Užitočné tipy

8 spôsobov, ako odstrániť ochranu z pamäťovej karty

Pin
Send
Share
Send
Send


Ako problém odstrániť teraz? To je prípad, keď môžete hovoriť o poruche pamäťového modulu alebo vstavaného mikrokontroléra alebo o poruche v operačnom systéme. Chybné nastavenia v systéme Windows môžete upraviť analogicky pomocou USB kľúčov v tomto článku. Ak to nepomôže, môže sa vyskytnúť problém v samotnej jednotke Flash, skúste ju obnoviť nasledujúcim spôsobom.

Prečo vymeniteľné disky prestávajú fungovať

Vymeniteľné jednotky môžu zlyhať z rôznych dôvodov. Obvykle ich možno rozdeliť do piatich skupín:

 • Mechanické členenie. Je možné, že do priestoru vnikla voda alebo došlo k nejakému fyzickému nárazu,
 • Logická porucha. Môže obsahovať požiadavku na formátovanie, správu o odstránení informácií alebo zlyhanie v systéme súborov. Takéto chyby sa často objavujú v dôsledku nebezpečného odstránenia zariadenia,
 • Porucha ovládača. Porucha je nasledovná: disk je chránený proti zápisu, nedá sa zobraziť alebo sa nedá prečítať,
 • Elektrické alebo tepelné poškodenie. Ľudský faktor, nestabilita napájania, nesprávne zostavenie komponentov, vďaka ktorým sa pohon prehrieva,
 • Používajte flash pamäť. Vzhľadom k tomu, že pamäť flash disku je obmedzená na zápisové cykly, môže po prekročení tohto limitu prestať čítať.

Odstráňte ochranu proti zápisu z microSD

Existuje mnoho spôsobov, ako odstrániť ochranu z karty. Ak chcete začať, skúste odstrániť ochranu v editore registrov systému Windows. Ak to chcete urobiť, súčasne stlačte klávesy Windows + R na klávesnici, zadajte príkaz regedit a stlačte kláves Enter. Potom otvorte HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet Control StorageDevicePolicies, v údajoch WriteProtect zmeňte hodnotu z jednej na nulu. Nezabudnite uložiť zmeny. Na konci postupu vypnite disk a reštartujte počítač. Ak to nepomôže, skúste iné metódy.

Odomknite kartu

Odnímateľnú jednotku umiestnite na rovný povrch štítkom smerom nahor. Na ľavej strane uvidíte malú páčku na prepínanie - tlačidlo Zámok, ktoré slúži na ochranu karty pred náhodným vymazaním. Na microSD nie je žiadna „skrinka“, takže musíte vložiť disk do adaptéra a pohybovať pákou v opačnom smere, až kým sa nezastaví.

Zmeňte vlastnosti disku

Ak ochrana na jednotke neumožnila skopírovať údaje na iný disk a potrebujete ich uložiť, skúste nasledujúci postup. Pripojte kartu k počítaču, nájdite jej názov v zozname zariadení a kliknite naň pravým tlačidlom myši. Ponuka vypadne, v nej vyberte možnosť „Vlastnosti“ a potom „Prístup“. Otvorí sa nasledujúce okno, v ktorom vyberte „Rozšírené nastavenia“ a začiarknite políčko „Otvoriť zdieľanie“. Potvrďte zmeny kliknutím na OK.

Zmena systému súborov

Ak je súbor zapísaný na jednotku väčšiu ako 4 GB, môže sa zobraziť okno s upozornením na chybu kvôli obmedzeniam v systéme súborov. Ak je jednotka naformátovaná systémom FAT32, veľkosť dát je jedným z obmedzení zápisu. Zmeňte systém súborov na NTFS. Kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu CD av ponuke, ktorá sa otvorí, kliknite na „Formátovať ...“. Nainštalujte systém súborov NTFS a kliknite na tlačidlo „Štart“.

