Užitočné tipy

Ako kúpiť nový originál iPhone

Pin
Send
Share
Send
Send


Nákup alebo predaj použitého iPhone je veľmi zodpovedná záležitosť.

Najmä pri kúpe iPhone z ruky, pretože bezohľadní predajcovia boli a vždy budú. V našej komplexnej príručke sa dozviete, ako správne kúpiť alebo predať použitý iPhone.

Ako kúpiť použitý iPhone

Začnime tým najzložitejším a najdôležitejším procesom - nákupom zariadenia iPhone z ruky. Predajcovia môžu klamať zákazníkov rôznymi spôsobmi, od vydania zariadenia po novší model, až po skrytie informácií o neaktívnych funkciách zariadenia. Ak po získaní iPhone nechcete uhryznúť lakte, je lepšie sa pripraviť na obchod.

varenie

IPhone, ktorý chcete kúpiť, musí byť starostlivo skontrolovaný a preskúmaný. Na to budete potrebovať:

 • Prenosný počítač s nainštalovaným iTunes a iTools.
 • Fungujúca SIM karta vo formáte, ktorý je kompatibilný s zakúpeným iPhone.
 • Spona alebo ihla na otvorenie zásuvky na SIM kartu.
 • Slúchadlá.

Ihneď na veľkosť SIM karty, ktorá podporuje iPhone. Modely IPhone 5 alebo novšie inštalujú nano-SIM kartu. IPhone 4 a iPhone 4 majú micro-SIM. Staršie modely iPhone majú bežnú SIM kartu v plnej veľkosti.

Musím si so sebou priniesť laptop? Schopnosť pripojiť iPhone k notebooku alebo k stacionárnemu počítaču je nevyhnutná nielen na kontrolu originality smartfónu a správneho fungovania nabíjacieho konektora. Obslužný program iTools vám umožní určiť stav batérie iPhone, ktorú v použitých zariadeniach možno odradiť. Ďalšie podrobnosti o tomto procese sú opísané nižšie.

Kontrola originality

Pri stretnutí s predajcom telefónu iPhone by ste mali najskôr skontrolovať originalitu a súlad s nárokovaným modelom. Je to potrebné, aby sa rozptýlili hlavné obavy, napríklad, že ide o čínsky falošný výrobok alebo o to, že sa snažia predávať iPhone 6 namiesto iPhone 6.

Základná kontrola sa vykonáva určením sériového čísla iPhone na oficiálnej webovej stránke spoločnosti Apple. Postupujte takto:

1. Na iPhone prejdite na „nastavenie» → «Hlavné» → «O zariadení"A nájsť linku"Sériové číslo».

2. Z vášho smartfónu alebo počítača prejdite na web a skontrolujte, či je zariadenie Apple vhodné na servis a podporu.

3. Do grafu zadajte sériové číslo zakúpeného iPhone, zadajte captcha a kliknite na „pokračovať».

Dôležité! Uistite sa, že ste zadali správne sériové číslo.

V prípade, že máte originálny iPhone, služba vám povie, o aký model ide. Takto môžete najľahšie vypočítať, či sa predajca pokúša namiesto iného rozdať iný model. Najčastejšie sa predajcovia uchyľujú k podobnému systému podvodov tým, že rozdávajú iPhone 5s pre iPhone SE, iPhone 5 pre iPhone 5s a iPhone 6 pre iPhone 6s. Okrem toho služba uvedie dostupnosť práva na servis a opravy.

Ak máte falošné, služba Apple zobrazí správu o nesprávnom sériovom čísle:

Ešte dôkladnejšiu kontrolu umožňujú špeciálne služby tretích strán, napríklad SNDeepInfo. Pracujú na podobnom princípe ako oficiálne webové stránky spoločnosti Apple. Musíte zadať sériové číslo alebo IMEI kontrolovaného iPhone a získať informácie o zariadení. Tieto služby okrem názvu modelu a práva na servis vykazujú ďalšie informácie vrátane presného čísla modelu, farby prípadu, roku a týždňa vydania.

Tip! Venujte osobitnú pozornosť informáciám o farbách iPhone. Na sekundárnom trhu existuje veľké množstvo renovovaných smartfónov Apple.

Skontrolujte stav odomknutia

Potom, čo ste zistili, že predtým, ako budete originálnym iPhone presne modelu, ktorý deklaruje predajca, musíte skontrolovať stav odomknutia. Uzamknuté telefóny iPhone sú naviazané na konkrétnych zahraničných operátorov a nereagujú na SIM karty iných operátorov vrátane domácich. Po zakúpení uzamknutého iPhone ho nemôžete používať ako telefón.

Vypočítaný uzamknutý iPhone je veľmi jednoduchý. Vložte SIM kartu a uistite sa, že smartfón zachytil sieťový signál. Ak chcete mať istotu, môžete uskutočniť skúšobný hovor.

