Užitočné tipy

Ako otvoriť Docx?

Pin
Send
Share
Send
Send


Tí, ktorí veľa pracujú s textovými dokumentmi, pravdepodobne museli pracovať so súbormi s príponou docx. Tieto súbory sú bezradné pre mnoho používateľov, nevedia, ako otvoriť docx. V tomto článku sa budeme zaoberať programami, s ktorými môžete pracovať so súbormi docx.

Microsoft Word 2007 alebo novší

Formát docx získal popularitu po vydaní kancelárskeho balíka Microsoft Office 2007. Program Microsoft Word 2007, ktorý je súčasťou tejto kancelárskej sady, štandardne ponúka ukladanie nových dokumentov vo formáte docx.

Preto tento program poskytuje podporu najvyššej kvality pre tento program.

Microsoft Word 2003

Jedným z najpopulárnejších kancelárskych programov je stále program Microsoft Word 2003. Ak používate iba taký program, môžete tiež otvoriť formát docx. Ale pretože tento program na začiatku nedokáže pracovať s docx, budete si musieť stiahnuť doplnok, ktorý do programu pridá podporu pre tento formát.

Doplnok je distribuovaný úplne zadarmo a dá sa ľahko stiahnuť z webovej stránky spoločnosti Microsoft: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx? >

Bezplatné balíky Office OpenOffice a LibreOffice

Textový editor Microsoft Word funguje dobre so súbormi docx. Tento program je však súčasťou plateného balíka programov Microsoft Office. Preto, ak potrebujete bezplatné riešenie na otvorenie súboru docx, venujte pozornosť bezplatnej kancelárskej sade OpenOffice a LibreOffice.

Súčasťou týchto kancelárskych balíkov je textový editor s názvom Writer. S ním môžete ľahko otvoriť a upraviť súbor docx.

Online prevodník docx na doc

Ak vám nevyhovujú všetky vyššie uvedené metódy a stále neviete, ako otvoriť súbor docx, možno bude užitočné použiť online prevodník z formátu docx do doc. Táto služba sa nachádza na adrese http://www.doc.investintech.com/.

S jeho pomocou môžete ľahko a rýchlo premeniť súbor docx na normálny súbor doc, ktorý potom môžete otvoriť pomocou ľubovoľného programu, ktorý ho podporuje.

Ak chcete previesť docx na doc, stačí kliknúť na tlačidlo „Prehľadávať“ a vybrať požadovaný súbor docx. Potom služba vykoná konverziu a ponúkne stiahnutie súboru doc, preto musíte kliknúť na tlačidlo „Stiahnuť“.

Ako otvoriť súbor .docx?

Najprv sa zaoberajme obsahom tejto normy. Ako viete, súbory s príponou .docx obsahujú text, obrázky, štýly formátovania, nakreslené prvky. Takéto dokumenty sú vytvorené v programe Microsoft Word, ale je ich možné otvárať a upravovať pomocou iného softvéru. Je potrebné dodať, že na rozdiel od prípony .DOC, ktorá obsahuje informácie v jednom binárnom súbore, sú tieto typy dokumentov založené na otvorenom formáte XML. Ich hlavným bodom je zvýšenie dostupnosti dokumentov. Keď už hovoríme o tom, ako otvoriť súbor DOCX, sortiment je široký: od starších verzií programu Word 2007 po pohodlnejšie a univerzálnejšie bezplatné editory vrátane systému Windows Office. V druhom prípade nemusíte dodatočne sťahovať rozšírenia, aby ste mohli pracovať s inými normami kancelárskych programov.

Ako zobraziť a editovať DOCX online

V sieti je veľké množstvo služieb, ktoré umožňujú tak či onak otvoriť dokumenty vo formáte DOCX. Tu sú len skutočne silné nástroje tohto druhu, medzi nimi niekoľko jednotiek. Avšak tí najlepší z nich sú schopní úplne nahradiť stacionárne analógy kvôli prítomnosti všetkých rovnakých funkcií a ľahkému použitiu.