Nechráňte microSD pomocou mobilného zariadenia

Takmer všetky mobilné zariadenia najnovšej generácie: smartfóny, fotoaparáty, prehrávače, PDA môžu formátovať microSD. Túto možnosť nájdete v nastaveniach a naformátujte jednotku Flash priamo cez zariadenie. Faktom je, že zariadenie mohlo mať nainštalovanú ochranu pamäte na zabezpečenie dôvernosti údajov. Odstráňte ochranu z nastavení. Všetky elektronické zariadenia majú, samozrejme, svoje vlastné charakteristiky, a ak máte akékoľvek problémy, prečítajte si pokyny k vášmu prístroju alebo sa obráťte na servisné stredisko.

Používame softvér

Ochranu proti zápisu môžete odstrániť pomocou softvérových nástrojov, zatiaľ čo informácie na médiu zostanú nedotknuté. Pre túto operáciu bolo vyvinutých veľa skriptov a pomocných programov, dobrým príkladom je reset.zip. Hlavné je sťahovať programy iba z dôveryhodných zdrojov, aby sa do vášho počítača neprenášali vírusy. V extrémnych prípadoch môžete formátovanie na nízkej úrovni pomocou nástroja na formátovanie nízkej úrovne pevného disku, ale vymaže všetky údaje z jednotky USB Flash. Hlavnou výhodou tohto nástroja je, že obnovuje najviac beznádejné jednotky, ktoré neboli naformátované pomocou nástrojov systému Windows.

Možno bola vaša karta fyzicky poškodená?

Niekedy sa stáva, že keď sa pokúsite zapísať nové údaje na disk, došlo k fyzickému poškodeniu: karta je mierne ohnutá, jeden z kontaktov na jednotke USB Flash alebo na adaptéri je znečistený a karta microSD ju uzavrie. Ak je problémom kontaminácia, očistite kontakty vatovým tampónom po navlhčení acetónom alebo alkoholovou tekutinou. Ak je karta zle ohnutá, nebude ju možné obnoviť. Trochu zakrivenú kartu je možné vyrovnať pomocou tlače, ale musíte konať opatrne.

Pre kartu microSD potrebujete iba natívny adaptér, pretože je nepravdepodobné, že budete môcť odovzdávať súbory pomocou iného adaptéra.

Aby som to zhrnul

Hovorili sme o všetkých možných spôsoboch obnovenia a odstránenia ochrany z vymeniteľných jednotiek. Pamätajte, že opatrné používanie jednotky Flash, bezpečné odstránenie z počítača, ochrana pred vlhkosťou atď. významne predlžujú životnosť jednotky a zabraňujú vzniku problémov. Ak karta nefungovala správne, vyberte správne „ošetrenie“ - použite vyššie uvedené odporúčania!

Príprava na nechránenie

Najprv si všimneme, že v prípade pamäťových kariet existujú dva typy ochrany proti zápisu - fyzický (hardvér) a softvér. Prvý sa nastavuje pomocou špeciálneho prepínača priamo na jednotke alebo adaptéri, ktorý sa používa na pripojenie microSD. Preto jeho vypnutie je také ľahké ako jeho zapnutie - prepínač zobrazený na obrázku nižšie prepnite do neaktívnej polohy, tj do polohy v smere kontaktov na zadnej strane.

Pozrite tiež: Čo robiť, ak zariadenie nedokáže prečítať pamäťovú kartu

Možnou príčinou problému môže byť navyše banálne znečistenie kontaktov pohonu. Starostlivo ich skontrolujte, či neobsahujú prach a malé zvyšky, a ak je to potrebné, zlikvidujte ich vatovou vlnou (alebo vatovým tampónom) namočenou v alkohole. Urobte to opatrne, aby malé vlákna nezostali na kontaktoch, a potom počkajte niekoľko sekúnd, aby sa tekutina pravdepodobne odparila, a skontrolujte kartu.

