Užitočné tipy

Prečo je dôležité mať na sebe podprsenku

Pin
Send
Share
Send
Send


To však neznamená, že spodná bielizeň sa nezmestí bez toho, aby ju odmerala. Podobne nemôžete hovoriť o podprsenke, pokiaľ neviete, ako ju nosiť.

Najčastejšou chybou je nesprávny výber pohára, a preto sa celá podprsenka nehodí.

  Ako si obliecť podprsenku a čo by sa malo urobiť ako prvé? Ak chcete začať, nastavte naň maximálnu dĺžku ramien. Ak je štandardná veľkosť malá, pomôže vám to predísť strielam a v budúcnosti to umožní úpravu normálnej veľkosti.

Ako si obliecť podprsenku s otvoreným chrbtom? Opakujte všetky rovnaké kroky. Ak je ťažké upevniť podprsenku na chrbte, otočte ju dopredu. Po zaistení držiakov jednoducho strčte ruky do remienkov.

Po nasadení je veľmi dôležité vykonať kontrolu. Na prvku spodnej bielizne by nemali byť vrásky, krútenie, ktoré môžu viesť k poškodeniu pokožky.

Je dôležité udržiavať kosti v normálnej polohe (ak podprsenka nie je plynulá).

Ako si obliecť podprsenku s holými plecami a opraviť ju? Fáza 2

Po nasadení je dôležité správne umiestniť prsia do príslušnej šálky. To sa deje v nasledujúcom poradí:

  Pohárik je potrebné pripevniť rukou a palcom ho držať na kosti. Potom si druhou rukou vezmite hrudník a zdvihnite ho. Je dôležité, aby bol vyplnený všetok prázdny priestor a bradavky boli umiestnené v strede.

Ak vaša podprsenka nemá bez ramienok, môžete v tejto fáze dokončiť. Je dôležité skontrolovať pás, ktorý zakrýva chrbát, pretože to je ten, kto podporuje hrudník.

Plynulé nastavenie dĺžky. Etapa 3

Posledným krokom bude stanovenie vhodnej dĺžky popruhov. Nezabudnite, že podporu hrudníka vykonáva opasok, preto ho skontrolujte.

Nastavenie je veľmi jednoduché. Nasaďte popruhy a potom vyberte najlepšiu možnú dĺžku.

Po nasadení by mala byť podprsenka rovnobežná s podlahou. Ak narazíte na problém s záhybmi v oblasti hornej časti pohárikov, jednoducho ich napravte pritlačením prsta.

Prečo je nosenie podprsenky tak dobré?

Teraz viete, ako správne nasadiť podprsenku, a preto by ste mali hovoriť o výhodách tejto možnosti oblečenia. Existuje ich niekoľko:

 1. Znižujete riziko posunu prsného tkaniva do podpazuší alebo späť. Nesprávnym rozložením prsníkov v podprsenke existuje možnosť deformácie pokožky, je však zabránené.
 2. Ochabnutá, visiaca forma vás pravdepodobne neuspokojí. Správnym nasadením podprsenky prispievate k podopreniu hrudníka. Nepríjemné alebo nevhodné prvky spodného šatníka môžu pokožku vytlačiť a oslabiť.

Tieto 2 dôležité výhody správneho nosenia podprsenky ochránia vašu hruď pred deformáciou.

Tipy na nosenie a nasadenie podprsenky

Postupujte podľa týchto pokynov:

 1. Upravte opísaný prvok tak, aby hrudník dobre priliehal na šálky. Nemali by mať voľný priestor.
 2. Pri nasadení na podprsenku nezabudnite na ňu upraviť kosti. V opačnom prípade sa môžu do tela vykopať a spôsobiť bolesť.
 3. Vyberte si materiál, ktorý umožňuje telu dýchať. Môže to byť bavlna, ale v žiadnom prípade nebudú vhodné syntetické látky.

Ako si obliecť podprsenku? Odpoveď je veľmi jednoduchá: pomocou pokynov v článku! Hrudník by mal najskôr vstúpiť do pohárov, potom zapnúť opasok a skontrolovať umiestnenie poprsie. Potom nastavte dĺžku bez ramienok a s potešením vykonajte akékoľvek pohyby tela.

Šaty podprsenku vpravo - 4 kroky

Ak ste na podprsenke prvýkrát, upravte dĺžku bez ramienok na celú dĺžku.

Podprsenku držte rovno pred sebou. Nakloňte sa mierne dopredu tak, aby hrudník úplne vyplnil poháriky. Potom zabalte konce živôtika za chrbát a upevnite podprsenku v najviac voľnej polohe.