Upozorňujeme, že iPhone možno programovo odomknúť. V takom prípade bude pravda odhalená aj pri vyberaní zásobníka na kartu SIM. Ak je smartfón odomknutý softvérom, do zásuvky na kartu SIM - Gevey-SIM je nainštalovaný špeciálny čip. iPhone s Gevey-SIM bude fungovať v sieťach našich operátorov. Aktualizácia systému iOS na takomto telefóne je však nemožná bez plateného upgrade čipu Gevey. Takýto iPhone je lepšie obísť, pretože následný predaj smartfónu s Gevey-SIM môže byť dosť problematický. A málo ľudí chce odmietnuť aktualizácie systému iOS.

Kontrola funkčnosti

Ak je s telefónom iPhone všetko v poriadku - nejde o čínsky model, ktorý si kupujete, a nie je zamknuté, je čas skontrolovať funkčnosť zariadenia. Skutočne úplný obraz o tom, ako pre vás iPhone funguje, sa vyvinie až po niekoľkých dňoch aktívneho používania, ale okamžite uvidíte hlavné nevýhody.

Čomu by ste teda mali venovať pozornosť?

Starostlivo skontrolujte kryt, či nie je v ňom jamky, škrabance alebo drsnosť. Venujte osobitnú pozornosť skrutkám na spodnej strane iPhone. Musia mať správny tvar („hviezdička“) a musia byť neporušené. Inak bol smartphone otvorený a opravený. Odporúča sa odlupovať film (alebo ochranné sklo) displeja iPhone. Pomerne často sa pod ňou skrývajú škrabance a iné chyby. Skontrolujte tiež funkčnosť všetkých tlačidiel iPhone a správnu reakciu systému iOS na ich stlačenie.

Vyhodnoťte kvalitu kamery iPhone. Ak to chcete urobiť, urobte niekoľko záberov a uistite sa, že nie sú modré alebo žlté. Vykonajte podobné testovanie so snímaním videa. Musí sa skontrolovať aj samotné oko kamery. Nemalo by to byť prach.

Skontrolujte, či senzor pracuje na celej ploche displeja. Ak to chcete urobiť, podržte stlačenú niektorú z aplikácií na hlavnej obrazovke a prepnite sa do režimu pohybu a posúvajte ikonu po celom displeji. Zaostrite na okraje obrazovky. Problémy so senzorom naznačujú nemožnosť presunúť ikonu na konkrétnych miestach. Skontrolujte, či na obrazovke nie sú mŕtve pixely (pri úplnom jasu).

Nezabudnite skontrolovať modul Wi-Fi vytvorením prístupového bodu na inom smartfóne. Overte, či geolokačné služby fungujú správne. Ak to chcete urobiť, aktivujte ich v časti „nastavenie» → «diskrétnosť» → «Geolokačné služby“, A potom pomocou aplikácie„ Mapy “určte svoju polohu.

Určite by ste mali uskutočniť skúšobný hovor z iPhone. Počas rozhovoru je potrebné vyhodnotiť nielen počuteľnosť a kvalitu pripojenia, ale aj hlasitý odposluch. Nezabudnite pripojiť slúchadlá k iPhone, aby ste sa uistili, že je zvukový konektor v poriadku.

Na sekundárnom trhu sa často predávajú obnovené renovované telefóny iPhone. Preto je pri inšpekcii zakúpeného iPhone veľmi dôležité zistiť, či sa smartfón dostal do kontaktu s vodou. Smartfóny Apple sú vybavené špeciálnymi indikátormi kontaktu s tekutinou, ktoré pri kontakte iPhone s vodou zafarbia na tmavo červenú farbu. Štandardná farba týchto indikátorov je biela alebo strieborná. Indikátory kontaktu s kvapalinou sú umiestnené na nasledujúcich miestach:

Skontrolujte stav batérie

Odporúčame skontrolovať stav batérie špeciálnym spôsobom pomocou nástroja iTools. Ak chcete vykonať kontrolu, budete musieť pripojiť iPhone k počítaču pomocou kábla USB a spustiť iTools.

Keď je iPhone v programe identifikovaný, musíte kliknúť na ikonu batérie, ktorá sa nachádza pod obrázkom zariadenia.


V otvorenom okne sa zobrazí veľa rôznych informácií, zaujímajú nás však nasledujúce tri riadky:

 • FullCycle - počet cyklov úplného nabitia / vybitia batérie.
 • Skutočná kapacita - aktuálna kapacita batérie.
 • Konštrukčná kapacita - deklarovaná kapacita batérie.

Týmto jednoduchým spôsobom môžete zistiť, ako aktívne sa používa batéria zakúpeného iPhone a ako sa znížili jeho počiatočné vlastnosti. V priemere pri viac ako 500 nabíjacích cykloch klesne kapacita batérie o 20%. Mimochodom, to plne potvrdzuje náš pracovný iPad, ktorého batéria spotrebovala 20,7% svojich zdrojov v 470 cykloch nabíjania / vybíjania.