Je pravdepodobné, že nedostatok schopnosti zaznamenávať údaje by mohol byť vyvolaný vírusovou infekciou jednotky, preto vám odporúčame skontrolovať ich a ak sa zistí škodlivý softvér, odstráňte ich. Pokyny uvedené nižšie sú zamerané na jednotky flash, ale vzťahujú sa aj na karty SD / microSD.

Ďalšie informácie: Ako prehľadávať vírusy na pamäťovej karte

Zakazuje sa ochrana pamäťovej karty

Bohužiaľ, oveľa častejšie sa ochrana proti zápisu ukáže ako softvér, a preto nie je ľahké ju odstrániť. V takom prípade je potrebné konať komplexným spôsobom, striedavo sa uchýliť k rôznym riešeniam problému, ktoré sú zvyčajne sprevádzané nasledujúcim upozornením pri pokusoch o interakciu s jednotkou (formátovanie, mazanie súborov, presúvanie, vkladanie atď.):

Poznámka: Ak budete postupovať podľa nasledujúcich odporúčaní, pamäťová karta musí byť pripojená k počítaču. Niektoré z nižšie uvedených metód navyše zahŕňajú formátovanie, a preto, ak sú dôležité údaje uložené na jednotke, skopírujte ich na akékoľvek vhodné miesto na disku počítača.

Metóda 1: „Editor databázy Registry“

Je možné, že ochrana proti zápisu je nainštalovaná na úrovni operačného systému a nie na samotnej jednotke. V takom prípade ho musíte odstrániť "Editor databázy Registry" Windows.

  Podržte stlačené klávesy „WIN + R“ zavolať do okna "Run" do toho napíšte regedit a kliknite na "OK" alebo «ENTER».

V okne, ktoré sa otvorí "Editor databázy Registry" choďte na nasledujúcu cestu:

HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet Control

Nájdite adresár v tomto umiestnení «StorageDevicePolicies», a ak tak nie je, vytvorte ho. Ak to chcete urobiť, kliknite pravým tlačidlom myši (RMB) v adresári Ovládanie a vyberte položky z ponuky "Vytvoriť""Časť" a pomenujte ho «StorageDevicePolicies»ale bez úvodzoviek.

Jednotku bezpečne vyberte, zatvorte Editor databázy Registry a reštartujte počítač.

Ak bola ochrana proti zápisu nainštalovaná presne na úrovni systému Windows, po spustení systému sa odstráni a pamäťovú kartu môžete normálne používať. Ak však toto jednoduché riešenie nepomôže, pokračujte nasledujúcim.

Metóda 2: Príkazový riadok

Konzola alebo Príkazový riadok - Efektívny nástroj na správu operačného systému a jeho komponentov, ktorý nemá grafické rozhranie, ale má množstvo užitočných nástrojov. Medzi najnovšie pomôcky diskpart, pomocou ktorého môžete odstrániť ochranu proti zápisu z karty SD alebo microSD.

  Spustite príkazový riadok ako správca. Ak to chcete urobiť, vyhľadajte ho pomocou vyhľadávania (Windows 10) alebo ponuky "Štart" (Windows 7), kliknite na RMB a vyberte „Spustiť ako správca“.

Zadajte príkaz nižšie a kliknite na «ENTER» na jeho implementáciu.

Potom zadajte nasledujúci príkaz a znova stlačte «ENTER»:

V zozname diskov, ktoré sa zobrazia v okne konzoly, nájdite pamäťovú kartu - zamerajte sa na jej veľkosť.

Ďalej zadajte nasledujúci príkaz a jeho vykonanie potvrďte stlačením klávesu «ENTER»:

kde № je číslo disku zodpovedajúce pamäťovej karte.

Poznámka: V tejto fáze by ste mali byť veľmi opatrní, pretože ak vyberiete nesprávny disk, riskujete stratu dôležitých údajov.