Ak je pre vás obtiažne pripevniť podprsenku na chrbát, môžete to urobiť spredu a potom otočte živôtik. To sa však musí robiť veľmi opatrne, pretože existuje možnosť poškodenia kostí v šálkach.

Uistite sa, že podprsenka dokonale sedí na pokožke (posúvajte prst po vnútornej strane korzetu na zadnej strane), nikde sa nekrútite a nie sú tam žiadne vrásky. Okrem toho musíte skontrolovať, či je korzetový pás rovnobežný s podlahou. Najlepšie je, že je pod lopatkami.

Pripevnite rukou dno šálky, na ktorej sa nachádza kosť, a potom narovnajte hrudník, ako keby zhromažďoval prsné tkanivo z podpazušia do šálky tak, aby bol pohár úplne vyplnený (malo by sa to urobiť bez ohľadu na veľkosť prsníka). V tomto prípade by mali byť vaše bradavky umiestnené v strede šálok.

Nakloňte sa mierne dopredu a pritom držte kosti rukami. Podprsenku mierne pretrepte doľava doprava. Hneď ako sa narovnáte, hrudník sa dokonale zmestí do pohárov a vstúpi do nich. Môžete si byť istí, že podprsenka sedí správne stlačením kostí - mali by byť umiestnené na hrudi, a nie na hrudi.

Narovnať a nastaviť dĺžku bez ramienok.
Nezabudnite, že podprsenka a nie popruhy sú zodpovedné za podporu hrudníka. Preto by mali sedieť dobre a pohodlne. S nastavením bez ramienok musíte čeliť iba pri prvom pokuse o podprsenku.

Majitelia luxusnej poprsie si môžu všimnúť, že na vrchu pohárikov sú ich prsia mierne nafúknuté. To sa dá ľahko fixovať sledovaním ukazovákov pozdĺž vnútorného okraja celého kalicha.

Ak ste urobili všetko správne, hrudník v podprsenke by mal byť vždy priamo v strede a nasmerovaný dopredu a pás korzetu na chrbte je rovnobežný s podlahou.

Čo možno od tejto metódy očakávať

Pri použití tejto metódy vždy, keď nosíte podprsenku: kosti, opasok a šálky sa správne umiestnia na hrudník a podprsenka sama zdvihne hruď a poskytne optimálnu oporu.

Okrem toho je možné znížiť záhyby kože v podpazuší a na chrbte (najmä u žien s veľmi veľkolepými prsiami) v dôsledku pohybu tkaniva prsníka správnym smerom.

Pohybujúce sa prsné tkanivo je stav, pri ktorom sa prsné tkanivo prerozdeľuje z normálnej polohy do podpazušia alebo dokonca do chrbta. Výsledkom tohto procesu sú mastné alebo kožné záhyby.

Tkanivo prsníka sa často pohybuje v dôsledku dlhodobého nosenia nesprávne zvolenej podprsenky: príliš malé a príliš veľké pásy na šnúrke (prsné tkanivo sa vytlačí nevhodnými šálkami do strán a zozadu, do podpazušia). Tento stav tkanív sa napriek tomu dá napraviť, ak sa na určitý čas správne nosí a správne nosí podprsenka.

Oprava zmien spôsobených pohybom prsného tkaniva môže zmeniť veľkosť podprsenky, t. veľkosť pásu sa zníži a objem pohárikov sa zvýši.

Napríklad pre ženy s objemom C a viac to nie je neobvyklé (hoci to môže byť aj u žien s malou veľkosťou prsníkov), keď po niekoľkých mesiacoch nosenia podprsenky so správnou veľkosťou budete musieť kúpiť korzetový model so šálkami o jednu veľkosť väčšiu.

Dôvodom je skutočnosť, že prsné tkanivo sa namiesto šírenia okolo hrudníka naopak sústredilo na správnom mieste. Preto vám odporúčame, aby ste po zistení správnej veľkosti podprsenky a jej správnom nosení nekúpili veľa živôtikov naraz, ale počkajte, pretože Počas tohto obdobia sa môže veľkosť podprsenky zmeniť.