Ako kúpiť iPhone lacno a so zárukou

Najbezpečnejším spôsobom, ako kúpiť originálne produkty Apple, je kúpiť iPhone od jedného z oficiálnych predstaviteľov spoločnosti v Rusku. Napríklad náš internetový obchod ponúka obrovský výber zo všetkých populárne modely iPhone v akejkoľvek farbe. Výhody nákupu „bieleho“ smartphonu samozrejme nekončia iba širokým spektrom. Na oficiálne produkty sa poskytuje záruka, ktorá je platná v každom servisnom stredisku spoločnosti vo všetkých mestách Ruska. Tiež nákup originálneho iPhone za najlepší - časopis. sk, môžete počítať s možnosťou použitia aplikácií z App Store a nikdy sa nestretnete s problémami, ktoré môžu viesť k nákupu „šedého“ tovaru. A verte mi, je ich veľa.

Bezohľadní predajcovia často predávajú tzv. „Renovované“ smartfóny, tj obnovené do pôvodného stavu. Kto by chcel za veľa peňazí získať produkt, ktorý bol predtým poháňaný „chvostom a hrivou“? V takom prípade však získate aspoň zariadenie s deklarovanou funkčnosťou. Ak kupujete napríklad nízku cenu, napríklad skúšobnú vzorku alebo stiahnutú verziu pre určitý región, môžete zistiť nedostatok modulov Wi-Fi alebo Bluetooth, neschopnosť pracovať v sieťach 4. generácie (LTE) a ďalšie nepríjemné chvíle ,

Takže najspoľahlivejší spôsob, ako kúpiť to isté iPhone X - Je to výber oficiálnych produktov. Mimochodom, všetky smartfóny v sieti Best-magazin.com majú v Rusku oficiálnu záruku. A to znamená:

· Podpora všetkých krajín a ruských SIM kariet,

· Schopnosť pracovať na všetkých frekvenciách ktoréhokoľvek operátora v Rusku,

· V priebehu roka si telefón vymieňajte v prípade manželstva.

V katalógu nášho internetového obchodu uvidíte telefóny iPhone, ktoré do Ruska dovážali oficiálni dodávatelia, a telefóny, ktoré sa dodávajú v malých dávkach z Európy. Zodpovedne vyhlasujeme, že pre kupujúceho prakticky neexistuje žiadny rozdiel medzi jednou a druhou možnosťou. Dokonca aj nárokovaná záruka pre iPhone s nálepkou PCT (alebo EAC) na obdobie 2 rokov je skrátená - v prvom roku výrobca poskytuje úplnú záruku a v druhom prípade čiastočnú. To znamená, že v prípade poruchy budete musieť zaplatiť za zlomené časti z vrecka.

Pri výbere nezabudnite vziať do úvahy, že colné poplatky sú zahrnuté v cene „bielych“ smartfónov. Pre kupujúcich legálne dovážaných výrobkov bude mať táto skutočnosť za následok zvýšenie nákladov o 15 - 20%. Súčasne aj mega populárny iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X v našom internetovom obchode sa predávajú so značnou zľavou a majú oficiálnu európsku záruku na obdobie 1 roka. Má zmysel kupovať drahší iPhone s nálepkou PCT kvôli strašidelnej príležitosti získať 12 mesiacov technickej podpory, len vy sa môžete rozhodnúť. Ak však vezmete do úvahy vysokú spoľahlivosť technológie spoločnosti Apple, ako aj výšku preplatku viac ako 10 000 rubľov, výber je zrejmý, nie?

Čo ohrozuje nákup „šedého“ iPhone nie z Európy

Podľa pravidiel prijatých spoločnosťou Apple patrí Rusko do európskeho regiónu, takže ak k vám gadget prišiel zo Spojených štátov, Stredného východu a ďalších krajín, potom sa s najväčšou pravdepodobnosťou nedá vyhnúť problémom so zárukou. Jednotlivé obchody samozrejme poskytujú vlastnú záruku a sľubujú problém vyriešiť, ak sa vyskytne, ale čo keď sa obchodná platforma uzavrie? Samozrejme, môžete sa pokúsiť vyriešiť problém pomocou „celosvetovej záruky“ vyhlásenej spoločnosťou Apple, avšak, ako ukazuje prax, oficiálne servisné strediská sa veľmi zdráhajú reagovať na takéto okamihy.

Každý môže tvrdiť, že iPhone má výnimočnú spoľahlivosť a nebude ďaleko od pravdy. Nákup „šedého“ zariadenia z mimoeurópskych regiónov však ohrozuje nielen problémy so záručnými opravami. Môžete sa teda stretnúť so situáciou, keď úplne nový „telefón Apple“ nedokáže aktualizovať verziu systému iOS alebo po určitom čase odmietne pracovať s ruskou kartou SIM.