Teraz musíme vymazať atribúty čítania a zápisu na pamäťovej karte, vymazať a znova vytvoriť oddiel na ňom a vykonať formátovanie do iného systému súborov, ako bol pôvodne nainštalovaný. Na tieto účely postupne zadávajte nasledujúce príkazy (po každom z nich stlačte «ENTER»):

atribúty disk vymazaný iba na čítanie
čistý
vytvoriť primárny oddiel

vyberte oddiel
aktívny
formát fs = ntfs

Venujte pozornosť pri poslednom príkaze - ak bol súborový systém NTFS použitý na SD / microSD, musíte ho naformátovať v FAT32, potom zadajte v tomto prípade formát fs = fat32.


Ukončenie obslužného programu diskpart zadajte príkaz exit a potom zatvorte "Príkazový riadok".


Skontrolujte, či môžete teraz zapisovať údaje na pamäťovú kartu. Ak problém pretrváva, nezúfajte - máme niekoľko ďalších riešení.

Metóda 3: Správa diskov

Štandardný nástroj na správu diskov integrovaný do všetkých verzií systému Windows vám umožňuje vykonávať takmer rovnaké akcie, aké sme vykonali v predchádzajúcej metóde (od odstránenia a vyčistenia), ale na rozdiel od "Príkazový riadok"Je vybavený grafickým rozhraním a intuitívnejšie použitie.

  Ak chcete spustiť Správa diskov vstúpiť do okna "Run" („WIN + R“) a kliknite na príkaz "OK".

V zozname diskov nájdite pamäťovú kartu pripojenú k počítaču, zamerajte sa na objem a kliknite na RMB v oblasti samotnej jednotky.


Vyberte položku ponuky Odstrániť zväzok a potvrďte operáciu.

Po dokončení odinštalovania kliknite pravým tlačidlom myši znova na oblasť jednotky v systéme Windows „Správa diskov“ a použiť položku Vytvorte jednoduchý zväzok kontextové menu.

Ďalej postupujte podľa podrobných pokynov Sprievodcu novým zväzkom,

bez zmeny predvolených hodnôt a jednoduchého kliknutia "Next" v každom kroku.

a "Hotovo" v poslednom okne.

Na konci postupu skontrolujte, či nie je z jednotky odstránená ochrana proti zápisu.

Metóda 4: „Editor miestnych politík skupiny“

Existuje ďalší prípad, keď je ochrana na úrovni zápisu nainštalovaná na úrovni operačného systému - to môže byť dané pravidlami miestnej politiky skupiny. V tejto situácii je preto našou úlohou ich zmeniť.

Poznámka: Túto metódu je možné vykonať iba v systémoch Windows Pro, Enterprise a Education. Vo verzii Domov „Editor miestnych politík skupiny“ no.

  otvorenie „Editor miestnych politík skupiny“pomocou okna na tento účel "Run" a nasledujúci príkaz:

Postupujte podľa pokynov nižšie:

Konfigurácia počítača Šablóny pre správu Systém Prístup k vymeniteľným úložným zariadeniam

V zozname "Status" nájsť voľbu „Vymeniteľné disky: Odmietnuť nahrávanie“ a otvorte ho dvojitým kliknutím na LMB.

Značku umiestnite oproti parametru "Disabled"potom stlačte tlačidlá "Použiť" a "OK".


Ak ste presne dodržiavali všetky vyššie uvedené odporúčania, ochrana proti zápisu bude pravdepodobne z pamäťovej karty odstránená. Ak však stále nefunguje správne, môžeme bezpečne povedať, že príčina problému, ktorý zvažujeme, je oveľa závažnejšia, čo znamená, že musíme konať zodpovedajúcim spôsobom.

Metóda 5: Formátovanie so zmenou systému súborov

Pamäťová karta bohužiaľ, aj po splnení všetkých odporúčaní uvedených vyššie, zostáva chránená proti zápisu. V tomto prípade existuje iba jedno riešenie - jeho formátovanie, čo znamená vymazanie všetkých údajov obsiahnutých v jednotke. Okrem čistenia musíte zmeniť aj systém súborov. Takže, ak sa FAT32 používa pôvodne na SD / microSD, musíte priradiť NTFS, ak sa druhý štandardne používa, musíte prepnúť na prvý. Po dokončení postupu môžete znova nainštalovať preferovaný systém opätovným formátovaním.