Program Windows Office na otváranie súborov docx

Ak sú priradenia v počítači správne nastavené, nemusíte prísť na to, ako otvoriť docx - stačí dvakrát kliknúť na dokument pomocou aplikácie Windows Office. Vo vlastnostiach dokumentu môžete nakonfigurovať otvorenie tohto povolenia predvoleným programom. Ak nie je nakonfigurovaná správna aplikácia povolenia, kliknutím na súbor sa otvorí okno, v ktorom môžete určiť cestu k programu pre prácu so súbormi docx. V našom prípade je to Windows Office. Vlastne to je všetko. Aby sa dokument mohol v budúcnosti zobraziť alebo upraviť, nie sú potrebné žiadne ďalšie kroky okrem dvojitého kliknutia na súbor. Je potrebné dodať, že navrhovaný nástroj je ľahký, rýchlo sa inštaluje a pravidelne je offline.

Zadarmo Windows Office

Windows XP / Vista / 7/8/10 Verzia: 1.0 12. 4. 2015
Veľkosť súboru: 45,2 MB.

Metóda 1: Dokumenty Google

Kupodivu to bola spoločnosť Dobra Corporation, ktorá od spoločnosti Microsoft vytvorila najlepší analógový prehľad kancelárskej sady založený na prehľadávači. Tento nástroj od spoločnosti Google vám umožňuje plne pracovať v „cloud“ s dokumentmi programu Word, tabuľkami Excel a prezentáciami programu PowerPoint.

Jedinou nevýhodou tohto riešenia je, že k nemu majú prístup iba oprávnení používatelia. Preto skôr, ako otvoríte súbor DOCX, budete sa musieť prihlásiť do svojho účtu Google.

Ak tak nie je, prejdite jednoduchým postupom registrácie.

Po autorizácii služby sa dostanete na stránku s poslednými dokumentmi. Tu sa zobrazujú súbory, s ktorými ste v službe Google Cloud niekedy pracovali.

 1. Ak chcete pokračovať v nahrávaní súboru .docx do služby Dokumenty Google, kliknite na ikonu adresára v pravom hornom rohu.
 2. V okne, ktoré sa otvorí, prejdite na kartu "Loading".
 3. Potom kliknite na tlačidlo, ktoré hovorí „Vyberte súbor v počítači“ a vyberte dokument v okne správcu súborov.

Je to možné iným spôsobom - stačí pretiahnuť súbor DOCX z Prieskumníka do príslušnej oblasti na stránke.

 • Výsledkom bude otvorenie dokumentu v okne editora.
 • Pri práci so súborom sa všetky zmeny automaticky ukladajú do „cloudu“, konkrétne na váš Disk Google. Po dokončení úprav je možné dokument znova stiahnuť do počítača. Ak to chcete urobiť, choďte na "Súbor"Stiahnuť ako a vyberte požadovaný formát.

  Ak ste aspoň trochu oboznámení s programom Microsoft Word, nebudete si musieť zvyknúť na prácu s programom DOCX v službe Dokumenty Google. Rozdiely v rozhraní medzi programom a online riešením od spoločnosti Dobra Corporation sú minimálne a sada nástrojov je úplne podobná.

  Metóda 2: Microsoft Word Online

  Spoločnosť Redmond tiež ponúka svoje vlastné riešenie pre prácu so súbormi DOCX v prehliadači. Microsoft Office Online obsahuje aj známy textový procesor Word. Na rozdiel od služby Dokumenty Google je však tento nástroj výrazne „odizolovanou“ verziou programu pre Windows.

  Ak však potrebujete upraviť alebo zobraziť objemný a relatívne jednoduchý súbor, služba od spoločnosti Microsoft je tiež pre vás ideálna.

  Opätovné použitie tohto riešenia bez autorizácie zlyhá. Budete sa musieť prihlásiť do svojho účtu Microsoft, pretože rovnako ako v službe Dokumenty Google sa na ukladanie upraviteľných dokumentov používa váš vlastný cloud. V takom prípade je to služba OneDrive.

  Ak chcete začať s programom Word Online, prihláste sa alebo si vytvorte nový účet Microsoft.

  Po zadaní vášho účtu sa otvorí rozhranie, ktoré je veľmi podobné hlavnej ponuke stacionárnej verzie MS Word. Vľavo je zoznam posledných dokumentov a napravo mriežka so šablónami na vytvorenie nového súboru DOCX.

  Hneď na tejto stránke môžete nahrať dokument na úpravu v službe alebo skôr na OneDrive.