Zároveň nie je ťažké zistiť pôvod zariadenia - stačí sa pozrieť na kombináciu písmen, ktorá je uvedená pred číslom modelu:

· AB, AE - krajiny Arabského polostrova (SAE, Katar atď.),

BG - Bulharsko atď.

Mimochodom, číslo modelu by sa malo zhodovať nielen na krabici a zadnej strane smartfónu, ale aj v položke ponuky „O tomto zariadení“, ktorá sa nachádza v položke „Nastavenia“ - „Základné“.

Ako skontrolovať originalitu iPhone

Ak sa stále rozhodnete kúpiť iPhone za podozrivo nízku cenu alebo ručne (podľa reklamy typu „dali mi to isté, preto predávam nový v balení“), nezabudnite skontrolovať zostatok na svojom smartfóne alebo tablete. Ten bude potrebný na pripojenie k internetu a na kontrolu originality iPhone od výrobcu. Postupujte takto:

1. V položke ponuky „O zariadení“ uvedenej vyššie vyhľadajte riadok „Sériové číslo“.

2. Navštívte webovú stránku spoločnosti Apple, konkrétne stránku s overením zariadenia podľa sériového čísla. Pre rýchly prechod to môžete použiť odkaz.

3. Zadajte sériové číslo uvedené v ponuke v príslušnom okne a kliknite na tlačidlo „Pokračovať“.

4. Ak je zariadenie legálne, dostanete informácie o tom, ktorý model vašej kombinácie čísel sa zhoduje, ako aj ponuku podpory od tímu spoločnosti Apple v telefónnom režime.

5. Riadok, ktorý naznačuje, že vaše sériové číslo nie je platné, a ponuka na zadanie údajov znova naznačuje, že zariadenie má zjavné problémy.

Ako vidíte, kontrola originality sériovým číslom je jednoduchá. Možno to však nebudete musieť urobiť, ak sa pokúsite prejsť na štandardný obchod s aplikáciami pre iOS - App Store. Ak sa namiesto toho na obrazovke zobrazí obrázok z obchodu Google Play, znamená to, že testovaný modul gadget používa systém Android, nie systém iOS. Je rovnako ľahké zistiť falošnú hodnotu a pri pokuse o synchronizáciu iTunes z pripojeného počítača - druhý nebude schopný zistiť nové zariadenie.

Na záver by som vám chcel pripomenúť, že pri určovaní originality inteligentných telefónov „Apple“ je dôležitá každá maličkosť, pretože spoločnosť Apple sa snaží dosiahnuť dokonalosť vo všetkom - od kvality balenia a tlače po dokonalé usporiadanie komponentov v krabici. Dôvera iba vzhľadu smartfónu a farebného balenia za to nestojí - nezabudnite skontrolovať, či sa IMEI zhoduje s číslom na štítku a paneli SIM karty, pozrite sa na štatistiku hovorov, skontrolujte, či existuje nápis „Repasované“ atď. Vždy však môžete bez takéhoto prieskumu, ak si objednáte v našom internetovom obchode. Zaručujeme pravosť produktov av prípade potreby poskytujeme dokumentáciu o originalite akéhokoľvek produktu Apple zobrazeného v našom virtuálnom obchode.

Čo priniesť

Arzenál obyčajného kupca, ktorý ide na miesto potenciálnej transakcie, vyzerá takto:

 • laptop (najlepšie s nainštalovaným iTunes),
 • externá batéria
 • smartphone so stabilným pripojením na internet,
 • slúchadlá
 • funkčný formát SIM karty kompatibilný s iPhone,

klip otvorte podnos karty SIM.

Takáto sada pánov pomôže overiť funkčnosť zariadenia.

Vonkajšia kontrola

iPhone 6 alebo 6s. Pozeráme sa na prítomnosť písmena S - toto je vaše hlavné usmernenie.

iPhone 5 alebo 5 s, Všetko je tu trochu komplikovanejšie, pretože pred vydaním iPhone 6, Apple vydal niekoľko verzií toho istého smartphonu a vzhľad 5 a 5 je veľmi podobný.

Modely IPhone 5s: A1456, A1507, A1516, A1529, A1532,
Modely IPhone 5: A1428, A1429, A1442.

Venujte pozornosť tvaru blesku fotoaparátu:

Pre iPhone 5s je dvojitý vo forme oválu (TrueTone), pre iPhone 5 je guľatý.

Na kláves Domov:

IPhone 5s má TouchID senzor a nie je tam žiadny charakteristický biely štvorec.

iPhone 4 a 4s, Pozorne si preštudujeme číslo modelu uvedené vo forme päťmiestneho kódu: A1332 alebo A1349.

Modely IPhone 4: A1349, A1332.
Modely IPhone 4s: A1431, A1387, A1387.