Naša stránka obsahuje samostatný článok o formátovaní pamäťovej karty a odporúčame vám, aby ste sa s ňou zoznámili. Venujte osobitnú pozornosť nástroju HDD Low Level Format Tool, ktorý sa osvedčil pri riešení problémov, ako sú tie naše. Okrem toho vám odporúčame oboznámiť sa s materiálom, ktorý hovorí o odstránení možných problémov s formátovaním.

Viac informácií:
Formátovanie pamäťovej karty v systéme Windows
Čo robiť, ak pamäťová karta nie je naformátovaná
Ako používať HDD Low Level Format Tool

Ako alternatívu k štandardným riešeniam pouvažujte o inej metóde, ktorá je často veľmi efektívna - vyčistení disku pomocou mobilného zariadenia v systéme Android. Je pravda, že je vhodný iba pre karty microSD.

  Pamäťovú kartu vložte do zásuvky pre ňu určenej alebo použite adaptér OTG, ak je táto technológia podporovaná. Počkajte, kým ho systém nerozpozná.

otvorenie "Nastavenia" a choďte do sekcie "Storage" (môže sa tiež nazývať "Memory", Klepnutím na názov pripojenej jednotky ju otvoríte.

Teraz otvorte ponuku úložného zariadenia (najčastejšie sa jedná o tri zvislé body umiestnené v pravom hornom rohu) a vyberte z nej položku „Nastavenia úložiska“.

Kliknite na nadpis "Format" (dá sa to urobiť ako samostatné tlačidlo) a potvrďte svoj úmysel odstrániť údaje v kontextovom okne.


Po dokončení postupu formátovania sa pamäťová karta úplne obnoví a odstráni sa ochrana pred zápisom.

Tento prístup je obzvlášť dobrý v prípadoch, keď sa pôvodne plánovalo použitie microSD v smartfóne alebo tablete s Andro> Metóda 6: Oprava poškodenej jednotky

V prípade, že formátovanie nepomohlo odstrániť ochranu proti zápisu alebo sa jednoducho nemohlo vykonať, jediným dôvodom, ktorý zostal, je poškodenie pamäťovej karty. Povaha problému - hardvér alebo softvér - a to, či je možné ho vyriešiť, vám pomôžu nájsť podrobného sprievodcu poskytnutého pomocou odkazu nižšie. Buďte však pripravení na to, že zariadenie na ukladanie údajov bude nefunkčné a jednoducho ho treba vymeniť.

Problémy s hardvérom

Ak neviete, ako odstrániť ochranu z pamäťovej karty alebo jednotky Flash, najskôr venujte pozornosť puzdru zariadenia. Najpravdepodobnejšou príčinou problému je mechanická ochrana. Každá karta microSD a niektoré jednotky flash majú na puzdre špeciálny vypínač. Je zodpovedný za aktiváciu ochrany proti zápisu. Určite vo vrecku prepínač zmenil svoju polohu, čo viedlo k problémom. Je to stanovené veľmi jednoducho. Je potrebné iba zmeniť polohu spínača.
Okrem toho sa oplatí skontrolovať výkon jednotky Flash. Ak to chcete urobiť, skúste sa pripojiť k inému portu. Ak je to možné, je lepšie otestovať disk na inom počítači. Ak je všetko v poriadku, problém spočíva v softvéri.

Formátovanie NTFS

V predvolenom nastavení je jednotka Flash naformátovaná v systéme FAT32. Tento súborový systém má však jedno obmedzenie, o ktorom málokto vie: maximálne množstvo zaznamenaných údajov by nemalo prekročiť 4 GB bar. To vedie k dosť kontroverznej situácii. Na jednej strane je nahrávanie povolené, ale na druhej strane sa z dôvodu systému FAT32 nedá nahrať veľký súbor na jednotku Flash.