  1. Stačí nájsť tlačidlo „Poslať dokument“ Napravo od hornej časti zoznamu šablón a pomocou neho importujte súbor DOCX z pamäte počítača.
  2. Po stiahnutí dokumentu sa otvorí stránka s editorom, ktorého rozhranie je ešte viac ako rozhranie Google, pripomína to samé slovo.

  Rovnako ako v prípade Dokumentov Google sa všetko, aj tie najmenšie zmeny, automaticky ukladajú do cloudu, takže sa nemusíte starať o bezpečnosť údajov. Po dokončení práce so súborom DOCX môžete stránku jednoducho opustiť s editorom: hotový dokument zostane v OneDrive, odkiaľ ho môžete kedykoľvek stiahnuť.

  Ďalšou možnosťou je okamžité stiahnutie súboru do počítača.

  1. Najprv prejdite do časti "Súbor" panel ponuky MS Word Online.
  2. Potom vyberte Uložiť ako v zozname možností vľavo.

  Zostáva iba použiť vhodný spôsob sťahovania dokumentu: v pôvodnom formáte, ako aj s príponou PDF alebo ODT.

  Vo všeobecnosti nemá riešenie od spoločnosti Microsoft oproti Dokumentom Google žiadne výhody. Pokiaľ aktívne nepoužívate úložisko OneDrive a nechcete rýchlo upraviť súbor DOCX.

  Metóda 3: Spisovateľ Zoho

  Táto služba je menej populárna ako predchádzajúce dve služby, ale to v žiadnom prípade nie je zbavené funkčnosti. Naopak, Zoho Writer ponúka ešte väčšie možnosti dokumentov ako riešenie od spoločnosti Microsoft.

  Na použitie tohto nástroja nie je potrebné vytvoriť samostatný účet Zoho: jednoducho sa môžete prihlásiť na web pomocou svojho účtu Google, Facebook alebo LinkedIn.

  1. Na úvodnej stránke služby, aby ste s ňou mohli začať pracovať, kliknite na tlačidlo „Začať písať“.
  2. Potom vytvorte nový účet Zoho zadaním svojej e-mailovej adresy do poľa E-mailová adresaalebo použite niektorú zo sociálnych sietí.
  3. Po autorizácii v službe sa pred vami zobrazí pracovný priestor online editora.
  4. Ak chcete načítať dokument do programu Zoho Writer, kliknite na tlačidlo "Súbor" na hornom paneli ponuky a vyberte položku Importovať dokument.
  5. Vľavo bude formulár na odovzdanie nového súboru do služby. Existujú dve možnosti na importovanie dokumentu do Zoho Writer - z počítačovej pamäte alebo odkazom.
  6. Po použití jedného zo spôsobov na stiahnutie súboru DOCX kliknite na zobrazené tlačidlo "Otvorená".
  7. V dôsledku týchto akcií sa obsah dokumentu po niekoľkých sekundách zobrazí v oblasti úprav.

  Po vykonaní potrebných zmien v súbore DOCX ho môžete znova stiahnuť do pamäte počítača. Ak to chcete urobiť, choďte na "Súbor"„Stiahnuť ako“ a vyberte požadovaný formát.

  Ako vidíte, táto služba je trochu ťažkopádna, ale napriek tomu je použitie veľmi pohodlné. Okrem toho môže Zoho Writer ľahko súťažiť s dokumentmi Google o množstvo rôznych funkcií.

  Metóda 4: DocsPal

  Ak dokument nepotrebujete meniť, ale je iba potrebné ho zobraziť, služba DocsPal bude v tomto prípade vynikajúcim riešením. Tento nástroj nevyžaduje registráciu a umožňuje vám rýchlo otvoriť požadovaný súbor DOCX.

   1. Ak chcete prejsť na modul prezerania dokumentov na webovej stránke DocsPal, vyberte kartu na hlavnej stránke Zobraziť súbory.
   2. Potom na web nahrajte súbor DOCX, kliknite na tlačidlo „Vybrať súbor“ alebo jednoducho potiahnite požadovaný dokument do príslušnej časti stránky.
   3. Po príprave súboru DOCX na import kliknite na tlačidlo „Zobraziť súbor“ v dolnej časti formulára.
   4. Výsledkom bude, že po pomerne rýchlom spracovaní bude dokument na stránke prezentovaný v čitateľnej podobe.