V prípade zariadení iPhone 4s je na ľavej a pravej strane v hornej časti a na 4S je v blízkosti konektora pre slúchadlá.

Prezrite si podrobný popis vzhľadu rôznych generácií telefónov iPhone Oficiálna webová stránka spoločnosti Apple, Pomôže to určiť „okom“, ktorý model je pred vami, a nebude padať na návnadu scammera.

Kontrola sériového čísla a IMEI vás uloží zo smartfónu „self-assembly“, ktorý prešiel postupom výmeny prípadu z nového modelu darcu na starý.

Overenie sériového čísla

Predajca so škatuľkou vždy vzbudzuje väčšiu dôveru. Ale tu sú nejaké nuansy.

otvorenie Nastavenia - Všeobecné - O tomto zariadení a venujte pozornosť dvom bodom: Sériové číslo a IMEI.

Berieme box, ktorý nám predajca hrdo demonštruje, a skontrolujeme výrobné číslo a IMEI.

Ak sa čísla nezhodujú: Tento box nie je z vášho zariadenia. Ak to predajca nespomínal vopred - má zmysel dôkladnejšie skontrolovať iPhone alebo odmietnuť nákup, ak je prítomnosť schránky kritická.

На будущее – продавать девайс с коробкой проще, поэтому никогда не выбрасывайте ее.

Если номера совпадают: двигаемся дальше.

Теперь берем фирменную iСкрепку и открываем лоток с SIM-картой. Переворачиваем его и сверяем номера.

Примечание: у моделей iPhone 6, 6s, 6 Plus и 6s Plus лоток SIM-карты может не содержать номера.

Если номера не совпадают: Это может быть аппарат «самосбор», либо модель Refurbrished. В первом случае понять, что находится внутри устройства крайне сложно. Во-втором – девайс был куплен явно ниже рыночной цены, а над устранением неполадок работала сама Apple.

Цены на устройства из категории Refubrished вы найдете tu.

Обнаружили подложку-подкладку в виде схемы? Это Gevey-SIM и о ней расскажем ниже.

Если номера совпадают: совет да любовь – двигаемся дальше.

Pozrite sa na vyryté IMEI na zadnej strane smartfónu a porovnajte ho aj s boxom, podnosom SIM a ponukou nastavení.

Teraz použijeme tieto služby na kontrolu IMEI a naučíme sa trochu viac o smartfóne. V tejto oblasti pomôžu tri stránky:iphoneimei.info, imei.info a www.chipmunk.nl, Na upokojenie duše okamžite skontrolujte tri.

Zadaním čísla IMEI dostanete úplné informácie o zariadení, od technických špecifikácií, čísla modelu, farby puzdra a až do dátumu vydania.

Nezabudnite, že informácie poskytnuté predajcom musia byť pravdivé. V opačnom prípade prosíme o neslýchané otázky.

Zamknuté, odomknuté a čo to znamená

Kategória IPhone Neverlock (nie je odomknutý) - spolupracuje so všetkými operátormi v akýchkoľvek kompatibilných sieťach bez tancovania s tamburínou.

kategórie zamknúť (zamknuté) - spravidla sa predáva za podmienok zmluvy a je viazaný na konkrétneho prevádzkovateľa. Fungovanie SIM kariet našich operátorov bez ďalších nastavení nie je podporované.

kategórie Softunlock odomknutý softvér.

Priateľské rady - vždy nakupujte nikdy, Úspory vo výške 100 - 150 dolárov sa následne premenia na bolesti hlavy. Je ťažké predať také zariadenie, jeho vyhodenie je škoda, časom nebude možné ho používať.

Ako pochopiť, že iPhone je uzamknutý? Existuje niekoľko znakov:

 • V zásobníku SIM karty je nainštalovaná SIM karta. Je to tak Gevey-SIM, čo vám umožní obísť väzbu konkrétnemu operátorovi.

Táto verzia je veľmi náročná na verziu iOS a vyžaduje neustále aktualizácie v prípade aktualizácie firmvéru (náklady okolo 10 - 30 dolárov).

 • iPhone podporuje najnovšiu verziu firmvéru (v čase písania tohto článku je iOS 9), ale predajca je kategoricky proti aktualizácii. Informácie o tom, či zariadenie podporuje najnovšiu verziu systému iOS, nájdete na stránke Oficiálna webová stránka spoločnosti Apple(posuňte zobrazenie nadol).
 • otvorenie Nastavenia - Všeobecné - O tomto zariadení, Venujte pozornosť položke operátor.

Na tomto mieste by mal byť názov operátora, ktorého SIM karta je teraz nainštalovaná v iPhone. Ak na území krajiny pôsobia iba spoločnosti Beeline a MTS, nápis Verizon alebo Carrier automaticky znamená, že zariadenie je uzamknuté.