Ak chcete odstrániť ochranu proti zápisu z jednotky USB Flash, musíte jednotku naformátovať a zmeniť systém súborov z FAT32 na NTFS. Neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa množstva zaznamenaných údajov. Otázka, ako odomknúť jednotku USB Flash, preto sama o sebe zmizne. Ak chcete zmeniť systém súborov, musíte pripojiť disk k počítaču a prejsť na „Počítač“. Перед тем как отформатировать флешку сохраните ее содержимое на свой ПК.

Отыщите там свой девайс и кликните по нему ПКМ. В выпадающем списке выберите пункт «Форматировать». Откроется новый диалог, в котором около надписи «Файловая система» нужно задать вариант NTFS. Сделав это, нажмите на «Начать». Запустится процесс форматирования, в ходе которого все данные с накопителя будут удалены и файловая система изменится на NTFS.

Odporúča sa vybrať jednotku USB Flash z portu USB pomocou „bezpečného odstránenia“. Pokiaľ však ide o NTFS, nejde o odporúčanie, ale o prísne pravidlo, ktoré sa musí dodržiavať. V opačnom prípade riskujete poškodenie zariadenia.

Register systému Windows

Nie je žiadnym tajomstvom, že register je skutočným záchrancom pre všetkých používateľov operačného systému Windows. Pomocou tejto časti môžete vyriešiť takmer akýkoľvek problém. Uzamknutie dátovej jednotky nie je výnimkou. Ako vyriešiť tento problém? Na odstránenie ochrany z jednotky Flash alebo MicroSD je potrebné vykonať nasledujúce manipulácie:

 1. Otvorte register. Za týmto účelom aktivujte štandardný obslužný program „Spustiť“ pomocou horúceho kombinovaného Win + R. Potom v novom dialógovom okne zadajte regedit. Potom kliknite na Enter.
 2. Teraz sa prihláste do HKEY_LOCAL_MACHINE a otvorte SYSTEM. Potom prejdite do priečinka CurrentControlSet. Obsahuje adresár Control. Prihláste sa k nemu a nájdite v ňom súbor StorageDevicePolicies. Kliknite naň av ponuke, ktorá sa nachádza napravo, vyhľadajte položku označenú ako WriteProtect.

Časť StorageDevicePolicies sa niekedy nemusí zobraziť na vašom počítači. Ako v tomto prípade odstránim ochranu z jednotky Flash? Jednoducho vytvorte StorageDevicePolicies manuálne. Pravým tlačidlom myši kliknite na predchádzajúci adresár (v našom prípade je to Control), potom v zobrazenej ponuke kliknite na „Vytvoriť“ a potom vyberte „Sekcia“. Systém vás vyzve na zadanie názvu. Drive StorageDevicePolicies there a potom vytvorte oddiel.

Ďalej prejdite do zobrazeného adresára a kliknite na RMB v ponuke, ktorá sa nachádza napravo. V zobrazenom zozname kliknite na „Vytvoriť“ a potom vyberte možnosť „Parameter DWORD“. Vyberieme charakteristiku bitovej rýchlosti v závislosti od vášho systému (64 alebo 32 bitov). Nazývame nový parameter WriteProtect a nastavíme ho na 0. Opäť reštartujte počítač a skontrolujte, či sú informácie zapísané na USB flash disk.

Skupinová politika

Ak je disk chránený a nebolo ho možné opraviť pomocou registra, musíte skontrolovať skupinovú politiku. Možno to je ona, ktorá zakazuje zápis údajov na médiá. Ak chcete skontrolovať pravidlá, musíte vykonať nasledujúce kroky:

 1. Prostredníctvom systémového nástroja „Spustiť“ aktivujte gpedit.msc. Spustí sa editor politiky.
 2. Prejdite na „Konfigurácia počítača“. Tam klikneme na položku „Šablóny pre správu“. Potom prejdite do vetvy „Systém“ a kliknite na „Prístup k vymeniteľným úložným zariadeniam“.