  V skutočnosti DocsPal prevádza každú stránku súboru DOCX na samostatný obrázok, a preto nebudete môcť s dokumentom pracovať. K dispozícii je iba možnosť čítania.

  Na záver možno poznamenať, že skutočne plnohodnotnými nástrojmi na prácu so súbormi DOCX v prehliadači sú služby Dokumenty Google a Zoho Writer. Word Online zase pomáha rýchlo upravovať dokument v cloude OneDrive. DocsPal je pre vás najlepším riešením, iba ak si chcete pozrieť obsah súboru DOCX.

  Požiadajte používateľa o opätovné uloženie dokumentu

  V nových verziách MS Word môžete ukladať súbory s príponou * .doc, preto nemusíte iba kliknúť na tlačidlo Uložiť, ako obvykle, ale označiť, s ktorou príponou chcete súbor uložiť.

  Kliknite na „Súbor“ - „Uložiť ako“.

  Teraz vyberte typ súboru: „Dokument Word 97-2003 * .doc“ a potom kliknite na tlačidlo „Uložiť“.

  Táto metóda je vhodná pre používateľov, ktorí môžu na túto akciu požiadať iného používateľa. Akonáhle je uložený v požadovanom type súboru, môže vám bezpečne poslať tento dokument, pretože tentoraz ho môžete úspešne otvoriť a vykonať v ňom zmeny.

  Doplnkový balík pre balík Microsoft Office

  Problém, ktorý teraz analyzujeme, nie je len váš, a preto spoločnosť Microsoft vytvorila softvér kompatibility špeciálne pre týchto používateľov, pomocou ktorého môžete bez problémov otvárať súbory vytvorené v MS Word 2007/2010/2013. Po inštalácii tohto balíka môžete ukladať súbory do balíka Microsoft Office 2003 a potom pracovať s týmto dokumentom.

  Kompatibilný balík si môžete stiahnuť tu. Začiarknite políčko nižšie a kliknite na Pokračovať.

  Inštalácia balíka sa začne. Po inštalácii sa zobrazí hlásenie o dokončení inštalácie. Kliknite na tlačidlo OK.

  Snažíme sa otvoriť súbory, ktoré sa donedávna neotvorili.

  Bezplatná online služba

  Nad tým sme prišli ako otvorený docx. Nezabudnite však aj na služby, ktoré sa môžu hodiť, keď nemáte čas sťahovať a inštalovať programy.

  Posledným zo spôsobov, o ktorých som chcel hovoriť, je internetový prevodník. Existuje taká úžasná stránka http://doc.investintech.com/, s ktorou môžete zadarmo prevádzať docx súbor v doc.

  Takže pre začiatočníkov musíme uviesť, ktoré docx súbor musí byť prevedený. Kliknite na „Prehľadávať“. Zobrazí sa okno, v ktorom označíme cestu k súboru * .docx a kliknite na tlačidlo „Otvoriť“.

  Ak je súbor malý, konverzia bude rýchla. A pri veľkom súbore môže tento proces chvíľu trvať, nezabudnite na to. Po nahraní súboru do služby počkáme niekoľko sekúnd, kým sa objaví správa „Súbor skonvertovaný!“, Potom bol súbor spracovaný.

  Ak chcete súbor stiahnuť, kliknite na tlačidlo „Stiahnuť“, ktoré je umiestnené o niečo nižšie.

  Vo vyššie uvedených metódach som vám povedal, ako otvoriť docx v programe Word 2003. Ak však existujú ďalšie programy, ktoré sa môžu nainštalovať do vášho počítača, môžete ich tiež použiť na vlastné účely. Ak máte nainštalovaný bezplatný textový editor OpenOffice, môžete ho použiť na otváranie / ukladanie súborov doc a docx. OpenOffice je zadarmo, má užívateľsky prívetivé rozhranie a môže pracovať s týmto formátom.

  Takže malý prehľad prišiel na koniec toho, ako otvoriť súbor docx. Ako je uvedené vyššie, výber spôsobu otvorenia súboru je na vás.

  Pozrite si video: Ako konvertovať súbory z pdf do formátu MS Word (Septembra 2020).

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send