 • Môžete pochopiť, že zariadenie je počas reštartovania uzamknuté. Požiadajte vlastníka, aby reštartoval smartphone a venoval pozornosť tomu, ako dlho zachytáva sieť. Je potrebné zavolať na číslo a aktivovať ho.

Hardvér a „Funguje všetko?“

Ak iPhone úspešne prešiel všetkými predchádzajúcimi fázami overenia, môžete dočasne vydýchnuť - pred vami Odomknuté, nie samostatne zmontované zariadenie s presným modelom.

Je čas na úplnú kontrolu a overenie hardvéru zariadenia. A je tu kam túlať.

bývanie, Opravy, priehlbiny a drsnosť nie sú kritické, ale poškodenie oblastí, kde leží anténny modul, môže spôsobiť zlú komunikáciu. Zárezy alebo čipy znamenajú, že iPhone poklesol a nemôžete zaručiť jeho nepretržitú bezporuchovú prevádzku.

skrutky, Na okraji, kde sa nachádza 30-kolíkový port alebo port Blesk, sú dve hviezdičkové skrutky. Uistite sa, že sú v správnom tvare bez poškodenia alebo poškriabania.

Inak sa smartphone otvoril.

Hardvérové ​​kľúče, Venujte tejto položke osobitnú pozornosť. Výmena chybných kľúčov je drahá radosť.

 • Zamknite páčku / stlmte, Zapína sa / vypína voľne, visí to vonku. Zapnutie / vypnutie by malo byť sprevádzané vibračnou odozvou.

Potraste si smartfónom do ruky - uvoľnený spínač Mute hovorí o jeho možnom bezprostrednom zániku. Neváhajte ho niekoľkokrát zapnúť a vypnúť.

Tlačidlo Domov, Niekoľkokrát stlačte tlačidlo Domov. Otvorte ho pomocou tuctu aplikácií a potom ich postupne odvíjajte. Mal by reagovať z prvého lisu a v žiadnom prípade by sa nemal lepiť.

TouchID Sensor (ak existuje). Požiadajte o konfiguráciu skenera pre váš prst a skontrolujte jeho reakciu. Či už tlačí rýchlosťou blesku alebo odmietne pracovať vôbec.

Klávesy na ovládanie hlasitosti, Uistite sa, že lisovanie je sprevádzané charakteristickým elastickým cvaknutím a na obrazovke sa okamžite objaví lišta ovládania hlasitosti.

Vypínač, Niekoľkokrát zamknite telefón. Podržte napájanie a iPhone úplne vypnite a potom ho zapnite. Reagovať? Takže všetko je v poriadku.

kamera, Vizuálne skontrolujte oko kamery. Vo vnútri je nejaký prach, kondenzácia alebo zvyšky (najmä zhrešené modely iPhone 5 / 5s). Odfoťte.

Teplota farieb fotografií by mala byť pravdivá: modrá alebo žltá označuje poškodenie snímača.

zobraziť, Najskôr skontrolujte, či na obrazovke nie sú zlomené pixely - čierne bodky alebo bodky s „dúhovou farbou“ bez ohľadu na zobrazený obrázok. Vypnite a zapnite smartphone. Pri zapnutí sa bližšie pozrite na obrazovku (najlepšie v tmavej miestnosti alebo ju zakryte dlaňami). Venujte pozornosť rovnomernosti podsvietenia.

otvorenie Nastavenia - Obrazovka a jas a zmeňte jas z minima na maximum a naopak. Mení sa jas vo všetkých fázach?

Skúste s istotou, ale nie silnými kliknutiami po celom obvode obrazovky, aby ste identifikovali cudziu krízu alebo vŕzganie. Prítomnosť takejto informácie môže naznačovať, že sa obrazovka zmenila.

senzor, Klepnite na jednu z ikon a podržte, kým nevstúpite do režimu úprav (ikony sa začnú chvieť). Pomaly a plynule sa pohybujte po celom obvode obrazovky a sledujte plynulosť pohybu. Jitter v určitých bodoch alebo odmietnutie pohybu (skoky, trhnutie) naznačujú, že senzor môže byť poškodený.

Otvorte klávesnicu v ktorejkoľvek z aplikácií a skontrolujte jednotlivé klávesy - pomôže to zistiť, či sa na obrazovke nachádzajú nejaké „mŕtve zóny“.

Geolocation, Spustite aplikáciu karta a zistite svoju aktuálnu polohu. V ponuke predvoľte GPS Nastavenia - Ochrana osobných údajov - Služby určovania polohy.

batérie, Po otvorení ponuky zapnite percento stavu batérie Nastavenia - batéria - percentuálne nabitie (na starom firmvéri: Nastavenia - základné - štatistika - poplatok v percentách).

Nezabudnite na percentuálnu hodnotu a spustite aplikáciu fotoaparátu. Fotografujte 1,5 až 2 minúty. Výboj 2–5% indikuje normálny stav batérie. Ak sa v priebehu niekoľkých minút vybije batéria o 10% alebo viac - ihneď po zakúpení nájdete náhradnú batériu.