Ďalším spôsobom, ako odstrániť ochranu, ak je jednotka Flash chránená proti zápisu, je interakcia s príkazovým panelom. Aby sme obnovili správnu činnosť jednotky flash, riadime sa touto inštrukciou:

 1. Spustite panel príkazov v režime správcu. Aktivujte "Štart" a vo vyhľadávacej jednotke v "príkazovom riadku". Ak chcete spustiť systémový panel s právami správcu, kliknite na ikonu PCM a vyberte príslušnú položku v zobrazenom zozname.
 2. Jazdíme do disketovej časti systémového panela a potom stlačte kláves Enter. Robíme to isté, ale pomocou príkazu list disk.
 3. Konzola zobrazí zoznam úložných zariadení, ktoré sú aktuálne pripojené k počítaču. Pri nahrávaní musíte nájsť jednotku flash, s ktorou máte problémy. Ak chcete rozpoznať jednotku Flash, zamerajte sa na jej hlasitosť.
 4. Potom aktivujte príkaz select disk 1, ktorý vám umožní vybrať konkrétny disk. Namiesto čísla 1 musíte zadať sériové číslo jednotky.
 5. Ďalej musíte vyčistiť atribúty, ktoré bránia zapisovaniu na médium. Riadime a aktivujeme príkaz clear readonly na označenie atribútov disk.
 6. Potom vymažte všetky zväzky na jednotke Flash. Použite príkaz clean. Potom musíte znova vytvoriť hlavný oddiel. To sa dá vykonať aktiváciou primárneho vytvorenia oddielu na systémovom paneli.
 7. Musíte tiež naformátovať úložné zariadenie. Zadajte príkaz formatfs = fat32 (môžete tiež napísať ntfs, aby ste vybrali iný systém súborov) a stlačte kláves Enter.

Po vykonaní všetkých vyššie uvedených krokov by vás upozornenie, že jednotka Flash je chránená proti zápisu, už nemalo obťažovať.

softvér

Výrobcovia jednotiek Flash sa starajú o svojich zákazníkov vytvorením špeciálnych pomôcok, ktoré môžu opravovať problematické zariadenia. Ak čelíte skutočnosti, že jednotka Flash nie je naformátovaná, nezaznamenáva sa atď., Jednoducho použite proprietárny program. Je potrebné poznamenať, že pri výbere softvéru na obnovenie funkčnosti jednotky Flash musíte venovať pozornosť výrobcovi. Ak používate zariadenia od spoločnosti Transcend, je pre vás vhodný program s názvom JetFlash Recovery, majitelia flash diskov od spoločnosti Silicon Power musia používať USB Flash Drive Recovery atď. Pomôcku si môžete stiahnuť na oficiálnej webovej stránke výrobcu.

Okrem toho existuje veľa programov tretích strán, ktoré vám tiež umožňujú riešiť problémy so záznamom. Medzi takéto nástroje je potrebné zdôrazniť D-Soft, Flash Doctor atď. Proces obnovy jednotky Flash pomocou týchto programov je spravidla jednoduchý a jednoduchý. Je potrebné nakonfigurovať možnosti formátovania a kliknúť na „Štart“. Po dokončení čistenia je ochrana disku Flash deaktivovaná a do zariadenia môžete zaznamenávať rôzne informácie.

Ak žiadna z vyššie uvedených metód nepomohla, potom je určite príčinou problému škodlivý softvér, ktorý sa „usadil“ na vašom disku. Na webe je veľa vírusov. A niektoré z nich sú schopné blokovať nahrávanie na flash disk.

Čo robiť, ak je na jednotke vírus? Zbavte sa ho pomocou jedného z moderných antivírusov. Vykonajte kontrolu disku a potom vymažte potenciálne nebezpečné súbory. Potom by sa mal problém so záznamom vyriešiť.

Pin
Send
Share
Send
Send