Ako dať na podprsenku - krok za krokom pokyny

 1. Upravte si dĺžku popruhov pre seba od polohy ich maximálnej dĺžky,
 2. Mierne sa nakloňte dopredu, položte popruhy na svoje plecia, opatrne vložte poprsie do šálok, narovnajte bočné a hrudník rukou,
 3. Potom vyrovnajte hornú časť tkanív prsnej žľazy, aby v šálkach neboli žiadne medzery,
 4. Zadnú časť podprsenky pripevnite do najextrémnejšej, voľnej polohy. Ak háčiky umiestnené na zadnej strane sťažujú upevnenie samostatne, môžete si dať podprsenku jej otočením dopredu, ale popruhy sa musia odstrániť., Tento spôsob však nie je celkom vhodný a prispieva tiež k rýchlemu napínaniu elastickej látky bez ramienok,
 5. roztiahnite rukou celý povrch korzetu pred a za, skontrolujte, či nie je nesprávne sedená alebo skrútená časť,
 6. uistite sa, že popruhy sú také, aké potrebujete, ak je to potrebné, odstráňte podprsenku, nastavte popruhy a znova ich nasaďte.

Dôležité! Keď sa bočné elastické časti podprsenky napínajú, zmeňte polohu tak, aby háčiky boli pripevnené bližšie k ľavej polovici. Extrémna poloha spony je signálom, že podprsenku bude potrebné čoskoro nahradiť novým výrobkom.

Podprsenka so sponou vpredu je nasadená inak:

 • položte popruhy na plecia
 • privádzanie pohárov pod hrudník na oboch stranách, upevnenie podprsenky,
 • Nakloňte sa trochu dopredu a opravte umiestnené prsné žľazy vo vnútri podľa vyššie uvedených odporúčaní,
 • ak sú popruhy veľké, vyberte produkt, upravte jeho dĺžku a znova nasaďte podprsenku.

Ako pochopiť, že podprsenka má na sebe správne?

Sme si istí, že keď si nosíte podprsenku, pripisujete hlavným akciám najväčší význam:

 • veľmi opatrne napnite hruď a vložte ju do pohárov,
 • uistite sa, že pás (spodná časť) prilieha k telu a tvorí priamku.
 • Dôležité! Dodržiavanie týchto základných pravidiel prispeje k pohodlnému obliekaniu a noseniu podprsenky.

Ak nosíte správne vybranú podprsenku, môžete pochopiť, či je správne nosená podľa nasledujúcich bodov:

 1. prsia nevychádzajú z pohárov a nevisia nad nimi, a v samotnom pohári nie je žiadna medzera, nikde sa nevytvára,
 2. kosti výrobku sú prísne pod hrudníkom, ani na boku, ani na dne, tkanivo mliečnych žliaz nie je viditeľné a je úplne umiestnené v šálke,
 3. popruhy sa nerežú na mäkké tkanivá ramena, nezanechávajú žiadne stopy, natiahnuté na maximum, nelietajú, medzi ramenom a popruhom voľne neprechádzajú viac ako dva prsty;
 4. zadná časť produktu so sponou sa netlačí a nezráža sa do tela alebo sa voľne neklesá,
 5. podprsenka sedí pevne, ale netlačí sa a nespôsobuje nepohodlie, umožňuje vám voľne sa pohybovať a dýchať. Pás, ktorý stúpa nahor alebo sa nehodí k telu, naznačuje nesprávne nasadenie a nesprávny model., V ideálnom prípade by línia pásu mala byť rovnobežná s podlahou, prednou aj zadnou,
 6. prsník je nasmerovaný mierne nahor, bradavky sú umiestnené v strede šálky, pokožka spodnej časti poprsie a kožné tkanivo pod prsníkom sa nikde nedotýkajú,
 7. pri náhlych pohyboch, zdvíhaní paží hore, poprsie „nevyskočí“ z korzetu.

Ako ho nosiť, aby bolo pohodlné?

Podprsenka je vybraná na podporu hrudníka a zdôrazňovanie krásy a milosti tejto časti ženského tela. Mal by to byť priateľ, ktorý obopína poprsie v jemnom, ale bezpečnom objatí. Stlačenie, prerezanie do tela a začervenanie mäkkých tkanív sú neprijateľné. To znamená, že váš priateľ nie je vybratý správne a je potrebné ho vymeniť..

Dôležité! Dvakrát týždenne by ste si mali vymeniť podprsenku za čerstvú. Toto je jeden z krokov na udržanie mliečnych žliaz v čistote, a preto sú zdravé.

Nepríjemné sú aj niektoré ďalšie prejavy:

 • neustále posuvné alebo krútiace popruhy,
 • skrútené kosti
 • poprsie sa objavili poprsie.

Všetko vyššie uvedené je signálom pre výber iného korzetového produktu. To je veľmi dôležité, pretože dodržiavanie noriem a zásad výberu správneho modelu pomôže udržať zdravie ženy bez rizika rozvoja mastopatie, čo môže v niektorých prípadoch viesť k tvorbe nádorov.

Pin
Send
Share
Send
Send