Telefónne číslo, Požiadajte o inštaláciu karty SIM (nezabudnite, že musí byť orezaná na zodpovedajúci formát). Aký formát nájdete v telefóne smartphone Oficiálna webová stránka spoločnosti Apple.

Vytočte priateľa alebo priateľa a niekoľko minút sa porozprávajte. Venujte pozornosť počuteľnosti (oboma spôsobmi), kvalite komunikácie, zmene hlasitosti reproduktora, zapnutiu hlasitého telefónu.

Port pre slúchadlá, Pripojte slúchadlá a uistite sa, že pri otáčaní zástrčky nevychádza žiadny cudzí hluk ani praskanie, hrajú sa oba kanály (vľavo-vpravo), zástrčka nevypadne z portu. Hlavná vec je, aby ste sa uistili, že vaše slúchadlá fungujú samy.

Skontrolujte správanie zariadenia pri maximálnej hlasitosti, pre ktorú odstráňte obmedzenie z položky: Nastavenia - Hudba - Objem hlasitosti.

rečník, Vypočujte si zvuk reproduktora. Píska, skresľuje zvuk? utopil sa muž - viac o tom nižšie). Na objektívne posúdenie použite vstavané zvonenia, ktoré majú správnu rovnováhu.

Upozorňujeme, že iba všetky telefóny iPhone JEDEN REPRODUKTOR, Preto druhá mriežka na skrinke, ktorá je súčasťou modelov iPhone 3g, 3gs, 4, 4s, 5 a 5s, slúži iba ako rozptyľovač. Dynamika tu neexistuje.

Wi-Fi a Bluetooth, Opäť pre začiatočníkov: Bluetooth na iPhone NEPRERUŠUJE súbory do iných smartfónov. To je normálne. Ak chcete skontrolovať funkčnosť modulu, pripojte bezdrôtový reproduktor alebo headset.

Pripojte sa k ľubovoľnému dostupnému bodu Wi-Fi (z vášho smartfónu si môžete vytvoriť prístupový bod jeho prepnutím na Režim modemu) a skontrolujte, či internet funguje.

Pripojte sa k iTunes a nabíjajte, Pripojte svoj smartfón k svojmu notebooku a uistite sa, že iTunes rozpoznal iPhone. Toto je ďalšie potvrdenie, že máte originálne zariadenie. Ubehol proces nabíjania a vo všeobecnosti reaguje smartphone na pripojenie k externej batérii alebo notebooku.

Utopil alebo nie?

Takmer každý kupujúci sa toho obáva. Dokonalý iPhone môže mať smutnú „vodnú minulosť“. Inými slovami, utopený muž. Najhoršie je, že ak sa potenciálnemu predajcovi podarí rýchlo ho vyschnúť, potom bude zariadenie fungovať ešte niekoľko mesiacov. A potom ...

Nehovorme o smutných veciach. Na oficiálnej stránke spoločnosti Apple je celá časť venovaná takzvaným „červeným značkám“.

Toto sú malé prúžky, ktoré vám umožňujú zistiť, či bol prístroj v priamom kontakte s vodou. Akýkoľvek prienik vlhkosti nie je záručným prípadom. Všetky informácie o takýchto červených značkách sú tu.

Predtým, ako dáte peniaze

nutne požadovať od vlastníka funkciu Nájdite iPhone a vykonajte úplné resetovanie zariadenia s vami. Potom nastavte svoj iPhone Ako nové a ubezpečte sa, že v nastaveniach nie je žiadna stopa vášho predchádzajúceho Apple ID.

Za týmto účelom skontrolujte nasledujúce položky ponuky: Nastavenia - iCloud a Nastavenia - iTunes Store a Apple Store, V oboch prípadoch musia byť polia s názvom účtu prázdne.

Môžete skontrolovať väzbu na službe iCloud. Otvorené stránky icloud.com av dolnej ponuke stránky položku vyhľadajte Skontrolujte stav zámku a aktivácie.

Zadajte sériové číslo IMEI alebo zariadenia a kliknite na tlačidlo pokračovať.

Vyššie uvedená možnosť snímka obrazovky a dôsledná implementácia všetkých bodov tejto inštrukcie sú zárukou, že nákup bude ziskový a iPhone nesklame nového majiteľa.

Buďte ostražití a dobre nakupujte.

Poďte k našim priateľom, dám vám predaj, iba tam si môžete kúpiť originálny iPhone za 12 000 rubľov!

(4.85 z 5, hodnotené: 34)

Posledná, najdôležitejšia fáza

iPhone je skontrolovaný, ste s ním spokojní - je čas kúpiť. V tejto záverečnej fáze veľa ľudí robí fatálnu chybu - nekontroluje stav aktivačného zámku smartfónu.

