkladom pre ostatných.

- Pošlite niekoho pred seba. Ak ste sa dostali k linke v obchode s potravinami súčasne s inou osobou, usmejte sa a preskočte.
- Ak ste uviazli v dopravnej zápche a ďalšie auto sa chce pred vami zakliniť, ktoré si absolútne nechcete nechať ujsť, nezabudnite, že vám niekto tiež unikol a vráti vašu vďačnosť ďalšej osobe.

Používajte svoje dobré mravy ako forma láskavosti. Dobré spôsoby života nezomreli, na mnohé sa jednoducho zabudne. Správanie je však základom zdvorilých a dobrých vzťahov a ich používanie je znakom úcty k ostatným.

- Otvorte dvere iným ľuďom.
- Držte dáždnik nad niekým v daždi a príďte včas na dohodnuté stretnutie.
- Keď niekto pre vás niečo urobil, vždy povedzte „ďakujem“, buďte vďační a informujte o tom

Veľkorysý kompliment, Keď jazdíte vo výťahu alebo stojíte v rade v obchode, visí vo vzduchu nepríjemné ticho. Preto namiesto toho, aby ste hľadeli na zem, hľadajte niečo, čo sa vám páči v susedovi, a úprimne mu dajte poklonu. Osoba bude nielen potešená, ale môže to byť aj podnet na rozhovor s možným novým priateľom.

- Prekvapte svojho suseda tým, že mu poviete, aký dobrý dnes vyzerá.
- Povedzte svojmu asistentovi, aký inteligentný je, a urobte to úprimne. Ďakujeme každému podriadenému, ktorý zostane v správe až do neskorej doby alebo urobil v práci niečo navyše. Všimnite si také veci.
- Ďakujeme dieťaťu za jeho schopnosti a správne názory. Urob to pre niečo iné ako školské hodiny a domáce úlohy.
- Napíš rukou písanú poznámku priateľovi alebo členovi rodiny a povieš im, ako sa ti páči a obávajú sa o nich.

Myslite na ľudí záleží na vašom okolí a ďakujem im.

- Pošlite staré hračky a knihy vášho dieťaťa do miestnej materskej školy. Poďakujte pedagógom a učiteľom, ktorí toľko robia pre malé deti.
- Kvapka suseda s čerstvo upečeným koláčom. Vaši susedia sú dôležitou súčasťou vašej komunity a záleží len na ich blízkom okolí. Uvedomte si ich dôležitosť a úlohu vo vašom živote.

Vyskúšajte sa ako dobrovoľník, Podaj pomocnú ruku. Už ste niekedy videli bezdomovcov a rozrušenie z toho, že nie sú schopní nič zmeniť? Aj keď ich všetky nemôžete uložiť, pomocou jednej malej akcie sa môžete veľa zmeniť.

- Kúpte si rukavice alebo si vyberte zo skrinky starú prikrývku a dajte ju niekomu, kto žije v chladnej ulici alebo inej organizácii, ktorá pomáha znevýhodneným.

Udržujte čisté aj keď sa o to nikto nepýta.

- Ak na ulici vidíte, že niekto vyhodil odpadky, netraste len nesúhlasne hlavou a odvráťte sa iným smerom, ale zdvihnite a vyhoďte tento odpad.
- Môžete si dokonca vziať celofánové vrece na prechádzku a odstrániť prebytok na ulici, ktorý vás nepoteší. A toto bude váš spontánny prejav láskavosti pre ľudí, ktorí idú rovnakou cestou.

Zabaľte láskavosťou pracovných kolegov.

- Dokončite pracovné zaťaženie kolegu a prepustite ho skoro na narodeniny dieťaťa.
- Prineste čerstvé pečené koláče alebo muffiny do práce a podeľte sa o ne so svojimi kolegami.

Strávte trochu svojho bohatstva na ostatných - platiť za kávu nasledujúcej tabuľky. Prečo niekoho prekvapiť platením toho, čo sa chystalo zaplatiť? Tu je niekoľko zábavných návrhov:

- Zaplaťte kávu a koláč za ďalší stôl v kaviarni.
- Zaplaťte lístky do kina pre tých, ktorí pre vás stoja v rade.
- Zaplaťte vstup do zoo pre deti a ich rodičov, ktoré čakajú na vstup do zoo.

--> --> Doprajte svojej domácnosti trochu odpočinku, Pre svojich blízkych môžete urobiť veľa dobrých vecí. Niektorí z nich môžu byť, že im dáte prestávku v domácich prácach a pre zmenu urobíte niečo iné a príjemnejšie.

- Podávajte raňajky v posteli.
- Umývajte ich auto.
- burinu na záhrade, zatiaľ čo všetci pracujú.
- Sľubujte, že umývate riady týždeň!
- Vytlačte fotografie svojich rodinných príslušníkov a napíšte, prečo sú pre vás také dôležité.

 • Nečakajte nič, Najväčšie dobré skutky sú skutky dobrej vôle a srdca, pretože vám záleží na inej osobe a chcete, aby bol šťastný a na oplátku neočakávate nič.

 • Poďme bežať bumerang láskavosti! Láskavosť je taká vec, ktorá má svoje vlastné odmeny a môže posilniť váš pocit šťastia a pohody. Čo viac by ste mohli chcieť?

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send