Faktom je, že predchádzajúci majiteľ iPhone má možnosť diaľkovo uzamknúť zariadenie pomocou iCloud pomocou funkcie Nájsť iPhone. Podvodníci s touto funkciou sú dokonale „priateľmi“. Po predaji iPhone ho jednoducho zablokujú a vyžadujú odomknutie od obete výkupné.

Aby ste sa pred takýmto vývojom udalostí chránili, pred tým, ako poskytnete peniaze pre iPhone, požiadajte predajcu, aby vypol funkciu „Nájsť iPhone“ a vykonal úplné resetovanie zariadenia v časti „nastavenie» → «Hlavné» → «resetovať» → «Vymazať obsah a nastavenia". Keď sa iPhone vráti na výrobné nastavenia, nakonfigurujte smartphone ako nový a znova skontrolujte, či boli všetky informácie o predchádzajúcom účte Apple ID z modulu gadget vymazané. Kontrola by mala byť na dvoch miestach:

 • V ponuke “nastavenie» → iCloud.
 • V ponuke “nastavenie» → Obchod iTunes a App Store.

V oboch prípadoch musia byť polia s názvom účtu prázdne.

Dôležité! Podvodníci môžu tvrdiť, že vám nechávajú ID Apple, ktoré ukladá veľa drahých aplikácií a hier. V žiadnom prípade nespadajte na také triky! Musíte si nastaviť svoj iPhone pod účtom Apple ID.

Odporúča sa vykonať ďalšiu kontrolu prostredníctvom oficiálnej služby Apple na kontrolu stavu aktivačných zámkov. Ak to chcete urobiť, prejdite na túto stránku, zadajte IMEI alebo sériové číslo testovaného zariadenia, zadajte captcha a kliknite na „Pokračovať“. Ak sa vám v novom okne zobrazí správa „Aktivačný zámok: vypnutý“ - všetko je v poriadku, môžete si zariadenie bezpečne kúpiť a aktivovať na svojom účte.

Ak sa zobrazí správa „Aktivačný zámok: zapnutý“, ako na obrázku vyššie, predchádzajúci používateľ túto funkciu deaktivoval. Pred vypnutím funkcie predajcovi nemôžete dať peniaze!

Ako predať použitý iPhone

Ak ste predávajúci, všetko je oveľa jednoduchšie. Všetko, čo musíte urobiť, aby ste svoj iPhone pripravili na predaj: vytvorte poslednú zálohu pre následné obnovenie na novom zariadení a vykonajte úplné resetovanie smartfónu.

Dôležité! Ručné vypnutie funkcie Nájsť iPhone pred predajom je voliteľné. Vykonaním úplného obnovenia automaticky odpojíte svoj modul gadget z účtu Apple ID.

Ako zálohovať iPhone cez iTunes

1. Pripojte svoj iPhone k počítaču a otvorte iTunes. Ak v počítači nie je nainštalovaný program iTunes, môžete si stiahnuť najnovšiu verziu pomôcky na oficiálnu webovú stránku spoločnosti Apple.

2. Vyberte iPhone v iTunes, prejdite na „dáta„Šek“Tento počítač„A klikni“Vytvorte si kópiu».

3. Počkajte na zálohu vášho zariadenia iPhone.

Ako zálohovať iPhone cez iCloud

1. Prejdite na „nastavenie» → «iCloud»Na telefóne iPhone.

2. Vyberte „zálohovanie».

3. Aktivujte „Zálohovanie ICloud».

4. Kliknite na „Zálohovať". Počkajte na dokončenie operácie.

Hotovo! Vytvorili ste novú zálohu svojho zariadenia iPhone, je pripravená na obnovenie pôvodných nastavení.

Dôležité! Obnovenie je potrebné až po vytvorení zálohy. V opačnom prípade môžete stratiť niektoré svoje údaje.

Ako resetovať všetky údaje z iPhone

1. Prejdite na „nastavenie» → «Hlavné» → «resetovať».

2. Kliknite na „Vymazať obsah a nastavenia».

3. Potvrďte reset a zadajte heslo svojho účtu Apple ID, aby ste iPhone odstránili zo zoznamu prepojených s účtom.

To je všetko! Váš iPhone je pripravený na predaj. Stačí ju utrieť handričkou, zhromaždiť všetky dokumenty a doplnky, ktoré sa dodávajú s ňou, a ísť sa stretnúť s kupujúcim.

Šťastné nakupovanie a čestní predajcovia!

Zoznam užitočných tém:

Ak sa vám táto téma páči, vložte do spodnej časti článku 5 hviezdičiek. Sledujte nás na stránkach VKontakte, Facebook, Twitter, Instagram, Telegram a Yandex.Zen.

Návrat na začiatok článku Ako kúpiť alebo predať použitý iPhone

Pin
Send
Share
Send
Send